100+ typů digitálního obsahu, který můžete vytvořit

Naučte se blogování_100 + typy digitálního obsahu


Spousta lidí by ráda spustila blog, ale měla by potíže s rozhodováním, jaký typ obsahu by mohl zveřejnit. Někteří by chtěli mít smíšený obsah, ale nemohou se rozhodnout, co si vybrat. Každý den vidíme různé typy obsahu a všichni mají své příslušné publikum. Určitě se člověk nemůže vztahovat ke každému typu obsahu, který tam je. Téměř každý den vyjdou také nové typy obsahu. Jak tedy rozhodnete, který typ obsahu se vám nejlépe hodí? Vytvořili jsme pro vás seznam více než 100 typů obsahu. Na konci tohoto článku se budete moci rozhodnout, jaký typ obsahu je ve vaší uličce.

Nejprve musíte vědět, že jsme digitální obsah rozdělili do tří širokých skupin:

 • Textový obsah
 • Multimediální obsah
 • jiný

Textový obsah je ten typ obsahu, který nevyžaduje žádný zvukový nebo obrazový materiál. Stačí mi jen láska ke slovům a znalost, která tato slova přesvědčivě vytvoří. Existuje pouze mnoho obsahu, který můžete vytvořit pouze pomocí textu, a publikum je také velké.

Multimediální obsah zahrnuje směs různých materiálů a je to mnohem větší skupina než ta první. Tato skupina zahrnuje video, audio, obrázky nebo kombinaci veškerého obsahu.

Pojďme se tedy podívat, jaké typy obsahu můžete pro svůj blog vytvořit a co každý typ obsahu nabízí.

Contents

Textový obsah

 • 1. Příspěvky na blogu
 • 3. Jak na to
 • 5. Seznamy
 • 2. Články
 • 4. Průvodci
 • 6. Otázky a odpovědi

zobrazit více

Multimediální obsah

 • 45. Infografika
 • 47. eKnihy
 • 49. Zvukové příspěvky
 • 46. Taháky
 • 48. Screenshoty
 • 50. Audioknihy

zobrazit více

jiný

 • 86. Pluginy
 • 88. Nástroje zdarma
 • 90. QR kódy
 • 87. Šablony
 • 89. Rozšíření prohlížeče
 • 91. Volné zdroje

zobrazit více

Textový obsah

1. Příspěvky na blogu

Příspěvky na blogu jsou typem textového obsahu, který vám umožňuje vytvářet nepřetržitý a konzistentní obsah. Příspěvky na blogu vám umožňují vyjádřit vaši kreativitu a názor na daný předmět. Vždy je dobré mít rozvrh svých příspěvků a zajistit jejich konzistentnost.

2. Články

Jiný typ textového obsahu, který vám umožní publikovat firemní zprávy, oznámení nebo jakýkoli jiný druh obsahu. Je to jako mít svůj časopis.

Doporučená četba: Největší rozdíly mezi články a blogy

3. Jak na to

Ve většině případů se jedná o textový obsah, který čtenářům poskytuje pokyny. Můžete lidem pomoci naučit se dělat různé věci, stavět věci nebo používat nějaký software. Není neobvyklé vytvářet také video nebo audio obsah „Jak na to“.

4. Průvodci

Pokud se považujete za gurua v určitém tématu, pak by vytvoření průvodce bylo skvělým způsobem, jak učit ostatní. Sdílejte své znalosti a provázejte lidi různými druhy problémů.

průvodce

5. Seznamy

Přemýšlejte o jakémkoli tématu a můžete vytvořit seznam. Můžete uvést nejlepší filmy, knihy, všechny druhy produktů a služeb. Tento typ obsahu má velké publikum a pokud se vám líbí vytváření seznamů, stačí na něj jít.

6. Otázky a odpovědi

Otázka a odpověď je vždy oblíbený obsah. Mnoho lidí na internetu má otázky téměř o všem. Vytvoření tohoto druhu obsahu nabízí skvělou příležitost pro působivý počet návštěv. Může to být textové nebo multimediální, podle vašich preferencí.

q & a

7. Případové studie

Případové studie vyprávějí příběhy vašich zákazníků a jak jste jim pomohli vyřešit jejich problémy. Je to vynikající způsob, jak ovlivnit vaše vyhlídky a proměnit je v zákazníky.

Doporučená četba: Jak napsat případovou studii

8. Posudky

Je to stejné jako případové studie, ale s twistem. Ohlasy ukazují, co vaši klienti říkají (slovy) o vašich produktech nebo službách. Je to skvělý způsob, jak rozšířit svůj trh, protože se o své zkušenosti podělí skuteční zákazníci.

reference

9. Rozhovory

Rozhovory jsou užitečným obsahem a mohou být textové a multimediální. Mohli byste mít odborníky z jakéhokoli oboru a hovořit o různých souvisejících tématech. Mohli byste mluvit o některých aktuálních problémech nebo se obrátit na některé minulé události. Je to všechno na vás a vaší kreativitě.

rozhovory

10. Recenze produktů

Tímto může být také textový a multimediální obsah. Najděte vzrušující produkt a dejte všem vědět vše, co o něm vědět. Recenze produktů jsou velmi populární, protože pomáhají publiku rozhodnout o koupi speciální položky.

11. Recenze knih

Pokud chcete číst knihy a chcete sdílet svůj názor s internetem, je to váš typ obsahu. Recenze knih jsou zábavné a mají skvělé publikum, se kterým můžete komunikovat. Je to vynikající příklad, jak to udělat správně.

12. Kontrolní seznamy

Kontrolní seznam je typ obsahu, který umožňuje čtenářům postupovat krok za krokem průvodcem nevyhnutelným procesem. S vašimi čtenáři sdílíte všechny kroky, které musí udělat, aby něco dosáhli.

Doporučená četba: Kontrolní seznam pro bloggery, kteří chtějí vytvořit ziskový blog

13. Výzkum

Pokud chcete prozkoumat horká témata a podělit se o své závěry a závěry, pak spusťte výzkumný blog. Můžete prozkoumat jakékoli téma, které vám připadá zajímavé nebo k němu máte přístup. Tento obsah má široké publikum a tímto způsobem si můžete vytvořit jméno.

14. Bílé knihy

Pokud chcete svým čtenářům poskytnout nějaké technické informace, můžete vytvořit bílé knihy. Většinu obsahu ve formátu PDF můžete sdílet ke stažení. Bílé knihy mohou také představovat případové studie, které nabízejí problémy a řešení těchto problémů.

Doporučená četba: Bílé knihy versus blogové příspěvky

15. Zprávy z oboru

Najděte si obor, který se vám líbí, nebo si myslíte, že by mělo široké publikum. Hledejte novinky a reportujte svému publiku. Dejte pozor, abyste příběh nekopírovali / nevkládali, ale raději poskytli svůj pohled na příběh.

průmyslové zprávy

16. Firemní zprávy

Další skvělý obsah pro všechny majitele firem. Můžete psát zprávy o svém podnikání a sdílet se svými zákazníky a investory.

17. Příspěvky hostů

Příspěvek hosta je obsah, který návštěvníkům umožňuje zveřejňovat jejich obsah na vašem blogu. Před publikováním si můžete vybrat obsah, který se vám líbí, abyste předešli problémům. Nedávná statistika ukazuje, že 59,8% bloggerů host-post alespoň příležitostně.

18. Osobní příběhy

Pokud máte mnoho životních příběhů, které můžete vyprávět, je to skvělý způsob, jak je sdílet se světem. Můžete také mít hostující spisovatele, kteří budou sdílet své osobní příběhy s lidmi. Tady je dobrý příklad sdílení osobních příběhů a umožnění ostatním lidem sdílet své vlastní příběhy.

19. Příběhy o úspěchu

Dejte vědět všem, jak jste se dostali na vrchol. Sdílejte taktiku s ostatními, aby mohli dosáhnout svých cílů. Tento obsah může být textový a multimediální v závislosti na tom, jak ho chcete prezentovat. Existuje mnoho lidí, kteří hledají úspěchy na internetu.

20. Osobní bios

Bio je skvělý obsah vytvořit. Může to být textový nebo multimediální obsah a vždy to bude aktuální. Můžete použít různé zdroje online, které vám pomohou zkoumat a vytvářet tento působivý obsah.

21. Komentáře

Komentář je nejlepším způsobem, jak získat zpětnou vazbu od svých čtenářů. Bez ohledu na to, o čem je váš blog, komentáře budou užitečné. Je to také dobrý způsob, jak generovat nové nápady pro budoucnost.

22. FAQ

Nejčastější otázkou je nejlepší způsob, jak snížit počet kontaktů o vašem produktu nebo službách. Tyto informace mohou návštěvníkům poskytnout několik běžných otázek, které vám lidé již položili.

23. Slovník

Glosář je textový obsah, který přitahuje velké publikum. Obsahuje seznam frází a zkratek vztahujících se k jedinečnému předmětu s jejich definicemi.

glosář

24. Wikis

Vytvořte obsah Wiki na téma, které se vás týká. Umožněte návštěvníkům přidávat obsah a určitě budete mít spoustu návštěvníků. Díky tomu bude váš blog sdílen na mnoha místech a bude sloužit jako reference v internetových sporech. Tento Wiki stránka Star Wars je skvělým příkladem toho, jak by měla vypadat wiki stránka.

25. versus články

Účelem tohoto příkladu obsahu, který je oproti „Srovnání“, je prokázat, proč je určitý produkt nebo služba lepší než jeho soupeř. Může to být také textový nebo multimediální obsah. Je to výjimečný způsob, jak propagovat produkt, který musíte nabídnout.

26. Porovnání

Porovnání je druh obsahu, ve kterém porovnáte dva nebo více produktů a rozhodnete, který je lepší. Tento druh obsahu můžete vytvořit v textové nebo multimediální podobě. Podívejte se na naše srovnání deseti nejlepších blogovacích platforem.

27. Předpovědi

Pokud si myslíte, že můžete předvídat jednotlivé události na základě některých informací nebo zkušeností, měli byste o tom blogovat. Lidé mohli navštívit váš blog a přečíst si vaše předpovědi ohledně prezidentských voleb nebo světového poháru FIFA. Samozřejmě se připravte na spoustu zuřivých komentářů, protože ne každý s vámi bude souhlasit.

28. Inspirativní zprávy

Pokud máte talent a můžete inspirovat lidi svými slovy, můžete posílat své inspirativní zprávy. Tyto zprávy mohou generovat mnoho sdílených položek a existuje velká šance, že některé z vašich příspěvků budou virové.

inspirativní zprávy

29. Jak se vyhnout selhání

Na rozdíl od příběhů o úspěchu to je obsah, který lidem pomáhá pochopit, jak by se jim při jejich úsilí mohlo podařit. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete vytvořit textový nebo multimediální obsah, může to fungovat obousměrně.

30. Zajímavá fakta

Lidé rádi čtou zajímavá fakta o všem, co existuje. Čím je téma teplejší, tím více lidí bude mít zájem. Fakta mohou být textový nebo multimediální obsah, i když by bylo nejlepší, kdybyste si to nechali jen textové. Nezapomeňte však zálohovat fakta pomocí příslušných zdrojů.

31. Legrační příběhy

Pokud chcete pobavit publikum, můžete na svůj blog publikovat vtipné příběhy. Lidé rádi tráví čas hledáním vtipných příběhů a jiného podobného obsahu. Svět je plný vtipných příběhů a proč je neukládat na svůj blog.

32. Citace

Citát může být textový obsah, který můžete zveřejnit na svém blogu. Citujte slavné lidi a sdílejte své myšlenky se svým publikem. Tento typ obsahu přitahuje široké publikum a slibuje velké množství sociálních médií. Pokud vlastníte podnikání, můžete umístit cenovou nabídku od ovlivňovatele nebo průmyslového gurua.

33. Literární díla

Pokud máte talent pro vyprávění příběhů a jste kreativní, můžete pomocí svého blogu publikovat svůj původní obsah. Mohly by to být povídky, básně nebo jakýkoli jiný typ literárního obsahu.

34. Mikroblogové příspěvky

Pokud chcete zveřejnit krátký, ale hodnotný textový obsah, abyste mohli komentovat konkrétní událost nebo sdílet své obecné myšlenky, je to pěkný způsob. Lidé si často stěžují, že Twitter nenabízí dostatek postav, takže porazte Tweetera ve své vlastní hře.

Doporučená četba: Definice mikroblogování s příklady

35. Nejlepší praxe

Není špatný nápad sdílet své zkušenosti s nejlepší praxí se svým publikem. Lidé rádi usnadňují práci a pokud jim s tím můžete pomoci – proč ne?

36. Metafory

Pokud chcete psát o něčem, o čem všichni píší, není špatný nápad dělat to jinak. Přistupte k předmětu z jiného úhlu a vyprávějte stejný příběh ze zcela jiné perspektivy.

37. Naplánované události

Můžete poslat plán na události, které plánujete uspořádat nebo se zúčastnit. Nechte své publikum vědět, kde by vás mohly sledovat. Bude také užitečné připomenout vašim návštěvníkům, pokud se s vámi chtějí setkat.

naplánované události

38. Obsah „Proč“

Vysvětlete svému publiku, jak se něco stalo nebo proč jsou některé věci určitým způsobem. Můžete to udělat pomocí spolehlivých faktů nebo být kontroverzní – což je vždycky zábavnější.

39. Nákladový list

Pokud vlastníte firemní web a prodáváte některé produkty, je dobré mít k dispozici výdajový list. Nákladový list ukazuje ceny vašich produktů zákazníkům.

40. Oznámení o produktu

Pokud budete muset brzy uvolnit nový produkt, bylo by to chytrý krok to oznámit. Můžete na to připravit své publikum a nechat je čekat na vzestup veřejného zájmu.

oznámení o produktech

41. Informační bulletiny

Tento materiál slouží k informování lidí o nových produktech a službách. Tento obsah je užitečný, pokud vlastníte firmu. Můžeš vytvářet informační bulletiny informovat své klienty o vašich nejnovějších aktualizacích.

informační bulletiny

42. Propagovaný příspěvek

Můžete tlačit na konkrétní položku, jako jsou bezplatné nebo dárkové nabídky od konkrétní značky, která souvisí s vaší nika. Proma jsou standardní praxí a bloggové to dělají pořád.

43. Recepty

Pokud se vám daří dobře vařit a chtěli byste se podělit o své dovednosti se zbytkem světa, je to pro vás ten pravý obsah. V závislosti na vašich osobních preferencích si můžete vybrat, zda chcete tento textový nebo multimediální obsah vyrobit.

44. Odmítnutí odpovědnosti

Zřeknutí se odpovědnosti je obvykle jedna stránka textového obsahu, která vysvětluje problémy s autorskými právy. Vyloučení odpovědnosti můžete také použít k vysvětlení svého záměru a účelu svého blogu nebo příspěvku.

Doporučená četba: Ukázka prohlášení o vyloučení odpovědnosti

Multimediální obsah

45. Infografika

Tento obsah je o vizualizaci. Vizuálně zobrazuje fakta, statistiky a další relevantní informace. Infografika jsou rostoucí trend a pro všechny, kdo vytvářejí tento druh obsahu, existuje jasná budoucnost.

46. ​​Cheaty

Cheat sheet je druh obsahu, který přitahuje velké množství návštěvníků. Lidé milují řezání rohů a dělat věci snadným způsobem. Můžete používat a vytvářet cheat listy, v závislosti na vašich potřebách a preferencích.

47. elektronické knihy

Pravděpodobně můžete hádat, že elektronické knihy jsou prakticky elektronické knihy. Můžete je vytvářet a sdílet na různých webech nebo je ukládat na svůj blog jako PDF pro kohokoli ke stažení. Hlavní rozdíl mezi elektronickou knihou a jednoduchým příspěvkem na blogu spočívá v tom, že elektronické knihy jsou mnohem větší a podrobnější.

48. Screenshoty

Pokud chcete prokázat svůj názor a nechcete trávit příliš mnoho času vysvětlováním sebe, je to způsob, jak to udělat. Stačí vzít screenshoty již vytvořeného obsahu a vyjádřit svůj názor.

49. Zvukové příspěvky

Tento typ multimediálního obsahu umožňuje posílat vaši zprávu publiku hlasem. Můžete použít nahrávací software a poté poslat zvukový soubor, aby ho všichni poslouchali.

50. Audioknihy

Stejné jako u elektronických knih, ale používá zvukové médium. Pokud máte eKnihu, můžete si zaznamenat čtení jednotlivých kapitol a sdílet je na svém blogu. Pokud se vám nelíbí způsob, jakým zní váš hlas, můžete někoho najmout, aby to udělal za vás. Takto můžete vyprávět svou vlastní e-knihu:

51. Fotografie

Pokud chcete fotografovat, je zveřejnění fotografického obsahu výjimečným způsobem, jak vyjádřit sebe a svou práci. Můžete si vytvořit fotografie, které si lidé mohou stáhnout za poplatek. Nebo jim můžete dovolit, aby je používali zdarma. Záleží to jen na tobě.

52. Podcasty

Podcast je zvukový obsah, který můžete vytvořit a sdílet své názory na různá témata. Pokud se rozhodnete publikovat soubory v sérii, lidé se mohou přihlásit k podcastu. Nahráváte zvukové soubory a zveřejňujete je na svém blogu, aby si je mohli lidé stáhnout nebo poslouchat.

podcasty

Doporučené čtení: Jak spustit podcast

53. Vlog

Vlog je videoobsah, který můžete zveřejnit na svém blogu a přimět lidi, aby vás sledovali. Můžete si vytvořit cestovní Vlog a sdílet příběhy ze svých cest. V tuto chvíli je to horký obsah a stále roste. Tady je zajímavý příklad Vlogu.

54. Živá videa

Pomocí svého blogu vytvořte živý videoobsah. Návštěvníci si mohou užít svůj živý přenos a komentovat vaše aktivity. Tento typ obsahu je velmi populární mezi mladší populací.

55. Mikro videa

Krátká videa, která mohou propagovat produkt nebo nápad. Je to pěkný způsob, jak poslat krátkou zprávu vašemu publiku. Mohou trvat několik vteřin a stále vysílat silnou zprávu. Tady je zajímavý seznam krátkých videí od Lowese.

56. Prezentace

Vytvořte prezentaci svého produktu nebo služby a vložte ji na svou stránku. Prezentace je komplexní způsob, jak sdílet nápad nebo projekt se svým publikem.

57. Webináře

Pokud jste ve vaší oblasti velmi kvalifikovaní, můžete začít webináře a nechat lidi přihlásit se a slyšet, co musíte říci. Je to skvělý způsob, jak si vytvořit skutečné jméno a sdílet své znalosti s těmi, kteří o to mají zájem.

Doporučená četba: 15 tipů, jak výrazně zvýšit registrace webinářů

58. Ankety

Bazény jsou multimediální obsah, který můžete vygenerovat, abyste získali veřejné mínění k danému tématu. Snadno se vytvářejí, existuje spousta pluginů, které můžete použít k vytváření průzkumů veřejného mínění. Tady je skvělým příkladem hlasování vytvořeného Denise Wakeman.

59. Online události

Váš blog může být místem, kde by lidé mohli sledovat online události, kterých jste se zúčastnili, nebo si o nich přečíst. To je dobrý způsob, jak se podělit o své zkušenosti z událostí souvisejících s vaší nika.

60. Kurzy

Kurz je druh vzdělávacího obsahu, který shromažďuje lidi, kteří se zajímají o nové věci. Můžete také pomoci lidem získat určité dovednosti, které byste jim předali. Zde je skvělý příklad blogování kurz nabídl Jeff Goins.

61. Průzkumy

Pokud chcete sbírat data nebo různé názory, můžete vytvořit nejrůznější studie, které by vaši návštěvníci mohli vyplnit pro vás. Můžete je také odeslat e-mailem a získat ještě více návštěvníků.

průzkumy

62. Oblékání

Chcete-li vytvořit tento obsah, musíte pouze shromáždit obsah související s vaším oborem, který vás zajímá. Pak to vše uvedete pro své návštěvníky, aby nemuseli trávit čas výzkumem. Nejchytřejším krokem by bylo vybrat si z nejpopulárnějšího obsahu na internetu. Tyto příspěvky můžete publikovat každý týden, dvakrát týdně nebo měsíčně. Zde je dobrý příklad, jak vytvářet odborné příspěvky zaokrouhlování.

63. SlideShares

SlideShare je multimediální obsah, který umožňuje vytvářet prezentace a zveřejňovat je na vašem blogu. Tímto způsobem můžete prezentovat svou práci, nápady nebo nějaké zábavné fotografie s publikem.

Doporučená četba: Průvodce A-to-Z k SlideShare

64. Vizualizace dat

Tento obsah umožňuje vizuálně zobrazit všechna vaše data pomocí nejrůznějších grafů a grafů. Je to také rostoucí trend a může najít svůj účel téměř v každém odvětví.

Doporučená četba: Vizualizace dat

65. Sběr dat

Můžete zveřejnit zajímavá data nebo výsledky výzkumu, které by lidé chtěli vidět. Tyto informace jsou skvělým způsobem, jak na svém blogu získat konkrétní publikum.

66. Diagramy

Jedná se o vizuální obsah, který využívá multimédia k zobrazení vztahů mezi určitými událostmi nebo lidmi. Je to skvělý způsob, jak zjednodušit složitá data, protože vaše publikum má vizuální kontext. Zde je dobrý příklad marketingových diagramů, které vysvětlují marketing obsahu.

67. Ilustrace

Můžete vytvořit obrázky, abyste vytvořili bod nebo vyprávěli krátký příběh. Ilustrace jsou grafický obsah, který můžete nastavit a zveřejnit na svém blogu. Můžete také kombinovat ilustrace a textový obsah tak, aby obraz zvýraznil váš text.

68. GIF

Animované Gify jsou multimediální obsah, který ukazuje krátkou akci, která se opakuje znovu a znovu. Používá se většinou pro zábavu a ukazuje zábavný obsah. Je to vynikající způsob, jak získat spoustu lajků a sdílení na sociálních sítích. Můžete použít online výrobce gif pro snadné vybití GIF pomocí videí nebo fotografií YouTube jako zdroje.

GIF

69. Ukázky

Demonstrace je do značné míry vysvětlující. Můžete vytvářet multimediální obsah a ukázat, jak váš produkt funguje. Pokud nenabízíte žádný produkt, můžete ukázat, jak fungují některé jiné produkty. Je běžné, že mladší generace zobrazuje videohry.

70. Průhlednost

Řekněme, že vlastníte firmu. Možná budete chtít sdílet své finanční informace se svými zákazníky. Možná chcete ukázat svůj růst a investice nebo plány. O tom je transparentnost. Může to být také textový nebo multimediální obsah; vše záleží na tom, jak chcete prezentovat svá data. Microsoft je jednou z nejprůhlednějších velkých společností. Tady je, jak to dělají.

průhlednost

71. plakáty

Tento typ obsahu předchází digitální éře. Zobrazuje informace, ale nespoléhá se na text ani na vizuální aspekt. Můžeš vytvářet plakáty pokud chcete poukázat na problém s co nejméně slovy.

72. Memes

Meme je grafický obsah používaný pro komedii a zábavu. Memy jsou fotografie nebo snímky obrazovky s vtipnou zprávou napsanou na horní nebo spodní straně. Lidé rádi vidí memy a patří mezi nejběžněji sdílený obsah na internetu.

Doporučená četba: Co je to Blog Meme?

73. Komiksy a komiksy

Pokud jste kreativní a chcete, aby se lidé smáli, pak je to perfektní obsah pro váš blog. Není toho moc co vysvětlovat, všichni víme, co jsou komiksy a komiksy. Vezměte pero nebo myš, začněte kreslit a vytvářet zajímavé a vtipné příběhy.

74. Soutěže

Můžete vytvářet všechny druhy soutěží, do kterých se lidé mohou zapojit. Chcete-li zaručit spravedlivost, můžete návštěvníkům povolit hlasovat pro své oblíbené.

Doporučená četba: Jak spustit soutěž v blogu s cílem najít nové čtenáře a udělat si blog lepkavým

75. Online časopis

Časopis je multimediální obsah, který můžete vytvořit a mít velké publikum, které by se stalo pravidelným. To, co bude časopis zahrnovat, záleží na vašich osobních preferencích. Existuje životní styl, technika, stavebnictví, vývoj domů a mnoho dalších témat, která můžete využít.

online časopisy

76. Kvízy

Kvíz je zábavný obsah, který lze vytvořit, a může přilákat obrovské publikum. Existuje spousta pluginů, které můžete použít k vytvoření zábavných a zajímavých kvízů.

77. Hudební videa

Pokud jste hudební fanoušek a chcete sdílet hudební videa, která se vám líbí, s ostatními lidmi, můžete do svého blogu vložit všechna hudební videa. Hudba může přilákat mnoho publika a posunout váš blog na novou úroveň.

78. PSA

Oznámení o veřejné službě může být textový nebo videoobsah, který může mít dopad na širokou veřejnost. Můžete použít PSA k řešení jakéhokoli vypáleného problému nebo vzdělávat veřejnost na různá témata. Tvůrci obsahu PSA dávají přednost videoobsahu, protože mohou snáze zprostředkovat své emoce veřejnosti.

PSA

79. Mapy

Mapa je multimediální obsah, který můžete zveřejnit na svém blogu a sdílet se svými návštěvníky. Můžete poukázat na zajímavá místa nebo historické události, které se odehrály na přesném místě nebo oblasti.

80. Fóra

Tento typ obsahu je skvělý způsob, jak na vaši stránku přilákat mnoho návštěvníků. Lidé mohou diskutovat o širokém počtu témat a získat několik odpovědí. Je to skvělý způsob, jak se lidé podělit o své znalosti a zkušenosti.

Doporučená četba: 10 způsobů, jak vylepšit vaši online komunitu nebo fórum

81. Stránka fanoušků

Pokud jste fanouškem nějaké popové hvězdy nebo filmové hvězdy, pak je to pěkný způsob, jak sdílet svou oddanost s ostatními. Můžete publikovat fotografie, příběhy, videa a další související věci svým fanouškům. Tento typ obsahu obvykle přitahuje mladší publikum.

82. Média se zmiňují

Pokud vaše firma někdy zaznamenala média, není špatné vytvořit stránku a sdílet ji se svými klienty a návštěvníky. Dejte vědět všem, co si o vás a vašem podnikání myslí média.

mediální zmínky

83. Dárky

Lidé milují věci zdarma. Pokud chcete do svého blogu přilákat více publika, jedná se o vynikající způsob, jak tohoto cíle dosáhnout.

84. Hlavní stránky

Tento obsah se týká specifických vlastností jediného produktu. Je to skvělý způsob, jak propagovat produkt, který máte rádi nebo prodáváte. Zde je několik zajímavých příkladů pěkně navržené stránky produktu.

85. Denní představení

Tento typ multimediálního obsahu umožňuje pravidelné oslovení publika. Můžete mluvit o jakémkoli daném tématu a čerpat inspiraci ze svého publika. Show Askgaryvee je pro vás pěkný příklad.

jiný

86. Pluginy

Tento typ obsahu je dobrý způsob, jak vyplnit na svém blogu některá prázdná místa. Můžete vyzkoušet a najít nejrůznější doplňky, které by vaši návštěvníci mohli použít.

87. Šablony

Tento obsah vám umožní vysvětlit vašemu publiku, jak něco udělat. Můžete například vytvořit šablony pro různé formuláře a listy. Jen se ujistěte, že máte všechna svá fakta přímá. Můžete také umožnit návštěvníkům stahovat šablony za poplatek a vydělat si na cestě nějaké peníze.

Doporučená četba: Zde naleznete nápovědu: Vytvoření vlastního motivu nebo šablony pro formuláře vašeho týmu

88. Nástroje zdarma

Svému publiku můžete nabídnout různé bezplatné nástroje pro různé účely. Můžete také vytvořit různé sekce svého blogu, z nichž každá obsahuje zařízení odpovídající dané sekci. Můžete se rozhodnout, zda budete pouze sdílet příběh těchto nástrojů nebo zveřejňovat odkazy ke stažení. Podívejte se na seznam nástrojů pro bloggery, webmastery a startupy.

bezplatné nástroje

89. Rozšíření prohlížeče

Tento obsah vám umožňuje propagovat a rozšiřovat vaši firmu pomocí obsahu integrován do Chromu nebo nějaký jiný prohlížeč.

90. QR kódy

Pokud chcete svým návštěvníkům nabídnout produkt nebo službu, může být užitečným obsahem QR kód. Lidé mohou naskenovat QR kód a objednat si produkt nebo zaregistrovat službu.

Doporučená četba: Jak vytvořit QR kód

91. Volné zdroje

Stačí shromáždit co nejvíce bezplatných věcí, které si návštěvníci mohou stáhnout. Pokud chcete, můžete se rozhodnout sdílet externí odkazy na tyto zdroje. Můžete také vytvářet různé sekce, aby lidé mohli snadno najít, co potřebují. Podívejte se na naši sekci Užitečné blogovací zdroje vytvořené s cílem pomoci nováčkům na webu zjistit jejich online identitu.

92. Chatovací místnosti

Na svém blogu si můžete vytvořit živý chat a tímto způsobem přilákat uživatele. Návštěvníci mohli mluvit a bavit se, sdílet informace a zkušenosti. Můžete sledovat chat a zjistit, zda existují nějaké potíže.

Doporučená četba: Přidejte live chat na svůj web nebo blog ve 3 jednoduchých krocích

93. Mobilní aplikace

Je to stará zpráva, že stále více lidí používá mobilní zařízení nad stolními počítači. Můžete to použít ke shromáždění všech lidí na vašem blogu. Sdílejte mobilní aplikace nebo si vytvořte vlastní a zveřejněte je na svém blogu, aby si je mohli stáhnout všichni.

94. Odpočítávání

Odpočítávání je zajímavý a zábavný obsah. Tento obsah můžete umístit na svůj blog a zobrazit odpočítávání do nového roku nebo na začátek důležité události. Existují blogy věnované pouze odpočítáváním, dokud nedojde ke konkrétním událostem.

95. Tlačítka sociální sítě

Pokud chcete, aby váš blog viděl co nejvíce lidí, musíte na svůj blog umístit sociální tlačítka. Lidé mohou sdílet vaše příspěvky kliknutím na tlačítko. Tímto způsobem budete vidět na Facebooku, Instagramu, Google+, Pinterestu, LinkedIn atd.

96. Kalkulačky

Kalkulačky jsou užitečným obsahem, který vašim návštěvníkům pomůže zjistit mnoho věcí. Můžete jim pomoci spočítat, kolik peněz utratí za konkrétní projekt nebo cestu. Všechno závisí na vaší kreativitě a požadavcích trhu.

kalkulačky

97. Převaděče

Tento typ obsahu umožňuje návštěvníkům převádět měnu nebo různé jednotky (metry, libry, palce, unce atd.). Ne všichni lidé na světě používají stejný systém jednotek, a proto mohou být konvertory užitečné.

Doporučená četba: Jak vyvinout aplikaci pro převod měn?

98. Uživatelem generovaný obsah

Otevřete svůj blog pro návštěvníky a umožněte jim zveřejňovat jakýkoli obsah s vaším souhlasem. Tento druh obsahu je vynikajícím způsobem, jak vytvořit obrovské publikum. Můžete spravovat vše, co návštěvníci zveřejňují, a odstranit nežádoucí obsah.

99. Spolupráce

Někdy můžete vytvořit obsah ve spolupráci s dalšími blogery. Tímto způsobem bloggerů vzájemně se propagovat a pomáhat si navzájem.

100. E-mailová kampaň

Typ marketingového obsahu, který vám umožní sdílet vaše zprávy a projekty se svými zákazníky. Vytvořte seznam příjemců a dejte jim vědět pokaždé, když máte v obchodě něco výjimečného.

101. Vstupní stránky

Úžasný způsob, jak rozšířit seznam e-mailů. Vstupní stránky obvykle nabízejí něco návštěvníkovi výměnou za jeho e-mailovou adresu.

102. Propagační weby

Tenhle je do značné míry samozřejmý. Propagační weby jsou stránky propagující jedinečný produkt nebo službu. Může to být váš produkt nebo vám může někdo zaplatit za propagaci svého produktu nebo služby.

103. Zprávy o příjmech

Někteří majitelé podniků rádi sdílejí své přehledy příjmů. Je to pěkný způsob, jak zůstat transparentní a ukázat svým klientům, jak se vaše firma vyvíjí.

zprávy o příjmech

104. Nejlepší ocenění

Bloggové rádi soutěží. Události, které nabízejí ceny za nejlepší digitální obsah, jsou dalším zajímavým způsobem, jak propagovat vaši stránku a získat nové publikum. Tady je příklad takového obsahu.

105. Online hry

Pokud jste kvalifikovaní ve vývoji jednoduchých prohlížečových her, které by přitahovaly lidi na váš blog, je to něco, co byste mohli udělat. Existují také online hry, které můžete hostit na svém blogu a oslovit také publikum.

106. Offline časopisy

Pokud jste fanouškem tištěných médií, můžete naskenovat některé tištěné časopisy a zveřejnit je pro své publikum. Je to pěkný způsob, jak uchovávat archiv, který by lidé používali v případě potřeby.

107. Swag

Ukažte svým zákazníkům a příznivcům. Pošlete jim zábavné a užitečné dárky logo vaší firmy. Je to skvělý způsob, jak ukázat své uznání a propagovat vaši značku.

108. Reklamy

Pokud máte blog, můžete na některé příspěvky umístit reklamy, které inzerují související značku. Je to legitimní a snadný způsob, jak si vydělat nějaké peníze navíc.

Závěr

Obsah není omezen na psaný materiál, ale lze jej snadno přehlédnout. Často je nejlepší využít řadu forem obsahu a dát vašemu publiku více než jeden způsob, jak získat znalosti. Skvělý obsah ví, co publikum chce, a doručuje jej. Udělejte to a nemůžete selhat.


Tato položka byla zveřejněna v blogu. Uložte si trvalý odkaz do záložek.

Další čtení

 • Co je obsahový marketing a jak může pomoci vašemu blogu?
 • Jak vytvořit vlastní typy příspěvků v WordPress
 • Jak prodávat digitální a fyzické produkty online
 • Co je to blogový marketing?
 • Užitečné internetové statistiky a fakta 2020