Proč lidé blogují? 15 výhod blogování

Naučte se blogování-2_Čo je platforma blogů-


Když začaly blogy a blogování, původním účelem bylo, aby jednotlivci sdíleli svůj osobní život online, podobně jako online časopis. Během posledního desetiletí se blogování vyvinulo z osobních a profesionálních cílů. Místo jednotlivců, kteří blogují pouze pro své přátele a rodinu, začalo blogování zahrnovat odborníky, kteří blogují pro veřejnost, aby propagovali svou osobní značku a své podnikání. V tomto příspěvku se podíváme na typické důvody, proč se lidé rozhodli zahájit blogování a jeho výhody.

Důvody, proč lidé blogují

proč lidé blog

Chcete-li sdílet jejich vášeň

Pokud jste něčím nadšeni, chcete se o to podělit se světem. Ať už se jedná o vášeň pro rybolov, fotografii nebo marketing, blogování je vynikající způsob, jak sdílet tuto vášeň. Když blogujete o něčem, na čem jste nadšení, otevírá se vám prostor pro spojení s těmi z celého světa, kteří hovoří vaším jazykem a mají stejné vášně.

Vzdělávat ostatní

Pokud jste někdo, kdo miluje výuku, může být blogování platformou pro výuku lidí, kteří mají zájem o vaše odborné znalosti. Prostřednictvím blogů budete nejen učit ostatní, ale také se budete učit více o tématu. Dozvíte se to, protože budete vždy hledat více věcí, abyste své čtenáře naučili. Výuka prostřednictvím blogů může přirozeně vést ke zpeněžení vytvořením online informačních produktů.

Chcete-li získat expozici

Majitelé firem, kteří blog zvyšují expozici své firmy několika způsoby. Pravidelné vytváření obsahu blogů pro váš web dává Googlu něco nového k indexování, a tím zvyšuje váš viditelnost webu ve výsledcích vyhledávání. Vytváření obsahu blogu pro další publikace ve vašem oboru dává nové, relevantní publikum příležitost objevit vás a vaši firmu. Tato expozice vám poskytne větší provoz, který můžete převést na potenciální zákazníky a zákazníky.

Budovat autoritu

Pro ty, kteří chtějí hovořit o událostech ve svém oboru nebo se stát autorem, je blogování platformou, kterou můžete použít k vybudování autority. Když blogujete o výklenku, o kterém jste nejznámější, lidé vás začnou uznávat jako autoritu v tomto výklenku. Toto uznání povede k rozhovorům, podcastům a nakonec k pozvání k vystoupení a smlouvám o vydání knihy.

Hodnocení ve vyhledávačích

Jak již bylo zmíněno, váš blog dává Googlu nový obsah k pravidelnému indexování. Můžete použít každou část obsahu pořadí pro konkrétní klíčová slova která přiláká vaše cílové publikum na váš web. V případě podniků jim kombinace statických webových stránek a blogových příspěvků umožňuje zacílit na komerční klíčová slova (ta, která přitahují zákazníky), stejně jako nekomerční klíčová slova (ta, která přitahují uchazeče o informace). Publikum – zákazníci i uchazeči o informace – mohou vést k novému podnikání.

Mít obsah ke sdílení

Publikum v sociálních médiích vnímá příspěvky na blogu vnímavěji než reklamy nebo prodejní stránky, a také s větší pravděpodobností sdílí příspěvky na blogu se svými kontakty než reklamy nebo prodejní stránky. Vytvořením obsahu blogu si uděláte více pro sdílení na svých profilech sociálních médií a svým návštěvníkům dáváte něco, o co se mají podělit, když navštíví váš web. Sociální sdílení vašeho obsahu zvýší vystavení vaší cílové skupině a povede k většímu příchozímu provozu.

Příspěvky na blogu vám také poskytují neobchodní způsob propagace vaší firmy. Pokud by někdo chtěl požádat o něco na sociální síti, můžete snadno odpovědět blogovým příspěvkem. Na rozdíl od odpovědi s prodejní stránkou pro vaše produkty nebo služby, bude odpověď s blogovým příspěvkem považována za užitečnou a přirozeně povede osobu k vašim produktům a službám, zejména pokud na konci každého z nich uvedete dobrou výzvu k akci. vašich příspěvků.

Zde je způsob, jakým by blogování mohlo prospět vašemu životu

výhody blogů

Jak již možná víte, blogování pomohlo v posledních 10 až 15 letech mnoha lidem a společnostem. Je pravda, že před více než dvěma desítkami let blogování sotva existovalo. Dnes jsou miliony blogů online po celém světě!

Ale stále jsme rozrušeni, když se snažíme lidi přesvědčit o výhodách blogů. I když vydělávání peněz online není primárním cílem, může blog pomoci mnoha dalšími způsoby. Pojďme se podívat na všechny bonusy, které bloggerové získají.

1. Můžete spravovat svou online identitu a budovat důvěru

Lidé i firmy mají své informace zveřejněny online. Co se stane, když někdo hledá vaše jméno? Jednou z výhod blogů je to, že vám umožňuje budovat a ovládat vaši online identitu.

Kromě profilů sociálních sítí mohou lidé, kteří hledají vaše jméno, najít váš blog nebo autorskou stránku na jiných blogech. Tyto informace pomohou lidem lépe se s vámi seznámit čtením vaší práce.

2. Naučíte se nové věci

Vy nejen učíte ostatní, když blogujete. Také se učíš. Nejprve se dozvíte více o své výklenku, protože musíte vzdělávat se učit ostatní. Dozvíte se také hodně o jiných oborech, jako je online marketing, bez ohledu na to, co píšete.

Ať už se vám to líbí nebo ne, existuje určitá úroveň marketingových znalostí, které budete muset zvýšit návštěvnost svého blogu. Vaše znalosti e-mailového marketingu, marketingu vyhledávacích strojů a marketingu sociálních médií se budou i nadále zvyšovat.

3. Zlepšíte své psaní

Čím více něco uděláte, tím lépe se v této dovednosti stanete. Psaní není výjimkou. I když nemáte v úmyslu studovat psaní, vaše psaní zlepší, čím více to uděláte. Můžete dokonce investovat do nástrojů pro kontrolu gramatiky Gramaticky, aby vám pomohl se základy psaní, interpunkcí, pravopisem, strukturou vět a stylem při psaní.

Dokonce i ti z vás, kteří se nezaměřují na psaný obsah, jako jsou podcastery a video bloggové, zlepší psaní díky blogování. Jak? Budete muset napsat popisy pro své vlastní podcasty a videa. V komentářích k podcastům a videím, která publikujete, budete muset komunikovat se svými odběrateli blogů.

4. Mohli byste se ovládat v novém jazyce

Když už mluvíme o učení a zlepšování svých schopností, pokud se chcete naučit druhý jazyk, blogování je způsob, jak jít. Ti z vás, kteří blogují v jiném než mateřském jazyce, se v tomto jazyce stanou zdatnějšími.

Budete mít příležitost komunikovat s ostatními mluvícími novým jazykem prostřednictvím komentářů a zapojení sociálních médií. Nejen, že budete psát lépe v tomto jazyce, ale můžete začít mluvit lépe, když budete vyzváni k účasti na audio nebo video rozhovorech.

5. Můžete získat technické znalosti

Ať už to hodláte nebo ne, naučíte se novou slovní zásobu. Stejně tak technologicky související systémy, nástroje a metody při procházení procesem nastavení a růstu blogu.

Nemusí to být programovací jazyky ani odborné znalosti webdesignu. V dnešní době existuje mnoho poloautomatických nástrojů a procesů dostupných online pro nové lidi na internetu. A můžete se naučit, jak je používat, čtením informací online nebo sledováním videonávodů.

6. Spojíte se s novými lidmi

Jednou z největších výhod blogů je spojení s ostatními. Na sociálních sítích nebo seznamech e-mailů nevyvíjíte jen některé stoupence. Budujete skutečné vztahy. Spojujete přátele s lidmi, s nimiž byste se jinak nestretli.

Něco, co překvapí mnoho lidí, je to, že si vytvářejí základnu fanoušků prostřednictvím blogů. Pokud se účastníte událostí ve vašem oboru, poznáte lidi, se kterými jste se nikdy nesetkali. Budou vám poděkovat za skvělou práci, kterou jste odvedli. Hlavně lidé, které potkáte na začátku vaší cesty za blogováním. Budou vašimi nejvěrnějšími fanoušky, pokud s nimi budete nadále rozvíjet svůj vztah.

7. Získáte odborníka

Skuteční odborníci se nikdy nemusí nazývat odborníky. Ostatní to udělají za vás. Jakmile budete ve svém výklenku uznáni, budete pozváni k účasti na rozhovorech a příspěvcích na blogu, kde se shromažďují odborné tipy nebo rady. Poslední z nich vás zavede do společnosti dalších odborníků ve vašem výklenku a pomůže vám stát se častěji označovaným odborníkem.

Jedním z klíčů k získání odborného uznání je vždy užitečné. I když nechcete začít nabízet bezplatné poradenské služby, chcete pomoci co nejvíce lidem v malém smyslu. Odpovězte-li na otázku zde, bude vás více lidí respektovat.

8. Budete vyzváni, abyste promluvili

Dalším krokem po uznání jako odborníka ve vaší nika je pozvání mluvit na souvisejících průmyslových událostech. Mohlo by to začít pozváním k sezení na hostujícím panelu, nebo by mohlo jít o přímé žádosti o uspořádání vaší relace.

Mluvení vám může pomoci i nadále zvyšovat vaši pověst odborníka ve vaší nika. Okamžitou důvěryhodnost získáte, když můžete říci, že jste hovořili na populárních akcích. Pro ty, kteří hledají více způsobů, jak vydělat peníze, můžete začít účtovat za mluvené zakázky.

9. Můžete se stát autorem

Váš blog je vaše portfolio. Bloggery, kteří mají zajímavé informace, výjimečné psaní a velké publikum, mají výhodu, pokud se chtějí stát publikovanými autory. Mnoho nejlepších bloggerů uznaných vydavatelskými společnostmi a často nabízené knihy obchodů. Jiní byli schopni poslat hřiště vydavatelským společnostem, aby zajistili nabídky knih, které chtějí psát.

Pokud se chcete dozvědět vydavatelem, nejprve proveďte průzkum vydavatelů, kteří s největší pravděpodobností budou mít zájem o knihu ve vašem nika. Podívejte se na další blogery, kteří ve vaší výklenku napsali knihy, a zjistěte, kdo je vydal. Poté začněte komunikovat s vydavatelskou společností na sociálních médiích a dostat se na jejich radar.

10. Obdržíte pracovní nabídky

Blogování v mezeře související s podnikáním vám může pomoci při práci. Firmy, které uznávají výhody marketingu obsahu, vždy hledají zaměstnance, kteří mohou vytvářet působivý obsah. Když se spojíte s ostatními ve vašem výklenku, pravděpodobně narazíte na lidi, kteří najímají na otevřené pracovní pozice.

Pokud jste na trhu práce, klíčem je profesionalita. Váš blog a veřejné sociální profily by neměly obsahovat nic, co by vám mohlo negativně ukázat. To zahrnuje ty obrázky opilých párty nebo výpary o vašem současném zaměstnavateli.

11. Můžete založit nové podnikání

V některých situacích může blog začínat jako koníček, jen aby dospěl na plnohodnotný a dobře platící podnik. Například, Pat Flynn vytvořil Akademie zelených zkoušek blog sdílet jeho názor a myšlenky na architekturu. Jakmile byl propuštěn ze své práce, rozhodl se brát blogování vážně. Jak to změnilo jeho život?
Jeho blog se změnil ve skutečnou firmu a může z ní vydělávat na živobytí. Flynn příběh je jedním z mnoha lidí, kteří zahájili úspěšné podnikání prostřednictvím blogů.

12. Můžete prodat více produktů

Provozujete vlastní firemní web? Blogování vám pomůže prodat více. Musíte pouze vytvořit obsah, který vede čtenáře k tomu, aby se zajímali o vaše produkty a služby. Propagujte svůj obsah ideálním zákazníkům a zjistíte, že začnete zaznamenávat potenciální zákazníky a uzavírat další prodeje.

Prodej se více týká produktů a služeb, které nabízíte, jakož i některých přidružených nabídek. Pro prodej přidruženého produktu platí stejné pravidlo. Psaní blogových příspěvků, které vedou čtenáře k interakci s věcmi, které mohou nabízet jiné firmy. A můžete od nich dostat provizi.

13. Můžete získat okamžitou zpětnou vazbu

Nezáleží na tom, zda provozujete osobní blog nebo blog pro společnost, ve které pracujete, blogování vám pomůže získat zpětnou vazbu od fanoušků a zákazníků. Mohlo by to být negativní nebo pozitivní, ale je důležité vědět, co si lidé myslí o obsahu, který uvedete.

Jako blogger máte možnost číst komentáře ve stejný den, kdy obsah zveřejníte. To vám pomůže získat téměř okamžitou zpětnou vazbu a získat představu o výkonu vašeho obsahu.

14. Budete vytvářet další blogy nebo psát na jiných blogy

Většina blogerů se nezastaví u jednoho blogu. Někteří blogeři, kteří začínají s niky specifickými blogy, se rozcházejí do blogů o samotném procesu blogování. Jiní řeší vydělávání peněz online výklenek, když jejich výklenky blogy úspěšné. Nebo mohou bloggové, kteří začínají velmi zobecněnými blogy, rozvětvovat zvláštní blogy.

Pokud chcete založit nový blog, budete lépe rozumět tomu, jak dosáhnout úspěchu nového blogu. Se všemi zkouškami a chybami, kterými jste prošli s prvním blogem. Tyto znalosti vám pomohou dosáhnout úspěchu nového blogu v kratším období. A pomůže vám zažít všechny výše uvedené výhody znovu nebo do větší hloubky.

15. Blogování vám může poskytnout svobodu

Blogování vám dává právo pracovat z jakéhokoli místa a v daném čase. Kromě toho máte také příležitost dělat věci, které rádi děláte! Trávit více času s rodinou, dělat sportovní aktivity a účastnit se programů rozvoje komunity.

Pokud máte rádi cestování, blogování vám také pomůže jít a vidět krásu světa. To vše můžete udělat, zatímco si stále užíváte skromné ​​bydlení z blogů!

Jste připraveni začít svůj vlastní blog?

Vytvoření osobního blogu lze provést tak rychle. Nejprve si musíte vybrat název svého blogu. Je to jeden z nejdůležitějších kroků při spuštění nového blogu.

Doporučený nástroj:

Po výběru názvu domény se musíte rozhodnout pro platformu blogů a poskytovatele webhostingu. Pro všechny nové blogery doporučujeme WordPress.org a Bluehost, společnost, která vlastní více než 2 miliony webových stránek po celém světě. Získáte bezplatné doménové jméno když se s nimi zaregistrujete a pokud se vám nelíbí jejich služby, nabízejí 30denní záruku vrácení peněz.

Závěr

Chcete sdílet svou vášeň, vzdělávat ostatní, získat expozici, budovat autoritu, hodnotit ve vyhledávání nebo sdílet obsah? Pokud ano, můžete být připraveni zahájit nový blog. Ale pamatujte si jednu věc, vaše vize musí být dlouhodobá. Ať už dnes děláte cokoli, bude mít v budoucnu dopad na vaši online přítomnost. A jak vidíte, existují různé výhody blogů, které jdou nad rámec vydělávání peněz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map