Ako nájsť a prihlásiť sa na URL správcu WordPress

wordpress-admin-login-page.png


Po inštalácii programu WordPress sa budete musieť prihlásiť do nového blogu. Bez prístupu na stránky správcu nebudete môcť svoj nový blog prispôsobiť. Správca je miesto, kde sa „všetko deje“, kde píšete príspevky a spravujete web. Ak chcete zabrániť ostatným v úprave lokality, musíte sa prihlásiť pomocou svojho používateľského mena a hesla.

Ale ak ste pre WordPress nováčikom, nájdenie prihlasovacej stránky správcu by vás mohlo zmiasť poškriabaním hlavy. Ako k tomu získate prístup?

Nerobte si starosti; je tu všetko a väčšina blogerov mala rovnaký problém, keď začínali s blogom WordPress. V tomto článku vám ukážeme, ako pracovať s prihlasovacou stránkou správcu WordPress.

Ako nájsť prihlasovaciu stránku správcu WordPress

Predvolene, WordPress používa štandardnú prihlasovaciu adresu URL, ktorá je rovnaká pre všetky blogy. Ak ju chcete otvoriť, stačí pridať / Wp-admin na konci adresy URL vašich stránok.

Predvolená prihlasovacia adresa URL WordPress

www.example.com/wp-admin

Vývojári WordPress pridal tiež niekoľko ďalších adries URL, ktoré vedú na tú istú stránku. Ak teda z akéhokoľvek dôvodu nemáte radi predvolené nastavenie wp-admin URL sa môžete dostať na prihlasovaciu stránku zadaním niektorého z nasledujúcich výrazov:

 • www.example.com/wp-login
 • www.example.com/admin
 • www.example.com/login

Upozorňujeme, že všetky tieto adresy URL smerujú na tú istú prihlasovaciu stránku a pomocou žiadnej z nich sa nedopustíte chyby. Všetci automaticky presmerujú na tú istú prihlasovaciu stránku. V prípade, že tieto ďalšie adresy URL nefungujú, vráťte sa na predvolenú.

Mali by ste tiež vedieť, že stránky s údajmi a povereniami servera WordPress.com nemajú nič spoločné s tými, ktoré používate na stránkach WordPress s vlastným hosťovaním. A naopak. Vyzerajú podobne, ale nemajú nič spoločné so sebou.

Vytvorte ľahší prístup k prihlasovacej stránke

Po úspešnom otvorení prihlasovacej adresy URL môžete túto adresu sprístupniť pre svoje budúce úsilie. Jednou z možností je vytvoriť záložku stránky v prehliadači, jednu pridať widget na svoju domovskú stránku WordPress a do ponuky WordPress môžete pridať aj odkaz na prihlasovaciu stránku..

Ako sa prihlásiť do WordPress

Prihlasovacia stránka WordPress

Po otvorení prihlasovacej stránky správcu WordPress uvidíte jednoduché používateľské rozhranie, ktoré vás požiada o zadanie používateľského mena a hesla. Ak ste nainštalovali program WordPress sami, mali by ste už mať poverenia správcu, ktoré ste vytvorili počas inštalácie. Ak ste ich zabudli od začatia služby WordPress, skontrolujte priečinok doručenej pošty, pretože vám ich poslal e-mail so všetkými informáciami potrebnými na prihlásenie. Ak však pre vás niekto iný nainštaloval alebo preberáte webovú stránku niekoho iného, ​​mali by ste ich požiadať o prihlasovacie údaje správcu..

 1. Prejdite na prihlasovaciu stránku správcu WordPress
 2. Zadajte používateľské meno a heslo
 3. Kliknite na ikonu Prihlásiť sa gombík

Ak sú poverenia správne, WordPress vás zavedie na informačný panel, kde môžete začať pracovať na svojom prvom príspevku a spravovať webovú stránku..

V závislosti od vášho želania môže prihlasovacia stránka vyzerať čokoľvek, čo sa vám páči. Mnoho doplnkov vám pomôže prispôsobiť vzhľad stránky a zaviesť ďalšie bezpečnostné funkcie. Ak nepoužívate čerstvo nainštalovaný program WordPress, stránka môže vyzerať inak, ako sú zobrazené v tomto článku. Môže obsahovať rôzne obrázky, logá a dokonca aj ďalšie polia, ktoré môžu vyžadovať zodpovedanie otázok, skenovanie kódov alebo použitie smartfónu na získanie ďalších bezpečnostných kľúčov. Neznepokojujte sa tým.

Pamätaj si na mňa

Zapamätajte si možnosť vo WordPress

Ak sa znova pozriete na prihlasovaciu obrazovku, všimnete si jednoduchý Pamätáš si ma možnosť, ktorú môžete začiarknuť alebo zrušiť. Výberom možnosti sa raz úspešne prihlásite, váš prehliadač si zapamätá kombináciu používateľského mena a hesla pomocou súboru cookie.

V takom prípade sa informácie uložia vo vašom počítači (zvyčajne dva týždne, ale môžu to závisieť od vašich nastavení). To znamená, že pri najbližšom otvorení prihlasovacej stránky správcu WordPress bude prehliadač vedieť, že ste už existujúci používateľ a nebudete musieť znova zadávať rovnaké prihlasovacie údaje..

Kedy (nie) použiť Pamätáš si ma voľba

použitie Pamätáš si ma možnosť iba na osobných počítačoch, ku ktorým nemá prístup nikto iný. Začiarknutím tejto možnosti pri prihlásení na verejných počítačoch vystavujete stránky správcu všetkým. Môžu uniesť váš blog, odstrániť ho alebo niečo iné, čo „sa vám nebude páčiť“.

Zabudli ste heslo

Na samom spodku obrazovky sa zobrazuje „Stratili ste heslo?“. V prípade, že ste zabudli svoje heslo, kliknite na odkaz, ktorý otvorí trochu inú prihlasovaciu obrazovku.

Stratené heslo WordPress

Tu budete musieť vyplniť svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu použitú na registráciu správcovského účtu. Akonáhle stlačíte “Získajte nové heslo”, WordPress vám okamžite pošle e-mail. V ňom dostanete upozornenie na zmenu hesla a špeciálny, jedinečný odkaz, ktorý vedie k novému heslu. Ak sa e-mail nedostane o niekoľko minút, skontrolujte priečinok SPAM. Ak tam nie je, budete musieť požiadať odborníka na WordPress, ktorý vám pomôže s obnovením hesla.

Obnovenie hesla WordPress

Kliknutím na odkaz v e-maile sa zobrazí novo vygenerované heslo, ktoré vám umožní prihlásiť sa. WordPress pre vás vytvorí bezpečné heslo, ale môžete tiež napísať svoje vlastné heslo na tú istú stránku. Keď budete pripravení, nezabudnite svoje heslo a kliknite na tlačidlo OK Obnoviť heslo Tlačidlo. Potom vám WordPress oznámi, či bolo heslo úspešne zmenené, a ak áno, presmeruje vás späť na prihlasovaciu stránku..

záver

Ak sa chcete prihlásiť na lokalitu WordPress, budete musieť na koniec adresy URL svojho webu pridať / wp-admin. Môžete to uľahčiť záložkou stránky, pridaním miniaplikácie na svoju prednú stránku alebo do ponuky. Pokúste sa použiť bezpečné heslá a buďte opatrní, ak používate Pamätáš si ma vlastnosť. Len v prípade, že zabudnete svoje heslo, relaxujte, pretože vám WordPress umožní vytvoriť nové.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map