Ponad 100 rodzajów treści cyfrowych, które możesz tworzyć

Learn-Blogging_100 + typy treści cyfrowych


Wiele osób chciałoby założyć blog, ale ma problem z określeniem, jakie treści mogą publikować. Niektórzy chcieliby mieć mieszane treści, ale nie mogą zdecydować, co wybrać. Każdego dnia widzimy różne typy treści i wszystkie mają swoich odbiorców. Z pewnością nie można odnosić się do każdego rodzaju zawartości. Ponadto pojawiają się nowe typy treści niemal codziennie. Jak więc zdecydować, który rodzaj treści najlepiej do Ciebie pasuje? Stworzyliśmy dla Ciebie listę ponad 100 rodzajów treści. Pod koniec tego artykułu będziesz mógł zdecydować, który typ zawartości jest na twojej drodze.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że podzieliliśmy treści cyfrowe na trzy szerokie grupy:

 • Treść tekstowa
 • Treści multimedialne
 • Inny

Treść tekstowa to taki rodzaj treści, który nie wymaga żadnych materiałów audio ani wideo. Wystarczy twoja miłość do słów i umiejętność przekonującego ich formowania. Istnieje wiele treści, które można utworzyć przy użyciu samego tekstu, a publiczność jest również ogromna.

Treści multimedialne zawierają mieszankę różnych materiałów i jest to znacznie większa grupa niż pierwsza. Ta grupa obejmuje wideo, audio, zdjęcia lub kombinację całej zawartości.

Przyjrzyjmy się zatem, jakie rodzaje treści możesz utworzyć na swoim blogu i co każdy z nich ma do zaoferowania.

Contents

Treść tekstowa

 • 1. Posty na blogu
 • 3). Poradniki
 • 5. Listy
 • 2). Artykuły
 • 4. Przewodniki
 • 6. Pytania i odpowiedzi

Zobacz więcej

Treści multimedialne

 • 45. Infografika
 • 47. eBooki
 • 49. Posty audio
 • 46. Ściągawki
 • 48. Zrzuty ekranu
 • 50. Książki audio

Zobacz więcej

Inny

 • 86. Wtyczki
 • 88. Darmowe narzędzia
 • 90. Kody QR
 • 87. Szablony
 • 89. Rozszerzenia przeglądarki
 • 91. Darmowe zasoby

Zobacz więcej

Treść tekstowa

1. Wpisy na blogu

Wpisy na blogu to rodzaj treści tekstowej, która pozwala tworzyć ciągłe i spójne treści. Wpisy na blogu pozwalają wyrazić swoją kreatywność i opinię na dowolny temat. Zawsze dobrze jest mieć harmonogram swoich postów i zapewnić ich spójność.

2. Artykuły

Inny rodzaj treści tekstowych, który pozwala publikować wiadomości, ogłoszenia lub inne treści dotyczące Twojej firmy. To jak mieć swój magazyn.

Rekomendowane lektury: Największe różnice między artykułami a blogami

3. Jak

W większości przypadków jest to treść tekstowa, która zawiera instrukcje dla czytelników. Możesz pomóc ludziom nauczyć się robić różne rzeczy, budować rzeczy lub korzystać z oprogramowania. Często zdarza się także, że tworzy się także wideo lub audio „jak to zrobić”.

4. Przewodniki

Jeśli uważasz się za guru w danym temacie, tworzenie przewodników byłoby świetnym sposobem na nauczanie innych. Dziel się swoją wiedzą i prowadź ludzi przez różnego rodzaju problemy.

przewodniki

5. Listy

Pomyśl o dowolnym temacie i możesz utworzyć listę. Możesz wymienić najlepsze filmy, książki, wszelkiego rodzaju produkty i usługi. Ten rodzaj treści ma szerokie grono odbiorców, a jeśli lubisz tworzyć listy, po prostu idź.

6. Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi to zawsze ulubiona treść. Wiele osób w Internecie ma pytania dotyczące prawie wszystkiego. Tworzenie tego rodzaju treści oferuje doskonałą okazję do imponującej liczby odwiedzin. Może być tekstowy lub multimedialny, w zależności od twoich preferencji.

pytania i odpowiedzi

7. Studia przypadków

Studia przypadków opowiadają historie Twoich klientów i o tym, jak pomogłeś im rozwiązać ich problemy. Jest to doskonały sposób na wpływanie na potencjalnych klientów i przekształcanie ich w klientów.

Rekomendowane lektury: Jak napisać studium przypadku

8. Referencje

To tak samo, jak studia przypadków, ale z pewnym zwrotem. Referencje pokazują, co Twoi klienci mówią (swoimi słowami) o twoich produktach lub usługach. To świetny sposób na poszerzenie rynku, ponieważ będziesz mieć prawdziwych klientów dzielących się swoimi doświadczeniami.

referencje

9. Wywiady

Wywiady to przydatna treść, która może być tekstowa i multimedialna. Możesz mieć ekspertów z dowolnej dziedziny i rozmawiać na różne pokrewne tematy. Możesz porozmawiać o aktualnych problemach lub skorzystać z poprzednich wydarzeń. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności.

wywiady

10. Recenzje produktów

Może to być również treść tekstowa i multimedialna. Znajdź ekscytujący produkt i daj wszystkim znać o nim wszystko. Recenzje produktów są bardzo popularne, ponieważ pomagają odbiorcom zdecydować się na zakup specjalnego produktu.

11. Recenzje książek

Jeśli lubisz czytać książki i chcesz podzielić się swoją opinią z Internetem, to jest twój typ treści. Recenzje książek są fajne i mają wspaniałą publiczność, z którą możesz się komunikować. Jest doskonałym przykładem tego, jak zrobić to dobrze.

12. Listy kontrolne

Lista kontrolna jest rodzajem treści, które pozwalają czytelnikom postępować krok po kroku przez nieunikniony proces. Udostępniasz swoim czytelnikom wszystkie kroki, które muszą podjąć, aby coś osiągnąć.

Rekomendowane lektury: Lista kontrolna dla blogerów, którzy chcą stworzyć dochodowy blog

13. Badania

Jeśli lubisz badać gorące tematy i dzielić się swoimi odkryciami i wnioskami, rozpocznij blog badawczy. Możesz zbadać każdy interesujący Cię temat lub mieć do niego dostęp. Ta treść ma szerokie grono odbiorców i możesz w ten sposób wyrobić sobie markę.

14. Białe księgi

Możesz tworzyć oficjalne dokumenty, jeśli chcesz przekazać czytelnikom jakieś informacje techniczne. Są to głównie treści w formacie PDF, które możesz udostępnić do pobrania. Białe księgi mogą również przedstawiać studia przypadków, które oferują problemy i rozwiązania tych problemów.

Rekomendowane lektury: Oficjalne dokumenty a posty na blogach

15. Wiadomości branżowe

Znajdź branżę, która Ci się podoba, lub uważasz, że miałaby szeroką publiczność. Wyszukaj wiadomości i zgłoś się do odbiorców. Uważaj, aby nie kopiować / wklejać historii, ale raczej przedstawiać jej historię.

aktualności branżowe

16. Wiadomości z firmy

Kolejna świetna treść dla wszystkich właścicieli firm. Możesz pisać wiadomości o swojej firmie i dzielić się nimi z klientami i inwestorami.

17. posty gości

Wpis gościa to treść, która umożliwia odwiedzającym publikowanie treści na blogu. Możesz wybrać treść, którą lubisz przed opublikowaniem, aby uniknąć problemów. Najnowsze statystyki pokazują, że 59,8% blogerów gości przynajmniej raz na jakiś czas.

18. Historie osobiste

Jeśli masz wiele historii do opowiedzenia, jest to świetny sposób na podzielenie się nimi ze światem. Możesz także zaprosić pisarzy gościnnych do podzielenia się osobistymi historiami z ludźmi. Oto dobry przykład dzielenia się osobistymi historiami i pozwalania innym ludziom na dzielenie się własnymi historiami.

19. Historie sukcesu

Poinformuj wszystkich, jak udało Ci się dostać na szczyt. Podziel się swoją taktyką z innymi, aby mogli osiągnąć swoje cele. Ta treść może być tekstowa i multimedialna, w zależności od tego, jak chcesz ją zaprezentować. W Internecie jest wiele osób szukających historii sukcesu.

20. Osobiste bios

Bio to świetna treść do stworzenia. Może to być treść tekstowa lub multimedialna i zawsze będzie aktualna. Możesz korzystać z różnych zasobów online, aby badać i tworzyć te atrakcyjne treści.

21. Komentarze

Komentarz jest najlepszym sposobem na uzyskanie opinii od czytelników. Bez względu na to, o czym jest Twój blog, komentarze będą przydatne. To także dobry sposób na generowanie nowych pomysłów na przyszłość.

22. Często zadawane pytania

Sekcja Często zadawane pytania to najlepszy sposób na zmniejszenie liczby kontaktów dotyczących Twojego produktu lub usługi. Te informacje mogą dostarczyć odwiedzającym kilka typowych pytań, które ludzie już zadali.

23. Glosariusz

Glosariusz to treść tekstowa, która przyciąga szerokie grono odbiorców. Zawiera listę zwrotów i akronimów związanych z unikalnym tematem wraz z ich definicjami.

słownik

24. Wiki

Utwórz zawartość Wiki na temat z Tobą związany. Pozwól odwiedzającym dodawać treści, a na pewno będziesz mieć wielu odwiedzających. Dzięki temu Twój blog będzie udostępniany w wielu miejscach i wykorzystywany jako odniesienie w sporach internetowych. To Strona wiki Star Wars to świetny przykład, jak powinna wyglądać strona wiki.

25. W porównaniu z artykułami

W przeciwieństwie do „porównań” ten przykład treści ma na celu udowodnienie, dlaczego dany produkt lub usługa jest lepsza od swojego przeciwnika. Może to być także treść tekstowa lub multimedialna. Jest to wyjątkowy sposób na promocję produktu, który masz do zaoferowania.

26. Porównania

Porównanie to rodzaj treści, w której porównujesz dwa lub więcej produktów, aby zdecydować, który jest lepszy. Możesz tworzyć tego rodzaju treści w formie tekstowej lub multimedialnej. Zobacz nasze porównanie dziesięciu najlepszych platform blogowych.

27. Prognozy

Jeśli uważasz, że możesz przewidzieć poszczególne wydarzenia na podstawie pewnych informacji lub doświadczenia, powinieneś o tym blogować. Ludzie mogą odwiedzać Twojego bloga i czytać Twoje prognozy dotyczące wyborów prezydenckich lub Pucharu Świata FIFA. Oczywiście, przygotuj się na wiele szalonych komentarzy, ponieważ nie wszyscy się z tobą zgodzą.

28. Inspirujące wiadomości

Jeśli masz talent i potrafisz inspirować ludzi swoimi słowami, możesz publikować inspirujące wiadomości. Te wiadomości mogą generować wiele udostępnień i istnieje duża szansa, że ​​niektóre z Twoich postów zostaną wirusowe.

inspirujące wiadomości

29. Jak uniknąć awarii

W przeciwieństwie do historii sukcesu, jest to treść, która pomaga ludziom zrozumieć, w jaki sposób mogą ponieść porażkę w swoich staraniach. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na tworzenie treści tekstowych lub multimedialnych, może działać w obie strony.

30. Ciekawe fakty

Ludzie lubią czytać ciekawe fakty na temat wszystkiego, co istnieje. Im gorętszy temat, tym więcej osób będzie zainteresowanych. Fakty mogą być treścią tekstową lub multimedialną, chociaż najlepiej byłoby, gdybyś zachował tekst. Oczywiście pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej swoich faktów za pomocą odpowiednich źródeł.

31. Śmieszne historie

Jeśli chcesz rozbawić odbiorców, możesz publikować śmieszne historie na swoim blogu. Ludzie uwielbiają spędzać czas na szukaniu zabawnych historii i innych podobnych treści. Świat jest pełen zabawnych historii i dlaczego nie umieścić ich na swoim blogu.

32. Cytaty

Cytat może być treścią tekstową, którą możesz opublikować na swoim blogu. Cytuj sławnych ludzi i dziel się przemyśleniami ze swoją publicznością. Tego rodzaju treści przyciągają szerokie grono odbiorców i obiecują dużą liczbę akcji w mediach społecznościowych. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz wystawić wycenę wpływowego lub guru branży.

33. Prace literackie

Jeśli masz talent do opowiadania historii i jesteś kreatywny, możesz użyć swojego bloga do opublikowania oryginalnej treści. Mogą to być opowiadania, wiersze lub inne treści literackie.

34. Posty na mikroblogu

Jeśli chcesz opublikować krótką, ale cenną treść tekstową, aby skomentować dane wydarzenie lub podzielić się ogólnymi przemyśleniami, jest to dobry sposób. Ludzie często narzekają, że Twitter nie oferuje wystarczającej liczby postaci, więc pokonaj Tweeter we własnej grze.

Rekomendowane lektury: Definicja mikroblogowania z przykładami

35. Najlepsza praktyka

Dzielenie się najlepszymi praktykami z odbiorcami nie jest złym pomysłem. Ludzie lubią ułatwiać sobie pracę, a jeśli możesz im w tym pomóc – dlaczego nie?

36. Metafory

Jeśli chcesz pisać o czymś, o czym wszyscy piszą, nie jest to zły pomysł, aby robić to inaczej. Podejdź do tematu z innej perspektywy i opowiedz tę samą historię z zupełnie innej perspektywy.

37. Zaplanowane wydarzenia

Możesz publikować harmonogram wydarzeń, które planujesz zorganizować lub wziąć udział. Pozwól swoim odbiorcom wiedzieć, gdzie mogą Cię śledzić. Będzie to również przydatne przypomnienie dla odwiedzających, jeśli chcą cię poznać.

zaplanowane wydarzenia

38. Treść „Dlaczego”

Wyjaśnij swoim odbiorcom, jak coś się stało lub dlaczego niektóre rzeczy są w określony sposób. Możesz to zrobić, opierając się na solidnych faktach lub kontrowersyjnie – co zawsze sprawia więcej radości.

39. Arkusz kosztów

Jeśli prowadzisz witrynę firmową i sprzedajesz niektóre produkty, warto mieć arkusz wydatków. Arkusz kosztów pokazuje ceny Twoich produktów klientom.

40. Ogłoszenia o produktach

Jeśli musisz wkrótce wypuścić nowy produkt, dobrym pomysłem będzie jego ogłoszenie. Możesz przygotować na to odbiorców i poczekać, aż wzbudzą zainteresowanie opinii publicznej.

ogłoszenia o produktach

41. Biuletyny

Ten materiał służy do informowania ludzi o nowych produktach i usługach. Ta treść jest przydatna, jeśli prowadzisz własną firmę. Możesz tworzyć biuletyny aby poinformować klientów o najnowszych aktualizacjach.

biuletyny

42. Promowany post

Możesz wcisnąć konkretny przedmiot, taki jak bezpłatne lub oferty prezentów od konkretnej marki, które są powiązane z twoją niszą. Promocje to standardowa praktyka, a blogerzy robią to cały czas.

43. Przepisy

Jeśli jesteś dobry w gotowaniu i chciałbyś podzielić się swoimi umiejętnościami z resztą świata, jest to odpowiednia treść dla Ciebie. Możesz wybrać tę treść tekstową lub multimedialną, w zależności od osobistych preferencji.

44. Zastrzeżenia

Zastrzeżenie to zazwyczaj pojedyncza strona treści tekstowej wyjaśniająca problemy z prawami autorskimi. Możesz również użyć wyłączenia odpowiedzialności, aby wyjaśnić swoje zamiary i cel bloga lub postu.

Rekomendowane lektury: Przykładowy szablon zrzeczenia się odpowiedzialności

Treści multimedialne

45. Infografiki

Ta treść dotyczy wizualizacji. Pokazuje fakty, statystyki i inne istotne informacje w sposób wizualny. Infografika są rosnącym trendem i dla wszystkich, którzy tworzą tego rodzaju treści, czeka świetlana przyszłość.

46. ​​Ściągawki

Ściągawka to rodzaj treści, która przyciąga ogromną liczbę odwiedzających. Ludzie uwielbiają robić zakręty i robić rzeczy w prosty sposób. Możesz używać i tworzyć ściągawki, w zależności od potrzeb i preferencji.

47. eBooki

Prawdopodobnie można się domyślić, że eBooki to praktycznie książki elektroniczne. Możesz je tworzyć i udostępniać na różnych stronach internetowych lub przechowywać na swoim blogu jako plik PDF do pobrania dla każdego. Główna różnica między eBookiem a prostym postem na blogu polega na tym, że eBooki są znacznie większymi i szczegółowymi treściami.

48. Zrzuty ekranu

Jeśli chcesz udowodnić swoją rację i nie chcesz spędzać zbyt wiele czasu na wyjaśnianiu siebie, jest to sposób, aby to zrobić. Wystarczy zrobić zrzuty ekranu z już utworzonej zawartości i wyrazić swoją opinię.

49. Posty audio

Ten rodzaj treści multimedialnych umożliwia wysyłanie wiadomości do odbiorców za pomocą głosu. Możesz użyć oprogramowania do nagrywania, a następnie po prostu opublikować plik audio, aby wszyscy mogli go słuchać.

50. Książki audio

Taki sam jak eBooki, ale wykorzystuje nośnik audio. Jeśli masz swój eBook, możesz nagrywać siebie czytając rozdział po rozdziale i udostępniać go na swoim blogu. Jeśli nie podoba ci się sposób, w jaki brzmi Twój głos, zawsze możesz zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Oto, jak możesz opowiedzieć własny eBook:

51. Fotografia

Jeśli lubisz robić zdjęcia, publikowanie zdjęć to wyjątkowy sposób na wyrażenie siebie i swojej pracy. Możesz tworzyć zdjęcia stockowe, które ludzie mogą pobierać za opłatą. Możesz też pozwolić im korzystać z nich za darmo. Wszystko zależy od Ciebie.

52. Podcasty

Podcast to treść audio, którą możesz stworzyć, aby podzielić się swoimi poglądami na różne tematy. Ludzie mogą zapisać się do Twojego podcastu, jeśli zdecydujesz się publikować pliki w serii. Nagrywasz pliki audio i publikujesz je na swoim blogu, aby ludzie mogli je pobrać lub słuchać.

podcasty

Zalecana lektura: Jak rozpocząć podcast

53. Vlog

Vlog to treść wideo, którą możesz publikować na swoim blogu i zachęcać ludzi do odwiedzania Cię. Możesz tworzyć vlogi turystyczne i dzielić się historiami ze swoich podróży. W tej chwili jest to gorąca treść i wciąż rośnie. Tutaj jest interesującym przykładem Vloga.

54. Wideo na żywo

Użyj swojego bloga do tworzenia treści wideo na żywo. Odwiedzający mogą cieszyć się transmisją na żywo i komentować Twoje działania. Ten rodzaj treści jest dość popularny wśród młodszej populacji.

55. Mikro wideo

Krótkie filmy, które mogą promować produkt lub pomysł. To dobry sposób na przekazanie krótkiej wiadomości odbiorcom. Mogą trwać kilka sekund i nadal przekazywać potężną wiadomość. Oto interesująca lista krótkich filmów Lowesa.

56. Prezentacje

Utwórz prezentację produktu lub usługi i umieść ją na swojej stronie. Prezentacja to kompleksowy sposób na podzielenie się pomysłem lub projektem z odbiorcami.

57. Seminaria internetowe

Jeśli masz duże umiejętności w swojej dziedzinie, możesz rozpocząć seminaria internetowe, aby ludzie mogli się zalogować i usłyszeć, co masz do powiedzenia. To świetny sposób, aby wyrobić sobie prawdziwe imię i podzielić się swoją wiedzą z zainteresowanymi.

Rekomendowane lektury: 15 wskazówek, jak znacznie zwiększyć liczbę rejestracji na seminaria internetowe

58. Ankiety

Pule to treści multimedialne, które można generować, aby uzyskać opinię publiczną na dowolny temat. Są łatwe do utworzenia, istnieje wiele wtyczek, których można używać do tworzenia ankiet. Tutaj jest doskonałym przykładem ankiety stworzonej przez Denise Wakeman.

59. Wydarzenia online

Twój blog może być miejscem, w którym ludzie mogą oglądać wydarzenia online, w których uczestniczyłeś lub czytać o nim. To dobry sposób na dzielenie się doświadczeniami z wydarzeń związanych z Twoją niszą.

60. Kursy

Kurs jest rodzajem treści edukacyjnych, które gromadzą osoby zainteresowane nauką nowych rzeczy. Możesz także pomóc ludziom zdobyć pewne umiejętności, które możesz im przekazać. Oto świetny przykład kurs blogowania oferowane przez Jeffa Goinsa.

61. Ankiety

Jeśli lubisz gromadzić dane lub różne opinie, możesz tworzyć wszelkiego rodzaju badania, które odwiedzający mogą dla Ciebie wypełnić. Możesz również wysłać je e-mailem i uzyskać jeszcze więcej odwiedzających.

ankiety

62. łapanki

Aby utworzyć tę treść, wystarczy zebrać treści związane z Twoją branżą, które Cię interesują. Następnie podajesz listę wszystkich użytkowników, aby nie musieli spędzać czasu na badaniu. Najmądrzejszym posunięciem byłoby wybranie jednej z najpopularniejszych treści w Internecie. Możesz publikować te posty co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc. Oto dobry przykład tego, jak to zrobić tworzyć eksperckie posty podsumowujące.

63. SlideShares

SlideShare to zawartość multimedialna, która umożliwia tworzenie pokazów slajdów i publikowanie ich na blogu. W ten sposób możesz zaprezentować publiczności swoją pracę, pomysły lub zabawne zdjęcia.

Rekomendowane lektury: Przewodnik od A do Z do SlideShare

64. Wizualizacja danych

Ta zawartość pozwala wizualnie pokazać wszystkie dane za pomocą różnego rodzaju wykresów i wykresów. Jest to również trend rosnący i może znaleźć zastosowanie w prawie każdej branży.

Rekomendowane lektury: Wizualizacja danych

65. Zbieranie danych

Możesz zamieścić interesujące dane lub wyniki badań, które ludzie chcieliby zobaczyć. Te informacje to świetny sposób na zdobycie określonych odbiorców na Twoim blogu.

66. Diagramy

Jest to treść wizualna, która korzysta z multimediów, aby pokazać relacje między określonymi wydarzeniami lub ludźmi. To świetny sposób na uproszczenie złożonych danych, ponieważ Twoi odbiorcy mają kontekst wizualny. Oto dobry przykład diagramów marketingowych, które wyjaśniają content marketing.

67. Ilustracje

Możesz tworzyć zdjęcia, aby zrobić punkt lub opowiedzieć krótką historię. Ilustracje to treści graficzne, które możesz skonfigurować i opublikować na swoim blogu. Możesz także łączyć ilustracje i treść tekstową, aby obraz wzmacniał tekst.

68. GIF-y

Animowane gify to treści multimedialne, które pokazują krótką akcję, która powtarza się w kółko. Jest używany głównie do zabawy i pokazuje zabawne treści. To doskonały sposób na uzyskanie wielu polubień i udostępnień w sieciach społecznościowych. Możesz skorzystać z Internetu ekspres gif aby łatwo łączyć GIF-y za pomocą filmów lub zdjęć z YouTube jako źródła.

Gify

69. Demonstracje

Demonstracja jest dość oczywista. Możesz tworzyć treści multimedialne i pokazywać, jak działa Twój produkt. Jeśli nie oferujesz żadnego produktu, możesz pokazać, jak działają inne produkty. Młodsze pokolenie często gra w gry wideo.

70. Przejrzystość

Załóżmy, że masz firmę. Może chcesz udostępnić swoje informacje finansowe swoim klientom. Może chcesz pokazać swój wzrost, inwestycje lub plany. Na tym polega przejrzystość. Może to być także treść tekstowa lub multimedialna; wszystko zależy od tego, jak chcesz prezentować swoje dane. Microsoft jest jedną z najbardziej przejrzystych dużych korporacji. Oto jak to robią.

przezroczystość

71. Plakaty

Ten rodzaj treści pochodzi z epoki cyfrowej. Pokazuje informacje, ale nie opiera się na tekście tak jak na aspekcie wizualnym. Możesz tworzyć plakaty jeśli chcesz wskazać problem z jak najmniejszą liczbą słów.

72. Memy

Mem to treść graficzna używana w komedii i rozrywce. Memy to zdjęcia lub zrzuty ekranu z humorystyczną wiadomością napisaną u góry lub u dołu. Ludzie lubią oglądać memy i należą do najczęściej udostępnianych treści w Internecie.

Rekomendowane lektury: Co to jest blogowy mem?

73. Komiksy i kreskówki

Jeśli jesteś kreatywny i chcesz rozśmieszyć ludzi, jest to idealna treść dla Twojego bloga. Nie ma wiele do wyjaśnienia, wszyscy wiemy, czym są komiksy i kreskówki. Weź długopis lub mysz, zacznij rysować i twórz ciekawe i zabawne historie.

74. Konkursy

Możesz tworzyć wszelkiego rodzaju konkursy, w których mogą brać udział ludzie. Aby zagwarantować uczciwość, możesz pozwolić odwiedzającym głosować na ich ulubione.

Rekomendowane lektury: Jak uruchomić konkurs na blogu, aby znaleźć nowych czytelników i sprawić, by blog był lepki

75. Magazyn internetowy

Magazyn jest treścią multimedialną, którą możesz stworzyć i mieć dużą publiczność, która stałaby się regularna. To, co zawiera magazyn, zależy od twoich osobistych preferencji. Istnieje styl życia, technologia, budownictwo, rozwój domu i wiele innych tematów, które możesz wykorzystać.

czasopisma online

76. Quizy

Quiz jest zabawną treścią do tworzenia i może przyciągnąć masową publiczność. Istnieje wiele wtyczek, których można używać do tworzenia zabawnych i interesujących quizów.

77. Teledyski

Jeśli jesteś fanem muzyki i chcesz dzielić się ulubionymi teledyskami z innymi ludźmi, możesz umieszczać na swoim blogu wszelkiego rodzaju teledyski. Muzyka może przyciągnąć wielu odbiorców i przenieść blog na nowy poziom.

78. PSA

Ogłoszenia publiczne mogą zawierać treści tekstowe lub wideo, które mogą mieć wpływ na ogół społeczeństwa. Możesz użyć PSA, aby rozwiązać każdy problem spalania lub edukować społeczeństwo na różne tematy. Twórcy treści PSA wolą treści wideo, ponieważ mogą łatwiej przekazywać swoje emocje opinii publicznej.

PSA

79. Mapy

Mapa to treść multimedialna, którą można publikować na blogu i udostępniać odwiedzającym. Możesz wskazać interesujące miejsca lub wydarzenia historyczne, które miały miejsce w określonym miejscu lub obszarze.

80. Fora

Ten rodzaj treści to doskonały sposób na przyciągnięcie dużej liczby użytkowników na twoją stronę. Ludzie mogą dyskutować na wiele tematów i uzyskać odpowiedzi. To świetny sposób na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Rekomendowane lektury: 10 sposobów na zwiększenie aktywności społeczności online lub forum

81. Strona wentylatora

Jeśli jesteś fanem gwiazdy popu lub gwiazdy filmowej, jest to dobry sposób na podzielenie się swoim oddaniem z innymi. Możesz publikować zdjęcia, historie, filmy i inne podobne rzeczy do swoich fanów. Tego rodzaju treści zwykle przyciągają młodszych odbiorców.

82. Media wspominają

Jeśli Twoja firma została kiedykolwiek zauważona przez media, nie jest złym pomysłem utworzenie strony i udostępnienie jej klientom i odwiedzającym. Poinformuj wszystkich, co media myślą o Tobie i Twojej firmie.

media wspominają

83. Prezenty

Ludzie kochają darmowe rzeczy. Jeśli chcesz przyciągnąć więcej odbiorców do swojego bloga, jest to znakomity sposób na osiągnięcie tego celu.

84. Strony funkcji

Ta treść dotyczy określonych funkcji jednego produktu. To świetny sposób na promocję produktu, który kochasz lub sprzedajesz. Oto kilka interesujących przykładów ładnie zaprojektowane strony produktów.

85. Codzienne pokazy

Ten rodzaj treści multimedialnych pozwala regularnie zwracać się do odbiorców. Możesz porozmawiać na dowolny temat i czerpać inspirację od odbiorców. Show Askgaryvee jest dla ciebie dobrym przykładem.

Inny

86. Wtyczki

Ten rodzaj treści jest dobrym sposobem na wypełnienie pustych miejsc na blogu. Możesz spróbować znaleźć wszelkiego rodzaju wtyczki, z których mogą korzystać użytkownicy.

87. Szablony

Ta treść pozwala wyjaśnić odbiorcom, jak coś zrobić. Na przykład możesz tworzyć szablony dla różnych formularzy i arkuszy. Upewnij się tylko, że wszystkie fakty są uporządkowane. Możesz także pozwolić użytkownikom na pobieranie szablonów za opłatą i zarabiać po drodze.

Rekomendowane lektury: Tutaj, aby pomóc: tworzenie niestandardowego motywu lub szablonu dla formularzy zespołu

88. Darmowe narzędzia

Możesz zaoferować swoim odbiorcom różne bezpłatne narzędzia do różnych celów. Możesz także tworzyć różne sekcje swojego bloga, z których każda zawiera urządzenia odpowiadające tej sekcji. Możesz zdecydować, czy podzielisz się historią tych narzędzi, czy opublikujesz linki do pobrania. Zobacz naszą listę narzędzi dla blogerów, webmasterów i startupów.

darmowe narzędzia

89. Rozszerzenia przeglądarki

Ta zawartość pozwala promować i rozwijać swoją działalność dzięki zawartości zintegrowany z Chrome lub inną przeglądarkę.

90. Kody QR

Jeśli masz do zaoferowania produkt lub usługę, kody QR mogą być przydatną treścią. Ludzie mogą zeskanować kod QR i zamówić produkt lub zarejestrować się w usłudze.

Rekomendowane lektury: Jak zrobić kod QR

91. Bezpłatne zasoby

Po prostu zbierz jak najwięcej darmowych rzeczy do pobrania dla odwiedzających. Jeśli chcesz, możesz udostępnić linki zewnętrzne do tych zasobów. Możesz także tworzyć różne sekcje, aby ludzie mogli łatwo znaleźć to, czego potrzebują. Zapoznaj się z naszą sekcją Przydatne zasoby do blogowania utworzone, aby pomóc początkującym użytkownikom Internetu w ustaleniu ich tożsamości online.

92. Pokoje czatowe

Możesz tworzyć czaty na żywo na swoim blogu i w ten sposób przyciągać użytkowników. Odwiedzający mogli rozmawiać i bawić się, dzielić się informacjami i doświadczeniami. Możesz obejrzeć czat i sprawdzić, czy są jakieś problemy.

Rekomendowane lektury: Dodaj czat na żywo do swojej witryny lub bloga w 3 łatwych krokach

93. Aplikacje mobilne

To stara wiadomość, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych nad komputerami stacjonarnymi. Możesz użyć tego do zebrania wszystkich osób na swoim blogu. Udostępniaj aplikacje mobilne lub twórz własne i publikuj je na swoim blogu, aby każdy mógł je pobrać.

94. Odliczanie

Odliczanie to ciekawa i zabawna treść. Możesz umieścić tę zawartość na swoim blogu, aby pokazać odliczanie do Nowego Roku lub początku ważnego wydarzenia. Istnieją blogi poświęcone wyłącznie odliczaniu do momentu wystąpienia określonych wydarzeń.

95. Przyciski sieci społecznościowej

Jeśli chcesz, aby Twój blog był widoczny dla jak największej liczby osób, musisz umieścić na nim przyciski społecznościowe. Ludzie mogą udostępniać twoje posty jednym kliknięciem przycisku. W ten sposób będziesz widoczny na Facebooku, Instagramie, Google+, Pinterest, LinkedIn itp.

96. Kalkulatory

Kalkulatory to przydatna treść, która może pomóc odwiedzającym w zrozumieniu wielu rzeczy. Możesz pomóc im policzyć, ile pieniędzy wydadzą na konkretny projekt lub podróż. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i wymagań rynku.

kalkulatory

97. Konwertery

Ten rodzaj treści umożliwia użytkownikom przeliczanie waluty lub różnych jednostek (metry, funty, cale, uncje itp.). Nie wszyscy ludzie na świecie używają tego samego systemu jednostek i dlatego konwertery mogą być przydatne.

Rekomendowane lektury: Jak opracować aplikację do przeliczania walut?

98. Treści generowane przez użytkowników

Otwórz bloga dla odwiedzających i pozwól im publikować dowolne treści za Twoją zgodą. Tego rodzaju treści to doskonały sposób na zdobycie dużej rzeszy odbiorców. Możesz zarządzać wszystkim, co odwiedzający publikują i usuwać niechciane treści.

99. Współpraca

Czasami możesz stworzyć zawartość współpracującą z innymi blogerami. W ten sposób blogerzy promować się nawzajem i pomagać sobie nawzajem.

100. Kampania e-mailowa

Rodzaj treści marketingowych, które pozwalają dzielić się wiadomościami i projektami z klientami. Utwórz listę odbiorców i daj im znać za każdym razem, gdy masz coś wyjątkowego w sklepie.

101. Strony docelowe

Niesamowity sposób na rozszerzenie listy e-mail. Strony docelowe zazwyczaj oferują coś odwiedzającemu w zamian za jego adres e-mail.

102. Strony promocyjne

Ten jest dość oczywisty. Witryny promocyjne to strony promujące unikalny produkt lub usługę. Może to być twój produkt lub ktoś może zapłacić za promocję swojego produktu lub usługi.

103. Raporty o dochodach

Niektórzy właściciele firm lubią udostępniać swoje raporty dotyczące zarobków. To dobry sposób na zachowanie przejrzystości i pokazanie klientom, jak rozwija się Twoja firma.

raporty dochodów

104. Najlepsze nagrody

Blogerzy uwielbiają konkurować. Wydarzenia, które oferują nagrody za najlepsze treści cyfrowe, to kolejny interesujący sposób na promocję strony i zdobycie nowych odbiorców. Oto jest przykład takich treści.

105. Gry online

Jeśli umiesz opracowywać proste gry przeglądarkowe, które przyciągną ludzi do Twojego bloga, możesz to zrobić. Istnieją również gry online, które możesz po prostu hostować na swoim blogu i dotrzeć do odbiorców.

106. Czasopisma offline

Jeśli jesteś fanem mediów drukowanych, możesz zeskanować niektóre drukowane czasopisma i opublikować je dla swoich odbiorców. To dobry sposób na przechowywanie archiwum, z którego ludzie będą korzystać w razie potrzeby.

107. Swag

Pokaż dzięki swoim klientom i sympatykom. Wyślij im zabawne i przydatne prezenty twoje logo firmy. To świetny sposób, aby wyrazić uznanie i promować swoją markę.

108. Reklamy

Jeśli masz blog, możesz umieszczać reklamy w niektórych postach, aby reklamować powiązaną markę. Jest to legalny i łatwy sposób na zarobienie sobie dodatkowych pieniędzy.

Wniosek

Treść nie ogranicza się do materiałów pisanych, ale łatwo ją przeoczyć. Często najlepiej jest korzystać z wielu form treści i dawać odbiorcom więcej niż jeden sposób na zdobycie wiedzy. Świetna treść wie, czego chce publiczność i ją dostarcza. Zrób to, a nie możesz zawieść.


Ten wpis został opublikowany w blogowaniu. Dodaj bezpośredni link do zakładek.

Dodatkowe czytanie

 • Co to jest content marketing i jak może pomóc Twojemu blogowi?
 • Jak tworzyć niestandardowe typy postów w WordPress
 • Jak sprzedawać cyfrowe i fizyczne produkty online
 • Co to jest blog marketingowy?
 • Przydatne statystyki internetowe i fakty 2020
Uruchom Blog Book

ROZPOCZNIJ WŁASNY BLOG

Ten przewodnik stanowi wprowadzenie do opanowania sztuki blogowania. Zapewnia łatwe do wykonania kroki, aby rozpocząć, utrzymywać i rozwijać bloga.

Przeczytaj przewodnik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map