Mis on ajaveeb? – ajaveebi, ajaveebi ja ajaveebi mõiste

mis on ajaveebipilt


Kas sa tead, mis ajaveebid on? Kui te seda ei tee, olete jõudnud õigesse kohta. Alguses oli ajaveeb rohkem isiklik päevik, mida inimesed veebis jagasid, ja see ulatub tagasi aastasse 1994. Selles veebiajakirjas võisite rääkida oma igapäevaelust või jagada asju, mida teete. Kuid inimesed nägid võimalust suvalist teavet suhelda. Nii algas ilus ajaveebimaailm.

Täna on veebis rohkem kui 600 miljonit ajaveebi.

Mis on ajaveeb?

Mõiste ajaveeb

Veebipäevik (veebipäeviku lühendamine) on veebiajakiri või infovõrk, kus kuvatakse teave kronoloogilises järjestuses, viimased postitused ilmuvad esimestena. See on platvorm, kus kirjanik või isegi kirjanike rühm jagab oma vaateid konkreetse teema kohta.

Mis on ajaveebi eesmärk?

Isiklikuks kasutamiseks mõeldud ajaveebi loomiseks on palju põhjuseid ja äri ajaveebi jaoks ainult käputäis tugevaid. Äritegevuste, projektide või muude asjade jaoks ajaveebi pidamine, mis võib teile raha tuua, on väga sirgjooneline eesmärk – oma veebisaidi paremusjärjestus Google SERP-ide seas paremaks muuta, nt teie nähtavuse suurendamine.

Ettevõttena loodate, et tarbijad jätkavad teie toodete ja teenuste ostmist. Uue ettevõttena loodate blogimisele, et aidata teil nende tarbijateni jõuda ja nende tähelepanu köita. Ilma blogimiseta jääks teie veebisait nähtamatuks, samal ajal kui ajaveebi pidamine muudab teid otsitavaks ja konkurentsivõimeliseks.

Niisiis, ajaveebi peamine eesmärk on siduda teid vastava publikuga. Teine võimalus on liikluse suurendamine ja kvaliteetsete viidete saatmine teie veebisaidile.

Mida tihedamad ja paremad on teie ajaveebi postitused, seda suuremad on teie veebisaidi võimalused teie sihtrühmale avastamiseks ja külastamiseks. Mis tähendab, et ajaveeb on tõhus müügivihje genereerimise tööriist. Lisage suurepärane tegevuskutse (CTA) ja see muudab teie veebisaidi liikluse kvaliteetseteks müügivihjeteks. Kuid ajaveeb võimaldab teil näidata ka oma autoriteeti ja luua brändi.

Kui kasutate oma nišiteadmisi informatiivsete ja huvitavate postituste loomiseks, loob see usalduse oma publikuga. Suurepärane ajaveebimine muudab teie ettevõtte usaldusväärsemaks, mis on eriti oluline, kui teie kaubamärk on alles noor ja üsna tundmatu. See tagab kohaloleku ja autoriteedi samal ajal.

Blogi struktuur

Ajaveebide välimus on aja jooksul muutunud ja tänapäeval sisaldavad ajaveebid erinevaid üksusi. Kuid enamikus ajaveebides on mõned standardfunktsioonid ja struktuur. Siin on tavalised ajaveebis levinud funktsioonid:

 • Päis menüü või navigeerimisribaga
 • Peamine sisuala esiletõstetud või uusimate ajaveebipostitustega
 • Külgriba sotsiaalsete profiilide, lemmiksisu või tegevusele kutsumisega
 • Jalus koos asjakohaste linkidega, näiteks lahtiütlemine, privaatsuspoliitika, kontaktleht jne.

Põhiline ajaveebistruktuur

Kasutage seda malli oma saidil vabalt

Ülaltoodud näide on ajaveebi põhistruktuur. Igal üksusel on oma tähtsus ja see aitab külastajatel teie ajaveebis liikuda.

Blogid ja veebisaidid

Enamik inimesi küsib endiselt, kas ajaveebi ja veebisaidi vahel on vahet. Mis on ajaveeb ja mis on veebisait? Täna on nende kahe vahel vahet teha veelgi keerulisem. Paljud ettevõtted integreerivad ajaveebid oma saitidele sama funktsiooni täitmiseks.

Mis eristab veebipäevikuid veebisaitidest?

Blogid vajavad sagedasi värskendusi. Headeks näideteks on toidublogi, kus jagatakse söögiretsepte, või ettevõte, kes kirjutab oma tööstuse uudistest.

Blogid edendavad täiuslikku lugejate kaasatust. Lugejad saavad võimaluse kommenteerida ja oma erinevaid muresid vaatajale välja öelda. Staatilised veebisaidid seevastu koosnevad staatilistel lehtedel esitatud sisust. Staatiliste veebisaitide omanikud värskendavad oma lehti harva. Blogiomanikud värskendavad oma saiti regulaarselt uute ajaveebipostitustega.

Põhielemendid, mis staatiliselt lehelt ajaveebipostitust tuvastavad, hõlmavad avaldamiskuupäeva, autori viidet, kategooriaid ja silte reas. Ehkki kõigil ajaveebipostitustel pole kõiki neid joonelisi elemente, pole staatilistel veebisaitidel ühtegi neist üksustest. Külastaja vaatenurgast ei muutu staatilise saidi sisu ühe külastuse ajal järgmiselt. Blogi sisul on siiski potentsiaali pakkuda midagi uut iga päev, nädal või kuu. Sõltuvalt ajaveebi omaniku avaldamise ajakavast.

Mis on blogimine?

2000. aastate alguses tekkis ajaveebide loomine kõigis eri faasides, kui sündis mitu poliitilist ajaveebi. Samuti hakkasid ilmuma ajaveebid koos juhenditega. Loodud asutused hakkasid märkima erinevust ajakirjanduse ja ajaveebi vahel. Ameerika Ühendriikide blogijate arv ulatub 2020. aastal 31,7 miljoni kasutajani.

Blogimise määratlus

Blogimine on paljude oskuste kogum, mida on vaja ajaveebi haldamiseks ja juhtimiseks. Veebilehe varustamine tööriistadega, mis hõlbustavad Internetis sisu kirjutamist, postitamist, linkimist ja jagamist.

Miks on blogimine nii populaarne?

Oluline on mainida, et blogimine kasvab iga päevaga! Seega peame küsimusele „mis ajaveebi pidamine” vastamiseks uurima selle tõusu põhjuseid.

Algstaadiumis said ajaveebid peavoolu, kuna uudisteteenistused hakkasid neid kasutama teavitustöö ja arvamuse kujundamise vahenditena. Sellest sai uus teabeallikas.

Miks on blogimine nii populaarne

Ettevõtted nägid head viisi kliendi rahulolu suurendamiseks. Blogimise kaudu hoiavad ettevõtted kliente ja kliente kursis. Mida rohkem inimesi teie ajaveebi külastab, seda rohkem teie brändi avaldab ja usaldab.

Isiklikud ja nišiblogijad nägid potentsiaali jõuda rohkemate inimesteni, kes on huvitatud konkreetsetest teemadest. Blogi kaudu saavad külastajad kommenteerida ja suhelda teie või teie kaubamärgiga, mis aitab teil luua lojaalsete jälgijate võrgustiku.

Kas teadsite, et saate blogimisega raha teenida? Kui teie ajaveeb on piisavalt tähelepanu ja fänne saanud, saate uurida oma ajaveebi raha teenimise viise. Blogi kaudu saate oma teenuseid pakkuda ja tooteid müüa.

Kes on blogija?

Viimasel ajal on ajaveebide pidajad kuulsaks saanud erinevatel põhjustel. Alternatiivne karjäär või töökoht paljudele, rohkem inimesi valib ridadesse astumise. Kes on siis blogijad? Need on isikud, kellele meeldib jagada teiega oma elu osa. Nad postitavad erinevaid teemasid kunstist, kodukujundusest, puusepatööst ja rahandusalaseid artikleid. Blogijad on mobiilsed ja ei pea olema ühes kohas. Nad elavad Internetis!

Blogija määratlus

Blogija on keegi, kes ajaveebi haldab ja kontrollib. Ta jagab oma arvamust sihtrühma jaoks erinevatel teemadel.

Miks paljud inimesed tänapäeval blogivad?

Kas soovite omada ajaveebi? Jah! Enamik inimesi loob tänapäeval ajaveebi erinevatel põhjustel. Igal inimesel on oma lugu rääkida. Seega saavad blogijad Interneti kaudu suhelda suurema grupiga inimestega.

Miks on blogimine nii populaarne? Blogid võimaldavad teil rääkida mis tahes teemadel ja avaldada oma arvamust. Leiate mõned blogijad, kes kirjutavad igast päevasel ajal toimunud tegevusest. Need võivad ulatuda väikestest teemadest, näiteks ärkamisest, kuni suurte probleemideni, näiteks inimõigused ja kliimamuutused! Pidage meeles, et oma ajaveebi pidajana peate tuginema teemadele, mis teile meeldivad, ja püüdma saada üheks parimaks veebipäevikuks.

Kas blogijad saavad palka?

Blogijad teenivad küll raha, kuid see pole rikkaks saamise kiire elukutse.

Enne oma ajaveebi rahaks tegemise alustamist peate üles ehitama nii oma Google SERP-de paremusjärjestuse kui ka oma nišimõju. Ja see võtab palju aega ja kvaliteetset sisu. Rahateenimisvõimalused ei ilmne enne, kui olete selles valdkonnas mõnevõrra usaldusväärsuse saavutanud. Niisiis, minge äri juurde.

Parima nišiblogijana saate teenida järgmist raha:

 • Teie blogis reklaamipinna müümine privaatselt või Google AdSense’i kaudu.
 • Sidusettevõtte partneriks saamine eraviisiliselt või reklaamivõrkude kaudu.
 • Enda digitaalsete toodete, näiteks e-raamatute ja õppematerjalide müümine.
 • Liikmelisuse müümine eksklusiivsele sisule või nõuannete saamiseks.
 • Kasutades oma ajaveebi oma ettevõtte sisuturunduse tööriistana.

Kui alustate ajaveebi oma olemasoleva ettevõtte turundamise ja turustamise viisina, siis ei müü tõenäoliselt reklaamipinda ega liikmemaksu. Kuid saate luua ja hakata pakkuma eksklusiivseid digitaalseid tooteid, nagu e-raamatud, juhendid või veebikursused, plii püüdmise tööriistina külastajate e-posti aadresside eest. Sel moel lükkate neid ühe sammu võrra allapoole oma müügilehte.

Kas soovite oma ajaveebi alustada?

Oma isikliku ajaveebi loomine võtab paar sammu. Esiteks peate otsustama oma ajaveebi nime, mida nimetatakse ka domeeninimeks, ja valima parima ajaveebi platvormi. Soovitame minna isehaldusplatvormiga. Enda hostitud platvormide osas on vähe valikuid, kuid kõige populaarsem on see WordPress.org.

Seejärel peate valima veebimajutusteenuse ja uutele blogijatele soovitame tungivalt Bluehost – ettevõtet, millel on üle 2 miljoni veebisaidi kogu maailmas. Saad a Tasuta domeeninimi kui registreerute nendega ja kui teile nende teenused ei meeldi, pakuvad nad a 30-päevane raha tagasi garantii.

Esimene samm

Klõpsake sellel lingil ja lähete lehele „Eksklusiivne pakkumine“, mis on reserveeritud meie fännidele. Kui olete sinna jõudnud, klõpsake nuppu „Alusta kohe”.

Esimene samm

Teine samm

Kui see on teie esimene hostimiskonto, peaksite alustama põhiplaanist, kuna vajate aega oma vajaduste ja võimaluste kindlaksmääramiseks. Põhiplaan sisaldab kõike, mida iga algaja uue ajaveebi seadistamiseks vajab. Mõelge muudele plaanidele hiljem, kui teie ajaveeb algab ja teie vajadused muutuvad suuremaks.
teine ​​samm

Kolmas samm

Teie domeeninimel on teie ajaveebi edaspidises arengus oluline roll ja see on põhjus, miks on oluline varuda aega ja välja mõelda hea domeeninimi. Kui olete selle teinud, sisestage nimi veergu „uus domeen” ja valige oma ülataseme domeen.
kolmas samm

Soovitatav tööriist:

Sisestage lihtsalt lahter „uus domeen” soovitud domeen ja BlueHost näitab teile, kas see on saadaval või mitte. Kui ei, siis pakub see teile nimekirja sarnastest nimedest, mille vahel saate valida.

Järeldus

Loodame, et olete ajaveebimaailmas midagi olulist õppinud. Kui teil on õnnestunud ajaveebi asutada, on teie järgmine samm tööd teha oma ajaveebi sisuga, et hoida tulevasi lugejaid rahule ja kaasahaarata. Tutvuge meie ulatusliku ajaveebiressursside loendiga, mis aitab teil oma uut ajaveebi hallata ja kasvatada.

Mis on blogi infograafik

Kasutage seda infograafikat oma veebisaidil vabalt

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map