100+ typov digitálneho obsahu, ktoré môžete vytvoriť

Učiť-Blogging_100 + typy-Of-digital-content


Mnoho ľudí by radi začalo blog, ale malo by problém rozhodnúť sa, aký typ obsahu môžu uverejniť. Niektorí by chceli zmiešaný obsah, ale nemôžu sa rozhodnúť, čo si majú zvoliť. Každý deň vidíme rôzne typy obsahu a všetci majú svoje príslušné publikum. Jeden určite nemôže súvisieť s každým typom obsahu, ktorý existuje. Takmer každý deň vyjdú aj nové typy obsahu. Ako teda rozhodujete, ktorý typ obsahu sa vám najviac hodí? Vytvorili sme pre vás zoznam viac ako 100 druhov obsahu. Na konci tohto článku sa budete môcť rozhodnúť, ktorý typ obsahu je na vašej uličke.

Najprv musíte vedieť, že sme digitálny obsah rozdelili do troch širokých skupín:

 • Textový obsah
 • Multimediálny obsah
 • ostatné

Textový obsah je taký typ obsahu, ktorý nevyžaduje žiadny zvukový alebo obrazový materiál. Potrebujete iba lásku k slovám a vedomosti, aby ste tieto slová presvedčivo vytvorili. Existuje iba veľa obsahu, ktorý môžete vytvoriť iba pomocou textu, a publikum je tiež obrovské.

Multimediálny obsah obsahuje zmes rôznych materiálov a je to oveľa väčšia skupina ako tá prvá. Táto skupina obsahuje video, audio, obrázky alebo kombináciu celého obsahu.

Poďme sa teda pozrieť, aké typy obsahu môžete pre svoj blog vytvoriť a čo každý typ obsahu môže ponúknuť.

Contents

Textový obsah

 • 1. Príspevky blogu
 • 3. Ako-tos
 • 5. zoznamy
 • 2. články
 • 4. Guides
 • 6. Otázky a odpovede

vidieť viac

Multimediálny obsah

 • 45. infografiky
 • 47. elektronické knihy
 • 49. Zvukové príspevky
 • 46. Cheaty
 • 48. ukážky
 • 50. audioknihy

vidieť viac

ostatné

 • 86. plugins
 • 88. Bezplatné nástroje
 • 90. QR kódy
 • 87. šablóny
 • 89. Rozšírenia prehľadávača
 • 91. Bezplatné zdroje

vidieť viac

Textový obsah

1. Príspevky do blogu

Príspevky v blogoch sú typom textového obsahu, ktorý vám umožňuje vytvárať nepretržitý a konzistentný obsah. Príspevky na blogu vám umožňujú vyjadriť svoju kreativitu a názor na danú tému. Vždy je dobré mať rozvrh svojich príspevkov a zaistiť ich konzistentnosť.

2. Články

Iný typ textového obsahu, ktorý vám umožní publikovať správy o spoločnosti, oznámenia alebo akýkoľvek iný druh obsahu. Je to ako mať časopis.

Odporúčané čítanie: Najväčšie rozdiely medzi článkami a blogmi

3. Ako

Vo väčšine prípadov ide o textový obsah, ktorý poskytuje pokyny svojim čitateľom. Môžete ľuďom pomôcť naučiť sa robiť rôzne veci, vytvárať veci alebo používať nejaký softvér. Nie je neobvyklé vytvárať video alebo audio obsah „Ako na to“.

4. Sprievodcovia

Ak sa považujete za gurua v konkrétnej téme, vytvorenie sprievodcov by bolo skvelým spôsobom, ako učiť ostatných. Podeľte sa o svoje znalosti a sprevádzajte ľudí rôznymi druhmi problémov.

vodítka

5. Zoznamy

Premýšľajte o akejkoľvek téme a môžete vytvoriť zoznam. Môžete uviesť zoznam najlepších filmov, kníh, všetkých druhov výrobkov a služieb. Tento typ obsahu má široké publikum a ak chcete vytvárať zoznamy, jednoducho si ho vyhľadajte.

6. Otázky a odpovede

Otázka a odpoveď je vždy obľúbený obsah. Mnoho ľudí na internete má otázky týkajúce sa takmer všetkého. Vytvorenie tohto druhu obsahu ponúka veľkú príležitosť pre pôsobivý počet návštev. V závislosti od vašich preferencií môže byť textová alebo multimediálna.

q & a

7. Prípadové štúdie

Prípadové štúdie hovoria o príbehoch vašich zákazníkov a o tom, ako ste im pomohli vyriešiť ich problémy. Je to vynikajúci spôsob, ako ovplyvniť vaše vyhliadky a zmeniť ich na zákazníkov.

Odporúčané čítanie: Ako napísať prípadovú štúdiu

8. Ohlasy

Je to rovnaké ako prípadové štúdie, ale so zvratom. Ohlasy ukazujú, čo vaši klienti (ich slovami) hovoria o vašich produktoch alebo službách. Je to skvelý spôsob, ako rozšíriť svoj trh, pretože sa o svoje skúsenosti podelia skutoční zákazníci.

Ohlasy

9. Rozhovory

Rozhovory sú užitočným obsahom a môžu byť textové a multimediálne. Mohli by ste mať odborníkov v akejkoľvek oblasti a hovoriť o rôznych súvisiacich témach. Mohli by ste hovoriť o niektorých aktuálnych problémoch alebo sa obrátiť na niektoré minulé udalosti. Je to všetko na vás a vašej kreativite.

rozhovory

10. Recenzie výrobkov

Týmto môže byť aj textový a multimediálny obsah. Nájdite zaujímavý produkt a dajte každému vedieť všetko, čo sa o ňom dá vedieť. Recenzie produktov sú veľmi populárne, pretože pomáhajú divákom rozhodnúť sa o kúpe špeciálnej položky.

11. Recenzie kníh

Ak chcete čítať knihy a chcete zdieľať svoj názor s internetom, ide o váš typ obsahu. Recenzie kníh sú zábavné a majú veľké publikum, s ktorým môžete interagovať. Je to vynikajúci príklad, ako to urobiť správne.

12. Kontrolné zoznamy

Kontrolný zoznam je typ obsahu, ktorý čitateľom umožňuje postupovať krok za krokom sprievodcom nevyhnutným procesom. Zdieľate so svojimi čitateľmi všetky kroky, ktoré musia urobiť, aby niečo dosiahli.

Odporúčané čítanie: Kontrolný zoznam pre blogerov, ktorí chcú vytvoriť ziskový blog

13. Výskum

Ak chcete skúmať horúce témy a zdieľať svoje zistenia a závery, začnite výskumný blog. Môžete skúmať akúkoľvek tému, ktorú považujete za zaujímavú alebo ku ktorej máte prístup. Tento obsah má široké publikum a týmto spôsobom si môžete vytvoriť meno.

14. Biele knihy

Ak chcete svojim čitateľom poskytnúť nejaké technické informácie, môžete vytvoriť biele knihy. Väčšinou ide o obsah vo formáte PDF, ktorý môžete zdieľať na stiahnutie. Biele knihy môžu tiež predstavovať prípadové štúdie, ktoré ponúkajú problémy a riešenia týchto problémov.

Odporúčané čítanie: Biele knihy verzus blogové príspevky

15. Priemyselné správy

Nájdite odvetvie, ktoré sa vám páči, alebo si myslíte, že by malo široké publikum. Vyhľadajte správy a podeľte sa o svoje publikum. Dávajte pozor, aby ste skopírovali / nevložili príbeh, ale skôr poskytli svoj pohľad na príbeh.

priemyselné správy

16. Správy o spoločnosti

Ďalší skvelý obsah pre všetkých majiteľov firiem. Môžete písať správy o svojom podnikaní a zdieľať ich so svojimi zákazníkmi a investormi.

17. Príspevky hostí

Hosťovský príspevok je obsah, ktorý umožňuje návštevníkom uverejňovať svoj obsah na vašom blogu. Pred zverejnením si môžete vybrať obsah, ktorý sa vám páči, aby ste predišli problémom. Najnovšia štatistika ukazuje, že 59,8% blogerov hosťuje príspevok aspoň občas.

18. Osobné príbehy

Ak máte veľa životných príbehov, je to skvelý spôsob, ako ich zdieľať so svetom. Môžete tiež mať hosťujúcich autorov, aby sa podelili o svoje osobné príbehy s ľuďmi. Tu je dobrý príklad zdieľať osobné príbehy a nechať ostatných ľudí zdieľať svoje vlastné príbehy.

19. Príbehy o úspechu

Dajte všetkým vedieť, ako ste sa dostali na vrchol. Podeľte sa o svoje taktiky s ostatnými, aby mohli dosiahnuť svoje ciele. Tento obsah môže byť textový a multimediálny v závislosti od toho, ako ho chcete prezentovať. Existuje veľa ľudí, ktorí hľadajú na internete úspešné príbehy.

20. Osobné bios

Bio je skvelý obsah na vytvorenie. Môže to byť textový alebo multimediálny obsah a vždy bude aktuálny. Pomocou rôznych zdrojov online môžete pomôcť pri výskume a tvorbe tohto pôsobivého obsahu.

21. Pripomienky

Komentár je najlepším spôsobom, ako získať spätnú väzbu od svojich čitateľov. Komentáre budú užitočné, bez ohľadu na to, o čom je váš blog. Je to tiež dobrý spôsob, ako generovať nové nápady do budúcnosti.

22. FAQ

Najčastejšou časťou otázok je najlepší spôsob, ako znížiť počet kontaktov, ktoré získate o vašom produkte alebo službách. Tieto informácie môžu poskytnúť vašim návštevníkom niekoľko bežných otázok, ktoré vám ľudia už položili.

23. Slovník

Slovník je textový obsah, ktorý priťahuje široké publikum. Obsahuje zoznam fráz a akronymov týkajúcich sa jedinečného predmetu s ich definíciami.

glosár

24. Wikis

Vytvorte obsah Wiki na tému, ktorá sa vás týka. Umožnite návštevníkom pridávať obsah a určite budete mať veľa návštevníkov. Vďaka tomu bude váš blog zdieľaný na mnohých miestach a bude slúžiť ako referencia v internetových sporoch. toto Wiki stránka Star Wars je skvelým príkladom toho, ako by mala vyzerať stránka wiki.

25. versus články

Účelom tohto príkladu obsahu, ktorý nie je porovnávaný, je dokázať, prečo je určitý produkt alebo služba lepšia ako jeho oponent. Môže to byť aj textový alebo multimediálny obsah. Je to výnimočný spôsob propagácie produktu, ktorý musíte ponúknuť.

26. Porovnania

Porovnanie je typ obsahu, pri ktorom porovnávate dva alebo viac produktov, aby ste sa rozhodli, ktorý je lepší. Tento druh obsahu môžete vytvoriť v textovej alebo multimediálnej podobe. Pozrite sa na naše porovnanie desiatich najlepších blogovacích platforiem.

27. Predpovede

Ak si myslíte, že môžete predvídať jednotlivé udalosti na základe nejakých informácií alebo skúseností, mali by ste o tom blogovať. Ľudia by mohli navštíviť váš blog a prečítať si vaše predpovede týkajúce sa prezidentských volieb alebo svetového pohára FIFA. Samozrejme sa pripravte na veľa zúrivých komentárov, pretože nie každý s vami bude súhlasiť.

28. Inšpiratívne správy

Ak máte talent a môžete inšpirovať ľudí svojimi slovami, môžete uverejňovať svoje inšpiratívne správy. Tieto správy môžu generovať veľa zdieľaní a existuje veľká šanca, že niektoré z vašich príspevkov sa stanú vírusovými.

inšpiratívne správy

29. Ako sa vyhnúť zlyhaniu

Na rozdiel od príbehov o úspechu je to obsah, ktorý ľuďom pomáha pochopiť, ako by sa im pri ich úsilí mohlo nepodariť. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete vytvoriť textový alebo multimediálny obsah, môže to fungovať oboma spôsobmi.

30. Zaujímavé fakty

Ľudia radi čítajú zaujímavé fakty o všetkom, čo existuje. Čím je téma teplejšia, tým viac ľudí bude mať záujem. Fakty môžu byť textovým alebo multimediálnym obsahom, aj keď by bolo najlepšie, keby ste si ich ponechali textové. Samozrejme nezabudnite zálohovať svoje fakty z príslušných zdrojov.

31. Legrační príbehy

Ak chcete pobaviť publikum, môžete na svoj blog uverejňovať vtipné príbehy. Ľudia radi trávia čas hľadaním vtipných príbehov a iného podobného obsahu. Svet je plný vtipných príbehov a prečo ich umiestniť na svoj blog.

32. Citácie

Citátom môže byť textový obsah, ktorý môžete uverejniť vo svojom blogu. Citujte slávnych ľudí a podeľte sa o svoje myšlienky so svojím publikom. Tento typ obsahu priťahuje široké publikum a sľubuje veľké množstvo sociálnych médií. Ak vlastníte podnikanie, môžete vložiť cenovú ponuku od vedúceho alebo priemyselného gurua.

33. Literárne diela

Ak máte talent na rozprávanie príbehov a ste kreatívny, môžete pomocou svojho blogu zverejniť svoj pôvodný obsah. Mohli by to byť poviedky, básne alebo akýkoľvek iný druh literárneho obsahu.

34. Mikroblogové príspevky

Ak chcete uverejniť krátky, ale hodnotný textový obsah, aby ste mohli komentovať konkrétnu udalosť alebo zdieľať svoje všeobecné myšlienky, je to pekný spôsob. Ľudia sa často sťažujú, že Twitter neponúka dostatok postáv, preto porazte Tweetera v ich vlastnej hre.

Odporúčané čítanie: Definícia mikroblogovania s príkladmi

35. Osvedčené postupy

Nie je zlý nápad zdieľať svoje skúsenosti s najlepšími postupmi so svojím publikom. Ľudia radi robia prácu ľahšou a ak im s tým môžete pomôcť – prečo nie?

36. Metafory

Ak chcete písať o niečom, o čom všetci píšu, nie je zlý nápad robiť to inak. Pristúpte k téme z iného uhla a rozprávajte ten istý príbeh z úplne inej perspektívy.

37. Plánované udalosti

Môžete posielať rozvrh na udalosti, ktoré plánujete zorganizovať alebo sa zúčastniť. Nechajte svoje publikum vedieť, kam by vás mohli sledovať. Ak sa s vami chcú stretnúť, bude to tiež užitočným pripomenutím.

naplánované udalosti

38. Obsah „Prečo“

Vysvetlite svojmu publiku, ako sa niečo stalo alebo prečo sú niektoré veci určitým spôsobom. Môžete to urobiť pomocou solídnych faktov alebo byť kontroverzný – čo je vždy zábavnejšie.

39. Nákladový list

Ak vlastníte firemný web a predávate niektoré produkty, je dobré mať k dispozícii hárok s výdavkami. Nákladový list zobrazuje ceny vašich produktov zákazníkom.

40. Oznámenia o produktoch

Ak budete musieť čoskoro vydať nový produkt, bolo by to šikovné to oznámiť. Môžete na to pripraviť svoje publikum a nechať ich čakať, až si vybudujú verejný záujem.

oznámenia o produktoch

41. Bulletiny

Tento materiál slúži na informovanie ľudí o nových produktoch a službách. Tento obsah je užitočný, ak vlastníte firmu. Môžeš vytvárať informačné bulletiny informovať svojich klientov o vašich najnovších aktualizáciách.

bulletiny

42. Povýšený príspevok

Môžete tlačiť na konkrétnu položku, ako sú bezplatné alebo darčekové ponuky od konkrétnej značky, ktorá súvisí s vašou nikou. Promá sú bežnou praxou a blogeri to robia stále.

43. Recepty

Ak dobre varíte a chceli by ste sa podeliť o svoje zručnosti so zvyškom sveta, je to pre vás ten pravý obsah. Tento textový alebo multimediálny obsah si môžete vybrať podľa svojich osobných preferencií.

44. Vylúčenie zodpovednosti

Zrieknutie sa zodpovednosti je zvyčajne jedna stránka textového obsahu, ktorá vysvetľuje problémy s autorskými právami. Zrieknutie sa zodpovednosti môžete tiež použiť na vysvetlenie svojho úmyslu a účelu svojho blogu alebo príspevku.

Odporúčané čítanie: Vzor šablóny vylúčenia zodpovednosti

Multimediálny obsah

45. Infografika

Tento obsah sa týka vizualizácie. Vizuálne zobrazuje fakty, štatistiky a ďalšie relevantné informácie. infografiky sú rastúci trend a pre všetkých, ktorí vytvárajú tento druh obsahu, existuje svetlá budúcnosť.

46. ​​Cheaty

Cheat sheet je druh obsahu, ktorý priťahuje veľké množstvo návštevníkov. Ľudia radi rezajú rohy a robia veci jednoduchým spôsobom. Môžete použiť a vytvoriť podvádzať listy, v závislosti na vašich potrebách a preferenciách.

47. elektronické knihy

Pravdepodobne môžete hádať, že elektronické knihy sú prakticky elektronické knihy. Môžete ich vytvárať a zdieľať na rôznych webových stránkach alebo ich ukladať na svoj blog ako PDF, aby si ich mohol stiahnuť každý. Hlavný rozdiel medzi elektronickou knihou a jednoduchým blogovým príspevkom spočíva v tom, že elektronické knihy sú oveľa väčší a podrobnejší obsah.

48. Ukážky

Ak chcete dokázať svoj názor a nechcete tráviť príliš veľa času vysvetľovaním, je to spôsob, ako to urobiť. Stačí urobiť snímky obrazovky s už vytvoreným obsahom a upriamiť svoju pozornosť.

49. Zvukové príspevky

Tento typ multimediálneho obsahu vám umožňuje poslať správu publiku hlasom. Môžete použiť softvér na nahrávanie a potom jednoducho poslať zvukový súbor, aby ho všetci mohli počúvať.

50. Audioknihy

Rovnaké ako v prípade elektronických kníh, ale používa zvukové médium. Ak máte elektronickú knihu, môžete si zaznamenať čítanie jednotlivých kapitol a zdieľať ich na svojom blogu. Ak sa vám nepáči spôsob, akým znie váš hlas, môžete si niekoho najať, aby to urobil za vás. Takto môžete rozprávať svoju vlastnú eKnihu:

51. Fotografovanie

Ak chcete fotografovať, zverejňovanie fotografického obsahu je výnimočný spôsob, ako vyjadriť seba a svoju prácu. Môžete si vytvoriť fotografie, ktoré si ľudia môžu stiahnuť za poplatok. Alebo im môžete povoliť ich bezplatné používanie. Je to všetko na tebe.

52. Podcasty

Podcast je zvukový obsah, ktorý môžete vytvoriť a zdieľať svoje názory na rôzne témy. Ak sa rozhodnete publikovať súbory v sérii, ľudia sa môžu prihlásiť do vášho podcastu. Nahráte zvukové súbory a uverejníte ich na svojom blogu, aby si ich ľudia mohli stiahnuť alebo počúvať.

podcasty

Odporúčané čítanie: Ako spustiť podcast

53. Vlog

Vlog je videoobsah, ktorý môžete uverejniť vo svojom blogu a prinútiť ľudí, aby vás sledovali. Môžete si vytvoriť cestovný Vlog a zdieľať príbehy zo svojich ciest. V súčasnosti je to horúci obsah a stále rastie. Tu je zaujímavý príklad Vlogu.

54. Živé videá

Použite svoj blog na vytvorenie živého video obsahu. Návštevníci si môžu vychutnať váš priamy prenos a komentovať vaše aktivity. Tento typ obsahu je medzi mladšou populáciou veľmi populárny.

55. Mikropodniky

Krátke videá, ktoré môžu propagovať produkt alebo nápad. Je to pekný spôsob, ako dostať svoju krátku správu k publiku. Môžu trvať niekoľko sekúnd a napriek tomu odovzdajú silnú správu. Tu je zaujímavý zoznam krátkych videí od Lowes.

56. Prezentácie

Vytvorte prezentáciu svojho produktu alebo služby a vložte ju na svoju stránku. Prezentácia predstavuje komplexný spôsob, ako zdieľať nápad alebo projekt so svojím publikom.

57. Webináre

Ak ste vo vašej oblasti veľmi kvalifikovaní, môžete začať webináre a nechať ľudí prihlásiť sa a počuť, čo musíte povedať. Je to vynikajúci spôsob, ako si vytvoriť skutočné meno a podeliť sa o svoje znalosti s tými, ktorí majú záujem.

Odporúčané čítanie: 15 tipov na masívne zvýšenie počtu registrácií webinára

58. Prieskumy verejnej mienky

Bazény sú multimediálny obsah, ktorý môžete vygenerovať, aby ste získali verejnú mienku o danej téme. Vytvárajú sa ľahko, existuje veľa doplnkov, ktoré môžete použiť na vytváranie ankiet. Tu je vynikajúcim príkladom prieskumu, ktorý vytvorila Denise Wakeman.

59. Online udalosti

Váš blog môže byť miestom, kde by ľudia mohli sledovať online udalosti, ktoré ste sa zúčastnili alebo o nich čítali. Je to dobrý spôsob, ako sa podeliť o svoje skúsenosti z udalostí týkajúcich sa vášho výklenku.

60. Kurzy

Kurz je typom vzdelávacieho obsahu, ktorý zhromažďuje ľudí zaujímajúcich sa o nové veci. Môžete tiež pomôcť ľuďom získať určité zručnosti, ktoré by ste im odovzdali. Tu je skvelý príklad kurz blogov ponúkaný Jeffom Goinsom.

61. Prieskumy

Ak chcete zhromažďovať údaje alebo rôzne názory, môžete vytvoriť najrôznejšie štúdie, ktoré by vaši návštevníci mohli vyplniť za vás. Môžete ich tiež poslať e-mailom a získať ešte viac návštevníkov.

prieskumy

62. Zaokrúhlenia

Na vytvorenie tohto obsahu stačí zhromaždiť obsah súvisiaci s vaším odvetvím, ktorý vás zaujíma. Potom to všetko zostavíte pre svojich návštevníkov, aby nemuseli tráviť čas výskumom. Najchytrejším krokom by bolo vybrať si z najobľúbenejšieho obsahu na internete. Tieto príspevky môžete publikovať týždenne, dvakrát týždenne alebo mesačne. Tu je dobrý príklad, ako robiť odborné zaokrúhlené príspevky.

63. SlideShares

SlideShare je multimediálny obsah, ktorý vám umožňuje vytvárať prezentácie a uverejňovať ich vo vašom blogu. Týmto spôsobom môžete prezentovať svoju prácu, nápady alebo nejaké zábavné fotografie s publikom.

Odporúčané čítanie: Sprievodca A-to-Z k SlideShare

64. Vizualizácia údajov

Tento obsah umožňuje vizuálne zobraziť všetky vaše údaje pomocou najrôznejších grafov a grafov. Je to tiež rastúci trend a svoj účel môže nájsť takmer v akomkoľvek odvetví.

Odporúčané čítanie: Vizualizácia dát

65. Zber údajov

Môžete uverejniť nejaké zaujímavé údaje alebo výsledky výskumu, ktoré by ľudia zaujímali. Tieto informácie predstavujú vynikajúci spôsob, ako osloviť konkrétne publikum vo vašom blogu.

66. Diagramy

Je to vizuálny obsah, ktorý využíva multimédiá na zobrazenie vzťahov medzi určitými udalosťami alebo ľuďmi. Je to vynikajúci spôsob, ako zjednodušiť zložité údaje, pretože vaše publikum má vizuálny kontext. Toto je dobrý príklad marketingových diagramov, ktoré vysvetľujú marketing obsahu.

67. Ilustrácie

Môžete vytvoriť obrázky, ktoré vám pomôžu, alebo povedzte poviedku. Ilustrácie sú grafický obsah, ktorý môžete nastaviť a uverejniť vo svojom blogu. Môžete tiež kombinovať ilustrácie a textový obsah tak, aby obraz zosilnil váš text.

68. GIF

Animované Gify sú multimediálny obsah, ktorý ukazuje krátku akciu, ktorá sa opakuje znova a znova. Väčšinou sa používa na zábavu a ukazuje zábavný obsah. Je to vynikajúci spôsob, ako na sociálnych sieťach získať veľa kladov a zdieľaní. Môžete použiť online výrobca gif na jednoduché šľahanie GIFov pomocou videí alebo fotografií YouTube ako zdroja.

GIF

69. Ukážky

Demonštrácia je do značnej miery samozrejmá. Môžete vytvárať multimediálny obsah a ukázať, ako váš produkt funguje. Ak neponúkate žiadny produkt, môžete ukázať, ako fungujú niektoré ďalšie produkty. Pre mladšiu generáciu je bežné, že ukazuje hranie videohier.

70. Transparentnosť

Povedzme, že vlastníte firmu. Možno by ste chceli zdieľať svoje finančné informácie so svojimi zákazníkmi. Možno chcete ukázať svoj rast a investície alebo plány. To je všetko o transparentnosti. Môže to byť aj textový alebo multimediálny obsah; všetko závisí od toho, ako chcete prezentovať svoje údaje. Microsoft je jednou z najtransparentnejších veľkých spoločností. Takto to robia.

priehľadnosť

71. Plagáty

Tento typ obsahu predchádza digitálnej ére. Zobrazuje informácie, ale nespolieha sa len na text, ale aj na vizuálne aspekty. Môžeš vytvárať plagáty ak chcete poukázať na problém s čo najmenším počtom slov.

72. Memes

Meme je grafický obsah, ktorý sa používa na komédiu a zábavu. Memy sú fotografie alebo snímky obrazovky s humornou správou napísanou na hornej alebo dolnej strane. Ľudia radi vidia poznámky a patria medzi najbežnejšie zdieľaný obsah na internete.

Odporúčané čítanie: Čo je Blog Meme?

73. Komiksy a karikatúry

Ak ste kreatívni a chcete, aby sa ľudia smiali, je to perfektný obsah pre váš blog. Nie je čo vysvetľovať, všetci vieme, čo sú komiksy a komiksy. Vezmite pero alebo myš, začnite kresliť a vytvárať zaujímavé a vtipné príbehy.

74. Súťaže

Môžete vytvárať všetky druhy súťaží, ktoré môžu ľudia zadať. Ak chcete zaručiť spravodlivosť, môžete povoliť návštevníkom hlasovať za svojich obľúbených.

Odporúčané čítanie: Ako spustiť súťaž v blogu s cieľom nájsť nových čitateľov a urobiť si blog lepkavým

75. Online časopis

Časopis je multimediálny obsah, ktorý môžete vytvoriť a mať veľké publikum, ktoré by sa stalo pravidelným. Je na vašich osobných preferenciách, čo bude časopis obsahovať. Existuje životný štýl, technika, stavebníctvo, rozvoj domu a mnoho ďalších tém, ktoré môžete využiť.

online časopisy

76. Kvízy

Kvíz je zábavný obsah, ktorý sa dá vytvoriť, a môže prilákať obrovské publikum. Existuje veľa doplnkov, ktoré môžete použiť na vytvorenie zábavných a zaujímavých kvízov.

77. Hudobné videá

Ak ste fanúšikom hudby a chcete zdieľať hudobné videá, ktoré sa vám páčia, s ostatnými ľuďmi, môžete do svojho blogu vložiť všetky druhy hudobných videí. Hudba môže prilákať veľa divákov a posunúť váš blog na novú úroveň.

78. PSA

Oznámenia o verejnej službe môžu byť textovým alebo videoobsahom, ktorý môže mať dopad na širokú verejnosť. Službu PSA môžete použiť na riešenie všetkých horúcich problémov alebo na vzdelávanie verejnosti o rôznych témach. Tvorcovia obsahu PSA preferujú videoobsah, pretože môžu ľahšie sprostredkovať svoje emócie verejnosti.

PSA

79. Mapy

Mapa je multimediálny obsah, ktorý môžete uverejniť vo svojom blogu a zdieľať ho so svojimi návštevníkmi. Môžete poukázať na zaujímavé miesta alebo historické udalosti, ktoré sa stali na presnom mieste alebo oblasti.

80. Fóra

Tento typ obsahu je vynikajúci spôsob, ako na svoju stránku prilákať veľa návštevníkov. Ľudia môžu diskutovať o veľkom množstve tém a získať niekoľko odpovedí. Je to skvelý spôsob, ako sa ľudia môžu podeliť o svoje vedomosti a skúsenosti.

Odporúčané čítanie: 10 spôsobov, ako vylepšiť svoju online komunitu alebo fórum

81. Stránka fanúšikov

Ak ste fanúšikom nejakej popovej alebo filmovej hviezdy, potom je to pekný spôsob, ako zdieľať svoju oddanosť s ostatnými. Svojim fanúšikom môžete uverejňovať fotografie, príbehy, videá a ďalšie súvisiace veci. Tento typ obsahu zvyčajne priťahuje mladšie publikum.

82. Médiá sa zmienili

Ak si vaše podnikanie niekedy všimli médiá, nie je zlý nápad vytvoriť stránku a zdieľať ju so svojimi klientmi a návštevníkmi. Dajte všetkým vedieť, čo si médiá myslia o vás a vašom podnikaní.

mediálne zmienky

83. Darčeky

Ľudia milujú veci zadarmo. Ak chcete na svoj blog prilákať viac publika, je to vynikajúci spôsob, ako dosiahnuť tento cieľ.

84. Hlavné stránky

Tento obsah súvisí so špecifickými vlastnosťami jedného produktu. Je to vynikajúci spôsob, ako propagovať produkt, ktorý máte radi alebo predávate. Tu je niekoľko zaujímavých príkladov pekne navrhnuté produktové stránky.

85. Denné predstavenia

Tento typ multimediálneho obsahu vám umožňuje pravidelne oslovovať publikum. Môžete hovoriť o ktorejkoľvek danej téme a inšpirovať sa svojím publikom. Show Askgaryvee je to pre vás pekný príklad.

ostatné

86. Doplnky

Tento typ obsahu je dobrý spôsob, ako vyplniť niektoré prázdne miesta na vašom blogu. Môžete vyskúšať a nájsť najrôznejšie doplnky, ktoré by vaši návštevníci mohli použiť.

87. Šablóny

Tento obsah vám umožňuje vysvetliť publiku, ako niečo urobiť. Napríklad môžete vytvoriť šablóny pre rôzne formuláre a hárky. Len sa uistite, že máte všetky svoje fakty správne. Môžete tiež umožniť svojim návštevníkom sťahovať šablóny za poplatok a zarobiť si nejaké peniaze na ceste.

Odporúčané čítanie: Tu nájdete pomocníka: Vytvorenie vlastného motívu alebo šablóny pre formuláre vášho tímu

88. Bezplatné nástroje

Svojemu publiku môžete ponúknuť rôzne bezplatné nástroje na rôzne účely. Môžete tiež vytvoriť rôzne sekcie svojho blogu, z ktorých každá obsahuje zariadenia zodpovedajúce danej sekcii. Môžete sa rozhodnúť, či budete zdieľať iba príbeh týchto nástrojov alebo uverejňovať odkazy na stiahnutie. Prezrite si náš zoznam nástrojov pre bloggerov, webmasterov a startupov.

bezplatné nástroje

89. Rozšírenia prehľadávača

Tento obsah vám umožňuje propagovať a rozširovať svoje podnikanie pomocou obsahu integrované do prehliadača Chrome alebo iný prehliadač.

90. QR kódy

Ak chcete svojim návštevníkom ponúknuť produkt alebo službu, QR kódy môžu byť užitočným obsahom. Ľudia môžu skenovať QR kód a objednať si produkt alebo sa zaregistrovať pre službu.

Odporúčané čítanie: Ako vytvoriť QR kód

91. Bezplatné zdroje

Zhromaždite čo najviac bezplatných vecí, ktoré si návštevníci môžu stiahnuť. Ak chcete, môžete sa rozhodnúť zdieľať externé odkazy na tieto zdroje. Môžete tiež vytvárať rôzne sekcie, aby ľudia mohli ľahko nájsť, čo potrebujú. Prezrite si našu sekciu Užitočné zdroje blogov, ktoré boli vytvorené s cieľom pomôcť nováčikom na internete zistiť ich online identitu.

92. Rozhovory

Na svojom blogu môžete vytvárať živé rozhovory a prilákať tak používateľov. Návštevníci mohli hovoriť a baviť sa, zdieľať informácie a skúsenosti. Môžete sledovať rozhovor a zistiť, či existujú nejaké problémy.

Odporúčané čítanie: Pridajte live chat na svoj web alebo do blogu v 3 jednoduchých krokoch

93. Mobilné aplikácie

Je to stará správa, že stále viac ľudí používa mobilné zariadenia nad stolovými počítačmi. Môžete to použiť na zhromaždenie všetkých ľudí na vašom blogu. Zdieľajte mobilné aplikácie alebo vyvíjajte svoje vlastné a uverejňujte ich na svojom blogu, aby si ich mohli stiahnuť všetci.

94. Odpočítavanie

Odpočítavanie je zaujímavý a zábavný obsah. Tento obsah môžete umiestniť na svoj blog a odpočítavať ho do nového roka alebo na začiatok dôležitej udalosti. Existujú blogy venované iba odpočítavaniu, kým nenastanú konkrétne udalosti.

95. Tlačidlá sociálnej siete

Ak chcete, aby váš blog videl čo najviac ľudí, musíte do svojho blogu umiestniť sociálne tlačidlá. Ľudia môžu zdieľať vaše príspevky kliknutím na tlačidlo. Takto vás uvidia na Facebooku, Instagrame, Google+, Pintereste, LinkedIn atď.

96. Kalkulačky

Kalkulačky sú užitočným obsahom, ktorý vašim návštevníkom pomôže zistiť veľa vecí. Môžete im pomôcť spočítať, koľko peňazí minú na konkrétny projekt alebo cestu. Všetko záleží na vašej kreativite a požiadavkách trhu.

kalkulačky

97. Prevodníky

Tento typ obsahu umožňuje návštevníkom prevádzať meny alebo rôzne jednotky (metre, libry, palce, unce atď.). Nie všetci ľudia na svete používajú rovnaký systém jednotiek, a preto môžu byť konvertory užitočné.

Odporúčané čítanie: Ako vyvinúť aplikáciu na prevod mien?

98. Obsah vygenerovaný používateľom

Otvorte svoj blog pre návštevníkov a umožnite mu uverejňovať akýkoľvek obsah s vašim súhlasom. Tento druh obsahu je vynikajúci spôsob, ako vytvoriť obrovské publikum. Môžete spravovať všetko, čo návštevníci uverejňujú, a odstrániť nechcený obsah.

99. Spolupráca

Niekedy môžete vytvoriť obsah v spolupráci s inými blogermi. Týmto spôsobom bloggerov propagovať jeden druhého a pomáhať si navzájom.

100. E-mailová kampaň

Druh marketingového obsahu, ktorý vám umožňuje zdieľať svoje novinky a projekty so svojimi zákazníkmi. Vytvorte zoznam príjemcov a informujte ich vždy, keď máte v obchode niečo výnimočné.

101. Vstupné stránky

Úžasný spôsob, ako rozšíriť svoj zoznam e-mailov. Vstupné stránky zvyčajne ponúkajú niečo návštevníkovi výmenou za svoju e-mailovú adresu.

102. Propagačné stránky

Tento je do značnej miery samozrejmý. Propagačné stránky sú stránky, ktoré propagujú jedinečný produkt alebo službu. Môže to byť váš produkt alebo vám môže niekto zaplatiť za propagáciu svojho produktu alebo služby.

103. Správy o príjmoch

Niektorí vlastníci firiem radi zdieľajú svoje prehľady zárobkov. Je to pekný spôsob, ako zostať transparentní a ukázať svojim klientom, ako sa vaše podnikanie vyvíja.

správy o príjmoch

104. Najlepšie ceny

Blogeri radi súťažia. Udalosti, ktoré ponúkajú ceny za najlepší digitálny obsah, sú ďalším zaujímavým spôsobom, ako propagovať svoju stránku a získať nové publikum. Tu je príklad tohto obsahu.

105. Online hry

Ak máte skúsenosti s vývojom jednoduchých prehliadačových hier, ktoré by prilákali ľudí na váš blog, je to niečo, čo by ste mohli urobiť. Existujú aj online hry, ktoré by ste mohli na svojom blogu hostiť a osloviť aj publikum.

106. Časopisy offline

Ak ste fanúšikom tlačených médií, môžete naskenovať niektoré tlačené časopisy a zverejniť ich pre svoje publikum. Je to pekný spôsob, ako uchovávať archív, ktorý by ľudia používali v prípade potreby.

107. Swag

Ukážte poďakovanie svojim zákazníkom a priaznivcom. Pošlite im zábavné a užitočné darčeky logo vašej firmy. Je to vynikajúci spôsob, ako ukázať svoje uznanie a propagovať svoju značku.

108. Reklamy

Ak máte blog, môžete umiestniť reklamy na niektoré príspevky na inzerovanie súvisiacej značky. Je to legitímny a ľahký spôsob, ako si zarobiť nejaké peniaze navyše.

záver

Obsah sa neobmedzuje iba na písomný materiál, ale ľahko sa prehliada. Často je najlepšie využiť množstvo foriem obsahu a dať publiku viac ako jeden spôsob, ako získať vedomosti. Skvelý obsah vie, čo publikum chce, a dodáva ho. Urobte to a nemôžete zlyhať.


Tento záznam bol uverejnený v blogoch. Uložte odkaz na trvalý odkaz.

Dodatočné čítanie

 • Čo je obsahový marketing a ako môže pomôcť vášmu blogu?
 • Ako vytvoriť vlastné typy príspevkov v
 • Ako predávať digitálne a fyzické produkty online
 • Čo je to blogový marketing?
 • Užitočné internetové štatistiky a fakty 2020