Jak najít výklenek pro váš blog (Průvodce krok za krokem)

new8


Před vytvořením blogu a postupováním vpřed se stáváte úspěšným bloggerem, zvažte následující skutečnosti:

Smyslem života je dosažení nejvyšší formy poznání, což je myšlenka dobra. “ – Starověcí řeckí filozofové

Totéž platí pro blogování. Chcete dosáhnout nejvyšší formy znalostí v tématu podle vašeho výběru. Vyberte si tu, která se vám líbí – tu, kterou jste nadšeni a nejvíc se zajímáte. Usilujte o úspěch, štěstí, bezpečnost a uznání. Pokud si vyberete svůj zájmový bod a budete mít svůj názor, budete moci umístit svůj blog a odlišit jej od konkurence.

Existuje mnoho způsobů, jak určit, která výklenek je pro váš nový blog vhodný, ale tento proces můžeme ještě jednodušší. V tomto článku vám ukážeme přesné kroky, které musíte učinit, abyste si při vytváření nového blogu vybrali tu správnou mezeru.

Brainstorm vaše téma

Aniž byste přemýšleli o něčem jiném, začněte svůj nika rozhodovací proces tím, že si zapíšete vše, co vás zajímá. Mohou to být osobní zájmy nebo profesní zájmy.

 • Začněte tím, že přemýšlíte o věcech, které se vám líbí, nebo by vás baví, kdybyste měli šanci. Například jste amatérský fotograf. Fotografie blogování by mohl být skvělý výklenek. S fotoaparátem můžete sdílet své fotografie, podrobné znalosti nebo zkušenosti.
 • Dále přemýšlejte o věcech, které byste se rádi učili. Například se zajímáte o kurzy vaření. I když nemáte čas ani rozpočet na zahájení kurzů vaření, můžete založit blog jídla, kde budete analyzovat recepty, které najdete online. A diskutujte o tom, jak vybrat perfektní ingredience a zvážit výhody organických oproti GMO.
 • Nakonec přemýšlejte o věcech, do kterých již potápíte hluboko. Řekněme například, že jste dospělá osoba, která se vrací na dokončení studia na vysoké škole. Uděláte spoustu výzkumu na univerzitních a online studijních programech, o tom, co si univerzita vybere, jak se dostat zpět do proudu studia a tak dále. Toto jsou skvělá témata pro specializovaný blog o vysokoškolském vzdělávání.

Během tohoto cvičení získáte lepší cit pro témata, která s vámi rezonují. Nejvíc vášniví jsou ti nejlepší kandidáti na vaše místo. Přečtěte si také tento příspěvek a zjistěte, jaké typy blogů existují na webu.

Ať už jste nadšeni z jednoho výklenku nebo několika z nich, uveďte je. Dále vám ukážeme třístupňový vzorec, který potvrdí váš výklenek pro úspěch.

Ověření úspěchu blogu

Ať už chcete blogovat o prestiži, příjmech, zábavě nebo spojeních, budete chtít prozkoumat výklenek, který si vyberete, a ujistit se, že je téma proveditelné. Následující cvičení „ověření úspěchu blogu“ vám pomůže určit, zda má váš blog skutečný potenciál. Pomůže vám také pochopit, proč 90% blogů selže.

1. Potenciální velikost výklenku

I když si myslíte, že je to skvělý nápad na blog, pravděpodobně se budete snažit uspět, pokud nenajdete specializovaný trh, který přitahuje dost lidí. Nechcete, aby vaše nika byla příliš malá nebo příliš velká.

Například velikost „golfového“ výklenku je příliš velká a široká s miliony nápadů na klíčová slova. Ale pokud sledujete výklenek, který je velmi úzký, jako například „vrtáky s vrtáky letadlového golfu“, objem vyhledávání by byl příliš malý. Jeden výklenek z „golfu“ by byly „golfové tipy“ nebo dokonce hlouběji „golfové tipy pro začátečníky“.

Zkontrolujte velikost své niky

Podívejte se na prvních pět klíčových slov pro své specializované téma. Hledejte alespoň 10 tisíc vyhledávacích dotazů v kombinaci pěti klíčových slov. Můžeš použít Plánovač klíčových slov Google (volný, uvolnit), Nástroj SERPs (zdarma) nebo WordTracker (freemium), abyste zkontrolovali objem vyhledávání a získali nápady na klíčová slova. Chcete si být jisti, že existuje dostatečně velké publikum, které hledá druh informací, které poskytnete. Ale nemělo by být příliš velké, aby se ztratil v davu.

Pomocí nástroje Plánovač klíčových slov Google můžete získat nejlepší návrhy klíčových slov. Neposkytne vám však přesný počet objemů vyhledávání a pouze interval běžných vyhledávání. Tato informace vám poskytne hrubou představu o klíčových slovech a objemech vyhledávání. Doporučujeme proto použít nástroj Google k získání nápadů na klíčová slova a dalších nástrojů k získání průměrného objemu vyhledávání pro konkrétní klíčová slova.

Pokud chcete získat přesný objem vyhledávání, použijte nástroj SERPs. Zadejte své primární klíčové slovo (například použijte „golfové tipy“) a získejte nápady při pohledu na seznam navrhovaných klíčových slov. Vyberte prvních pět klíčových slov, která odpovídají vybranému výklenku. Zkontrolujte objem vyhledávání pro každé klíčové slovo a sčítejte je dohromady.

Nástroj SERPs

Například při použití tohoto vyhledávacího procesu u našich pěti klíčových slov s golfovým tipem byly získány následující výsledky vyhledávání:

 • „Golfové tipy“ – 6 600
 • „Tipy na golfového švihu“ – 6 600
 • „Golfové tipy“ – 1 000
 • „Golfové tipy pro začátečníky“ – 880
 • „Golfové tipy“ – 880

Díky těmto pěti klíčovým slovům máme o něco málo přes 20 000 průměrných měsíčních vyhledávání. Tento specializovaný trh („golfové tipy“) má dostatečný objem a byl by dobrou volbou pro blog.

Doporučený nástroj: Hodnostní sledování

2. Potenciální konkurence

Je to dobré znamení, pokud máte konkurenci. To znamená, že ostatní mluví o vašem niku a sledují ho. Je také důležité si uvědomit, že blogeři ve vaší nika nejsou vždy vaší konkurencí. A budete je muset poznat dříve nebo později prostřednictvím své blogovací cesty.

Následuje proces kontroly soutěže, který můžete použít:

 • Udělejte Google hledejte „[nika] blog“ nebo „nejlepší [nika] blog“. Dokážete najít blogy, které aktuálně cílí na vaše místo? Existuje alespoň pět populárních blogů zaměřených na vaše téma? Neztrácejte zájem, pokud ve svém výklenku uvidíte velké množství blogů. Pokud to dokážou, můžete také!
 • Jít do Facebook a hledejte [vaše místo]. Existují aktivní stránky na Facebooku? Ne všechna témata se na Facebook zapůjčují, ale většina ano. Hledejte stránky Facebooku a podívejte se, kolik má následovníků. Velké výklenky budou vystavovat nejméně 1 000 fanoušků.
 • Jít do Cvrlikání a hledejte [vaše místo]. Existují aktivní účty Twitter? Na Twitteru byste měli najít mnoho odkazů na váš výklenek. Zkontrolujte účty Twitter lidí zapojených do vaší niky. Podívejte se, kolik mají následovníků (mělo by být nejméně 1 000).
 • Existují offline časopisy? Toto je zlatý standard pro výklenek. Pokud má někdo potíže s vytvořením časopisu zaměřeného na váš výklenek, můžete si být jisti, že online fanoušci hledají tyto informace. Můžeš zkontrolovat Amazonské časopisy nebo jednoduše hledejte na Googlu časopis [nebo váš časopis]. Pokud jde o náš příklad „golfových tipů“, jedná se o nevysvětlující, všechny místní časopisy o golfu vidíme v místních obchodech s potravinami.

Pokud je jeden nebo dva z těchto bodů pozitivní, je to dobré znamení, že vaše nika má potenciál.

3. Potenciální zpeněžení

Chcete se svým blogem vydělávat peníze? Mnoho lidí začíná blogy jako koníček, aniž by se dívali na zpeněžení svého blogu. Ale jiní chtějí vydělat extra peníze nebo dokonce snít o tom, jak si vydělat na živobytí blogováním. Nezáleží na tom, která kategorie je vaše. Nebylo by na škodu vědět, zda váš blog může přinést požadovaný příjem. Pokud jste v předchozích sekcích našli další blogy, aktivní sociální profily a offline časopisy, znamená to, že výklenek je živý a zpeněžitelný.

Chcete-li se ujistit, že vaše výklenek je monetizovatelný, prozkoumejte následující:

 • Prodává někdo informace nebo produkty související s vaší výklenkem? Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je zjistit, co vaši konkurenti propagují.
 • Jsou ve vaší nika dobře známí inzerenti? Mohly by to být velké značky nebo stránky elektronického obchodování.
 • Existují ve vaší nika affiliate nabídky? Zde je návod, jak najít nabídky přidružených společností: Zkontrolujte přidružené sítě (Clickbank.com, CJ.com a ShareSale.com a Amazonská pobočka).
 • Vyhledejte na Googlu „affiliate program [vaše klíčové slovo]“ nebo „affiliate program [vaše klíčové slovo]“.

Tyto body vám mohou pomoci určit, zda si můžete vytvořit blog ve výklenku podle vašeho výběru, který vám pomůže generovat příjem.

Konečné rozhodnutí

Nyní jste provedli proces ověření všech témat, která jste uvedli. Měli byste mít jasnou představu o velikosti, konkurenci a potenciálu zpeněžení pro každý předmět. A je čas zúžit výklenky.

Pokud jste toto cvičení ukončili s jedním výklenkem, jste připraveni jít a můžete začít svůj nový blog.

Pokud jste nadšeni několika výklenky, možná budete mít pocit, že o nich chcete vytvořit blog ve stejnou dobu. Nejlepším přístupem by však bylo zaměřit se na jeden po druhém. Tímto způsobem můžete vytvořit solidní strategii blogů a vylepšit ji prozkoumáním nových témat později.

Závěr

Neskočte do specifických blogů bez plánu. Ujistěte se, že vaše nika volba je něco, co budete chtít držet se pro nadcházející roky. S osobním zájmem, zájmem druhých a schopností vytvářet příjmy se váš specializovaný blog může stát úspěšným podnikem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map