Desať charakteristík blogu a kvalitný blogový príspevok

Charakteristiky-of-a-blogu


Niekedy je online denník, inokedy informačnou webovou stránkou, blog spôsob, ako si oddávať odhodlaných autorov a koučovať zvedavých čitateľov. Je to miesto v online vesmíre, kde jednotlivci (alebo ich skupiny) môžu vyjadriť svoje myšlienky a zdieľať ich s miliónmi.

Definícia blogu je trochu nepolapiteľná a spôsoby, ako ho popísať, sú početné.

Najobľúbenejšie miesta na blogovanie sa zaoberajú osobnými financiami a rozvojom, zdravím a fitnes, krásou a módou a obľúbeným blogom o potravinách. Blogy môžu byť hlboko osobné a introspektívne, pripomínajúce online denník. Keď ich píšu profesionálni novinári, majú dosť sily na ovplyvňovanie obchodu a politiky.

Všetkým musí existovať niečo spoločné, však? Niektoré univerzálne vlastnosti v inak mnohotvárnom svete?

Desať charakteristík blogu

Urobili sme nejaké počítanie a skončili sme s desiatimi hlavnými charakteristikami blogu:

1. Blog musí byť vždy dynamický

Obyčajná otázka týkajúca sa blogu je, ako súvisí s webovou stránkou – sú tieto dve stránky v podstate rovnaké alebo existujú medzi nimi nejaké rozdiely? Hoci sú webové stránky hlavne prezentačné, blogy sa vždy snažia zapojiť. Webová stránka je preto statická, na rozdiel od blogu, ktorý musí byť dynamický.

Informácie ponúkané webovými stránkami sa zobrazujú na statických stránkach vo forme stále zeleného obsahu, ktorý nevyžaduje žiadne aktualizácie. Na druhej strane blogové príspevky sú ako denníky; zahŕňajú dátum vydania a metaznačky. Nové príspevky a pravidelné aktualizácie sú kľúčové pre fungovanie akéhokoľvek druhu blogu.

2. Príspevky sa zobrazujú v obrátenom poradí

Na rozdiel od osobného denníka napísaného v poznámkovom bloku sa položky blogu zobrazujú v obrátenom chronologickom poradí – najnovšie príspevky sú na vrchu. Najnovšie tlačia predtým publikované z nich, až kým úplne nezmiznú zo vstupnej stránky. Staršie príspevky sa zvyčajne archivujú na nasledujúcich stránkach, ale môžu sa usporiadať aj podľa mesiaca alebo roku, keď boli prvýkrát uverejnené.

3. Väčšina blogov má rovnakú štruktúru

Najprv sa zobrazí záhlavie s ponukou alebo navigačným panelom, ktoré stránku vyradí a urobí skvelý prvý dojem. Nasleduje hlavná oblasť obsahu, v ktorej sa blogové príspevky objavujú, buď podľa poradia publikovania, alebo podľa relevantnosti. Nižšie sú kontaktné stránky, zásady ochrany osobných údajov a príslušné odkazy usporiadané do päty. Bočný panel zvýrazňuje obľúbené položky a zobrazuje sociálne profily a výzvy na akciu.

základná štruktúra blogu

Túto šablónu môžete použiť na svojich stránkach

4. Hlavnou hviezdou blogu je jej obsah

Rôzne blogy zverejňujú rôzne typy príspevkov, hoci väčšina z nich sa spolieha na silu napísaného slova. V závislosti od úmyslu autora je článok spravidla názorovým názorom, inštruktážnym sprievodcom alebo správou. Monotónne kúsky textu sú oddelené obrázkami alebo videami.

Príspevok na blogu môže byť tiež obrázok s malým alebo žiadnym textom. Je bežným trendom v blogoch o móde a cestovaní, aj keď nie je zriedkavé, aby výklenky súvisiace s podnikaním publikovali infografiku namiesto inštruktážnych článkov. Ale bez ohľadu na médium, blog je vždy definovaný kvalitou zverejneného obsahu.  

Odporúčané čítanie: Ako písať obsah blogu

5. Titulky by mali byť upútané pozornosťou

Pomenovanie blogového príspevku je umenie samo o sebe. Pozadu je celá filozofia písanie nadpisov článkov – presvedčivý človek môže skutočne stíšiť hluk, okamžite generovať kliknutia, zvyšovať premávku a nalákať čitateľa, aby čítal ďalej. Nikde v online vesmíre sa titulom nevenuje rovnaká pozornosť ako tu.

6. Jedno pravidlo platí pre všetky blogy: relevantnosť

Aj keď každý pútavý obsah musí byť relevantný, toto pravidlo sa vzťahuje najmä na príspevky v blogoch. Môžu sa líšiť v typoch, nosičoch, formátoch a štýloch; aby vzbudili záujem alebo vyvolali diskusiu, musia byť originálne a jedinečné; ale aby ste si ich prečítali, musia blogové príspevky vždy splniť svoj sľub.

7. Blogy a odkazy idú ruka v ruke

Ako propagačná stratégia, prepojenie budovy sa neobmedzuje iba na blogové príspevky, ale určite je to vlastnosť, ktorú zdieľajú všetky slušné blogy. Blogy a odkazy idú ruka v ruke, aj keď marketing nie je cieľom. Napríklad interné prepojenie zabezpečuje intuitívnu navigáciu medzi vzájomne relevantnými miestami, čím poskytuje výnimočný zážitok z čítania. Ide o tok a uľahčenie prenosu vedomostí.

8. Na osobnom kontakte bol založený blog

Slovo „blog“ pochádza z predchádzajúcej verzie „weblog“, ktorá pôvodne odkazovala na osobné online časopisy. Predtým, ako sa blogy stali začiatkom 21. storočia politickými, boli to iba prostriedky na zverejnenie súkromných myšlienok a názorov. Osobný dotyk však zostáva ich doterajšou životne dôležitou charakteristikou.

Aj pri dnešných univerzálnych témach je odporúčaný interpretačný prístup taký, ktorý naznačuje jedinečnosť. Ak si predmet vyžaduje maximálnu objektivitu, osobný dotyk sa dosiahne prostredníctvom individualistického štýlu písania. Každý autor blogu má stránku „O mne“ a zreteľnú podpisovú značku.

9. Príspevky by mali vždy podnecovať diskusiu

Časť s komentármi je ďalšou spoločnou charakteristikou serióznych blogov. Zvyčajne sa nachádza na konci každého príspevku, ako miesto pre čitateľov, aby sa zapojili do konverzácie a zanechali svoju čestnú spätnú väzbu. Schopnosť vyvolať reakciu a povzbudiť interakciu majú všetci čitatelia v najvyššom ohľade.

10. Všetky blogy sú o komunikácii

Pri otvorenej diskusii alebo bez nej je komunikácia stále konečným cieľom každého blogového príspevku. Ak je blog propagačný, jeho cieľom je prilákať publikum a otvoriť dialóg, ktorý ich, dúfajme, presvedčí, aby kúpili to, čo majiteľ predáva. Ak nie o predaji, ide o šírenie slova.

Či už sprostredkuje vedomosti, poskytuje riešenia alebo sa zabaví, blogovanie je skvelý spôsob, ako osloviť a komunikovať so svetom. Takáto transformačná sila slobodného prejavu a výmeny je nepochybne najdôležitejšou vlastnosťou každého úžasného blogu.

Charakteristika kvalitného blogového príspevku

Každý príspevok na blogu vyžaduje čas a úsilie. Čas strávený vytváraním kvalitných príspevkov sa priamo premieta do väčšieho počtu kliknutí a vyššej návštevnosti stránok, vďaka čomu sa táto investícia oplatí.

Kvalitu vašich blogových príspevkov môže ovplyvniť veľa vecí a všetko záleží predovšetkým na vašom výklenku, štýle a publiku. Bez ohľadu na to, do akej miery sú blogové príspevky rôznorodé, je tu ešte niekoľko vecí, ktorým by mal každý venovať osobitnú pozornosť, ak chcú svojim čitateľom zanechať celkový dobrý dojem..

Premyslený dizajn

Už sme sa dotkli témy monotónnych kúskov textu a ich nežiaduceho obsahu v blogových príspevkoch. Dôvodom je to, ako rýchlo vaši čitatelia posúdia váš príspevok. Máte už len asi 50 milisekúnd, aby ste urobili dobrý prvý dojem.

Bloky textu sú často ohromujúce a ak čitatelia nemôžu text ľahko preskenovať, presunú sa z vášho webu. Uistite sa teda, že používate krátke odseky, rozdeľte text zaujímavými vizuálmi, ako sú obrázky, GIF, videá, infografiky atď..

Perfektná dĺžka

Jednou z najbežnejších otázok týkajúcich sa blogových príspevkov je, ako dlho by mali byť. Najjednoduchšia odpoveď je dosť dlhá.

Väčšina by tomu verila z dôvodu kratšie rozpätie pozornosti čitateľov, samotné pracovné miesta by mali byť kratšie.

Faktom je, že pokiaľ je váš príspevok informatívny a pokiaľ odpovedá na otázky publika, nezáleží na tom, ako dlho je.

Ak máte limit 500 slov, ale máte k téme čo povedať viac, choďte rovno. Na druhej strane nerozdeľujte obsah 500 slov do 3 000 slov.

Dôraz by sa mal klásť na kvalitu obsahu. Pokiaľ blogový príspevok ponúka čitateľovi hodnotu, jeho dĺžka nie je dôležitá.

Pôvodný obsah

Bez ohľadu na výklenok, ktorý si vyberiete pre svoj blog, je viac ako pravdepodobné, že sa niekto danou témou zaoberal už predtým. Všetko už bolo povedané a urobené, to však neznamená, že by ste mali len skopírovať obsah.

V prvom rade, aby ste vynikli z davu, musíte ponúknuť nový prístup k zahrnutým témam. To je možné dosiahnuť pomocou vášho tónu hlasu, štýlu písania alebo pohľadu.

Ak sa vrátite k tomuto „osobnému kontaktu“, ak ste si vybrali miesto, ktoré vás zaujíma, ponúknutie vlastného jedinečného prístupu k nemu by nemalo byť ťažké..

Veľký výskum

Každý vysoko kvalitný blogový príspevok si vyžaduje čas a úsilie investované do výskumu. Čím viac sa venujete výskumu, tým ľahšie bude písať príspevok.

Predovšetkým vám to umožní nahliadnuť do názorov iných na danú tému, ponoríte sa hlbšie do tejto témy a ľahšie si vytvoríte vlastný jedinečný prístup k tejto téme..

Po druhé, najjednoduchší spôsob, ako stratiť čitateľov, je nespoľahlivosť. Každé tvrdenie by malo byť podložené dôkazmi, takže odkazy a citácie z dôveryhodných zdrojov sú nevyhnutné.

Ste pripravení začať blog sami?

Spustenie vlastného blogu sa uskutoční v niekoľkých krokoch. Najprv potrebujete názov svojho blogu a výber platformy blogov. Dôrazne odporúčame WordPress.org, platformu s vlastným hosťovaním.

Akonáhle sa rozhodnete pre svoje meno, budete si musieť zvoliť webhostingovú službu. Pre nových blogerov odporúčame Bluehost, spoločnosť, ktorá má na svete viac ako 2 milióny webových stránok. Dostanete Zadarmo doménové meno keď sa s nimi zaregistrujete a ponúknu vám 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Webhostingovú spoločnosť Bluehost odporúča spoločnosť WordPress.org ako jeden z „najlepších a najjasnejších hostiteľského sveta“.

WordPress Bluehost

záver

Definícia blogu môže byť nepolapiteľná, ale je to v poriadku. Ako každý blogger môže svedčiť, pôvab tejto praktiky pramení z jej rozmanitosti. Predchádzajúce charakteristiky sú teda skôr usmerneniami, ako sú jednotné pravidlá, s výnimkou jedného spoločného menovateľa. Komunikácia zostáva podstatou blogov, zatiaľ čo všetko ostatné slúži na to, aby sme pomohli zaujať, nalákať a potešiť našich čitateľov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map