Co je to blogový příspěvek? – Dokonalá struktura

Naučte se blogování_blogspot-obsah


Pokud chcete založit nový nebo již zahájený blog, dalším krokem by bylo zjistit, co napsat. Ať už je účel blogu jakýkoli, osobní nebo obchodní, obsah by měl v úspěchu blogu rozhodující roli.

Musíte si uvědomit, že internet je přesycen textovým obsahem. Proto, aby vaše příspěvky na blogu vynikly, musíte investovat seriózní úsilí do vytváření skvělého obsahu.

V tomto článku vám ukážeme, jak napsat blogové příspěvky a informovat je.

Definice blogového příspěvku

Blogový příspěvek je záznam (článek), který píšete na blogu. Může zahrnovat obsah ve formě textu, fotografií, infografik nebo videí.

Struktura blogového příspěvku

Následuje základní struktura dobrého příspěvku na blogu:

struktura příspěvků na blogu

Neváhejte použít tuto šablonu na svém webu

Pomocí těchto prvků můžete optimalizovat každý příspěvek pro čtenáře i vyhledávače:

Titulek

Nadpis nebo název vašeho blogového příspěvku musí upoutat pozornost potenciálních čtenářů. Lidé to mohou vidět ve svých sociálních médiích nebo ve výsledcích vyhledávání. Nezapomeňte uvést hlavní frázi klíčových slov, kterou by lidé mohli použít při hledání tématu, které pokrýváte.

Datum publikování

Datum publikování vašeho obsahu je volitelné, ale doporučuje se. Pokud často aktualizujete svůj blog, data příspěvků mohou návštěvníkům pomoci určit poslední příspěvky. Není to tak důležité na stálezelených obsahových stránkách, ale často se používá u každodenně publikovaného obsahu.

Autor by-line

Autorská linka pomáhá čtenářům identifikovat, kdo obsah napsal, a je zvláště důležitá pro blogy s mnoha autory. Kromě toho by autorská linka mohla dát vašemu obsahu větší důvěru, pokud ji vytvoří uznávaný spisovatel.

Kategorie příspěvků

Třídy kategorií používané k seskupení obsahu do samostatných sekcí. Doporučujeme používat značky kategorií pro každý vytvořený blogový příspěvek. Seskupení relevantního obsahu bude užitečné pro vaše návštěvníky a pro vyhledávače procházení vašeho blogu.

Úvod

První odstavec vašeho příspěvku na blogu zajistí, aby lidé četli nebo nechali lidi odejít. Ujistěte se, že to nutí lidi číst zbytek vašeho obsahu. V tomto odstavci byste měli použít vyhledávací klíčovou frázi pro vyhledávače alespoň jednou.

Hlavní obsah

Je to hlavní část obsahu vašeho blogového příspěvku. Titulek považujte za slib a hlavní obsah za splnění tohoto slibu. Váš hlavní obsah by měl potěšit každého, kdo navštíví váš příspěvek na základě nadpisu. Pokud vytvoříte obsah, který nesplňuje sliby vašeho nadpisu, lidé začnou identifikovat váš blog jako nesplněný. Délka vašich blogových příspěvků se může pohybovat od 300 do 3 000 nebo více slov. Nejlepší je střídat délku příspěvků, protože získáte přehled o tom, co je pro vaše publikum nejlepší.

Podnadpisy

Mnoho lidí prohledá váš obsah blogu, než aby jej čítalo slovo za slovem. Zapisujte podpoložky, které rozdělují váš obsah do stravitelných částí. Ujistěte se, že tyto podkapitoly představují obsah v nich.

Tučné písmo

Použijte tučný text v několika oblastech hlavního obsahu, abyste zvýraznili důležité body. Použijte jej selektivně. V opačném případě bude celý váš článek vypadat tučně, čímž se odstraní možnost zvýraznění klíčových částí obsahu.

Seznamy s odrážkami / čísly

I když nechcete, aby byl celý váš příspěvek vyplněn odrážkami nebo čísly, tyto seznamy pomáhají oddělit kroky a tabulky užitečným obsahem.

Média

Doplňte textovou část vašeho obsahu médii, jako jsou související obrázky a video. Pomůže to rozbít váš obsah a lépe ilustrovat vaše body.

Nejméně, co můžete udělat, je zahrnout doporučený obrázek do svého příspěvku. Přidejte hlavní frázi vašeho příspěvku do názvu obrázku a do značky ALT. Pomůže vám to při optimalizaci vyhledávání vašeho příspěvku.

Závěr

Závěrem by měl být odstavec nebo dva na konci příspěvku, který shrnuje obsah, který jste napsali. Čtenář by měl pochopit, na jaký materiál jste se vztahuje. Pokud to neudělali, je pravděpodobné, že se vrátí a uvidí, co jim mohlo uniknout.

Výzva k akci

Poslední řádek vašeho blogového příspěvku by měla být nějaká forma výzva k akci. Může být stejně jednoduché jako požádat čtenáře, aby sdíleli své myšlenky v komentářích nebo sdíleli příspěvek na sociálních médiích. Pokud jste příspěvek napsali na propagaci konkrétního produktu nebo služby, výzva k akci by měla povzbudit čtenáře, aby se o něm dozvěděl více.

Tlačítka sociální sdílení

Sociální média jsou užitečným nástrojem pro propagaci obsahu vašeho blogu. Musíte se ujistit, že ke svému obsahu patří sociální tlačítka, aby je lidé mohli snadno sdílet na sociálních sítích. Můžete je umístit na horní část obsahu, na spodní část obsahu nebo na stranu jako plovoucí widget.

Sekce komentářů

Kromě obsahu příspěvků na blogu jsou komentáře nejdůležitější součástí vašeho blogu. Tato část dává čtenářům příležitost komunikovat s vámi a dalšími návštěvníky. Je důležité, abyste na komentáře reagovali a zahájili konverzaci.

Nemusíte zahrnout všechny prvky z tohoto seznamu do každého příspěvku. Ujistěte se, že máte vždy poutavý úvod, kvalitní obsah a solidní závěr.

Jak napsat svůj první blogový příspěvek

První z nich bude nejobtížnější napsat a je pravděpodobné, že se budete cítit jako Alice v říši divů. Je však důležité vytlačit se z pohodlí a dostat se tam.

Ve svém prvním příspěvku si můžete udělat chvilku a představit se. Řekněte svým čtenářům, kdo jste, co vás motivovalo k blogu a co píšete. Název příspěvku může být „Vítejte v mém blogu“ nebo „Můj první příspěvek v blogu“. Můžete zde také představit svůj další blogový příspěvek, kde budete hovořit o konkrétním tématu.

Doporučené čtení: Jak napsat obsah blogu

Příklady dobrých blogových příspěvků

Název příspěvku na blogu by měl zachytit čtenáře a ukázat jim hodnotný návrh. Měl by obsahovat vaše hlavní klíčová slova a výhody, které vaši čtenáři získají z blogového příspěvku.

Málo nápadů na blogové příspěvky:

Závěr

Nyní jste zvládli základy a porozuměli struktuře blogového příspěvku. Další věcí je experimentovat s vaším obsahem. Vaše příspěvky na blogu musí vyniknout od obsahu, který zaplavuje internet. Zkuste se lišit a přiblížit se k vašemu předmětu z nového úhlu, který může být dokonce kontroverzní. Hodně štěstí!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map