Ako nainštalovať doplnky do WordPress

how-to-install-WordPress-plugins.png


Doplnky WordPress môžu váš blog rýchlo rozšíriť a urobiť z neho lepšie miesto pre vás, ako aj pre návštevníkov. Aj keď je technicky možné mať blog WordPress bez jediného aktívneho doplnku, je pravdepodobné, že správcovia budú potrebovať aspoň pár z nich, aby mohli dokonca začať blog. Časom bude potreba doplnkov neustále narastať. Preto ako nový webmaster musíte vedieť, ako nainštalovať doplnky WordPress.

Rovnako ako so všetkým ostatným, aj vývojári WordPressu chceli vytvoriť užívateľsky príjemné prostredie. Takže aj keď by inštalácia doplnkov mohla znieť desivo pre niekoho, kto sa prvýkrát stretne s WordPress, zbavme sa svojich obáv. Dnes vám ukážeme dva spôsoby inštalácie doplnkov priateľské pre začiatočníkov a jeden trochu pokročilejší.

 • Použite funkciu vyhľadávania WordPress
 • Priamo nahrajte doplnok z WordPress
 • Nahrajte doplnok cez FTP (pokročilejšie)

Pred inštaláciou doplnku by ste mali vedieť, že iba verzia hostiteľa programu WordPress umožňuje inštaláciu nových rozšírení. Ak nemáte možnosti na inštaláciu nových doplnkov, pravdepodobne používate WordPress.com alebo nemáte správne užívateľské oprávnenia.

Ak chcete nainštalovať doplnky z oficiálneho adresára WordPress, nemusíte sa vzdialiť od dashboardu. Vývojári boli natoľko láskaví, že zaviedli vyhľadávacie pole, ktoré vám umožní prehľadávať všetky doplnky, ktoré sú k dispozícii v úložisku. Tu si tiež môžete prečítať niekoľko podrobností o každom doplnku a samozrejme ho nainštalovať priamo zo zoznamu.

Na ľavom paneli správcu prejdite na Doplnky -> Pridať nové

Ako vyhľadávať doplnky WordPress

Ak sa pozriete na hornú časť stránky, nájdete niekoľko kariet, ktoré vám umožňujú prepnúť zoznam dostupných doplnkov:

 • Najlepšie – niekoľko doplnkov, ktoré odporúča WordPress. V spodnej časti stránky môžete vyhľadávať doplnky podľa značiek
 • Najobľúbenejšie – celý zoznam doplnkov zoradených podľa popularity (existuje viac ako 40 000 doplnkov)
 • Odporúčané – odporúčané doplnky založené na iných doplnkoch, ktoré ste už nainštalovali
 • Obľúbené doplnky – ak ste ich označili ako obľúbené WordPress.org, objavia sa na tejto karte
 • Vyhľadávanie – zadajte kľúčové slovo a nájdite doplnky, ktoré zodpovedajú kritériám

Nainštalujte doplnok

Použitím ktorejkoľvek karty a funkcií získate zoznam vhodných doplnkov dostupných na inštaláciu. Poďme napríklad vyhľadať bezplatný doplnok Under Construction Page, ktorý môže pre vašich návštevníkov vytvoriť krásnu stránku údržby. Ak kliknete na názov doplnku alebo kliknete na odkaz „ďalšie podrobnosti“, WordPress otvorí kontextové okno s ďalšími informáciami o tomto rozšírení..

Podobne môžete vidieť jeho vývojára, hodnotenie, počet aktívnych inštalácií (ľudia, ktorí na svojich stránkach momentálne používajú doplnok), čas poslednej aktualizácie a informácie o kompatibilite..

 1. Ísť do Doplnky -> Pridať nové
 2. Vyhľadajte doplnok zo zoznamu alebo ho vyhľadajte
 3. Predtým, ako sa rozhodnete nainštalovať doplnok, si prečítajte ďalšie podrobnosti
 4. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať“
 5. Počkajte niekoľko sekúnd, kým sa oranžové ikony prestanú otáčať
 6. Kliknite na tlačidlo „Aktívne“

Nainštalujte doplnok WordPress

Keď doplnok dokončí proces inštalácie, v rovnakom tlačidle by sa mala zobraziť potvrdzovacia správa. Potom tlačidlo zmení označenie na „Aktivovať“. Aj keď ste úspešne nainštalovali svoj prvý doplnok, stále sa nespustí. Ak chcete získať všetky ďalšie funkcie, ktoré poskytuje, mali by ste kliknúť na tlačidlo „Aktivovať“.

Po aktivácii doplnku počkajte niekoľko sekúnd. Po dokončení vás program WordPress presmeruje na zoznam všetkých aktívnych doplnkov. Odtiaľ môžete ovládať všetky doplnky, ktoré máte na webe, deaktivovať ich, aktualizovať, prejsť na nastavenia a dokonca upraviť ich kód..

Doplnok je teraz nainštalovaný a aktivovaný. Ak chcete začať používať doplnok, mali by ste prejsť na jeho nastavenia a nastaviť ho. Keďže každý doplnok funguje inak, nedokážeme vám povedať, kde sa nastavenia zobrazia. Ak ste však nasledovali náš príklad a nainštalovali ste stránku Stavebné stránky, mali by ste ísť na Nastavenia -> Nedokončené začať pracovať s doplnkom.

Odovzdajte doplnok prostredníctvom správcu WordPress

Ostatné bezplatné doplnky, ktoré možno nájsť na webe, ako aj prémiové (platené) doplnky, nie sú uvedené v adresári. To znamená, že ich nemôžete nájsť pomocou prvej metódy. Ak chcete nainštalovať doplnky mimo oficiálneho adresára, musíte ich nahrať manuálne.

Nahrajte doplnok WordPress priamo

Všetky doplnky WordPress by mali byť dodávané v Formát ZIP, a mali by ste ich archivovať.

 1. Ísť do Doplnky -> Pridať nové
 2. V hornej časti stránky kliknite na tlačidlo „Nahrať doplnok“
 3. Ak máte doplnok vo formáte .zip, kliknite na tlačidlo „Vybrať súbor“
 4. Vyberte súbor ZIP z počítača
 5. Kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“
 6. Počkajte niekoľko sekúnd, kým program WordPress dokončí inštaláciu

Nainštalujte doplnok pomocou nahrávania FTP

Pre trochu pokročilejších používateľov, ktorí vedia pracovať s protokolom File Transfer Protocol, umožňuje WordPress inštaláciu doplnkov pomocou tretej metódy. Vyžaduje si manuálne odovzdanie súborov na server a potom aktiváciu doplnku prostredníctvom administračného panela.

Odovzdajte doplnky WordPress cez FTP

 1. Stiahnite si a nainštalujte zadarmo FileZilla alebo iného FTP klienta
 2. Otvorte aplikáciu a pripojte sa k serveru FTP
 3. Prejdite do priečinka WordPress (zvyčajne sa nachádza v priečinku „www“ alebo „public_html“)
 4. Otvorené wp-content / plugins zložka
 5. Rozbaľte tam svoj nový doplnok (mali by ste skončiť s tým, že bude mať nový priečinok pomenovaný podľa doplnku)
 6. Prihláste sa do administračného panela WordPress
 7. Ísť do Doplnky -> Nainštalované doplnky
 8. Nájdite novú položku v zozname
 9. Kliknite na tlačidlo „Aktivovať“

záver

Podobne ako pri inštalácii tém v programe WordPress, môžu byť doplnky nainštalované pomocou troch rôznych metód. Zatiaľ čo prvé dva sú veľmi priateľské pre začiatočníkov a umožňujú každému rýchlo nainštalovať ľubovoľný doplnok podľa vlastného výberu, tretí bude vyžadovať základné znalosti FTP.

Ale bez ohľadu na techniku, ktorú ste použili na inštaláciu doplnku, mali by ste ho mať na zozname všetkých nainštalovaných doplnkov, kde môžete manuálne aktivovať alebo deaktivovať každý z nich..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map