Dlaczego blog ludzi? 15 zalet blogowania

Learn-Blogging-2_What-is-a-blogging-platform-


Kiedy zaczęły się blogi i blogowanie, pierwotnym celem było, aby osoby prywatne dzieliły się swoim życiem osobistym online, podobnie jak w internetowym czasopiśmie. W ciągu ostatniej dekady blogowanie ewoluowało od bardziej osobistych do bardziej profesjonalnych celów. Zamiast osób blogujących wyłącznie dla swoich przyjaciół i rodziny, blogowanie zaczęło obejmować profesjonalistów blogujących dla publiczności w celu promowania ich osobistej marki i firmy. W tym poście zajmiemy się typowymi powodami, dla których ludzie decydują się na rozpoczęcie blogowania i korzyściami, jakie oferuje.

Powody, dla których ludzie blogują

dlaczego ludzie blogują

Aby podzielić się swoją pasją

Jeśli coś Cię pasjonuje, chcesz podzielić się tym ze światem. Niezależnie od tego, czy jest to pasja do wędkowania, fotografii czy marketingu, blogowanie jest doskonałym sposobem na dzielenie się tą pasją. Gdy piszesz na blogu o czymś, co Cię pasjonuje, otwiera to drogę do nawiązania kontaktu z osobami z całego świata, którzy mówią w Twoim języku i mają te same pasje.

Edukować innych

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia uczyć, blogowanie może być platformą do nauczania ludzi, którzy są zainteresowani twoimi specjalizacjami. Poprzez blogowanie nie tylko nauczysz innych, ale także nauczysz się więcej na ten temat. Nauczysz się, ponieważ zawsze będziesz szukał więcej rzeczy, aby nauczyć swoich czytelników. Nauczanie poprzez blogowanie może oczywiście prowadzić do zarabiania poprzez tworzenie internetowych produktów informacyjnych.

Aby uzyskać ekspozycję

Właściciele firm, którzy blogują, zwiększają widoczność swojej firmy na wiele sposobów. Regularne tworzenie treści blogów dla Twojej witryny daje Google coś nowego do zindeksowania, zwiększając tym samym Twój widoczność witryny w wynikach wyszukiwania. Tworzenie treści blogów dla innych publikacji w branży daje nowym, odpowiednim odbiorcom możliwość poznania Ciebie i Twojej firmy. Ta ekspozycja zapewnia większy ruch, który można przekształcić w potencjalnych klientów i klientów.

Aby zbudować autorytet

Dla tych, którzy chcą przemawiać na wydarzeniach w swojej branży lub zostać pisarzami, blogowanie jest platformą, za pomocą której można budować autorytet. Gdy będziesz blogować na temat niszy, o której wiesz najlepiej, ludzie zaczną rozpoznawać cię jako autorytet w tej niszy. To uznanie doprowadzi do wywiadów, podcastów, a ostatecznie zaproszeń do zabrania głosu i umów na publikację książki.

Do rangi w wyszukiwarkach

Jak wspomniano wcześniej, Twój blog regularnie przekazuje Google nowe treści do indeksowania. Możesz użyć każdego elementu do pozycja dla określonych słów kluczowych które przyciągną twoją grupę docelową do Twojej witryny. W przypadku firm połączenie statycznych stron internetowych i postów na blogu pozwala im kierować reklamy na słowa kluczowe komercyjne (te, które przyciągają klientów), a także słowa niekomercyjne (te, które przyciągają osoby poszukujące informacji). Zarówno odbiorcy – klienci, jak i osoby poszukujące informacji – mogą prowadzić do nowej działalności.

Aby udostępnić treść

Odbiorcy w mediach społecznościowych są bardziej otwarci na wpisy na blogu niż na reklamy lub strony sprzedaży, a także częściej dzielą się wpisami na blogu ze swoimi połączeniami niż na reklamach lub stronach sprzedaży. Tworząc treści na blogu, dajesz sobie więcej do dzielenia się na swoich profilach w mediach społecznościowych i dajesz odwiedzającym coś do podzielenia się, gdy odwiedzają twoją stronę. Udostępnianie treści w serwisach społecznościowych zwiększy widoczność wśród docelowych odbiorców i zwiększy ruch przychodzący.

Wpisy na blogu umożliwiają także promocję firmy bez sprzedaży. Jeśli ktoś poprosi Cię o zrobienie czegoś w sieci społecznościowej, możesz łatwo odpowiedzieć postem na blogu. W przeciwieństwie do odpowiedzi na stronie sprzedaży produktów lub usług, odpowiadanie postem na blogu będzie uważane za pomocne i naturalnie poprowadzi osobę do Twoich produktów i usług, zwłaszcza jeśli na końcu każdego z nich znajdziesz dobre wezwanie do działania twoich postów.

Oto, w jaki sposób blogowanie może pomóc w twoim życiu

zalety blogowania

Jak już zapewne wiesz, blogowanie pomogło wielu osobom i firmom w ciągu ostatnich 10-15 lat. Prawdą jest, że ponad dwie dekady temu blogowanie prawie nie istniało. Obecnie na całym świecie są miliony blogów online!

Ale nadal denerwujemy się, próbując przekonać ludzi o korzyściach płynących z blogowania. Nawet jeśli zarabianie w Internecie nie jest głównym celem, blog może pomóc na wiele innych sposobów. Spójrzmy na wszystkie bonusy, które otrzymują blogerzy.

1. Możesz zarządzać swoją tożsamością online i budować zaufanie

Zarówno ludzie, jak i firmy publikują swoje informacje online. Co się wtedy stanie, gdy ktoś wyszuka twoje imię? Jedną z zalet blogów jest to, że pozwala budować i kontrolować swoją tożsamość online.

Oprócz profili w sieciach społecznościowych osoby szukające Twojego imienia i nazwiska mogą znaleźć Twój blog lub stronę autora w innych blogach. Informacje te pomogą ludziom lepiej Cię poznać, czytając Twoją pracę.

2. Nauczysz się nowych rzeczy

Nie tylko uczysz innych, gdy blogujesz. Ty też się uczysz. Na początku dowiesz się więcej o swojej niszy, ponieważ musisz kształcić się uczyć innych. Dowiesz się również wiele o innych dziedzinach, takich jak marketing online, bez względu na to, co piszesz.

Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, do zdobycia ruchu na swoim blogu potrzebujesz pewnej wiedzy marketingowej. Twoja wiedza na temat marketingu e-mailowego, marketingu w wyszukiwarkach i marketingu w mediach społecznościowych będzie nadal rosła.

3. Poprawisz swoje umiejętności pisania

Im więcej coś zrobisz, tym lepiej osiągniesz tę umiejętność. Pisanie nie jest wyjątkiem. Nawet jeśli nie zamierzasz uczyć się pisania, Twoje pisanie poprawi się, im więcej to zrobisz. Możesz nawet zainwestować w narzędzia do sprawdzania gramatyki, takie jak Gramatycznie, aby pomóc Ci w podstawach pisania, interpunkcji, pisowni, strukturze zdań i stylu podczas pisania.

Nawet ci z was, którzy nie koncentrują się na treściach pisanych, tacy jak podcasterzy i blogerzy wideo, poprawią umiejętności pisania poprzez blogowanie. W jaki sposób? Będziesz musiał napisać opisy własnych podcastów i filmów. Będziesz musiał wchodzić w interakcje ze swoimi subskrybentami bloga w komentarzach do podcastów i filmów, które publikujesz.

4. Możesz stać się biegły w nowym języku

Mówiąc o nauce i doskonaleniu swoich umiejętności, jeśli chcesz nauczyć się drugiego języka, blogowanie jest dobrym rozwiązaniem. Ci z was, którzy blogują w języku innym niż ojczysty, będą biegli w tym języku.

Dostaniesz szansę na interakcję z innymi osobami posługującymi się nowym językiem poprzez komentarze i zaangażowanie w mediach społecznościowych. Nie tylko będziesz pisać lepiej w tym języku, ale możesz zacząć mówić lepiej, gdy zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w wywiadach audio lub wideo.

5. Możesz uzyskać wiedzę techniczną

Bez względu na to, czy zamierzasz, czy nie, nauczysz się nowego słownictwa. Podobnie jak systemy, narzędzia i metody związane z technologią podczas przechodzenia przez proces tworzenia i rozwijania bloga.

To nie muszą być języki programowania ani profesjonalne doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. Obecnie istnieje wiele półautomatycznych narzędzi i procesów dostępnych online dla nowych użytkowników Internetu. Możesz dowiedzieć się, jak z nich korzystać, czytając informacje online lub oglądając samouczki wideo.

6. Będziesz łączyć się z nowymi ludźmi

Jedną z największych zalet blogowania jest łączenie się z innymi. Nie tylko zwiększasz liczbę obserwujących w sieciach społecznościowych lub listach e-mail. Budujesz prawdziwe relacje. Zaprzyjaźniasz się z ludźmi, których inaczej byś nie spotkał.

Coś, co zaskakuje wielu ludzi, polega na tym, że dzięki blogom rozwijają oni rzesze fanów. Jeśli uczestniczysz w wydarzeniach w swojej branży, rozpoznasz osoby, których nigdy nie spotkałeś. Będą ci wdzięczni za całą wspaniałą pracę, którą wykonałeś. Głównie osoby, które poznałeś na początku swojej blogowej podróży. Będą Twoimi najbardziej lojalnymi fanami, jeśli będziesz nadal kultywować swoje relacje z nimi.

7. Zostaniesz ogłoszony ekspertem

Prawdziwi eksperci nigdy nie muszą nazywać się ekspertami. Inni zrobią to za ciebie. Gdy zostaniesz rozpoznany w swojej niszy, zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w wywiadach i postach na blogu, w których znajdą się porady ekspertów lub porady. Ta ostatnia sprawi, że będziesz w towarzystwie innych ekspertów w swojej niszy i pomoże ci zostać uznanym za eksperta częściej.

Jednym z kluczy do zdobycia uznania ekspertów jest zawsze pomoc. Chociaż nie chcesz zacząć oferować bezpłatnych usług konsultingowych, chcesz pomóc jak największej liczbie osób na małe sposoby. Udzielenie odpowiedzi na pytanie sprawi, że więcej osób będzie cię szanować.

8. Zostaniesz zaproszony do zabrania głosu

Następnym krokiem po uznaniu się za eksperta w swojej niszy jest zaproszenie do zabrania głosu na powiązanych wydarzeniach branżowych. Może zaczynać się od zaproszeń do zasiadania w panelu gościa lub może to być bezpośrednie żądanie wstrzymania sesji.

Mówienie może pomóc Ci w dalszym zwiększaniu reputacji eksperta w swojej niszy. Zyskujesz natychmiastową wiarygodność, kiedy możesz powiedzieć, że przemawiałeś na popularnych imprezach. Dla tych, którzy szukają więcej sposobów zarabiania pieniędzy, możesz zacząć pobierać opłaty za mówienie.

9. Możesz zostać autorem

Twój blog jest Twoim portfolio. Blogerzy, którzy mają ciekawe spostrzeżenia, wyjątkowe umiejętności pisania i dużą publiczność, mają przewagę, jeśli chcą zostać autorami publikacji. Wielu najlepszych blogerów uznanych przez wydawnictwa i często oferujących oferty książek. Inni mogli wysyłać wiadomości do firm wydawniczych, aby zabezpieczyć oferty książek, które chcą napisać.

Jeśli chcesz zostać zauważony przez wydawcę, najpierw wykonaj badania dotyczące wydawców, którzy najprawdopodobniej zainteresują się książką w Twojej niszy. Spójrz na innych blogerów, którzy napisali książki w twojej niszy i zobacz, kto je opublikował. Następnie zacznij interakcję z wydawcą w mediach społecznościowych, aby uzyskać radar.

10. Otrzymasz oferty pracy

Blogowanie w niszach biznesowych może pomóc ci znaleźć pracę. Firmy, które doceniają zalety content marketingu, zawsze szukają pracowników, którzy mogą tworzyć atrakcyjne treści. Gdy nawiążesz kontakty z innymi w swojej niszy, prawdopodobnie spotkasz ludzi rekrutujących się na wolne stanowiska pracy.

Jeśli szukasz pracy, kluczem do sukcesu jest profesjonalizm. Twój blog i publiczne profile społecznościowe powinny być wolne od wszystkiego, co mogłoby negatywnie Cię pokazać. Obejmuje to te pijane zdjęcia z imprezy lub wypowiedzi na temat twojego obecnego pracodawcy.

11. Możesz założyć nowy biznes

W niektórych sytuacjach blog może zacząć jako hobby, aby stać się pełnoetatowym i dobrze płatnym biznesem. Na przykład, Pat Flynn utworzył Akademia Zielonego Egzaminu blog, aby podzielić się swoimi opiniami i przemyśleniami na temat architektury. Po zwolnieniu z pracy postanowił poważnie potraktować blogowanie. Jak to zmieniło jego życie?
Jego blog stał się prawdziwym biznesem i może z tego zarabiać. Historia Flynna jest jedną z wielu osób, które odniosły sukces dzięki prowadzeniu blogów.

12. Możesz sprzedawać więcej produktów

Czy prowadzisz własną stronę internetową firmy? Blogowanie pomoże Ci sprzedać więcej. Wystarczy, że utworzysz treść, która zachęci czytelników do zainteresowania się Twoimi produktami i usługami. Promuj swoje treści wśród idealnych klientów, a przekonasz się, że zaczniesz pozyskiwać potencjalnych klientów i zamykać większą sprzedaż.

Więcej sprzedaży dotyczy produktów i usług, które oferujesz, a także niektórych ofert partnerskich. W przypadku sprzedaży produktów stowarzyszonych obowiązuje ta sama zasada. Napisz posty na blogu, które zachęcają czytelników do angażowania się w przedmioty oferowane przez inne firmy. I możesz otrzymać od nich prowizję.

13. Możesz uzyskać natychmiastową informację zwrotną

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz osobisty blog lub blog dla firmy, w której pracujesz, blogowanie pomoże Ci uzyskać opinie od fanów i klientów. Może to być negatywne lub pozytywne, ale ważne jest, aby wiedzieć, co ludzie myślą o publikowanych przez Ciebie treściach.

Jako bloger możesz czytać komentarze w tym samym dniu, w którym publikujesz treści. Pomaga to w uzyskaniu niemal natychmiastowej informacji zwrotnej i zorientowaniu się w skuteczności Twoich treści.

14. Będziesz tworzyć więcej blogów lub pisać na innych blogach

Większość blogerów nie zatrzymuje się na jednym blogu. Niektórzy blogerzy, którzy zaczynają od blogów niszowych, zaczynają blogować na temat samego procesu blogowania. Inni zajmują się zarabianie pieniędzy w Internecie, gdy ich niszowe blogi odnoszą sukcesy. Lub blogerzy, którzy zaczynają się od bardzo ogólnych blogów, mogą zostać podzieleni na blogi niszowe.

Jeśli chcesz założyć nowego bloga, lepiej zrozumiesz, jak sprawić, by Twój nowy blog odniósł sukces. Ze wszystkimi próbami i błędami, które przeszedłeś na swoim pierwszym blogu. Ta wiedza pomoże Ci osiągnąć sukces w nowym blogu w krótszym okresie. I pomożemy Ci doświadczyć wszystkich powyższych korzyści ponownie lub bardziej szczegółowo.

15. Blogowanie może dać Ci wolność

Blogowanie daje ci prawo do pracy z dowolnego miejsca io dowolnej porze. Poza tym masz również okazję robić rzeczy, które kochasz! Spędzaj więcej czasu z rodziną, uprawiaj sport i bierz udział w programach rozwoju społeczności.

Jeśli uwielbiasz podróżować, blogowanie pomaga ci także odkryć piękno świata. Możesz to wszystko robić, jednocześnie skromnie utrzymując się z blogowania!

Czy jesteś gotowy na założenie własnego bloga??

Tworzenie osobistego bloga można zrobić tak szybko. Najpierw musisz wybrać nazwę swojego bloga. To jeden z najważniejszych kroków przy zakładaniu nowego bloga.

Zalecane narzędzie:

Po wybraniu nazwy domeny musisz zdecydować się na platformę blogową i dostawcę usług hostingowych. Wszystkim nowym blogerom polecamy WordPress.org i Bluehost, firmę, która obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych na całym świecie. Dostaniesz darmowa nazwa domeny kiedy się z nimi zarejestrujesz i jeśli nie podoba ci się ich usługa, oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Wniosek

Czy chcesz dzielić się swoją pasją, edukować innych, zdobywać popularność, budować autorytet, pozycjonować się w wyszukiwaniu, czy mieć treści do udostępnienia? Jeśli tak, możesz być gotowy do uruchomienia nowego bloga. Pamiętaj jednak o jednej rzeczy, twoja wizja musi być długofalowa. Cokolwiek zrobisz dzisiaj, wpłynie na Twoją obecność w Internecie w przyszłości. Jak widać, blogowanie ma wiele zalet, które wykraczają poza zarabianie pieniędzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map