Dziesięć cech bloga i wysokiej jakości post na blogu

Charakterystyka blogu


Czasami internetowy dziennik, innym razem strona informacyjna, blog jest internetowym sposobem na zaspokajanie opiniotwórczych pisarzy i trenowanie ciekawych czytelników. To miejsce w internetowym wszechświecie, w którym osoby (lub ich grupy) mogą wyrażać swoje myśli i dzielić się nimi z milionami.

Definicja bloga jest nieco nieuchwytna, a sposoby jej opisania są liczne.

Najpopularniejsze nisze blogowe dotyczą finansów osobistych i rozwoju, zdrowia i fitnessu, urody i mody, a także ulubionych – blogu kulinarnego. Blogi mogą być bardzo osobiste i introspektywne, przypominając internetowy pamiętnik. Pisane przez profesjonalnych dziennikarzy mają wystarczającą moc, aby wpływać na biznes i politykę.

Musi być coś wspólnego dla nich wszystkich, prawda? Jakaś uniwersalna cecha w skądinąd różnorodnym świecie?

Dziesięć cech bloga

Zrobiliśmy trochę liczenia i otrzymaliśmy dziesięć głównych cech bloga:

1. Blog musi być zawsze dynamiczny

Często spotykanym pytaniem na temat bloga jest to, w jaki sposób odnosi się ono do strony internetowej – czy są one zasadniczo takie same lub czy występują między nimi różnice? Podczas gdy strony internetowe mają głównie charakter prezentacyjny, blogi zawsze mają się angażować. Strona internetowa jest zatem statyczna, w przeciwieństwie do bloga, który musi być dynamiczny.

Informacje oferowane przez witryny są prezentowane na stronach statycznych w postaci wiecznie zielonej treści, która nie wymaga żadnych aktualizacji. Z drugiej strony posty na blogach są jak wpisy do pamiętnika; zawierają datę publikacji i metatagi. Nowe wpisy i regularne aktualizacje są kluczem do prowadzenia każdego rodzaju bloga.

2. Posty są wyświetlane w odwrotnej kolejności

W przeciwieństwie do osobistego dziennika zapisanego w notatniku, wpisy na blogu są wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej – najnowsze posty są na górze. Najnowsze przesuwają wcześniej opublikowane w dół listy, aż całkowicie znikną ze strony docelowej. Starsze posty są zwykle archiwizowane na kolejnych stronach, ale można je również uporządkować według miesiąca lub roku, w którym zostały opublikowane.

3. Większość blogów ma tę samą strukturę

Najpierw pojawia się nagłówek z menu lub paskiem nawigacyjnym, który rozplątuje stronę i robi dobre pierwsze wrażenie. Następnie następuje główny obszar treści, w którym posty na blogu są wyświetlane według kolejności publikacji lub według trafności. Poniżej znajdują się strony kontaktowe, polityka prywatności i odpowiednie linki, uporządkowane w stopce. Pasek boczny wyróżnia ulubione wpisy i wyświetla profile społecznościowe oraz wezwania do działania.

podstawowa struktura bloga

Możesz użyć tego szablonu na swojej stronie

4. Wiodącą gwiazdą bloga jest jego treść

Różne blogi publikują różnego rodzaju posty, choć większość z nich opiera się na sile słowa pisanego. W zależności od intencji autora artykuł to zazwyczaj artykuł poglądowy, przewodnik instruktażowy lub post z wiadomościami. Monotonne fragmenty tekstu są oddzielone obrazami lub filmami.

Wpis na blogu może również zawierać obraz z niewielkim tekstem lub bez tekstu. Jest to powszechny trend w blogach o modzie i podróżach, choć nierzadko w niszach biznesowych publikuje się infografiki zamiast artykułów instruktażowych. Ale niezależnie od medium, blog jest zawsze definiowany przez jakość publikowanych treści.  

Zalecana lektura: Jak pisać treści na blogu

5. Nagłówki powinny być chwytliwe

Nazwanie posta na blogu jest sztuką samą w sobie. Za tym kryje się cała filozofia pisanie nagłówków artykułów – przekonujący potrafi naprawdę uciszyć hałas, natychmiast generując kliknięcia, zwiększając ruch i zachęcając czytelnika do czytania. Nigdzie we wszechświecie online tytuły nie są tak samo uważane, jak tutaj.

6. Jedna zasada dotyczy wszystkich blogów: trafność

Chociaż każda angażująca treść musi być odpowiednia, ta zasada dotyczy w szczególności postów na blogach. Mogą się różnić typami, mediami, formatami i stylami; aby wzbudzić zainteresowanie lub wywołać debatę, muszą być oryginalne i niepowtarzalne; ale aby w ogóle być czytanym, posty na blogu muszą zawsze spełniać obietnicę.

7. Blogi i linki idą w parze

Jako strategia promocyjna, budynek łączący nie ogranicza się do postów na blogach, ale zdecydowanie jest to cecha, którą dzielą wszystkie przyzwoite blogi. Blogi i linki idą w parze, nawet jeśli marketing nie jest celem. Na przykład wewnętrzne łącza zapewniają intuicyjną nawigację między wzajemnie powiązanymi stanowiskami, zapewniając w ten sposób wyjątkowe wrażenia z czytania. Chodzi o przepływ i ułatwianie transferu wiedzy.

8. Blog powstaje na osobisty dotyk

Słowo „blog” pochodzi od wcześniejszej wersji „blogu”, który początkowo odnosi się do osobistych czasopism internetowych. Zanim blogi stały się polityczne na początku XXI wieku, były jedynie środkiem do upublicznienia prywatnych myśli i opinii. Osobisty charakter pozostaje jednak ich istotną cechą.

Nawet w dzisiejszych uniwersalnych tematach zalecane podejście interpretacyjne zakłada unikalność. Jeśli przedmiot wymaga najwyższej obiektywności, osobisty akcent osiąga się poprzez indywidualistyczny styl pisania. Każdy autor bloga ma stronę „O mnie” i wyraźny podpis.

9. Posty powinny zawsze zachęcać do debaty

Sekcja komentarzy to kolejna cecha charakterystyczna poważanych blogów. Zazwyczaj znajduje się na końcu każdego postu, jako miejsce, w którym czytelnicy mogą zaangażować się w rozmowę i zostawić swoje szczere opinie. Zdolność do wywoływania reakcji i zachęcania do interakcji jest ceniona przez wszystkich czytelników.

10. Wszystkie blogi dotyczą komunikacji

Z otwartą debatą lub bez niej komunikacja jest nadal ostatecznym celem każdego posta na blogu. Jeśli blog ma charakter promocyjny, jego celem jest przyciągnięcie odbiorców i otwarcie dialogu, który, mam nadzieję, przekona ich do zakupu tego, co sprzedaje właściciel. Jeśli nie chodzi o sprzedaż, to chodzi o rozpowszechnianie informacji.

Niezależnie od tego, czy przekazuje wiedzę, zapewnia rozwiązania, czy po prostu bawi, blogowanie jest doskonałym sposobem na dotarcie do świata i komunikację z nim. Bez wątpienia taka transformująca siła swobodnej wypowiedzi i wymiany jest najważniejszą cechą każdego wspaniałego bloga.

Charakterystyka wysokiej jakości posta na blogu

Każdy post na blogu wymaga czasu i wysiłku. Czas poświęcony na tworzenie wysokiej jakości postów przekłada się bezpośrednio na większą liczbę kliknięć i większy ruch w witrynie, dzięki czemu inwestycja jest tego warta.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą wpływać na jakość twoich postów na blogu, a wszystko zależy głównie od twojej niszy, stylu i odbiorców. Jednak bez względu na to, jak różnorodne są posty na blogu, jest jeszcze kilka rzeczy, na które każdy powinien zwrócić szczególną uwagę, jeśli chce wywrzeć ogólne dobre wrażenie na swoich czytelnikach.

Przemyślany projekt

Dotknęliśmy już tematu monotonnych fragmentów tekstu i tego, jak niepożądane są one w postach na blogu. Powodem tego jest to, jak szybko czytelnicy oceniają Twój post. Właśnie masz 50 milisekund, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Bloki tekstu są często przytłaczające, a jeśli czytelnicy nie mogą z łatwością skanować tekstu, przejdą z Twojej witryny. Dlatego używaj krótkich akapitów, dziel tekst na kilka interesujących elementów wizualnych, takich jak obrazy, GIF, wideo, infografiki itp..

Idealna długość

Jednym z najczęstszych pytań na temat postów na blogu jest to, jak długo powinny one trwać. Najprostsza odpowiedź jest wystarczająco długa.

Większość uważa, że ​​z powodu krótszy okres uwagi czytelników, same posty powinny być krótsze.

Faktem jest, że tak długo, jak twój post ma charakter informacyjny i dopóki odpowiada na pytania odbiorców, nie ma znaczenia, jak długi jest.

Jeśli masz limit 500 słów, ale masz dużo więcej do powiedzenia na ten temat, śmiało. Z drugiej strony nie rozlewaj treści o wartości 500 słów na 3000 słów.

Należy skoncentrować się na jakości treści. O ile post na blogu oferuje czytelnikowi wartość, jego długość jest nieistotna.

Oryginalna treść

Niezależnie od tego, jaką niszę wybierzesz dla swojego bloga, jest więcej niż prawdopodobne, że ktoś wcześniej zajmował się tym tematem. Wszystko zostało już powiedziane i zrobione, ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu skopiować i wkleić treść.

Przede wszystkim, aby wyróżnić się z tłumu, musisz zaproponować nowe podejście do omawianych tematów. Można to zrobić za pomocą tonu głosu, stylu pisania lub punktu widzenia.

Wracając do tego „osobistego dotyku”, jeśli wybrałeś niszę, którą jesteś pasjonatem, zaoferowanie własnego, unikalnego podejścia do niej nie powinno być trudne.

Świetne badania

Każdy wysokiej jakości post na blogu wymaga czasu i wysiłku zainwestowanego w badania. Im bardziej poświęcisz się badaniom, tym łatwiej będzie napisać post.

Przede wszystkim daje to wgląd w opinie innych na ten temat, głębiej się w nie zagłębisz, ułatwiając wypracowanie własnego, unikalnego podejścia do tego tematu.

Po drugie, najłatwiejszym sposobem na utratę czytelników jest niewiarygodność. Każde roszczenie powinno być poparte dowodami, dlatego linki i cytaty z wiarygodnych źródeł są niezbędne.

Gotowy do założenia bloga we własnym zakresie?

Założenie własnego bloga odbywa się w kilku krokach. Po pierwsze, musisz mieć nazwę swojego bloga i wybrać platformę blogów. Zdecydowanie zalecamy WordPress.org, platformę samoobsługową.

Gdy zdecydujesz się na swoje imię, będziesz musiał wybrać usługę hostingową. Nowym blogerom polecamy Bluehost, firmę, która obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych na całym świecie. Dostaniesz Darmowa nazwa domeny kiedy się z nimi zarejestrujesz, a oni oferują 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Firma hostingowa Bluehost jest polecana przez WordPress.org jako jeden z „najlepszych i najjaśniejszych ze świata hostingowego”.

WordPress Bluehost

Wniosek

Definicja bloga może być nieuchwytna, ale w porządku. Jak każdy blogger może zeznawać, urok tej praktyki wynika z jej różnorodności. Poprzednie cechy są zatem czymś, co można nazwać wytycznymi, niż jednolitymi regułami, z wyjątkiem jednego wspólnego mianownika. Komunikacja pozostaje esencją blogowania, a wszystko inne pomaga nam angażować, kusić i zachwycać naszych czytelników.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map