Ako nainštalovať tému WordPress?

install-WordPress-theme.png


Keď spustíte blog WordPress, a najmä ak je to prvý, s ktorým ste pracovali, nájdenie správnej témy WordPress môže chvíľu trvať. A to je niečo úplne prirodzené. Rovnako ako pri hľadaní nového nábytku alebo pri rozhodovaní o novom účese, bude nejaký čas trvať, kým narazíte na tú perfektnú tému, ktorá zostane aktívna na vašom webe..

Počas tohto procesu pravdepodobne nainštalujete niekoľko rôznych tém, aby ste ich vyskúšali. A ak sa rozhodnete kúpiť prémiový produkt, musíte vedieť, ako ho nainštalovať na svoj web WordPress, aby si užívatelia mohli užiť jeho dizajn..

Inštalácia novej témy WordPress je pomerne jednoduchá. Ale pretože existujú tri rôzne metódy, ktoré môžete použiť, prečo sa ich teraz všetky nenaučiť? Po vyskúšaní všetkých techník už nikdy nebudete mať problémy s inštaláciou nových tém. Ak chcete na svoje stránky získať novú tému, môžete:

 • Použite funkciu vyhľadávania WordPress
 • Priamo ho nahrajte z WordPress
 • Nahrajte tému cez FTP (pokročilejšie)
Keďže inštalácia témy bude trvať iba pár minút, môžete vyskúšať ktorúkoľvek z metód hneď teraz.

Najrýchlejší spôsob inštalácie bezplatných tém WordPress z oficiálneho adresára je použitie funkcie vstavaného vyhľadávania.

 1. Z ponuky hlavného panela správcu vyberte položku Vzhľad -> Témy
 2. V hornej časti stránky kliknite na tlačidlo „Pridať nové“

Na tejto stránke WordPress zobrazí pätnásť odporúčaných tém zo svojho úložiska. Od tohto bodu môžete začať hľadať tému, ktoré sa vám páči.

Každá téma je prezentovaná v samostatnom rámčeku. Z horného panela môžete prepnúť zobrazenie na najobľúbenejšie, najnovšie alebo obľúbené témy. Karta Obľúbené bude prázdna, kým nezačiarknete aspoň jednu položku na stránkach WordPress.org. Kliknutím na „Filter funkcií“, WordPress zobrazí položky podľa vybratého filtra:

 • Usporiadanie – mriežka, jeden stĺpec, ľavá strana atď.
 • Funkcie – flexibilná hlavička, vlastné pozadie, šablóna s plnou šírkou atď.
 • Predmet – dovolenka, správy, fotografie atď.

Ako prehľadávať témy WordPress

Na prvý pohľad uvidíte iba snímku obrazovky a názov každej témy.

Akonáhle pohnete kurzorom myši na položku, ktorá sa vám páči, WordPress zobrazí niekoľko ďalších možností.

Kliknutím na tlačidlo „Podrobnosti a ukážka“ alebo na samotné tlačidlo „Náhľad“ WordPress otvorte ukážkovú stránku tejto konkrétnej položky. Tu si tiež môžete prečítať popis, zobraziť hodnotenie a zobraziť ďalšie podrobnosti.

Ak sa vám páči to, čo vidíte na ukážkovej stránke, môžete túto tému rýchlo nainštalovať:

 1. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ v ľavom hornom rohu stránky

 2. Počkajte niekoľko sekúnd (alebo niekoľko minút, v závislosti od rýchlosti vášho internetového pripojenia), kým sa inštalácia dokončí

 3. Kliknite na tlačidlo „Aktivovať“ a použite zmeny

WordPress potom implementuje úpravy a nová téma sa stane viditeľnou pre každého, kto načíta vaše stránky. Taktiež sa dostanete späť na stránku Témy, kde môžete pokračovať vo vyhľadávaní alebo zmeniť tému na inú zo zoznamu.

Kým nekliknete na tlačidlo „Aktivovať“, motív zostane nainštalovaný na vašom webe, ale návštevníci uvidia váš starý vzhľad.

Ak sa rozhodnete prepnúť na novo nainštalovanú tému, ktorú ste ešte neaktivovali, prejdite na Vzhľad -> Témy. Vyhľadajte položku, umiestnite nad ňu kurzor a kliknite na tlačidlo Aktivovať, aby sa nové štýly použili na vaše stránky.

Ak nechcete zobraziť ukážku témy, môžete ju nainštalovať okamžite kliknutím na príslušné tlačidlo.

Nahrajte tému pomocou správcu WordPress

Odovzdajte tému WordPress

Prvá metóda funguje iba s bezplatnými témami WordPress z oficiálne úložisko. Ale ak si stiahnete tému priamo z toho istého adresára vo formáte ZIP, nájdete ho na akomkoľvek inom webe alebo si kúpite prémiovú položku, budete ju musieť nahrať manuálne.. Je dôležité, aby ste tému mali vo formáte .zip (nevyberajte ho, pretože to nebude fungovať):

 1. Ísť do Vzhľad -> Témy
 2. Kliknite na tlačidlo „Pridať nové“
 3. V hornej časti stránky kliknite na tlačidlo „Nahrať motív“
 4. Kliknite na možnosť „Vybrať súbor“.
 5. V počítači vyberte súbor .zip
 6. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.
 7. Počkajte niekoľko sekúnd, kým WordPress nainštaluje tému

Na novej stránke, ktorá sa otvorí, by sa mala zobraziť potvrdzovacia správa. Z tej istej stránky si môžete prezrieť ukážku práve nahraného motívu, okamžite ho aktivovať alebo sa vrátiť na stránku Témy.

Nahrajte tému cez FTP

Len v prípade, že momentálne nemáte prístup k dashboardu WordPress alebo ak nemôžete nainštalovať novú tému prostredníctvom správcu WordPress z akéhokoľvek iného dôvodu, existuje tretia metóda, ktorá vám môže pomôcť. Tento nie je úplne vhodný pre začiatočníkov ako budete musieť vedieť, ako pracovať s FTP klientom. Vyžaduje tiež poverenia FTP, ktoré mnohí začiatočníci nevedia, kde majú nájsť a ako ich používať.

Ak ste však do svojej doručenej pošty dostali prihlasovacie informácie FTP a nie ste úplne podivní protokolom File Transfer Protocol a pracujete so súbormi, inštalácia témy WordPress týmto spôsobom bude trvať len pár okamihov..

Odovzdajte tému WordPress cez FTP

Namiesto toho, aby ste prešli užívateľsky príjemným rozhraním v programe WordPress, ako je tomu v prípade predchádzajúcich metód, môžete pridať motív priamo do priečinka s témami vašej inštalácie WordPress:

 1. Stiahnite si a nainštalujte zadarmo FileZilla alebo iného FTP klienta
 2. Otvorte aplikáciu a pripojte sa k serveru FTP
 3. Prejdite do priečinka WordPress (zvyčajne sa nachádza v priečinku „www“ alebo „public_html“)
 4. Otvorené wp-content / themes zložka
 5. Tam rozbaľte novú tému (mali by ste skončiť s jedným novým priečinkom pomenovaným podľa témy)
 6. Prihláste sa do administračného panela WordPress
 7. Otvorené Vzhľad -> Témy
 8. Nájdite novú položku, presuňte kurzor a kliknite na tlačidlo „Aktivovať“

záver

Keď sa rozhodnete nainštalovať novú tému WordPress, môžete použiť tri metódy. Zatiaľ čo motívy z oficiálneho adresára WordPress sa dajú rýchlo nainštalovať prostredníctvom administračného panela, ostatné budete musieť nahrať manuálne.

Len v prípade, že nemôžete nainštalovať tému prostredníctvom WordPress, použite FTP prístup na prenos súborov priamo do priečinka. Akonáhle nainštalujete niekoľko tém WordPress a vyskúšate ich, stane sa to vaša druhá povaha.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map