Ako nainštalovať redakčný systém WordPress

how-to-install-wordpress.png


WordPress je najobľúbenejší redakčný systém (redakčný systém). Každý to vie a nie je také ťažké spustiť blog WordPress, pretože na celom svete sú milióny používateľov, ktorí sa zaň môžu prihlásiť.

Ak ešte stále nie ste dobre oboznámení s redakčným systémom, pozývame vás, aby ste sa dozvedeli viac o WordPress. Predtým, ako sa dostanete na miesto, kde inštalujete WordPress, by ste mali poznať rozdiely medzi WordPress.org a WordPress.com. Dnes sa zameriame na verziu s vlastným hosťovaním a ukážeme vám, ako si WordPress nainštalovať sami.

Používatelia, ktorí nemajú technické skúsenosti, sa môžu počas procesu inštalácie zastrašiť. Ale skôr, ako začnete vystrašiť, musíme vám povedať, že aj úplný začiatočník dokáže nainštalovať WordPress za pár minút. Bude to pár krokov, ale prevedieme vás celým procesom.

Pred inštaláciou WordPress

Aj keď je WordPress platformou s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že ju môžete získať zadarmo, pred inštaláciou WordPress je potrebné pripraviť (a zaplatiť) niekoľko vecí. Ak chcete, aby bol váš web funkčný, budete potrebovať poskytovateľa webhostingu a názov domény pre tento web.

Existuje mnoho hostingových spoločností, ktoré sa špecializujú na WordPress. Len za 2,75 dolárov mesačne môžete na serveri získať priestor na umiestnenie nového blogu a názvu domény podľa vášho výberu. Keďže existuje niekoľko možností a ešte viac hostingových spoločností, nebudeme schopní pokryť všetko v tomto tutoriále. Namiesto toho budeme musieť predpokladať, že ste už zaplatili za hosťovanie a že ste pripravení začať proces inštalácie.

Aj keď väčšina hostingových spoločností podporuje WordPress, oficiálne Webové stránky WordPress odporúča Bluehost ako najspoľahlivejšieho poskytovateľa hostingu. Bluehost umožňuje spustiť blog WordPress pre len 2,75 dolárov mesačne! S Bluehostom vám dokonca ponúka aj najlacnejšie možnosti Doména zadarmo, SSL certifikát, vďaka ktorému bude vaša stránka bezpečnejšia, možnosť nainštalovať WordPress pomocou niekoľkých kliknutí a nepretržitej podpory.

Proces registrácie Bluehost

 • Prejdite na domovskú stránku Bluehost
 • Vyberte možnosť „Začíname hneď“
 • Vyberte plán
 • Zadajte názov svojej domény

Nainštalujte WordPress

Po vytvorení profilu v službe Bluehost sa môžete prihlásiť a začať využívať všetky funkcie, pre ktoré ste sa rozhodli. Skvelá vec, o Bluehost je, že prichádza s Inštalačný program na jedno kliknutie pre WordPress. Namiesto toho, aby ste sa rozprávali so súbormi a databázami, môžete si nainštalovať WordPress a nastaviť svoj blog iba za pár minút.

 • Keď sa prihlásite, choďte na cPanel
 • Prejdite na časť „Trh MOJO“
 • Vyberte možnosť Inštalácie jedným kliknutím
 • Vyhľadajte ikonu WordPress a kliknite na ňu
 • Kliknite na tlačidlo „Štart“
 • Vyberte doménu, do ktorej chcete nainštalovať WordPress
 • Zobraziť rozšírené možnosti a vygenerovať jedinečný účet správcu pre WordPress
 • Začiarknutím políčka vyjadríte súhlas so zmluvnými podmienkami
 • Kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“
 • Počkajte na dokončenie inštalácie

A to je všetko! Teraz môžete prejsť na prihlasovaciu stránku WordPress a začať pracovať na svojom novom blogu WordPress.

Ako nainštalovať WordPress ručne

Rovnako ako v prípade iného softvéru, aj WordPress sa dá nainštalovať manuálne prenosom potrebných súborov a nastavením prostredia. Ale kvôli jeho popularite, skúsení ľudia vyvinuli celý rad prehliadačových aplikácií, ktoré môžu nainštalovať WordPress za vás len pomocou niekoľkých užívateľsky prívetivých krokov. V tomto návode vám ukážeme, ako nainštalovať WordPress manuálne a ako to urobiť pomocou jedného z najpopulárnejších inštalátorov..

 • Ako nainštalovať WordPress pomocou Softaculous inštalátora
 • Ako nainštalovať WordPress manuálne (pokročilejšie)

Ako nainštalovať WordPress pomocou Softaculous inštalátora

Softaculous je jednou z najpopulárnejších knižníc skriptov, ktorá používateľom umožňuje rýchlo inštalovať rôzne komerčné a softvér s otvoreným zdrojovým kódom bez akýchkoľvek technických znalostí. Medzi viac ako 50 aplikáciami dostupnými s bezplatnou verziou sa WordPress nachádza na prvom mieste.

Keďže Softaculous potrebuje správcovskú oblasť, ako je cPanel, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa do cPanel:

 1. Ísť do https://www.yourdomain.com/cpanel, https://www.yourdomain.com:2083 alebo https: // server-ip-adresa: 2083
 2. Zadajte používateľské meno a heslo
 3. Kliknite na tlačidlo „Prihlásiť sa“

cPanel login

Po úspešnom prihlásení sa pokúste nevystrašiť rozmermi cPanel. Tento ovládací panel zvyčajne obsahuje nespočetné množstvo nastavení, ktoré vám poskytujú prístup ku všetkým súvisiacim serverom. Pre túto chvíľu zabudnite na všetky ostatné možnosti a zamerajte sa na Softaculous inštalátor, ktorý vám pomôže nainštalovať WordPress.

Ak chcete nájsť kartu Softacoulus, prejdite úplne nadol (vo väčšine prípadov bude Softaculous jednou z posledných kariet v programe cPanel) a otvorte skript WordPress..

Ak vás zaujímajú podrobnosti, môžete prepínať medzi kartami a zobrazovať snímky obrazovky, ukážky, hodnotenia a ďalšie informácie o skripte WordPress na inštalátore. Keď ste pripravení, kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“ alebo prejdite na prvú kartu „Inštalovať“.

Nastavenie softvéru

Nastavenie softvéru

Vyberte protokol, ktorý sa použije pre vaše nové stránky. V predvolenom nastavení sa zobrazí protokol HTTP. Ak však pre svoje stránky máte certifikát SSL, ktorý by ho zabezpečil, mali by ste tu zvoliť protokol HTTPS. Môžete sa tiež rozhodnúť, či pred adresou použijete „www“. Ak si nie ste niečím istí, opýtajte sa svojho poskytovateľa podrobností alebo jednoducho opustte protokol HTTP, pretože všetko bude možné neskôr zmeniť.

Vyberte doménu, do ktorej chcete nainštalovať WordPress. Ak je toto vaša prvá stránka, pravdepodobne ste si kúpili iba jednu doménu, ktorú ste si zakúpili. Ale v prípade, že máte viac ako jednu doménu, buďte opatrní pri rozhodovaní o tom, kam nainštalovať WordPress.

Vyberte adresár, do ktorého chcete súbory nainštalovať. Ak chcete nainštalovať WordPress v koreňovom adresári, nechajte toto pole prázdne. Ak je to jediný server, ktorý budete mať na serveri, odporúčame vám nechať toto pole prázdne.

Nastavenia stránok

Nastavenia stránok

Vyberte názov svojej stránky a uveďte jej krátky popis. Pretože toto sú možnosti, ktoré môžete kedykoľvek rýchlo zmeniť v nastaveniach WordPress, neuvažujte nad tým, čo chcete písať,.

Ak plánujete aktivovať program WordPress Multisite, začiarknite políčko. Ak neviete, čo je multisite a toto je prvý blog WordPress, ktorý vytvárate, nechajte túto voľbu nezaškrtnutú.

Účet správcu

Správcovský účet

Rýchlo vytvorte účet správcu, ktorý vám umožní prihlásiť sa na svoje stránky a začať s nimi pracovať. Z bezpečnostných dôvodov vám odporúčame nahradiť štandardné používateľské meno „admin“ a zvoliť jedinečné, ktoré vás bude zastupovať. Použite napríklad svoje meno alebo prezývku.

Vytvorte heslo pre svoj profil a uistite sa, že ho nikto okrem vás nepozná. Ak v súčasnosti nie ste tvoriví a prídete so silným heslom, kliknite na malú ikonu kľúča na pravej strane. WordPress potom automaticky vygeneruje silné heslo, ktoré obsahuje rôzne písmená, čísla a znaky, aby sa vytvorilo bezpečné heslo, ktoré je ťažké uhádnuť..

Pred pridaním svojej e-mailovej adresy do nasledujúceho poľa nezabudnite zapamätať alebo si zapísať používateľské meno a heslo, pretože ich budete musieť použiť na prihlásenie do blogu po inštalácii..

Vyberte jazyk

Vyberte jazyk

Hoci angličtina je predvoleným jazykom pre WordPress, môžete ho tu zmeniť. Vyberte ľubovoľný iný jazyk zo zoznamu, ak chcete.

Vyberte doplnok

Vyberte doplnky

Inštalátor Softaculous môže ponúknuť jeden alebo niekoľko doplnkov, ktoré je možné nainštalovať súčasne s programom WordPress. Odporúčame vám túto možnosť preskočiť, pretože doplnky môžete nainštalovať vždy manuálne. Ak však existuje doplnok, ktorý ste predtým používali na iných weboch a chcete pokračovať v jeho používaní, začiarknite políčko vedľa jeho názvu.

Pokročilé nastavenia

Pokročilé nastavenia

Tieto ďalšie možnosti ovplyvňujú databázy, ktoré program WordPress používa na správne fungovanie. V predvolenom nastavení budú rozšírené možnosti skryté. Ak ste začiatočník a tieto možnosti nerozumiete, odporúčame vám ich preskočiť.

Tu môžete napísať vlastný názov databázy a predponu. Ale tie, ktoré vytvoril Softacoulus, sú viac ako dostatočné a bezpečné na použitie, takže ich nemusíte meniť.

Ak nechcete dostávať upozornenia na aktualizácie, vyberte možnosť.

Inštalačný program vám umožňuje vybrať možnosti na automatickú inováciu WordPress, doplnkov a motívov. Aj keď to môže znieť ako dobrý nápad, dôrazne odporúčame ponechať tieto možnosti nezaškrtnuté. Automatické aktualizácie môžu niekedy spôsobiť problémy a môžete prísť o všetky úpravy, ktoré ste vykonali pre konkrétne témy a doplnky. Vždy ich môžete kedykoľvek znova zapnúť.

Vyberte umiestnenie zálohy (odporúčame ponechať predvolené) a vyberte, či chcete, aby inštalátor automaticky generoval zálohy vášho webu. Ak máte na výber, pokojne to skontrolujte. Keď sa rozhodnete, ako často chcete vytvárať zálohy, môžete si odpočinúť s vedomím, že sa môžete pravidelne vrátiť k starým nastaveniam len pre prípad, že sa na vašich stránkach stane niečo zlé. Ak vyberiete číslo vedľa rotácie zálohy, Softaculuos bude sledovať počet záloh. Ak sa dosiahne limit, najstaršia záloha sa automaticky odstráni, aby sa vytvoril priestor pre novú. Vyberte číslo podľa toho, koľko miesta máte na serveri.

Vyberte tému

Vyberte tému

Aplikácia vám umožňuje zvoliť si tému, ktorá bude aktívna v novom blogu, ešte pred inštaláciou WordPress. Aj keď si tu môžete vybrať jedno, je to voliteľné, pretože nové témy môžete kedykoľvek nainštalovať prostredníctvom WordPress kedykoľvek.

Inštalácia

Tlačidlo Inštalovať

Pred kliknutím na tlačidlo „Inštalovať“ prejdite ešte raz všetky možnosti a skontrolujte, či sú všetky informácie v poriadku. Potom prejdite späť nadol, zadajte svoju e-mailovú adresu, ak chcete získať podrobnosti, a kliknite na tlačidlo.

Teraz môžete voľne navigovať http://yoursite.com kde by ste mali vidieť nový web. Ak sa chcete prihlásiť na svoj web pomocou správcovských poverení, ktoré ste vytvorili, otvorte ho http://yoursite.com/wp-admin.

Ako nainštalovať WordPress ručne

Na rozdiel od použitia inštalátora, ktorý robí prakticky všetko pre vás, je možné nainštalovať WordPress sami. Manuálna inštalácia programu WordPress vyžaduje iba niekoľko krokov, ale je o niečo zložitejšia ako inštalácia, napríklad Softaculous..

Pretože proces manuálnej inštalácie je možné rozdeliť do niekoľkých segmentov, prejdime v jednom okamihu k zjednodušeniu všetkého. pripravený?

Stiahnite si najnovšiu verziu programu WordPress

Stiahnite si WordPress

 1. Ísť do wordpress.org/download
 2. Kliknite na modré tlačidlo „Stiahnuť WordPress“ na pravej strane
 3. Uložte najnovšiu verziu programu WordPress na akékoľvek miesto v počítači
 4. Počkajte na dokončenie sťahovania
 5. Extrahujte súbor ZIP (mali by ste mať jeden priečinok s názvom „wordpress“)

Nahrajte WordPress na svoj server

Tento krok vyžaduje, aby ste sa pripojili k FTP serveru. Pred pripojením by ste mali mať poverenia FTP od poskytovateľa hostingu. Zvyčajne dostanete všetky podrobnosti v uvítacom e-maile, keď zaregistrujete účet v hostiteľskej spoločnosti. Ak nemôžete nájsť e-mail, informácie by mali byť k dispozícii v cPanel.

FTP účty v cPaneli

 1. návšteva https://www.yourdomain.com:2083 alebo https: // server-ip-adresa: 2083
 2. Prihláste sa do cPanel
 3. Prejdite do kategórie Súbory
 4. Otvorte nástroj FTP accounts
 5. Posuňte zobrazenie nadol na zoznam všetkých účtov FTP
 6. Nájdite účet FTP správcu
 7. Kliknutím na položku „Konfigurovať FTP klienta“ zobrazíte poverenia

Ak nemáte účet FTP, môžete si ho vytvoriť z tej istej stránky.

Keď máte poverenia pripravené, je čas odovzdať súbory WordPress na nový server:

 1. Otvorené FileZilla alebo iného FTP klienta
 2. Pripojte sa k FTP serveru
 3. Vyberte všetky súbory z priečinka „wordpress“, ktoré ste stiahli a extrahovali skôr
 4. Presuňte vybrané súbory z počítača do priečinka „public_html“ alebo „www“ umiestneného na serveri

Vytvorenie databázy MySQL:

WordPress používa databázy na správu obsahu. Takže, aby všetko fungovalo, ďalším krokom je vytvorenie databázy MySQL a používateľa:

Vytvorte novú databázu

Pridať nového používateľa

 1. Prejsť na cPanel: http://yourdomainname.com/cpanel
 2. Otvorte databázy MySQL
 3. Zadajte názov databázy podľa vášho výberu
 4. Kliknite na tlačidlo „Vytvoriť databázu“
 5. Posuňte zobrazenie nadol do používateľského rozhrania MySQL
 6. Zadajte používateľské meno, heslo a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť používateľa“

Dokončenie inštalácie

Toto je posledný krok. Budete musieť zadať niekoľko podrobností o databáze a vašich stránkach.

Ako nainštalovať WordPress ručne

 1. Otvorte prehliadač a prejdite na http://yourdomain.com
 2. Vyberte jazyk, ktorý chcete pre web použiť
 3. Pripravte si nasledujúce informácie: názov databázy, používateľské meno a heslo, ktoré ste vytvorili
 4. Hostiteľ by mal zostať „localhost“ pre väčšinu hostingových spoločností
 5. Vyberte ľubovoľnú predponu tabuľky alebo ponechajte predvolenú
 6. Kliknite na tlačidlo „Poďme“
 7. Zadajte všetky podrobnosti o svojej databáze a kliknite na „Odoslať“.
 8. Kliknite na tlačidlo „Spustiť inštaláciu“
 9. Zadajte názov svojej stránky, vyberte používateľské meno a heslo pre prihlásenie do WordPress. Vyplňte e-mailovú adresu a skontrolujte, či chcete, aby vyhľadávacie nástroje indexovali váš nový web
 10. Kliknite na položku Inštalovať WordPress.
 11. Prihláste sa a užite si svoje nové stránky

záver

Aj keď sa inštalácia WordPress môže zdať komplikovaná, pravdou je, že každý je schopný začať blog sám. Či už sa rozhodnete použiť inštalačný program, ako je Softaculous, alebo preniesť súbory ručne, mali by ste mať nový web v prevádzke v priebehu niekoľkých minút. Po nainštalovaní WordPress sa zábava môže začať a môžete začať s prispôsobovaním webovej stránky podrobne. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map