20 dôvodov, prečo by ste mali začať blog (pre podnikanie a zábavu)

Prečo-start-a-blog


Čo je to blog a prečo ho začať? Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali mať svoj blog. Tento článok sa zameriava na dvadsať spôsobov, ako by mal mať každý svoj blog. Pre niektorých z nás nie je nič uspokojivejšie ako mať sen. Či už ste si vybrali inžinierstvo, umenie, biológiu alebo akýkoľvek iný nosič. Niektorí ľudia vám však povedia, že nič nie je také uspokojivé ako bloger na plný úväzok!

Blogovanie zlepšuje a formuje vašu postavu. Poskytuje tiež naplnenie av niektorých prípadoch finančnú stabilitu.

Tu je dvadsať dôvodov, vďaka ktorým budete chcieť založiť blog:

Blogovanie pre potešenie

1. Pomáha vám učiť sa nové veci

Učenie je najviac povzbudzujúcim faktorom pri blogovaní. Aj keď to vyžaduje uverejnenie textu na vašom blogu, tiež vám to pomôže naučiť sa veľa. Skúmame, čo píšu iní blogeri. Sústredíme sa na to, ako ľudia komentujú. Vytvorením svojho obsahu zlepšíte svoje znalosti o konkrétnej téme.

2. Poskytuje vám jasnosť myslenia

Schopnosť jasne premýšľať a konať je jednou z najdôležitejších zručností v našom každodennom živote. Samozrejme, to vás neučia v škole! Prostredníctvom blogov sa naučíte uvažovať o svojich vzťahoch a ďalších životných problémoch. Pomáha tiež komunikovať s rôznymi ľuďmi.

3. Zlepšuje vaše písacie schopnosti

Písanie majstrovstva prichádza s potrebou neustáleho cvičenia. Aký lepší spôsob, ako to dosiahnuť, ak nie prostredníctvom blogov? Nezabudnite, že nejednotnosti oslabujú vaše svaly na písanie. Prečo teda mať blog? Blogovanie zvyšuje vašu schopnosť písania tým, že vás núti ďalej písať.

Môžete použiť nástroje ako Grammarly a Biely dym ktoré by vám pomohli vytvoriť kvalitný obsah.

4. Zvyšuje to vašu dôveru

Blogovanie učí, ako zdieľať svoje rôzne názory. Povzbudzuje vás, aby ste prijali chyby, ktoré urobíte. Spoznáte svoje konkrétne silné stránky a naučíte sa ovládať svoje slabosti. Dostanete tiež kritiku a lichotenie brať zrelým a profesionálnym spôsobom.

5. Môže zlepšiť vašu reč

Dobrá reč začína ešte lepším scenárom. Čím viac sa dozviete o zaujímavých témach, tým ľahšie bude ich ústne komunikovať. Po určitom období získate dôveru. A mohol by čeliť publiku a zvládnuť akýkoľvek nervózny pocit, ktorý môže prísť. Blogovanie vám to pomôže.

6. Môže vám pomôcť s dobrovoľníckou prácou a komunitnými aktivitami

Blogovanie pomáha aj iným spôsobom. Napríklad ponúkanie bezpečnej pitnej vody ľuďom v núdzi. Alebo platiť za vzdelanie potrebného dieťaťa. Spisovatelia ako Jeff Goins darovať takmer desať percent svojho predaja charitatívnym organizáciám. Iné ako Pat Flynn získava viac ako päťdesiat tisíc postaviť dve školy v africkej Ghane.

7. Je to skutočná výzva

Počkajte, ale prečo blog, ak je to náročné? Všetci musíme v určitom okamihu života urobiť nejaké ťažké úlohy. Aký vzrušujúci by bol život, keby sme nám veci dali? S blogovaním je byť príliš pohodlný. Preto vás núti neustále rásť, čo nie je také zlé!

8. Blogovanie vám umožňuje pomáhať ľuďom

Prečo nie blog, ak vám umožňuje stať sa hrdinom? Prostredníctvom zdieľania vášho príbehu získate mladých ľudí, aby preskúmali ich skrytý potenciál. Písaním o rôznych nápadoch, ako sú láska, vzťahy a ďalšie spoločenské otázky, môžete zmeniť ich životy.

9. To vám dáva najlepšiu disciplínu

Ste chudobní na spojenie s ľuďmi alebo na udržiavanie rozvrhu? Vďaka blogovaniu vylepšujete tieto dva faktory. Pomáha vám dodržať termíny a uspokojiť potreby zákazníkov. Ak vám s tým môže pomôcť blogovanie, prečo nie blogovať?

Blogovanie pre podnikanie

10. Môžete získať peniaze z blogov

Pre tých z nás, ktorí sa nenarodili milionári, existuje dobrá šanca zarobiť si slušné peniaze. Môžete sa dokonca stať blogerom na plný úväzok, ktorý si tým žije. To všetko pri robení veci, ktorú milujete. Navyše, máte dosť času na riešenie iných aktivít a trávite čas so svojou rodinou.

11. Nevyžaduje sa žiadny osobitný súbor kvalifikácií

Svoj blog WordPress môžete vytvoriť za menej ako pätnásť minút pomocou jednoduchého návodu krok za krokom. Prečo nie blog? S nástrojmi, ktoré sú dnes dostupné, nemusíte byť tvorcom blogu alebo programátorom, aby ste si vytvorili blog. Niekoľko kliknutí a ste pripravení!

12. Je to dostupné

Prečo nie blog, ak môžete začať a platiť 2,75 dolárov mesačne? Áno, takto by to stálo spustenie jednoduchého osobného blogu. Ak chcete, aby mal váš blog určitú slobodu, použite nastavenie s vlastným hosťovaním. Zistíte, že je cenovo dostupný pre každého, nech ste kdekoľvek na svete.

13. Pomáha vám získať online publikum

Väčšina ľudí priťahovala miesta a jednotlivcov, ktorí zlepšujú svoje živobytie. Blog vám umožní vytvárať hodnotu prostredníctvom vášho obsahu. Od tejto chvíle môžete zvýšiť počet fanúšikov a osloviť iných čitateľov online.

14. Pomáha pri ovplyvňovaní verejnej mienky

Blogovanie vám pomôže identifikovať medzeru vo verejnom sektore a umožňuje vám zdieľať vaše názory so širokou verejnosťou. Dobrým príkladom je oblasť s malými až žiadnymi výdajňami pre tehotné matky a choré v spoločnosti. Zvýraznením tohto problému na svojom blogu zvýšite informovanosť o tejto záležitosti. Mohli by ste upútať pozornosť ľudí, ktorých sa to týka, ako sú vládne zainteresované strany!

15. Pomáha vám budovať dôveryhodnosť

Niektoré stupne vzdelania strácajú svoj význam a organizácie, ktoré určujú špecifickú kvalifikáciu. V tomto prípade sa ukázalo, že prostredníctvom blogov si uchádzači o zamestnanie získajú zamestnanie. Spoločnosti hľadajú dôveryhodných autorov a mienkotvorcov, ktorí napíšu na svoje blogy.

16. Pomáha pri publikovaní vašej práce

Stále čakáte na služby vydavateľa? Potom budete musieť celý život čakať! Prečo teda blogovať a stať sa vydavateľom? Spisovatelia ako Theresa Ragan bola za devätnásť rokov zamietnutá stokrát. Potom sa rozhodla inteligentne predať a za rok predala takmer tristo tisíc kópií!

17. Môže vám to poskytnúť príležitosti na rozhovor s ľuďmi

Prečo písať blog? Váš blog vám umožňuje zúčastniť sa mnohých vystúpení. Na svojom blogu môžete zdieľať myšlienky, ktoré vám môžu ponúknuť rečníka na udalosti alebo konferencii!

18. Môže vám to poskytnúť poradenské ponuky

Prečo blog pre firmy? Mark Schaefer, slávny bloger, dostal vynikajúce ponuky od rôznych spoločností. Medzi nimi sú Microsoft, Amazon, Yahoo a eBay, ako aj mnoho ďalších. Môžete určiť predmet, ktorý vám najviac vyhovuje, a založiť na ňom blog. To môže v krátkom čase viesť k niektorým konzultačným prácam.

19. Môže vám to pomôcť pri hľadaní práce na voľnej nohe

Mnoho ľudí dnes zarába peniaze z ktoréhokoľvek miesta na svete prostredníctvom nezávislých pracovných miest. Blog je vynikajúci spôsob, ako predviesť svoje zručnosti a mohol by vám pomôcť nájsť nových zákazníkov. Za to, čo je najbližšie k vášmu srdcu, môžete dostať zaplatené!

20. Pomáha propagovať umenie alebo iné záľuby

Prečo nie blog, ak prináša vaše najlepšie koníčky? Môžete milovať hranie futbalu, korálikov, kresieb, umenia a dizajnu alebo dokonca spevu. Porozprávajte sa o svojej vášni na svojom blogu, vďaka čomu vás online čitatelia môžu osloviť v hlbšom zmysle!

záver

Ak ste sa dozvedeli niekoľko rád, zdieľajte tento článok s tými, ktorí zdieľajú vaše obavy. Vynechali sme nejaké ďalšie tipy? Neváhajte a zanechajte svoje návrhy a pripomienky a my sa vám ozveme!

Prečo-You-Mali by-Start-a-Blog

Neváhajte použiť tento infographic na svojich webových stránkach

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map