Statystyki i fakty wyszukiwania Google 2020 (musisz wiedzieć)

statystyki wyszukiwania google


Google jest największą wyszukiwarką na świecie. Istnieje kilka bardzo niezwykłych statystyk wyszukiwania Google, które można omówić, gdy patrzysz na to z szerszej perspektywy. Drugą najpopularniejszą wyszukiwarką na rynku jest chiński konkurent, Baidu, co stanowi jedynie mniejszy udział w globalnym rynku wyszukiwarek.

Aby zrozumieć rozmiar Google, musimy znać zasięg Internetu jako całości. Google to usługa indeksowania, która zapewnia nam witryny i strony oparte na naszych konkretnych zapytaniach. Chociaż może indeksować wszystko, co tylko można sobie wyobrazić, Internet jako całość jest znacznie większy. Badania pokazują, że Google indeksuje tylko 35 trylionów stron internetowych. Tak tylko Wierzcie lub nie, to nawet nie drapie powierzchni Internetu. Niektóre badania pokazują, że Internet jako całość jest domem dla 17,5 bilionów różnych stron.

Chociaż Google wciąż ma przed sobą długą drogę, jest to zdecydowanie największy zbiór stron internetowych dostępnych w Internecie. Ta ogromna liczba dostępnych stron internetowych daje Google pewien obiecujący potencjał marketingowy, co czyni go instrumentalnym narzędziem marketingowym dla firm.

Ciekawe statystyki wyszukiwania Google
 • Każdego dnia odbywa się ponad 3,5 miliarda wyszukiwań w Google
 • 76% wszystkich globalnych wyszukiwań odbywa się w Google
 • Indeks wyszukiwania Google zawiera ponad 100 000 000 GB
 • Ponad 60% wyszukiwań w Google pochodzi z urządzeń mobilnych
 • 16-20% wszystkich rocznych wyników wyszukiwania Google jest nowych

Globalna dominacja Googlesa

jak globalny jest Google

Google może być największą wyszukiwarką na świecie, ale czy wiesz, że stanowi aż 76% globalnych wyszukiwań w wyszukiwarkach. Aby dowiedzieć się, jaki jest globalny, powinieneś wiedzieć, że pozostaje on bez cenzury w pełni we wszystkich krajach oprócz Krymu, Kuby, Iranu, Korei Północnej, Sudanu i Syrii, w których jest zakazany lub cenzurowany.

Google to nie tylko wyszukiwarka, ale także duży właściciel firmy. Jest właścicielem wielu różnych usług online i jest tam z gigantami, takimi jak Apple, Amazon, Facebook i Microsoft. Połączenie tych firm stanowi większość szeroko rozpowszechnionej działalności Internetu.

Google jest także siłą napędową w świecie biznesu, ponieważ jego potencjał marketingowy jest ogromny. Ponieważ jest to najpopularniejsza wyszukiwarka, różne branże korzystają z reklam Google. Wzrósł on do tego stopnia, że ​​jego przychody z reklam osiągnęły w 2017 r. 95 000 000 000,00 USD.

1. Co sekundę jest 40 000 wyszukiwań w Google

(Źródło: Internet Live Stats)

Wyszukiwane hasła Google

Nie ma sekundy, że Google nie ma około 40 000 zapytań do przetworzenia. Oznacza to, że globalnie Google przetwarza ponad 3,5 miliarda wyszukiwań każdego dnia i 1,2 miliarda wyszukiwań każdego roku.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, spójrz na statystyki Google z pierwszych dni gigantycznej wyszukiwarki.

Zaraz po założeniu w 1998 r. Wyszukiwarka przetwarzała tylko 10 000 wyszukiwań Google dziennie. Choć wydaje się to teraz trochę nieistotne, było wówczas ogromne. Zaledwie rok później liczba ta wzrosła do 3,5 miliona zapytań dziennie. To wzrost liczby wyszukiwań z roku na rok o 17 000%. Mów o wzroście! Niecały rok później każdego dnia było 18 milionów wyszukiwań w Google.

W kolejnych latach statystyki Google pokazują, że liczba wyszukiwań w Google rosła w błyskawicznym tempie, co pomogło jej osiągnąć globalną dominację w wyszukiwaniu internetowym. Chociaż z pewnością nigdy nie będzie obserwować takiego samego tempa wzrostu wyszukiwania jak na początku (ponieważ prawie wszyscy na świecie już go używają), Google na pewno nadal będzie siłą wyszukiwarki, z którą należy się liczyć.

2. 10 najlepszych globalnych wyszukiwań Google w 2019 r

(Źródło: Google.com)

Oto najczęściej wyszukiwane słowa w Google na całym świecie w 2019 roku:

 1. Indie vs Afryka Południowa
 2. Cameron Boyce
 3. Copa America
 4. Bangladesz vs Indie
 5. iPhone 11
 6. Gra o tron
 7. Avengers: Endgame
 8. Żartowniś
 9. Notre Dame
 10. ICC Cricket World Cup

Globalnie najczęściej wyszukiwanymi słowami w Google w 2019 roku były „Indie vs. Afryka Południowa”. To odnosi się do meczu krykieta, który odbył się we wrześniu podczas Pucharu Świata w krykieta ICC 2019.

Podczas gdy ludzie na całym świecie byli przede wszystkim zainteresowani najnowszymi wydarzeniami sportowymi w 2019 r., Najpopularniejsze wyszukiwania Google w USA pomalowały nieco inny obraz. Dla porównania, 5 najpopularniejszych wyszukiwań Google w USA to „Disney Plus”, „Cameron Boyce”, „Nipsey Hussle”, „Hurricane Dorian” i „Antonio Brown”.

Ludzie w USA chcieli przede wszystkim dowiedzieć się więcej o nowej subskrypcji usługi przesyłania strumieniowego wideo na żądanie, czyli Disney Plus. Chcieli także przeczytać o niektórych gwiazdach, a także być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o najbardziej niszczycielskim huraganie, który nawiedził Bahamy.

Co ciekawe, Disney Plus został wprowadzony na rynek 12 listopada 2019 r. W ciągu niespełna dwóch miesięcy udało mu się znaleźć na szczycie wszystkich wyszukiwań trendów Google w USA w 2019 r. Przekroczył wszystkie inne roczne wyszukiwania w kraju.

3. 76% wszystkich globalnych wyszukiwań odbywa się w Google

(Źródło: Internet Live Stats)

Popularność wyszukiwania w Google jest niesamowita. Dominuje w globalnym udziale w rynku wyszukiwania, ponieważ 76% wszystkich wyszukiwań odbywa się w jego domenie. Baidu zajmuje drugie miejsce z 15%, podczas gdy Yahoo, Yandex, Ask, DuckDuckGo, Naver, AOL i Dogpile mają łączny udział w wysokości 9%.

4. Top 5 domen z największą liczbą wizyt w lutym 2020 r

(Źródło: SimilarWeb)

domeny z największą liczbą odwiedzin

Jako wiodąca domena Google liczy 74,14 miliarda odwiedzin, następnie YouTube z 27,365 miliardami odwiedzin, Facebook z 21,35 miliardami odwiedzin, Baidu z 6,38 miliardami odwiedzin i Twitter z 4,54 miliardami odwiedzin.

5. Indeks wyszukiwania Google zawiera ponad 100 000 000 GB

(Źródło: Google)

Indeksowany rozmiar strony Google

Rozmiar indeksu wyszukiwania Google jest ogromny – ponad 100 000 000 GB. Rozmiar może wydawać się zaskakujący, ale roboty indeksujące Google zaindeksowały setki miliardów stron internetowych.

6. Google ma najwyższy udział w rynku wyszukiwania w Brazylii z 95%

(Źródło: Statista)

Popularność wyszukiwania Google jest najwyższa w Brazylii z 95% udziałem w rynku wyszukiwania. Jest najmniej popularny w Chinach, gdzie jego udział w rynku wynosi tylko 8,04%.

Nawyki wyszukiwania klientów Google

nawyki wyszukiwania

To, co jest dość fascynujące, to fakt, że odsetek ten nie zmienił się od 2013 r. Statystyki wyszukiwania Google pokazują, że 25% wszystkich wyszukiwań było zupełnie nowych w 2007 r., Których Google nigdy wcześniej nie widział.

Oprócz ciągłego szukania nowych rzeczy, ludzie coraz częściej szukają w Google przy użyciu języka naturalnego, to znaczy wpisują swoje zapytania tak, jak rozmawiają z prawdziwą osobą. Istnieje coraz więcej konwersacyjnych zapytań, które pomagają ludziom znaleźć bardziej szczegółowe odpowiedzi na ich pytania.

Podobnie coraz częściej korzystają z wyszukiwania głosowego, aby skuteczniej znajdować odpowiedzi.

Kolejną zmianą w nawykach wyszukiwania klientów Google jest rosnąca niecierpliwość ludzi. Dodają słowa takie jak „w pobliżu”, „blisko mnie”, „otwarty” i „teraz” do swoich zapytań, aby szybko znaleźć różne pożądane usługi do natychmiastowego zaangażowania. Na przykład znalezienie konkretnej restauracji już jej nie zmniejszy. Chcą takiego, do którego mogą natychmiast udać się lub zamówić. Te statystyki wyszukiwania Google zmuszają wiele firm do inwestowania w lokalne pozycjonowanie w Google, pomagając konsumentom je znaleźć.

Ponieważ Google jest jak dotąd największą wyszukiwarką na świecie, naturalne jest, że użytkownicy będą rozwijać różne nawyki wyszukiwania. Statystyki Google pokazują, że nawyki wyszukiwania użytkowników Google różnią się znacznie, a imponujące 15% wszystkich wyszukiwań jest pierwszym tego rodzaju. Ten dziwnie wysoki odsetek zawdzięcza niektóre swoje rozmiary błędnej pisowni, błędom i błędom w wyszukiwaniu. Google indeksuje różne rzeczy, od branż, hobby i innych usług, które przyczyniają się do ogromnej popularności wyszukiwania Google i różnorodnej bazy użytkowników.

7. 23,98% wyszukiwań w Google ma co najmniej dwa słowa

(Źródło: Moz)

Ludzie zazwyczaj używają dwóch słów (23,98%), jednego słowa (27,71%) i trzech słów (19,60%) w zapytaniu. Mniej osób używa 4 (13,89%), 5 (8,70%) lub ponad 6 słów (12,12%) podczas wyszukiwania w Google.

8. Od 16% do 20% wszystkich rocznych wyszukiwań w Google jest nowych

(Źródło: Internet Live Stats)

nowe zapytania wyszukiwania google

Google przetwarza od 16% do 20% całkowicie nowych wyszukiwań każdego roku. Są to zapytania, których nikt wcześniej nie używał.

9. Ponad 60% wszystkich wyszukiwań w Google pochodzi z urządzeń mobilnych

(Źródło: Know Your Mobile)

wyszukiwarka google mobile

Mobilność wciąż rośnie, więc naturalne jest, że wyszukiwania Google przeprowadzane na urządzeniach mobilnych (ponad 60%, jak szacuje się w 2019 r.) Również rosną.

10. W 2019 r. Urządzenia mobilne stanowiły 69% wszystkich kliknięć płatnych reklam Google w Stanach Zjednoczonych

(Źródło: eMarketer)

Płatne wyszukiwanie klika na telefonie komórkowym

W drugim kwartale 2019 r. 69% kliknięć płatnych reklam Google w USA pochodziło z urządzeń mobilnych. To znacznie więcej niż kliknięcia Bing na komórki, które stanowiły 34%

11. Google ma ponad 1 miliard użytkowników swoich produktów i usług

(Źródło: Popular Science)

Wykorzystanie produktów i usług Google

Produkty i usługi Google liczą ponad 1 miliard użytkowników na całym świecie, a liczba ta stale rośnie. Dzięki 250,5 milionom użytkowników Witryny Google mają największą bazę klientów.

12. Lokalne wyszukiwania Google na urządzeniach mobilnych wzrosły o ponad 250%

(Źródło: 99firms)

Lokalne wyszukiwania Google

Ze wszystkich wyszukiwań w Google 46% ma charakter lokalny. A przy ogromnym wzroście o 250% lokalnych wyszukiwań na urządzeniach mobilnych w latach 2017-2019, firmy powinny więcej inwestować w lokalne SEO i optymalizację urządzeń mobilnych.

13. Za każdy 1 USD, który firma inwestuje w Google Ads, zarabia 8 USD zysku za pośrednictwem wyszukiwarki Google

(Źródło: Google)

Google dla firm

Inwestowanie w Google Ads może być bardzo intratne – zamieniając każdy 1 USD w 8 USD. W 2018 r. Wyszukiwarka Google pobudziła amerykańską gospodarkę o 335 mld USD.

14. Losowe statystyki wyszukiwania Google

Konsumenci szybko stosują technologię wyszukiwania głosowego, ponieważ pomaga im szybko znaleźć odpowiedzi na ich palące pytania. Jest to naturalne, ponieważ mówimy znacznie szybciej niż piszemy. Według wielu ekspertów 30% wszystkich wyszukiwań zostanie przeprowadzonych głosem w 2020 r. Jesteśmy zatem przekonani, że w nadchodzących latach wzrośnie liczba wyszukiwań głosowych.

Jeśli chodzi o Grafiki Google, stanowią one 22,6% wszystkich wyszukiwań w Internecie, ale w rzeczywistości stanowią 62,6% wszystkich wyszukiwań w wyszukiwarce Google. To duże zainteresowanie obrazami może skłonić firmy do większych inwestycji w treści wizualne.

Statystyki Google pokazują, że liczba wyszukiwań głosowych z 20% i wyszukiwania obrazów Google z 22,6% rośnie.

Innym interesującym faktem jest to, że jedna średnia sesja wyszukiwania w Google nie trwa dłużej niż 1 minutę.

Google Trends

Google Trends to bezpłatna usługa wyszukiwania Google, która pozwala znaleźć wiele różnych najpopularniejszych wyszukiwań w Google. Możesz znaleźć trendy Google według stanu lub kraju, trendy według roku, liczbę osób korzystających z Google dziennie i wiele więcej.

Możesz odkrywać codzienne i aktualne wyszukiwania, znajdować niszowe i niszowe tematy, odkrywać sezonowe trendy w różnych branżach, wykorzystywać je do trendów słów kluczowych Google, a nawet porównywać pozycje konkurencji na rynku. Możesz także porównywać różne zapytania w określonych przedziałach czasu i wyświetlać wykresy w celu lepszej wizualizacji danych dotyczących liczby wyszukiwań.

Dowiedzenie się, jak znaleźć najpopularniejsze wyszukiwania Google za pomocą Trendów Google, jest dość proste. Wystarczy wpisać wyszukiwane hasło lub temat w pasku wyszukiwania i zobaczyć, jak magia rozwija się na twoich oczach.

Witryna ma pasek wyszukiwania u góry i funkcję Trending Searches. Posiada również funkcję wyszukiwania w roku z wieloma różnymi kategoriami do odkrycia, takimi jak wiadomości, ludzie, sportowcy, diety, filmy, wyszukiwania w domu i nie tylko.

Możesz natychmiast zobaczyć najnowsze historie i spostrzeżenia, ostatnie wyszukiwania w Google w dowolnym miejscu na świecie, najczęściej wyszukiwane słowa w Google oraz wszystkie wykresy wizualizacji danych.

Wniosek

Te statystyki wyszukiwania Google pokazują nam, że Google stale rośnie od momentu powstania i wydaje się nie wykazywać oznak spowolnienia w szybkim tempie. Niewiele witryn może się pochwalić, że osiągnęło liczbę, którą ma Google.

Nie ma dającej się przewidzieć przyszłości, w której wyszukiwarki nie odegrają kluczowej roli w naszym codziennym życiu, więc możemy spokojnie założyć, że Google nigdzie się nie wybiera, w najbliższym czasie.

Źródła:
https://www.similarweb.com/top-websites
https://www.google.com/search/howsearchworks/crawling-indexing/
https://www.internetlivestats.com/google-search-statistics/
https://www.statista.com/topics/1001/google/
https://moz.com/blog/state-of-searcher-behavior-revealed
https://www.knowyourmobile.com/news/google-search-stats-2019-rise-of-conversion-rate-optimization/
https://www.emarketer.com/content/mobile-search-ad-performance-plays-catch-up
https://www.popsci.com/google-has-7-products-with-1-billion-users/
https://99firms.com/blog/google-search-statistics/#gref
https://economicimpact.google.com/methodology/
https://economicimpact.google.com/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked