Co to jest blog? – Definicja bloga, blogowania i blogera

co to jest obraz na blogu


Czy wiesz, jakie są blogi? Jeśli nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Na początku blog był bardziej osobistym pamiętnikiem, który ludzie udostępniali online, i sięga 1994 roku. W tym czasopiśmie internetowym można było rozmawiać o swoim codziennym życiu lub dzielić się tym, co robisz. Ale ludzie zobaczyli możliwość przekazania dowolnej informacji w nowy sposób. Tak zaczął się piękny świat blogów.

Obecnie w sieci jest ponad 600 milionów blogów.

Co to jest blog?

Definicja bloga

Blog (skrót „weblog”) to internetowy dziennik lub strona informacyjna wyświetlająca informacje w odwrotnej kolejności chronologicznej, z najnowszymi postami pojawiającymi się na początku. Jest to platforma, na której pisarz lub nawet grupa pisarzy dzielą się swoimi poglądami na dany temat.

Jaki jest cel bloga??

Istnieje wiele powodów, dla których warto założyć bloga do użytku osobistego, a tylko garstka silnych do blogowania biznesowego. Blogowanie w celach biznesowych, projektach lub cokolwiek innego, co może przynieść ci pieniądze, ma bardzo prosty cel – sprawić, aby Twoja witryna była wyżej w SERP Google, a.k.a. zwiększyć widoczność.

Jako firma polegasz na konsumentach, którzy nadal kupują twoje produkty i usługi. Jako nowy biznes polegasz na blogowaniu, aby dotrzeć do tych klientów i przyciągnąć ich uwagę. Bez blogowania Twoja witryna byłaby niewidoczna, a prowadzenie bloga sprawia, że ​​możesz wyszukiwać i być konkurencyjnym.

Tak więc głównym celem bloga jest kontakt z odpowiednią grupą odbiorców. Kolejnym jest zwiększenie ruchu i wysyłanie wysokiej jakości potencjalnych klientów do Twojej witryny.

Im częstsze i lepsze są posty na blogu, tym większe są szanse, że Twoja witryna zostanie odkryta i odwiedzona przez odbiorców docelowych. Co oznacza, że ​​blog jest skutecznym narzędziem do generowania leadów. Dodaj wspaniałe wezwanie do działania (CTA), a to przekształci ruch w Twojej witrynie w wysokiej jakości potencjalnych klientów. Ale blog pozwala również zaprezentować swój autorytet i zbudować markę.

Kiedy wykorzystujesz swoją niszową wiedzę do tworzenia pouczających i angażujących postów, buduje ona zaufanie wśród odbiorców. Świetne blogowanie sprawia, że ​​Twoja firma wygląda na bardziej wiarygodną, ​​co jest szczególnie ważne, jeśli Twoja marka jest wciąż młoda i dość nieznana. Zapewnia jednocześnie obecność i autorytet.

Struktura bloga

Wygląd blogów zmieniał się z czasem, a obecnie blogi zawierają różne elementy. Ale większość blogów zawiera pewne standardowe funkcje i strukturę. Oto typowe funkcje typowego bloga:

 • Nagłówek z menu lub paskiem nawigacyjnym
 • Główny obszar treści z wyróżnionymi lub najnowszymi wpisami na blogu
 • Pasek boczny z profilami społecznościowymi, ulubionymi treściami lub wezwaniem do działania
 • Stopka z odpowiednimi linkami, takimi jak wyłączenie odpowiedzialności, polityka prywatności, strona kontaktowa itp.

Podstawowa struktura bloga

Możesz użyć tego szablonu na swojej stronie

Powyższy przykład jest podstawową strukturą bloga. Każdy element ma swoje znaczenie i pomaga odwiedzającym poruszać się po Twoim blogu.

Blogi i strony internetowe

Większość ludzi wciąż zastanawia się, czy istnieje jakaś różnica między blogiem a witryną. Co to jest blog i co to jest strona internetowa? Rozróżnienie między nimi jest dziś jeszcze trudniejsze. Wiele firm integruje blogi ze swoimi witrynami, aby pełnić tę samą funkcję.

Co odróżnia blogi od stron internetowych?

Blogi wymagają częstych aktualizacji. Dobrym przykładem jest blog spożywczy dzielący się przepisami na posiłki lub firma pisząca o swoich wiadomościach branżowych.

Blogi promują doskonałe zaangażowanie czytelników. Czytelnicy mają szansę skomentować i wyrazić swoje obawy przed widzem. Z drugiej strony strony statyczne składają się z treści prezentowanych na stronach statycznych. Statyczni właściciele witryn rzadko aktualizują swoje strony. Właściciele blogów regularnie aktualizują swoją witrynę o nowe posty.

Kluczowe elementy identyfikujące post na blogu ze strony statycznej obejmują datę publikacji, odniesienie do autora, kategorie i tagi w wierszu. Chociaż nie wszystkie posty na blogu zawierają wszystkie te elementy byline, statyczne strony internetowe nie zawierają żadnego z tych elementów. Z punktu widzenia odwiedzających zawartość witryny statycznej nie zmieni się od jednej wizyty do następnej. Treść na blogu może jednak oferować coś nowego każdego dnia, tygodnia lub miesiąca. W zależności od harmonogramu publikowania właściciela bloga.

Co to jest blogowanie?

Na początku XXI wieku blogowanie pojawiło się na różnych etapach, gdy powstało kilka blogów politycznych. Zaczęły pojawiać się także blogi z instrukcjami obsługi. Ustanowione instytucje zaczęły zauważać różnicę między dziennikarstwem a blogowaniem. Liczba blogerów w Stanach Zjednoczonych ma osiągnąć 31,7 miliona użytkowników w 2020 roku.

Definicja blogowania

Blogowanie to zestaw wielu umiejętności potrzebnych do prowadzenia i kontrolowania bloga. Wyposażenie strony internetowej w narzędzia ułatwiające pisanie, publikowanie, łączenie i udostępnianie treści w Internecie.

Dlaczego blogowanie jest tak popularne??

Należy wspomnieć, że blogowanie rośnie z każdym dniem! Dlatego, aby odpowiedzieć na pytanie „czym jest blogowanie”, musimy przyjrzeć się czynnikom leżącym u podstaw tego wzrostu.

Na wczesnych etapach blogi stały się głównym nurtem, ponieważ serwisy informacyjne zaczęły wykorzystywać je jako narzędzia do docierania i kształtowania opinii. Stało się nowym źródłem informacji.

Dlaczego blogowanie jest tak popularne?

Firmy widziały dobry sposób na poprawę poziomu zadowolenia klienta. Poprzez blogowanie firmy aktualizują klientów i klientów. Im więcej osób odwiedza Twojego bloga, tym większa widoczność i zaufanie zyskuje Twoja marka.

Prywatni i niszowi blogerzy zauważyli potencjał dotarcia do większej liczby osób zainteresowanych określonymi tematami. Za pośrednictwem bloga odwiedzający mogą komentować i wchodzić w interakcje z Tobą lub Twoją marką, co pomaga w tworzeniu sieci lojalnych obserwujących.

Czy wiesz, że możesz zarabiać na blogach? Gdy Twój blog zyska wystarczającą uwagę i fanów, możesz znaleźć sposoby zarabiania na swoim blogu. Za pośrednictwem bloga możesz oferować swoje usługi i sprzedawać produkty.

Kto jest blogerem??

W ostatnim czasie blogerzy zasłynęli z różnych powodów. Alternatywna kariera lub praca dla wielu, więcej osób decyduje się dołączyć do szeregów. Kim więc są blogerzy? Są to osoby, które uwielbiają dzielić się z tobą częściami swojego życia. Publikują różne tematy, od sztuki, projektowania domu, stolarstwa i artykułów finansowych. Blogerzy są mobilni i nie muszą znajdować się w jednym miejscu. Mieszkają w Internecie!

Definicja blogera

Bloger to ktoś, kto prowadzi i kontroluje blog. Dzieli się swoją opinią na różne tematy dla docelowej grupy odbiorców.

Dlaczego wiele osób bloguje dzisiaj??

Czy chciałbyś mieć własnego bloga? Tak! Większość ludzi dzisiaj tworzy blog z różnych powodów. Każdy człowiek ma swoją historię do opowiedzenia. Dzięki temu blogerzy mogą komunikować się przez Internet z większą grupą osób.

Dlaczego blogowanie jest tak popularne? Blogi pozwalają rozmawiać na dowolne tematy i wyrażać swoją opinię. Znajdziesz tu blogerów piszących o każdej aktywności, która miała miejsce w ciągu dnia. Mogą to być zarówno drobne problemy, jak budzenie się, jak i poważne kwestie, takie jak prawa człowieka i zmiany klimatu! Pamiętaj, że jako bloger prowadzący własny blog, musisz polegać na tematach, które kochasz i starać się, aby stać się jednym z najlepszych blogów w sieci.

Czy blogerzy zarabiają?

Blogerzy zarabiają pieniądze, ale nie jest to zawód szybko wzbogacający się.

Zanim zaczniesz zarabiać na swoim blogu, musisz zbudować zarówno ranking Google SERP, jak i swój niszowy wpływ. A to zajmuje dużo czasu i wysokiej jakości treści. Możliwości zarabiania pieniędzy nie pojawią się, dopóki nie zyskasz pewnej wiarygodności w tej dziedzinie. Więc zabierz się do pracy.

Oto, jak możesz zarobić dobre pieniądze jako najwyżej oceniany niszowy bloger:

 • Sprzedaż przestrzeni reklamowej na blogu prywatnie lub za pośrednictwem Google AdSense.
 • Zostań partnerem stowarzyszonym prywatnie lub za pośrednictwem sieci reklamowych.
 • Sprzedaż własnych produktów cyfrowych, takich jak eBooki i samouczki.
 • Sprzedaż członkostwa w celu uzyskania dostępu do ekskluzywnych treści lub porad.
 • Używanie swojego bloga jako narzędzia marketingu treści dla Twojej firmy.

Jeśli zaczynasz blog jako sposób na promocję i rozwój swojej firmy, prawdopodobnie nie będziesz sprzedawać miejsca reklamowego ani członkostwa. Możesz jednak tworzyć i oferować ekskluzywne produkty cyfrowe, takie jak eBooki, przewodniki lub kursy online jako narzędzie do przechwytywania potencjalnych klientów w zamian za adresy e-mail odwiedzających. W ten sposób przesuniesz je o krok dalej na ścieżce sprzedaży.

Chcesz założyć blog na własną rękę?

Utworzenie własnego osobistego bloga wymaga kilku kroków. Najpierw musisz wybrać nazwę swojego bloga, zwaną także nazwą domeny, i wybrać najlepszą platformę blogowania. Zalecamy korzystanie z platformy hostowanej przez siebie. Istnieje kilka możliwości, jeśli chodzi o platformy hostowane, ale najpopularniejsza jest WordPress.org.

Następnie musisz wybrać usługę hostingową, a dla nowych blogerów zdecydowanie zalecamy Bluehost, firmę, która obsługuje ponad 2 miliony witryn na całym świecie. Dostaniesz Darmowa nazwa domeny kiedy zarejestrujesz się u nich, a jeśli nie podoba ci się ich usługa, oferują 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Krok pierwszy

Kliknij ten link, a przejdziesz do strony „Ekskluzywna oferta” zarezerwowanej dla naszych fanów. Gdy tam dotrzesz, kliknij „Rozpocznij teraz”.

Krok pierwszy

Krok drugi

Jeśli jest to twoje pierwsze konto hostingowe, powinieneś zacząć od planu podstawowego, ponieważ będziesz potrzebował czasu, aby określić swoje potrzeby i opcje. Podstawowy plan zawiera wszystko, czego początkujący potrzebuje, aby założyć nowego bloga. Rozważ inne plany później, gdy Twój blog wystartuje, a Twoje potrzeby staną się większe.
krok drugi

Krok trzeci

Twoja nazwa domeny będzie odgrywać istotną rolę w przyszłym rozwoju Twojego bloga, dlatego ważne jest, abyś nie spieszył się i wymyślił dobrą nazwę domeny. Gdy to zrobisz, wpisz nazwę w kolumnie „nowa domena” i wybierz domenę najwyższego poziomu.
krok trzeci

Zalecane narzędzie:

Wystarczy wpisać żądaną domenę w polu „nowej domeny”, a BlueHost pokaże, czy jest ona dostępna, czy nie. Jeśli nie, udostępni Ci listę podobnych nazw do wyboru.

Wniosek

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś ważnego w świecie blogów. Jeśli udało Ci się założyć blog, następnym krokiem jest praca nad zawartością bloga, aby zadowolić i zaangażować przyszłych czytelników. Zachęcamy do zapoznania się z naszą obszerną listą zasobów blogowych, które pomogą Ci prowadzić i rozwijać nowego bloga.

Infografika What-is-a-Blog

Zapraszam do korzystania z tej infografiki na swojej stronie internetowej

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map