Ako nájsť výklenok pre svoj blog (Podrobný sprievodca)

new8


Pred vytvorením blogu a posunutím vpred sa stal úspešným bloggerom, zvážte nasledujúce skutočnosti:

Zmyslom života je dosiahnutie najvyššej formy poznania, čo je predstava dobra. “ – Starogrécki filozofi

To isté platí pre blogovanie. Chcete dosiahnuť najvyššiu úroveň znalostí v téme podľa vášho výberu. Vyberte si tú, ktorá vás osloví – tú, o ktorú sa zaujímate a ktorá vás najviac zaujíma. Usilujte sa o úspech, šťastie, bezpečnosť a uznanie. Ak si vyberiete svoje miesto záujmu a budete mať svoj názor, budete môcť umiestniť svoj blog a odlíšiť ho od konkurencie.

Existuje veľa spôsobov, ako určiť, ktorá výklenok je pre váš nový blog vhodný, ale tento proces môžeme ešte jednoduchšie zjednodušiť. V tomto článku vám ukážeme presné kroky, ktoré musíte podniknúť pri výbere správnej medzery pri vytváraní nového blogu.

Porozprávajte sa o svojej téme

Bez premýšľania o čomkoľvek inom, začnite svoj nika rozhodovací proces tým, že napíšete všetky veci, ktoré vás zaujímajú. Môžu to byť osobné záujmy alebo profesionálne záujmy.

 • Začnite tým, že premýšľate o veciach, ktoré vás baví, alebo by ste radi robili, keby ste mali šancu. Napríklad ste amatérsky fotograf. Fotografie blogovanie by mohlo byť veľkým výklenkom. S fotoaparátom môžete zdieľať svoje fotografie, svoje podrobné znalosti alebo skúsenosti.
 • Ďalej premýšľajte o veciach, ktoré by ste sa radi učili. Napríklad, máte záujem zúčastniť sa kurzov varenia. Aj keď nemáte čas ani rozpočet na začatie kurzov varenia, môžete založiť blog o potravinách, kde analyzujete recepty, ktoré nájdete online. A diskutujte o tom, ako zvoliť perfektné prísady a zvážiť výhody organických oproti GMO prísadám.
 • Nakoniec premýšľajte o veciach, do ktorých už hlboko ponoríte. Povedzme napríklad, že ste dospelý, ktorý sa vracia na ukončenie vysokoškolského štúdia. Urobíte veľa výskumov v študijných programoch na univerzitných kampusoch a online, o tom, čo si univerzita vyberie, ako sa dostať späť do výkyvov štúdia a podobne. Toto sú skvelé témy pre špecializovaný blog o vysokoškolskom vzdelávaní.

Počas tohto cvičenia získate lepší cit pre témy, ktoré s vami rezonujú. Tie, ktoré vás najviac baví, sú najlepší kandidáti na vaše miesto. Prečítajte si tiež tento príspevok a zistite, aké typy blogov existujú na webe.

Či už ste nadšení jedným výklenkom alebo niekoľkými z nich, uveďte ich. Ďalej vám ukážeme trojstupňový vzorec na potvrdenie úspechu.

Overenie úspechu blogu

Či už chcete blogovať o prestíži, príjmoch, zábave alebo prepojeniach, budete chcieť preskúmať výklenok, ktorý si vyberiete, a ubezpečiť sa, že téma je životaschopná. Nasledujúce cvičenie „overenie úspechu blogu“ vám pomôže určiť, či má váš blog skutočný potenciál. Pomôže vám to tiež pochopiť, prečo 90% blogov zlyhá.

1. Potenciálna veľkosť výklenku

Aj keď si myslíte, že je to vynikajúci nápad na blog, pravdepodobne sa budete snažiť uspieť, pokiaľ nenájdete špecializovaný trh, ktorý priťahuje dosť ľudí. Nechcete, aby bol váš výklenok príliš malý alebo príliš veľký.

Napríklad veľkosť „golfového“ výklenku je príliš veľká a široká s miliónmi nápadov na kľúčové slová. Ak však vykonávate úzku medzeru, napríklad „vŕtačky na golfové loptičky“, objem vyhľadávaní by bol príliš malý. Jedným výklenkom z „golfu“ by boli „golfové tipy“ alebo dokonca hlbšie „golfové tipy pre začiatočníkov“.

Skontrolujte veľkosť výklenku

Skontrolujte päť najlepších kľúčových slov pre svoju nika tému. Vyhľadajte aspoň 10 tisíc vyhľadávaní za mesiac spolu pre päť kľúčových slov. Môžeš použiť Plánovač kľúčových slov Google (zadarmo), Nástroj SERP (zadarmo) alebo WordTracker (freemium), aby ste skontrolovali objem vyhľadávaní a získali nápady na kľúčové slová. Chcete mať istotu, že existuje dosť veľké publikum, ktoré hľadá informácie, ktoré poskytnete. Nemalo by však byť príliš veľké, aby ste sa v dave stratili.

Pomocou nástroja Plánovač kľúčových slov Google môžete získať najlepšie nápady na kľúčové slová. Neposkytne vám však presný počet vyhľadávacích objemov a iba interval bežných vyhľadávaní. Tieto informácie vám poskytnú hrubú predstavu o kľúčových slovách a objemoch vyhľadávania. Preto vám odporúčame použiť nástroj Google na získanie nápadov na kľúčové slová a ďalšie nástroje na získanie priemerného objemu vyhľadávania pre konkrétne kľúčové slová.

Ak chcete získať presný objem vyhľadávania, použite nástroj SERP. Zadajte svoje hlavné kľúčové slovo (napríklad použite tipy na golf) a získajte nápady tak, že si pozriete zoznam navrhovaných kľúčových slov. Vyberte päť najlepších kľúčových slov, ktoré zodpovedajú vybranej téme. Skontrolujte objem vyhľadávania pre každé kľúčové slovo a sčítajte ich.

Nástroj SERPs

Napríklad použitie tohto procesu vyhľadávania na našich päť kľúčových slov s golfovými hrotmi prinieslo tieto výsledky vyhľadávania:

 • „Golfové tipy“ – 6 600
 • „Tipy na golfový švih“ – 6 600
 • „Tipy na golf“ – 1 000
 • „Golfové tipy pre začiatočníkov“ – 880
 • „Vedenie golfových tipov“ – 880

S týmito piatimi kľúčovými slovami máme o niečo viac ako 20 000 priemerných mesačných vyhľadávaní. Tento špecializovaný trh („golfové tipy“) má dostatočný objem a bol by dobrou voľbou pre blog.

Odporúčaný nástroj: Poradie sledovania

2. Potenciálna hospodárska súťaž

Ak máte konkurenciu, je to dobré znamenie. To znamená, že ostatní hovoria o vašom výklenku a sledujú ho. Je tiež dôležité si uvedomiť, že blogeri vo vašom výklenku nie sú vždy vašou konkurenciou. A budete ich musieť spoznať skôr alebo neskôr prostredníctvom svojej blogovacej cesty.

Nasleduje proces preskúmania súťaže, ktorý môžete použiť:

 • Urobte a Google vyhľadajte „[niche] blog“ alebo „best [niche] blogs“. Dokážete nájsť blogy, ktoré sú momentálne zamerané na vaše miesto? Existuje aspoň päť populárnych blogov zameraných na vašu tému? Nestrácajte záujem, ak vo svojom výklenku vidíte veľké množstvo blogov. Ak to dokážu, môžete aj vy!
 • Ísť do Facebook a vyhľadajte [svoje miesto]. Existujú aktívne Facebook stránky? Nie všetky témy sa dajú na Facebook požičiavať, ale väčšina to robí. Vyhľadajte stránky Facebooku a zistite, koľko sledovateľov má. Veľké miesta budú vystavovať najmenej 1 000 fanúšikov.
 • Ísť do cvrlikání a vyhľadajte [svoje miesto]. Existujú aktívne účty Twitter? Na Twitteri by ste mali nájsť veľa odkazov na svoje miesto. Skontrolujte účty Twitter ľudí zapojených do vášho výklenku. Zistite, koľko sledovateľov má (malo by byť najmenej 1 000).
 • Existujú offline časopisy? Toto je zlatý štandard pre výklenok. Ak má niekto problém s vytvorením papierového časopisu zameraného na vaše miesto, môžete si byť istí, že online fanúšikovia hľadajú tieto informácie. Môžete skontrolovať Amazonské časopisy alebo jednoducho vyhľadajte google pre časopis „[your niche]“. Pokiaľ ide o náš príklad „golfových tipov“, toto nebolo premýšľanie, všetky miestne časopisy o golfe vidíme v miestnych obchodoch s potravinami..

Ak je jeden alebo dva z týchto bodov pozitívny, je to dobré znamenie, že vaša nika má potenciál.

3. Potenciálne speňaženie

Chcete so svojím blogom zarobiť peniaze? Mnoho ľudí začína blogy ako koníček bez toho, aby sa zamerali na speňaženie svojho blogu. Ale iní chcú zarobiť peniaze navyše alebo dokonca snívať o tom, ako si zarobiť na živobytie blogovaním. Nezáleží na tom, ktorá kategória je vaša. Neubližovalo by vám, či váš blog dokáže dosiahnuť požadovaný príjem. Ak ste v predchádzajúcich sekciách našli ďalšie blogy, aktívne sociálne profily a offline časopisy, znamená to, že výklenok je živý a speňažiteľný..

Presvedčte sa, či je váš výklenok speňažiteľný.

 • Predáva niekto informácie alebo produkty týkajúce sa vášho výklenku? Najjednoduchší spôsob, ako to zistiť, je zistiť, čo vaši konkurenti propagujú.
 • Máte vo svojom výklenku dobre známych inzerentov? Môže ísť o veľké značky alebo o stránky elektronického obchodu.
 • Existujú vo vašej výklenku ponuky pridružených spoločností? Takto nájdete ponuky províznych predajcov: Skontrolujte partnerské siete (Clickbank.com, CJ.com a ShareSale.com a Affiliate spoločnosť Amazon).
 • Vyhľadajte v sieti Google pridružený program [vaše kľúčové slovo] alebo „pridružený program [vaše kľúčové slovo]“.

Tieto body vám môžu pomôcť určiť, či si môžete vytvoriť blog vo výklenku podľa vášho výberu, ktorý vám pomôže generovať príjem.

Konečné rozhodnutie

Teraz ste vykonali proces overenia všetkých tém, ktoré ste uviedli. Mali by ste mať jasnú predstavu o veľkosti, konkurencii a potenciáli speňaženia pre každý predmet. A je čas zúžiť výklenky.

Ak ste toto cvičenie ukončili s ohľadom na jeden výklenok, ste pripravení ísť a začať nový blog.

Ak ste nadšení niekoľkými výklenkami, môžete mať pocit, že o nich chcete vytvoriť blog súčasne. Najlepším prístupom by však bolo zamerať sa jeden po druhom. Týmto spôsobom môžete vytvoriť solídnu stratégiu blogu a vylepšiť ju skúmaním nových tém neskôr.

záver

Neskáčte do špecializovaných blogov bez plánu. Uistite sa, že vaša nika voľba je niečo, čo budete chcieť držať sa pre nadchádzajúce roky. S osobným záujmom, záujmom ostatných a schopnosťou vytvárať príjmy sa váš nika blog môže stať úspešným podnikom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map