Nie używaj FeedBurner – 10 świetnych alternatyw RSS dla WordPress

Nie używaj FeedBurner - 10 świetnych alternatyw RSS dla WordPress


Kiedy zdecydowałeś się założyć blog, oczywiście chciałeś, aby ludzie mogli łatwo uzyskać dostęp do twoich postów. Przeciętny użytkownik prawdopodobnie natknie się na Twoją witrynę za pośrednictwem wyszukiwarek lub mediów społecznościowych i po prostu zajrzy na jedną lub dwie strony. Ale co się stanie, jeśli użytkownik zdecyduje się regularnie obserwować Twojego bloga??

Co to jest RSS?

Na początku blogów internetowych ludzie musieliby zatrzymać się przy Twojej stronie głównej i odświeżyć zawartość, aby sprawdzić, czy Ty i Twoi autorzy opublikowaliście coś nowego. Chociaż jest to zupełnie normalne, jeśli chcesz śledzić tylko kilka witryn, sprawy stają się skomplikowane i czasochłonne, gdy tylko rozszerzysz listę ulubionych blogów.

Kanał RSS

Na szczęście inteligentni ludzie opracowali technologię, która umożliwia automatyczne powiadamianie o nowych treściach. RSS to skrót, o którym prawdopodobnie słyszałeś. To skrót od Really Simple Syndication lub Rich Site Summary, ale wielu internautów zna je tak samo, jak kanały informacyjne lub kanały informacyjne.

Chociaż wielu uważa to za przestarzałe, RSS wciąż żyje, a miliony nadal z nich korzystają na co dzień.

Korzystając z RSS, wydawcy mieli możliwość łatwiejszego syndykowania treści i przygotowywania postów na blogach dla użytkowników na całym świecie. Korzystając z tej technologii, Twoi lojalni czytelnicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych treściach w witrynie za pomocą przeglądarek, aplikacji innych firm, a nawet smartfonów i tabletów. Co więcej, mogą czytać całe posty z czytnika RSS, jeśli na to pozwalasz.

Unikaj FeedBurner i oszczędzaj czas i nerwy

FeedBurner to popularny dostawca zarządzania kanałami RSS. Chociaż wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko, co pochodzi od Google, jest na najwyższym poziomie, ta usługa jest pełna błędów i użytkownicy mają trudności z wdrożeniem jej na swoich blogach WordPress.

FeedBurner stał się popularny, ponieważ oferował szczegółowe statystyki, łatwą rejestrację poczty e-mail i funkcje udostępniania społecznościowego. Ale problemy, które powoduje, stały się po prostu zbyt duże, aby sobie z nimi poradzić.

Google również zaprzestał opracowywania usługi i wszyscy czekamy, aż całkowicie się wyłączy.

10 świetnych alternatyw RSS dla WordPress

Zanim zmarnujesz czas na konfigurowanie FeedBurner, zapoznaj się ze wszystkimi innymi opcjami, które będą dla Ciebie znacznie lepsze. Na szczęście większość z nich oferuje wszystko, co robi FeedBurner, ale nie spowodują, że uderzysz głową w klawiaturę, gdy napotkasz błąd.

1. Natywny kanał RSS WordPress

CENA: za darmo

WordPress RSS

Przed skonfigurowaniem dodatkowych kanałów RSS i opłaceniem usług stron trzecich chcielibyśmy przypomnieć o funkcji, która jest fabrycznie zapakowana w WordPress. Domyślnie WordPress automatycznie przygotowuje kanał wiadomości dla Twojego bloga. Chociaż jest to dość proste, większość blogerów nie potrzebuje więcej, niż ma do zaoferowania.

Aby uzyskać dostęp do swojego kanału RSS, po prostu przejdź do www.twojblog.com/feed, i wszystko zostanie ci podane w ciągu kilku milisekund. Jeśli zdecydujesz się na użycie natywnego kanału RSS, uzyskasz nad nim pełną kontrolę.

Podczas gdy będziesz mógł modyfikować kanał, kodując w nim funkcje lub rozszerzając go o różne wtyczki, powinieneś wiedzieć, że ma pewne ograniczenia. Na początek nie będziesz wiedział, ile osób oglądało Twój kanał, ani nie uzyskasz szczegółowych statystyk i opcji subskrypcji e-mail. Jeśli to Cię dotyczy, przejdź do następnych alternatyw na naszej liście.

2. FeedPress

CENA: od 4 USD miesięcznie

Jeśli korzystasz już z FeedBurner, spodoba ci się fakt, że FeedPress umożliwia łatwą migrację z usługi. Po migracji subskrybentów możesz przestać się martwić, co się stanie, jeśli niesławna usługa Google przestanie działać.

To nie jedyny plus rejestracji konta FeedPress. Usługa umożliwi łatwiejsze śledzenie kanałów i subskrypcji za pomocą ich narzędzia analitycznego. Możesz także spersonalizować swoje konto i używać niestandardowej nazwy domeny podczas publikowania nowych kanałów.

Ponieważ jest oznaczony białą etykietą, nie musisz się martwić, że czytelnicy wiedzą, że korzystasz z usługi innej firmy. Wystarczy użyć własnych logo, obrazów i nazw oraz spersonalizować kanał RSS na swoim blogu. FeedPress ułatwia automatyczne publikowanie kanałów na Facebooku, Twitterze i Buforze. A ponieważ mówimy o WordPressie, powinieneś wiedzieć o darmowa wtyczka FeedPress dzięki temu wszystko będzie znacznie łatwiejsze.

3. Feedity

CENA: od 6 USD miesięcznie

Ta fantastyczna usługa automatycznie pobiera informacje z dowolnej strony internetowej, którą chcesz. W ułamku sekundy generuje kanał z witryny i tworzy z niego powiadomienia, które można subskrybować lub opublikować.

W podstawowym planie możesz użyć do 20 kanałów. Odświeżają się co sześć godzin. Możesz także korzystać z analizy kanałów, edytować tytuły i środowisko bez dodatków, ale możesz rozszerzyć pakiet i uzyskać znacznie więcej opcji dzięki planom Plus, Biznesowym i Korporacyjnym.

4. RapidFeeds

CENA: od 4,49 USD miesięcznie 

RapidFeeds

Niezależnie od tego, czy chcesz tylko wygenerować kanał i opublikować go swoim subskrybentom, czy użyć go wewnętrznie w zespole, RapidFeeds pomoże ci. Korzystając z ich potężnej aplikacji FeedManager<, you get to see daily and monthly statistics, geo-distribution, click-through details, user-agent stats and much more. The service allows you to use your domain for the RSS feed so that you can work on the brand name. By setting up automated tweets, you can forget about manually updating the status on the popular social media site. Instead, every time that you publish a new post, RapidFeeds will also tweet it to your followers. You can also schedule RSS feed updates, protect them with a password if needed, and it is good to know that the support team is there for you 24/7.

5. FeedBlitz

CENA: od 7 USD miesięcznie

FeedBlitz jest wyposażony w zintegrowane systemy komentarzy, które mogą pomóc Ci stworzyć dynamiczny i bardziej żywy kanał RSS. Zapewniając łatwą migrację FeedBurner, możesz zrelaksować się, jeśli korzystasz z usługi, której nikt już nie lubi.

FeedBlitz pozwala używać niestandardowej struktury adresów URL. Na przykład możesz podawać wiadomości bezpośrednio z feeds.yourblog.com i dostosuj całe środowisko do swojej marki. Jeśli masz podcast, ta niesamowita usługa poradzi sobie z tym wszystkim.

Posiada również sieć reklamową przyjazną dla kanałów RSS, dzięki czemu możesz nawet zarabiać pieniądze dzięki FeedBlitz. Istnieje kilka planów subskrypcji, więc możesz znaleźć taki, który będzie najlepszy dla liczby otrzymanych subskrybentów.

6. Proste statystyki kanałów

CENA: za darmo

Proste statystyki kanałów

Simple Feed Stats to darmowa wtyczka WordPress, która może ulepszyć domyślny kanał RSS. Może automatycznie śledzić kanał i dostarczać przydatnych statystyk. Różne narzędzia i opcje pomogą Ci skonfigurować kanał RSS i zarządzać nim jak profesjonalista.

Korzystając z wtyczki, możesz łatwo zobaczyć liczbę subskrybentów za pomocą tagu szablonu lub prostego krótkiego kodu.

Ponieważ wtyczka jest bezpłatna, nie musisz wybierać miesięcznych subskrypcji ani korzystać z usług innych firm. Jeśli jesteś prostym użytkownikiem kanału RSS, wypróbuj wtyczkę, zanim wybierzesz płatną opcję, ponieważ może ona być dla Ciebie idealna.

7. Aweber

CENA: od 19 USD miesięcznie

Chociaż Aweber nie jest całkowicie poświęcony kanałom RSS, wciąż stanowi doskonałą alternatywę dla FeedBurner. Za 19 USD miesięcznie możesz pracować z maksymalnie 500 subskrybentami. Możesz wysyłać im kanały RSS codziennie, co tydzień lub co miesiąc i kontrolować szczegóły dotyczące subskrypcji. Wybierz konkretne dni, kiedy chcesz powiadomić subskrybentów o nowych artykułach.

Jeśli chcesz jeszcze więcej kontroli, jest fajna opcja, która pozwala wysłać kanał RSS po opublikowaniu określonej liczby artykułów.

8. MailChimp

CENA: za darmo

MailChimp to jedna z najpopularniejszych internetowych usług e-mail marketingu. Wśród wielu niesamowitych funkcji, które oferuje, dzisiaj interesuje nas funkcja wysyłania wiadomości e-mail do RSS.

Twórz niestandardowe szablony RSS i kontroluj, jak często MailChimp będzie wysyłać aktualizacje do subskrybentów. Po opublikowaniu treści nie musisz się martwić o wysyłanie aktualizacji – MailChimp zrobi wszystko automatycznie, abyś mógł skupić się na innych rzeczach.

Ponieważ MailChimp jest bezpłatny, jeśli masz mniej niż 2000 subskrybentów, wystarczy zarejestrować bezpłatne konto i przetestować usługę. To świetna alternatywa dla tych z was, którzy wciąż nie mają tylu subskrybentów RSS.

9. Mad Mimi

CENA: od 10 USD miesięcznie

Mad Mimi to kolejny dostawca e-mail marketingu, który oferuje usługę RSS to Email.

Importowanie kanału RSS jest bardzo proste. Następnie musisz wybrać styl, który Ci się podoba, oraz odbiorców, którzy otrzymają kanał. Domyślnie Mad Mimi umieści w Twoim kanale całe posty, ale możesz to łatwo edytować na stronie ustawień. Mimo że jest to usługa premium, możesz wypróbować ją za darmo i sprawdzić, czy jest wystarczająco dobra dla Twojego bloga.

10. Określone kanały

CENA: za darmo

Wprowadzając nową opcję subskrypcji do swojej witryny, możesz pozwolić odwiedzającym na dostarczanie artykułów bezpośrednio do nich. Pozwól użytkownikom decydować, jakie aktualizacje będą otrzymywać. Na przykład użytkownicy mogą łatwo odbierać wiadomości z określonymi tagami, autorami lub słowami kluczowymi. Poprawi to komfort użytkowania, a prawdopodobieństwo, że zrezygnujesz z subskrypcji po nowych aktualizacjach, będzie mniejsze.

Użytkownicy mogą również wybrać, czy chcą tylko nagłówki lub całą treść z Twojej witryny. Określając kanał dostarczania, użytkownicy mogą zmienić sposób agregowania treści z Twojej witryny. To sprawi, że docenią treść.

Określone kanały są całkowicie darmowe, więc dlaczego nie spróbować?

Wniosek

Chociaż FeedBurner wciąż działa i możesz z niego korzystać, jeśli naprawdę chcesz, oczywiste jest, że usługa jest problematyczna. Liczba niezadowolonych użytkowników rośnie każdego dnia i nigdy nie wiadomo, kiedy Google całkowicie zamknie FeedBurner.

Ponieważ istnieje tak wiele dobrych alternatyw, które mogą nawet migrować subskrybentów z FeedBurner, uważamy, że każdy powinien przejść do innego dostawcy. Jeśli nie chcesz płacić kilku dolców miesięcznie za usługę premium, na liście jest kilka fantastycznych, z których możesz korzystać za darmo. W końcu, jeśli masz mniejszy blog z niewielką liczbą czytników RSS, zawsze możesz zostawić rzeczy bez zmian i skorzystać z natywnej usługi RSS WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map