Jak zostać autorytetem Blogger w swojej niszy

Learn-Blogging_Authority-blogger


Jest tak wielu różnych blogerów, niektórzy chcą wyrazić siebie i zapewnić inspirujące porady tym, którzy tego potrzebują, inni chcą zamienić swoje blogi w coś więcej, stając się prawdziwymi autorytetami blogerów cenionymi w swojej branży i osiągającymi dziki sukces.

Jednak wielu z nich nie ma pojęcia, jak zmienić się z amatora w profesjonalistę. Chcą ustanowić się autorytetem w swojej niszy, ale po prostu nie mogą podnieść głosu i zostać usłyszani.

To bardzo głośny świat, więc jeśli chcesz mieć głośny głos, musisz mieć autorytet. Bez tego po prostu szepczesz i nikt tak naprawdę nie słyszy, co masz do powiedzenia. Kiedy masz autorytet, masz także wiarygodność i łatwo przyciągasz uwagę, wyróżniając się z tłumu i inspirując lojalność.

Jak możesz to osiągnąć? Jak możesz zostać autorytetem blogera w swojej niszy? Na pewno nie ma tajnej formuły, której można by użyć, aby osiągnąć pożądany sukces z dnia na dzień, ale istnieje kilka wypróbowanych i prawdziwych technik, które zdecydowanie mogą pomóc w drodze do zostania profesjonalnym blogerem, więc czytaj dalej, aby je sprawdzić.

8 kroków, aby zostać autorytetem Blogger w Twojej niszy

Budowanie zaufania

Aby Twój blog zyskał więcej uwagi, musisz to zrobić buduj zaufanie ze swoimi czytelnikami. Budowanie zaufania inspiruje lojalność i pomaga naprawdę wyróżnić się spośród tysięcy blogerów. Budowanie zaufania oznacza dostarczanie odbiorcom odpowiednich i przydatnych informacji, które dają im prawdziwą wartość.

Treść jest królem, jak być może słyszałeś tysiące razy, ponieważ właśnie to pomaga ludziom dowiedzieć się więcej o tobie i o tym, co masz do zaoferowania. Jeśli konsekwentnie dostarczasz wysokiej jakości treści, które pomogą docelowym czytelnikom rozwiązać ich problemy, będą postrzegać Cię jako wiarygodne i godne zaufania źródło informacji. Staniesz się ich zasobem, gdy tylko będą potrzebować czegoś, co tylko Ty możesz zapewnić.

Możesz pomyśleć, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale jeśli zbadasz grupę docelową i dowiesz się więcej o jej zainteresowaniach i preferencjach, będziesz wiedział dokładnie, jaki kierunek obrać podczas tworzenia treści, i będziesz w stanie stworzyć atrakcyjne posty na blogu które zaspokoją potrzeby każdego czytelnika. Regularne dostarczanie wartości to dokładnie to, co pomoże Ci zbudować zaufanie wśród czytelników i wyznaczy właściwą drogę do zostania autorytetem blogera.

Networking

sieć

Praca w sieci jest jednym z najlepszych kluczy do sukcesu w blogosferze. Istnieje wielu autorytetów blogerów, którzy zwracają uwagę milionów ludzi, a jeśli połączysz się z nimi i staniesz się częścią ich wewnętrznego kręgu, otrzymasz niesamowitą okazję, aby wyróżnić się na ogromnym morzu blogerów.

Nawiązywanie kontaktów z innymi blogerami i nawiązywanie z nimi relacji może otworzyć przed Tobą wiele drzwi i dotrzeć do znacznej liczby nowych czytelników. Ludzie, którzy za nimi podążają, naprawdę im ufają, więc jeśli powiedzą Ci dobre słowo i polecą Twojego bloga, ich obserwatorzy również uznają Cię za godne zaufania źródło. Nie będziesz już tylko kolejnym blogerem próbującym się tam dostać, ponieważ będziesz bawił się z dużymi psami, ostatecznie stając się jednym z nich.

Jeśli uczestniczysz w konferencjach blogów, będziesz mieć okazję poznać wielu autorytetów blogerów w swojej niszy. Możesz tworzyć połączenia, które mogą prowadzić do wieloletniej owocnej współpracy, a nawet długotrwałej współpracy. Możesz nawet zostać przesłuchany i zaproszony na inne konferencje i wydarzenia, może nawet zostać poproszony o zabranie głosu na imprezie. Może się zdarzyć wiele ekscytujących rzeczy i właśnie dlatego praca w sieci jest jedną z najlepszych rzeczy, które mogą spotkać blogera.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli chodzi o tworzenie sieci, jest wejście w świat blogów gości. Pomoże Ci to stworzyć bezcenne połączenia i dotrzeć do znacznie większej liczby czytelników. Zyskasz większą ekspozycję i staniesz się autorytetem w swojej dziedzinie.

Profesjonalne metody pisania

metody pisania

Wróciliśmy do kwestii treści, ale jej znaczenia naprawdę nie można wystarczająco podkreślić. Jeśli chcesz odnieść sukces jako bloger, musisz namalować portret prawdziwego profesjonalisty. Twój styl pisania musi pokazywać, że jesteś kimś, kto zna branżę i na zewnątrz, i który dokładnie wie, czego potrzeba, aby rozwiązać problemy czytelników.

Dodanie osobistego akcentu i humorystycznej uwagi, gdy jest to właściwe, zdecydowanie nie jest nieprofesjonalne. W rzeczywistości spersonalizowane treści to to, co ludzie lubią i chcą czytać. Dlatego możesz się rozluźnić i pokazać ludziom, kim naprawdę jesteś. Właśnie to pomoże ci lepiej się z nimi połączyć i zaangażować na swoim blogu.

Jednak tym, co najbardziej pomoże Ci ustanowić autorytet, są dobre badania, a także uznanie źródeł, z których korzystasz, zamiast przedstawiania ich wyłącznie jako własnych opinii. Nigdy nie kradnij treści innych osób, ale raczej cytuj je, jeśli chcesz użyć ich postów, aby coś zrobić. Co najważniejsze, upewnij się, że gramatyka jest bezbłędna, ponieważ pomoże ci stać się bardziej wiarygodnym.

Współpraca

Współpraca z innymi blogerami jest zawsze dobrym wyborem. Nie należy jednak mylić współpracy z siecią. Podczas gdy w sieci chodzi o nawiązywanie nowych połączeń i nawiązywanie relacji z innymi blogerami, współpraca jest wynikiem nawiązywania kontaktów.

Dlatego po nawiązaniu silnych połączeń upewnij się, że pracujesz nad współpracą z autorytetami blogerów, ponieważ pomoże to znacznie przekroczyć swój potencjał. Łącząc siły z podobnie myślącymi ludźmi, możesz osiągnąć o wiele więcej niż gdybyś sam pracował.

Oprócz wysyłania postów przez gości, możesz współpracować przy różnych projektach grupowych, takich jak na przykład pisanie eBooka, w którym kilku blogerów wniesie równy wkład. Prowadzenie stałej współpracy z wpływowymi blogerami może naprawdę przejść długą drogę, dlatego zdecydowanie powinieneś wykorzystać ją w pełni.

Wyznawanie błędów i poprawianie pracy

posiadaj swoje błędy

Istnieje wiele błędów w blogowaniu, których powinieneś unikać, ale jeśli popełnisz błąd podczas blogowania, z pewnością nie jest to koniec świata. Chociaż jeśli ciągle popełniasz błędy, musisz przestać myśleć o tym, co możesz zrobić, aby ulepszyć swojego bloga, aby nie ryzykować wpadnięcia do króliczej nory, z której nie możesz wyjść.

Niemniej jednak, jeśli popełnisz błąd, musisz mu się przyznać. Niezależnie od tego, czy jest to drobna literówka, czy też podałeś fałszywe informacje z powodu złych badań, musisz przyznać, że się myliłeś i poprawić swoją pracę.

Jeśli nie kryjesz się za własnymi błędami, a nawet nie obwiniasz ich o kogoś innego, zyskasz więcej zaufania. W końcu jesteś człowiekiem, a błędy są w twojej naturze, ale przyznanie się do nich wymaga odwagi i samoświadomości, i właśnie to sprawi, że twoi wyznawcy będą cię bardziej szanować.

Znalezienie wyjątkowej przewagi

Zapewnienie czegoś wyjątkowego, czego Twoi czytelnicy nie mogą znaleźć nigdzie indziej, właśnie to odróżni Cię od innych blogerów w Twojej niszy i pomoże Ci się wyróżnić. Znalezienie unikalnej przewagi pozwoli Ci zapewnić czytelnikom coś nowego i świeżego, co naprawdę zrobi różnicę.

Ile razy natrafiłeś na nowy post na blogu, który możesz przysiąc, że już czytałeś? Wiesz, że nie jest plagiatem, ale wydaje się, że nie zapewnia niczego, co nie zostało powiedziane tysiąc razy. Ludzie nie chcą tracić czasu na czytanie czegoś, co już wiedzą. Chcą czegoś nowego, co może dać im wartość i przynieść korzyści ich życiu.

Nie utop się w morzu blogerów, którzy w kółko kręcą tego samego rodzaju treści, ale zamiast tego dokonaj własnych zwrotów akcji i zastosuj inne podejście. Spójrz na tematy, które podejmujesz z zupełnie nowej perspektywy, a na pewno rozświetlisz swoją drogę do prawdziwego stania się autorytatywnym blogerem w swojej niszy.

Komunikuj się jak profesjonalista

Jeśli chcesz autorytetu, musisz komunikować się jak profesjonalista. Unikaj klisz i trzymaj się z dala od żargonu, ale pamiętaj, aby pisać w trakcie mówienia. Używaj przyjaznego i konwersacyjnego tonu głosu, ponieważ rozmawiasz z publicznością, a nie piszesz eseju szkolnego.

Ważne jest jednak, aby trafić w to słodkie miejsce między przyjazną komunikacją a profesjonalną komunikacją. Ten pierwszy jest niezbędny do zaangażowania i łączenie się z czytelnikami, ale to ostatnie jest kluczowe dla ustanowienia zaufania i wiarygodności, a ostatecznie władzy.

Jedną z najlepszych rad, jakie możesz uzyskać, jest działanie tak, jakbyś miał autorytet, nawet jeśli jeszcze go nie masz. Oznacza to, że musisz wykazać się pewnością siebie i zdecydowanie bronić każdego pisanego słowa. Pomoże Ci naprawdę komunikować się jak profesjonalista, a zanim się zorientujesz, Twoi czytelnicy rozpoznają Cię jako autorytatywnego blogera, który wie, jak poprawić swoje życie.

Nie bądź tandetny

To jeden z gorszych błędów, które możesz popełnić jako bloger. Jeśli jesteś tandetny, jedyne, co osiągniesz, to pozostawienie niesmaku w ustach czytelników, nie wspominając już o innych blogerach w twojej niszy. Jest to dokładnie to samo, co bycie tandetnym w życiu codziennym – nikomu się to nie podoba.

Na przykład nie promuj się na blogach innych osób bez uprzedniej zgody, a nawet nie kradnij ich treści lub zdjęć, które opublikowali. To duży tłuszcz NIE i na pewno nie zdobędziesz żadnego szacunku. Jest to niezwykle nieprofesjonalne, a wszelka kleistość jest pewnym sposobem na niepowodzenie.

Wniosek

Jeśli chcesz zostać autorytatywnym blogerem w swojej niszy, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, ponieważ z pewnością pomogą ci utorować drogę do przejścia od amatora do profesjonalisty. Musisz włożyć dużo wysiłku w budowanie drogi do sukcesu, ale te sposoby generowania sukcesu to doskonałe skróty, które powinieneś podjąć, ponieważ z pewnością pomogą Ci podnieść głos i wyróżnić się w świecie blogów.

Dodatkowym zasobem, który zalecamy przeczytać – jeśli chcesz zyskać uznanie w życiu zawodowym i wywierać wpływ na innych, to książka o nazwie „ZNANY” napisana przez Marka W. Schaefera, wpływowego i świetnego marketera. Możesz to sprawdzić tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map