Blogging Statistics 2020: Ile blogów jest na rynku?

nagłówek blogging-stats


W tym artykule znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie:

Ile jest blogów?

Jest więcej niż 600 milionów blogów w Internecie w 2020 r., a liczba ta rośnie każdego dnia.

Znajdziesz także odpowiedzi na następujące pytania:

Ile osób bloguje? Ile osób regularnie czyta blogi? Ile czasu spędzają na ich czytaniu? Skąd pochodzą ci ludzie? Która platforma blogowa jest najpopularniejsza?

Ciekawe statystyki blogów
 • W 2020 r. W Internecie jest ponad 600 milionów blogów
 • 77% osób regularnie czyta blogi online
 • 67,5% blogerów rozpoczęło swoją karierę zawodową, ponieważ chcieli zarabiać pieniądze
 • Skuteczni blogerzy spędzają średnio 4 godziny na napisaniu posta
 • 67% blogerów, którzy codziennie publikują posty, twierdzi, że odnosi sukcesy
 • Średnia długość posta na blogu wynosząca 1890 słów najlepsza dla SEO
 • 97% blogerów korzysta z mediów społecznościowych, aby poprawić swoje wyniki
 • 61% użytkowników online w USA kupiło coś po przeczytaniu bloga

Jeśli poważnie myślisz o blogowaniu, powinieneś poświęcić czas na regularne sprawdzanie statystyk dotyczących blogowania. Bez jasnego wglądu w skuteczność swoich postów na blogu nie możesz wiedzieć, czy trzeba wprowadzić pewne poprawki.

Należy jednak również sprawdzić ogólne statystyki blogów dostępne online, a nie tylko te związane z blogiem. W ten sposób będziesz lepiej rozumieć, w jaki sposób możesz poprawić pisanie, aby poprawnie zaspokoić potrzeby docelowych czytelników.

W końcu blogowanie jest często wykorzystywane jako strategia biznesowa lub jako część szerszej cyfrowej strategii marketingowej. Aby każdy plan się powiódł, musisz mieć wgląd w aktualne trendy, preferencje czytelników i wyniki konkurencji.

Poniższe statystyki i fakty dotyczące blogów dotyczące średniej długości postów na blogu, liczby blogów, najczęściej czytanych blogów i innych informacji pozwolą wyjaśnić, co sprawia, że ​​blog odnosi sukcesy, i co możesz zrobić, aby zwiększyć czytelnictwo.

Czytaj dalej, aby poznać 47 podstawowych statystyk blogowania, o których każdy bloger powinien wiedzieć.

Contents

Rzut oka na świat blogów

zajrzeć na blogu

Są to wszystkie podstawowe pytania, które pozwolą lepiej przyjrzeć się statystykom czytelników blogów i konkurencji.

Im więcej dowiesz się o ogólnych trendach, tym lepiej zrozumiesz sukces własnego bloga. W zależności od średniej liczby zwykłych czytelników blogów możesz oszacować liczbę odbiorców, której możesz się spodziewać. W zależności od tego, ile czasu spędzają na czytaniu, możesz dostosować długość swoich blogów. Jeśli w Twojej niszy jest zbyt wielu blogerów, możesz zapewnić, że Twój blog będzie się wyróżniał, określając go bardziej szczegółowo lub wybierając tematy, które nie są tak popularne.

Czytaj dalej, aby poznać liczbę blogerów w Stanach Zjednoczonych, ich główne powody do blogowania i inne znaczące statystyki blogowania.

1. Szacowana liczba blogów to ponad 600 milionów

(Źródło: Statista.com)

Trudno jest ustalić dokładną liczbę blogów, które istnieją w Internecie. Chociaż istnieje wiele witryn poświęconych blogowi, wiele witryn zawiera po prostu małe sekcje blogów i artykuły. Nie wspominając o tym, że nowe strony blogowe są tworzone codziennie, niezliczone są bardzo często usuwane, a tysiące innych stają się nieaktywne. Mając to na uwadze, wciąż możemy zgadywać, aby określić przybliżoną liczbę blogów internetowych. Musimy tylko zrobić matematykę.

Przyjrzyjmy się najpierw liczbie stron internetowych, które są online. Według InternetLiveStats, W Internecie istnieje 1,7 miliarda stron internetowych. Około 36% obsługiwanych jest przez WordPress, najpopularniejszy na świecie blogowy CMS. Ale oczywiście nie wszystkie z tych witryn WordPress to blogi, a obecnie jesteśmy znacznie poniżej 600 milionów.

Istnieją jednak inne niezwykle popularne witryny blogowe i systemy CMS. Statystyki użytkowania Tumblr pokazują 463,5 miliona kont, Squarespace z 24,6 milionami witryn, Wix i 22,8 milionami witryn, Bloggerem i 15,5 milionami witryn itp. Nawet jeśli jesteśmy pesymistami i zakładamy, że bardzo niski odsetek wszystkich wyżej wymienionych witryn i CMS-ów ma aktywne blogi, możemy odjąć, że robi to ponad 600 milionów.

2. Liczba blogerów w Stanach Zjednoczonych osiągnie 31,7 mln w 2020 r

(Źródło: Statista.com)

Liczba blogerów w USA

Z 1,7 miliarda witryn i około 600 milionów blogów, logiczny wniosek jest taki, że muszą istnieć miliony blogerów. Zwłaszcza teraz, gdy wiele firm zaczyna coraz bardziej koncentrować się na marketingu ekologicznym i potrzebuje blogów do budowania linków, rozpowszechniania świadomości marki i kierowania ruchem organicznym.

Są to główne powody, dla których liczba blogerów wzrosła wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat. Według Departamentu Badań Statista liczba blogerów w USA w 2014 r. Wynosiła 27,4. Prognozy z 2016 r. Wykazały, że w 2020 r. Będzie 31,7 mln blogerów, co stanowi wzrost o 14%. Wysokie są oczekiwania, że ​​ten trend będzie kontynuowany i wkrótce zobaczymy milion blogerów.

3. Codziennie publikowanych jest około 5 milionów postów na blogach

(Źródło: Internetlivestats.com)

Biorąc pod uwagę liczbę aktywnych blogów wynoszącą około 600 milionów, nic dziwnego, że codziennie publikuje się ponad 5 milionów postów na blogach. Jest to wyjątkowo wysoki, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że wiele witryn blogów nie publikuje każdego dnia. Wiele z nich publikuje tylko kilka razy w tygodniu, a nawet kilka razy w miesiącu.

4. 36% stron internetowych zbudowanych jest na WordPressie

(Źródło: WordPress.com, W3techs.com)

36% wszystkich 1,7 miliarda stron internetowych, które istnieją online, jest obsługiwanych przez jeden system zarządzania treścią, WordPress. To w sumie ponad 635 milionów stron WordPress, co pokazuje, że jest zdecydowanym liderem na rynku.

Kolejnym dowodem na to, że większość blogów jest obsługiwana przez WordPress, jest fakt, że 40 miliardów użytkowników przegląda każdego miesiąca 20 miliardów stron blogów.

Chociaż WordPress trzyma 63,2% udziału w rynku CMS, istnieje wiele innych podobnych platform. Joomla, Shopify, Drupa i Squarespace to tylko niektóre z przykładów. Posiadają odpowiednio 4,2%, 3,9%, 2,8% i 2,5% udziału w rynku i chociaż żaden z nich nie może obecnie konkurować z WordPress, szybko rośnie, codziennie zdobywając setki nowych użytkowników.

najpopularniejsze cms

5. 24,2% ludzi zakłada blogi, ponieważ chcą pracować na własny rachunek

(Źródło: Convertkit.com)

Największą motywacją do założenia bloga jest samozatrudnienie (24,2%), podczas gdy 17% chciało wyrazić siebie w kreatywny sposób, a 16% chciało zbudować własną grupę odbiorców.

6. 77% użytkowników Internetu regularnie czyta blogi

(Źródło: Quoracreative.com)

Około 43% ludzi przegląda posty na blogach, ale 36% czytelników uważa blogi za wiarygodne, jeśli zawierają studia przypadków.

Statystyki długości treści bloga

pisanie posta na blogu

Niezależnie od tego, czy jesteś pisarzem gościnnym, pisarzem duchów, czy masz własnego bloga, największym pytaniem, jakie masz na myśli, jest to, ile słów powinny zawierać Twoje posty.
Jak długo powinno się tworzyć treści, aby zapewnić czytelnikom prawdziwą wartość, ale utrzymać ich zaangażowanie przez cały czas? Czy potrafisz przekazać swoją wiadomość w krótkim czasie, który ludzie spędzają na czytaniu postów na blogu? Jak długie powinny być Twoje nagłówki, aby generować wyższe współczynniki klikalności? Te pytania są niezbędne, aby Twoje blogowanie się opłaciło.

Pamiętaj jednak, że chociaż istnieje wiele statystyk blogów, które pokazują, że niektóre długości postów przynoszą lepsze wyniki niż inne, i chociaż może to wskazywać właściwy kierunek, należy zachować ostrożność. Sukces Twoich blogów zależy od delikatnej równowagi między jakością a ilością i nie powinieneś tego lekceważyć. Mając to na uwadze, przejdźmy do pytań wymienionych powyżej i zobaczmy, jaka jest idealna długość słupka (przynajmniej na papierze).

Poniższe statystyki blogów pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak pisać atrakcyjne posty na blogach oraz przyciągać i zatrzymywać czytelników.

7. Wpisy na blogu, które mają średnio 1890 słów, najlepiej sprawdzają się w SEO

(Źródło: Neilpatel.com)

najlepsza długość bloga dla SEO

Nie oznacza to, że jest to magiczna liczba dla wydajności SEO. Wskazuje to jednak, że dłuższe posty mają ogólnie lepszą wydajność SEO.

8. Posty na blogu o długości 2400 słów są najbardziej skuteczne dla blogerów odnoszących sukcesy

(Źródło: Growthbadger.com)

Growthbadger zapytał ogółem 1117 blogerów o to, który z ich postów wypadł najlepiej. Średnia długość postów na blogu wyniosła 2424 słów (83% dłużej niż posty o najwyższej skuteczności od mniej udanych blogerów).

9. 55% blogerów zgłasza świetne wyniki w przypadku wpisów na blogu o długości co najmniej 2000 słów

(Źródło: Orbitmedia.com)

Trendy pokazują, że liczba udanych postów na blogach rośnie z każdym rokiem, a liczba wpisów przekraczających 2000 słów rośnie każdego roku

10. Dłuższe (od 3 000 do 10 000 słów) posty mają najwięcej udziałów

(Źródło: Quoracreative.com)

Biorąc pod uwagę fakt, że dłuższe posty są lepsze w przypadku słów kluczowych z długim ogonem, mają lepszą wydajność SEO, co prowadzi do bezpośredniego zwiększenia udziałów.

11. Długie posty na blogu mają 77,2% więcej linków przychodzących w porównaniu do krótszych postów

(Źródło: Backlinko.com)

Dłuższe posty na blogu zawierają po prostu więcej informacji i dlatego mają większą szansę na to, że ktoś je znajdzie i będzie z nimi linkował.

Statystyki nawyków pisania bloga

Oprócz przeglądania i sprawdzania statystyk blogów, poważni pisarze powinni również analizować statystyki blogerów. Mogą one pokazać, czy spędzasz za dużo (czy za mało) czasu na pisaniu postów, czy powinieneś dostosować sposób wymyślania tytułów i nagłówków, czy też zaktualizować i ponownie opublikować ten stary post na blogu, który był bardzo odnoszący sukcesy.

Badanie nawyków innych blogerów może pomóc Ci poprawić proces pisania i pokazać, jak poprawić swoje posty. Sprawdźmy więc najważniejsze statystyki blogów i fakty.

12. 23% blogerów stwierdziło, że potrzebują 2-3 godzin na napisanie posta na blogu

(Źródło: Sidegains.com)

Ta ankieta wykazała również, że blogerzy potrzebują średnio 3,5 godziny na pojedynczy post na blogu. Co więcej, pokazuje również, że blogerzy, którzy spędzają 6 godzin lub więcej na pisaniu treści, odnoszą większe sukcesy.

13. 38% blogerów, którzy spędzają co najmniej 6 godzin na pisaniu postów, donosi świetne wyniki

(Źródło: Orbitmedia.com)

czas napisać dobry post na blogu

Średnio 30% blogerów zgłasza sukces, a 38% jest znacznie powyżej poziomu odniesienia.

14. Skuteczni blogerzy potrzebują prawie 4 godzin na napisanie posta na blogu

(Źródło: Orbitmedia.com)

W porównaniu z 2014 r. Blogerzy potrzebują średnio 65% więcej czasu na napisanie bloga. Jednak posty na blogach są teraz średnio o 56% dłuższe niż w 2014 r.

15. 38% blogerów twierdzi, że aktualizuje swoje stare posty na blogu

(Źródło: Optinmonster.com)

Nawet jeśli blog został opublikowany przez jakiś czas, nadal może generować ruch organiczny i uzyskiwać udostępnienia. Dlatego ważne jest, aby aktualizować te posty o nowe informacje.

16. Tytuły blogów z min. 8 słowami mają klikalność lepszą o 21%

(Źródło: Seotribunal.com)

Ta statystyka pokazuje, jak ważny jest tytuł bloga. Dzięki odpowiedniej kombinacji słów kluczowych i chwytliwej treści twórcy mogą znacznie zwiększyć współczynnik klikalności.

17. Nagłówki blogów z dwukropkami lub łącznikami mają o 9% wyższy współczynnik klikalności

(Źródło: Socialmediaexaminer.com)

Chociaż myślniki i dwukropki nie zwiększają samodzielnie klikalności, są cennymi narzędziami, które pozwalają blogerom dodawać słowa kluczowe i klikanie przy zachowaniu logiki tytułów.

18. 58% blogerów pisze 2-3 nagłówki, zanim zdecyduje się na jeden

(Źródło: Orbitmedia.com)

Tylko 1% blogerów wypróbowuje od 11 do ponad 20 nagłówków swoich blogów przed podjęciem decyzji. Jednak liczba nagłówków jest bezpośrednio związana z sukcesem postów na blogu.

19. 54% blogerów pracuje z redaktorami, a 46% edytuje własne posty

(Źródło: Optinmonster.com)

Ta statystyka pokazuje, że nie ma znaczenia, czy ktoś edytuje swoje posty samodzielnie, czy z czyjąś pomocą. Wszystko sprowadza się do tego, aby Twoje treści były bez skazy.

20. 71% postów na blogu na WordPress jest napisanych w języku angielskim

(Źródło: WordPress.com)

Statystyki blogu WordPress pokazują, że większość z nich jest w języku angielskim (71%), a hiszpański zajmuje drugie miejsce (4,7%). Mają globalną wartość, ponieważ większość ludzi mówi dziś po angielsku jako drugim języku.

Statystyki nawyków publikowania na blogach

Ponieważ sprawdziliśmy statystyki pisania, zobaczmy statystyki publikowania. Jak można się spodziewać, częstotliwość publikowania nowych blogów może mieć duży wpływ na to, na ile grupa docelowa zwróci na Ciebie uwagę.

Jeśli nie publikujesz wystarczająco często, Twoi czytelnicy mogą zapomnieć o Tobie i znaleźć inne blogi w Twojej niszy, aby się bawić i edukować. Jeśli codziennie publikujesz bardzo dużą liczbę blogów, możesz łatwo przytłoczyć odbiorców i zyskać reputację spamera. Żadna z tych opcji nie jest dobra dla poważnego blogera.

Spójrzmy więc na poniższe statystyki blogowania, aby zobaczyć, jak często niektórzy z najbardziej udanych blogerów publikują swoje posty, i możesz ustalić, czy powinieneś poprawić swoje pisanie, czy obniżyć go.

21. Blogerzy, którzy publikują kilka razy w tygodniu, mają o 250% lepsze wyniki

(Źródło: Neilpatel.com)

183 blogów podało, że publikuje średnio 22,8 postów miesięcznie. Spójność jest ważna dla osiągnięcia lepszych wyników.

22. 60% blogerów, którzy publikują codziennie, donosi świetne wyniki

(Źródło: Quoracreative.com)

15% blogerów produkuje i publikuje treści codziennie, a większość osób, które publikują codziennie, odnotowuje dobre wyniki.

23. 67% blogerów, którzy publikują raz dziennie, odnotowuje doskonałe wyniki

(Źródło: Orbitmedia.com)

Większość blogerów, którzy codziennie publikują posty, twierdzi, że ich częstotliwość daje im wyniki. Jednak tylko 46% blogerów, którzy publikują wiele razy dziennie, twierdzi, że ma pożądaną wydajność.

Statystyki nawyków czytelniczych bloga

Znajomość nawyków czytelniczych na blogach docelowych odbiorców jest najlepszym sposobem, aby zapewnić, że blogi zostaną zauważone.

Jeśli wiesz, o której porze dnia publiczność lubi czytać, możesz zaplanować posty tak, aby odpowiadały czytelnikom. Jeśli wiesz, ile czasu lubią spędzać na czytaniu, możesz dostosować długość swojego posta na blogu.

Pamiętaj tylko, że konieczne będzie przeprowadzenie własnych badań na odbiorcach. Istnieją ogólne statystyki blogowania, które mogą wskazać właściwy kierunek, gdy zaczynasz, ale kiedy zgromadzisz wystarczająco dużą bazę czytelników, możesz zauważyć, że twoi odbiorcy mają nieco inne nawyki czytania.

24. Większość ludzi woli czytać blogi od 7 rano do 10 rano

(Źródło: Hubspot.com)

Próbkując 170 000 postów na blogu, HubSpot stwierdził, że większość ludzi czyta blogi od 7 rano do 10 rano, szczególnie w weekendy.

25. 7 minut to preferowany czas czytania blogów

(Źródło: Buffer.com)

Medium zbadało skuteczność postów na blogu, biorąc pod uwagę ich długość i liczbę osób, które je faktycznie przeczytały. Po dogłębnej analizie doszli do wniosku, że 1600 słów lub 7-minutowych postów na blogu ma najlepsze wyniki.

Statystyki typów treści blogów

treść bloga

Podejmowanie decyzji o rodzaju treści, których będziesz używać podczas tworzenia postów na blogu, może być czasem przytłaczające. Na przykład możesz preferować pisanie listów zamiast poradników, ale co z postami podsumowującymi i infografikami? Jeśli od czasu do czasu dodajesz trochę treści innym typom treści?

Wszystko zależy od osobistych preferencji i czytelników. Ale powinieneś zbadać, jakie typy treści przynoszą najbardziej pozytywne wyniki pod względem ruchu, abyś mógł stale go zwiększać.

Jednak nadal ważne jest, aby wybrać temat, który Cię ekscytuje i o którym wiesz. Musisz dostarczyć czytelnikom cennych treści i nie będziesz w stanie tego zrobić, jeśli uważasz, że temat jest denerwujący lub nie masz wystarczającej wiedzy specjalistycznej.

I wierzcie lub nie, większość czytelników jest bardzo wyczuwalna i zauważy, że wasze posty na blogu są napisane bez przekonania. Skoncentruj się na jakości i znajdź tematy odpowiadające Twoim zainteresowaniom i wiedzy.

Poniższe statystyki blogów dadzą Ci wyobrażenie o tym, jakie typy blogów ogólnie dobrze się sprawdzają. Wykorzystaj je jako inspirację, niekoniecznie jako ścisłe wytyczne.

26. Jakość treści może zwiększyć ruch w blogach o 2000%

(Źródło: Omnicoreagency.com)

Google ustala zasady ruchu organicznego i decyduje, jaka treść jest widoczna. Przywiązują dużą wagę do jakości treści i dlatego dobre artykuły zyskują większy ruch.

27. 17% tytułów postów na blogach to nagłówki poradników

(Źródło: Optinmonster.com)

Tytuły blogów z instrukcjami

Nagłówki z poradami to specjalna kategoria, która jest bardzo popularna i rozpoznawalna przez czytelników. To jasny komunikat o tym, czego mogą się spodziewać czytelnicy.

28. Wpisy na blogu o wysokiej wartości emocjonalnej mają 1000 razy większą szansę na udostępnienie

(Źródło: Okdork.com)

Im wyższy wynik wartości emocjonalnej nagłówka, tym więcej postów zostanie udostępnionych. Z wynikiem 40 istnieje duża szansa na zdobycie 1000 akcji za każdy post.

29. Ponad 60% marketerów publikuje te same treści w mediach społecznościowych

(Źródło: Neilpatel.com)

Duplikaty treści w mediach społecznościowych nie są karane. Dlatego wielu blogerów publikuje swoje artykuły kilka dni po opublikowaniu na swoich blogach. Wiele z nich publikuje te same treści w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Medium, Tumblr…

30. 80% marketerów polega na treściach wizualnych

(Źródło: Hubspot.com)

Treści wizualne przekroczyły możliwości blogowania, ponieważ tylko 60% marketerów korzysta z blogów, a 80% korzysta z treści wizualnych. Nie powstrzymuje to jednak blogerów od dodawania elementów wizualnych do swoich postów.

31. 47% blogerów dodaje 2 do 3 zdjęć w swoich postach

(Źródło: Orbitmedia.com)

Obrazy są bezpośrednio związane z sukcesem postów na blogu. Tylko 30% blogerów, którzy dodają 2–3 obrazy, informuje o sukcesie, a 75% blogerów, którzy dodają 10 lub więcej obrazów, twierdzi, że osiągnęli solidne wyniki.

32. Zdjęcia prawdziwych ludzi mają o 35% większą konwersję niż zdjęcia stockowe

(Źródło: Optinmonster.com)

Nie chodzi tylko o dodanie jak największej liczby zdjęć. Ważne jest, aby dodawać unikalne obrazy, które są wiarygodne i odpowiednie. Ponadto nowe obrazy mogą zwiększyć wartość SEO.

33. Treść audio w postach na blogach pomogła 45% blogerów osiągnąć lepsze wyniki

(Źródło: Optinmonster.com)

Większość treści audio zawartych w postach dotyczy podcastów. Po prawidłowym wykonaniu dźwięk może zwiększyć głębię treści i urozmaicić ją.

Statystyki ruchu na blogach

promocja SEO i treści

Optymalizacja bloga pod kątem wyszukiwarek jest jednym z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć, aby zwiększyć ruch w bezpłatnych wynikach wyszukiwania i ranking SEO. Zaczyna się od badania słów kluczowych i obejmuje wdrażanie interesujących zdjęć i filmów oraz aktualizację starszych postów na blogu w celu poprawy ich wydajności.

Aby jednak zwiększyć ruch na swoim blogu, musisz regularnie promować swoje treści. Media społecznościowe to obecnie najlepszy wybór, ale są też płatne reklamy, marketing e-mailowy, promocje SEO, blogowanie gości i wpływowy marketing.

Pamiętaj jednak, że kierowanie ruchem organicznym jest procesem i zauważenie wyników zajmie trochę czasu. Ważne jest, aby być konsekwentnym i zdeterminowanym oraz docierać do odbiorców jak najwięcej. Jeśli jednak używasz mediów społecznościowych do promowania swoich blogów, spróbuj rozpocząć dyskusję ze swoimi obserwatorami. Zadawaj pytania, odpowiadaj na ich komentarze, odpowiadaj na ich tweety i ogólnie po prostu staraj się ich angażować.

Mając to na uwadze, spójrzmy na to, jak inni blogerzy zwiększają ruch w swojej witrynie, i zobaczmy, czego można się od nich nauczyć.

34. Treści wideo generują 50 razy większy ruch organiczny

(Źródło: Hubspot)

Treści wideo generujące ruch

Badania Omnicore z 2018 r. Pokazują, że zawartość wideo ma o 50 większe szanse na zwiększenie ruchu organicznego. Jednocześnie 51% użytkowników online woli treści wideo od innych.

35. W 2019 r. 97% blogerów korzystało z mediów społecznościowych w celu zwiększenia ruchu na swoich postach

(Źródło: Orbitmedia.com)

Chociaż w zasadzie wszyscy blogerzy korzystają z mediów społecznościowych, tylko 29% z nich uważa, że ​​osiągają dobre wyniki z ruchu w mediach społecznościowych. Jest to wspólny wysiłek, a media społecznościowe są w stanie dodać więcej paliwa do ognia. 69% blogerów korzysta z SEO, a 66% również z e-mail marketingu.

36. 97% blogerów twierdzi, że media społecznościowe pomagają im zwiększyć ruch

(Źródło: Socialmediaexaminer.com)

W przypadku bezpłatnego kanału media społecznościowe mogą zwiększyć ruch na blogu. 93% marketerów zgadza się, że media społecznościowe dają im większą widoczność, a 88% z nich twierdzi, że dzięki temu mają większy ruch.

Statystyki wzrostu blogów

Gdy osiągniesz pewien kamień milowy, jeśli chodzi o liczebność odbiorców, łatwo poczujesz zawartość i odniesiesz sukces, i przestań próbować dalej rozwijać swojego bloga.

Jeśli jednak naprawdę poważnie podchodzisz do swojej kariery blogowej, zawsze powinieneś zrobić wszystko, aby zwiększyć zasięg i skoncentrować się na rozwoju blogów. Oto tylko niektóre statystyki blogowania, które pokazują, jak inni powiększają swoją publiczność i zwiększają zasięg swojej witryny.

37. 83% blogerów prowadzi badania słów kluczowych, a 26% z nich robi to dla każdego postu

(Źródło: Orbitmedia.com)

17% blogerów nigdy nie prowadzi badań nad słowami kluczowymi, a tylko 17% z nich ma udane wyniki. 53% blogerów, którzy zawsze przeprowadzają badania słów kluczowych, wykazuje dobre wyniki.

38. 80% płatnych reklam służy do budowania odbiorców

(Źródło: Searchenginewatch.com)

Badanie przeprowadzone przez Search Engine Watch wykazało, że 80% rynków korzysta z płatnych metod budowania odbiorców, 65% do zwiększania ruchu, a 52% dla odbiorców niszowych. Tylko 42% chce promować wprowadzanie nowych usług lub produktów.

39. Prawie 60% blogerów okazjonalnie publikuje posty gości

(Źródło: Webinfotech.co)

Publikowanie przez gości to świetny sposób na powrót do swojego bloga i uzyskanie większej widoczności. Jednocześnie blogerzy mogą budować sieci, z których mogą korzystać w przyszłości.

40. Blogowanie jest najlepszą strategią marketingu przychodzącego dla 55% marketerów

(Źródło: Hubspot.com)

Większość marketerów (61%) zgadza się, że ich najważniejszym priorytetem jest SEO, a 55% z nich koncentruje się przede wszystkim na blogowaniu. Te dwa są jednak głęboko ze sobą powiązane.

41. Firmy, które blogują aktywnie, otrzymują 97% więcej linków przychodzących

(Źródło: Hubspot.com)

Jakość treści jest nagradzana nie tylko liczbą czytelników i akcji. Inne strony będą również chciały umieszczać linki do twoich blogów jako wiarygodnych źródeł informacji.

Blogowanie statystyk biznesowych

korzyści z blogowania

Dlaczego zacząłeś blogować? Co motywuje Cię do tworzenia treści dla podobnie myślących osób zainteresowanych tymi samymi tematami? Czy jest to główny powód natury pieniężnej, czy znajdujesz radość w pomaganiu ludziom w nauce czegoś nowego lub rozwiązywaniu głównych problemów? Być może blogujesz dla biznesu i chcesz zostać ekspertem w swojej dziedzinie?

Istnieje wiele powodów, dla których osoby prywatne i firmy blogują, ale wiele firm korzysta z blogów w celu zwiększenia zysków. I wierzcie lub nie, prosty blog o wysokiej jakości może naprawdę zdziałać cuda, zwiększając zyski. Wiele osób korzysta z niego w celu poprawy generowania potencjalnych klientów, zwiększenia sprzedaży i dalszego rozwoju firmy. Jak dotąd ta taktyka okazała się skuteczna dla większości.

Spójrzmy więc na korzyści, które motywują większość ludzi do blogowania i jak zarabiają na swoich blogach

42. 67,5% blogerów zarabia na blogach

(Źródło: Growthbadger.com)

Zarabianie pieniędzy jest głównym powodem do blogowania

To największa motywacja do kariery blogowej. Zarówno blogerzy o niskich dochodach (64%), jak i o wysokich dochodach (71%) twierdzą, że właśnie dlatego zaczęli to robić.

43. Firmy, które blogują aktywnie, mają o 126% lepszy wzrost potencjalnych klientów

(Źródło: Yourblogworks.com)

Badanie przeprowadzone przez media Orbit wykazało, że małe firmy z blogami, nad którymi aktywnie pracują, wykazują wzrost o 126% pod względem liczby potencjalnych klientów.

44. 61% kupujących online w USA twierdzi, że dokonało zakupu po otrzymaniu rekomendacji z posta na blogu

(Źródło: Contentmarketinginstitute.com)

Blog marketing ma moc budowania zaufania lepiej niż jakakolwiek inna metoda marketingowa. To naprawdę przyciąga uwagę konsumentów i może być dość przekonujące

45. 80% blogerów twierdzi, że widzi pozytywne wyniki biznesowe ze swoich blogów

(Źródło: Growthbadger.com)

Wskazuje to, jak dobre blogowanie może być nawet dzisiaj, gdy istnieje tak wiele różnych opcji marketingowych.

46. ​​Blogi wpływają na decyzje klientów dotyczące zakupu, ponieważ 47% z nich przechodzi przez 3 do 5 postów na blogu przed procesem zakupu

(Źródło: Demandgenreport.com)

Blogi są nadal jedną z głównych opcji badawczych, jeśli chodzi o zakupy produktów lub usług. Są wiarygodni wobec konsumentów i mogą udzielić im szczegółowych informacji

47. Dobrze zarabiający blogerzy mają 5,6-krotnie większe szanse na sprzedaż usług lub produktów niż blogerzy o niskich zarobkach

(Źródło: Growthbadger.com)

Blogerzy, którzy zarabiają więcej, po prostu znaleźli lepsze sposoby zarabiania na swojej pracy. Aż 45% blogerów o wysokich dochodach sprzedaje własne produkty lub usługi, podczas gdy tylko 8% blogerów o niskich dochodach robi to.

Top 20 statystyk ruchu na blogach

Zdecydowana większość przeciętnych blogów ma czytelnictwo w tysiącach, ale jest kilka wybranych, które każdego miesiąca szczycą się milionami unikalnych czytelników. To, co wyróżnia te blogi, to to, że mają bardzo wysoki poziom Domain Authority. Są wiarygodne, informacyjne i dostarczają cennych treści, które podobają się ich odbiorcom. To poprawia ich ranking na SERP i budzi zaufanie wśród czytelników.

Oczywiście, im większy ruch w witrynie, tym większe zyski, a wiele witryn, które mają miliony unikalnych czytelników miesięcznych, również otrzymuje od nich miliony dolarów.

Rzućmy okiem na niektóre witryny blogów, które przyciągają największą liczbę czytelników, i zobaczmy, jakie są ich szacunkowe zyski.

Szacowany miesięczny ruch z wyszukiwania i wartość ruchu organicznego według stanu na kwiecień 2020 r. (Źródło: Ahrefs.com)

RangaNazwa stronySzacowany miesięczny ruch związany z wyszukiwaniemSzacowana wartość ruchu organicznego
1.https://www.techradar.com/54,7 mln46,5 mln USD
2).www.cnet.com/33,0 mln29,5 mln USD
3).https://www.digitaltrends.com/21,6 mln20,1 mln USD
4.https://www.huffpost.com/21,2 mln13,4 mln USD
5.https://www.tomsguide.com/14,2 mln13,9 mln USD
6.https://www.nerdwallet.com/13,9 mln79,2 mln USD
7.https://www.howtogeek.com/13,1 mln13,3 mln USD
8.https://www.pcmag.com/13,1 mln21,1 mln USD
8.https://www.pcmag.com/13,1 mln21,1 mln USD
9.https://techcrunch.com/10,2 mln7,4 mln USD
10.https://www.consumerreports.org/9,2 mln14,6 USD
11.https://mashable.com/8,4 mln5,8 mln USD
12.https://thenextweb.com/7,6 mln2,9 mln USD
13.https://nymag.com/5,8 mln5,2 mln USD
14.https://www.tmz.com/5,2 mln5,4 mln USD
15.https://thewirecutter.com/5,1 mln6,1 mln USD
16.https://lifehacker.com/4,1 mln4,0 mln USD
17.https://www.t3.com/4,0 mln2,8 mln USD
18.https://www.engadget.com/3,4 mln2,4 mln USD
19.https://www.zdnet.com/3,1 mln4,9 mln USD
20.https://gizmodo.com/2,5 mln852 tys. USD

Prognozy blogowania

W ciągu ostatnich kilku lat świat blogów przeszedł ogromne zmiany. Już samo spojrzenie wstecz i porównanie liczby blogerów z 2014 r. Do liczby z 2020 r. Pokazuje, ile blogów wzrosło.

Obecnie istnieją miliony blogów, miliony oddanych fanów i czytelników, i to się wkrótce nie zmieni.
Jedyne, co może się zmienić, to trendy. Blogi będą nadal popularne przez wiele lat, ale ich kształt, forma i treść powinny się zmieniać.

Rzućmy więc okiem na kilka prognoz blogowania i zobaczmy, jakich trendów możemy się spodziewać w blogosferze:

 • Dalszy nacisk na treści wizualne
 • Dostosowanie do trendu wyszukiwania głosowego
 • Przejdź do wyszukiwania wizualnego
 • Skoncentruj się na treści wysokiej jakości
 • Więcej przykładów marketingu afiliacyjnego
 • Więcej długich treści
 • Przejdź do blogowania opartego na danych
 • Większe zastosowanie SaaS

Wniosek

Blogowanie może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących przedsięwzięć, zarówno emocjonalnych, jak i finansowych. Musisz jednak zrobić to dobrze, jeśli chcesz doświadczyć wszystkich jego zalet i dołożyć wszelkich starań, aby się opłacić. Te statystyki blogowania pomogą Ci uzyskać szerszy obraz tego wszystkiego i ustawić żagle na udaną blogową przygodę.

Źródła:

https://www.internetlivestats.com/
https://www.statista.com/statistics/187267/number-of-bloggers-in-usa/
https://convertkit.com/reports/blogging/motivation/
https://wordpress.com/activity/
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://wordpress.com/activity/
https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/7345/When-is-the-Best-Time-to-Publish-Blog-Posts-Infographic.aspx
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://buffer.com/library/the-ideal-length-of-everything-online-according-to-science
https://growthbadger.com/blog-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://www.orbitmedia.com/blog/blogging-statistics/
https://seotribunal.com/blog/blogging-statistics/
https://www.socialmediaexaminer.com/6-tips-for-writing-headlines-that-drive-traffic/
https://sidegains.com/content/how-long-to-write-post/
https://backlinko.com/content-study
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://blog.hubspot.com/marketing/blogging-frequency-benchmarks
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://www.omnicoreagency.com/digital-marketing-statistics/
https://okdork.com/we-analyzed-nearly-1-million-headlines-heres-what-we-learned/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy
https://optinmonster.com/google-analytics-wordpress/
https://www.hubspot.com/marketing-statistics
https://www.wordstream.com/long-tail-ke words
https://www.newmediacampaigns.com/page/seo-vs-ppc—which-provides-you-the-better-value
https://www.socialmediaexaminer.com/report/
https://searchenginewatch.com/2018/11/21/7-content-marketing-stats-2019/
https://webinfotech.co/2020/02/26/blogging-statistics-facts-and-trends-2020/
https://blog.hubspot.com/marketing/business-blogging-in-2015
https://cdn2.hubspot.net/hubfs/3476323/State%20of%20Inbound%202018%20Global%20Results.pdf
https://growthbadger.com/blog-stats/
https://www.demandgenreport.com/resources/research/2016-demand-generation-benchmark-report

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map