Nepoužívajte FeedBurner – 10 skvelých alternatív RSS pre WordPress

Nepoužívajte FeedBurner - 10 skvelých alternatív RSS pre WordPress


Keď ste sa rozhodli založiť blog, očividne ste chceli, aby ľudia mohli ľahko získať prístup k vašim príspevkom. Priemerný používateľ bude pravdepodobne naraziť na vaše stránky prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov alebo sociálnych médií a stačí sa pozrieť na jednu alebo možno dve stránky. Čo sa však stane, ak sa tento používateľ rozhodne pravidelne sledovať váš blog?

Čo je to RSS?

V prvých dňoch online blogov by sa ľudia museli zastaviť na vašej domovskej stránke a obnoviť obsah, aby zistili, či vy a vaši autori nezverejnili nič nové. Aj keď je to úplne normálne, ak chcete sledovať iba niekoľko stránok, veci sa komplikujú a časovo náročné, akonáhle rozbalíte zoznam obľúbených blogov.

RSS zdroj

Našťastie inteligentní ľudia vyvinuli technológiu, ktorá umožňuje automatické oznamovanie nového obsahu. RSS je skratka, o ktorej ste pravdepodobne počuli. Je to skratka pre Really Simple Syndication alebo Rich Site Summary, ale veľa používateľov internetu to vie rovnako ako informačné kanály alebo informačné kanály.

Aj keď si to mnohí myslia ako zastarané, RSS je stále nažive a milióny ich stále používajú každý deň.

Použitím RSS dostali vydavatelia šancu ľahšie publikovať svoj obsah a pripravovať blogové príspevky pre používateľov z celého sveta. Využitím tejto technológie môžu vaši lojálni čitatelia dostávať upozornenia na nový obsah na webe prostredníctvom svojich prehliadačov, aplikácií tretích strán a dokonca aj smartfónov a tabletov. Ešte lepšie je, že dokážu čítať celé príspevky z čítačky RSS, ak to tak máte.

Vyhnite sa FeedBurneru a ušetrite si čas a nervy

FeedBurner je populárny poskytovateľ správy informačných kanálov RSS. Aj keď sme všetci zvyknutí na to, že všetko, čo pochádza od spoločnosti Google, je špičkové, táto služba je plná chýb a používatelia majú ťažkosti s implementáciou do svojich blogov WordPress..

FeedBurner sa stal populárnym, pretože ponúka podrobné štatistiky, jednoduché registrácie e-mailov a funkcie zdieľania v sociálnych sieťach. Problémy, ktoré spôsobuje, sa však stali príliš veľkými.

Google tiež zastavil vývoj služby a my všetci čakáme na úplné zastavenie služby.

10 skvelých alternatív RSS pre WordPress

Pred stratou času na nastavenie FeedBurneru si prečítajte všetky ostatné možnosti, ktoré pre vás budú pracovať omnoho lepšie. Našťastie väčšina z nich ponúkne všetko, čo FeedBurner robí, ale keď narazíte na chybu, neurobia vás nárazom na klávesnicu..

1. Natívny RSS kanál WordPress

CENA: zadarmo

WordPress RSS

Pred nastavením ďalších informačných kanálov RSS a platením za služby tretích strán by sme chceli pripomenúť funkciu, ktorá je dodávaná s balíkom WordPress. WordPress predvolene pripravuje pre váš blog informačný kanál automaticky. Aj keď je to celkom jednoduché, väčšina blogerov nepotrebuje viac, ako ponúka.

Ak chcete získať prístup k svojmu RSS kanálu, jednoducho prejdite na www.yourblog.com/feed, a všetko vám bude doručené v priebehu niekoľkých milisekúnd. Ak sa rozhodnete používať natívny informačný kanál RSS, získate nad ním úplnú kontrolu.

Aj keď budete môcť upraviť zdroj pomocou kódovania funkcií do neho alebo rozšírením o rôzne doplnky, mali by ste vedieť, že prichádza s určitými obmedzeniami. Pre začiatočníkov nebudete vedieť, koľko ľudí si prezeralo váš informačný kanál, ani nedostanete podrobnú štatistiku a možnosti odberu e-mailov. Ak sa vás niečo týka, jednoducho prejdite na ďalšie alternatívy v našom zozname.

2. FeedPress

CENA: Od 4 dolárov mesačne

Ak už používate FeedBurner, budete milovať skutočnosť, že FeedPress umožňuje ľahkú migráciu zo služby. Po migrácii odberateľov si môžete prestať robiť starosti, čo sa stane, keď prestane fungovať neslávne známa služba Google.

Toto nie je jediná výhoda registrácie účtu FeedPress. Táto služba vám umožní ľahšie sledovať informačné kanály a odbery pomocou ich analytického nástroja. Svoj účet môžete tiež prispôsobiť a pri zverejňovaní nových informačných kanálov použiť vlastný názov domény.

Keďže je označená bielou farbou, nemusíte sa obávať, že vaši čitatelia vedia, že používate službu tretej strany. Stačí použiť svoje vlastné logá, obrázky a mená a prispôsobiť si informačný kanál RSS vo svojom blogu. FeedPress uľahčuje automatické publikovanie informačných kanálov na Facebook, Twitter a Buffer. A pretože hovoríme o WordPress, mali by ste vedieť o bezplatný doplnok FeedPress to všetko uľahčí.

3. Kŕmenie

CENA: Od 6 dolárov mesačne

Táto fantastická služba automaticky extrahuje informácie z ľubovoľnej webovej stránky, ktorú chcete. O zlomok sekundy vygeneruje informačný kanál z webu a vytvorí z neho upozornenia na odber alebo uverejnenie.

V základnom pláne môžete použiť až 20 informačných kanálov. Osviežujú sa každých šesť hodín. Môžete tiež používať analytiku informačných kanálov, upravovať tituly a prostredie bez doplnkov, ale môžete rozšíriť balík a získať omnoho viac možností pomocou plánov Plus, Business a Corporate..

4. RapidFeeds

CENA: Od 4,49 dolárov mesačne 

RapidFeeds

Či už chcete len vytvoriť kanál a publikovať ho svojim predplatiteľom alebo ho interne používať so svojím tímom, RapidFeeds vám pomôže. Pomocou ich výkonnej aplikácie FeedManager<, you get to see daily and monthly statistics, geo-distribution, click-through details, user-agent stats and much more. The service allows you to use your domain for the RSS feed so that you can work on the brand name. By setting up automated tweets, you can forget about manually updating the status on the popular social media site. Instead, every time that you publish a new post, RapidFeeds will also tweet it to your followers. You can also schedule RSS feed updates, protect them with a password if needed, and it is good to know that the support team is there for you 24/7.

5. FeedBlitz

CENA: Od 7 dolárov mesačne

FeedBlitz prichádza s integrovanými systémami komentárov, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť dynamický a živší RSS kanál. Poskytnutím jednoduchej migrácie pomocou FeedBurner získate relax, ak využívate službu, ktorá sa už nikomu nepáčila.

FeedBlitz vám umožňuje používať vlastnú štruktúru adresy URL. Môžete napríklad napríklad poskytovať informačné kanály priamo z feeds.yourblog.com a prispôsobte celé prostredie svojej značke. Ak máte podcast, táto úžasná služba zvládne aj celú vec.

Obsahuje tiež reklamnú sieť vhodnú pre RSS, takže pomocou FeedBlitz môžete dokonca zarábať peniaze. Existuje niekoľko programov predplatného, ​​takže si nájdete ten, ktorý je najlepší pre počet predplatiteľov, ktorý získate.

6. Jednoduché štatistické údaje

CENA: zadarmo

Jednoduché štatistické údaje

Simple Feed Stats je bezplatný doplnok WordPress, ktorý môže vylepšiť váš predvolený informačný kanál RSS. Môže automaticky sledovať informačný kanál a poskytovať užitočné štatistiky. Rôzne nástroje a možnosti vám pomôžu nakonfigurovať a spravovať informačný kanál RSS ako profesionál.

Pomocou doplnku môžete ľahko zistiť počet predplatiteľov prostredníctvom značky šablóny alebo jednoduchého skráteného kódu.

Keďže je doplnok bezplatný, nemusíte sa rozhodnúť pre mesačné predplatné ani využívať služby tretích strán. Ak ste jednoduchým používateľom informačného kanála RSS, vyskúšajte doplnok pred výberom platenej možnosti, pretože môže byť pre vás ideálny.

7. Aweber

CENA: Od 19 USD mesačne

Aj keď Aweber nie je úplne venovaný RSS kanálom, je to stále skvelá alternatíva k FeedBurner. Za 19 dolárov mesačne môžete pracovať až s 500 predplatiteľmi. Môžete im posielať kanály RSS každý deň, týždenne alebo mesačne a kontrolovať podrobnosti o odberoch. Vyberte konkrétne dni, keď chcete svojich účastníkov informovať o nových článkoch.

Ak chcete ešte väčšiu kontrolu, existuje pekná možnosť, ktorá vám umožňuje odoslať informačný kanál RSS po zverejnení určitého počtu článkov.

8. MailChimp

CENA: zadarmo

MailChimp je jednou z najpopulárnejších webových e-mailových marketingových služieb. Spomedzi mnohých úžasných funkcií, ktoré ponúka, sa dnes zaujímame o funkciu E-mail na RSS.

Vytvorte vlastné šablóny RSS a určte, ako často bude MailChimp odosielať aktualizácie vašim odberateľom. Po zverejnení obsahu sa nemusíte starať o zasielanie aktualizácií – MailChimp urobí všetko automaticky, aby ste sa mohli zamerať na iné veci.

Keďže MailChimp je zadarmo, ak máte menej ako 2 000 predplatiteľov, stačí sa zaregistrovať na bezplatný účet a otestovať službu. Je to skvelá alternatíva pre tých z vás, ktorí ešte stále nemajú toľko odberateľov RSS.

9. Mad Mimi

CENA: Od 10 dolárov mesačne

Mad Mimi je ďalší poskytovateľ e-mailového marketingu, ktorý ponúka službu RSS to Email.

Importovanie informačného kanála RSS je veľmi jednoduché. Potom stačí vybrať štýl, ktorý sa vám páči, a publikum, ktoré bude dostávať informačný kanál. V predvolenom nastavení bude Mad Mimi zahŕňať všetky príspevky do informačného kanála, ale to je niečo, čo môžete ľahko upraviť na stránke nastavení. Aj keď ide o prémiovú službu, môžete si ju vyskúšať zadarmo a skontrolovať, či je pre váš blog dosť dobrá.

10. Špecifické krmivá

CENA: zadarmo

Zavedením novej možnosti predplatného na svoje stránky môžete nechať svojim návštevníkom, aby im doručovali články. Umožnite používateľom rozhodnúť sa, aké aktualizácie dostanú. Napríklad používatelia si môžu ľahko zvoliť príjem správ so špecifickými značkami, autormi alebo kľúčovými slovami. Tým sa zlepší používateľská skúsenosť a bude menej pravdepodobné, že získate používateľov, ktorí sa odhlásia po nových aktualizáciách.

Používatelia si tiež môžu vybrať, či chcú z vašich stránok iba titulky alebo celý obsah. Zadaním kanálu zobrazovania môžu používatelia zmeniť spôsob, akým agregujú obsah z vašich stránok. Vďaka tomu ocenia obsah.

Konkrétne informačné kanály sú úplne zadarmo, takže prečo to nevyskúšať?

záver

Aj keď je FeedBurner stále v prevádzke a ak ho naozaj chcete, môžete ho používať, je zrejmé, že služba je problematická. Počet nespokojných používateľov neustále rastie a nikdy nemôžete vedieť, kedy Google úplne vypne FeedBurner..

Pretože existuje toľko dobrých alternatív, ktoré môžu dokonca migrovať účastníkov z FeedBurner, veríme, že každý by mal prejsť na iného poskytovateľa. Ak nechcete platiť pár dolárov mesačne za prémiovú službu, v zozname sú niektoré fantastické, ktoré môžete bezplatne použiť. Nakoniec, ak máte menší blog, ktorý nemá toľko čitateľov RSS, môžete vždy nechať veci tak, ako sú, a používať natívnu službu RSS RSS WordPress..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map