8 Neznáme fakty WordPress.com sa nemusia hodiť pre vážnych blogerov

WordPress.com Sucks


Blahoželáme! Rozhodli ste sa založiť blog a sme radi, že vás môžeme privítať v širokej rodine miliónov blogerov, ktorí sa šíria doslova po celom svete. Rozhodnutie o začatí blogu mohlo byť ľahké, ale práve tu sa začína rozvíjať skutočný rozhodovací proces..

Keďže ste sa rozhodli spustiť osobný alebo firemný blog, pravdepodobne už viete o všetkých rôznych systémoch správy obsahu, ktoré môžete získať. Medzi nimi sú rozdiely a môže byť ťažké urobiť toto prvé rozhodnutie – pre ktorý systém správy obsahu sa musí ísť. Toto je úplne nová téma; V tomto článku predpokladáme, že ste už vybrali WordPress ako svoju voľbu.

Podľa W3Techs.com, „WordPress používa 60,1% všetkých webových stránok, ktorých systém správy obsahu poznáme. To je 30,7% všetkých webových stránok. “ Z týchto čísel nie je divné, že WordPress bola prvá vec, ktorá vám prišla na myseľ, keď ste dostali vynikajúci nápad na svoj blog o potravinách, cestovný blog alebo akýkoľvek iný druh blogu, ktorý by ste mohli mať na mysli..

Už som na ceste k vytvoreniu účtu WordPress.com

Počkajte, neponáhľajte sa! Pretože WordPress.com bol jedným z prvých výsledkov na stránkach Google, neznamená to, že je to pre vás najlepšia voľba..

Už sme hovorili o rozdieloch medzi hostiteľmi hostenými doménou a WordPress.com, takže toto by malo byť vaše prvé zastavenie. Existuje niekoľko pomerne významných rozdielov a dôrazne vám odporúčame, aby ste si ich všetky prečítali skôr, ako urobíte prvé dôležité rozhodnutie. Úprimne povedané, nie je až také ťažké prepínať medzi platformami neskôr, ale hromadí sa vám zbytočná práca len preto, že ste nechceli stráviť ďalšiu hodinu štúdiom systémov správy obsahu..

Skôr ako vám ukážeme všetky dôvody, prečo WordPress.com nie je dobrý pre serióznych blogerov, stručne spomeňte na dobré veci.

  • Je to zadarmo – môžete získať účet pre začiatočníkov bez toho, aby ste museli minúť desetník
  • Je to zvládnuté – nemusíte sa starať o technické podrobnosti; odborníci na webe WordPress.com zabezpečujú, aby všetko fungovalo neustále hladko
  • Ľahký štart – blog môžete mať pripravené niekoľko sekúnd po registrácii účtu

Ak ste prvýkrát navštívili svet blogov a všetko, čo chcete, je príležitostne písať o téme záujmu, účet WordPress.com môže byť pre vás ideálnou voľbou. Ale skôr, ako sa marketingové oddelenie začne usmievať, pretože práve dostali nového platiaceho zákazníka, určite by ste mali myslite na všetky nevýhody stránky WordPress.com.

To je dôvod, prečo WordPress.com nasáva serióznych blogerov

Ak sa niekedy chystáte stať sa blogmi trochu vážnejšími, berte do úvahy tieto veci. Ako ste si možno predstavovali, tento bezplatný spravovaný účet, ktorý vám zabral minútu, je nastavený tak, že má nevýhody. Predtým, než vám hlavu vyhodíte o stôl, pretože ste urobili nesprávny výber, nezabudnite na to.

1. Obmedzený výber tém, ktoré môžete použiť

WordPress je známy pre svoje veľké množstvo tém. Z oficiálneho úložiska môžete získať desiatky tisícov voľných. Pravdepodobne existuje ešte viac prémiových tém, ktoré môžete získať na rôznych trhoch za primeraný počet zelených. ale, všetky tieto témy WordPress sú vyhradené pre verziu hostiteľa s vlastným hosťovaním.

Témy WordPress

Na druhej strane, WordPress.com vám umožňuje vybrať si z malej časti vybratých tém. Z dôvodu, že pre WordPress.com vedú všetko pre vás, chlapci a dievčatá, museli urobiť tento výber. Keby vám umožnili nainštalovať všetko, čo chcete, celá vec by stratila zmysel. Aj keď je to platný dôvod na obmedzenie počtu tém, je to naozaj na hovno, že nemôžete získať tému, ktoré ste skutočne chceli.

V čase písania tohto článku bolo na váš bezplatný účet k dispozícii iba 171 bezplatných tém. A ak ste chceli použiť inú tému, je to prvé miesto, kde sa váš bezplatný účet stáva prémiovým – budete musieť zaplatiť za ďalšie témy a upgradovať svoj účet..

2. Väčšina doplnkov tento zoznam ešte nevytvorila

Po výbere dizajnu, ktorý bude predstavovať váš blog, sú doplnky, pomocou ktorých nebudete môcť svoj blog spustiť. WordPress je známy tisíckami bezplatných a prémiových doplnkov, ktoré transformujú vaše stránky na čokoľvek, čo chcete. Čokoľvek vám príde na myseľ, existuje veľká šanca, že pre ňu nájdete bezplatný doplnok.

Aj keď vám vlastná verzia umožní používať ktorúkoľvek z nich jednoducho nainštalovaním doplnku, bezplatný účet na WordPress.com nebude.

Je tu obmedzený zoznam zahrnutých doplnkov budete môcť používať, a to je všetko. Ak sa vám niektorá z nich páči, použite ich, ale ak chcete niečo zložitejšie, jednoducho na to zabudnite alebo inovujte účet v peňaženke. Saje to!?

3. V sebe držte návrhára

Povedzme, že ste sa vyrovnali so skutočnosťou, že si nemôžete vybrať medzi veľkým počtom tém. Vybrali ste bezplatnú a užívate si ju. To je dobré. Ale skôr alebo neskôr budete chcieť niečo zmeniť.

Možno budete chcieť zmeniť spôsob, akým je hlavička navrhnutá, alebo by ste chceli zmeniť jej časť. Tu prichádza ďalšie obmedzenie, ktoré môže zničiť váš deň. WordPress.com vám jednoducho neumožňuje zmeniť všetko, čo chcete, pomocou bezplatného účtu.

Nechápte nás zle; stále si môžete prispôsobiť svoj motív, ale zvyčajne to znamená zmenu preddefinovanej sady farieb alebo veľkosti písma. Ak sa rozhodnete byť kreatívni a využívate techniku, ktorú ste našli online, jednoducho na ňu zabudnite. Nemôžete prekročiť konkrétny bod a prispôsobenia rozloženia stránky prakticky neexistujú.

4. Môžete ísť bez vlastného kódu?

Nemusíte byť kódovačom, aby ste mohli využívať výkon JavaScriptu vo svojom osobnom blogu. Internet je dnes plný úžasných návodov, ktoré vás prevedú procesom inštalácie nových funkcií na vašu stránku WordPress. Dokonca môžete ľahko získať všetky útržky kódu, ktoré pre váš blog poskytnú niečo nové. Keď však používate bezplatný účet WordPress.com, môžete naň úplne zabudnúť.

Odporúčané čítanie: JavaScript [Cheat Sheet]

Povedzme napríklad, že sa rozhodnete pridať formulár na prihlásenie z populárnej poštovej služby, ako je napríklad MailChimp. Ak používate verziu WordPress s vlastným hosťovaním, všetko, čo potrebujete, je ísť do svojho účtu MailChimp a skopírovať kód. Áno, uhádli ste – to nebude fungovať na WordPress.com, pretože tento kód obsahuje JavaScript, ktorý nie je podporovaný v bezplatných účtoch WordPress.com..

5. Váš blog je iba marketingová platforma

Vedeli ste, že po registrácii na bezplatný účet na WordPress.com povolíte Automattic používať váš blog na marketingové účely? Áno, ako ich Podmienky služby jasne označte, „Automattic si vyhradzuje právo zobrazovať reklamy vo svojom blogu, pokiaľ si nezakúpite inováciu bez reklám alebo účet služieb VIP.“

Či už sa vám to páči alebo nie, návštevníci vášho blogu budú rozptyľovaní reklamami, ktoré zobrazuje Automattic. A nie, nezískate žiadny podiel na výnosoch.

Nezabudnite tiež prejsť na spodok bezplatného blogu na stránkach WordPress.com alebo sa pozrieť na panel s nástrojmi – Automattic použije tieto miesta na zobrazenie pripisovacích textov alebo odkazov, ktoré nemôžete zmeniť ani odstrániť. Nie je to na vás. Jednoducho ste nútení spomenúť napríklad WordPress.com alebo autora témy priamo na svojich stránkach.

6. Aká je vaša doména?

Hneď ako začnete svoj blog pozerať ako na seriózny, budete musieť zmeniť názov svojej domény. Majúce yourblog.wordpress.com Pri testovaní vašich schopností je doména úplne v poriadku. Ale mať takúto doménu vám zabráni prilákať serióznych návštevníkov. Bezplatná doména, ktorú dostanete na webe WordPress.com, neznie, ako keby ste brali svoj blog vážne a mohli by ste prísť o návštevníkov..

7. Obmedzený priestor

Bezplatný účet vám udeľuje právo využívať až 3 GB priestoru. Aj keď je to pre začiatočníkov viac ako dosť, skôr alebo neskôr si uvedomíte, že 3 GB jednoducho nestačí na hosťovanie blogu. Príspevky a obrázky sa začnú hromadiť a vy by ste mohli tento limit rýchlo dosiahnuť.

Čo napríklad, ak ste fotograf, ktorý chce načítať niekoľko nových obrázkov za deň alebo slabých, kde je každý obrázok približne 5 MB? Nechaj to potopiť sa.

Nezabúdajte tiež, že kým odovzdáte obrázky, dokumenty, tabuľky a prezentácie v PowerPointe, nemáte dovolené nahrávať video ani zvukové súbory, pokiaľ neaktualizujete účet. Chceli by ste na svojej bezplatnej stránke hostiť podcast? Máte v úmysle usporiadať vaše videá?

Napríklad, ak hostíte svoje stránky s Bluehost, okrem toho, že máte celé hostingové riešenie WordPress, získate 50 GB priestoru za pouhých 2,95 dolárov mesačne a budete môcť nahrať všetko, čo chcete.

8. Žiadne peniaze pre vás

Ak ste uvažovali o zarábaní peňazí umiestnením pridružených odkazov na svoj blog, nemáte šťastie, pretože to WordPress.com nepovoľuje. Aj keď existujú určité výnimky z tohto pravidla, väčšina používateľov jednoducho nezačne používať pridružené odkazy.

zarobiť peniaze blogovanie hlavolam

Len v prípade, že si myslíte, že sa s nimi môžete obísť, uvedomte si, že WordPress.com si vyhradzuje právo tento odkaz odstrániť alebo dokonca zablokovať celý blog. A najsmutnejšie je, že si to mnohí začiatočníci ani neuvedomujú!

Je WordPress.com zadarmo? Prečo? Znie to príliš dobre, aby to bola pravda

Ak ste pripravení akceptovať všetky obmedzenia, ktoré má bezplatný účet, potom je WordPress.com zadarmo. Ale ako si viete predstaviť, práca s bezplatným účtom je skutočne ťažká. S toľkými obmedzeniami môžu získať bezplatný plán iba úplní začiatočníci a ľudia, ktorí neplánujú brať svoje blogy vážne. Aj v takom prípade budete musieť zavrieť oči pred rôznymi aspektmi svojho vlastného blogu.

Len čo sa však rozhodnete vzdialiť od tejto obmedzenej oblasti len jeden krok, WordPress.com prestane byť zadarmo. Ukážeme vám niekoľko príkladov, kde WordPress.com začne jesť vaše peniaze.

  1. Jedinečná doména – v prípade vlastnej domény budete musieť prejsť na prémiový plán
  2. Extra priestor – ak chcete viac ako 3 GB a možnosť nahrať všetky typy súborov, budete si musieť zvoliť prémiový plán (ak chcete nahrať všetky typy súborov, budete musieť za obchodný plán platiť 25 dolárov mesačne)
  3. Žiadne reklamy – na odstránenie reklám potrebujete prémiový plán. A stále budete musieť mať odkazy na príspevky, o ktorých sme hovorili
  4. Prémiová téma – 39 dolárov + za jednu prémiovú tému
  5. Témy a doplnky tretích strán – budete sa musieť prihlásiť do obchodného plánu, ktorý stojí 25 dolárov mesačne

Toto je len niekoľko príkladov, kde WordPress.com prestane byť zadarmo. Ak sa chcete dozvedieť viac podrobností o svojich plánoch, pozrite si cenník.

Čo mám robiť?

Ak ste uvažovali o otvorení bezplatného účtu na stránke WordPress.com, domnievame sa, že tento článok vás prinútil premýšľať dvakrát. Čo teraz; mali by ste s tým ísť alebo by ste mali viac času venovať okamžitému spusteniu WordPressu s vlastným hosťovaním?

Dilema môže byť v priebehu niekoľkých sekúnd skončená.

Ak chcete len vyjadriť svoje pocity týkajúce sa konkrétnej témy alebo ak ste študent, ktorý sa snaží dozvedieť viac o blogovaní, WordPress.com je skvelá voľba. Získate všetko zadarmo a na dosiahnutie vášho cieľa bude stačiť.

Pokiaľ však iba jedna z vás považuje blogovanie za vážnejšie, okamžite vyhľadajte verziu programu WordPress s vlastným hosťovaním.. Áno, je určite ťažšie udržiavať všetko na vlastnú päsť a sú tu tiež nejaké skryté náklady, ale budete mať možnosť spravovať blog sám, bez akýchkoľvek obmedzení. A ak začnete s najlepšou hostingovou spoločnosťou WordPress, môžete sa na svoju tvár usmiať.

Keď začnete, nezabudnite sa zastaviť a dozvedieť sa viac o WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked