16 praktických rád, ktoré zaručujú viac predplatiteľov blogu

16 Praktické tipy,


Mnoho ľudí, ktorí prevádzkujú blog, sa často doháňajú pri písaní pravidelných blogových príspevkov, že zabudnú na srdce svojho blogu – svojich predplatiteľov. Vaši odberatelia sú jedným z kľúčov k tomu, aby bol váš blog úspešný a oslovil viac ľudí. Môžete mať úžasný obsah, ale nikdy to nebude efektívne bez toho, aby si ho niekto prečítal.

Keď začnete blog, zvyčajne premýšľate o spôsoboch, ako prilákať návštevníkov do svojho blogu. Musíte však tiež pracovať na ich premene na predplatiteľov a na tom, aby zdieľali váš obsah, aby ste prilákali ešte väčšie publikum..

Čo sa stane, keď pritiahnete nových návštevníkov, aby si skontrolovali váš blog? Ako ich prinútite, aby sa vracali? Tu je niekoľko vynikajúcich tipov, ktoré vám pomôžu rozšíriť vašu odberateľskú základňu.

Praktické tipy na zvýšenie počtu odberateľov blogov

Optimalizácia najlepších príspevkov na odber

Nie všetky vaše príspevky v blogu získajú rovnaký počet zobrazení. Tí, ktorí majú najviac názorov, majú niečo, čo vaši čitatelia považujú za zaujímavé a užitočné. Aj keď tieto populárne blogové príspevky môžete použiť ako sprievodcu na vytváranie skvelého obsahu blogu, môžete ich tiež použiť na zvýšenie počtu svojich odberateľov..

Môžete to urobiť tak, že ich optimalizujete na odber. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je vytvorenie lákavých výziev na akciu (CTA), ktoré ich zahrnú do vašich najlepších príspevkov. Musíte prinútiť svojich čitateľov, aby podnikli kroky a prihlásiť sa na odber svojho blogu, aby získali viac vynikajúceho obsahu, ktorý považujú za zaujímavý. Môžete si nastaviť, aby sa vaše výzvy na akciu zobrazovali automaticky alebo do nich zasúvali, alebo ich môžete umiestniť na spodok svojich príspevkov.

CTA je text, ktorý vyzve vaše cieľové publikum, aby prijalo konkrétnu akciu, v tomto prípade predplatné. Použitím imperatívnych slovies, napríklad „návšteva“, „dozvedieť sa viac“ alebo „stiahnuť“, ste vyvolali okamžitú reakciu na ďalší krok.

Toto je príklad CTA, ktorý používame v našom obľúbenom sprievodcovi blogom. Ponúkame možnosť stiahnutia elektronickej knihy každému, kto sa prihlási na odber:

Ako začať Sprievodcu blogom CTA

Pridajte miniaplikáciu na odber v dolnej časti každého blogového príspevku

Tento prístup používajú všetci najlepší blogeri. Je logické pridať pole na odber na konci svojho obsahu. Ak sa ľuďom páči to, čo čítali, prirodzene by sa prihlásili na odber podobného obsahu.

Napríklad jedna z vašich výziev na akciu môže byť „Prihláste sa teraz, aby sa naše tipy posielali priamo do vašej doručenej pošty.“ Každý, kto chce dostávať vaše tipy, sa prihlási na odber, a preto podnikne kroky, ktoré chcete, aby podnikli.

Tu je príklad takejto schránky na odber od Backlinko blog:

Backlinko blog

Vytvorenie samostatnej vstupnej stránky na odber

Vstupná stránka špecifická pre daný subjekt môže byť pre nových odberateľov dosť širokým zúžením. Z tohto blogu môžete na túto stránku nasmerovať veľkú návštevnosť, preto by ste ju mali využiť a optimalizovať svoju vstupnú stránku na odber. Okrem vytvárania príťažlivej vstupnej stránky musíte uviesť relevantné informácie o ponuke a presvedčivé CTA. Návštevníkov blogu musíte viesť tak, aby sa prihlásili na váš kurz alebo sa prihlásili na odber najnovšieho obsahu blogu.

Tu je návod Michael Hyatt robí to na svojom blogu:

Michael Hyatt

Je to dobrý príklad vstupnej stránky, kde Michael ponúka predplatné na prémiové školenie. Na túto stránku môžete ľudí nasmerovať prostredníctvom e-mailu, sociálnych médií alebo iných stránok na vašom webe. Všimnite si jednoduché „získať aktualizácie“ v dolnej časti stránky, aby sa návštevníci mohli prihlásiť na odber jediným kliknutím.

V časti obsahu použite vedľajší riadok

Ďalším inteligentným spôsobom, ako rozšíriť počet predplatiteľov blogu, je zahrnúť vedľajší odkaz, v ktorom uvediete meno autora obsahu. Vedľajší riadok je riadok textu, ktorý sprevádza príbeh konkrétneho obsahu. V takom prípade ho môžete použiť ako druh CTA na ponúknutie návštevníkom blogu, aby sa prihlásili na odber e-mailového spravodajcu.

Aby bola vaša vedľajšia linka viditeľná a vynikla, mali by ste ju umiestniť priamo pod nadpis blogových príspevkov. Ak chcete zefektívniť fungovanie vedľajšej linky, musíte pridať hypertextový odkaz. Tu je príklad z Blog pre webové stránky:

Blog pre webové stránky

Keď naň návštevníci vášho blogu kliknú, otvorí sa kontextové okno so žiadosťou o prihlásenie na odber.

Vyskakovacie okno blogu pre webové stránky

V rámci svojich blogových príspevkov použite lepkavý widget

Lepkavé widgety vám tiež môžu pomôcť zvýšiť mieru predplatenia e-mailov, najmä ak máte zdĺhavé blogové príspevky. V takom prípade sa ľudia musia posúvať nadol a na bočnom paneli je medzera. V tejto oblasti môžete použiť lepkavý widget a naplno ho využiť na upútanie pozornosti návštevníkov svojho blogu.

Tu je príklad z blogu NeilPatel, aby ste videli, ako lepkavá miniaplikácia vyplňuje miesto bočného panela:

Blog NeilPatel

Keď ľudia posúvajú váš obsah, miniaplikácia na odber sa na vašom bočnom paneli „zasekne“.

Použite na svoje stránky hello-lištu hlavičky

Hello-bary sú dnes veľmi populárne, pretože upútajú pozornosť diváka. Ahoj panel predstavuje veľmi užitočný webový panel s nástrojmi umiestnený v hornej časti vášho webu, ktorý zaujme ľudí od okamihu otvorenia blogu. Keď ho umiestnite do záhlavia svojho webu, aby bol pútavý, všimne si ho každý návštevník. Takto môžete zosilnite svoje odbery.

Tu je príklad hello-baru v akcii z blogu Webprofits:

Ahoj bar pre webové stránky

Kľúčom k vytvoreniu užitočného hello-baru je zahrnutie lákavej CTA, ako napríklad opt-in e-mailový formulár na zvýšenie počtu vašich odberateľov. Je to veľmi užitočné pre každú CTA, pokiaľ uvediete správu, ktorá prinúti vašich návštevníkov dozvedieť sa viac informácií. Váš panel pozdravov by mohol obsahovať odkaz vedúci na vstupnú stránku, ktorý by mohol byť váš najobľúbenejší blogový príspevok alebo bezplatný online kurz, ktorý poskytujete.

Ukončite kontextovú správu

Stále viac webových stránok implementuje vyskakovacie okno, ktoré vám môže pomôcť zaujať návštevníkov pred odchodom. Ukončite kontextové správy určené na zobrazenie keď vaši návštevníci pohnú kurzorom myši so zámerom opustiť vaše stránky. Stimulujú vašich návštevníkov, aby sa prihlásili na odber a zostali dlhšie. Niektorí odborníci na marketing sa domnievajú, že žiadne kontextové okná nie sú dobrým prístupom, aby vaši návštevníci a ľudia boli podráždení. Ak sa teda rozhodnete použiť jeden na svojom blogu, nezabudnite počítať CTA. Tu je príklad z Maxtraffic blog:

Maxtraffic blog

Vitajte brána

Keď návštevník vstúpi na vaše webové stránky, zobrazí sa uvítacia brána. Zvyčajne sa zobrazuje prvému návštevníkovi skôr, ako sa dostanú k vášmu obsahu. Návštevníci uvidia uvítaciu správu vo forme pútavej CTA, ktorá ich žiada, aby sa prihlásili na odber.

Pozrite sa na príklad uvítacej brány z Webové stránky OkDork:

Webové stránky OkDork

Uvítacia brána je výzvou na akciu na celej obrazovke, takže je samozrejmé, že je to upútanie pozornosti a predovšetkým veľmi efektívne..

Extra kroky na zvýšenie počtu účastníkov

Využitie CTA

Ak chcete z vašich CTA vyťažiť čo najviac a nechať ich počítať, musíte vedieť, ako ich využiť. Kľúčom je vytvoriť pútavú kópiu alebo prísť s podnetmi, ktoré upútajú pozornosť návštevníkov vášho blogu. Musíte napríklad prinútiť, aby vám nechali e-mailovú adresu, aby vám mohli napríklad poslať nový obsah alebo eKnihu.

Čo vám pomôže upútať pozornosť väčšieho počtu ľudí a prinútiť ich prihlásiť sa na odber prostredníctvom CTA? Najviditeľnejšie miesta na umiestnenie CTA sú vaše blogové príspevky. Jednotlivci, ktorí ich čítajú, už sú zapojení do vášho obsahu. Zahrnutím CTA do textu blogových príspevkov budete mať väčšiu šancu prinútiť ľudí, aby sa prihlásili na odber.

Ak už máte nejaké CTA na generovanie potenciálnych zákazníkov vo svojich blogových príspevkoch, môžete si vytvoriť predplatné CTA na odber. V takom prípade musíte zabezpečiť, aby vaša sekundárna CTA nekonkurovala vášmu primárnemu. Musia sa navzájom dopĺňať, takže to nepreháňajte; nechcete svojich návštevníkov blogov zahltiť.

Tu je ďalší dobrý príklad z HubSpot, ktorý zobrazuje primárne a sekundárne CTA v rámci jedného z ich blogových príspevkov:

HubSpot

Ďalšími užitočnými miestami na pridanie vašich CTA sú vaša domovská stránka a stránka „O nás“. Ten je jednou z najnavštevovanejších stránok na všetkých webových stránkach, preto by ste ho mali používať na zvýšenie počtu odberateľov blogu..

Pozri sa na spokojne to CTA na stránke „O nás“, umiestnenej priamo pod ich príbehom a celým ich tímom:

spokojne to

Automatická CTA

Automatická CTA môže byť tiež veľmi nápomocná, pokiaľ ide o podporu predplatného. Znamená to, že si môžete vytvoriť inteligentné CTA, ktoré zobrazujú rôzne správy rôznym typom návštevníkov blogu. Túto správu môžete založiť podľa ich angažovanosti.

Keď vytvoríte inteligentnú CTA, tí, ktorí už sú vašimi odberateľmi blogu, tieto CTA neuvidia. Uvidia ďalšie CTA, ktoré môžete mať, určené na povzbudenie vašich existujúcich fanúšikov, aby podnikli nejaké ďalšie kroky, ktoré od nich majú podniknúť.

Všetci noví návštevníci uvidia iné CTA a vy im budete môcť ponúknuť predplatné bez toho, aby ste ohromili vašich súčasných predplatiteľov..

Tu je príklad z HubSpot, ktorý vám pomôže lepšie porozumieť inteligentným CTA:

Inteligentné CTA HubSpot

Výber správneho spôsobu oslovenia potenciálnych odberateľov

Ak chcete upútať pozornosť potenciálnych odberateľov blogov, musíte ich kontaktovať priamo. Nemôžete vytvoriť mäkkú výzvu na akciu, iba požiadať ľudí, aby sa prihlásili na odber, často tento trik neurobí. Neznamená to, že by ste mali byť neúctivý, ale skôr prejavovať dôveru a používať priamy jazyk, ktorý ľudia považujú za presvedčivý. To im ukáže, že viete, čo robíte a že prihlásenie na odber vášho blogu je pre nich to pravé.

Musíte dostať sa do ich hlavy a premýšľajte o tom, prečo by sa chceli prihlásiť na odber. O čom to je a čo ponúkate, aby ich chceli dostávať informácie o nich? Ako z toho budú mať úžitok? Keď pochopíte, ako si myslia a čo potrebujú, budete presne vedieť, ako k nim pristupovať a ako ich zapojiť do každej vašej CTA.

Zaistite mobilnú optimalizáciu

Jedným z najdôležitejších krokov, ktoré musíte podniknúť, aby ste rozšírili počet svojich predplatiteľov blogov, je optimalizácia blogu pre mobilné zariadenia. Ste si vedomí skutočnosti, že používanie mobilného desktopu predbehlo používanie, takže je samozrejmé, že mnohí z vašich návštevníkov blogu budú mobilní používatelia. Aj keď nie sú, sú stále hodnotné.

Preto musíte svojim mobilným používateľom poskytnúť bezproblémové prostredie pre používateľov. Umožnite im čítať váš blog a prechádzať cez váš web prostredníctvom svojich mobilných zariadení. Týmto spôsobom namiesto toho, aby ste stratili niektorých návštevníkov a predplatiteľov, budete viesť oveľa viac k svojim dverám.

Optimalizácia pre mobilné zariadenia vám tiež pomôže vylepšiť vaše SEO. To zvýši viditeľnosť online a pomôže potenciálnym predplatiteľom objaviť váš blog.

Testovanie rozdelenia A / B

Rozdelené testovanie je rozhodujúce pre vylepšenie vášho blogu. Páči sa mi to spustenie split testov A / B Ak chcete porovnať výkon rôznych stránok alebo blogových príspevkov, mali by ste pri odbere urobiť to isté s vašimi CTA.

Spustite split testy, aby ste porovnali rôzne CTA a skontrolovali, ktoré výzvy na akciu majú lepšiu výkonnosť. Dozviete sa, čo láka vaše návštevníkov blogu na prihlásenie na odber vášho zoznamu e-mailov, a budete rozumieť, ako získať viac z nich na aktiváciu.

Príručka konečných začiatočníkov k testovaniu A / B

Rozšírenie možností predplatného na sociálne médiá

Propagácia a zdieľanie obsahu na sociálnych sieťach vám pomôže rozšíriť váš dosah a upozorniť nové publikum. Koniec koncov, existujú miliardy používateľov sociálnych médií takže by ste mali využívať sociálne mediálne siete vo svoj prospech.

Marketing na sociálnych sieťach by mal byť na začiatku zoznamu, aby vám pomohol predstaviť ľuďom váš blog a ponúknuť im možnosť prihlásiť sa na odber. Poskytuje vám vynikajúci spôsob, ako ukázať cieľovej skupine, o čom je váš blog. Ukážte im, čo dostanú, ak sa rozhodnú pre váš e-mailový spravodaj.

Okrem zdieľania blogových príspevkov by ste mali zahrnúť aj priame odkazy na vstupnú stránku. Môžete tiež vytvoriť samostatnú adresu URL na odber a zdieľať odkaz na sociálnych sieťach.

Zabezpečte viditeľnosť príležitostí na odber

Tlačidlá vášho prihlásenia na odber musia byť viditeľné, aby ich netrvalo dlho, kým ich nájdu tí, ktorí sa chcú prihlásiť na odber. Nenechajte ich preskakovať cez obruče, aby ste našli tlačidlo prihlásenia na odber, namiesto toho ho nechajte vyniknúť. Uistite sa, že to ľudia vidia v hlavičke a päte svojho blogu, aby si ich vaši návštevníci mohli byť vždy vedomí.

To je obzvlášť dôležité, ak vytvoríte predplatiteľskú výzvu na akciu, ktorá sa objaví, keď vaši návštevníci navštívia váš blog. veľa ľudia nemajú radi kontextové okná a mohli by ju okamžite zatvoriť. Pridaním ďalších možností prihlásenia ich budú môcť návštevníci vidieť.

Vyžiadajte si iba požadované informácie o predplatnom

Tento je dôležitý. Dlhé formy môžu obťažovať iba vašich potenciálnych predplatiteľov a prinútiť ich zmeniť názor. Potrebujete iba ich e-mail a možno aj meno, nie? Mali by ste preto požiadať iba o ich e-mailovú adresu.

Ak ty uľahčiť im proces prihlásenia budete mať väčšiu šancu skutočne rozšíriť svoju odberateľskú základňu.

Dohody o vzájomnej propagácii

Krížová propagácia je vynikajúci spôsob, ako propagovať svoj blog a jeho obsah a zvyšovať počet predplatiteľov vášho blogu. Zahŕňa to spoluprácu s najlepšími blogermi a vzájomnú propagáciu obsahu na vašich blogoch aj na sociálnych médiách. Ak vytvoríte dohodu o vzájomnej propagácii s vplyvnými osobami, môžete rozšíriť svoj dosah a maximalizovať svoju online viditeľnosť.

Ak prevádzkujete obchodnú webovú stránku, môžete spolupracovať s rôznymi značkami a propagovať ich výrobky alebo služby. Na oplátku môžu propagovať váš obsah. Môže to posunúť váš blog na úplne novú úroveň a otvoriť veľa príležitostí na generovanie kvalitnejších potenciálnych zákazníkov a rozširovanie vašej predplatiteľskej základne.

záver

Neexistuje jediný prístup, ktorý by vám pomohol zvýšiť počet predplatiteľov vašich blogov. Tieto vyššie uvedené praktické tipy vám však dajú predstavu o tom, čo môžete vyskúšať. Medzitým by ste mali pracovať na vylepšení svojho blogu, pretože vždy existuje priestor na zlepšenie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map