Statistiky blogování 2020: Kolik blogů existuje?

hlavičky statistik blogů


Tento článek vám poskytne odpověď na nejčastější otázku:

Kolik blogů je?

Je tam více než 600 milionů blogů na internetu v roce 2020 a toto číslo každým dnem roste.

Najdete také odpovědi na následující otázky:

Kolik lidí blog? Kolik lidí pravidelně čte blogy? Kolik času tráví čtením? Odkud pocházejí všichni tito lidé? Která blogovací platforma je nejoblíbenější?

Zajímavé statistiky blogu
 • V roce 2020 je na internetu více než 600 milionů blogů
 • 77% lidí pravidelně čte blogy online
 • 67,5% bloggerů zahájilo svou kariéru, protože chtěli vydělat peníze
 • Úspěšní bloggerové tráví průměrně 4 hodiny psáním příspěvku
 • 67% bloggerů, kteří denně zveřejňují, tvrdí, že jsou úspěšní
 • Průměrná délka blogového příspěvku 1 890 slov je nejlepší pro SEO
 • 97% blogerů používá sociální média k posílení svých výsledků
 • 61% online uživatelů v USA něco koupilo po přečtení blogu

Pokud máte s blogováním vážné problémy, měli byste mít čas na pravidelné sledování statistik o blogování. Aniž byste měli jasný přehled o výkonnosti vašich příspěvků na blogu, nemůžete vědět, zda je třeba provést nějaké úpravy..

Měli byste však také zkontrolovat obecné statistiky blogů dostupné online, nejen ty, které se vztahují k vašemu blogu. Tímto způsobem budete lépe rozumět tomu, jak můžete vylepšit své psaní tak, aby správně odpovídalo potřebám vašich cílových čtenářů.

Koneckonců, blogování se často používá jako obchodní strategie nebo jako součást širší strategie digitálního marketingu. Aby byl jakýkoli plán úspěšný, musíte mít přehled o aktuálních trendech, preferencích čtenářů a výkonu konkurenta.

Následující statistiky a fakta o průměrné délce blogového příspěvku, počet blogů, nejčtenější blogy a další objasní, co to dělá blog úspěšným a co můžete udělat pro zvýšení čtenáře.

Čtěte dále a prozkoumejte 47 základních statistik blogů, o kterých by měl každý blogger vědět.

Contents

Plíživý pohled na svět blogů

plížit vrchol při blogování

To jsou všechny zásadní otázky, které vám poskytnou lepší přehled o statistice čtenářů blogu a vaší konkurenci.

Čím více se dozvíte o obecných trendech, tím lépe pochopíte úspěch svého vlastního blogu. V závislosti na průměrném počtu pravidelných čtenářů blogů můžete odhadnout velikost publika, které byste měli očekávat. Podle toho, kolik času tráví čtením, můžete upravit délku svých blogů. Pokud je ve vašem výklenku příliš mnoho bloggerů, můžete zajistit, aby váš blog vynikal tím, že bude trochu konkrétnější nebo vyberete témata, která nejsou tak běžná.

Čtěte dále a objevte počet blogerů ve Spojených státech, jejich hlavní důvody pro blogování a další významné statistiky blogů.

1. Odhadovaný počet blogů je přes 600 milionů

(Zdroj: Statista.com)

Je obtížné určit přesný počet blogů, které existují na internetu. Přestože existuje mnoho webových stránek zaměřených na konkrétní blog, mnoho webů jednoduše obsahuje malé sekce blogů a články. Nemluvě o tom, že nové blogové stránky jsou vytvářeny denně, bezpočet je velmi často mazán a tisíce dalších se stávají neaktivní. S ohledem na to můžeme stále udělat odhad, který určí přibližný počet online blogů. Potřebujeme jen udělat matematiku.

Nejprve se tedy podívejme na počet webů jakéhokoli druhu, které jsou online. Podle InternetLiveStats, Na internetu existuje 1,7 miliardy webových stránek. Asi 36% využívá WordPress, světově nejoblíbenější CMS pro blogování. Ale samozřejmě, ne všechny tyto weby WordPress jsou blogy a v současné době jsme značně pod 600 miliony.

Existují však i další velmi oblíbené weby s blogováním a redakční systém. Statistiky využití Tumblr ukazují 463,5 milionů účtů, Squarespace se svými 24,6 miliony webů, Wix a jeho 22,8 miliony webů, Blogger a jeho 15,5 miliony webů atd. I když jsme pesimističtí a předpokládáme, že velmi nízké procento všech výše uvedených webů a CMS má aktivní blogy, můžeme odečíst, že dobře jich přes 600 milionů.

2. Počet blogerů ve Spojených státech dosáhne v roce 2020 31,7 milionu

(Zdroj: Statista.com)

Počet bloggerů v USA

S 1,7 miliardami stránek a přibližně 600 miliony blogů je logickým závěrem, že musí existovat i miliony bloggerů. Obzvláště nyní, když se mnoho podniků stále více a více zaměřuje na ekologický marketing a potřebují blogy pro budování odkazů, šíření povědomí o značce a podporu ekologického provozu..

To jsou hlavní důvody, proč se počet blogerů v posledních letech exponenciálně zvýšil. Podle oddělení výzkumu Statista byl počet bloggerů v USA v roce 2014 27,4. Projekce z roku 2016 ukázala, že v roce 2020 dojde k 31,7 milionům blogerů, což je 14% nárůst. Očekávání jsou vysoká, že tento trend bude pokračovat a že brzy uvidíme milion bloggerů.

3. Denně se publikuje přibližně 5 milionů blogových příspěvků

(Zdroj: Internetlivestats.com)

Vzhledem k tomu, že se počet aktivních blogů pohybuje kolem 600 milionů, není překvapivé zjistit, že denně je publikováno více než 5 milionů blogů. To je mimořádně vysoké, pokud vezmete v úvahu skutečnost, že mnoho blogů ve skutečnosti nezveřejňuje každý den. Mnoho z nich zveřejňuje příspěvky pouze několikrát týdně, dokonce i několikrát měsíčně.

4. Na WordPress je postaveno 36% webových stránek

(Zdroj: WordPress.com, W3techs.com)

36% všech 1,7 miliard webových stránek, které existují online, využívá jediný systém správy obsahu, WordPress. To je celkem přes 635 milionů webů WordPress, takže je zřejmé, že se jedná o definitivního lídra trhu.

Dalším důkazem toho, že většina blogů využívá technologii WordPress, je skutečnost, že 409 milionů uživatelů každý měsíc prohlíží 20 miliard blogových stránek..

Ačkoli WordPress drží 63,2% podílu na trhu CMS, existuje spousta dalších podobných platforem. Joomla, Shopify, Drupa a Squarespace jsou jen některé z příkladů. Drží 4,2%, 3,9%, 2,8% a 2,5% podílu na trhu, a ačkoli žádný z nich v současné době nemůže konkurovat WordPress, roste rychle a denně získává stovky nových uživatelů..

nejoblíbenější cms

5. 24,2% lidí zakládá blogy, protože chtějí být samostatně výdělečně činní

(Zdroj: Convertkit.com)

Největší motivací pro zahájení blogu je samostatná výdělečná činnost (24,2%), zatímco 17% se chtělo tvůrčím způsobem vyjádřit a 16% chtělo vybudovat vlastní publikum..

6. 77% uživatelů internetu pravidelně čte blogy

(Zdroj: Quoracreative.com)

Přibližně 43% lidí pouze prochází prostřednictvím blogových příspěvků, ale 36% čtenářů považuje blogy za důvěryhodné, pokud obsahují případové studie..

Statistiky délky obsahu blogu

psaní blogu

Ať už jste hostujícím spisovatelem, ghostwriterem nebo máte svůj vlastní blog, největší otázkou je, kolik slov by vaše příspěvky měly obsahovat.
Jak dlouho byste měli učinit svůj obsah, aby svým čtenářům poskytli skutečnou hodnotu, ale udržujte je zapojené po celou dobu? Dokážete poslat svou zprávu v krátkém období, které lidé stráví čtením blogového příspěvku? Jak dlouho by vaše titulky měly generovat vyšší míru prokliku? Tyto otázky jsou nezbytné pro to, aby se vaše úsilí o blogování vyplatilo.

Ale mějte na paměti, že ačkoli existuje spousta statistik blogů, které ukazují, že určité délky příspěvků přinášejí lepší výsledky než ostatní, a přestože vás to může nasměrovat správným směrem, měli byste být stále opatrní. Úspěch vašich blogů závisí na křehké rovnováze mezi kvalitou a množstvím a neměli byste to zanedbávat. S ohledem na to pojďme prozradit výše uvedené otázky a uvidíme, jaká je ideální délka příspěvku (alespoň na papíře).

Následující statistiky blogů vám pomohou lépe porozumět tomu, jak můžete psát působivé blogové příspěvky a přilákat a udržet čtenáře.

7. Blogové příspěvky, které jsou v průměru dlouhé 1 890 slov, jsou pro SEO nejlepší

(Zdroj: Neilpatel.com)

nejlepší délka blogu pro SEO

To neznamená, že toto je magické číslo pro výkon SEO. Znamená to však, že delší příspěvky mají celkově lepší výkon SEO.

8. 2 400 slov dlouhé blogové příspěvky jsou nejúspěšnějšími úspěšnými blogery

(Zdroj: Growthbadger.com)

Growthbadger se zeptal celkem 1 117 bloggerů, na které z jejich příspěvků se nejlépe podařilo. Průměrná délka příspěvků na blogu byla 2 424 slov (o 83% delší než příspěvky s nejlepším výkonem od méně úspěšných bloggerů).

9. 55% bloggerů hlásí skvělé výsledky pro blogové příspěvky, které jsou dlouhé nejméně 2000 slov

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Trendy ukazují, že úspěšné příspěvky do blogů se každým rokem prodlužují, přičemž počet příspěvků přes 2000 slov se každý rok zvyšuje

10. Nejdelší počet příspěvků (3 000 až 10 000 slov) je vyšší

(Zdroj: Quoracreative.com)

Vzhledem k tomu, že delší příspěvky jsou lepší pro dlouhá klíčová slova, mají lepší SEO výkon, což vede k přímému nárůstu podílů.

11. Dlouhé příspěvky na blogu mají o 77,2% více příchozích odkazů ve srovnání s kratšími příspěvky

(Zdroj: Backlinko.com)

Delší blogové příspěvky v nich obsahují více informací, a proto mají vyšší šanci, že je někdo najde a propojí.

Statistiky psaní blogů

Kromě zkoumání a zkoumání statistik blogů by se seriózní spisovatelé měli zabývat také statistikami bloggerů. Mohou vám ukázat, zda utrácíte příliš mnoho (nebo příliš málo) času na psaní příspěvků, zda byste měli přizpůsobit způsob, jakým přicházíte s tituly a titulky, nebo zda byste měli aktualizovat a znovu publikovat ten starý blogový příspěvek, který byl velmi úspěšný.

Studium návyků jiných bloggerů vám může pomoci zlepšit proces psaní a ukázat vám, jak zvýšit své příspěvky. Podívejme se tedy na nejdůležitější statistiky blogů a fakta o blogu.

12. 23% bloggerů uvedlo, že k napsání blogového příspěvku potřebují 2–3 hodiny

(Zdroj: Sidegains.com)

Tento průzkum také ukázal, že bloggerové potřebují v průměru 3,5 hodiny na jeden blogový příspěvek. Kromě toho také ukazuje, že bloggerové, kteří tráví 6 hodin a více psaní obsahu, mají vyšší úspěch.

13. 38% blogerů, kteří tráví alespoň 6 hodin psaním příspěvku, skvělé výsledky

(Zdroj: Orbitmedia.com)

čas napsat dobrý blogový příspěvek

Průměr 30% bloggerů hlásí úspěch, zatímco 38% je výrazně nad benchmarkem.

14. Úspěšní bloggové potřebují k napsání blogového příspěvku téměř 4 hodiny

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Ve srovnání s rokem 2014 potřebují bloggové v průměru o 65% více času na psaní blogu. Příspěvky na blogu jsou však nyní také v průměru o 56% delší než v roce 2014.

15. 38% bloggerů tvrdí, že aktualizuje své staré příspěvky v blogu

(Zdroj: Optinmonster.com)

I když byl blogový příspěvek již nějakou dobu publikován, může stále řídit organický provoz a získávat sdílené položky. Z tohoto důvodu je důležité tyto příspěvky aktualizovat novými informacemi.

16. Názvy blogů s minimem 8 slov mají o 21% lepší proklik

(Zdroj: Seotribunal.com)

Tato statistika ukazuje, jak důležitý je název blogu. Se správnou kombinací klíčových slov a chytlavých titulů mohou tvůrci obsahu drasticky zvýšit míru prokliku.

17. Nadpisy blogů s dvojtečkami nebo spojovníky mají o 9% vyšší proklik

(Zdroj: Socialmediaexaminer.com)

Ačkoli spojovníky nebo dvojtečky nezvyšují prokliky samy o sobě, jsou to cenné nástroje, které umožňují blogerům přidávat svá klíčová slova a klikatí, zatímco si udržují logiku svých titulů.

18. 58% bloggerů píše 2-3 titulky, než se rozhodne pro jeden

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Pouze 1% blogerů vyzkouší 11 až 20 titulků svých blogů, než se rozhodne. Počet titulků však přímo souvisí s úspěchem blogových příspěvků.

19. 54% bloggerů pracuje s editory, zatímco 46% edituje své vlastní příspěvky

(Zdroj: Optinmonster.com)

Tato statistika ukazuje, že nezáleží na tom, zda někdo upravuje své příspěvky sám nebo s pomocí někoho. Všechno to způsobí, že váš obsah bude bez poskvrny.

20. 71% blogových příspěvků na WordPress je napsáno v angličtině

(Zdroj: WordPress.com)

Statistiky blogů WordPress ukazují, že většina z nich je v angličtině (71%), přičemž španělské místo obsadilo druhé místo (4,7%). Mají globální hodnotu, protože většina lidí dnes mluví druhým jazykem anglicky.

Statistiky publikování blogů

Protože jsme prozkoumali statistiky psaní, podívejme se na statistiky účtování. Jak můžete očekávat, jak často zveřejňujete nové blogy, může to mít velký vliv na to, kolik vás bude cílové publikum věnovat.

Pokud nepřispíváte dost často, mohou vaši čtenáři na vás zapomenout a najít další blogy ve vašem niku, které vás pobaví a budou se vzdělávat. Pokud denně publikujete velmi vysoký počet blogů, můžete své publikum snadno přemoci a získat pověst spamu. Žádná z těchto možností není vhodná pro seriózní bloggery.

Podívejme se tedy na následující statistiky blogů, abychom zjistili, jak často někteří z nejúspěšnějších bloggerů publikují své příspěvky, a můžete určit, zda byste měli vylepšit své psaní nebo si ji snížit..

21. Bloggery, kteří zveřejňují příspěvky několikrát týdně, mají o 250% lepší výsledky

(Zdroj: Neilpatel.com)

183 blogů uvedlo, že zveřejňují průměrně 22,8 příspěvků měsíčně. Soudržnost je důležitá pro dosažení lepších výsledků.

22. 60% bloggerů, kteří zveřejňují denní zprávy, vykazuje skvělé výsledky

(Zdroj: Quoracreative.com)

15% bloggerů produkuje a publikuje obsah denně, zatímco většina z těch, kteří každý den zveřejňují zprávy, vykazuje dobré výsledky.

23. 67% bloggerů, kteří zveřejňují příspěvek jednou denně, vykazuje vynikající výsledky

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Většina bloggerů, kteří denně publikují, říká, že jejich frekvence jim dává výsledky. Pouze 46% blogerů, kteří publikují vícekrát denně, však uvádí, že mají žádoucí výkon.

Statistiky čtení blogů

Znalost návyků čtenářů na blogu cílové skupiny je nejlepším způsobem, jak zajistit, aby si vaše blogy všimly.

Pokud víte, v jakou denní dobu vaše publikum rády čte, můžete naplánovat své příspěvky tak, aby vyhovovaly vašim čtenářům. Pokud víte, kolik času rádi tráví čtením, můžete upravit délku svého blogového příspěvku.

Jen mějte na paměti, že bude nezbytné, abyste provedli vlastní průzkum publika. Existují obecné statistiky blogů, které vás mohou nasměrovat správným směrem, když začínáte, ale jakmile shromáždíte dostatečně velkou základnu pro čtenáře, můžete vidět, že vaše vlastní publikum má poněkud odlišné čtenářské návyky.

24. Většina lidí dává přednost čtení blogů od 7:00 do 10:00

(Zdroj: Hubspot.com)

Vzorkováním 170 000 blogových příspěvků dospěl HubSpot k závěru, že většina lidí čte blogy od 7:00 do 10:00, zejména o víkendech.

25. 7 minut je preferovaná doba čtení blogů

(Zdroj: Buffer.com)

Médium zkoumalo výkon blogových příspěvků s ohledem na jejich délku a kolik lidí je skutečně četlo. Díky důkladné analýze dospěli k závěru, že 1 600 slov nebo 7 minutových blogových příspěvků fungovalo nejlépe.

Statistiky typů obsahu blogu

obsah blogu

Rozhodování o typu obsahu, který použijete při vytváření blogového příspěvku, může být někdy ohromující. Můžete například upřednostňovat psaní seznamů před průvodci, ale co zaokrouhlovací příspěvky a infografika? Měli byste věci smíchat trochu s jinými typy obsahu jednou za čas?

Vše záleží na vašich osobních preferencích a vašich čtenářech. Měli byste však prozkoumat, jaké typy obsahu přinášejí z hlediska provozu nejpozitivnější výsledky, abyste je mohli neustále zvyšovat.

Je však stále důležité vybrat téma, na které jste nadšeni a znalí. Musíte svým čtenářům poskytnout cenný obsah a nebudete to moci udělat, pokud shledáte téma nepříjemné nebo pokud v něm nemáte dostatečné odborné znalosti..

A věřte tomu nebo ne, většina čtenářů je velmi znatelná a všimne si, zda jsou vaše blogové příspěvky psány napjatě. Zaměřte se na kvalitu a najděte témata, která odpovídají vašim zájmům a odborným znalostem.

Následující statistiky blogů vám poskytnou představu o tom, jaké typy blogů obecně fungují dobře. Používejte je jako inspiraci, ne nutně jako přísné pokyny.

26. Kvalitní obsah může zvýšit provoz blogů o 2 000%

(Zdroj: Omnicoreagency.com)

Google nastavuje pravidla pro organický provoz a rozhoduje, jaký obsah bude viditelný. Kladou velký důraz na kvalitu obsahu, a proto dobré články získávají větší provoz.

27. 17% titulů blogových příspěvků je titulků „Jak na to“

(Zdroj: Optinmonster.com)

Názvy blogů s postupy

Titulky návodů jsou speciální kategorie, které jsou čtenáři velmi populární a rozpoznatelné. Je to jasná zpráva o tom, co čtenáři mohou očekávat.

28. Blogové příspěvky s vysokou emoční hodnotou mají 1000x větší šanci na sdílení

(Zdroj: Okdork.com)

Čím vyšší je skóre emoční hodnoty nadpisu, tím více bude příspěvek sdílen. Se skóre 40 je velká šance získat 1000 akcií za každý příspěvek.

29. Více než 60% obchodníků píše stejný obsah na sociálních médiích

(Zdroj: Neilpatel.com)

Duplicitní obsah na sociálních médiích není penalizován. To je důvod, proč mnoho bloggerů opakuje své články několik dní po zveřejnění na svých blogech. Mnoho z nich také repostuje stejný obsah na sociálních médiích jako Facebook, Medium, Tumblr…

30. 80% obchodníků se spoléhá na vizuální obsah

(Zdroj: Hubspot.com)

Vizuální obsah překonal blogování, protože pouze 60% obchodníků používá blogování, zatímco 80% používá vizuální obsah. Nezabrání to však bloggerům v přidávání vizuálů na jejich příspěvky.

31. 47% blogerů přidává do svých příspěvků 2 až 3 obrázky

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Obrázky přímo souvisejí s úspěchem blogových příspěvků. Úspěch hlásí pouze 30% blogerů, kteří přidají 2–3 obrázky, zatímco 75% bloggerů, kteří přidají 10 nebo více obrázků, uvádí, že dosáhli solidních výsledků.

32. Fotografie skutečných lidí mají o 35% vyšší konverze než fotografie na fotografie

(Zdroj: Optinmonster.com)

Nejde jen o přidání co největšího počtu obrázků. Je důležité přidat jedinečné obrázky, které jsou uvěřitelné a relevantní. Nové obrázky mohou navíc poskytnout větší hodnotu SEO.

33. Zvukový obsah v blogových příspěvcích pomohl 45% blogerů dosáhnout lepších výsledků

(Zdroj: Optinmonster.com)

Většina zvukového obsahu obsaženého v příspěvcích zahrnuje podcasty. Při správném provedení může zvuk přidat do vašeho obsahu větší hloubku a okořenit jej.

Statistiky provozu blogu

seo a propagace obsahu

Optimalizace blogu pro vyhledávače je jedním z nejdůležitějších kroků, které musíte podniknout, aby se zvýšil váš provoz v organickém vyhledávání a hodnocení SEO. Začíná to výzkumem klíčových slov a rozšiřuje se na implementaci poutavých obrázků a videí a aktualizaci starších příspěvků na blogu za účelem zlepšení jejich výkonu.

Chcete-li však do svého blogu dosáhnout většího provozu, musíte svůj obsah pravidelně propagovat. Sociální média jsou dnes vaše nejlepší sázka, ale existují i ​​placené reklamy, e-mailový marketing, SEO propagace, blogování pro hosty a marketing ovlivňující vlivy.

Mějte však na paměti, že řízení ekologického provozu je proces a jeho výsledky si nějakou dobu vyžádají. Důležité je být důsledný a odhodlaný a oslovovat vaše publikum co nejvíce. Pokud však k propagaci svých blogů používáte sociální média, zkuste zahájit diskusi se svými stoupenci. Ptejte se, odpovídejte na jejich komentáře, odpovídejte na jejich tweety a celkově se je snažte udržet v kontaktu.

S ohledem na to se podívejme, jak jiní bloggerové řídí provoz na svých webových stránkách, a uvidíme, co se od nich může naučit..

34. Video obsah řídí 50krát více organického provozu

(Zdroj: Hubspot)

Video obsah řídí provoz

Výzkum Omnicore z roku 2018 ukazuje, že videoobsah má o 50 vyšší šanci na zvýšení organického provozu. 51% online uživatelů zároveň upřednostňuje videoobsah před jakýmkoli jiným.

35. V roce 2019 97% bloggerů použilo sociální média k řízení provozu svých příspěvků

(Zdroj: Orbitmedia.com)

Přestože v podstatě všichni bloggerové používají sociální média, pouze 29% z nich má pocit, že z provozu v sociálních médiích dosahují dobrých výsledků. Je to společné úsilí a sociální média jsou připravena přidat do ohně další palivo. 69% bloggerů používá SEO a 66% také používá e-mailový marketing.

36. 97% bloggerů uvádí, že sociální média jim pomáhají zvýšit provoz

(Zdroj: Socialmediaexaminer.com)

U bezplatného kanálu mohou sociální média zvýšit návštěvnost vašich blogů. 93% obchodníků souhlasí s tím, že sociální média jim dává větší pozornost, a 88% z nich tvrdí, že kvůli tomu mají větší provoz.

Statistiky růstu blogu

Jakmile dosáhnete určitého milníku, pokud jde o velikost publika, snadno se cítíte spokojený a úspěšný a přestanete se pokoušet svůj blog dále rozšiřovat.

Pokud si však opravdu vážíte svou kariéru v blogování, měli byste vždy udělat, co můžete, aby se rozšířil váš dosah a soustředili se na růst blogů. Níže uvádíme jen několik statistik o blogování, které ukazují, jak ostatní rozšiřují své publikum a rozšiřují dosah svých stránek.

37. 83% bloggerů provádí výzkum klíčových slov, zatímco 26% z nich to dělá pro každý příspěvek

(Zdroj: Orbitmedia.com)

17% blogerů nikdy neprovádí výzkum klíčových slov a pouze 17% z nich má úspěšné výsledky. 53% bloggerů, kteří vždy dělají výzkum klíčových slov, hlásí silné výsledky.

38. 80% placených reklam se používá k budování publika

(Zdroj: Searchenginewatch.com)

Výzkum společnosti Search Engine Watch dospěl k závěru, že 80% trhů používá placené metody k vytváření publika, 65% k řízení provozu a 52% pro segmenty publika. Pouze 42% se zaměřuje na podporu zavádění nových služeb nebo produktů.

39. Téměř 60% bloggerů občas hostuje

(Zdroj: Webinfotech.co)

Publikování hostů je skvělý způsob, jak se vrátit zpět do svého blogu a získat větší expozici. Zároveň mohou bloggerové vytvářet sítě, z nichž mohou těžit v budoucnu.

40. Blogování je nejlepší příchozí marketingovou strategií pro 55% obchodníků

(Zdroj: Hubspot.com)

Většina obchodníků (61%) souhlasí s tím, že jejich hlavní prioritou je SEO, zatímco 55% z nich se zaměřuje především na blogování. Tito dva jsou však hluboce spojeni.

41. Firmy, které blog aktivně získají o 97% více příchozích odkazů

(Zdroj: Hubspot.com)

Kvalitní obsah není odměňován pouze počtem čtenářů a podílů. Ostatní weby budou chtít také propojit své blogy jako důvěryhodné zdroje informací.

Statistiky obchodních blogů

výhody blogů

Proč jste začali blogovat? Co vás motivuje k tvorbě obsahu pro stejně smýšlející lidi, kteří se zajímají o stejná témata, která pokrýváte? Je hlavním důvodem měnové povahy, nebo je pro vás radost pomáhat lidem naučit se něco nového nebo vyřešit jejich hlavní body bolesti? Máte snad blog pro podnikání a chcete se etablovat jako odborník ve svém oboru?

Existuje mnoho důvodů, proč se jednotlivci a firmy dostávají do blogů, ale mnoho podniků nyní používá blogy ke zvyšování zisku. A věřte tomu nebo ne, jednoduchý a vysoce kvalitní blog může opravdu dělat zázraky pro zvyšování zisku. Mnozí jej používají ke zlepšení své vedoucí generace, zvýšení prodeje a posunu jejich podnikání vpřed. Dosud se tato taktika pro většinu osvědčila.

Pojďme se tedy podívat na výhody, které motivují většinu lidí k blogování a jak zpeněžit své blogy

42. 67,5% bloggerů bloguje, jak vydělat peníze

(Zdroj: Growthbadger.com)

Vydělávání peněz je hlavním důvodem blogu

Toto je největší motivace pro kariéru blogů. Jak blogisté s nízkými výdělky (64%), tak s vysokými výdělky (71%) tvrdí, že to je důvod, proč to začali dělat.

43. Společnosti, které blog aktivně mají o 126% lepší růst olova

(Zdroj: Yourblogworks.com)

Průzkum médií Orbit dospěl k závěru, že malé společnosti s blogy, na kterých aktivně pracují, mají 126% vyšší nárůst, pokud jde o potenciální zákazníky.

44. 61% online nakupujících v USA uvádí, že provedli nákup poté, co dostali doporučení od blogového příspěvku

(Zdroj: Contentmarketinginstitute.com)

Blogový marketing má moc budovat důvěru lépe než kterákoli jiná marketingová metoda. Je to opravdu upoutá pozornost spotřebitelů a může být docela přesvědčivý

45. 80% bloggerů tvrdí, že z jejich úsilí o blogování vidí pozitivní obchodní výsledky

(Zdroj: Growthbadger.com)

To ukazuje, jak dobrý blog může být i dnes, když existuje tolik různých marketingových možností.

46. ​​Blogy ovlivňují rozhodování zákazníků o nákupu, protože 47% z nich prochází 3 až 5 blogovými příspěvky před nákupem

(Zdroj: Demandgenreport.com)

Blogy jsou stále jednou z hlavních možností výzkumu, pokud jde o nakupování produktů nebo služeb. Mají důvěryhodnost vůči spotřebitelům a mohou jim poskytnout podrobné informace

47. Blogisté s vysokými výdělky mají 5,6x šanci na prodej služeb nebo produktů než blogisté s nízkými výdělky

(Zdroj: Growthbadger.com)

Bloggové, kteří vydělávají více, jednoduše našli lepší způsoby, jak zpeněžit svou práci. Neuvěřitelných 45% blogerů s vysokými příjmy prodává své vlastní produkty nebo služby, zatímco pouze 8% blogerů s nízkými výdělky tak činí.

Top 20 statistik provozu na webových stránkách blogu

Drtivá většina průměrných blogů má čtenáři v tisících, ale existuje několik vybraných, které se chlubí miliony až miliony jedinečných čtenářů každý měsíc. Tyto blogy se odlišují tím, že mají velmi vysokou autoritu domény. Jsou spolehlivé, informativní a poskytují hodnotný obsah, který si jejich publikum užívá. To zlepšuje jejich hodnocení na SERP a vzbuzuje důvěru mezi čtenáři.

Čím vyšší je samozřejmě provoz na webu, tím vyšší jsou zisky a mnoho webů, které mají miliony jedinečných čtenářů měsíčně, od nich také dostává miliony dolarů..

Pojďme se tedy podívat na některé z blogů, které přitahují největší počet čtenářů, a uvidíme, jaké jsou jejich odhadované zisky.

Odhadovaný měsíční provoz z vyhledávání a hodnota ekologického provozu k dubnu 2020 (Zdroj: Ahrefs.com)

HodnostNázev webových stránekOdhadovaný měsíční provoz vyhledáváníOdhadovaná hodnota organického provozu
1.https://www.techradar.com/54,7M46,5 milionu USD
2.www.cnet.com/33,0M29,5 milionu USD
3.https://www.digitaltrends.com/21,6M20,1 milionu USD
4.https://www.huffpost.com/21,2M13,4 milionu USD
5.https://www.tomsguide.com/14,2M13,9 milionu USD
6.https://www.nerdwallet.com/13,9M79,2 milionu USD
7.https://www.howtogeek.com/13,1M13,3 milionu USD
8.https://www.pcmag.com/13,1M21,1 milionu USD
8.https://www.pcmag.com/13,1M21,1 milionu USD
9.https://techcrunch.com/10,2 M7,4 milionu USD
10.https://www.consumerreports.org/9,2 M14,6 $
11.https://mashable.com/8,4M5,8 milionu USD
12.https://thenextweb.com/7,6M2,9 milionu dolarů
13.https://nymag.com/5,8M5,2 milionu USD
14.https://www.tmz.com/5,2 M5,4 milionu USD
15.https://thewirecutter.com/5,1 M6,1 milionu USD
16.https://lifehacker.com/4,1M4,0 milionu USD
17.https://www.t3.com/4,0M2,8 milionu USD
18.https://www.engadget.com/3,4M2,4 milionu USD
19.https://www.zdnet.com/3,1M4,9 milionu dolarů
20.https://gizmodo.com/2,5M852 000 USD

Předpovědi blogů

V posledních několika letech prošel svět blogů obrovskými změnami. Jen se ohlédneme a porovnáme počet blogerů od roku 2014 s rokem 2020 s tím, kolik blogů se rozrostlo.

V současné době existují miliony blogů, miliony oddaných fanoušků a čtenářů, a to se brzy nezmění.
Jediné, co by mohlo změnit, jsou trendy. Blogy budou i nadále populární po mnoho dalších let, ale očekává se, že se bude vyvíjet jejich tvar, forma a obsah.

Podívejme se tedy na několik předpovědí o blogování a uvidíme, jaké trendy můžeme v blogosféře očekávat:

 • Dále se zaměřte na vizuální obsah
 • Přizpůsobení trendu hlasového vyhledávání
 • Přechod na vizuální vyhledávání
 • Zaměřte se na vysoce kvalitní obsah
 • Další příklady affiliate marketingu
 • Více dlouhého obsahu
 • Přechod na datové blogování
 • Větší adopce SaaS

Závěr

Blogování může být jedním z nejvíce prospěšných snah, a to jak emocionálně, tak finančně. Musíte však udělat to správné, pokud chcete zažít všechny jeho výhody a zajistit, aby se vaše úsilí vyplatilo. Tyto statistiky blogů vám pomohou získat větší obrázek o všem a nastavit plachty pro úspěšné dobrodružství blogů.

Zdroje:

https://www.internetlivestats.com/
https://www.statista.com/statistics/187267/number-of-bloggers-in-usa/
https://convertkit.com/reports/blogging/motivation/
https://wordpress.com/activity/
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://wordpress.com/activity/
https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/7345/When-is-the-Best-Time-to-Publish-Blog-Posts-Infographic.aspx
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://buffer.com/library/the-ideal-length-of-everything-online-according-to-science
https://growthbadger.com/blog-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://www.orbitmedia.com/blog/blogging-statistics/
https://seotribunal.com/blog/blogging-statistics/
https://www.socialmediaexaminer.com/6-tips-for-writing-headlines-that-drive-traffic/
https://sidegains.com/content/how-long-to-write-post/
https://backlinko.com/content-study
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://blog.hubspot.com/marketing/blogging-frequency-benchmarks
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://www.omnicoreagency.com/digital-marketing-statistics/
https://okdork.com/we-analyzed-nearly-1-million-headlines-heres-what-we-learned/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy
https://optinmonster.com/google-analytics-wordpress/
https://www.hubspot.com/marketing-statistics
https://www.wordstream.com/long-tail-keywords
https://www.newmediacampaigns.com/page/seo-vs-ppc—which-provides-you-the-better-value
https://www.socialmediaexaminer.com/report/
https://searchenginewatch.com/2018/11/21/7-content-marketing-stats-2019/
https://webinfotech.co/2020/02/26/blogging-statistics-facts-and-trends-2020/
https://blog.hubspot.com/marketing/business-blogging-in-2015
https://cdn2.hubspot.net/hubfs/3476323/State%20of%20Inbound%202018%20Global%20Results.pdf
https://growthbadger.com/blog-stats/
https://www.demandgenreport.com/resources/research/2016-demand-generation-benchmark-report

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map