Ako používať Editor vzhľadu vo WordPress

wordpress-vzhľad-editor.png


Až doteraz ste mali možnosť prispôsobiť redakčný systém WordPress prostredníctvom rôznych ľahko použiteľných editorov. Prispôsobiteľ vám umožnil prechádzať rôznymi možnosťami vzhľadu, ktoré vaša téma podporuje. Keď sa však rozhodnete prispôsobiť svoje stránky nad rámec uvedených možností, mali by ste vedieť o aplikácii WordPress Appearance Editor.

Medzi mnohými súbormi v WordPress, ktoré je možné upraviť, sú dva obzvlášť zaujímavé. Hovoríme o súboroch šablón a šablón štýlov, ktoré môžete upravovať priamo z WordPress.

Skôr než začnete uvažovať o zmene kódu sami, mali by sme vás upozorniť na tento WordPress nevytvára zálohy postihnutých súborov. Takže všetky zmeny sú trvalé.

Ako upravovať témy pomocou editora vzhľadu

Ak ste pripravení dozvedieť sa viac o programe WordPress a dostať špinavé ruky napísaním vlastného kódu, prejdite na Vzhľad -> Editor. Tento vstavaný editor vám umožňuje zmeniť kód uložený v súboroch šablón a šablón štýlov. Po jeho otvorení sa pred vami automaticky zobrazí súbor style.css, ktorý používa vaša aktuálna téma.

Editor vzhľadu WordPress

V závislosti od nastavenia vášho webu možno nebudete mať prístup k niektorým súborom. Ak áno, WordPress zobrazí varovnú správu, ktorá vás upozorní, že musíte zmeniť povolenia pre tento konkrétny súbor. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozri ako zmeniť oprávnenie súboru v.

Ako vybrať súbory na úpravu

Po otvorení editora vám WordPress zobrazí všetky dostupné súbory šablón a šablón aktívnej témy. Ak chcete upraviť neaktívnu tému, prejdite na začiatok zoznamu, vyberte položku z rozbaľovacej ponuky a kliknite na tlačidlo „Vybrať“. WordPress potom načíta všetky súbory spojené s vybranou témou.

šablóny

Ak chcete vybrať súbor, prejdite zoznamom na pravej strane okna. Každý z nich má v zátvorkách nižšie názov a názov súboru. Ak chcete upraviť niektorý zo súborov, kliknite naň a kód sa objaví v ľavom editore.

Buď opatrný

Aj keď je úprava súborov so štýlmi relatívne bezpečná, môže úprava súborov PHP spôsobiť chyby, ktoré môžu spôsobiť nepoužiteľnosť vášho webu. Ak sa rozhodnete upravovať súbory PHP z editora vzhľadu, buďte veľmi opatrní.

Príklad: Ako zmeniť veľkosť písma pomocou editora vzhľadu

Aby sme vám ukázali, ako editor pracuje, chystáme sa zmeniť veľkosť písma textu v príspevkoch v téme Dvadsaťsedemnásť.

Skôr než budeme pokračovať, chceli by sme na chvíľu upútať vašu pozornosť. Vo verzii 4.7 sa predstavil WordPress nová funkcia, ktorá vám umožňuje pridať vlastné CSS rýchlejšie. Namiesto toho, aby ste kód upravovali prostredníctvom editora vzhľadu, odporúčame vám ho otvoriť Vzhľad -> Prispôsobiť -> Ďalšie CSS kde získate písanie ľubovoľného vlastného kódu CSS, ktorý priamo nemá vplyv na šablónu so štýlmi.

Skontrolujte prvky

Skontrolujte prvky v prehliadači Google Chrome

Ak stále chcete upraviť šablónu so štýlmi priamo pomocou Editora vzhľadu, postupujte takto:

 1. Otvorte akýkoľvek príspevok zo svojho blogu
 2. Vyberte text príspevku
 3. Pravým tlačidlom myši kliknite na výber a vyberte možnosť „Skontrolovať“ alebo „Skontrolovať prvok“ (v závislosti od používaného prehliadača)
 4. V novej sekcii alebo okne, ktoré sa otvorilo, nájdite zvýraznenú položku

  prvok

Skontrolujte odsek prvkov

Trieda by mala byť viditeľná aj na karte Štýly. Ak kliknete na štýl, prehliadač by mal otvoriť šablónu so štýlmi a umožniť vám upraviť CSS priamo z prehliadača. Túto funkciu môžete použiť na otestovanie vlastného kódu CSS pred skutočným použitím zmien na vašom webe. Keďže sme chceli zmeniť veľkosť písma v príspevkoch, je v našom záujme nasledujúci kód CSS:

p {
veľkosť písma: 50px;
}

Aplikovať zmeny

Po testovaní niekoľkých veľkostí písma v prehliadači nezabudnite na to, ktoré sa vám najviac páčilo. Potom môžete prejsť do editora a zmeniť písmo:

 1. Prejdite na Vzhľad -> Editor
 2. Ak ešte nie je vybratá, zvoľte Šablóna so štýlmi (style.css) súbor zo zoznamu na pravej strane
 3. Nájdite triedu „p“
 4. Pridajte „font-size: 50px;“ (celý kód by mal vyzerať ako ten, ktorý sme napísali vyššie)
 5. Kliknite na tlačidlo „Aktualizovať súbor“

Upraviť veľkosť písma odseku

Nový štýl sa uloží a ste pripravení znova načítať stránku. Otvorte ľubovoľný príspevok, aby ste videli zmenu veľkosti textu. Ak nevidíte rozdiel a ste si istí, že ste kód správne upravili, uistite sa, že ste to urobili vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača alebo stlačte klávesy CTRL + F5 obnovte stránku.

Pri práci s Editorom vzhľadu buďte opatrní

Editor vzhľadu je úžasný nástroj na rýchle zmeny súborov šablón a šablón so štýlmi. Aby ste z toho mohli vyťažiť maximum, je dôležité, aby ste si boli úplne istí zmenami, ktoré vykonávate. Akákoľvek zmena súborov PHP môže zablokovať vaše stránky, kým ich neopravíte cez FTP. Preto pri práci so súbormi PHP odporúčame, aby ste pracovali na miestnom súbore, ktorý môžete preniesť cez FTP, pričom si budete stále ponechávať pôvodnú zálohu. Ak upravujete šablóny so štýlmi, nezabudnite na ďalšie funkcie CSS, ktoré boli zavedené pred niekoľkými mesiacmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map