21 tipov na zrýchlenie blogu WordPress

WordPress 21 tipov, ako zrýchliť webové stránky


Pri prehľadávaní Internetu pravdepodobne neprehliadnete rýchlosť webových stránok. Ak je vaše pripojenie na internet dosť dobré, pravdepodobne máte iba dva závery o každej stránke týkajúce sa rýchlosti – stránka je alebo nie je dostatočne rýchla. Takto uvidí väčšina používateľov internetu váš web WordPress. Aj keď je to pre konkrétneho návštevníka atraktívne, ak sa blog nenačítava dostatočne rýchlo, stratíte tohto návštevníka. To je isté. Preto musíte urobiť všetko, čo je v tvojich silách, aby ste čo najrýchlejšie zabezpečili svoje stránky WordPress.

Kým tam sú početné spôsoby zrýchlenia stránky, niektoré budú vyžadovať technické znalosti, iné si budú vyžadovať úplné odhodlanie, zatiaľ čo iné budú jednoducho príliš drahé.

WordPress vám ako vždy pomôže s problémom. Nielen WordPress sa neustále zdokonaľuje, ale aj pluginy, témy a hostingové spoločnosti. V tomto článku sa chystáme ukázať, ako zrýchliť vaše webové stránky WordPress. Rýchlosť stránok ovplyvňuje veľa faktorov a v závislosti od vašej stránky môžete túto rýchlosť v priebehu niekoľkých minút zvýšiť.

 1. Použite doplnok pre vyrovnávaciu pamäť
 2. Optimalizujte obrázky
 3. Optimalizujte domovskú stránku
 4. Načítať Mapy Google správne
 5. Vyčistite a optimalizujte databázy
 6. Odstráňte nepotrebné znaky zo zdrojového kódu (minimalizujte ho)
 7. Vyberte si rýchlu tému WordPress
 8. Neinštalujte zbytočné doplnky
 9. Rozdeľte väčšie príspevky
 10. Obmedzte počet revízií príspevkov
 11. Inovujte na PHP7. teraz!
 12. Upravte vyrovnávaciu pamäť prehliadača
 13. Ako odstrániť reťazce dotazov zo statických zdrojov
 14. Znížte počet požiadaviek HTTP
 15. Nepoužívajte Gravatary
 16. Odstráňte komentáre, ak ich nepoužívate
 17. Odstráňte symbol emodži
 18. Použite Sprites CSS vo WordPress
 19. Obmedzte počet tlačidiel sociálnych médií
 20. Uvoľnite skripty a štýly, ktoré nepoužívate
 21. Zakázať vkladanie

Contents

1. Použite doplnok pre vyrovnávaciu pamäť

Inštaláciou a nastavením doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte môžete okamžite pocítiť zmenu v rýchlosti vášho webu. Všetky webové stránky budú mať časti, ktoré sa často nemenia. Či už ide o obrázok, súbor CSS alebo JS, doplnok o vyrovnávaciu pamäť môže s týmito súbormi pracovať, takže sa nemusia sťahovať zo servera zakaždým, keď používateľ otvorí vaše stránky. Väčšinou to pomôže navrátiť návštevníkov, ktorí už tieto súbory budú mať uložené.

Existuje veľa doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress, ale iba niekoľko populárnych. Dobrou správou je, že tieto doplnky sú kódované dobre, okamžite zrýchlia váš web a sú úplne zadarmo! Najobľúbenejší doplnok pre túto úlohu je Celková medzipamäť W3 ktorý má viac ako milión aktívnych používateľov. To je pôsobivé! Existujú aj ďalšie doplnky, ktoré dokážu urobiť to isté Najrýchlejší doplnok cache pre WP ktoré sme už uviedli v jednom z našich predchádzajúcich článkov.

2. Optimalizujte obrázky

Či už ide o iba jeden obrázok na vašej domovskej stránke, alebo existuje celá galéria fotografií, ktoré chcete zobraziť, neoptimalizované obrázky môžu váš web drasticky spomaliť. Povedzme, že používate fotoaparát, ktorý dokáže snímať fotografie s vysokým rozlíšením. Tieto fotografie budú pravdepodobne viac ako 2 MB a môžu ľahko prekročiť limit 4 MB. Aj obrázky z moderných smartfónov generujú veľké súbory. Ak o tom nepremýšľate a jednoducho odovzdáte obrázok, predstavte si zaťaženie svojich stránok.

Len pridaním jedného obrázka, ktorý je „ťažký“ 2 MB alebo 4 MB, budú používatelia musieť tento obrázok stiahnuť hneď, ako otvoria váš web. Zatiaľ čo používatelia prichádzajúci z vysokorýchlostného pripojenia sa nebudú cítiť nijako odlišní, budú trpieť tí používatelia, ktorí majú pomalšiu rýchlosť internetu. Nielen to; dokonca aj spoločnosť Google sa bude mračiť pri pomalších časoch načítania, aby z dlhodobého hľadiska mohlo utrpieť hodnotenie vašej stránky.

To by nemal byť problém, pretože obrázky môžete optimalizovať tak ľahko. Najprv, ak neukážete svoju najnovšiu prácu a nemusíte zobrazovať obrázky v plnom rozlíšení, začnite znižovaním rozlíšenia. Ak napríklad téma zobrazuje šírku maximálne 800 pixlov, váš obrázok by nemal byť širší. Môžete jednoducho zmeniť veľkosť alebo dokonca orezať obrázok. Existuje tiež veľa nástrojov a aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť pri optimalizácii obrázkov. Či už chcete používať profesionálny softvér, ako je Photoshop, ktorý dokáže robiť zázraky a optimalizovať ich špeciálne pre web, alebo chcete použiť jednoduchý online nástroj, mali by ste obrázky optimalizovať..

Existuje tiež veľa doplnkov WordPress WP Smush – Optimalizácia obrazu ktoré môžu automaticky optimalizovať obrázky pre vás.

3. Optimalizujte domovskú stránku

Vaša domovská stránka je dôležitá stránka. Aj keď osoba na domovskú stránku nepristane, pravdepodobne ju bude chcieť navštíviť z vašich ďalších príspevkov a stránok. Preto musí byť domovská stránka optimalizovaná správne. Ako už bolo uvedené, starajte sa o obrázky na svojom webe a uistite sa, že sú optimalizované. Namiesto zobrazovania väčších príspevkov použite menšie výňatky. Nezobrazovať obrázky z príspevkov; namiesto toho ponechajte odkaz „Čítať viac“ pred prvým obrázkom v príspevku. Nepoužívajte príliš veľa miniaplikácií bočného panela a päty, ktoré môžu spomaliť vaše stránky.

4. Vložte Mapy Google správne

Widget Mapy Google
Ak na zobrazenie polohy používate Mapy Google, uistite sa, že vás interaktívna mapa nespomalí. Jednoduchá mapa na vašom webe môže trvať až 2 MB, čo núti vašich návštevníkov sťahovať ďalšie údaje, aj keď sa o mapu nezaujímajú..

Ak však používate WordPress, táto úloha môže byť ešte jednoduchšia. Áno, hovoríme o tom Doplnok Google Widget Widget ktoré môžu z vašej mapy vykresliť miniatúru. Tým pridáte na svoje stránky iba niekoľko kilobajtov údajov namiesto megabajtov alebo dvoch. To bude mať obrovský vplyv na rýchlosť vášho webu, zatiaľ čo vaši návštevníci, ktorí sa zaujímajú o mapu, môžu mať stále plné skúsenosti s Mapami Google..

5. Vyčistite a optimalizujte databázy

WordPress používa databázy na ukladanie prakticky všetkého potrebného na hladký chod. Po určitom čase sa tieto databázy začnú budovať a pomaly začnú spomaľovať vaše stránky. Čistením a optimalizáciou databáz môžete zrýchliť svoje stránky WordPress. Našťastie nemusíte manuálne otvárať každú databázu a prechádzať sa tisíckami riadkov, ktoré sú v nej uložené, ale môžete ju uvoľniť a nechať prácu na inom doplnku WordPress. V tomto prípade odporúčame Doplnok WP-Optimize čo je zadarmo a môže bežať bez potreby PhpMyAdmin.

6. Odstráňte nepotrebné znaky zo zdrojového kódu (minimalizujte ho).

Zdrojový kód môže obsahovať tisíce riadkov. Pridaním ďalších tém, doplnkov a vlastných funkcií počet rýchlo rastie a ovplyvňuje rýchlosť vášho webu. Aj keď je kód zvyčajne užitočný, v zdrojovom kóde sa nachádza veľa nepotrebných znakov, ktoré vás môžu spomaliť. Či už ide o skupinu medzier, znakov nového riadku, komentárov alebo oddeľovačov blokov, môžete ich bezpečne odstrániť, aby ste urýchlili svoje stránky WordPress..

Nie, nebudete musieť prehľadávať zdrojový kód, aby ste tieto znaky odstránili manuálne; existuje doplnok WordPress, ktorý vám môže túto prácu urobiť. Ak ste nainštalovali vyrovnávaciu pamäť W3 Total Cache na riešenie problému s vyrovnávacou pamäťou, už máte doplnok, ktorý je možné použiť na minifikáciu. Ďalším obľúbeným doplnkom, ktorý dokáže kód na vašej webovej stránke WP minifikovať, je Autoptimize.

Urýchlenie webových stránok WordPress si vyžaduje čas. Existuje toľko vecí, ktoré môžete vylepšiť, aby ste odstránili túto malú zlomok sekundy z času načítania. Na rýchlosti vašej stránky však záleží z hľadiska návštevníkov aj vyhľadávačov. A aj keď budete musieť prejsť rôznymi technikami a doplnkami, aby ste z vášho webu urobili to najlepšie, bude to stáť za to.

Predtým, ako sa dostanete do detailov, uistite sa, že máte najlepšiu možnosť hosťovania. Toto je prvý krok, ktorý potrebujete, aby ste mali rýchly web.

Teraz vám ukážeme, ako ručne minifikovať súbory CSS a JavaScript, a tiež zoznam dvoch doplnkov, ktoré vám pomôžu zrýchliť vaše stránky. pripravený?

Čo je minifikácia?

Skôr ako si zašpiníte súbory, rýchlo uvidíme, čo to znamená minimalizovať súbory CSS a JavaScript vo WordPress. Ako pravdepodobne už viete, na správne fungovanie WordPressu sú potrebné desiatky a desiatky súborov. Keď pridávate nové témy a doplnky, ich počet neustále rastie. Rýchlosť vášho webu sa zároveň znižuje. Našťastie sa nemusíte veľa obávať o kód, ktorý poháňa WordPress, témy a doplnky. Mali by ste však vedieť, že tieto súbory môžete zmenšiť a zvýšiť tak rýchlosť svojho blogu.

Minifikácia je proces odstránenia nepotrebných znakov z kódu. Proces zmenší postihnuté súbory, ale nezmení to ich funkčnosť.

Keď v aplikácii WordPress minimalizujete súbory CSS a JavaScript, odstránite veci, ako sú medzery, znaky nového riadku, komentáre a oddeľovače blokov. Pre každú postavu odstránenú z kódu zrýchlite svoje stránky len o kúsok. Toto je jednoduchý príklad kódu CSS pred a po procese minifikácie.

Kód CSS pred minifikáciou

telo {
margin: 10px;
color: # 333333;
background: blue;
}

Aj keď je to pre ľudské oko oveľa jednoduchšie, používa znaky, ktoré stroj nemusí interpretovať kód.

Kód CSS po minifikácii

body {margin: 20 pixelov; farba: # 333; pozadia: modrá}

V počítači vyzerá tento kód rovnako ako v predchádzajúcom prípade. Nové riadky nie sú niečo, čo počítač potrebuje na správne spustenie kódu. Ak sa pozriete na farbu, môžete vidieť, že sme dokonca odstránili niekoľko čísel; počítač bude stále poznať správnu farbu. Všimnite si, že za posledným prvkom nie je stredník. V tomto jednoduchom príklade sme odstránili niekoľko znakov a zmenšili sme kód. Teraz si predstavte, čo sa stane, keď budete mať tisíce riadkov kódu.

Ručne minifikujte súbory CSS a JavaScript

Pri práci na vlastnej téme alebo doplnku pre WordPress budete chcieť minimalizovať súbory CSS a JavaScript, na ktorých pracujete. V takom prípade nemusíte na inštaláciu vykonávať ďalšie doplnky. Namiesto toho môžete rýchlo minifikovať iba potrebné súbory. Týmto spôsobom si môžete dovoliť luxus zadaním kódu, ktorý je pre vás jednoduchý, a napriek tomu ho čo najrýchlejšie dosiahnuť. Ak máte vážne problémy s kódovaním, mali by ste zvážiť použitie preprocesorov CSS a JS. Tieto sofistikované aplikácie vám môžu pomôcť napísať kód a po exportovaní súborov ho tiež zmenšiť a rozdeliť.

Ručné minifikovanie CSS

Ručné minifikujte JavaScript

Najlepšie minifikácie doplnkov WordPress

Služby, ktoré sme vám ukázali vyššie, s vašim vlastným kódom odvedú skvelú prácu. Ak však chcete minimalizovať všetky súbory na svojom webe WordPress, bolo by prakticky absurdné prejsť každý súbor, ktorý sa nachádza na vašom serveri. S potešením Vám oznamujeme, že niektoré fantastické bezplatné doplnky môžu pre vás minimalizovať súbor CSS a JavaScript vo WordPress. Ukážeme vám tie najlepšie.

Autoptimize

S viac ako 200 000 aktívnymi inštaláciami je Autoptimize jednou z najpopulárnejších možností optimalizácie vášho webu WordPress. Medzi ďalšie úžasné funkcie, doplnok môže minimalizovať skripty, štýly a HTML. Bude skomprimovať súbory, ukladať ich do vyrovnávacej pamäte a presunúť kód, aby sa urýchlil váš web.

 1. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 2. Ísť do Nastavenia -> Automatické optimalizovanie
 3. Kliknite na ikonu Ukázať pokročilé nastavenia
 4. Skontrolovať Optimalizácia kódu HTML, optimalizácia kódu JavaScript, a Optimalizujte kód CSS možnosti
 5. Uložiť zmeny

Celková medzipamäť W3

Tento populárny doplnok to robí všetko. Doplnok samozrejme najprv uloží súbory do vyrovnávacej pamäte. Ale ak máte záujem o odstránenie reťazcov dotazov zo statických zdrojov, W3 Total Cache to urobí za vás. Podobne dôjde k minimalizácii súborov CSS a JavaScript a dokonca to isté urobí pre vaše príspevky, stránky a RSS. Musíte to skontrolovať.

 1. Nainštalujte a aktivujte doplnok
 2. Prejdite na Výkon -> minifikujte
 3. Uistite sa, že Prepísať štruktúru adresy URL kontrolované
 4. umožniť HTML nastavenia minify, nastavenia minify JS a nastavenia minify CSS
 5. Uložte všetky nastavenia

Ako vidíte, proces minifikácie je pomerne jednoduchý. Ak používate doplnok WordPress, nemáte ospravedlnenie. Minimalizujte súbory CSS a JS na svojich stránkach a vráťte sa k online testu rýchlosti a výkonu podľa vášho výberu. Určite získate oveľa lepšie skóre a poďakovanie od vašich návštevníkov a vyhľadávacích nástrojov.

7. Vyberte si rýchlu tému WordPress

Skôr ako začnete pracovať na svojom webe, mali by ste byť pri výbere témy WordPress opatrní. Najprv sa môže zdať, že konkrétna téma pritiahne viac návštevníkov jednoducho kvôli jej rozloženiu a nádherným obrázkom, ktoré používa. Ale skúste myslieť dopredu; Namiesto toho, aby ste si jednoducho vybrali najkrajšiu tému, ktorú nájdete, vyskúšajte niekoľko tém v rôznych prehľadávačoch z rôznych zariadení.

Prekvapí vás, aký význam môže mať téma pre rýchlosť celého webu. Téma môže udusiť nielen veľké množstvo obrázkov, ale v kóde je toľko skrytých vecí, ktoré môžu znamenať veľký rozdiel. Aj keď to nie je vždy tak, prémiové témy by sa mali kódovať lepšie a mali by mať lepšiu výkonnosť.

8. Neinštalujte zbytočné doplnky

Keď na svojom webe začnete pracovať, môže byť lákavé nainštalovať nové doplnky. Aj keď existujú doplnky, ktoré budete musieť mať nainštalované a spustené, buďte opatrní, aby ste nepreťažili svoje stránky. Pre začiatočníkov budú mať aktívne doplnky určite vplyv na rýchlosť vášho webu.
. Na druhej strane aj neaktívne doplnky zaberajú váš drahocenný priestor, čo ovplyvní veľkosť vašich záložných súborov. Keď pridáte všetko, aktívne aj neaktívne doplnky môžu poškodiť rýchlosť vášho webu, takže pred inštaláciou doplnku, ktorý skutočne nepotrebujete, si dvakrát premyslite..

9. Rozdelte väčšie príspevky

Ak máte tendenciu písať skutočne dlhé príspevky, na ktorých je tiež pripojených veľa videí a obrázkov, mali by ste zvážiť ich rozdelenie na viacero stránok. To sa dá urobiť veľmi rýchlo, pretože na to nemusíte používať ani doplnok – WordPress vás obalil, ale možno o ňom ani neviete..

10. Obmedzte počet revízií pracovných miest

Úpravy po vydaní sú užitočné. Faktom je, že väčšina používateľov ich vôbec nevyužíva alebo že nepotrebujú viac ako niekoľko revízií na jeden príspevok. Revízie sa ukladajú do databázy a ak máte veľké množstvo príspevkov, predstavte si, koľko ďalších revízií bude k dispozícii. To určite spomalí vaše stránky WordPress, takže sa uistite, že obmedzíte počet revízií alebo ich dokonca úplne odstránite, ak to nebude potrebné..

11. Inovácia na PHP7. teraz!

Vždy by ste sa mali snažiť robiť čo najmenej práce, aby ste dosiahli čo najviac výsledkov. Optimalizácia webu tak, aby bola rýchla, sa nijako nelíši. Prečo tráviť hodiny optimalizáciou len oholením niekoľkých milisekúnd, keď môžete urobiť niekoľko kliknutí a ľahko zrýchliť stránku o 20%. Naša metóda nemá kúzlo. Je to jasné, jednoduché a zrejmé. Po jeho implementácii sa budete pýtať sami seba, „prečo som to neurobil skôr.“

Početné testy ukazujú, že PHP7 je O 20% rýchlejšie ako PHP5 v reálnom prostredí výroby. Pri všeobecných testoch môže byť o 200% rýchlejšia. Je tiež bezpečnejší, má nové užitočné funkcie a odporúča ho WordPress. Tak, ako upgradovať?

Ak používate slušnú hostiteľskú spoločnosť, už ste na PHP7, takže pred pokračovaním skontrolujte svoju verziu. Buď chytiť Môj doplnok na kontrolu zdravotného stavu WordPress alebo nahrať súbor pomocou phpinfo () Funkcie. Už ste na PHP7? Vynikajúce! Ste hotoví. Používate PHP5? Zbavme sa toho.

Prihláste sa do svojho cPanel. Ak nemáte po ruke odkaz, stačí pridať na koniec názvu domény „: 2083“, t., http://www.mydomain.com:2083. Po prihlásení vyhľadajte v časti „Softvér“ ikonu s názvom „Selektor PHP“, „Vybrať verziu PHP“ alebo „Správca verzií PHP“. Kliknutím na ikonu otvoríte výber verzie PHP. V závislosti od toho, čo vaša hostiteľská spoločnosť povolila, budete môcť vybrať verziu PHP pre celý účet, pre konkrétne domény alebo na úrovni jednotlivých priečinkov. Bez ohľadu na to, ktorá situácia je vo vašom cPaneli povolená, nezabudnite pre svoju inštaláciu WordPress zvoliť v7.0 alebo v7.1. Kliknite na „Uložiť“. Ak chcete overiť, či je zmena aktívna, a obnovte svoje stránky, obnovte svoje stránky.

PHP7 WordPress

Ale… (vložte sem svoju ospravedlnenie)

Ak ste sa ešte neinovovali, určite na to máte „dobrý“ dôvod. Bez urážky, ale nie, nie! Zbavme vás tých ospravedlnení, ktoré máte.

Znie to ako veľa práce a vecí súvisiacich so serverom, ktorým nerozumiem

Áno, súvisí to so serverom, ale ak viete, ako sa prihlásiť do programu cPanel, máte všetky potrebné zručnosti. Je to toľko práce ako vytvorenie novej e-mailovej adresy v cPanel. Nájdite ikonu; kliknutím; z rozbaľovacej ponuky vyberte novú verziu; save. hotový.

Ak vám to nebude vyhovovať, je to v poriadku, otvorte podporný lístok so svojou hostiteľskou spoločnosťou a urobia to za vás.

Moja hostiteľská spoločnosť nepodporuje PHP7

To je obrovský problém! Obrovský! Samotná táto skutočnosť nemusí súvisieť, ale má mnoho ďalších dôsledkov. Znamená to, že používate zastaralý serverový softvér a vaša hostiteľská spoločnosť jednoducho nerobí svoju prácu. Momentálne platíte cenu za pomalý web, ale čoskoro, keď sa veci začnú rozpadať, pretože neudržiavajú servery, budete sa zaoberať vážnymi prestojmi..

Pošlite im e-mail a požiadajte ho, aby okamžite migrovali váš účet na nový server, ktorý podporuje PHP7. Ak to neurobia (z akéhokoľvek dôvodu), musíte nájsť dobrú hostingovú spoločnosť WordPress. Bojíte sa a nechcete to robiť? Je v poriadku báť sa migrácie, ale nemusíte to robiť sami.

Slušné hostingové spoločnosti urobia migráciu za vás. Vážne, nejde o marketingový trik. Dáte im svoje staré cPanel heslo, a to je všetko.

Počul som, že WordPress nefunguje s PHP7

Vážne!? WordPress výslovne uvádza ako požiadavku servera PHP7 alebo vyššiu. Takže krátky príbeh – funguje to.

PHP7 je nový a experimentálny

PHP v7.0 vyšiel v decembri 2015. To je sotva „nové“. Je to osvedčený softvér, ktorý je lepší ako PHP5. Je rýchlejšia, má viac funkcií a je to jednoducho budúcnosť. Ak vám to nestačí, PHP5 už nie je aktívne udržiavaná.

12. Zvýšte rýchlosť WordPress úpravou vyrovnávacej pamäte prehliadača

Keď používateľ začne načítavať vaše webové stránky, jeho prehliadač okamžite začne sťahovať všetky potrebné súbory zo servera, na ktorom sa vaše webové stránky nachádzajú. V závislosti od rýchlosti internetového pripojenia používateľa a možností servera sa môže stránka načítať rýchlejšie alebo pomalšie. Každá strana sa, samozrejme, chce načítať web čo najrýchlejšie a vy ako správca musíte urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby sa web stal bleskom.

Vylepšite rýchlosť WordPress a dlhšie ukladajte statické súbory do vyrovnávacej pamäte

Táto prvá návšteva vašej stránky závisí výlučne od internetového pripojenia a servera, ale pre svojich stálych návštevníkov môžete vykonať zmeny. Pravdepodobne si neuvedomujú, že sa zmeny uskutočnili, ale vždy budú mať na pamäti, ako rýchlo je váš web. Môžete si dať do obuvi – ak stránky načítavajú každú stránku na sekundu, pravdepodobne sa nebudete držať príliš dlho bez ohľadu na to, aký dobrý je obsah, správne?

Technológia vyrovnávacej pamäte ukladá niektoré súbory zo servera a ukladá ich na lokálny počítač. Potom, ak používateľ znova navštívi tú istú stránku, prehliadač skontroluje uložené súbory a okamžite ich načíta namiesto ich stiahnutia zo vzdialeného servera. Vďaka tomu je doba načítania oveľa kratšia, zvyšuje rýchlosť WordPress a návštevník je tým šťastnejší.

Pomocou nasledujúceho kódu môžete programu WordPress povedať, aby na dlhšiu dobu ukladal do vyrovnávacej pamäte statické súbory. Pred spustením kopírovania a prilepenia kódu venujte chvíľu opätovnému zváženiu – ako často na svojich webových stránkach vykonávate zmeny, aký máte obsah a čo môže vášmu webu skutočne pomôcť, ak predĺžite ukladanie do vyrovnávacej pamäte?

  1. Otvorte súbor .htaccess
  2. Skopírujte a vložte nasledujúce:
# Vyrovnávacia pamäť prehliadača

Platnosť končí
ExpiresByType image / jpg "access 1 year"
ExpiresByType image / jpeg „prístup 1 rok“
ExpiresByType image / gif "access 1 year"
ExpiresByType image / png "access 1 year"
ExpiresByType text / css "prístup 1 mesiac"
ExpiresByType application / pdf "access 1 month"
ExpiresByType text / x-javascript "prístup 1 mesiac"
ExpiresByType application / x-shockwave-flash "access 1 month"
ExpiresByType image / x-icon "access 1 year"
Vyprší Predvolený "prístup 2 dni"
 1. Uložiť zmeny

Po uložení zmien váš server zmení čas prístupu na lokálne ukladanie týchto súborov. Ak sami nepohodlíte úpravu súboru .htaccess sami, môžete to urobiť aj pomocou jednoduchého doplnku.

13. Ako odstrániť reťazce dotazov zo statických zdrojov v programe WordPress a zrýchliť vaše stránky

Ak ste sa pokúšali zrýchliť a optimalizovať svoje stránky WordPress, pravdepodobne ste narazili na rôzne diagnostické nástroje online, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Odporúčame vám urobiť testy; povedia vám, akú výkonnosť má váš web, a väčšina z týchto nástrojov vám ukáže podrobnosti o rýchlosti vášho webu.

Napríklad, ak spustíte test GTmetrix, ukáže vám, ktoré obrázky spomaľujú vaše stránky. Povie vám rýchlosť načítania šablón so štýlmi a skripty, podrobnosti o minifikácii a oveľa viac. Jednou z vecí, ktoré veľa používateľov WordPressu nachádza v hornej časti zoznamu (čo znamená, že problém by sa mal vyriešiť čo najrýchlejšie), je „odstrániť reťazce dopytov zo statických zdrojov“. V tejto časti stručne vysvetlíme, aké sú reťazce dopytov a ako ich rýchlo odstrániť, aby sa zvýšila rýchlosť vášho webu..

Čo sú to reťazce dopytov

Reťazce dopytov sú časti adries URL, ktoré nájdete po symbole otáznika (?) Alebo ampersand (&). Prehliadače alebo externé aplikácie zvyčajne pridávajú tieto časti k URL, aby mohli pridať ďalšie parametre.

Napríklad pomocou reťazcov dotazov môže doplnok WordPress odovzdať cez URL rôzne hodnoty, aby ich mohli používať aj iné aplikácie a služby..

https://firstsiteguide.com/?utm_source=twitter&utm_medium=cpm&utm_campaign=twitter

Častejšie ako nie, po kliknutí na reklamu, článok zo sociálnych médií alebo z vašej e-mailovej schránky sa zobrazí pomerne dlhá adresa URL s reťazcami dopytov. Ak chcete analytickým službám oznámiť pôvod vašej návštevy, pridajú sa ďalšie služby (a samotní ľudia) UTM – konkrétne reťazce dopytov, ktoré popisujú zdroje, médiá a kampane. Obchodníci to používajú na sledovanie efektívnosti svojich kampaní. A to je niečo úplne normálne; nebojte sa o tieto druhy reťazcov dopytov.

Prečo a kedy by ste mali odstrániť reťazce dopytov?

GTmetrix odstráni reťazce dotazov zo statických zdrojov

Aj keď sú reťazce dopytov dôležitou súčasťou dynamických prvkov, môžu vaše stránky WordPress spomaliť, ak sa používajú v statických prostriedkoch. Ak ste na svojom webe niekedy otvorili konzolu prehliadača, možno ste zistili, že web zobrazuje čísla verzií skriptov a štýlov. Môže to vyzerať dobre známe:

/wp-includes/css/dashicons.min.css?ver=4.4.2

Niektoré servery proxy ukladania do vyrovnávacej pamäte a CDN nedokážu ukladať tieto zdroje do vyrovnávacej pamäte. To znamená, že server bude musieť pri každom otvorení stránky zasielať súbor znova a znova. A to je niečo, čo stránky nesmierne spomaľuje. Len jeden reťazec dotazov nezmení veľa, ale keď ich zhromaždíte, môže to mať vážne následky. Je konečne čas vyriešiť problém a odstrániť reťazce dotazov zo statických zdrojov.

Ako odstrániť reťazce dotazov zo statických zdrojov

Reťazec dotazov

Existuje niekoľko techník na odstránenie reťazcov dotazov zo statických zdrojov v programe WordPress a chystáme sa ich ukázať. Môžete to urobiť tak, že skopírujete jednoduchú funkciu, alebo môžete použiť niekoľko doplnkov WordPress, ktoré problém vyriešia. Nech už si vyberiete akúkoľvek techniku, nebudete sa mýliť – v priebehu niekoľkých minút odstránite reťazce dopytov zo statických zdrojov a v okamihu zrýchlite svoj web.

Pridajte jednoduchú funkciu

Prvá metóda vyžaduje iba skopírovanie a vloženie jednoduchej funkcie do súboru function.php. Ak ste tam niekedy pridali funkciu, už viete, že to nie je také veľké riešenie. Ak je to však prvýkrát, buďte zvlášť opatrný, pretože jedna malá chyba v súbore môže spôsobiť, že vaše stránky budú nepoužiteľné. Aby ste sa cítili bezpečne, skôr ako budete pokračovať, vytvorte si zálohu súboru.

  1. Otvorte a upravte súbor function.php
  2. Skopírujte a prilepte nasledujúci kód:
function _remove_script_version ($ src) {
$ parts = explode ('? ver', $ src);
vrátiť $ diely [0];
}
add_filter ('script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
add_filter ('style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
 1. Uložiť zmeny

Zrušte začiarknutie možnosti W3 Total Cache

Pretože W3 Total Cache je populárny doplnok, ktorý v súčasnosti počíta viac ako milión aktívnych inštalácií, je pravdepodobné, že tento doplnok už používate. V takom prípade stačí odškrtnúť jednu z možností:

 1. Prejdite na Výkon -> Vyrovnávacia pamäť prehliadača
 2. Zrušte začiarknutie políčka Zabráňte ukladaniu objektov do pamäte po zmene nastavení voľba
 3. Uložiť zmeny

Použite doplnok Remove Query Strings from Static Resources

Ak nechcete sami pridať kód do funkcií.php sami, môžete pre úlohu použiť bezplatný doplnok. Odstráňte reťazce dopytov zo statických zdrojov je ľahký a priamy doplnok, ktorý urobí to isté bez toho, aby ste sa museli dotknúť kódu.

Stačí nainštalovať doplnok, aktivovať ho a máte hotovo. Po aktivácii doplnku budú reťazce dotazov odstránené zo statických zdrojov.

Bez ohľadu na použitú techniku ​​by odstránenie reťazcov dopytov nemalo byť náročnou úlohou. Po dokončení môžete spustiť ďalšie skenovanie v nástroji na rýchlosť a výkon podľa vášho výberu, aby ste zistili, či a ako sa skóre (a rýchlosť vášho webu) zlepšilo.

14. Znížte počet požiadaviek HTTP a zrýchlite svoje stránky WordPress

Načítanie webovej stránky stačí iba kliknúť na tlačidlo, ale počítače môžu zvládnuť oveľa viac. Toto jedno kliknutie a druhá sekunda, ktoré potrvá, kým sa stránka nezobrazí pred vami, môže skryť desiatky, ak nie stovky požiadaviek HTTP na server. Samozrejme, čím viac informácií ide tam a späť, tým dlhšie budete musieť počkať, kým sa stránka načíta. Jednou z najjednoduchších vecí, ktoré môžete urobiť pre zrýchlenie vášho webu, je mať dobrú hostingovú spoločnosť. Ak sa však rozhodnete ísť ešte hlbšie a zrýchlite tak svoju webovú stránku WordPress, mali by ste sa postarať o HTTP požiadavky.

Pre začiatočníkov by ste mali otestovať svoje webové stránky a zistiť, koľko žiadostí je potrebných na načítanie konkrétnej stránky. Existujú rôzne spôsoby testovania. Namiesto toho, aby sme vám ukázali všetky možnosti, stačí zadať URL do Kontrola HTTP požiadaviek. Výsledky získate okamžite a dúfajme, že nebudete mať viac ako 30 ishových požiadaviek. Ak tak urobíte, je čas znížiť počet požiadaviek HTTP a zrýchliť váš web WordPress.

Kontrola HTTP požiadaviek

15. Gravatary nepoužívajte

Ak používate predvolený systém komentovania WordPress, používate aj Gravatary. Teraz, ak dostanete niekoľko komentárov za mesiac, sa vás to nemusí veľa týkať. Ak však vaši návštevníci radi zanechávajú rýchle poznámky pod vašimi článkami, mali by ste zvážiť odstránenie gravitárov z obrázka.

Keď vám povieme, že každý obrázok Gravatar pridá na server ďalšiu požiadavku HTTP, predstavte si, čo sa stane, keď na jednej stránke nájdete viac ako sto komentárov? Hádajte, čo sa stane, keď sa vyskytne viac ako sto ďalších žiadostí, ktoré nemusia byť – áno, váš web sa spomalí.

Kontrola požiadaviek HTTP

Ak nepotrebujete tieto malé obrázky vedľa každého komentára, jednoducho prejdite na Nastavenia -> Diskusia -> Avatary a zrušte začiarknutie možnosti zobrazovať avatary v komentároch. Je to ľahké. V prípade, že musíte mať len avatary, mali by ste zvážiť inštaláciu systému komentárov od tretích strán pre WordPress, ktorý bude riešiť veci inak. Napríklad Disqus je populárna voľba, ktorá robí ukážky avatarov oveľa rýchlejšie.

16. Odstráňte komentáre, ak ich nepoužívate

Ako asi viete, použitie komentárov vyžaduje ďalšie súbory. Ak používate predvolený systém komentovania, nemusíte robiť nič – je to niečo, z čoho máte výhodu a že ďalšia žiadosť je oprávnená. Ale v prípade, že na svojich stránkach nepoužívate komentáre alebo používate iný systém komentovania, mali by ste odstrániť skript na odpoveď. Ak to chcete urobiť, musíte do súboru function.php skopírovať nasledujúcu funkciu:

function comments_clean_header_hook () {
wp_deregister_script ('comment-response');
}
ADD_ACTION ( 'init', 'comments_clean_header_hook');

17. Odstráňte symbol emodži

Áno, emodži sú milí. Áno, každý ich používa na svojich počítačoch, smartfónoch a tabletoch. Aj keď ich WordPress uviedol vo verzii 4.2. to neznamená musíte na svoj web načítať jeden ďalší súbor JS, aby ste mali smajlíky. Rýchlosť vašich stránok by mala byť dôležitejšia ako emodži (pokiaľ nemôžete bez nich žiť).

18. Používajte Sprite CSS vo WordPress

Ako môžete vidieť z testovania stránky, každý obrázok vyžaduje požiadavku HTTP. To neznamená, že by ste mali odstrániť obrázky, ale mali by ste sa o ne postarať. Pokiaľ ide o rýchlosť vášho webu, prečítajte si, ako optimalizovať obrázky pre WordPress. Pokiaľ však ide o požiadavky, počet týchto požiadaviek HTTP môžete znížiť vytvorením Sprite CSS.

Ak pôjdete na Sprit budete môcť vybrať všetky obrázky zo stránky, ktorú používate, a skombinovať ich do jedného súboru. Po zmene odkazov na obrázky pridáte veľkosť obrázka, ale zároveň znížite počet žiadostí. Môže to znieť protichodne, ale môžete veci skutočne zrýchliť – server bude s jedným veľkým súborom pracovať lepšie, ako by musel reagovať na desiatky žiadostí..

19. Obmedzte počet tlačidiel sociálnych médií

Sociálne médiá sa stali štandardnou súčasťou každej webovej stránky. Či už máte malý osobný alebo firemný web, alebo prevádzkujete portál s desiatkami spisovateľov, budete musieť na web pripojiť sociálne médiá. To je v poriadku a mali by ste to urobiť.

Ale pokiaľ ide o zobrazovanie sociálnych tlačidiel, menej je viac. Aj keď ste si mohli otvoriť účty v tucte sietí, tlačidlá displeja zobrazujte iba pre tie, ktoré vychovávate najviac. Každé tlačidlo načíta svoj vlastný obrázok a ďalšie súbory, ktoré môžu spomaliť vaše stránky.

20. Uvoľnite skripty a štýly, ktoré nepoužívate

Uvoľnite skripty a štýly a zrýchlite svoje stránky

Priemerný používateľ programu WordPress nemá potuchy, čo sa deje na pozadí. Kto má čas premýšľať o skriptoch a štýloch na webe. Neviníme vám za to, ale teraz, keď sme vás upozornili, venujte nejaký čas kontrole skriptov a štýlov, ktoré nepotrebujete, na svojom webe.

Nemusíte byť odborníkom. Už sme vám ukázali úhľadný malý doplnok, ktorý vám ukáže všetky skripty a štýly, ktoré sa načítajú na každú z vašich stránok. Pomocou programu WP Asset CleanUp môžete ľahko rozpoznať súbory, ktoré už nepotrebujete, a môžete ich rýchlo vyložiť. Ak máte viac skúseností s programom WordPress, doplnok vám pomôže izolovať údaje a súbory môžete neskôr manuálne odstrániť. Ak nie, nechajte plug-in a nechajte ho spracovať skripty a štýly za vás.

21. Zakázať vloženia

Vývojári WordPress zaviedli nový súbor JS, ktorý vám umožňuje vkladať videá z rôznych služieb, ako je napríklad YouTube, kopírovaním adresy URL, aby zlepšili používateľské prostredie. Obrázky a tweety môžete vkladať rovnakým spôsobom len vložením odkazu do vizuálneho editora.

Táto funkcia je síce úžasná, ale veľa ľudí ju jednoducho nevyužíva. Ak sa snažíte zrýchliť svoje stránky, je dôležitejšie odstrániť jednu žiadosť, ako mať ukážku videa. Viete, ktoré video vkladáte, takže nie je potrebné mať tento náhľad, správne?

Ak nemáte dobrý kód a stačí si nainštalovať doplnok, existuje jednoduchý doplnok odstrániť vložky z vášho webu. Ak dokážete spracovať niekoľko riadkov kódu, ktorý potrebujete len skopírovať, použite nasledujúcu funkciu a vložte ju do súboru function.php:

function speed_stop_loading_wp_embed () {
if (! is_admin ()) {
wp_deregister_script ( 'WP-vložiť');
}
}
add_action ('init', 'speed_stop_loading_wp_embed');

Nájdite si čas a skontrolujte, či na vašom webe WordPress nie sú nežiaduce HTTP požiadavky. Aj keď znížite počet iba na niekoľko stránok alebo ak nájdete iba súbor, ktorý nemusíte načítať, bude to úspech. Nerobte si starosti; aj keď sa vaši používatelia necítia zvýšenie rýchlosti, vyhľadávacie nástroje budú.

Záver: Vždy sa starajte o rýchlosť svojho blogu

Ak na svojich stránkach vykonáte zmeny iba v niekoľkých veciach, mohli by ste z nich mať úžitok. Kroky, ktoré sme opísali v tomto článku, sú úplne zadarmo, takže si ich nebude vyskúšať. Nezabudnite sa však o svoje stránky postarať; pravidelne aktualizujte WordPress, témy a doplnky a nikdy nezabudnite na svoj blog.

Niekedy ani optimalizovaná stránka nebude fungovať rýchlo. V takom prípade budete musieť hľadať inú hostingovú spoločnosť alebo zvážiť zaplatenie ďalších dolárov za spravovaný alebo vyhradený server.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map