Čo je to blog? – Definícia blogu, blogovania a bloggera

čo je obrázok blogu


Viete, čo sú blogy? Ak tak neurobíte, ste na správnom mieste. Na začiatku bol blog skôr osobným denníkom, ktorý ľudia zdieľali online, a siaha až do roku 1994. V tomto online denníku ste mohli hovoriť o svojom každodennom živote alebo zdieľať veci, ktoré robíte. Ľudia však videli príležitosť oznámiť akékoľvek informácie novým spôsobom. Tak začal krásny svet blogov.

Dnes je na webe viac ako 600 miliónov blogov.

Čo je to blog?

Definícia blogu

Blog (skrátenie „weblogu“) je online denník alebo informačná webová stránka, ktorá zobrazuje informácie v opačnom chronologickom poradí, pričom najnovšie príspevky sa objavia ako prvé. Je to platforma, kde autor alebo dokonca skupina spisovateľov zdieľajú svoje názory na konkrétny predmet.

Aký je účel blogu?

Existuje veľa dôvodov na založenie blogu na osobné použitie a iba niekoľko hŕstok z nich na obchodné blogovanie. Blogovanie pre firmy, projekty alebo čokoľvek iné, čo by vám mohlo priniesť peniaze, má veľmi priamy účel – hodnotiť vaše webové stránky vyššie v SERP Google, a.k.a..

Ako podnik sa spoliehate na to, že zákazníci budú naďalej kupovať vaše produkty a služby. Ako nové podnikanie sa spoliehate na blogovanie, ktoré vám pomôže dostať sa k týmto zákazníkom a upútať ich pozornosť. Bez blogovania by vaše webové stránky zostali neviditeľné, zatiaľ čo vďaka spusteniu blogu môžete vyhľadávať a súťažiť.

Hlavným účelom blogu je teda spojiť vás s relevantným publikom. Ďalším krokom je zvýšenie návštevnosti a odoslanie kvalitných potenciálov na váš web.

Čím častejšie a lepšie sú vaše príspevky na blogu, tým vyššia je pravdepodobnosť, že vaše cieľové publikum objaví a navštívi váš web. Čo znamená, že blog je efektívny nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov. Pridajte skvelú výzvu na akciu (CTA) a prevádzka vášho webu na kvalitných potenciálnych zákazníkov. Blog vám však tiež umožňuje predviesť vašu autoritu a vybudovať značku.

Keď použijete svoje špecializované vedomosti na vytváranie informatívnych a pútavých príspevkov, buduje to dôveru vášho publika. Vďaka vynikajúcim blogom bude vaša firma vyzerať dôveryhodnejšia, čo je dôležité najmä v prípade, že vaša značka je stále mladá a pomerne neznáma. Zabezpečuje súčasne prítomnosť a autoritu.

Štruktúra blogu

Vzhľad blogov sa časom zmenil a v súčasnosti blogy obsahujú rôzne položky. Väčšina blogov však obsahuje niektoré štandardné funkcie a štruktúru. Toto sú bežné funkcie, ktoré bude typický blog obsahovať:

 • Záhlavie ponuky alebo navigačného panela
 • Hlavná oblasť obsahu so zvýraznenými alebo najnovšími blogovými príspevkami
 • Bočný panel so sociálnymi profilmi, obľúbeným obsahom alebo výzvou na akciu
 • Päta s relevantnými odkazmi, ako napríklad zrieknutie sa zodpovednosti, zásady ochrany osobných údajov, stránka kontaktov atď.

Základná štruktúra blogu

Túto šablónu môžete použiť na svojich stránkach

Vyššie uvedený príklad predstavuje základnú štruktúru blogu. Každá položka má svoj vlastný význam a pomáha návštevníkom prechádzať váš blog.

Blogy a webové stránky

Väčšina ľudí si stále kladie otázku, či medzi blogom a webovou stránkou existuje nejaký rozdiel. Čo je to blog a čo je to web? Je dnes ešte náročnejšie rozlišovať medzi nimi. Mnoho spoločností integruje blogy do svojich stránok, aby plnili rovnakú funkciu.

Čo odlišuje blogy od webových stránok?

Blogy potrebujú časté aktualizácie. Dobrými príkladmi sú recepty na zdieľanie potravinových blogov alebo spoločnosť, ktorá píše o svojich priemyselných správach.

Blogy podporujú dokonalé zapojenie čitateľov. Čitatelia majú možnosť divákovi komentovať a vyjadriť svoje odlišné obavy. Statické webové stránky naopak pozostávajú z obsahu prezentovaného na statických stránkach. Statickí vlastníci webových stránok zriedka aktualizujú svoje stránky. Majitelia blogov pravidelne aktualizujú svoje stránky novými blogovými príspevkami.

Medzi kľúčové prvky, ktoré identifikujú príspevok blogu zo statickej stránky, patrí dátum uverejnenia, referencia autora, kategórie a značky v rámci vedľajšej linky. Aj keď nie všetky blogové príspevky majú všetky tieto vedľajšie prvky, statické webové stránky neobsahujú žiadne z týchto položiek. Z hľadiska návštevníka sa obsah statickej stránky nezmení z jednej návštevy na nasledujúcu. Obsah blogu má však potenciál ponúkať každý deň, týždeň alebo mesiac niečo nové. V závislosti od harmonogramu zverejnenia vlastníka blogu.

Čo je to blogovanie?

Začiatkom roku 2000 sa blogovanie objavovalo vo všetkých rôznych fázach, keď sa zrodilo niekoľko politických blogov. Začali sa objavovať aj blogy s návodmi na použitie. Založené inštitúcie začali zaznamenávať rozdiel medzi žurnalistikou a blogovaním. Počet blogerov v Spojených štátoch má v roku 2020 dosiahnuť 31,7 milióna používateľov.

Definícia blogov

Blogovanie je súbor mnohých zručností, ktoré človek potrebuje na spustenie a kontrolu blogu. Vybavte webovú stránku nástrojmi, ktoré uľahčujú proces písania, uverejňovania, prepájania a zdieľania obsahu na internete.

Prečo je blogovanie také populárne?

Je dôležité uviesť, že blogovanie rastie každým ďalším dňom! Preto, aby sme odpovedali na otázku „čo je to blogovanie“, musíme sa pozrieť na faktory, ktoré spôsobili jej vzostup.

V počiatočných fázach sa stali hlavnými prúdmi blogy, keďže ich spravodajské služby začali používať ako nástroje na dosahovanie kontaktov a formovanie názorov. Stal sa novým zdrojom informácií.

Prečo je blogovanie také populárne

Firmy videli dobrý spôsob, ako zvýšiť úroveň spokojnosti zákazníkov. Spoločnosti prostredníctvom blogov neustále informujú klientov a zákazníkov. Čím viac ľudí navštívi váš blog, tým väčšia pozornosť a dôvera sa vašej značke získa.

Osobní a špecializovaní blogeri videli potenciál osloviť viac ľudí zaujímajúcich sa o konkrétne témy. Návštevníci môžu prostredníctvom blogu komentovať a komunikovať s vami alebo s vašou značkou, čo vám pomôže vytvoriť sieť verných sledovateľov.

Vedeli ste, že môžete prostredníctvom blogov zarobiť peniaze? Akonáhle sa váš blog dostane dosť pozornosti a fanúšikov, môžete sa pozrieť na spôsoby, ako speňažiť svoj blog. Prostredníctvom blogu môžete ponúkať svoje služby a predávať produkty.

Kto je bloger?

V poslednej dobe sa blogeri stali slávnymi z rôznych dôvodov. Alternatívna kariéra alebo zamestnanie pre mnoho ďalších ľudí sa rozhodlo vstúpiť do radov. Kto sú teda blogeri? Toto sú jednotlivci, ktorí s vami radi zdieľajú časti svojho života. Uverejňujú rôzne témy z oblasti umenia, domácich dizajnov, tesárstva a finančných článkov. Bloggeri sú mobilní a nemusia byť na jednom mieste. Žijú na internete!

Definícia bloggera

Blogger je niekto, kto riadi a riadi blog. Zdieľa svoj názor na rôzne témy pre cieľové publikum.

Prečo dnes veľa blogov robí veľa ľudí?

Chceli by ste mať svoj vlastný blog? Áno! Väčšina ľudí dnes vytvára blog z rôznych dôvodov. Každá ľudská bytosť má svoj príbeh. Preto môžu blogeri prostredníctvom internetu komunikovať s väčšou skupinou ľudí.

Prečo je blogovanie tak populárne? Blogy vám umožňujú hovoriť o akýchkoľvek témach a vyjadriť svoj názor. Nájdete tu blogerov, ktorí píšu o každej aktivite, ktorá sa uskutočnila počas dňa. Môžu sa pohybovať od malých problémov, ako je prebudenie, až po hlavné problémy, ako sú ľudské práva a zmena podnebia! Nezabudnite, že ako bloger, ktorý prevádzkuje svoj vlastný blog, sa musíte spoliehať na témy, ktoré máte radi, a snažiť sa stať jedným z najlepších blogov na webe..

Dostávajú blogeri platby?

Blogeri zarábajú peniaze, ale nejde o rýchlo sa rozvíjajúcu profesiu.

Predtým, ako začnete speňažovať svoj blog, musíte si zostaviť svoje hodnotenie Google SERP a svoj vplyv na miesto. A to si vyžaduje veľa času a kvalitného obsahu. Príležitosti na zarábanie peňazí sa nebudú prezentovať, kým nezískate určitú dôveryhodnosť v tejto oblasti. Takže sa pustite do práce.

Tu je návod, ako môžete zarobiť dobré peniaze ako špičkového blogera s najvyššou hodnotou:

 • Predaj reklamného priestoru na vašom blogu súkromne alebo prostredníctvom služby Google AdSense.
 • Staňte sa pridruženým partnerom súkromne alebo prostredníctvom reklamných sietí.
 • Predaj vlastných digitálnych produktov, ako sú elektronické knihy a príručky.
 • Predaj členov za účelom prístupu k exkluzívnemu obsahu alebo poradenstvu.
 • Používanie blogu ako nástroja na marketing obsahu pre vaše podnikanie.

Ak začínate blog ako spôsob marketingu a podpory svojej existujúcej firmy, pravdepodobne nebudete predávať reklamný priestor ani členstvo. Môžete však vytvoriť a začať ponúkať exkluzívne digitálne produkty, ako sú elektronické knihy, príručky alebo online kurzy, ako nástroj na zachytávanie potenciálnych zákazníkov výmenou za e-mailové adresy návštevníkov. Týmto spôsobom ich posuniete o krok ďalej v predajnom zúžení.

Chcete si založiť blog sami?

Vytvorenie vlastného osobného blogu trvá niekoľko krokov. Najprv musíte rozhodnúť o názve svojho blogu, ktorý sa tiež nazýva doménové meno, a zvoliť najlepšiu platformu pre blogovanie. Odporúčame vám ísť s platformou, ktorá je hostiteľom hostiteľa. Pokiaľ ide o samo hostené platformy, existuje niekoľko možností, ale najobľúbenejšie je WordPress.org.

Potom si musíte zvoliť webhostingovú službu a pre nových blogerov dôrazne odporúčame Bluehost, spoločnosť, ktorá má na svete viac ako 2 milióny webových stránok. Dostanete Zadarmo doménové meno keď sa s nimi zaregistrujete a ak sa vám ich služby nepáčia, ponúkajú 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Krok jedna

Kliknutím na tento odkaz prejdete na stránku „Exkluzívna ponuka“ vyhradenú pre našich fanúšikov. Akonáhle sa tam dostanete, kliknite na „Začíname“.

Krok jedna

Krok dva

Ak je toto váš prvý hostingový účet, mali by ste začať so základným plánom, pretože budete potrebovať čas na určenie svojich potrieb a možností. Základný plán obsahuje všetko, čo začiatočník potrebuje na založenie nového blogu. Zvážte ďalšie plány neskôr, keď sa váš blog spustí a vaše potreby sa zvýšia.
Krok dva

Krok tri

Názov vašej domény bude hrať dôležitú úlohu pri budúcom vývoji vášho blogu, a preto je dôležité, aby ste si našli čas a našli dobré doménové meno. Po dokončení zadajte názov do stĺpca „nová doména“ a vyberte svoju doménu najvyššej úrovne.
Krok tri

Odporúčaný nástroj:

Do tohto poľa „nová doména“ jednoducho zadajte požadovanú doménu a BlueHost vám ukáže, či je k dispozícii alebo nie. Ak nie, poskytne vám zoznam podobných mien, z ktorých si môžete vybrať.

záver

Dúfame, že ste sa naučili niečo dôležité, pokiaľ ide o svet blogov. Ak sa vám podarilo založiť blog, ďalším krokom je práca na obsahu blogu, aby vaši čitatelia boli spokojní a zapojení. Neváhajte a pozrite sa na náš rozsiahly zoznam zdrojov blogov, ktoré vám pomôžu spustiť a rozšíriť svoj nový blog.

What-is-a-Blog infographic

Neváhajte použiť tento infographic na svojich webových stránkach

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map