Robotitarkus ja kuidas leiutas Jorn Barger ajaveebide loomise

jorn-barger-post


Jorn Barger ja kust tuli ajaveeb

Blogisid on igal pool. Kõigil, kõigil ettevõtetel ja kõikjal, on tänapäeval ajaveeb, mõned tegutsevad tasuta platvormidel Blogija ja WordPress, kuid suurem osa ajaveebidest on loodud isehaldusplatvormidel, kus vastutate iganädalase sisu eest. Seal on ajaveebe perekonna, tervise, kirjutamise, muusika, uudiste ja miljoni muu kohta ning jah, ajaveebide ajaveebid.

Aga see pidi kuskilt algama, eks? Muidugi, inimesed on juba esimesest päevast alates kirjutanud asju Internetis, kuid kes otsustas hakata asju ajaveebi vormingus kirjutama? Kes otsustas, et seda tuleks nimetada veebipäevikuks?

Soovituslik lugemine: Mis on ajaveeb?

Noh, mis pole ajaloo kõige suurem üllatusmoment, oli see intelligentne, pisut valesti kohandatud, pisut hull mees, tõeliselt suurepärase habemega.

Jorn Barger Pic

Kes on Jorn Barger?

Jorn Barger oli põhimõtteliselt üks originaalsetest arvutivõrkudest. Ohios sündinud, kõigil habemetel sündinud 1953. aastal oli ta tark noormees. Jorn sattus arvutitesse esimest korda ja armus 1964. aastal. Enamik inimesi ei tunneks seda tänapäeval tõenäoliselt isegi ära Minivakk 601 arvutina, kuid üheteistaastane Jorn Barger tegi seda. Veelgi enam, ta nägi selles potentsiaali.

Jorn õppis keskkoolis matemaatikat ja loodusteadusi ning põgenes seejärel ülikoolist ülikooli, ülikooli, kuid ei jõudnud kunagi kraadi omandamiseni. Seejärel loobus ta karjäärist arvutite alal, et veeta aega enda avastamiseks Talu, kuulus hipi omavalitsusüksus Tennessee’s ja muudes kohtades juba mitu aastat.

Ta tõusis 1980ndatel ümber programmeerijaks, kirjutas suurema osa kümnendist tarkvara, seejärel järgis oma sügavamat huvi 1989. aastal ja asus tööle Northwesterni ülikoolis tehisintellekti uurijana..

See natuke on oluline, kuna see sobib Jorni isikliku kinnisideeks mõttega analüüsida inimese käitumist arvutisimulatsiooni abil või, nagu ta seda nimetas, “robotitarkus”..

Useneti aastad

Kunagi, 1980. aastal, enne Google’i tulekut, enne AOL-i, enne kui keegi polnud isegi mõelnud seda Internetiks nimetada, enne kui olid olemas sellised asjad nagu dot com ja telefonikõne tähendas ühenduse katkestamist, oli Usenet. Inimesed, kes on kasutanud 4Chani, Redditit või mõnda paljaste luudega Interneti-foorumit, leiavad, et see on tuttav, kui mitte pisut keeruline ja arukas. Usenet oli (ja on siiani) lihtsalt koht, kus inimesed said üksteisega rääkida ja Jorn Bargeriga, alates 1989. aastast, see oli kodu. Kõik algab kuskilt, Internet kui kogukond sai alguse Usenetist.

Jorn võttis selle vastu peaaegu kinnismõtteliselt. Siin loodi kogukondade loomiseks loodud koht, kuhu pääsevad ainult teised asjatundlikud inimesed. Kui ta kirjutaks sinna viljakaks, siis müüks selle lühikese ajaga. Jorni krediteeritakse üle kümne tuhande postituse. Ta aitas kirjutada kõige varasemaid KKK-sid selliste asjade kohta nagu ASCII kunst ning oli aktiivne foorumites, kus käsitleti nii mitmekesiseid teemasid nagu AI, laulja Kate Bush, ja kirjanik James Joyce. Ta oli tuntud ja kõigi esinemiste korral esimestel aastatel kogukonnas olnud. Aja möödudes hakkas Jorn kogema isiklikku hõõrdumist nii tööl kui ka Usenetis. 1992. aasta lõpuks sai see kõik pähe ja ta leidis, et pole enam Northwesterni töötaja ning ta on sattunud konflikti oma vanades Useneti foorumites, eriti Kate Bushi fännifoorumis..

Ta süüdistab kõiki teisi tema – süütu ohvri – vastu pöördumises. Ei saa öelda, kas see on tõsi, kuid tema kirjutisest on lihtne aru saada, kuidas ta leidis end kõiges kaabakasse. Selles kõiges on omamoodi süütu puudulik eneseteadvus, eriti kui arvestada sellega, et suurema osa 1970ndatest veetis ta enda teadvustamiseks.

Igal juhul leidis ta uue koha ja just siin tõusis ta oma kõrgeimatele kõrgustele ja andis tema konto neist mineviku erimeelsustest. Tulles tagasi oma filosoofiliste juurte juurde, nimetas ta seda kohta Roboti tarkus.

Roboti tarkuse ajaveebi sünd

Mõiste oli lihtne, kuid uudne. Jorn lõi lehe, mis linkis teiste postituste ja lehtedega, mõned saidil Roboti tarkus, mõned mujal. Iga kord, kui ta midagi uut postitab, ilmub see lehe ülaossa ja kõik muu liigub pisut allapoole. Allapoole kerides liikusite ajas tagasi.

Just siin asus Jorn looma oma ruumi ja selgitama oma huve laiemale maailmale, mida ta lootis neist mõista ja tervitada. Ja nad tegid seda mõnda aega. Ta alustas postitamist 1995. aastal ja jätkas postitamist terve aastakümne. Selle aja jooksul, Roboti tarkus muutis maailma suhtlemisviisi.

Kogu maailmast huvitavate asjade kogumise ja nende kohta Internetis kirjutamise protsess oli uus idee ja seetõttu vajas see uut nime. Jorn otsustas seda nimetada veebi logimiseks, mis tegi Roboti tarkus, muidugi esimene veebipäevik. Nii see sai Roboti tarkuse veebipäevik, ja blogosfäär sündis 17. detsembril 1997.

Roboti tarkus jätkasid kasu Jorni mitmekesised huvid ja viljakas olemus. Seda värskendati üks või mitu korda päevas ja praktiliselt polnud kedagi, kes ei leia kuskilt nende huve ja Jorni kattuvus, ja nii Roboti tarkuse veebipäevik kasvas. Vormi järgi sai ta ka esimese kallal tööd teha Blogimise KKK, ilmus 1999. aastal.

KKK on väärt lugemist, sest see sisaldab tõepoolest moodsa ajaveebi elemente. Jorn Barger, kes oli ajaveebile nime andnud, oli selle nüüd määratlenud. Selles ütleb ta muu hulgas: “Kui arvate paremat nime kui“ veebipäevik ”, siis alustage lihtsalt selle kasutamist ja vaadake, kas see jääb silma. See kõik on darvinlane. ”

Mis iganes see tema saidile inimesi tõi, see töötas. Roboti tarkus sai ülipopulaarseks ja Jorn leidis endale midagi varase veebikooni, selle uue idee teerajajat. Ta kogus linke huvitava sisuga. Kõik – kõik! – oli aus mäng, kui see oli huvitav. Jorn Barger leidis end mõjuvõimsa osana pisikesest Interneti-trendijuhtide kaadrist. Just sellena tegi ta oma jälje ajaveebide ajaloos. Iga päev ümardas ta parima sisu, mida ta suutis leida, ja postitas selle voo tippu.

Programmi kõige olulisem osa Roboti tarkus oli see struktuur. See ajaline struktuur on WordPressi, Bloggeri, Facebooki ja Twitteri keskmes; see oli tõesti see, kuidas Myspace alguse sai. Millegipärast inkrusteeris see mees, kellel oli raskusi sobitamisega, nurgakivi sellele, millest saab sotsiaalmeedia. Muidugi, see oli tõesti ainult ajakiri, kuid see oli kättesaadav kõigile, kellel on Interneti-ühendus. Jorn võiks rääkida tehisintellektist, oma pisut raskest lapsepõlvest, Kate Bushist või linkida uudisteartikli, kõik ühes kohas, kõik ühe päeva jooksul. Sisse mahtuma polnud vaja, sest see oli tema koht ja ta üksi. Igaüks võiks seda teha ja paljud inimesed tegid seda. Rohkem igal aastal.

Jorn Barger aitas seda koos vaieldamatu ja ahvatleva entusiasmiga paljude teemade üle, kuid paljudes tema isiklikes postitustes on ahastus Roboti tarkus. On selge, et Jorn Barger näeb – on alati näinud – ennast autsaiderina, iseenda poolt kirjeldatud veidrikuna. Veider mees, kes teadis, et ta on veider, kuid pole kunagi päris täpselt, kuidas või miks. Ja võib-olla just seda nägid inimesed temas, kuna on vähe niite, mis kerivad end läbi inimkogemuse, mis on nii tavaline, nagu tunne, et meid ei mõista kõik teised. Nagu ikka, istutati tema väljarände seemned.

Kui Jornil oli õigus ja reegliks on kõige tugevama ellujäämine, siis oli ajaveeb kindlasti kõige tugevam. Sellest ajast alates on ajaveeb arenenud, lõhestunud ja loendanud lugematu arvu järglasi. Roboti tarkus, siiski ei olnud see üha enam laiema Interneti-kogukonna jaoks sobiv keskkond.

Roboti tarkuse surm

On selge, et kui ütlete piisavalt, ütlete midagi, et inimesed vihastada. Pika slaidi algus kuulsusest jaoks Roboti tarkus tuli vaid paar kuud pärast seda, kui Barger avaldas esimese blogimisega seotud KKK, sama aasta detsembris, kui ta postitas lõigu Iisrael Šahak tema blogisse. Kuigi Shahak on mõnevõrra vaieldav, poleks see ilmselt olnud suur probleem, välja arvatud Barger, kes on kangekaelselt õige kujuga või võib-olla tõeline kangekaelse kuju suhtes, kuid nõudis sellest alates oma saidi päisesse avalduste postitamist, näiteks „Judaism on rassism ühildumatu demokraatiaga ”, mis võõristas paljusid lugejaid. Peatselt ta lühendas selle ribareklaamiteksti juurde “Judaism on rassism”, suurtähtede säilitamine oli muide.

Muidugi ei surnud see korraga. Robot Wisdom tühjenes nagu lekkiv aku, vilksatas paar korda sisse ja välja, kuni Barger ei saanud seda enam lubada ja see sulges end lõpuni. Täna on Bargeri tee Internetis jälgimine seiklus katkiste linkide ja aegunud domeenide tiraažide kaudu.

Roboti tarkus on nüüd juurdepääsetav ainult Wayback Machine Interneti-arhiivid.

Kus on Jorn Barger?

Jorn Barger on pärast seda aega põrganud ümber ja kadunud mitu korda – nii füüsiliselt kui ka Internetis. Mõlemal juhul on ta lõpuks taas üles astunud teises kohas. Ta oli peal Blogspot natuke aega, siis ta oli peal Twitter paar aastat, kuid ta ärritus, et inimesed koorisid selle sööda põhjaliku lugemise asemel lõksu ja jätsid mütsi, et mitte kunagi tagasi pöörduda. Väidetavalt viibis ta mõnda aega Chicagos, seejärel kolis ta Uus-Mehhikosse Socorrosse, väikelinna, kus asub New Mexico tehnoloogiainstituut.

Ta vastab endiselt küsimustele Quora või vähemalt kellegi kohta kasutades tema isikut on.

Pärand

Niisiis, Jorn jätab veidra pärandi. Ta aitas blogosfääri luua, pani sellele nime ja määratles, millest see saab. Sama intensiivsus, mis ajendas teda jääma tehnoloogia tipptasemel ja saavutab seal olemise ajal nii palju, on teda pidevalt õõnestanud. Ta on mees, kes otsib kogukondi ja, kui ta neid ei leia, ehitab kogukondi, et neid lõpuks sundida. Vaatamata isiklikele väljakutsetele on ta Internetti tohutult panustanud. CNET Builder.com tunnustas teda (nüüd on ta kaotanud) juba esimestel veebiuuendajate auhindadel (nüüd on see kaotsi läinud) oma mõjuvõimu eest. Ehkki tema kuulsus on varjatud varjatuks, on tema kõrbes lõbustatud rajad muutunud infokiirte kiireimateks marsruutideks.

Muidugi, blogimine oleks juhtunud koos või ilma Jorn Bargeri ja Roboti tarkus– lihtsalt poleks bloginud.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map