16 praktycznych wskazówek, które gwarantują więcej subskrybentów bloga

16 praktycznych wskazówek


Wiele osób prowadzących blog często tak pochłania pisanie regularnych postów, że zapominają o sercu swojego bloga – swoich subskrybentach. Twoi subskrybenci są jednym z kluczy do sukcesu Twojego bloga i docierania do większej liczby osób. Możesz mieć niesamowite treści, ale nigdy nie będą skuteczne bez kogoś, kto je przeczyta.

Po założeniu bloga zazwyczaj myślisz o sposobach przyciągnięcia odwiedzających do swojego bloga. Ale musisz także popracować nad przekształceniem ich w subskrybentów i zachęcić ich do udostępniania swoich treści, aby pomóc Ci przyciągnąć jeszcze większą grupę odbiorców.

Co się stanie, gdy przyciągniesz nowych użytkowników do swojego bloga? Jak sprawić, by wracali? Oto kilka doskonałych wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć bazę subskrybentów.

Praktyczne wskazówki, jak zwiększyć liczbę subskrybentów bloga

Optymalizacja najlepszych postów do subskrypcji

Nie wszystkie Twoje posty na blogu uzyskają taką samą liczbę wyświetleń. Ci, którzy mają najwięcej wyświetleń, mają coś, co czytelnicy uważają za interesujące i przydatne. Chociaż możesz używać tych popularnych postów na blogu jako przewodników do tworzenia świetnych treści na blogu, możesz także użyć ich do zwiększenia liczby subskrybentów.

Możesz to zrobić, optymalizując je pod kątem subskrypcji. Najlepszym sposobem na to jest tworzenie zachęcających wezwań do działania (CTA), aby uwzględnić je w swoich najważniejszych postach. Musisz zmusić czytelników do podjęcia działań i zasubskrybowania swojego bloga, aby uzyskać więcej doskonałych treści, które uznają za interesujące. Możesz ustawić swoje wezwania do działania w wyskakującym okienku lub wsuwać je albo umieścić je na dole swoich postów.

CTA to tekst, który zachęca odbiorców docelowych do podjęcia określonego działania, w tym przypadku subskrypcji. Używając czasowników rozkazujących, takich jak „wizyta”, „dowiedz się więcej” lub „pobierz”, wywołujesz natychmiastową odpowiedź, aby zrobić następny krok.

Oto przykład wezwania do działania, którego używamy w naszym popularnym przewodniku Jak rozpocząć blog. Oferujemy pobranie eBooka każdemu, kto subskrybuje:

Jak rozpocząć blog CTA

Dodaj widżet subskrypcji u dołu każdego posta na blogu

Wszyscy najlepsi blogerzy szeroko stosują to podejście. Logiczne jest dodanie pola subskrypcji na końcu treści. Jeśli ludzie polubią to, co przeczytali, w naturalny sposób zasubskrybują, aby otrzymywać więcej podobnych treści.

Na przykład jednym z Twoich wezwań do działania może być „Subskrybuj teraz, aby otrzymywać nasze porady bezpośrednio do skrzynki odbiorczej”. Każdy, kto chce otrzymywać Twoje porady, zasubskrybuje, a tym samym podejmie działania, które chcesz, aby zostały podjęte.

Oto przykład takiego pola subskrypcji od Blog Backlinko:

Blog Backlinko

Tworzenie oddzielnej strony docelowej dla subskrypcji

Strona docelowa dla danego tematu może być dość szerokim lejkiem dla nowych subskrybentów. Możesz generować duży ruch z bloga na tę stronę, więc powinieneś wykorzystać ten ruch i zoptymalizować stronę docelową pod kątem subskrypcji. Oprócz stworzenia atrakcyjnej strony docelowej musisz podać odpowiednie informacje o ofercie i atrakcyjnym wezwaniu do działania. Musisz poprowadzić odwiedzających blog, aby zapisali się na kurs lub zasubskrybowali, aby otrzymywać najnowsze treści na blogu.

Oto jak Michael Hyatt robi to na swoim blogu:

Michael Hyatt

To dobry przykład strony docelowej, na której Michael oferuje zapisanie się na szkolenie premium. Możesz przekierowywać ludzi na tę stronę za pośrednictwem poczty e-mail, mediów społecznościowych i innych stron w witrynie. Zwróć uwagę na proste „pobierz aktualizacje” na dole strony, aby użytkownicy mogli subskrybować jednym kliknięciem.

Użyj wiersza autora w sekcji treści

Innym sprytnym sposobem na zwiększenie liczby subskrybentów bloga jest dołączenie linku liniowego, w którym wyświetla się nazwisko autora treści. Wiersz jest wierszem tekstu, który towarzyszy historii określonego fragmentu treści. W takim przypadku możesz użyć go jako swoistego wezwania do działania, aby zaoferować odwiedzającym bloga włączenie subskrypcji biuletynu e-mail.

Aby Twój wiersz był widoczny i wyróżniał się, umieść go tuż pod nagłówkiem postów na blogu. Aby usprawnić działanie linii, musisz dodać hiperłącze. Oto przykład z Blog Webprofits:

Blog Webprofits

Gdy odwiedzający bloga klikną go, otworzy się wyskakujące okienko z prośbą o subskrypcję.

Wyskakujące okienko blogu Webprofits

Użyj lepkiego widgetu w swoich postach na blogu

Lepkie widżety mogą również pomóc w zwiększeniu współczynnika subskrypcji e-mail, zwłaszcza gdy masz długie posty na blogu. W takim przypadku ludzie muszą przewinąć w dół, a na pasku bocznym jest biała przestrzeń. Możesz użyć lepkiego widgetu w tym obszarze i w pełni go wykorzystać, aby przyciągnąć uwagę użytkowników swojego bloga.

Oto przykład z bloga NeilPatel, abyś mógł zobaczyć, jak lepki widget wypełnia przestrzeń paska bocznego:

Blog NeilPatel

Gdy ludzie przewijają twoje treści, widżet subskrypcji „utknie” na pasku bocznym.

Użyj nagłówka na swojej stronie

Cześć paski są obecnie bardzo popularne, ponieważ przyciągają uwagę widza. Pasek powitalny reprezentuje bardzo przydatny internetowy pasek narzędzi umieszczony u góry witryny, aby angażować ludzi od momentu otwarcia bloga. Gdy umieścisz go w nagłówku witryny, aby przyciągał wzrok, każdy odwiedzający to zauważy. W ten sposób możesz wzmocnij swoje subskrypcje.

Oto przykład hello-baru w akcji z bloga Webprofits:

Blog Webprofits hello-bar

Kluczem do stworzenia użytecznego paska powitania jest dołączenie kuszącego wezwania do działania, takiego jak opcjonalny formularz e-mail w celu zwiększenia liczby subskrybentów. Jest to bardzo pomocne w przypadku każdego wezwania do działania, pod warunkiem, że podasz wiadomość, która zmusi odwiedzających do uzyskania dodatkowych informacji. Twój pasek powitalny może zawierać link prowadzący do strony docelowej, który może być Twoim ulubionym postem na blogu lub bezpłatnym kursem online, który prowadzisz.

Wyjdź z wyskakującego komunikatu

Coraz więcej witryn wdraża wyskakujące okienko, które może pomóc w wychwytywaniu użytkowników przed ich opuszczeniem. Wyjdź z wyskakujących komunikatów zaprojektowanych do wyświetlania gdy odwiedzający poruszają kursorem myszy w celu opuszczenia witryny. Zachęcają odwiedzających do subskrypcji i pozostania dłużej. Niektórzy specjaliści od marketingu uważają, że wyskakujące okienka nie są dobrym podejściem do utrzymywania odwiedzających i irytacji. Tak więc, jeśli zdecydujesz się użyć jednego na swoim blogu, upewnij się, że liczy się CTA. Oto przykład z Blog Maxtraffic:

Blog Maxtraffic

Brama powitalna

Brama powitalna pojawia się, gdy odwiedzający wejdzie na twoją stronę. Zwykle jest pokazywany pierwszemu odwiedzającemu, zanim wejdzie on w twoją treść. Odwiedzający widzą wiadomość powitalną w formie angażującego wezwania do działania z prośbą o subskrypcję.

Spójrz na przykład bramy powitalnej z Strona internetowa OkDork:

Strona internetowa OkDork

Brama powitalna to pełnoekranowe wezwanie do działania, więc jest oczywiste, że przyciąga uwagę, a przede wszystkim jest bardzo wydajne.

Dodatkowe kroki w celu zwiększenia liczby subskrybentów

Wykorzystanie wezwania do działania

Aby w pełni wykorzystać swoje wezwania do działania i sprawić, by się liczyły, musisz wiedzieć, jak je wykorzystać. Kluczem jest stworzenie angażującej kopii lub wymyślenie zachęt, które przyciągną uwagę użytkowników Twojego bloga. Musisz sprawić, by chcieli zostawić Ci adres e-mail, na przykład w celu otrzymania nowej treści lub eBooka.

Co pomoże ci przyciągnąć uwagę większej liczby osób i zachęcić ich do subskrybowania za pośrednictwem Twoich wezwań do działania? Najbardziej oczywistymi miejscami do umieszczenia swoich wezwań do działania są posty na blogu. Osoby, które je czytają, są już zaangażowane w Twoje treści. Uwzględniając wezwania do działania w tekście postów na blogu, będziesz mieć większą szansę na zachęcenie ludzi do subskrybowania.

Jeśli masz już niektóre wezwania do działania do generowania potencjalnych klientów w swoich postach na blogu, możesz utworzyć dodatkowe wezwanie do działania dla subskrypcji. W takim przypadku musisz upewnić się, że Twoje dodatkowe wezwanie do działania nie konkuruje z pierwotnym. Muszą się uzupełniać, więc nie przesadzaj; nie chcesz przytłaczać użytkowników bloga.

Oto kolejny dobry przykład z HubSpot, pokazujący pierwotne i wtórne wezwania do działania w jednym z ich postów na blogu:

HubSpot

Inne przydatne miejsca dodawania wezwań do działania to strona główna i strona „O nas”. Ta ostatnia jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron w każdej witrynie, dlatego należy jej używać do zwiększania liczby subskrybentów bloga.

Spojrzeć na Contently’s CTA na stronie „O nas”, umieszczonej tuż pod ich historią i całym zespołem:

Contently's

Zautomatyzowane wezwanie do działania

Posiadanie automatycznego wezwania do działania może być również bardzo pomocne, jeśli chodzi o zachęcanie do subskrypcji. Oznacza to, że możesz utworzyć inteligentne wezwania do działania, które wyświetlają różne komunikaty dla różnych typów odwiedzających blog. Możesz oprzeć tę wiadomość na podstawie ich zaangażowania.

Po utworzeniu inteligentnego wezwania do działania osoby, które są już subskrybentami bloga, nie zobaczą tych wezwań do działania. Zobaczy inne potencjalne wezwania do działania, które mają zachęcić obecnych fanów do podjęcia innych działań, które chcesz, aby podjęli.

Wszyscy nowi odwiedzający zobaczą inne wezwania do działania i będziecie mogli zaoferować im subskrypcję bez przytłaczania obecnych subskrybentów.

Oto przykład z HubSpot, który pomoże Ci lepiej zrozumieć inteligentne wezwania do działania:

Inteligentne wezwania do działania HubSpot

Wybór właściwego sposobu dotarcia do potencjalnych subskrybentów

Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych subskrybentów bloga, musisz skontaktować się z nimi bezpośrednio. Nie możesz utworzyć miękkiego wezwania do działania, tylko proszenie ludzi o subskrypcję często nie załatwi sprawy. Nie oznacza to, że powinieneś być lekceważący, ale raczej okazuj pewność siebie i używaj bezpośredniego języka, który ludzie uznają za przekonujący. To pokaże im, że wiesz, co robisz i że subskrybowanie bloga jest dla nich właściwą rzeczą.

Musisz dostać się do ich głów i zastanów się, dlaczego chcieliby się zapisać. O co chodzi i co oferujesz, aby skłonić ich do otrzymywania aktualizacji na ten temat? Jak z tego skorzystają? Kiedy zrozumiesz, w jaki sposób myślą i czego potrzebują, będziesz dokładnie wiedział, jak się do nich zbliżyć i angażować je przy każdej CTA.

Zapewnij optymalizację mobilną

Jednym z najważniejszych kroków, które należy podjąć, aby zwiększyć liczbę subskrybentów bloga, jest optymalizacja bloga pod kątem urządzeń mobilnych. Zdajesz sobie sprawę z tego, że telefony komórkowe wyprzedziły komputery stacjonarne, więc jest oczywiste, że wielu odwiedzających blog będzie użytkownikami mobilnymi. Nawet jeśli nie są, nadal są cenne.

Dlatego też musisz zapewnić swoim użytkownikom mobilnym bezproblemową obsługę. Pozwól im czytać Twojego bloga i poruszać się po Twojej witrynie za pomocą urządzeń mobilnych. W ten sposób, zamiast tracić niektórych odwiedzających i subskrybentów, znacznie więcej jedziesz do swoich drzwi.

Ponadto optymalizacja mobilna pomoże Ci poprawić SEO. Zwiększy to twoją widoczność online i pomoże potencjalnym subskrybentom odkryć Twojego bloga.

Testy podziału A / B

Testy podzielone są kluczowe dla ulepszenia twojego bloga. Lubić przeprowadzanie testów podziału A / B aby porównać skuteczność różnych stron lub postów na blogu, powinieneś zrobić to samo z CTA dla subskrypcji.

Przeprowadź testy podziału, aby porównać różne wezwania do działania i sprawdzić, które wezwania do działania działają lepiej. Dowiesz się, co zachęca odwiedzających bloga do subskrybowania Twojej listy e-mail, i zrozumiesz, jak uzyskać więcej z nich, aby wyrazić zgodę.

Przewodnik dla początkujących po testach A / B

Rozszerzenie możliwości subskrypcji na media społecznościowe

Promowanie i udostępnianie treści w mediach społecznościowych pomoże zwiększyć zasięg i przyciągnąć uwagę nowych odbiorców. W końcu są miliardy użytkowników mediów społecznościowych więc powinieneś korzystać z sieci społecznościowych na swoją korzyść.

Marketing w mediach społecznościowych powinien znajdować się na górze listy, aby pomóc Ci przedstawić ludzi na swoim blogu i zaoferować im możliwość subskrypcji. Zapewnia doskonały sposób na pokazanie docelowym odbiorcom, na czym polega Twój blog. Rzuć im okiem na to, co otrzymają, jeśli zdecydują się na Twój biuletyn e-mail.

Oprócz udostępniania postów na blogu, należy również dołączyć bezpośrednie linki do strony docelowej. Możesz także utworzyć osobny adres URL do subskrypcji i udostępnić link w mediach społecznościowych.

Zapewnij widoczność możliwości subskrypcji

Twoje przyciski subskrypcji muszą być widoczne, aby nie trwały wiecznie dla tych, którzy chcą zasubskrybować, aby je znaleźć. Nie zmuszaj ich do przeskakiwania przez obręcze w celu zlokalizowania przycisku subskrypcji, zamiast tego wyróżnij się. Upewnij się, że inni widzą go w nagłówku i stopce Twojego bloga, dzięki czemu użytkownicy zawsze będą mogli o nich wiedzieć.

Jest to szczególnie ważne, jeśli utworzysz wezwanie do subskrypcji, które pojawia się, gdy użytkownicy odwiedzają Twojego bloga. Wiele ludzie nie lubią wyskakujących okienek i może go natychmiast zamknąć. Dodając więcej opcji subskrypcji, użytkownicy nadal będą mogli je zobaczyć.

Zapytaj tylko o potrzebne informacje dotyczące subskrypcji

To jest ważne. Długie formularze mogą tylko drażnić potencjalnych subskrybentów i skłonić ich do zmiany zdania. Wszystko czego potrzebujesz to ich adres e-mail, a może nazwa, prawda? Dlatego powinieneś poprosić tylko o ich adres e-mail.

Jeśli ty ułatwić im proces subskrypcji będziesz mieć większą szansę na faktyczne zwiększenie bazy subskrybentów.

Umowy wzajemnej promocji

Wzajemna promocja to doskonały sposób na promowanie swojego bloga i jego zawartości oraz zwiększenie liczby subskrybentów bloga. Obejmuje to współpracę z najlepszymi blogerami i wzajemne promowanie treści, zarówno na blogach, jak i w mediach społecznościowych. Jeśli utworzysz umowę wzajemnej promocji z wpływowymi osobami, możesz zwiększyć zasięg i zmaksymalizować widoczność online.

Jeśli prowadzisz witrynę biznesową, możesz współpracować z różnymi markami i promować ich produkty lub usługi. W zamian mogą promować Twoje treści. Może przenieść twojego bloga na zupełnie nowy poziom i otworzyć wiele możliwości generowania większej liczby potencjalnych klientów i powiększania bazy subskrybentów.

Wniosek

Nie ma jednego podejścia, które pomogłoby Ci zwiększyć liczbę subskrybentów bloga. Ale powyższe praktyczne wskazówki dadzą Ci wyobrażenie o tym, co możesz wypróbować. W międzyczasie powinieneś popracować nad ulepszeniem swojego bloga, ponieważ zawsze jest miejsce na ulepszenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map