8 typů blogů a bloggerů. Jaký je váš typ?

typy blogů


Ve světě blogů existují různé druhy blogů a bloggerů, kteří blogují za účelem dosažení konkrétních cílů. Pokud jste se rozhodli založit blog, ale nejste si jisti, s čím se váš blog bude zabývat, pomůže vám identifikace typu bloggeru, kterého se chcete stát. V tomto příspěvku se podíváme na typy blogů a bloggerů, které existují a jak se každý snaží dosáhnout úspěchu ve světě blogů.

1. Osobní blogy

osobní

Když blogování začalo koncem 90. let, objevil se první typ bloggerů online blogerů deník. Byli to lidé, kteří chtěli vzít svůj denní deník online a podělit se o své zážitky, pocity a nejvnitřnější myšlenky s publikem. Pro osobního bloggera neexistovala žádná pravidla, která by se měla dodržovat, ani témata, která by se měla dodržovat. Jejich blogy byly otevřenými stránkami jejich deníků, vstoupily do textového procesoru a publikovaly na jednoduchých HTML stránkách.

Osobní bloggery dnes mají tendenci sledovat stejnou trajektorii, i když již nemusí bojovat s bariérou vstupu na webové stránky. Mohou použít Blogger, WordPress, Tumblr, a podobných sítí zahájit blog za méně než patnáct minut a začít sdílet svou brilanci se světem.

O čem tedy píše osobní blogger? Všechno. Někteří se zaměří na konkrétní zájem, jako je koníček. Někteří se zaměří na něco, z čeho jsou vášniví, jako je politika. Někteří se zaměří na příčinu, jako je jejich boj s rakovinou. Někteří se zaměří na to, co je v jejich mysli v době, kdy začínají nový blogový příspěvek.

Úspěšný osobní blog

Úspěch osobního bloggera spočívá v nalezení dalších, kteří se podělí o své psaní. Nejlepší způsob, jak vybudovat komunitu pro osobní blog, je najít další osobní bloggery, kteří sdílejí stejný zájem. Jakmile je najdete, začněte komentovat jejich blogy a spojujte se s nimi na sociálních médiích. Jak budete rozvíjet své interakce s jinými osobními blogery, začnou se zabývat vašimi blogovými příspěvky.

Příklad dobrého osobního blogu:

 • Gregory Ciotti píše o jasné komunikaci, spolupráci a tvůrčí práci.

2. Obchodní blogy

obchodní

Obchodní bloggery jsou ti, kteří blogují pro své podnikání. Mohlo by to být podnikání, které vlastní, nebo společnosti, pro kterou pracují. Cílem obchodního bloggeru je získat větší pozornost, větší provoz a v konečném důsledku zákazníky pro svou firmu. Na rozdíl od osobních bloggerů je jejich psaní méně zaměřeno na sebe a více na jejich podnikání a průmysl.

Obchodní blogger píše o tématech, která přitahují jejich ideální zákazníky. Například zaměstnanci tiskové společnosti budou psát blogový obsah, který je zaměřen na jiné vlastníky podniků, kteří jsou na trhu s vizitkami, letáky, brožurami a dalšími tiskovými službami. Příspěvky na blogu budou zahrnovat témata jako „Jak navrhnout skvělou vizitku“, „Typografie 101“ a „Vytvoření brožury, která podpoří vaše podnikání“.

Úspěšný obchodní blog

Úspěch pro obchodní blogger je přilákat čtenáře, kteří se nakonec přihlásí k odběru jejich seznamu e-mailů, odešlou hlavní formulář nebo provedou nákup. Nejlepší způsob, jak vytvořit komunitu pro obchodní blog, je identifikovat lidi, kteří se s největší pravděpodobností stanou zákazníky vaší firmy a vytvoří obsah, který by pro ně byl zajímavý. Pak ujistěte se, že každý obsah vede tyto lidi k tomu, aby se chtěli dozvědět více o vašich produktech a službách.

Příklad dobrého obchodního blogu:

 • HelpScout blog se vším, co potřebujete vědět o loajalitě zákazníků.

3. Profesionální blogy

profesionální

Profesionální bloggerové jsou ti, kteří blogují, aby vydělali peníze online. Jinými slovy, jejich kariérním cílem je vydělat si plat prostřednictvím blogů. Profesionální bloggerové obvykle k dosažení tohoto cíle používají různé strategie zpeněžování, včetně prodeje grafických reklam, vytváření informací a digitálních produktů, propagace produktů jiných lidí za provizi a podobných.

Profesionální bloggerové mají tendenci se buď soustředit na jeden blog, nebo na mnoho specializovaných blogů, aby generovali příjmy. Každý blog by musel mít potenciál k přilákání velkého publika, produkci velkého provozu a dobré kondici pro inzerenty a prodej produktů.

Úspěšný profesionální blog

Úspěch profesionálního bloggera závisí na jejich cílech zpeněžení. Ti, kteří chtějí vydělávat peníze prostřednictvím reklamy, budou potřebovat hodně návštěvníků z publika se zájmem o konkrétní téma. Například populární blog o osobním financování by pravděpodobně přilákal publikum, které by se chtěli dostat před inzerenty z penzijních spořitelen, bank a podobných podniků. Kromě reklamy by mohl bloger osobních financí také zpeněžit vytvořením kurzu o osobních financích nebo se stát přidruženým subjektem pro ostatní, kteří mají kurzy osobního financování..

Příklad dobrého profesionálního blogu:

 • Čtyřhodinový blog Workweek a Lifestyle Design od společnosti Tim Ferriss.

4. Nika blogy

výklenek

Místo toho, aby se soustředili pouze na široká témata, jsou úzce specializované blogy velmi specifické! Některé z nich mohou být blogování potravin, tréninkové programy s vlastní váhou, psaní básní a také milovníci francouzského buldoka. Ano, může to být konkrétní!

S výklenkem blogu se můžete více soustředit na konkrétní téma, a tak výzkum usnadnit. Je snazší identifikovat silné a slabé stránky tohoto výklenku a psát o věcech, které nejlépe znáte. Tento blog můžete také použít a změnit svou vášeň na malou osobní firmu.

Úspěšný výklenek blog

Je důležité vybrat téma, které vás osloví a které vás zajímá. Usilujte o úspěch, štěstí, bezpečnost a uznání. Pokud si vyberete svůj výklenek zájmu a budete mít svůj názor, budete moci umístit svůj blog a odlišit jej od ostatních výklenků. Na druhou stranu je také důležité určit velikost mezery. I když si myslíte, že máte skvělý nápad na blog, bylo by obtížné uspět, pokud váš nika trh nepřitahuje dost lidí. Nechcete, aby vaše nika byla příliš malá nebo příliš velká.

Příklad dobrého mezeru na blogu:

Některé populární nika blogy:

Životní styl blog

Ačkoli je striktně definovaná nika, blog o životním stylu vám umožňuje oslovit desítky témat. Jedná se o skutečně účinný způsob, jak shromáždit základnu následovníků a zvýšit provoz v krátkém čase.

Domácí dekor blog

Lidé milují učení o všech těch malých projektech, které mohou sami podniknout ve svých domovech. To je důvod, proč se blogy pro domácí výzdobu staly velmi populární. Témata, která pokrývají, sahají od nástěnných dekorací po svítidla na míru.

Zdraví blog

Blogování o zdraví se v poslední době stalo nesmírně populární. Konkurence v tomto výklenku je velmi tvrdá, ale to neznamená, že nebudete moci uspět. Existuje mnoho prostoru pro cenné informace, rady, tipy a podporu.

Rodičovský blog

Rodičovství je velmi populární výklenek, který je vhodný i pro začínající blogery. Je zde tolik témat, které je třeba pokrýt, a dlouhodobě není zpeněžení problémem, protože existuje desítky produktů určených pro rodiče a děti..

Šicí blog

Kdo by si myslel, že tam je velké publikum čekající na obsah o pletení a šití, že? Řemeslné blogování se stalo obrovskou věcí a šicí nika je velmi populární.

Náboženský blog

Náboženské blogy jsou také velmi populární. To je místo, kde lidé mohou najít slova moudrosti a spojit se na smysluplné úrovni. Existuje mnoho náboženských blogů.

5. Reverzní blogy

zvrátit

Reverzní nebo hostující blogy hosta jsou jedinečný, ale moderní typ blogu. Místo toho, aby vlastník vytvářel obsah, je obsah dodáván veřejností. Reverzní blog má tým, který moderuje příspěvky, zabraňuje nepříjemným interakcím a propaguje pomalá témata pro větší interaktivitu. Přestože hostující blog hosta většinou obsahuje obsah od hostujících spisovatelů, měl by vlastník psát i své vlastní příspěvky. Mějte na paměti, že různé typy bloggerů sdílejí různé nápady, pokud jde o blogování.

Ve skutečnosti by každý blogger měl hledat blogy ve svém oboru, kde se může stát hostujícím bloggerem. Pomůže vám to přilákat návštěvníky vašeho blogu a někteří online čtenáři hostitelského blogu se mohou stát vašimi následovníky.

Úspěšný reverzní blog

Trik by spočíval v tom, jak přitahujete různé spisovatele, kteří již mají pověst online, a ve většině případů by vám pomohli propagovat váš blog sdílením částí obsahu, které zveřejnili, se svými publiky, obvykle na sociálních médiích. Od konce budete muset mít dobrý plán moderování, abyste mohli denně zobrazovat obsah hostů.

Příklad dobrého reverzního blogu:

 • Střední je nepředvídatelný reverzní blog s rostoucím sledováním.

6. Přidružené blogy

Přidružený

Přidružené bloggery jsou ty, které blog generují provize affiliate marketingu. Místo vytváření vlastních produktů píšou blogové příspěvky, které recenzují produkty od ostatních. Cílem je povzbudit návštěvníky, aby si tyto produkty kupovali pomocí přidruženého odkazu bloggera, což bloggerovi umožnilo získat provizi, jak je stanoveno tvůrcem produktu..

Přidružený blogger obvykle píše recenze příspěvků na přidružené produkty. Někteří budou psát mnoho recenzí na jeden web, zatímco jiní budou vytvářet weby věnované propagaci jednoho konkrétního přidruženého produktu. SEO je důležitou součástí procesu, protože přidružený blogger potřebuje své recenze, aby se ve výsledcích vyhledávání umístil na prvním místě.

Úspěšný přidružený blog

Úspěch pro přidruženého bloggera zajišťuje, že jejich recenze přidružených produktů čtou ti, kteří pravděpodobně tyto produkty koupí. Pracují také na budování rozsáhlého seznamu e-mailů na podporu uvádění partnerských produktů na trh s vyhrazenými odběrateli. Někteří přidružení obchodníci vám řeknou, že jejich seznam e-mailů je primárním zdrojem jejich příjmů.

Příklad úspěšného přidruženého blogu:

7. Mediální blogy

média

Mediální blogy jsou definovány obsahem, který vytvářejí. Pokud se vám video blogování líbí, jste vloggerem. Pokud kurátorujete obsah z jiných webů, máte linklog. Pokud na svůj blog přidáváte fotografie nebo umělecké skici, hostujete blog s fotografiemi nebo umělecký blog.

Tento typ blogu je populární mezi lidmi v různých oborech. Mladší dav nahrává své videohry a sdílí je s lidmi, kteří se o tuto hru zajímají. Fotografové mohou sdílet tuny obrázků, které pořídili na poslední cestě. Lidé, kteří mají podcast, mohou publikovat zvukové soubory poslední zaznamenané epizody.

Úspěšný mediální blog

Jedním z důležitých faktorů by zde byl výběr platformy pro blogování, která by vyhovovala vašim potřebám. A možná najít poskytovatele webhostingu, který by vám umožnil ukládat soubory větší velikosti, aniž by vám účtoval jmění.

Příklad úspěšného mediálního blogu:

8. Nezávislí bloggové

na volné noze
Nezávislí bloggeri jsou ti, kteří jsou placeni za poskytování služeb, například za psaní obsahu pro jiné firmy. Pokud hledáte způsob, jak dostat zaplaceno za psaní jako službu a máte zkušenosti s blogováním, je to způsob, jak jít na volné noze..

Nezávislí bloggerové pokrývají témata poskytovaná jejich klienty. Někteří se prodávají jako odborníci v určitém odvětví nebo výklenku, zatímco jiní se prodávají jako obecní spisovatelé, kteří dokážou cokoli s trochou výzkumu pokrýt. Odborníci v určitém odvětví nebo výklenku mají tendenci účtovat více než běžní spisovatelé.

Úspěšný nezávislý blogger

Úspěch pro nezávislého bloggera je vytvoření portfolia, díky kterému jsou atraktivní pro podnikatele a podniky, kteří potřebují kvalitní obsah psaný pro svůj firemní blog. S výjimkou ghostwriterů mohou nezávislí bloggerové využívat svou práci pro ostatní klienty jako odrazový můstek k získání nových zákazníků. S rostoucí poptávkou mohou nezávislí bloggerové získávat větší smlouvy a vydělávat si na živobytí jako nezávislí.

Příklad úspěšného nezávislého blogera:

Jste připraveni začít svůj vlastní blog?

Vytvoření vlastního osobního blogu lze provést tak rychle. Když vyberete název svého blogu a blogovací platformu, budete muset vybrat poskytovatele webhostingu. Pro všechny nové blogery doporučujeme Bluehost, společnost, která má na celém světě více než 2 miliony webových stránek. Získáte bezplatné doménové jméno když se s nimi zaregistrujete a pokud se vám nelíbí jejich služby, nabízejí 30denní záruka vrácení peněz.

Doporučený nástroj:

Jakmile spustíte nový blog, musíte jej do budoucna ověřit, abyste se ujistili, že v cestě nebudou žádné velké překážky. Vaše vize musí být dlouhodobá. Ať už dnes děláte cokoli, bude mít v budoucnu dopad na vaši online přítomnost.

Závěr

Jedná se o hlavní typy blogů, ale je tu mnohem víc, co byste měli objevit. Existují také komunitní blogy, neziskové blogy, živé webové kamery, blogy se živými herními scénami, blogy typu zařízení, blogy podcast, různé videoblogy a směsi všech typů. Doufejme, že byste měli mít možnost vybrat si svůj typ a začít svůj vlastní blog, abyste mohli začít s cestou na blogování.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map