Statistiky hlasového vyhledávání, fakta a trendy (2020)

obrázek záhlaví hlasového vyhledávání


Hlasové vyhledávání se rychle stalo důležitou součástí SEO a rozhodně to nezmizí. Velké množství zákazníků nyní používá hlasové vyhledávání k vyhledávání produktů a služeb online, protože je mnohem pohodlnější než psaní.

Co je však hlasové vyhledávání přesně? Jednoduše řečeno, jedná se o technologii rozpoznávání řeči, která uživatelům umožňuje hledat na internetu vyslovením jejich požadovaných termínů, spíše než jejich zadáním. Přemýšlejte o Amazonu Alexě, aplikaci Apple Siri nebo aplikaci pro hlasové vyhledávání Google – všechny umožňují uživatelům komunikovat se svými zařízeními pouze hlasem.

I když je technologie za hlasovým vyhledáváním poměrně komplikovaná a spoléhá na pokroky v zpracování přirozeného jazyka (NLP), optimalizace webu pro hlasové vyhledávání je jen dalším aspektem SEO a neměla by vám zabrat příliš mnoho času.

Pokud svůj obsah optimalizujete pro hlasové vyhledávání, přivedete na svůj web větší provoz a vaše hodnocení SEO se dostane na zcela novou úroveň. Ne každý ji zatím přijímá, takže také získáte konkurenční výhodu.

Zajímavé statistiky hlasového vyhledávání
 • 30% procházení webu bude do roku 2020 bez obrazovky
 • Hlasové vyhledávání Google podporuje více než 100 jazyků
 • Anglický jazyk má v hlasovém vyhledávání Google 95% míru přesnosti
 • 32% lidí používá hlasem aktivované vyhledávání denně místo psaní
 • 72% majitelů inteligentních reproduktorů používá svá zařízení jako součást každodenní rutiny
 • 43% lidí nakupuje online prostřednictvím hlasových zařízení
 • Na celém světě je více než 200 milionů inteligentních reproduktorů
 • Inteligentní prodej reproduktorů překoná prodej tablet do roku 2021
 • 58% spotřebitelů najde místní firmy pomocí hlasem aktivovaného vyhledávání

Contents

Trendy

trendy hlasového vyhledávání

Mnoho nových trendů podporuje hlasové vyhledávání a zcela transformuje SEO a způsob, jakým používáme internet. Každá z nich pramení z jednoduchého faktu, že mluvíme mnohem rychleji, než píšeme. Je tedy přirozené, že se obrátíme na hlas pro efektivitu.

Je to rychlejší, snadnější a nemluvě – pohodlnější. Obzvláště nyní, když jsou zařízení s hands-free stále více populární.

Ale nejde jen o pohodlí. Každý musí mít přístup k novým technologiím, včetně těch se zdravotním postižením. Hlasové vyhledávání umožňuje uživatelům se zrakovým postižením a těm, kteří nemají jemné motorické dovednosti, snadný přístup k internetu. Přestože je hlasové vyhledávání stále ještě v plenkách, když vidíme, jak nabízí pohodlí i lepší přístupnost, není divu, že jeho popularita rychle stoupá..

Podívejme se tedy na několik významných trendů hlasového vyhledávání a ukážeme vám, jak je důležité skočit na rozjetý vůz a co nejdříve se připojit k revoluci hlasového vyhledávání..

1. 30% procházení webu v roce 2020 bude prováděno pouze hlasem

(Zdroj: Gartner.com)

Jak časté je hlasové vyhledávání

Statistiky hlasového vyhledávání ukazují, že téměř třetina všech relací procházení webu ve všech vyhledávačích bude do roku 2020 zcela bez obrazovky.

I když to může zpočátku znít nerealisticky, zvažte, kolik lidí již používá Amazon Alexa, Siri nebo hlasový asistent Google. Všichni se již dnes spoléháme na vyhledávání bez obrazovky, a to jak v našich domovech, tak i když jsme venku.

Tyto trendy hlasového vyhledávání musí pokračovat.

S dalším pokrokem a vyšší dostupností technologie za zpracování přirozeného jazyka se hlasové vyhledávání může stát více populární. AI v tom také hraje významnou roli. S využitím umělé inteligence mohou mít virtuální asistenti své vlastní jedinečné osobnosti, které oslovují konečné spotřebitele. Mohou být vtipné, vtipné, sarkastické, což pouze povzbudí uživatele, aby s nimi více komunikovali, což vede k virtuálním asistentům i hlasovému vyhledávání. Ačkoli se předpokládá, že 30% procházení webu bude provedeno hlasem do konce roku 2020, procento je pravděpodobně mnohem vyšší.

2. 48% spotřebitelů používá hlasové technologie pro obecné vyhledávací dotazy

(Zdroj: Searchengineland.com)

Podle Searchenginelandu téměř polovina uživatelů využívá technologii hlasového vyhledávání k rychlému nalezení odpovědí na obecné otázky. Jak již bylo řečeno, mluvení je často mnohem rychlejší než psaní, takže se tento trend dal očekávat. Když jsou uživatelé na cestách nebo když mají omezený čas, obrátí se na hlasové vyhledávání a získají rychlé a jednoduché odpovědi.

Mnoho uživatelů například doma vyhledává recepty online. Pokud sledujete recept a narazíte na gramy jako jednotky měření, je rychlé, snadné a pohodlné použít hlasové vyhledávání bez použití rukou k převodu gramů na poháry nebo unce.

Pokud však jde o závažnější témata, která je třeba studovat a zkoumat, bude mnoho uživatelů informace hledat ručně. To jim dává šanci číst a znovu číst informace, důkladně jim porozumět a věnovat jim náležitou pozornost.

3. 27% lidí používá mobilní hlasové vyhledávání

(Zdroj: DBSwebsite.com)

Podle Google téměř třetina celosvětové internetové komunity používá hlasové vyhledávání na svých mobilních zařízeních.

4. Hlasové vyhledávání nyní používá více než 50% uživatelů smartphonu

(Zdroj: Comscore.com)

V roce 2020 používá většina uživatelů smartphonů po celém světě vyhledávání pomocí hlasové technologie.

5. Rozpoznávání řeči Google nyní podporuje více než 100 jazyků

(Zdroj: Google.com)

Kolik jazyků rozpoznává hlasové vyhledávání Google

Google neustále přináší nativní hlasový vstup mobilním uživatelům a umožňuje velkému počtu mobilních uživatelů na celém světě používat hlasové vyhledávání v jejich rodném jazyce.

V současné době Google používá rozpoznávání hlasu ve více než 120 jazycích a jejich variantách. S rostoucí popularitou hlasového vyhledávání můžeme očekávat, že tento seznam bude exponenciálně růst. Rozpoznávání řeči společnosti Google je založeno na technologii strojového učení, což znamená, že čím více uživatelů spoléhá na hlasové vyhledávání, tím přesnější budou výsledky. Rozpoznávání řeči je v současné době nejspolehlivější v anglickém jazyce, ale technologie se vyvíjí a Google pomalu začíná lépe porozumět i jiným jazykům..

Uživatelé z více než 120 jazyků mohou pomocí technologie rozpoznávání řeči Google využívat hlasové příkazy, přepisovat zvuk, výsledky textových datových proudů, formátovací jazyk a další.

6. Anglický jazyk má v hlasovém vyhledávání Google 95% míru přesnosti

(Zdroj: StrategyAnalytics.com)

Ačkoli technologie rozpoznávání řeči Google podporuje více jazyků, ne vždy poskytuje velmi přesné výsledky. Uživatelé hlasového vyhledávání na Googlu získají při vyhledávání v angličtině nejpřesnější výsledky.

7. K načtení stránky s výsledky hlasového vyhledávání je zapotřebí 4,6 sekund

(Zdroj: Backlinko.com)

Stránky s výsledky hlasového vyhledávání se načítají mnohem rychleji, na rozdíl od průměrné stránky, která trvá načtení asi 8,8 sekund. To znamená, že stránky s výsledky hlasového vyhledávání se načítají o 52% rychleji.

8. 32% spotřebitelů dává přednost hlasu před zadáním vyhledávacího dotazu

(Zdroj: PwC.com)

Téměř třetina spotřebitelů používá hlasovou technologii každý den k provádění vyhledávacích dotazů, které dříve používali. To se opět scvrkává na pohodlí a jednoduchost. Dokud jejich vyhledávání vyžaduje rychlé, jednoduché a přesné odpovědi, bude se mnoho uživatelů spolehnout na hlasové vyhledávání, protože může ušetřit čas a usnadnit multitask.

To platí zejména pro mladší spotřebitele, kteří se rychleji přizpůsobují novým technologiím. Zajímavé však je, že ačkoli mladí spotřebitelé přijímají technologii hlasového vyhledávání mnohem rychleji, nepovažují se za těžké uživatele..

Trendy hlasového vyhledávání ukazují, že drtivá většina uživatelů se na hlasové vyhledávání spoléhá pouze tehdy, když jsou doma, protože při rozhovoru se svými hlasovými asistenti mají větší soukromí. Protože mladší uživatelé obvykle tráví doma méně času, je méně pravděpodobné, že se budou denně spoléhat na hlasové vyhledávání.

Přestože většina uživatelů si užije pohodlí a jednoduchost používání zařízení s hlasovým asistentem, hlasové vyhledávání má způsoby, jak se stát preferovanou metodou vyhledávání doma i na veřejnosti.

9. 29% spotřebitelů využívá hlasových asistentů k položení rychlých otázek

(Zdroj: PwC.com)

Hlasové vyhledávání je preferovanou volbou mnoha spotřebitelů, kteří jej denně používají k hledání odpovědí na rychlé otázky.

10. 35% uživatelů používá hlasových asistentů ke kontrole počasí a zpráv

(Zdroj: PwC.com)

35% lidí drží zprávy a kontroluje počasí pomocí hlasových asistentů. 15% dává přednost tomu, aby to bylo staromódní.

11. 54% měsíčních zákazníků používá hlas pro navigaci a provoz

(Zdroj: PwC.com)

Hlasoví asistenti pomáhají 19% spotřebitelů (denně) a 54% spotřebitelů (měsíčně) při navigaci nebo kontrole provozu.

12. 40% spotřebitelů používá hlas každý měsíc k objednání nebo nákupu

(Zdroj: PwC.com)

Zařízení hlasového asistenta pomáhají lidem při nákupu, zatímco pouze 10% to denně. 50% spotřebitelů to nikdy neučiní pomocí hlasového asistenta.

13. 82% nakupujících zkoumá produkty nebo služby online před nákupem čehokoli

(Zdroj: Thinkwithgoogle.com)

Téměř každý nakupující provádí online průzkum před provedením nákupu.

14. 43% majitelů zařízení podporujících hlas používá svá zařízení pro online nakupování

(Zdroj: Narvar.com)

Hlasové online nákupy

Téměř polovina lidí, kteří vlastní zařízení aktivované hlasem, používá toto zařízení k online nákupům. Mnoho uživatelů je však stále skeptických, a proto jsou při hlasovém vyhledávání pro online nakupování velmi opatrní.

Je to především proto, že nakupování online obvykle vyžaduje, aby uživatelé věnovali více času a úsilí. Potřebují prozkoumat položky, které objednávají, hledat recenze, porovnávat ceny a další. Je to složitá činnost a mnoho z nich nevědí o plném rozsahu možností hlasového vyhledávání.

Takže ti, kdo používají své hlasové asistenční zařízení pro online nakupování, to činí za levnější a běžnější položky. Používají hlasové vyhledávání pro objednávání potravin, potravin, toaletního papíru, knih a podobných položek. Zároveň se obracejí k ručnímu vyhledávání online oblečení, cestovních rezervací a citlivějších a dražších položek.

15. 2 z 5 dospělých provádí hlasové vyhledávání jednou denně

(Zdroj: Edit.co.uk)

Podle Edit, mnoho lidí používá hlasové vyhledávání pouze jednou denně.

16. 25% mladších dospělých ve věku 16–24 let používá mobilní hlasové vyhledávání

(Zdroj: Globalwebindex.com)

Mladší dospělí ve věku 16–24 let (25%) používají hlasové vyhledávání v mobilu měsíčně více než spotřebitelé ve věku 55–64 let (9%)..

17. Muži představují více měsíčních uživatelů hlasového vyhledávání než ženy

(Zdroj: Socialmediatoday.com)

Statistiky hlasového vyhledávání ukazují, že v roce 2018 vypadalo měsíční hlasové vyhledávání mužů vs žen takto: 66% vs 55% (smartphone), 53% vs 30% (desktop / notebook), 49% vs 31% (tablet) a 46% vs 26% (chytrý reproduktor).

Budoucnost

hlasové hledání budoucnosti

Na celém světě existuje hlasité vyhledávání kolem hlasového vyhledávání a globální trh hlasového vyhledávání bude jen růst. Nedochází k žádnému zpomalení, zejména nyní, když inteligentní reproduktory ovládají svět.

Zatímco hlasové asistenty se poprvé staly populární prostřednictvím chytrých telefonů, hlasové aktivace reproduktorů je posunují na další úroveň a posouvají trendy hlasového vyhledávání vpřed. Inteligentní reproduktory jsou relativní nováčky na trhu, ale jejich přijetí bylo překvapivě rychlé. Miliony lidí po celém světě mají ve svých domovech inteligentní reproduktory a přestože byli zpočátku používáni především k zábavním účelům (například klást zábavné otázky), jsou nyní mnohem praktičtější.

Statistiky hlasového vyhledávání ukazují, že většina uživatelů se v současné době spoléhá na inteligentní reproduktory pro jednodušší činnosti, jako je přehrávání hudby a kontrola předpovědi počasí, ale obecné hlasové vyhledávání je stále běžnější.

Uvidíme, co budoucnost platí pro růst hlasového vyhledávání.

18. Kupující hlasově aktivovaných reproduktorů překročí v roce 2020 25,6 milionu

(Zdroj: Financesonline.com)

Kolik lidí kupuje inteligentní reproduktory

Odhaduje se, že počet kupujících reproduktorů aktivovaných hlasem neustále roste. Do konce roku 2020 se očekává, že jejich prodej překročí 25,6 milionu.

V současné době, Amazon Echo dominuje trhu a drží více než dvě třetiny tržního podílu. Inteligentní reproduktor a domácí asistent Domovská stránka Google drží druhé místo, zatímco Apple HomePod přichází na třetím místě. Mnoho uživatelů má ve svých domovech více než jednu značku inteligentních reproduktorů, především proto, že mají jiná elektronická zařízení od různých značek – každá kompatibilní s jiným inteligentním reproduktorem.

Bez ohledu na značku budou inteligentní reproduktory v domácnostech po celém světě stále populárnější. To zase zvýší počet denních hlasových vyhledávání a bude vyžadovat, aby se digitální obchodníci zaměřili na SEO hlasového vyhledávání.

19. 16% občanů USA vlastní reproduktor aktivovaný hlasem

(Zdroj: NPR.org)

Počet uživatelů inteligentních reproduktorů v USA rychle roste. V roce 2018 vlastnil 1 ze 6 občanů USA (16%) hlasový reproduktor, což je o 128% více uživatelů než v roce 2017.

20. Inteligentní reproduktor vlastní 24% amerických domácností

(Zdroj: DBSwebsite.com)

V USA roste vlastnictví inteligentních řečníků v domácnosti. V roce 2018 měla inteligentní řečník 1 ze 4 domácností v USA (24%). V té době 4 z 10 těchto domácností vlastnily více než jeden chytrý reproduktor.

21. Očekává se, že trh inteligentních reproduktorů do roku 2024 překročí 30 miliard dolarů

(Zdroj: Gminsights.com)

Očekává se, že trh dosáhne do roku 2024 exponenciálního růstu a překoná prodeje, kterých se podařilo dosáhnout jen několika dalších elektronických produktů.

22. 19% majitelů inteligentních reproduktorů využilo svých virtuálních asistentů pro online nakupování

(Zdroj: Walkersands.com)

19% spotřebitelů již používá své inteligentní domácí vyhledávače jako Amazon Echo pro online nakupování, zatímco 33% z nich plánuje následující oblek.

23. S 42,2% jednotek zůstávají USA světovým lídrem v přijímání inteligentních řečníků

(Zdroj: Canalys.com)

Z více než 200 milionů kusů instalovaných v roce 2019 po celém světě představují USA 42,2% jednotek, což je největší inteligentní reproduktorová základna na světě.

24. Chytré reproduktory převýší počet tablet do roku 2021

(Zdroj: Canalys.com)

Chytré reproduktory převyšující tablety

Prodej tabletů mírně klesá, což inteligentním reproduktorům usnadňuje jejich překonání. Očekává se, že inteligentní řečníci předjdou tablety do roku 2021.

Přijetí reproduktorů aktivovaných hlasem je největší v zemích, jako je USA, kde 1 ze 4 domácností již má alespoň jedno takové zařízení. Rostoucí střední třída v asijských zemích, jako je Čína a rostoucí zájem o nové technologie, však tlačí na prodej inteligentních reproduktorů, i když tam Google a Amazon nejsou k dispozici.

Na rozdíl od toho je prodej tabletů a dokonce i tradičních počítačů na celém světě na ústupu, i když jsou na obou těchto zařízeních k dispozici hlasové asistenty a aplikace pro hlasové vyhledávání..

25. 55% domácností bude používat inteligentní reproduktory do roku 2022

(Zdroj: PRNewswire.com)

Rostoucí využívání inteligentních reproduktorů řídí růst trhu s hlasovými nákupy. Pouze 13% domácností mělo v roce 2018 inteligentní reproduktory.

Specifika

Specifika hlasového vyhledávání

Chytré reproduktory jsou nyní v zuřivosti, ale jiná hlasem aktivovaná zařízení nezaostávají příliš pozadu. Lidé je používají denně nebo spíše často k vyhledávání značek online.

Používají zejména hlasové vyhledávání k objevování místních firem, a proto je důležité optimalizovat váš web pro hlasové vyhledávání. Zlepšuje viditelnost a může výrazně ovlivnit vaše hodnocení ve vyhledávačích, čímž zvyšuje míru prokliku a pomáhá vám generovat více potenciálních zákazníků. S rostoucím počtem hlasově aktivovaných reproduktorů a asistentů hlasového vyhledávání as pokrokem v oblasti zpracování přirozeného jazyka, umělé inteligence a strojového učení bude vyhledávání hlasu stále populárnější, takže optimalizace hlasového vyhledávání bude pro úspěch firmy zásadní..

Pojďme se tedy ponořit do specifik, abychom získali jasný přehled o trendu, a uvidíme, jak můžete pomocí hlasového vyhledávání posunout svou firmu vpřed..

26. 400 milionů zařízení nyní podporuje Google Assistant

(Zdroj: Voicebot.ai)

Podle statistik hlasového vyhledávání Google Assistant výrazně rozšířil svůj globální dosah s více než 400 miliony zařízení, takže jeho hlasový asistent byl nainstalován na základně největší na planetě.

27. 94% všech inteligentních reproduktorů dostupných na světě pochází od Googlu a Amazonu

(Zdroj: Techrepublic.com)

Podle Techrepublic, Google a Amazon poskytují téměř všechny hlasem aktivované reproduktory v současné době k dispozici.

28. Domovská stránka Google má při poskytování odpovědí na hlasové vyhledávání 81% přesnost

(Zdroj: Loupventures.com)

Statistiky domácího vyhledávání Google, které ukazují statistiky hlasového vyhledávání, jsou vítězem v přesném zodpovězení dotazů hlasového vyhledávání (přesnost 81%), následují Amazon Echo (64%), Harman Kardon Invoke (57%) a Apple HomePod (52,3%).

29. 25% všech vyhledávání na hlavním panelu systému Windows 10 je založeno na hlasu

(Zdroj: Twitter.com)

Podle Purna Virji, vedoucího manažera globální angažovanosti v Microsoftu, je čtvrtá vyhledávání na hlavním panelu Windows 10 hlasová.

30. 93% uživatelů uvádí, že jsou spokojeni se svými hlasovými asistenty

(Zdroj: PwC.com)

Lidé jsou obecně potěšeni svými digitálními asistenty podporujícími hlas. Mezi jejich minimální kritéria patří přesnost (73%), úspora času (59%) a usnadnění jejich života (55%).

31. Průměrný výsledek hlasového vyhledávání Google obsahuje pouze 29 slov

(Zdroj: Backlinko.com)

Po analýze 10 000 výsledků domácího vyhledávání Google zjistil Backlinko, že výsledky hlasového vyhledávání na Googlu jsou obvykle krátké a stručné.

32. 20% hlasových vyhledávání obsahuje kombinaci 25 klíčových slov

(Zdroj: seoClarity.net)

Více než pětina hlasových vyhledávání online obsahuje pouze 25 běžných klíčových slov. Nejběžnější je „jak“, „co“, „nejlepší“ a „snadné“.

33. 58% spotřebitelů v USA vyhledalo místní firmy využívající hlasovou technologii

(Zdroj: Brightlocal.com)

Více než polovina amerických zákazníků provedla hlasové vyhledávání v místní firmě.

34. 76% majitelů inteligentních reproduktorů používá místní hlasové vyhledávání alespoň jednou týdně

(Zdroj: Brightlocal.com)

Většina uživatelů chytrých mluvčích vyhledává místní firmy hlasem každý týden, 46% uživatelů dělá totéž denně.

35. 51% hlasových vyhledávání v místních firmách jsou restaurace a kavárny

(Zdroj: Brightlocal.com)

51% spotřebitelů používá místní hlasové vyhledávání k vyhledání restaurací a kaváren, následují obchody s potravinami (41%), rozvoz potravin (35%), obchody s oblečením (32%) a hotely nebo B&B (30%).

36. Digitální audio reklama může být pro podniky další velkou věcí

(Zdroj: Choozle.com)

Digitální audio reklama

Protože hlasová technologie vede spotřebitele ke zkrácení času na obrazovce, vytváří mnoho příležitostí pro růst digitální zvukové reklamy.

37. Mobilní uživatelé používají 3x častěji hlasové vyhledávání

(Zdroj: Searchenginewatch.com)

V mobilu existuje více hlasových než textových místních vyhledávání. Při provádění místního vyhledávání mají mobilní uživatelé třikrát větší pravděpodobnost, že budou používat hlasové vyhledávání, než zadávat vyhledávací dotazy.

Závěr

Všechny tyto statistiky hlasového vyhledávání jasně ukazují, že hlasové vyhledávání nikam nejde kdykoli, pokud vůbec. Více a chytřejší zařízení budou stále bít na trh, takže hlasové vyhledávání bude absolutní vánek. To znamená, že více lidí bude využívat tuto užitečnou vlastnost a dále ovlivňovat růst globálního trhu.

Začali jste optimalizovat svůj obsah pro hlasové vyhledávání? Čas na to je nyní! Čím dříve začnete s optimalizací, tím dříve budete moci těžit z fantastických výhod. Začněte s těmito klíčovými statistikami hlasového vyhledávání a využijte plnou sílu hlasového vyhledávání!

Zdroje:

https://www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2017/The-Future-of-Voice-From-Smartphones-to-Smart-Speakers-to-Smart-Homes
https://www.gartner.com/cs/newsroom/id/3482177
https://searchengineland.com/nine-voice-search-stats-to-close-out-2019-326884
https://www.dbswebsite.com/blog/trends-in-voice-search/
https://econsultancy.com/the-future-of-voice-search-2020-and-beyond/
https://www.blog.google/products/search/type-less-talk-more/
https://www.strategyanalytics.com/access-services/devices/connected-home/smart-speakers-and-screens/market-data/report-detail/global-smart-speaker-vendor-os-shipment-and- nainstalovaný-base-market-share-by-region-q3-2018
https://backlinko.com/voice-search-seo-study
https://www.technavio.com/report/global-voice-recognition-biometrics-market-2015-2019
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/near-me-searches/
https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/consumer-intelligence-series/voice-assistants.html
https://www.searchenginewatch.com/2020/01/03/voice-search-impact-seo-in-2020/
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/voice-assistance-consumer-experience/
https://blog.globalwebindex.com/trends/voice-search-commerce/
https://financesonline.com/voice-search-statistics/
https://cta.tech/Research-Standards/Reports-Studies/Studies/Supplements/Holiday-Forecast-2018.aspx
https://www.npr.org/about-npr/577007267/jan-2018-smart-audio-report
https://voicebot.ai/2019/07/09/new-data-on-voice-assistant-seo-is-a-wake-up-call-for-brands/
https://geomarketing.com/what-do-people-use-smart-speakers-for
https://www.dialogtech.com/blog/voice-search-statistics/
https://www.emarketer.com/Article/Alexa-Say-What-Voice-Enabled-Speaker-Usage-Grow-Nearly-130-This-Year/1015812?mc_cid=da020f88d1&mc_eid=31cb543a39
https://see.narvar.com/Connecting-with-Shoppers-Report.html?utm_source=press&utm_medium=pressrelease
https://edit.co.uk/blog/locationworld-2016/
https://blog.globalwebindex.com/chart-of-the-day/1-in-5-using-voice-search-on-mobile/
https://www.walkersands.com/walker-sands-2017-future-of-retail-report-the-rise-of-the-connected-consumer/
https://www.socialmediatoday.com/news/106-fascinating-voice-search-facts-infographic/527108/
https://www.gminsights.com/pressrelease/smart-speaker-market
https://www.walkersands.com/resources/the-future-of-retail-2019/
https://www.canalys.com/static/press_release/2019/Canalys-pr20190415Global-smart-speaker-installed-base-to-top-200-million-by-end-of-2019.pdf
https://www.prnewswire.com/news-releases/voice-shopping-set-to-jump-to-40-billion-by-2022-rising-from-2-billion-doday-300605596.html
https://quoracreative.com/article/voice-search-statistics-trends
https://voicebot.ai/2018/01/06/google-assistant-now-available-400-million-devices/
https://www.techrepublic.com/article/94-of-smart-speakers-used-today-are-from-amazon-or-google/
https://loupventures.com/we-ran-homepod-through-the-smart-speaker-gauntlet/
https://twitter.com/purnavirji
https://www.seoclarity.net/next-generation-search-voice-17099/
https://www.thinkwithgoogle.com/search/#?query=voice%20search&current_source=data_points&page=0,0&sort_field=date&limit=12&locale=en-us
https://www.brightlocal.com/research/voice-search-for-local-business-study/
https://www.searchenginewatch.com/2013/09/26/how-will-voice-search-change-seo-for-local-stores-global-enterprises/
http://www.biakelsey.com/biakelsey-estimates-click-call-influences-1-trillion-u-s-consumer-spending/
https://www.dialogtech.com/blog/forrester-study-phone-calls/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map