Kümme ajaveebi ja kvaliteetse ajaveebi tunnust

ajaveebi omadused


Mõnikord on veebipäevik, teinekord informatiivne veebisait, ajaveeb Internetis viis, kuidas hellitada kirjanikke ja juhendada uudishimulikke lugejaid. See on koht veebikeskkonnas, kus inimesed (või nende rühmad) saavad oma mõtteid avaldada ja neid miljonitega jagada.

Blogi määratlus on mõneti vaevaline ja selle kirjeldamise viise on palju.

Kõige populaarsemad blogimisnišid käsitlevad isiklikke rahandust ja arengut, tervist ja sobivust, ilu ja moodi ning kõigi lemmik – toidublogi. Blogid võivad olla sügavalt isiklikud ja introspektiivsed, meenutades veebipäevikut. Kui kirjutavad kutselised ajakirjanikud, on neil piisavalt võimu, et mõjutada äri ja poliitikat.

Kõigil neil peab olema midagi ühist, eks? Mõni universaalne omadus muidu mitmekesises maailmas?

Kümme ajaveebi omadust

Oleme teinud loendamise ja jõudnud ajaveebi kümme peamist omadust:

1. Blogi peab alati olema dünaamiline

Levinud küsimus ajaveebi kohta on see, kuidas see on seotud veebisaidiga – kas need kaks on põhimõtteliselt samad või on nende vahel erinevusi? Kui veebisaidid on peamiselt esitluslikud, on ajaveebid mõeldud alati kaasamiseks. Seetõttu on veebisait staatiline, mitte ajaveebi, mis peab olema dünaamiline.

Veebisaitide pakutav teave on esitatud staatilistel lehtedel igihalja sisu kujul, mis ei vaja mingeid värskendusi. Blogipostitused seevastu on nagu päevikukirjed; need sisaldavad avaldamiskuupäeva ja metasilte. Igasuguse ajaveebi pidamiseks on võtmeks uued sissekanded ja regulaarsed värskendused.

2. Postitusi kuvatakse vastupidises järjekorras

Erinevalt märkmikusse kirjutatud isiklikust päevikust kuvatakse ajaveebi kirjed kronoloogilises järjekorras vastupidises järjekorras – kõige uuemad postitused on peal. Viimased lükavad varem avaldatud loendit allapoole, kuni need kaovad sihtlehelt täielikult. Vanemad postitused arhiivitakse tavaliselt järgmistel lehtedel, kuid neid saab korraldada ka kuu või aasta järgi, millal need esmakordselt avaldati.

3. Enamikul ajaveebidel on sama ülesehitus

Kõigepealt tuleb päis koos menüü või navigeerimisribaga lehe kärpimiseks ja suurepärase esmamulje jätmiseks. Sellele järgneb peamine sisuturg, kus blogipostitused ilmuvad kas avaldamise järjekorra või asjakohasuse alusel. Allpool asuvad kontaktlehed, privaatsuseeskirjad ja asjakohased lingid, mis on kenasti jalusesse paigutatud. Külgriba tõstab esile lemmikkirjed ja kuvab sotsiaalsed profiilid ning tegevusele kutsumise.

põhiline ajaveebistruktuur

Kasutage seda malli oma saidil vabalt

4. Blogi juhtiv täht on selle sisu

Erinevad ajaveebid avaldavad erinevat tüüpi postitusi, ehkki suurem osa neist tugineb kirjutatud sõna võimsusele. Sõltuvalt autori kavatsusest on artikkel tavaliselt arvamus, juhend või uudistepostitus. Monotoonsed tekstilõigud eraldatakse piltide või videotega.

Blogipostitus võib olla ka pilt, milles on vähe teksti või pole seda. See on moe- ja reisiblogide levinud trend, kuigi pole ka harvad juhud, kui ettevõtlusega seotud nišid avaldavad juhendmaterjalide asemel infograafikat. Kuid olenemata meediumist määratleb ajaveeb alati selle avaldatud sisu kvaliteediga.  

Soovituslik lugemine: Kuidas kirjutada ajaveebi sisu

5. Pealkirjad peaksid olema tähelepanu haarajad

Blogipostituse nimetamine on kunst iseenesest. Selle taga on terve filosoofia artiklite pealkirjade kirjutamine – kaalukad suudavad müra tõeliselt vaigistada, tekitades kohe klõpse, suurendades liiklust ja köites lugejat lugema. Kusagil Interneti-universumis ei pöörata pealkirjadele samasugust tähelepanu nagu siin.

6. Kõigi ajaveebide puhul kehtib üks reegel: asjakohasus

Kuigi iga kaasahaarav sisu peab olema asjakohane, kehtib see reegel eriti ajaveebipostituste puhul. Need võivad erineda tüüpide, keskkondade, vormingute ja stiilide poolest; huvi äratamiseks või arutelu esilekutsumiseks peavad need olema originaalsed ja kordumatud; kuid lugemiseks peavad blogipostitused alati lubadusi täitma.

7. Blogid ja lingid käivad käsikäes

Reklaamstrateegiana, link hoone ei piirdu ainult blogipostitustega, kuid kindlasti on see omadus, mida kõik korralikud ajaveebid jagavad. Blogid ja lingid käivad käsikäes ka siis, kui turundus pole eesmärk. Näiteks sisemine linkimine tagab intuitiivse navigeerimise vastastikku oluliste postituste vahel, pakkudes seeläbi erakordset lugemiskogemust. See puudutab teadmiste voolavust ja hõlbustamist.

8. Ajaveeb on asutatud isiklikul puutel

Sõna “ajaveeb” tuleneb varasemast versioonist “veebipäevik”, mis viitas algselt isiklikele veebiajakirjadele. Enne, kui ajaveebid said 2000. aastate alguses poliitilisteks, olid nad lihtsalt vahendiks privaatsete mõtete ja arvamuste avaldamiseks. Isikupära jääb nende tänasteks olulisteks tunnusteks.

Isegi tänapäeva universaalsete teemade puhul vihjab soovitatav tõlgendav lähenemisviis ainulaadsusele. Kui teema nõuab ülimalt objektiivsust, saavutatakse isikupära individualistliku kirjutamisstiili kaudu. Igal ajaveebi autoril on leht “Minust” ja selge allkirja märk.

9. Postitused peaksid alati arutelu õhutama

Kommentaaride jaotis on austatavate ajaveebide teine ​​vastastikune omadus. Tavaliselt asub see iga postituse lõpus kui koht, kus lugejad saavad vestelda ja oma ausat tagasisidet anda. Kõigile lugejatele omistatakse suurt tähelepanu võimele reageerida ja suhelda.

10. Kõik ajaveebid käsitlevad suhtlemist

Nii avatud aruteluga kui ka ilma selleta on suhtlus endiselt iga ajaveebi postituse eesmärk. Kui ajaveeb on reklaam, on selle eesmärk publiku meelitamine ja dialoogi avamine, mis veenab neid loodetavasti ostma seda, mida omanik müüb. Kui mitte müük, siis see on sõna levitamine.

Olenemata sellest, kas see edastab teadmisi, pakub lahendusi või pakub lihtsalt meelelahutust, on ajaveebide loomine geniaalne viis maailmaga kontakti saada ja suhelda. Ilma ühegi küsimuseta on vaba väljenduse ja vahetuse selline transformatiivne jõud kõigi kohutavate ajaveebide kõige olulisem omadus.

Kvaliteetse ajaveebi postituse omadused

Iga ajaveebi postitus nõuab aega ja vaeva. Kvaliteetsete postituste loomisele kulutatud aeg tähendab otseselt rohkem klikke ja suuremat saidiliiklust, muutes investeeringu seda väärt.

Teie ajaveebi postituste kvaliteeti võivad mõjutada paljud asjad ja kõik sõltub enamasti teie nišist, stiilist ja vaatajaskonnast. Olenemata sellest, kui mitmekesised ajaveebi postitused on, on siiski mõned asjad, millele peaksid kõik tähelepanu pöörama, kui nad soovivad jätta oma lugejatele üldmulje.

Läbimõeldud disain

Oleme blogipostitustes juba puudutanud monotoonsete tekstiosade teemat ja seda, kui ebasoovitavad need on. Selle põhjuseks on see, kui kiiresti teie lugejad teie postituse kohta otsuse teevad. Teil on peaaegu 50 millisekundit hea esmamulje tegemiseks.

Tekstiplokid on sageli üle jõu ja kui lugejad ei saa teksti hõlpsalt läbi skannida, liiguvad nad teie saidilt edasi. Seetõttu kasutage kindlasti lühikesi lõike, jagage tekst mõne huvitava visuaali abil, näiteks piltide, GIF-ide, videote, infograafikute jne abil..

Täiuslik pikkus

Üks levinumaid küsimusi blogipostituste kohta on see, kui pikad need peaksid olema. Lihtsaim vastus on piisavalt pikk.

Enamik usuks seda põhjusel lugejate lühem tähelepanuulatus, postitused ise peaksid olema lühemad.

Fakt on see, et kui teie postitus on informatiivne ja kui see vastab teie vaatajaskonna küsimustele, pole vahet, kui pikk see on.

Kui teil on 500 sõna piir, kuid teil on selle teema kohta palju rohkem öelda, minge edasi. Teisest küljest ärge jagage 500 sõna sisu 3000 sõnale laiali.

Keskenduda tuleks sisu kvaliteedile. Kuni ajaveebipostitus pakub lugejale väärtust, pole selle pikkus tähtsusetu.

Algne sisu

Olenemata oma ajaveebiks valitud nišist, on enam kui tõenäoline, et keegi on seda teemat juba varem käsitlenud. Kõik on juba öeldud ja tehtud, kuid see ei tähenda, et peaksite sisu lihtsalt kopeerima-kleepima.

Esiteks peate rahvahulgast eristumiseks pakkuma käsitletud teemadele uut lähenemist. Seda saab teha oma hääletooni, kirjutamisstiili või vaatenurga järgi.

Naastes selle „isikupära juurde”, kui olete valinud nišši, mille vastu teil on kirg, ei tohiks oma ainulaadse lähenemisviisi pakkumine olla keeruline.

Suurepärane uurimistöö

Iga kvaliteetne ajaveebipostitus nõuab uurimistöösse panustatud aega ja vaeva. Mida rohkem pühendute uurimistööle, seda lihtsam on postituse kirjutamine.

Esiteks annab see teile ülevaate teiste arvamustest selle teema kohta, süvenete sellesse põhjalikumalt, muutes selle jaoks oma ainulaadse lähenemisviisi kujundamise lihtsamaks.

Teiseks on kõige lihtsam viis lugejate kaotamiseks olla ebausaldusväärne. Iga väidet tuleks toetada tõenditega, seega on usaldusväärsetest allikatest pärit lingid ja tsitaadid hädavajalikud.

Olete valmis oma ajaveebi alustamiseks?

Oma ajaveebi loomine toimub mõne sammuga. Esiteks vajate oma ajaveebile nime ja blogimisplatvormi valimiseks. Soovitame tungivalt ise hostitavat platvormi WordPress.org.

Kui olete oma nime üle otsustanud, peate valima veebimajutusteenuse. Uutele blogijatele soovitame Bluehostit, ettevõtet, millel on üle 2 miljoni veebisaidi kogu maailmas. Saad a Tasuta domeeninimi kui registreerute koos nendega ja nad pakuvad a 30-päevane raha tagasi garantii.

Veebimajutusfirmat Bluehost soovitab WordPress.org kui üks “hostimaailma parimaid ja säravamaid”.

WordPress Bluehost

Järeldus

Blogi määratlus võib olla vaevaline, kuid see sobib. Nagu iga blogija võib tunnistada, tuleneb selle praktika võlu selle mitmekesisusest. Varasemaid tunnuseid nimetatakse seega pigem suunisteks kui ühtseid reegleid, välja arvatud üks ühine nimetaja. Suhtlemine jääb ajaveebi olemuseks, samal ajal kui kõik muu aitab meil oma lugejaid kaasata, meelitada ja rõõmustada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map