Mis on tekstikirjutamine? Kes on copywriter?

Mis on tekstikirjutamine -


Võib-olla pole kellegi süü, et sõna “copywriting” on kaotanud tähenduse. Lingvistikas tunneme seda nähtust kui „semantilist küllastust” – sa kordad sõna nii mitu korda, et see hakkab lõpuks lagunema arusaamatuks tähtede stringiks. Kuna copywriting on kõikjal ümber, pole midagi eripärast, et oleme kaotanud kõik ideed selle tähistamise kohta.

Kas see on sõna digikirjutajale? Kas see hõlmab turundusspetsialisti? Aga loov- ja sisukirjutamine? Kas võib olla, et ka sina oled copywriter? Olenemata sellest, kutsume teid meiega ühinema, et saada kiire definitsioonimäng. Kes teab, võib juhtuda, et teie tõeline kutsumus peitub selle artikli lõpus.

Määratluse poole püüdlemisel

Tõde on see, et copywriting hõlmab paljusid töökohti, nii et see pole nii üllatav, kui isegi copywriteerijad ise ei oska oma elatist teenida. Lihtsalt küsige ühte ja kuulake neid kokutama. Parimal juhul saate kõige halvemat tüüpi loogilise eksituse – ümmarguse määratluse.

Sellist pakutakse Dictionary.com, mis muide ei määratle tekstikirjutamist üldse. Selle asemel pakub see tekstikirjutajale veel ühte ringmääratlust, mis on loodud kui “koopia kirjutaja”. On tõsi, et seletus muutub lõpuks vähem vigaseks, kui on täpsustatud, et copywriter kirjutab koopiaid “eriti reklaamide või reklaamiteadete jaoks”.

Võib-olla on vastastikune ainuõigus ainus võimalus seda õigesti saada. Siiani on parim määratlus, mida oleme leidnud, mida võrreldakse tekstikirjutamist sisukirjutamisega, nähes ette, et esimene ärgitab lugejaid tegutsema, teine ​​aga ainult.

Nüüd saame sellega koostööd teha. Kui asjakohase ja väärtusliku sisu loomine on vastastikune nii tekstikirjutamisele kui ka sisukirjutamisele, peitub nende eristatavus nende kaasamisvõimes. Seetõttu võib tekstikirjutamist defineerida kui sõnade edastamise kunsti strateegilisel, kaasahaaraval ja teostataval viisil.

Reklaamikirjutamine kui osa turundusest

Kuid kuidas on sellel pistmist reklaamide ja reklaamiteadetega? On ilmne, et copywriting on turundus, kuid milline? Kui oluline on selle niši jaoks ja miks? Ükskõik, millisesse digitaalsesse kritseldusse olete sattunud, on aeg teada saada, kuhu copywriting sobib.

Esiteks öelgem nii: traditsiooniline reklaam on hädas ellujäämise nimel. Muidugi pole see veel kaugeltki surnud, kuid selle klikkimise määr langeb, kui me räägime. Tasuliste reklaamide langemise asemel reageerivad sihtrühmad nüüd orgaanilisele turundusele, sissetulevale ja väljaminevale.

Hoolimata sellest, et ka veebiväliselt reklaamimisel on natukene tekstikirjutamist, võib kindlalt öelda, et selle põhirõhk on sissetuleval turundusel. Paljudel juhtudel hõlmab see ajaveebi postitusi, artikleid ja infograafikat, kuigi copywriters-id kirjutavad ka palju tootekirjeldusi, e-kirju ja sotsiaalmeedia postitusi.

Sellisena seisab copywriting iga turunduskampaania alguses. Kuna Interneti-kasutajad kiirustavad otsimootoritesse teavet toodete kohta, mida nad tahavad osta, julgustavad copywritersid oma ostuinstinkte ahvatlevate teemade ja köitva sõnastusega.

Järelikult saab igaüks seda, mida tahab. Lugejad saavad asjakohast teavet nautida väga meelelahutuslikult, samal ajal kui kaubamärgid saavad Google’is paremat paremusjärjestust luua, rohkem kliente meelitada ja mis kõige tähtsam – arendada tugeva, usaldusväärse ja ainulaadse hääle.

Oskused, mis copywriteril peavad olema

Copywriter peab loomulikult olema sõnavaht, kuid nende töökoha nõuded sellega ei lõppe. Kehtib mitteametlik reegel, mis ütleb, et kvaliteetne sisu nõuab protsessi, mis hõlmab poole uurimistöö ja ühe kolmandiku redigeerimist, samas kui tegelik kirjutamine moodustab kogu projektist vaid umbes kuus protsenti.

Lisaks teadusuuringute, kirjutamise ja redigeerimise oskuslikkusele peavad copywritereid valdama ka projektijuhtimise mõned aspektid, vähemalt turunduskampaaniate kavandamisel ja läbiviimisel. See nõuab põhjalikku oskuste kogumit, mida pole nii lihtne leida ega arendada.

Järgnevalt on toodud neli elementi, milleta copywriter ei saa hakkama.

Kirjutamine ja mujal

Nagu paar korda varem mainitud, ületab copywriting natuke kirjutamisoskust. On ütlematagi selge, et copywriter’s on grammatika peab olema laitmatu. Sellegipoolest on vaja ka laia sõnavara, isegi teatud niššidele ainulaadset sõnastikku. Lõpuks teeb vahet just copywriteri ainulaadne stiil.

Leidlikkus

Ainult erakordselt edukad copywriters saavad oma teemad valida. Nagu ülejäänud meist, on mitmekülgsus veel üks oskus, mis on ülioluline. Algajad kirjutavad peaaegu kõigist ja eeldatakse, et nad teavad, kuidas leida asjakohaseid ja usaldusväärseid ressursse teemadeks, mis hõlmavad lemmikloomatoitu ja lõpetades põlvkonnaga.

Loovus

See kõlab pisut üldsõnaliselt, kuid pole midagi muud. Võtke näiteks ülalnimetatud lemmikloomatoit ja pidage meeles, et copywritingu esimene nõue on võime kaasa lüüa. Reklaamikirjutaja ülesanne on muuta kõik kõlavaks põnevaks, hoolimata sellest, kui tuhmid või tehnilised need võivad olla.

Lugejakesksus

Ehkki SEO pole just copywriteri töö, peab enamus meist õnnestumiseks flirdima. Samal ajal on Neil Patel copywritingu toimimisest erinev arusaam: tema ekspertarvamuse kohaselt peaksid märksõnad, pealkirjad ja sisu olema kohandatud nii, et see vastaks lugeja ootustele ja vajadustele, mitte aga tööandja kaubamärgi vajadustele..

Kopeerimise loomise protsess

Lugejakesksus viib meid tekstikirjutamise protsessi päris algusse – ükskõik, mismoodi copywrite autoril on vaja kirjutada, peaks nende esimene mure olema see, kuidas muuta see ahvatlevaks ja lugejat rahuldada. See on mõistatus, mida tuleb igal sammul ikka ja jälle lahendada.

Turu- ja nišiuuringud

Üldiselt on tekstikirjutamise projekti uurimiseks kolm etappi. Esiteks kogub copywriter teavet käepärase toote või teenuse kohta. Seejärel konsulteerivad nad loomise või müügiga seotud isikuga. Lõpuks paneb reklaamikirjutaja end potentsiaalse ostja kingadesse, määrates, milline sisu ahvatleb neid ostu tegema.

Täpsemalt öeldes, mis turu ja nišiuuringute tulemuseks on, on lugeja ootuste ja vajadustega tutvumine. Copywriter peab kohandama sisu oma teadlikkuse tasemele, kuna sellest sõltuvad nii teabe sügavus kui ka kirjutamise toon. Õnneks on protsesside õnnestumiseks palju populaarseid copywriting- ja kirjutamisvahendeid.

Seejärel peab copywriter mõistma peamist motivatsiooni, mis on potentsiaalse kliendi otsustuspuu juur. See motivatsioon on ülioluline, et kohandada sõnumit, mis kajastaks publikut. Lõppude lõpuks põhineb suur osa ostuotsuseid emotsioonidel – kaasamiseks peab eksemplar olema võimeline ka lugejale südame lööma..

Reklaamikirjutamise põhimõtted

Siiski on emotsionaalne komponent vaid parimad tekstid. Veelgi olulisem on see, et sisu peab olema piisavalt asjakohane, et pakkuda kogu teavet, mida potentsiaalne klient peab teadma. Ühesõnaga, hea eksemplar peab lugejale selgeid eeliseid pakkuma.

Kolm tekstikirjutamise põhimõtet aitavad kaasa sellele, kui väärtuslik ja kasulik sisu on: AIDA, WAYS ja You vs We. Kõik kolm kehtivad võrdselt, seetõttu uurime neid lühidalt.

AIDA

Olles ülim valem edukateks müügikohtadeks, on AIDA kiiresti leidnud tee copywriting-komplektidesse. “A” tähistab lugeja tähelepanu, mida koopia peab köitma, “I” selle huvi vastu, mida nad peaksid pärast toote eksemplari lugemist toote suhtes üles näitama, “D” ostusoovi eest ja “D” „A” võimaliku „toimingu” jaoks, mis muudab lugeja kliendiks.

VIISID

See, mis kõlab nagu copywriting meetodi rumal nimi, on tegelikult nutikas lühend sõnadest „Kirjuta nii, nagu räägid”. WAYS soovitab stiili ja vestluskeele lihtsust, olles seega parimaks põhimõtteks, kui tegemist on lühikese, kuid samas tiheda tekstikirjutamisega.

Sina vs meie

Kas mäletate lugejakesksust? Teie vs. keskendume millelegi muule, hoolitsedes selle eest, et koopia vastab varjatud enesereklaami asemel avalikkuse vajadustele.

Sisu loomine

Kui uurimistöö on tehtud õigesti, on sisu loomine protsessi lihtsaim osa. See tähendab kõigi pusletükkide koondamist ühtseks tervikuks, mis on copywriterite jaoks uskumatult rahuldust pakkuv ülesanne. Ainus, mida vaja on, on aeg ja keskendumine, sest kõik muu on juba olemas.

Parim nõuanne on panna kogu teie teave ühte katkematusse sõnavoosse. Ärge lõpetage lugemist, mille olete alla kirjutanud, vaid jätkake kirjutamist (kas kirjutate ajaveebi postitust, müügiaadressi või raamat). Selle etapi lõpus peaks tekstikirjutajal olema koopia toores versioon, see on lugejale kasulik ja stiililt kõrge, kuid mitte tingimata keeles poleeritud ja avaldamiseks valmis.

Grammatika ülevaade

Lõpuks jõuame oma tekstikirjutamise käsiraamatu viimase peatüki juurde. Samal ajal on see loomeprotsessi viimane osa ja mõistatuse viimane osa. Redigeerimine peaks tegema koopia täiesti lollikindlaks ja see tähendab tavaliselt enamat kui lihtsat grammatikakontrolli.

Kirjutage parem, kohe!

Grammatika teeb teist parema kirjaniku, leides ja parandades kuni 10 minutit rohkem vigu kui teie tekstitöötlusprogramm

Kirjastuses vastutab koopiatoimetaja kõige eest, alates süntaksist ja lauseehitusest kuni täpse sõnavaliku ja eelistatava stiilini. Sama kehtib ka copywritingu kohta, mistõttu nõuab see protsessi osa rohkem aega ja vaeva kui enese kirjutamine.

Kui hästi kirjutatud võite arvata, et eksemplar on, mõelge uuesti. Võtke potentsiaalse ostja vaatenurk ja lugege seda nii mitu korda kui vaja, kuni see kõlab lõpuks piisavalt informatiivselt ja põnevalt, et meelitada ja hoida. Hoiduge kirjavigadest ja väiksematest probleemidest, kuna tänapäevastel lugejatel on vigade suhtes nulltolerants.

Järeldus

Nüüd, kui teate, mis on copywriting ja mida copywriters teevad, võime loota, et näeme teid varsti meie keskel. Mis iganes teie tempo võiks olla ja hoolimata sellest, kas otsustate sellele läheneda, olge kannatlik ja pühendunud. Lõppude lõpuks võite õnnestuda ainult katse-eksituse meetodil, nii et jätkake kirjutamist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked