Prečo ľudia blogujú? 15 výhod blogov

Učiť-blogovanie-2_What-je-a-blogovanie-platforme


Keď sa začali blogy a blogovanie, pôvodným cieľom bolo, aby si jednotlivci zdieľali svoj osobný život online, podobne ako online denník. V poslednom desaťročí sa blogovanie vyvinulo z osobnejších cieľov na profesionálnejšie. Namiesto toho, aby jednotlivci blogovali výlučne pre svojich priateľov a rodinu, začali blogy zahŕňať odborníkov blogov určených verejnosti, aby propagovali svoju osobnú značku a svoje podnikanie. V tomto príspevku sa zameriame na typické dôvody, prečo sa ľudia rozhodli začať blogovať a aké sú jeho výhody.

Dôvody, prečo ľudia blogujú

prečo ľudia blog

Ak chcete zdieľať svoju vášeň

Ak ste niečím nadšení, chcete sa o ňu podeliť so svetom. Či už je to vášeň pre rybolov, fotografiu alebo marketing, blogovanie je vynikajúci spôsob, ako zdieľať túto vášeň. Keď blogujete o niečom, na čom ste nadšení, otvára sa priestor na spojenie s tými po celom svete, ktorí hovoria vaším jazykom a majú rovnaké vášne.

Vzdelávať ostatných

Ak ste niekto, kto má rád výučbu, blogovanie môže byť platformou pre výučbu ľudí, ktorí majú záujem o vaše odborné znalosti. Prostredníctvom blogov budete nielen učiť ostatných, ale aj učiť viac o tejto téme. Dozviete sa to, pretože vždy budete hľadať viac vecí, ktoré naučia svojich čitateľov. Vyučovanie prostredníctvom blogov môže prirodzene viesť k speňaženiu vytvorením online informačných produktov.

Ak chcete získať expozíciu

Majitelia firiem, ktorí blog zvyšujú expozíciu svojej firmy rôznymi spôsobmi. Pravidelné vytváranie obsahu blogov pre váš web dáva spoločnosti Google niečo nové na indexovanie, čím sa zvyšuje váš viditeľnosť webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Vytvorenie obsahu blogu pre ďalšie publikácie vo vašom odbore dáva novému relevantnému publiku príležitosť objaviť vás a vašu firmu. Toto vystavenie vám poskytne väčšiu návštevnosť, ktorú môžete konvertovať na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

Budovať autoritu

Pre tých, ktorí chcú hovoriť na udalostiach vo svojom odbore alebo sa stať autorom, je blogovanie platformou, ktorú môžete použiť na vytvorenie autority. Keď blogujete o výklenku, o ktorom ste najviac informovaní, ľudia vás začnú uznávať ako autoritu v tomto výklenku. Toto uznanie povedie k rozhovorom, podcastom a nakoniec k pozvánkam na vystúpenie a zmluvám o vydaní knihy.

Poradie vo vyhľadávačoch

Ako už bolo spomenuté, váš blog dáva spoločnosti Google nový obsah na pravidelné indexovanie. Môžete použiť každú časť obsahu poradie konkrétnych kľúčových slov ktoré pritiahnu vaše cieľové publikum na váš web. V prípade firiem im kombinácia statických webových stránok a blogových príspevkov umožňuje zacieliť na komerčné kľúčové slová (tie, ktoré priťahujú zákazníkov), ako aj nekomerčné kľúčové slová (tie, ktoré priťahujú tých, ktorí hľadajú informácie). Publikum – zákazníci aj tí, ktorí hľadajú informácie – môžu viesť k novému obchodovaniu.

Mať obsah na zdieľanie

Publikum v sociálnych médiách vnímavejšie na príspevky na blogoch vnímavejšie vnímajú ako reklamy alebo predajné stránky, a podobne s väčšou pravdepodobnosťou zdieľajú príspevky na blogoch so svojimi pripojeniami ako reklamy alebo predajné stránky. Vytvorením obsahu blogu dávate viac na zdieľanie vo svojich profiloch sociálnych médií a dávate svojim návštevníkom niečo, o čo sa majú podeliť pri návšteve vašich webových stránok. Sociálne zdieľanie vášho obsahu zvýši vystavenie cieľovému publiku a povedie k väčšej návštevnosti.

Príspevky na blogu vám tiež poskytujú neobchodný spôsob propagácie vašej firmy. Ak by niekto chcel požiadať o niečo na sociálnej sieti, môžete ľahko odpovedať pomocou blogového príspevku. Na rozdiel od odpovede s predajnou stránkou pre vaše produkty alebo služby, odpoveď pomocou blogového príspevku sa bude považovať za užitočnú a prirodzene povedie osobu k vašim produktom a službám, najmä ak na konci každého z nich uvediete dobrú výzvu na akciu. vašich príspevkov.

Tu je návod, ako by blogovanie mohlo prospieť vášmu životu

výhody blogovania

Ako už možno viete, blogovanie v posledných 10 – 15 rokoch pomohlo mnohým ľuďom a spoločnostiam. Je pravda, že pred dvoma desiatkami rokov blogovanie sotva existovalo. Dnes sú na celom svete online milióny blogov!

Stále nás však znepokojuje snaha presvedčiť ľudí o výhodách blogovania. Aj keď zarábanie peňazí online nie je primárnym cieľom, blog by mohol pomôcť mnohými inými spôsobmi. Pozrime sa na všetky bonusy blogerov.

1. Môžete spravovať svoju online identitu a budovať dôveru

Svoje informácie zverejňujú ľudia aj podniky online. Čo sa stane, keď niekto vyhľadá vaše meno? Jednou z výhod blogov je to, že vám umožňuje budovať a riadiť svoju online identitu.

Okrem profilov v sociálnej sieti môžu ľudia, ktorí hľadajú vaše meno, nájsť váš blog alebo stránku autora na iných blogoch. Tieto informácie pomôžu ľuďom spoznať vás lepšie prečítaním vašej práce.

2. Dozviete sa nové veci

Nielen učíte ostatných, keď blogujete. Učíte sa tiež. Najprv sa dozviete viac o svojom výklenku, pretože musíte vzdelávať sa učiť ostatných. Dozviete sa tiež veľa o ďalších oblastiach, ako je online marketing, bez ohľadu na to, čo píšete.

Či už sa vám to páči alebo nie, existuje určitá znalosť marketingu, ktorú budete musieť zvýšiť návštevnosťou svojho blogu. Vaša znalosť e-mailového marketingu, marketingu vyhľadávacích strojov a marketingu sociálnych médií sa bude naďalej rozširovať.

3. Vylepšite svoje písacie schopnosti

Čím viac niečo urobíte, tým lepšie sa stanete pri tejto zručnosti. Písanie nie je výnimkou. Aj keď nemáte v úmysle študovať písanie, vaše písanie zlepší, čím viac to urobíte. Môžete dokonca investovať do nástrojov na kontrolu gramatiky Grammarly, aby vám pomohol pri písaní základy písania, interpunkcie, pravopisu, štruktúry viet a štýlu.

Dokonca aj tí z vás, ktorí sa nezameriavajú na písomný obsah, napríklad podcasteri a video blogeri, zlepšia písanie prostredníctvom blogov. Ako? Budete musieť písať popisy pre svoje vlastné podcasty a videá. V komentároch k podcastom a videám, ktoré publikujete, budete musieť komunikovať so svojimi odberateľmi blogov.

4. Mohli by ste ovládať nový jazyk

Keď už hovoríme o učení a zlepšovaní svojich schopností, ak sa chcete naučiť druhý jazyk, blogovanie je správna cesta. Tí z vás, ktorí blogujú v inom ako materinskom jazyku, budú v tomto jazyku ovládaní.

Máte možnosť komunikovať s ostatnými hovoriacimi novým jazykom prostredníctvom komentárov a zapojenia sa do sociálnych médií. Nielenže budete písať lepšie v tomto jazyku, ale môžete začať hovoriť lepšie, keď budete pozvaní na audio alebo video rozhovory.

5. Môžete získať technické znalosti

Či už to zamýšľate alebo nie, budete sa učiť novú slovnú zásobu. Rovnako ako aj technologické systémy, nástroje a metódy, ktoré prechádzajú procesom nastavenia a rozširovania blogu.

Nemusí to byť programovací jazyk alebo odborné znalosti webdizajnu. V súčasnosti existuje veľa poloautomatizovaných nástrojov a procesov dostupných online pre nových ľudí na internete. A môžete sa naučiť, ako ich používať čítaním informácií online alebo sledovaním videonávodov.

6. Budete sa spojiť s novými ľuďmi

Jednou z najväčších výhod blogovania je spojenie s ostatnými. Na sociálnych sieťach alebo v zoznamoch e-mailov nezískavate len niektorých sledovateľov. Budujete skutočné vzťahy. Spájate priateľov s ľuďmi, s ktorými by ste sa inak nestretli.

Niečo, čo mnohých ľudí prekvapuje, je to, že si prostredníctvom blogov vyvíjajú fanúšikovskú základňu. Ak sa zúčastníte udalostí vo vašom odbore, ľudia vás nikdy nestretnú. Budú vám poďakovať za skvelú prácu, ktorú ste vykonali. Hlavne ľudia, ktorých stretnete na začiatku vašej cesty blogov. Budú vašimi najvernejšími fanúšikmi, ak s nimi budete naďalej rozvíjať svoj vzťah.

7. Získate odborníka

Skutoční experti sa nikdy nemusia volať odborníkmi. Iní to urobia za vás. Keď sa ocitnete vo svojom výklenku, budete pozvaní, aby ste sa zúčastnili rozhovorov a blogových príspevkov zostavujúcich odborné tipy alebo rady. Posledný vás privedie do spoločnosti ďalších odborníkov vo vašom výklenku a pomôže vám častejšie označovať sa za experta.

Jedným z kľúčov k získaniu uznania odborníkom je vždy užitočný. Aj keď nechcete začať ponúkať bezplatné poradenské služby, chcete pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí malými spôsobmi. Odpoveďou na túto otázku vás tu viac ľudí bude rešpektovať.

8. Dostanete pozvánku na vystúpenie

Ďalším krokom po uznaní odborníka vo vašom výklenku je pozvanie vystúpiť na súvisiacich odvetvových podujatiach. Môže to začať pozývaním na panel hostí, alebo môže ísť o priame žiadosti o usporiadanie relácie.

Hovorenie vám môže pomôcť naďalej zvyšovať reputáciu odborníka vo vašom výklenku. Okamžitú dôveryhodnosť získate, keď môžete povedať, že ste hovorili pri populárnych udalostiach. Pre tých, ktorí hľadajú viac spôsobov, ako zarobiť peniaze, môžete začať platiť za hovorené zákazky.

9. Môžete sa stať autorom

Váš blog je vaše portfólio. Blogeri, ktorí majú zaujímavé informácie, vynikajúce písacie schopnosti a veľké publikum, majú výhodu, ak sa chcú stať vydavateľmi. Mnoho najlepších blogerov uznaných vydavateľskými spoločnosťami a často ponúkané knihy. Iní boli schopní zaslať prezentácie spoločnostiam, aby zabezpečili obchody s knihami, ktoré chcú napísať.

Ak chcete, aby vás vydavateľ upozornil, najprv urobte prieskum vydavateľov, ktorí by pravdepodobne mali záujem o knihu vo vašom nika. Pozrite sa na ostatných blogerov, ktorí napísali knihy vo vašom výklenku, a zistite, kto ich vydal. Potom začnite komunikovať s vydavateľskou spoločnosťou na sociálnych sieťach a dostaňte sa na radar.

10. Dostanete pracovné ponuky

Blogovanie v obchodnom výklenku vám môže pomôcť pri práci. Firmy, ktoré uznávajú výhody marketingu obsahu, hľadajú vždy zamestnancov, ktorí dokážu vytvoriť pútavý obsah. Keď sa spojíte s ostatnými vo svojom výklenku, pravdepodobne sa stretnete s ľuďmi, ktorí prijímajú pracovné miesta na voľné pracovné miesta.

Ak ste na trhu práce, profesionalita je kľúčom. Váš blog a verejné sociálne profily by nemali obsahovať nič, čo by vás mohlo negatívne zobraziť. Patria sem fotografie opitých párty alebo výpary o vašom súčasnom zamestnávateľovi.

11. Môžete založiť nové podnikanie

V niektorých situáciách sa blog môže začať ako koníček, len ak dospeje na podnikanie na plný úväzok a za dobre platenú spoločnosť. Napríklad, Pat Flynn vytvoril Akadémia zelených skúšok blog zdieľať jeho názor a myšlienky na architektúru. Po prepustení zo zamestnania sa rozhodol brať blogovanie vážne. Ako to zmenilo jeho život?
Jeho blog sa zmenil na skutočnú firmu, z ktorej si môže zarobiť na živobytie. Flynn príbeh je jedným z mnohých ľudí, ktorí prostredníctvom blogov začali úspešné firmy.

12. Môžete predať viac produktov

Prevádzkujete vlastnú firemnú webovú stránku? Blogovanie vám pomôže predať viac. Musíte iba vytvoriť obsah, ktorý vedie čitateľov k tomu, aby sa zaujímali o vaše produkty a služby. Propagujte svoj obsah svojim ideálnym zákazníkom a zistíte, že začnete zachytávať potenciálnych zákazníkov a uzatvárať väčší predaj.

Predaj sa viac týka produktov a služieb, ktoré ponúkate, ako aj niektorých pridružených ponúk. Pre predaj pridružených produktov platí rovnaké pravidlo. Píšte blogové príspevky, ktoré vedú čitateľov k interakcii s položkami, ktoré môžu ponúkať iné podniky. A mohli by ste od nich dostať províziu.

13. Môžete získať okamžitú spätnú väzbu

Nezáleží na tom, či prevádzkujete osobný blog alebo blog pre spoločnosť, v ktorej pracujete, blogovanie vám pomôže získať spätnú väzbu od fanúšikov a zákazníkov. Mohlo by to byť negatívne alebo pozitívne, ale je dôležité vedieť, čo si ľudia myslia o obsahu, ktorý zverejníte.

Ako blogger získate prečítanie komentárov v ten istý deň, keď uverejníte obsah. Pomôže vám to získať takmer okamžitú spätnú väzbu a získať predstavu o výkonnosti vášho obsahu.

14. Vytvoríte viac blogov alebo píšete na iných blogoch

Väčšina blogerov sa nezastaví na jednom blogu. Niektorí blogeri, ktorí začínajú špecifickými blogmi, sa venujú blogovaniu o samotnom procese blogovania. Iní sa zaoberajú zarábaním peňazí online, keď sa ich výklenky blogu stanú úspešnými. Alebo blogeri, ktorí začínajú veľmi zovšeobecnenými blogmi, sa môžu rozvetviť do špecifických blogov.

Ak chcete začať nový blog, budete lepšie rozumieť tomu, ako dosiahnuť úspech nového blogu. So všetkými pokusmi a chybami, ktoré ste absolvovali so svojím prvým blogom. Tieto znalosti vám pomôžu dosiahnuť úspech vášho nového blogu v kratšom období. A pomôžu vám znovu zažiť všetky vyššie uvedené výhody.

15. Blogovanie vám môže poskytnúť slobodu

Blogovanie vám dáva právo pracovať z ľubovoľného miesta a kedykoľvek. Okrem toho máte tiež možnosť robiť veci, ktoré radi robíte! Trávte viac času so svojou rodinou, športovými aktivitami a účasťou na programoch rozvoja komunít.

Ak máte radi cestovanie, blogovanie vám tiež pomôže navštíviť krásu sveta. Môžete to urobiť všetky a pritom si užiť skromné ​​bývanie z blogov!

Ste pripravení začať svoj vlastný blog?

Vytvorenie osobného blogu je možné vykonať tak rýchlo. Najprv musíte zvoliť názov svojho blogu. Je to jeden z najdôležitejších krokov pri začatí nového blogu.

Odporúčaný nástroj:

Po výbere názvu domény sa musíte rozhodnúť pre platformu blogov a poskytovateľa webhostingu. Pre všetkých nových blogerov odporúčame hostené WordPress.org a Bluehost, spoločnosť, ktorá má na svete viac ako 2 milióny webových stránok. Dostanete bezplatné doménové meno keď sa s nimi zaregistrujete a ak sa vám ich služby nepáčia, ponúkajú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

záver

Chcete sa podeliť o svoju vášeň, vzdelávať ostatných, získať expozíciu, vybudovať autoritu, hodnotiť vo vyhľadávaní alebo zdieľať obsah? Ak áno, môžete byť pripravení spustiť nový blog. Pamätajte však na jednu vec, vaša vízia musí byť dlhodobá. Čokoľvek urobíte dnes, bude mať v budúcnosti vplyv na vašu online prítomnosť. Ako vidíte, blogovanie má rôzne výhody, ktoré idú nad rámec zarábania peňazí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map