Čo je to blogový príspevok? – Dokonalá štruktúra

Učiť-Blogging_blogspot-content


Ak chcete začať nový alebo už začatý blog, ďalším krokom by bolo zistiť, čo napísať. Bez ohľadu na účel blogu, osobného alebo obchodného, ​​by obsah mal pri úspechu blogu rozhodujúcu úlohu.

Musíte si uvedomiť, že internet je presýtený textovým obsahom. Preto, aby vaše príspevky na blogu vynikli, musíte investovať vážne úsilie do vytvorenia skvelého obsahu.

V tomto článku vám ukážeme, ako napísať svoje príspevky do blogu a informovať ich.

Definícia blogového príspevku

Príspevok na blogu je záznam (článok), ktorý píšete na blogu. Môže obsahovať obsah vo forme textu, fotografií, infografík alebo videí.

Štruktúra blogového príspevku

Nasleduje základná štruktúra dobrého príspevku na blogu:

Štruktúra príspevku blogu

Túto šablónu môžete použiť na svojich stránkach

Pomocou týchto prvkov môžete optimalizovať každý príspevok pre čitateľov aj vyhľadávacie nástroje:

titulok

Nadpis alebo názov vášho blogového príspevku musí upútať pozornosť potenciálnych čitateľov. Ľudia to môžu vidieť vo svojom informačnom kanáli sociálnych médií alebo vo výsledkoch vyhľadávania. Nezabudnite uviesť hlavnú frázu, ktorú ľudia môžu použiť pri hľadaní témy, ktorú pokrývate.

Dátum vydania

Dátum zverejnenia vášho obsahu je voliteľný, ale odporúča sa. Ak často aktualizujete svoj blog, dátumy príspevkov môžu pomôcť vašim návštevníkom určiť posledné príspevky. Nie je to také dôležité na vždyzelených obsahových stránkach, ale často sa používa v denne publikovanom obsahu.

Autor by-line

Vedľajší autor pomáha čitateľom určiť, kto obsah napísal, a je obzvlášť dôležitý pre blogy s mnohými autormi. Okrem toho by autorský riadok mohol dať vášmu obsahu väčšiu dôveru, ak ho vytvorí uznávaný autor.

Kategória príspevku

Triedy kategórií, ktoré sa používajú na zoskupenie obsahu do samostatných sekcií. Odporúča sa používať značky kategórií pre každý blogový príspevok, ktorý vytvoríte. Zoskupovanie relevantného obsahu pomôže vašim návštevníkom a vyhľadávacím nástrojom indexovo prehľadávať váš blog.

úvod

Prvý odsek vášho blogového príspevku zabezpečí, aby ľudia čítali alebo nechali ľudí odísť. Uistite sa, že núti ľudí čítať zvyšok vášho obsahu. V tomto odseku by ste mali vo svojich vyhľadávacích nástrojoch použiť zacielenú frázu kľúčového slova aspoň raz.

Hlavný obsah

Je to hlavná časť obsahu vášho blogového príspevku. Titulok považujte za prísľub a hlavný obsah za splnenie tohto sľubu. Váš hlavný obsah by mal potešiť každého, kto navštívi váš príspevok na základe nadpisu. Ak vytvoríte obsah, ktorý nespĺňa sľuby vášho nadpisu, ľudia začnú váš blog označovať ako nenapĺňajúci. Dĺžka vašich blogových príspevkov sa môže pohybovať od 300 do 3 000 alebo viac slov. Najlepšie je striedať dĺžku svojich príspevkov, keď získate prehľad o tom, čo je pre vaše publikum najlepšie.

Sub-titulky

Mnoho ľudí prehľadá váš obsah blogu, na rozdiel od jeho čítania. Napíšte podnadpisy, ktoré váš obsah rozdelia do stráviteľných častí. Uistite sa, že tieto podnadpisy predstavujú obsah v nich.

Tučné písmo

Na zvýraznenie dôležitých bodov použite tučný text v niekoľkých oblastiach hlavného obsahu. Používajte ho selektívne. V opačnom prípade bude celý váš článok vyzerať tučne, čím sa odstráni možnosť zvýraznenia kľúčových častí obsahu.

Zoznamy s odrážkami / číslami

Aj keď nechcete, aby sa celý váš príspevok naplnil odrážkami alebo číslami, tieto zoznamy vám pomôžu oddeliť kroky a tabuľky užitočným obsahom.

Media

Doplňte textovú časť vášho obsahu médiami, ako sú napríklad súvisiace obrázky a video. Pomôže vám to rozbiť váš obsah a lepšie ilustrovať vaše body.

Najmenej, čo môžete urobiť, je zahrnúť odporúčaný obrázok do svojho príspevku. Pridajte hlavný frázový príspevok svojho príspevku do názvu obrázka a do značky ALT. Pomôže vám to pri optimalizácii vyhľadávania vášho príspevku.

záver

Záver by mal byť odsek alebo dva na konci vášho príspevku na zhrnutie obsahu, ktorý ste napísali. Čitateľ by mal pochopiť, na aký materiál ste sa zmienili. Ak tak neurobili, je pravdepodobné, že sa vrátia a uvidia, čo im možno uniklo.

Výzva do akcie

Posledný riadok vášho blogového príspevku by mal byť nejakou formou výzva do akcie. Môže byť rovnako jednoduché ako požiadať čitateľov, aby sa podelili o svoje myšlienky v komentároch alebo aby zdieľali príspevok na sociálnych sieťach. Ak ste príspevok napísali na propagáciu konkrétneho produktu alebo služby, výzva na akciu by mala povzbudiť čitateľa, aby sa o ňom dozvedel viac.

Tlačidlá sociálneho zdieľania

Sociálne médiá sú užitočným nástrojom na propagáciu obsahu blogu. Musíte zaistiť, aby ste do celého svojho obsahu zahrnuli sociálne tlačidlá, aby ich ľudia mohli ľahko zdieľať na sociálnych sieťach. Môžete ich umiestniť na hornú časť obsahu, do spodnej časti obsahu alebo na boku ako plávajúcu miniaplikáciu.

Sekcia komentárov

Okrem obsahu vášho príspevku na blogu sú komentáre najdôležitejšou súčasťou vášho blogu. Táto časť poskytuje vašim čitateľom príležitosť interagovať s vami a ostatnými návštevníkmi. Je dôležité, aby ste reagovali na komentáre a otvorili konverzáciu.

Nemusíte zahrnúť všetky prvky z tohto zoznamu do každého príspevku. Uistite sa, že máte vždy pútavý úvod, kvalitný obsah a solídny záver.

Ako napísať svoj prvý blogový príspevok

Prvý z nich bude najťažšie písať a je pravdepodobné, že sa budete cítiť ako Alice v ríši divov. Je však dôležité vytlačiť sa z pohodlia a dostať sa tam vonku.

Vo svojom prvom príspevku sa môžete venovať chvíľke a predstaviť sa. Povedzte svojim čitateľom, kto ste, čo vás motivovalo k blogu a čo píšete. Názov príspevku môže byť „Vitajte v mojom blogu“ alebo „Môj prvý príspevok v blogu“. Tu môžete predstaviť svoj ďalší blogový príspevok, kde budete hovoriť o určitej konkrétnej téme.

Odporúčané čítanie: Ako napísať obsah blogu

Príklady dobrých blogových príspevkov

Názov vášho blogového príspevku by mal zachytiť čitateľov a ukázať im hodnotný návrh. Malo by obsahovať vaše hlavné kľúčové slová a výhody, ktoré získajú vaši čitatelia z blogového príspevku.

Málo nápadov na blogové príspevky:

záver

Teraz ste zvládli základy a porozumeli štruktúre blogového príspevku. Ďalšou vecou je experimentovať s vaším obsahom. Vaše príspevky v blogu musia vyčnievať z mora obsahu, ktorý zaplavuje internet. Pokúste sa byť odlišný a pristupujte k svojmu predmetu z nového uhla, ktorý môže byť dokonca kontroverzný. Veľa štastia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map