21 näpunäidet WordPressi ajaveebi kiirendamiseks

WordPress 21 näpunäited veebisaidi kiirendamiseks


Internetis sirvides ei saa te ilmselt veebisaidi kiirusest üle mõelda. Kui teie Interneti-ühendus on piisavalt hea, siis on teil iga saidi kohta kiiruse osas tõenäoliselt ainult kaks järeldust – sait on või pole piisavalt kiire. Ja just nii näeb enamik teie Interneti-kasutajaid teie WordPressi veebisaiti. Isegi kui ajaveeb ei laadita piisavalt kiiresti, kaotab see külastaja isegi siis, kui see on konkreetse külastaja jaoks atraktiivne. See on kindel. Ja sellepärast peate tegema kõik endast oleneva, et muuta oma WordPressi sait võimalikult kiireks.

Kuigi on olemas arvukalt võimalusi saidi kiirendamiseks, mõni nõuab tehnilisi teadmisi, mõni nõuab sinult täielikku pühendumist, mõni aga lihtsalt liiga kallis.

Nagu alati, võib WordPress aidata teil probleemist. Mitte ainult WordPress on pidevas täiustamises, vaid ka pluginad, teemad ja hostiettevõtted. Selles artiklis tutvustame teile, kuidas WordPressi veebisaiti kiirendada. Saidi kiirust mõjutavad paljud tegurid ja sõltuvalt teie saidist saate kiirust järgmise paari minutiga parandada.

 1. Kasutage vahemällu pistikprogrammi
 2. Piltide optimeerimine
 3. Optimeerige avaleht
 4. Laadige Google Maps õigesti
 5. Puhastage ja optimeerige andmebaase
 6. Eemaldage lähtekoodist mittevajalikud märgid (minimeerige)
 7. Valige kiire WordPressi teema
 8. Ärge installige tarbetuid pistikprogramme
 9. Jagage suuremad postitused
 10. Piirake postituste arvustuste arvu
 11. Minge üle PHP7-le. Nüüd!
 12. Muutke brauseri vahemälu
 13. Kuidas eemaldada päringustringi staatilistest ressurssidest
 14. Vähendage HTTP-taotluste arvu
 15. Ärge kasutage Gravatare
 16. Kui te ei kasuta neid, eemaldage kommentaarid
 17. Emotikonide eemaldamine
 18. Kasutage WordPressis CSS-i spreid
 19. Piirake sotsiaalmeedia nuppude arvu
 20. Laadige alla skriptid ja stiilid, mida te ei kasuta
 21. Keela manustamine

Contents

1. Kasutage vahemällu pistikprogrammi

Vahemälupistikprogrammi installimise ja seadistamisega saate koheselt tunda oma saidi kiiruse muutust. Kõigil veebisaitidel on osad, mis ei muutu nii sageli. Olenemata sellest, kas tegemist on pildi, CSS- või JS-failiga, võib vahemälupistik neid faile käsitleda, nii et neid ei pea serverist alla laadima iga kord, kui kasutaja teie saidi avab. See aitab enamasti tagasipöördunud külastajaid, kellel need failid juba salvestatud on.

WordPressi vahemälu pistikprogramme on arvukalt, kuid ainult mõned populaarsed. Hea uudis on see, et need pistikprogrammid on hästi kodeeritud, need kiirendavad teie saiti kohe ja on täiesti tasuta! Töö populaarseim pistikprogramm on W3 kogu vahemälu millel on enam kui miljon aktiivset kasutajat. See on muljetavaldav! On ka teisi pistikprogramme, mis võivad sama teha, näiteks WP kiireima vahemälu plugin mida me juba mainisime ühes oma varasemas artiklis.

2. Optimeerige pilte

Ükskõik, kas see on ainult üks pilt teie avalehel või on olemas terve fotogalerii, mida soovite kuvada, võivad optimeerimata pildid teie veebisaiti drastiliselt aeglustada. Oletame, et kasutate kaamerat, millega saab pildistada kõrge eraldusvõimega fotosid. Neid fotosid on tõenäoliselt rohkem kui 2 MB ja need võivad hõlpsalt ületada 4 MB piiri. Isegi kaasaegsete nutitelefonide pildid tekitavad suuri faile. Kui te ei mõtle sellele ja laadite lihtsalt pildi üles, siis kujutlege oma saidi koormust.

Lihtsalt lisades ühe pildi, mis on 2 MB või 4 MB “raske”, peavad kasutajad pärast teie saidi avamist selle pildi alla laadima. Kuigi lairibaühendusest pärit kasutajad ei tunne suurt erinevust, kannatavad aeglasema Interneti-kiirusega kasutajad. Mitte ainult see; isegi Google ajab aeglasemad laadimisajad pahaks, nii et teie lehe asetus võib pikas perspektiivis kannatada.

See ei tohiks olla probleem, kuna saate pilte nii hõlpsalt optimeerida. Esiteks, kui te ei tutvusta oma viimast tööd ja te ei pea pilte kuvama täisresolutsiooniga, siis vähendage eraldusvõimet. Näiteks kui teie teema laius on maksimaalselt 800 pikslit, ei tohiks teie pilt olla sellest laiem. Võite pildi suurust lihtsalt muuta või isegi kärpida. Samuti on palju tööriistu ja rakendusi, mis aitavad teil pilte optimeerida. Kas soovite kasutada professionaalset tarkvara nagu Photoshop, mis suudab teie piltidega imesid teha ja neid spetsiaalselt veebi jaoks optimeerida, või soovite kasutada lihtsat veebitööriista, peaksite oma pilte optimeerima.

Seal on ka palju WordPressi pluginaid nagu WP Smush – pildi optimeerimine mis võimaldab teie jaoks pilte automaatselt optimeerida.

3. Optimeerige avaleht

Teie koduleht on oluline leht. Isegi kui inimene kodulehele ei mahu, soovib ta seda tõenäoliselt teie teiste postituste ja lehtede kaudu külastada. Ja sellepärast peab koduleht olema õigesti optimeeritud. Nagu varem mainitud, hoolitsege oma veebisaidi piltide eest ja veenduge, et need oleksid optimeeritud. Suuremate kuvamise asemel kasutage postituste jaoks väiksemaid katkendeid. Ära kuva postituste pilte; selle asemel jätke link “loe lähemalt” enne postituse esimest pilti. Ärge kasutage liiga palju külgriba ja jaluse vidinaid, mis võivad teie saiti aeglustada.

4. Laadige Google Maps õigesti

Google Mapsi vidin
Kui kasutate asukoha kuvamiseks Google Mapsit, veenduge, et interaktiivne kaart ei aeglustaks teid. Teie veebisaidil oleva lihtsa kaardi jaoks võib kuluda kuni 2 MB, mis sunnib külastajaid lisaandmeid alla laadima ka siis, kui kaarti nad ei huvita.

Kuid kui kasutate WordPressi, võib see ülesanne veelgi lihtsamaks muutuda. Jah, me räägime Google Mapsi vidina pistikprogramm mis võib teie kaardilt pisipildi renderdada. Sellega lisate oma saidile megabaidi või kahe asemel ainult mitu kilobaiti andmeid. See mõjutab teie veebisaidi kiirust tohutult, samas kui külastajatel, kes on kaardist huvitatud, on siiski täielik Google Mapsi kogemus.

5. Puhastage ja optimeerige andmebaase

WordPress kasutab andmebaase, et talletada praktiliselt kõike, mis on vajalik selle tõrgeteta toimimiseks. Mõne aja pärast hakkavad need andmebaasid üles ehitama ja hakkavad aeglaselt teie saiti aeglustama. Andmebaase puhastades ja optimeerides saate oma WordPressi saiti kiirendada. Õnneks ei pea te kõiki andmebaase käsitsi avama ja tuhandeid seal talletatud ridu sirvima, vaid saate lõõgastuda ja jätta töö mõnele teisele WordPressi pistikprogrammile. Sel juhul soovitame WP-pistikprogrammi optimeerimine mis on tasuta ja töötab ilma PhpMyAdmini vajamata.

6. Eemaldage lähtekoodist ebavajalikud märgid (minimeerige)

Lähtekood võib sisaldada tuhandeid ridu. Täiendavate teemade, pistikprogrammide ja kohandatud funktsioonide lisamisega kasvab arv kiiresti ja see mõjutab teie saidi kiirust. Ehkki kood on tavaliselt kasulik, leidub lähtekoodis palju ebavajalikke märke, mis võivad teid ainult aeglustada. Olenemata sellest, kas tegemist on tühikute, uute ridade märkide, kommentaaride või eraldajate blokeerimisega, saate need WordPressi saidi kiirendamiseks ohutult eemaldada.

Ei, nende märkide käsitsi kustutamiseks ei pea te lähtekoodi sirvima; seal on WordPressi plugin, mis saab teie heaks töö ära teha. Kui olete vahemäluprobleemiga tegelemiseks installinud W3 kogu vahemälu, on teil juba pistikprogramm, mida saab kasutada minimeerimiseks. Teine populaarne pistikprogramm, mis võib teie WP-i veebisaidil koodi minimeerida, on Automaatne optimeerimine.

WordPressi veebisaidi kiirendamine võtab aega. Seal on nii palju asju, mida saate paremaks muuta, et eemaldada see väike sekund sekundist laadimisajast. Kuid teie saidi kiirus on oluline nii külastajate kui ka otsingumootorite vaatenurgast. Ja kuigi oma saidi parimate võimaluste kasutamiseks peate läbima erinevad tehnikad ja pistikprogrammid, on see seda väärt.

Enne üksikasjadesse asumist veenduge, et teil oleks parim hostimisvõimalus. See on esimene samm, mida peate kiire saidi saamiseks.

Nüüd lubage meil näidata, kuidas CSS- ja JavaScripti faile käsitsi minimeerida ning loetleda ka kaks pistikprogrammi, mis aitavad saidi kiirendamist. Valmis?

Mis on minimeerimine?

Enne kui käed failide küljes määrduvad, vaatame kiiresti, mida tähendab CSS- ja JavaScripti failide minimeerimine WordPressis. Nagu te ilmselt juba teate, on WordPressi õigeks tööks vaja kümneid ja kümneid faile. Uute teemade ja pistikprogrammide lisamisel arv ainult kasvab. Samal ajal väheneb teie veebisaidi kiirus. Õnneks ei pea te WordPressi, teemade ja pistikprogrammide käivitamiseks mõeldud koodi pärast eriti muretsema. Kuid peaksite teadma, et saate neid faile väiksemaks muuta ja seeläbi oma ajaveebi kiirust suurendada.

Minimeerimine on koodist ebavajalike märkide eemaldamine. Protsess vähendab mõjutatud faile, kuid ei muuda selle funktsionaalsust.

CSS- ja JavaScripti failide minimeerimisel WordPressis eemaldate sellised asjad nagu tühikud, rea read, kommentaarid ja blokeerite eraldajad. Iga koodist eemaldatud märgi korral kiirendate oma saiti vaid natuke. Siin on lihtne näide CSS-koodist enne ja pärast minimeerimist.

CSS-kood enne minimeerimist

keha {
veeris: 10 px;
värv: # 333333;
taust: sinine;
}

Ehkki see on inimsilma jaoks palju lihtsam, kasutab see tähemärke, mida masin ei pea koodi tõlgendama.

CSS-kood pärast minimeerimist

kere {veeris: 20 pikslit; värv: # 333; taust: sinine}

Arvuti jaoks näeb see kood välja sama, mis varem näidatud. Uued read pole midagi, mida arvuti peab koodi korrektseks käitamiseks kasutama. Kui vaatate värvi, näete, et eemaldasime isegi mõned numbrid; arvuti teab ikkagi õiget värvi. Pange tähele, et pärast viimast elementi pole semikoolonit. Selles lihtsas näites eemaldasime paar märki ja muutsime koodi väiksemaks. Kujutage nüüd ette, mis juhtub, kui teil on tuhandeid koodiridu.

Minimeerige CSS- ja JavaScripti-failid käsitsi

WordPressi kohandatud teema või pistikprogrammi kallal töötades soovite minimeerida töötavaid CSS- ja JavaScripti faile. Sel juhul ei pea te teie heaks töö tegemiseks installima täiendavaid pistikprogramme. Selle asemel saate kiiresti minimeerida ainult vajalikud failid. Seda tehes saate endale lubada luksuse, kirjutades teile lihtsalt silma all oleva koodi ja tehes selle pärast siiski võimalikult kiireks. Kui soovite kodeerimist tõsisemalt kaaluda, võiksite kaaluda CSS-i ja JS-i eeltöötlejate kasutamist. Need keerukad rakendused aitavad teil koodi kirjutada ning pärast failide eksportimist seda ka väiksemaks muuta ja krõbistada.

Minimeerige CSS käsitsi

Minimeeri JavaScripti käsitsi

Parimad WordPressi minifitseerimise pistikprogrammid

Teenused, mida me teile ülal näitasime, teevad teie kohandatud koodiga suurepärast tööd. Kuid kui soovite kõiki oma WordPressi saidil olevaid faile viimistleda, oleks praktiliselt naeruväärne läbi vaadata kõik serveris olevad failid. Meil on hea meel teile teatada, et mõned fantastilised tasuta pistikprogrammid võivad teie jaoks WordPressis CSS-i ja JavaScripti faili minimeerida. Näitame teile parimaid.

Automaatne optimeerimine

Enam kui 200 000 aktiivse installimisega on Autoptimize üks populaarsemaid valikuid oma WordPressi saidi optimeerimisel. Muude hämmastavate funktsioonide hulgas, plugin võib minimeerida skripte, stiile ja HTML-i. See tihendab failid, salvestab need vahemällu ja teisaldab koodi saidi kiirendamiseks.

 1. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 2. Minema Seadistused -> Automaatne optimeerimine
 3. Klõpsake nuppu Kuva täpsemad seaded
 4. Kontrolli Optimeerige HTML-koodi, optimeerige JavaScripti koodi, ja CSS-koodi optimeerimine võimalusi
 5. Salvesta muudatused

W3 kogu vahemälu

See populaarne pistikprogramm teeb kõik ära. Muidugi salvestab pistikprogramm teie jaoks olevad failid vahemällu. Kuid kui olete huvitatud päringustringide eemaldamisest staatilistest ressurssidest, teeb W3 kogu vahemälu selle teie eest. Samamoodi minimeerib see CSS- ja JavaScripti-faile ning teeb seda samamoodi ka teie postituste, lehtede ja RSS-iga. Peate seda lihtsalt kontrollima.

 1. Installige ja aktiveerige pistikprogramm
 2. Liikuge lehele Performance -> Minify
 3. Hoidke kindlasti alles Kirjutage URL-i struktuur ümber kontrollitud
 4. Luba HTML minimeerige sätted, JS minimeerige seaded ja CSS minimeerige sätted
 5. Salvestage kõik seaded

Nagu näete, on minimise protsess üsna sirgjooneline. Kui kasutate WordPressi pistikprogrammi, pole teil tegelikult vabandust. Minimeerige oma saidi CSS- ja JS-faile ning pöörduge tagasi teie valitud veebikiiruse ja jõudluse testi juurde. Oleme kindlad, et saate palju parema hinde ja külastajate ja otsimootorite tänukirja.

7. Valige kiire WordPressi teema

Enne kui isegi oma saidil töötama hakkate, peaksite WordPressi teema valimisel olema ettevaatlik. Alguses võib tunduda, et konkreetne teema meelitab rohkem külastajaid lihtsalt selle paigutuse ja kasutatavate uhkete piltide tõttu. Kuid proovige mõelda ette; Leitud ilusaima teema valimise asemel katsetage mitut teemat erinevates brauserites, erinevatest seadmetest.

See üllatab, millist erinevust võib teema kogu saidi kiiruse jaoks tähendada. Mitte ainult tohutul hulgal pilte ei saa teemat lämmatada, vaid koodis on nii palju peidetud asju, mis võivad tähendada suurt erinevust. Ehkki see pole alati nii, tuleks premium-teemasid paremini kodeerida ja paremini toimida.

8. Ärge installige tarbetuid pistikprogramme

Kui hakkate oma saidil tööd tegema, võib olla ahvatlev uute pistikprogrammide installimine. Kuigi on olemas pluginaid, mis peate installima ja töötama, olge ettevaatlik ja ärge laadige oma saiti üle. Alustuseks mõjutavad aktiivsed pistikprogrammid kindlasti teie saidi kiirust.
. Teisest küljest võtavad isegi mitteaktiivsed pistikprogrammid teie väärtusliku ruumi, mis mõjutab teie varufailide suurust. Kui lisate kõik, võivad nii aktiivsed kui ka passiivsed pistikprogrammid teie saidi kiirust kahjustada, nii et mõelge enne pistikprogrammi installimist kaks korda, mida te tegelikult ei vaja.

9. Jagage suuremad postitused

Kui kipute kirjutama tõesti pikki postitusi, kuhu on lisatud ka palju videoid ja pilte, peaksite kaaluma nende jagamist mitmele lehele. Seda saab teha väga kiiresti, kuna te ei pea selleks isegi pistikprogrammi kasutama – WordPress hõlmas teid, kuid võib-olla te isegi ei tea sellest.

10. Piirake postituste arvustuste arvu

Pärast muudatusi on kasulik asi. Kuid tõsiasi on see, et enamik kasutajaid ei kasuta neid üldse või ei vaja nad postituse kohta rohkem kui paar versiooni. Parandusi hoitakse andmebaasis ja kui teil on tohutul hulgal postitusi, siis kujutage ette, kui palju täiendavaid versioone seal tehakse. See aeglustab kindlasti teie WordPressi saiti, nii et veenduge, et piiraksite redaktsioonide arvu või eemaldaksite need täielikult, kui neid pole vaja.

11. Minge üle PHP7-le. Nüüd!

Peaksite alati püüdma teha võimalikult vähe tööd, et saada võimalikult palju tulemusi. Saidi kiireks optimeerimiseks pole vahet. Miks veeta tunde optimeerides lihtsalt mõne millisekundi järel raseerimiseks, kui saate paar klõpsu teha ja saidi hõlpsalt 20% võrra kiirendada. Meie meetodil pole võlu. See on lihtne, lihtne ja ilmne. Kui olete selle juurutanud, küsite endalt „miks ma ei teinud seda varem?“

Arvukad testid näitavad, et PHP7 on 20% kiirem kui PHP5 reaalses elukeskkonnas. Üldtestides võib see olla 200% kiirem. See on ka turvalisem, sellel on uusi kasulikke funktsioone ja seda soovitab WordPress. Niisiis, kuidas uuendada?

Kui kasutate korralikku hostiettevõtet, olete juba PHP7-s, nii et enne kaugemale minemist kontrollige oma versiooni. Kumbki haarata Minu WordPressi tervisekontrolli pistikprogramm või laadige fail üles phpinfo () funktsiooni. Kas olete juba PHP7-s? Ülihea! Olete valmis. Kas kasutate PHP5? Vabanegem sellest.

Logi sisse oma cPanelisse. Kui teil pole linki, siis lisage oma domeeninime lõppu sõna „: 2083”, st., http://www.mydomain.com:2083. Kui olete sisse loginud, otsige jaotises „Tarkvara” ikooni, mis ütleb: „PHP valija”, „Valige PHP versioon” või „PHP versioonihaldur”. PHP versiooni valija avamiseks klõpsake ikooni. Sõltuvalt sellest, mida teie hostiettevõte on lubanud, saate kas valida PHP versiooni kogu konto jaoks, konkreetsete domeenide jaoks või kaustade kaupa. Ükskõik, kumb olukord teie cPanelis on lubatud, veenduge, et valiksite WordPressi installimiseks v7.0 või v7.1. Klõpsake nuppu „Salvesta“. Värskendage oma saiti, et veenduda muudatuse aktiivsuses, ja nautige kiirendust.

PHP7 WordPress

Kuid… (sisestage oma vabandus siia)

Kui te pole seda juba uuemale versioonile üle viinud, on teil selleks kindlasti hea põhjus. Pole solvumist, aga ei, sa ei tee seda! Lülitagem need vabandused üle, mis teil on.

Kõlab nagu palju tööd ja serveritega seotud asju, millest ma aru ei saa

Jah, see on seotud serveriga, kuid kui teate, kuidas cPanelisse sisse logida, on teil kõik vajalikud oskused. See on sama palju tööd kui uue e-posti aadressi loomine cPanelis. Leidke ikoon; klõps; valige rippmenüüst uus versioon; päästa. Valmis.

Kui teil pole seda mugav teha, avage oma hostiettevõttes tugipilet ja nad teevad seda teie eest.

Minu hostiettevõte ei toeta PHP7

See on tohutu küsimus! Tohutu! See asjaolu iseenesest ei pruugi olla tõsiasi, kuid sellel on arvukalt muid tagajärgi. See tähendab, et kasutate vananenud serveritarkvara ja et teie hostiettevõte lihtsalt ei tee oma tööd. Praegu maksate aeglase saidi eest, kuid varsti, kui asjad ei lagune, kuna nad ei hoolda servereid, on teil tegemist tõsiste seisakutega.

Saatke neile e-kiri ja nõudke, et nad rändaks teie konto viivitamatult uude serverisse, mis toetab PHP7. Kui nad seda mingil põhjusel ei tee, peate leidma hea WordPressi hostimise ettevõtte. Kas olete hirmul ega taha seda teha? Rännete pärast muretsemine on sobilik, kuid te ei pea seda ise tegema.

Korralikud hosting firmad teevad teie eest migratsiooni. Tõsiselt, see pole turundusnipp. Sa annad neile oma vana cPaneli parooli ja see on see.

Olen kuulnud, et WordPress ei tööta PHP7-ga

Tõsiselt !? WordPress märgib oma serverinõudena selgelt PHP7 või uuemat. Niisiis, pikk lugu lühike – see töötab.

PHP7 on uus ja eksperimentaalne

PHP v7.0 tuli välja detsembris 2015. See pole vaevalt “uus”. See on proovitud tarkvara, mis on parem kui PHP5. See on kiirem, sellel on rohkem funktsioone ja see on lihtsalt tulevik. Kui sellest ei piisa pelgalt meeles pidades, ei hoita PHP5 enam aktiivselt.

12. Parandage WordPressi kiirust, muutes brauseri vahemälu

Kui kasutaja alustab teie veebisaidi laadimist, alustab tema brauser koheselt vajalike failide allalaadimist serverist, kus teie veebisait asub. Sõltuvalt kasutaja Interneti-ühenduse kiirusest ja serveri võimalustest saab saidi laadida kiiremini või aeglasemalt. Muidugi, kõik pooled soovivad saidi võimalikult kiiresti laadida ja teie kui administraator peate tegema kõik endast oleneva, et teie sait oleks välkkiire.

Parandage WordPressi kiirust ja vahemälul staatilisi faile kauem

See esimene teie saidi külastus sõltub täielikult Interneti-ühendusest ja serverist, kuid saate seda muuta oma tavakülastajate jaoks. Nad ilmselt ei tea, et muudatused on tehtud, kuid nad peavad alati meeles, kui kiire teie sait tegelikult on. Võite panna end nende kingadesse – kui saitidel kulub iga lehe laadimiseks sekundit, siis te ei kleepu ilmselt liiga kaua ringi, hoolimata sellest, kui hea sisu see on, eks?

Puhverdamise tehnoloogia võtab osa failidest serverist ja salvestab need kohalikku arvutisse. Seejärel, kui kasutaja külastab uuesti sama saiti, kontrollib brauser salvestatud faile ja laadib need kaugserverist uuesti allalaadimise asemel need kohe üles. See muudab laadimisaja palju lühemaks, parandab WordPressi kiirust ja muudab külastaja palju rõõmsamaks.

Järgmist koodi kasutades saate WordPressil käsu staatilisi faile pikemaks ajaks vahemällu salvestada. Enne koodi kopeerimist ja kleepimist mõelge veidi järele, kui tihti oma veebisaidil muudatusi teete, millist sisu teil on ja kas see võib teie saiti tõesti aidata, kui pikendate vahemällu salvestamist?

  1. Avage .htaccess-fail
  2. Kopeerige ja kleepige järgmine:
# Brauseri vahemälu

Aegub aktiivselt sees
ExpiresByType image / jpg "juurdepääs 1 aasta"
ExpiresByType image / jpeg "juurdepääs 1 aasta"
ExpiresByType image / gif "juurdepääs 1 aasta"
ExpiresByType image / png "juurdepääs 1 aasta"
ExpiresByType text / css "juurdepääs 1 kuu"
ExpiresByType rakendus / pdf "juurdepääs 1 kuu"
ExpiresByType text / x-javascript "juurdepääs 1 kuu"
ExpiresByType'i rakendus / x-shockwave-flash "juurdepääs 1 kuu"
ExpiresByType pilt / x-ikoon "juurdepääs 1 aasta"
ExpiresDefault "juurdepääs 2 päeva"
 1. Salvesta muudatused

Pärast muudatuste salvestamist muudab server nende failide lokaalseks hoidmiseks juurdepääsu aega. Kui te ei soovi .htaccess-faili ise muuta, saate seda teha ka lihtsa pistikprogrammi abil.

13. Kuidas eemaldada WordPressi staatilistest ressurssidest päringustringe ja oma saiti kiirendada

Kui olete üritanud oma WordPressi saiti kiirendada ja optimeerida, olete tõenäoliselt kohanud erinevaid veebidiagnostika tööriistu, mis saavad teid selles aidata. Soovitame teil testid läbi viia; nad ütlevad teile, kui hästi teie veebisait töötab, ja enamik neist tööriistadest näitab teile üksikasju saidi kiiruse kohta.

Näiteks kui käivitate testi veebisaidil GTmetrix, see näitab teile, millised pildid aeglustavad teie saiti. See annab teile teada stiililehtede ja skriptide laadimiskiiruse, üksikasjad minimeerimise kohta ja palju muud. Üks asi, mida paljud WordPressi kasutajad leiavad loendi ülaosast (see tähendab, et probleem tuleks lahendada nii kiiresti kui võimalik), on „päringustringi eemaldamine staatilistest ressurssidest”. Selles osas selgitame lühidalt, mis on päringustringid ja kuidas neid kiiresti eemaldada, et teie veebisaidi kiirust parandada.

Mis on päringustringid

Päringstringid on URL-i osad, mille leiate pärast küsimärki (?) Või sümbolit (&). Brauserid või välised rakendused lisavad need osad tavaliselt täiendavate parameetrite lisamiseks URL-idesse.

Näiteks päringustringe kasutades saab WordPressi pistikprogramm URL-i kaudu edastada erinevaid väärtusi, nii et teised rakendused ja teenused saavad neid kasutada.

https://firstsiteguide.com/?utm_source=twitter&utm_medium=cpm&utm_campaign=twitter

Enamasti näete pärast reklaamil, sotsiaalmeedias artiklil või e-postkastis klikkimist üsna pikka URL-i päringustringi abil. Analüüsiteenustele teie külastuse päritolu selgitamiseks lisavad teised teenused (ja inimesed ise) UTM – konkreetsed päringustringid, mis kirjeldavad allikaid, meediume ja kampaaniaid. Turundajad kasutavad seda oma kampaaniate tõhususe jälgimiseks. Ja see on midagi täiesti normaalset; ärge muretsege seda tüüpi päringustringi pärast.

Miks ja millal peaksite päringustringid eemaldama??

GTmetrix eemaldab päringustringid staatilistest ressurssidest

Ehkki päringustringid on dünaamiliste elementide oluline osa, võivad need teie WordPressi saiti aeglustada, kui neid kasutatakse staatilistes ressurssides. Kui olete oma saidil kunagi brauseri konsooli avanud, olete võib-olla avastanud, et veebisait näitab skriptide ja stiilide versiooninumbreid. See võib tunduda tuttav:

/wp-includes/css/dashicons.min.css?ver=4.4.2

Mõni puhverserveri vahemälluserver ja CDN ei saa seda tüüpi ressursse vahemällu salvestada. See tähendab, et iga saidi avamisel peab server teile faili ikka ja jälle saatma. Ja see aeglustab saiti tohutult. Ainult et üks päringustring ei muuda palju, kuid kui neist mõned kokku korjata, võivad asjad muutuda tõsiseks. Lõpuks on aeg probleem lahendada ja staatilistest ressurssidest päringstringid eemaldada.

Kuidas eemaldada päringustringi staatilistest ressurssidest

Päringu string

WordPressi staatilistest ressurssidest päringstringide eemaldamiseks on mõned tehnikad ja hakkame neid teile näitama. Selleks saate kopeerida lihtsa funktsiooni või kasutada mõnda WordPressi pistikprogrammi, mis lahendab teie jaoks probleemi. Ükskõik, millise tehnika valite, ei eksite – eemaldate järgmise paari minutiga staatilistest ressurssidest päringustringid ja kiirendate oma saiti kohe.

Lisage lihtne funktsioon

Esimene meetod nõuab lihtsa funktsiooni kopeerimist ja kleepimist faili function.php. Kui olete sinna kunagi funktsiooni lisanud, siis juba teate, et see pole nii suur asi. Kuid kui see on teie esimene kord, võtke eriti ettevaatlikult, kuna üks väike viga failis võib muuta teie saidi kasutamiskõlbmatuks. Kui soovite end turvaliselt tunda, looge enne jätkamist failist varukoopia.

  1. Faili function.php avamine ja redigeerimine
  2. Kopeerige ja kleepige järgmine kood:
funktsioon _remove_script_version ($ src) {
$ parts = plahvatama ('? ver', $ src);
tagasta $ osad [0];
}
add_filter ('script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
add_filter ('style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1);
 1. Salvesta muudatused

Tühjendage valiku W3 kogu vahemälu valik

Kuna W3 kogu vahemälu on populaarne pistikprogramm, mis loeb praegu rohkem kui miljon aktiivset installi, on tõenäoline, et kasutate juba seda pistikprogrammi. Sel juhul peate lihtsalt eemaldama ühe valiku seadetest:

 1. Liikuge lehele Toimivus -> brauseri vahemälu
 2. Tühjendage märkeruut Pärast sätete muutmist vältige objektide vahemällu salvestamist valik
 3. Salvesta muudatused

Kasutage pistikprogrammi Eemalda päringustringi staatilistest ressurssidest

Kui teile ei meeldi koodi funktsioonileph.php ise lisada, saate selle töö jaoks kasutada tasuta pistikprogrammi. Eemaldage päringustringid staatilistest ressurssidest on kerge ja sirgjooneline pistikprogramm, mis teeb sama, ilma et peaksite koodi puudutama.

Installige lihtsalt pistikprogramm, aktiveerige see ja oletegi valmis. Pistikprogrammi aktiveerimise hetkel eemaldatakse päringustringid staatilistest ressurssidest.

Pole tähtis, mida kasutasite, päringustringide eemaldamine ei oleks tohtinud olla keeruline ülesanne. Nüüd, kui olete lõpetanud, saate oma valitud kiiruse ja jõudluse tööriistal veel ühe skannimise teha, et näha, kas ja kuidas skoor (ja teie saidi kiirus) paranes.

14. Vähendage HTTP-taotluste arvu ja kiirendage oma WordPressi saiti

Ehkki veebisaidi laadimiseks on vaja ainult ühe nupuvajutusega, on arvutitega tegelemiseks veel palju muud. Üks klõps ja üks sekund, mis kulub, kuni teie ees kuvatakse leht, võib peita serverisse kümneid, kui mitte sadu HTTP-päringuid. Ilmselt on nii, et mida rohkem teavet edasi ja tagasi liigub, seda kauem peate ootama saidi laadimist. Üks lihtsamaid asju, mida saate oma saidi kiirendamiseks teha, on hea hostimisettevõtte olemasolu. Kuid kui otsustate oma WordPressi veebisaidi kiirendamiseks veelgi sügavamale minna, peaksite hoolitsema HTTP-taotluste eest.

Alustuseks peaksite testima oma veebisaiti, et näha, mitu taotlust konkreetse lehe laadimiseks kulub. Testimiseks on erinevaid viise. Kõigi võimaluste kuvamise asemel piisab URL-i sisestamisest HTTP taotleb kontrollijat. Tulemused saate kohe ja loodetavasti pole teil rohkem kui 30 jahtu päringuid. Kui te seda teete, on aeg vähendada HTTP-taotluste arvu ja kiirendada oma WordPressi saiti.

HTTP taotleb kontrollijat

15. Ärge kasutage Gravatare

Kui kasutate WordPressi vaikimisi kommenteerimissüsteemi, kasutate ka Gravatare. Nüüd, kui saate paar kommentaari kuus, ei pea see teid eriti muretsema. Kuid kui teie külastajatele meeldib teie artiklite alla jätta kiireid märkmeid, peaksite kaaluma Gravataaride pildi eemaldamist.

Kui me ütleme teile, et iga Gravataripilt lisab serverile veel ühe HTTP-päringu, siis kujutage ette, mis juhtub, kui teil on ühel lehel rohkem kui sada kommentaari? Arvake ära, mis juhtub, kui rohkem kui sada täiendavat taotlust ei pea seal olema – jah, teie sait läheb aeglasemaks.

HTTP taotleb kontrollijat

Kui teil pole neid väikeseid pilte iga kommentaari kõrval vaja, liikuge lihtsalt saidile Seadistused -> Arutelu -> Avatarid ja tühjendage valik avatari kuvamiseks kommentaarides. Nii lihtne see on. Juhul, kui teil peavad lihtsalt avatarid olema, peaksite kaaluma WordPressile kolmanda osapoole kommenteerimissüsteemi installimist, mis haldab asju erinevalt. Näiteks Disqus on populaarne valik, mis teeb avataride kuvamise palju kiiremini.

16. Eemaldage kommentaarid, kui te ei kasuta neid

Nagu võite arvata, nõuab kommentaaride kasutamine täiendavaid faile. Kui kasutate vaikimisi kommenteerimissüsteemi, ei pea te midagi tegema – see on midagi, mis on teile kasulik ja see lisataotlus on õigustatud. Kuid kui te ei kasuta oma saidil kommentaare või kui kasutate muud kommenteerimissüsteemi, peaksite eemaldama kommentaari-vastuse skripti. Selleks peate faili function.php kopeerima järgmise funktsiooni:

funktsiooni kommentaarid_clean_header_hook () {
wp_deregister_script ('kommentaar-vastus');
}
add_action ('init', 'comments_clean_header_hook');

17. Eemaldage emotikonid

Jah, emotikonid on armsad. Jah, kõik kasutavad neid oma arvutites, nutitelefonides ja tahvelarvutites. Ehkki WordPress tutvustas neid versioonis 4.2. see ei tähenda peate naeratuse nägude saamiseks laadima oma saidile selle täiendava JS-faili. Teie saidi kiirus peaks olema olulisem kui emotikonide omamine (kui te lihtsalt ei saa ilma nendeta elada).

18. Kasutage WordPressis CSS-spreid

Nagu lehe testimisest näete, vajab iga pilt HTTP-päringut. See ei tähenda, et peaksite pildid eemaldama, vaid peaksite nende eest hoolitsema. Kui rääkida teie saidi kiirusest, siis lugege, kuidas WordPressi jaoks pilte optimeerida. Kuid kui tegemist on taotlustega, saate nende HTTP-taotluste arvu vähendada, luues CSS-i spreid.

Kui sa lähed Spriteme saidil, saate valida kõik teie kasutatava lehe pildid ja ühendada need üheks failiks. Pärast piltide linkide muutmist lisate pildi suuruse, kuid vähendate samal ajal taotluste arvu. See võib tunduda vastuoluline, kuid tegelikult saate asja kiirendada – server töötab ühe suure failiga paremini kui see, et peate vastama kümnetele päringutele.

19. Piirake sotsiaalmeedia nuppude arvu

Sotsiaalmeediast on saanud iga veebisaidi standardne osa. Ükskõik, kas teil on väike isiklik või ettevõtte sait või kui teil on kümnete kirjutajatega portaal, peate selle saidiga ühendama sotsiaalmeedia. See on ok, ja sa peaksid seda tegema.

Kuid kui rääkida sotsiaalsetest nuppudest, siis vähem on rohkem. Ehkki olete avanud kontod tosinas võrgus, kuvage nuppe ainult nende jaoks, mida te kõige rohkem hoolitate. Iga nupp laadib oma pildi ja täiendavad failid, mis võivad teie saiti aeglustada.

20. Laadige alla skriptid ja stiilid, mida te ei kasuta

Laadige skriptid ja stiilid maha ja kiirendage oma saidi loomist

Tavalisel WordPressi kasutajal pole aimugi, mis taustal toimub. Kellel on aega saidil skriptide ja stiilide peale mõelda. Me ei süüdista teid selles, kuid nüüd, kui me teie tähelepanu juhtisime, kontrollige mõnda aega, et teie saidil oleks skripte ja stiile, mida te ei vaja.

Sa ei pea olema ekspert. Näitasime teile juba kena väikest pistikprogrammi, mis näitab teile kõiki skripte ja stiile, mis laaditakse igal teie lehel. WP Asset CleanUpi abil saate hõlpsalt ära tunda failid, mida te enam ei vaja, ja saate need kiiresti maha laadida. Kui teil on WordPressiga rohkem kogemusi, aitab pistikprogramm andmeid isoleerida ja saate hiljem faile käsitsi kustutada. Kui ei, siis jätke pistik pistikupesasse ja laske sellel skriptide ja stiilide eest ise hakkama saada.

21. Keela manustamine

Kasutajakogemuse parandamiseks tutvustasid WordPressi arendajad uut JS-faili, mis võimaldab manustada videoid erinevatest teenustest nagu Youtube, lihtsalt URL-i kopeerides. Pilte ja säutsu saab manustada samamoodi, lihtsalt kleepides lingi Visual Editori.

Ehkki see funktsioon on hämmastav, ei kasuta paljud seda lihtsalt. Kui proovite oma saiti kiirendada, on tähtsam eemaldada üks taotlus kui video eelvaade. Teate, millist videot te manustate, nii et selle eelvaate saamiseks pole vaja?

Kui teil pole koodiga hästi ja peate lihtsalt pistikprogrammi installima, on olemas lihtne pistikprogramm eemaldage manused oma saidilt. Kui saate hakkama mõne koodiridaga, mida peate lihtsalt kopeerima, kasutage järgmist funktsiooni ja pange see oma function.php faili:

funktsioon speed_stop_loading_wp_embed () {
if (! is_admin ()) {
wp_deregister_script ('wp-embed');
}
}
add_action ('init', 'speed_stop_loading_wp_embed');

Võtke aega ja kontrollige oma soovimatut HTTP-taotlust oma WordPressi saidilt. Isegi kui vähendate vaid mõne lehe arvu või kui leiate lihtsalt faili, mida te ei pea laadima, on see edukas. Ärge muretsege; isegi kui teie kasutajad ei tunne seda kiiruse parandamine, otsimootorid.

Järeldus: hoolitsege alati oma ajaveebi kiiruse eest

Kui teete oma saidil muudatusi ainult mitmetes asjades, võite neist kasu saada. Selles artiklis kirjeldatud toimingud on täiesti tasuta, nii et nende proovimine ei tee haiget. Ärge unustage siiski oma saidi eest hoolitseda; värskendage WordPressi, teemasid ja pistikprogramme regulaarselt ja ärge kunagi unustage oma blogi.

Mõnikord ei tööta isegi optimeeritud sait kiiresti. Sel juhul peate otsima mõne muu hostiettevõtte või kaaluma hallatava või pühendatud serveri eest lisatasu maksmist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map