Mis on ajaveebi postitus? – täiuslik struktuur

Õppige-Blogimine_blogspot-sisu


Kui soovite alustada uut ajaveebi või olete selle juba alustanud, oleks järgmine samm välja mõelda, mida kirjutada. Ükskõik, mis ajaveebi eesmärk on, olgu see isiklik või äri, mängiks sisu ajaveebi õnnestumisel kriitilist rolli.

Peate mõistma, et Internet on tekstilise sisuga üleküllastunud. Seega, et teie blogipostitused silma paistaksid, peate suurepärase sisu loomiseks tõsiselt pingutama.

Selles artiklis näitame teile, kuidas oma ajaveebi postitusi kirjutada ja muuta need informatiivseks.

Blogipostituse määratlus

Blogipostitus on sissekanne (artikkel), mille kirjutate ajaveebis. See võib sisaldada sisu teksti, fotode, infograafikute või videote kujul.

Blogipostituse struktuur

Järgneb hea blogipostituse põhistruktuur:

ajaveebi postituse struktuur

Kasutage seda malli oma saidil vabalt

Kasutage neid elemente iga postituse optimeerimiseks nii lugejate kui ka otsimootorite jaoks:

Pealkiri

Teie ajaveebi postituse pealkiri või pealkiri peab köitma potentsiaalsete lugejate tähelepanu. Inimesed võivad seda näha oma sotsiaalmeedia uudistevoogus või otsingutulemustes. Lisage kindlasti peamine märksõnafraas, mida inimesed saaksid kasutatava teema otsimisel kasutada.

Avaldamise kuupäev

Teie sisu avaldamise kuupäev on valikuline, kuid soovitatav. Kui värskendate oma blogi sageli, võivad postituskuupäevad aidata külastajatel hiljutisi postitusi kindlaks teha. Igihaljastel sisulehtedel pole see nii oluline, kuid seda kasutatakse sageli iga päev avaldatud sisul.

Autor ridade kaupa

Autoririda aitab lugejatel tuvastada, kes selle sisu kirjutas, ja see on eriti oluline paljude kirjutajatega ajaveebide jaoks. Lisaks võiks autoririda pakkuda teie sisule rohkem usaldust, kui tunnustatud kirjanik selle loob.

Postituse kategooria

Kategooriaklassid, mida kasutatakse teie sisu rühmadesse jaotamiseks. Soovitatav on kasutada iga loodud blogipostituse jaoks kategooria silte. Asjakohase sisu rühmitamine on abiks külastajatele ja otsingumootoritele teie ajaveebi indekseerimiseks.

Sissejuhatus

Teie ajaveebi postituse esimene lõik hoiab inimesi kas lugemas või paneb inimesed lahkuma. Veenduge, et see sunniks inimesi ülejäänud sisu lugema. Selles lõigus peaksite vähemalt üks kord kasutama otsimootorite jaoks mõeldud märksõna fraasi.

Põhisisu

See on teie ajaveebi postituse põhiosa. Mõelge pealkirjale kui lubadusele ja peamisele sisule kui selle lubaduse täitmisele. Teie peamine sisu peaks meeldima kõigile, kes pealkirja põhjal teie postitust külastavad. Kui loote sisu, mis ei vasta teie pealkirja lubadustele, hakkavad inimesed teie blogi tuvastama kui täitmata. Teie ajaveebi postituste pikkus võib ulatuda 300 kuni 3000 või enam sõna. Parem on vahetada postituste pikkuse vahel, kui saate ülevaate sellest, mis teie vaatajaskonna jaoks kõige paremini sobib.

Alampealkirjad

Paljud inimesed kontrollivad teie ajaveebi sisu, mitte selle sõna-sõnalt lugemist. Kirjutage alapealkirjad, mis jaotavad teie sisu seeditavateks osadeks. Veenduge, et need alapead esindaksid nende sisu.

Paksutatud tekst

Oluliste punktide esiletõstmiseks kasutage rasvases kirjas mõnes oma põhisisu osas. Kasutage seda valikuliselt. Vastasel juhul tundub kogu teie artikkel rasvases kirjas, mis võtab ära võimaluse olulisemaid sisu osi esile tõsta.

Täpp- või nummerdatud loendid

Ehkki te ei soovi, et kogu teie postitus oleks täppide või numbritega täidetud, aitavad need loendid eraldada kasuliku sisuga toiminguid ja tabeleid.

Meediumid

Täiendage oma sisu tekstiosa meediumitega, näiteks seotud piltide ja videoga. See aitab teie sisu lahti hajutada ja teie punkte paremini illustreerida.

Vähim, mida saate teha, on lisada oma postitusele esiletõstetud pilt. Lisage postituse peamine märksõnafraas pildi failinimele ja ALT-silt. See aitab teil oma postitust optimeerida.

Järeldus

Kokkuvõte peaks teie postituse lõpus olema üks või kaks lõiku, et saaksite kokku kirjutada teie kirjutatud sisu. Lugeja peaks aru saama, millist materjali olete katnud. Kui nad seda ei teinud, siis on tõenäoline, et nad lähevad tagasi, et näha, mis neil võib-olla puudus.

Kutse tegevusele

Teie ajaveebi postituse viimane rida peaks olema mingil kujul a üleskutse tegevusele. See võib olla nii lihtne, kui paluda lugejatel kommentaarides mõtteid jagada või postitust sotsiaalmeedias jagada. Kui kirjutasite postituse konkreetse toote või teenuse reklaamimiseks, peaks üleskutse julgustama lugejat selle kohta rohkem teada saama.

Suhtlusnupud

Sotsiaalmeedia on kasulik vahend teie ajaveebi sisu reklaamimiseks. Peate kindlasti lisama kogu oma sisule sotsiaalsed nupud, et inimesed saaksid seda hõlpsalt sotsiaalvõrgustikes jagada. Saate need paigutada oma sisu ülaossa, sisu alla või küljele ujuva vidina abil.

Kommentaaride jaotis

Lisaks ajaveebipostituse sisule on kommentaarid teie ajaveebi kõige olulisemad osad. See jaotis annab teie lugejatele võimaluse suhelda teie ja teiste külastajatega. Oluline on vastata kommentaaridele ja avada vestlus.

Te ei pea lisama sellesse loendisse kõiki elemente igasse postitusse. Veenduge, et teil oleks alati huvitav sissejuhatus, kvaliteetne sisu ja kindel järeldus.

Kuidas kirjutada oma esimene blogipostitus

Esimene neist on kõige raskem kirjutada ja on tõenäoline, et tunnete end nagu Alice Imedemaal. Kuid on oluline tõugata end oma mugavustsoonist ja viia oma töö sinna välja.

Oma esimeses postituses võite natuke aega võtta ja ennast tutvustada. Rääkige oma lugejatele, kes te olete, mis ajendas teid blogi pidama ja mida te kirjutate. Postituse pealkiri võiks olla „Tere tulemast minu ajaveebi” või „Minu esimene ajaveebi postitus”. Siin saate tutvustada ka oma järgmist blogipostitust, kus räägitakse mõnel konkreetsel teemal.

Soovituslik lugemine: kuidas kirjutada ajaveebi sisu

Näited headest blogipostitustest

Teie blogipostituse pealkiri peaks lugejaid püüdma ja näitama neile väärtuspakkumist. See peaks sisaldama teie peamisi märksõnu ja eelist, mida teie lugejad blogipostitusest saavad.

Mõni blogipostituse idee:

Järeldus

Nüüd olete omandanud põhialused ja mõistnud ajaveebipostituse ülesehitust. Järgmine asi on oma sisuga katsetada. Teie ajaveebi postitused peavad silma paistma Interneti üleujutatud sisu poolest. Püüdke olla erinev ja läheneda oma subjektile uue nurga alt, mis võib olla isegi vaieldav. Edu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked