8 typov blogov a blogerov. Aký je váš typ?

druhy-of-blogov


Vo svete blogov existujú rôzne druhy blogov a blogerov, ktorí blogujú na dosiahnutie konkrétnych cieľov. Ak ste sa rozhodli založiť blog, ale nie ste si istí, s čím sa váš blog bude zaoberať, pomôže vám identifikácia typu bloggera, ktorého sa chcete stať. V tomto príspevku sa zameriame na typy blogov a blogerov, ktoré existujú, a na to, ako sa každý snaží dosiahnuť úspech vo svete blogov..

1. Osobné blogy

osobné

Keď sa blogovanie začalo koncom 90. rokov, objavili sa ako prvý blogeri blogeri denníka online. Boli to ľudia, ktorí chceli robiť svoj denný denník online, aby sa podelili o svoje zážitky, pocity a najvnútornejšie myšlienky s publikom. Pre osobného bloggera neexistovali žiadne pravidlá, ktoré by sa mali riadiť, ani témy, ktoré sa majú dodržiavať. Ich blogy boli otvorenými stránkami ich denníkov, vstúpili do textového editora a publikovali na jednoduchých HTML stránkach.

Osobní blogeri dnes majú tendenciu sledovať tú istú trajektóriu, aj keď už nemusia bojovať proti prekážke vstupu na webové stránky. Môžu ich použiť Blogger, WordPress, tumblr, a podobných sietí začať blog za menej ako pätnásť minút a začať zdieľať svoju brilanciu so svetom.

O čom teda píše osobný blogger? Všetko. Niektoré sa zameriavajú na konkrétny záujem, napríklad na hobby. Niektorí sa zameriavajú na niečo, z čoho sú nadšení, ako je politika. Niektorí sa zameriavajú na príčinu, ako je ich boj s rakovinou. Niektorí sa zamerajú na čokoľvek, na čo myslia v čase, keď začínajú s novým blogovým príspevkom.

Úspešný osobný blog

Úspechom osobného bloggera je nájsť ostatných, ktorí sa podelia o svoje písanie. Najlepším spôsobom, ako vytvoriť komunitu pre osobný blog, je nájsť ďalších osobných blogerov, ktorí majú rovnaký záujem. Keď ich nájdete, začnite komentovať ich blogy a spájajte sa s nimi na sociálnych sieťach. Keď rozširujete svoje interakcie s inými osobnými blogermi, začnú sa zaoberať vašimi blogovými príspevkami.

Príklad dobrého osobného blogu:

 • Gregory Ciotti píše o jasnej komunikácii, spolupráci a tvorivej práci.

2. Obchodné blogy

bussines

Obchodné bloggerov sú tí, ktorí blog pre svoje podnikanie. Mohlo by to byť podnikanie, ktoré vlastní, alebo spoločnosť, pre ktorú pracujú. Cieľom obchodného bloggera je získať väčšiu pozornosť, väčšiu návštevnosť a v konečnom dôsledku zákazníkov pre svoju firmu. Na rozdiel od osobného bloggera je ich tvorba menej zameraná na seba a viac na podnikanie a priemysel.

Obchodný blogger píše o témach, ktoré priťahujú ich ideálnych zákazníkov. Napríklad zamestnanci tlačiarenskej spoločnosti napíšu obsah blogu, ktorý je zameraný na iných majiteľov firiem, ktorí sú na trhu s vizitkami, letákmi, brožúrami a inými tlačovými službami. Príspevky na blogu sa budú zaoberať témami ako „Ako navrhnúť skvelú vizitku“, „Typografia 101“ a „Vytvorenie brožúry, ktorá podporuje vaše podnikanie.“

Úspešný obchodný blog

Úspechom obchodného bloggera je prilákať čitateľov, ktorí sa nakoniec prihlásia na odber svojho zoznamu e-mailov, odošlú hlavný formulár alebo vykonajú nákup. Najlepším spôsobom, ako vytvoriť komunitu pre firemný blog, je identifikovať ľudí, ktorí sa s najväčšou pravdepodobnosťou stanú zákazníkmi vašej firmy, a vytvoriť obsah, ktorý by pre nich bol zaujímavý. Potom sa uistite, že každý obsah vedie týchto ľudí k tomu, aby sa chceli dozvedieť viac o svojich produktoch a službách.

Príklad dobrého obchodného blogu:

 • HelpScout blog so všetkým, čo potrebujete vedieť o lojalite zákazníkov.

3. Profesionálne blogy

profesionálny

Profesionálni blogeri sú tí, ktorí blogujú, aby zarobili peniaze online. Inými slovami, ich kariérnym cieľom je zarobiť si plat prostredníctvom blogov. Profesionálni blogeri majú na dosiahnutie tohto cieľa tendenciu používať rôzne stratégie speňažovania vrátane predaja grafických reklám, vytvárania informácií a digitálnych produktov, propagácie produktov iných ľudí za províziu a podobne..

Profesionálni blogeri majú tendenciu zameriavať sa buď na jeden blog, alebo na mnoho špecializovaných blogov na vytváranie výnosov. Každý blog by musel mať potenciál prilákať veľké publikum, produkovať veľkú návštevnosť a byť vhodným nástrojom pre inzerentov a predaj produktov..

Úspešný profesionálny blog

Úspech profesionálneho bloggera závisí od cieľov speňaženia. Tí, ktorí chcú zarobiť peniaze prostredníctvom reklamy, budú potrebovať veľa návštevnosti od publika, ktoré sa zaujíma o konkrétnu tému. Napríklad populárny blog o osobnom financovaní by pravdepodobne prilákal publikum, ktoré by chceli osloviť inzerenti z dôchodkových sporiteľní, bánk a podobných spoločností. Okrem reklamy by bloger pre osobné financie mohol speňažiť aj vytvorením kurzu o osobných financiách alebo sa stať pridruženým subjektom pre ostatných, ktorí majú kurzy o osobnom financovaní..

Príklad dobrého profesionálneho blogu:

 • 4-hodinový pracovný týždeň a blog o životnom štýle od spoločnosti Tim Ferriss.

4. Doplnkové blogy

výklenok

Namiesto toho, aby sa zameriavali len na široké témy, sú úzko špecializované blogy veľmi špecifické! Niektoré z nich môžu byť blogovanie potravín, školiace programy s vlastnou váhou, písanie básní a milovníci francúzskeho buldočka. Áno, môže to byť konkrétne!

S výklenkom blogu sa môžete viac zamerať na konkrétnu tému, čím sa výskum stáva ľahším. Je ľahšie identifikovať silné a slabé stránky tejto medzery a písať o veciach, ktoré najlepšie poznáte. Môžete tiež použiť tento blog a zmeniť svoju vášeň na malú osobnú firmu.

Úspešný výklenok blogu

Je dôležité vybrať tému, ktorá vás osloví a ktorú ste nadšení. Usilujte sa o úspech, šťastie, bezpečnosť a uznanie. Ak si vyberiete svoj výklenok záujmu a budete mať svoj názor, budete môcť umiestniť svoj blog a odlíšiť ho od iných výklenkov. Na druhej strane je tiež dôležité určiť veľkosť výklenku. Aj keď si myslíte, že máte vynikajúci nápad na blog, bolo by náročné uspieť, ak by váš nika trh nepriťahoval dostatok ľudí. Nechcete, aby bol váš výklenok príliš malý alebo príliš veľký.

Príklad dobrého medzeru na blogu:

Niektoré populárne nika blogy:

Životný štýl blogu

Aj keď je striktne definovaná nika, blog o životnom štýle vám umožňuje zaoberať sa desiatkami tém. Toto je skutočne efektívny spôsob hromadenia základne sledovateľov a zvýšenie prevádzky v krátkom čase.

Domov dekor blog

Ľudia radi učia o všetkých tých malých projektoch, ktoré môžu sami podniknúť vo svojich domovoch. To je dôvod, prečo DIY domáce dekorácie blogy sa stali veľmi populárne. Témy, ktoré pokrývajú, siahajú od dekorácie stien po svietidlá na mieru.

Zdravie blog

Blogovanie o zdraví sa v poslednej dobe stalo nesmierne populárnym. Konkurencia v tomto výklenku je veľmi náročná, ale to neznamená, že nebudete schopní uspieť. Existuje veľa priestoru pre cenné informácie, rady, tipy a podporu.

Rodičovský blog

Rodičovstvo je veľmi populárne miesto, ktoré je vhodné aj pre začínajúcich blogerov. Je tu toľko tém, ktoré sa týkajú a z dlhodobého hľadiska nie je problémom ani speňaženie, pretože existujú desiatky produktov určených pre rodičov a deti..

Šijací blog

Kto by si myslel, že tam je veľké publikum, ktoré čaká na obsah o pletení a šití, že? Remeselnícke blogovanie sa stalo obrovskou vecou a miesto na šitie je veľmi populárne.

Náboženský blog

Náboženské blogy sú tiež veľmi populárne. To je miesto, kde ľudia môžu nájsť slová múdrosti a spojiť sa na zmysluplnej úrovni. Existuje veľa náboženských blogov.

5. Reverzné blogy

zvrátiť

Reverzné alebo hosťujúce blogy sú jedinečným, ale moderným typom blogu. Namiesto vlastníka, ktorý vytvára obsah, ho dodáva verejnosť. Reverzný blog má tím, ktorý moderuje príspevky, zabraňuje nepríjemným interakciám a propaguje pomalé témy pre väčšiu interaktivitu. Napriek tomu, že hosťujúci blog väčšinou obsahuje obsah od hosťujúcich spisovateľov, majiteľ by mal písať aj svoje príspevky. Majte na pamäti, že rôzne typy blogerov zdieľajú rôzne nápady, pokiaľ ide o blogovanie.

V skutočnosti by mal každý blogger vyhľadávať blogy vo svojom odbore, kde sa môže stať hosťujúcim blogerom. Pomôže vám to prilákať návštevníkov vášho blogu a niektorí online čitatelia hostiteľského blogu sa môžu stať vašimi sledovateľmi.

Úspešný spätný blog

Trik by bol v tom, ako by ste prilákali rôznych autorov, ktorí už majú povesť online, a vo väčšine prípadov by vám pomohli propagovať váš blog zdieľaním častí obsahu, ktoré uverejnili, so svojimi publikami, zvyčajne na sociálnych médiách. Od konca budete musieť mať dobrý moderovací plán, aby ste mohli denne zobrazovať obsah hostí.

Príklad dobrého spätného blogu:

 • stredná je nepredvídateľný reverzný blog s rastúcim sledovaním.

6. Pridružené blogy

Partnerský

Pridružení blogeri sú tí, ktorí vytvárajú provízie za provízny predaj. Namiesto vytvárania vlastných produktov píšu blogové príspevky, ktoré recenzujú produkty od ostatných. Cieľom je povzbudiť návštevníkov, aby si kúpili tieto produkty pomocou prepojenia pridruženého bloggera, čo blogerovi umožní získať províziu podľa pokynov tvorcu produktu..

Pridružený blogger zvyčajne píše recenzie o recenzovaných produktoch. Niektorí napíšu veľa recenzií na jednu webovú stránku, zatiaľ čo iní vytvoria webové stránky venované propagácii jedného konkrétneho pridruženého produktu. SEO je dôležitou súčasťou procesu, pretože pridružený blogger potrebuje svoje recenzie, aby sa umiestnili na prvom mieste vo výsledkoch vyhľadávania.

Úspešný pridružený blog

Úspechom pridruženého bloggera je zabezpečiť, aby recenzie ich pridružených produktov prečítali tí, ktorí tieto produkty pravdepodobne kúpia. Pracujú tiež na budovaní rozsiahleho zoznamu adries na podporu uvedenia pridruženého produktu na trh so špecializovanými odberateľmi. Niektorí pridružení obchodníci vám povedia, že ich e-mailový zoznam je primárnym zdrojom ich výnosov.

Príklad úspešného pridruženého blogu:

7. Mediálne blogy

médiá

Mediálne blogy sú definované obsahom, ktorý vytvárajú. Ak sa vám video blogovanie páči, ste vloggerom. Ak spravujete obsah z iných webových stránok, máte linklog. Ak na svoj blog uverejňujete fotografie alebo umelecké náčrtky, hosťujete blog s fotografiami alebo umelecký blog.

Tento typ blogu je obľúbený medzi ľuďmi v rôznych oblastiach. Mladší dav nahráva svoje videohry a zdieľa ich s ľuďmi, ktorí sa zaujímajú o túto hru. Fotografi môžu zdieľať tony obrázkov, ktoré urobili na poslednej ceste. Ľudia, ktorí majú podcast, môžu uverejňovať zvukové súbory z poslednej zaznamenanej epizódy.

Úspešný mediálny blog

Jedným z dôležitých faktorov by bolo výber platformy blogov, ktorá by vyhovovala vašim potrebám. A možno nájdenie poskytovateľa webhostingu, ktorý by vám umožnil ukladať súbory väčšej veľkosti bez nabíjania majetku.

Príklad úspešného mediálneho blogu:

 • PostSecret blog kde ľudia pošlú svoje tajomstvá anonymne na pohľadnicu.

8. Nezávislí blogeri

nezávislý
Nezávislí blogeri sú tí, ktorí sú platení za poskytovanie služieb, napríklad za písanie obsahu pre iné podniky. Ak hľadáte spôsob, ako dostať zaplatené za písanie ako službu a máte skúsenosti s blogovaním, blogovanie na voľnej nohe je spôsob, ako ísť..

Nezávislí blogeri pokrývajú témy poskytované ich klientmi. Niektorí sa predávajú ako odborníci v určitom odvetví alebo vo výklenku, zatiaľ čo iní sa predávajú ako všeobecní spisovatelia, ktorí dokážu niečo pokryť trochou výskumu. Odborníci v určitom odvetví alebo vo výklenku majú tendenciu účtovať poplatky viac ako bežní autori.

Úspešný nezávislý blogger

Úspechom nezávislého bloggera je vybudovať portfólio, ktoré ich robí príťažlivými pre podnikateľov a podniky, ktorí potrebujú kvalitný obsah napísaný pre svoj firemný blog. S výnimkou ghostwriterov môžu blogeri na voľnej nohe využívať svoju prácu pre iných klientov ako odrazový mostík na získanie nových zákazníkov. S rastúcim dopytom môžu nezávislí blogeri získať väčšie zmluvy a zarobiť si na živobytie na voľnej nohe.

Príklad úspešného nezávislého bloggera:

Ste pripravení začať svoj vlastný blog?

Vytvorenie vlastného osobného blogu sa dá urobiť tak rýchlo. Keď si vyberiete názov svojho blogu a platformu blogov, budete si musieť zvoliť poskytovateľa webhostingu. Pre všetkých nových blogerov odporúčame spoločnosť Bluehost, spoločnosť, ktorá má na svete viac ako 2 milióny webových stránok. Dostanete bezplatné doménové meno keď sa s nimi zaregistrujete a ak sa vám ich služby nepáčia, ponúkajú 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

Odporúčaný nástroj:

Po spustení nového blogu ho musíte zaistiť do budúcnosti, aby ste sa ubezpečili, že v ceste nebudú žiadne veľké prekážky. Vaša vízia musí byť dlhodobá. Čokoľvek urobíte dnes, bude mať v budúcnosti vplyv na vašu online prítomnosť.

záver

Jedná sa o hlavné typy blogov, ale je ich ešte veľa čo objavovať. Existujú tiež blogy komunít, neziskové blogy, živé webové kamery, blogy so živými obrazovkami, blogy typu zariadenia, blogy podcasty, rôzne videoblogy a zmesi všetkých typov. Dúfajme, že by ste si mali byť schopní vybrať svoj typ a začať svoj vlastný blog, aby ste mohli začať svoju cestu s blogmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map