Kuidas leida oma blogi jaoks nišš (üksikasjalik juhend)

uus8


Enne blogi loomist ja edukaks blogijaks saamist liikuge järgmiselt:

Elu mõte on teadmiste kõrgeima vormi saavutamine, see on hea idee. ” – Vana-Kreeka filosoofid

Sama kehtib ka blogimise kohta. Soovite jõuda oma valitud teemaga seotud kõrgeimate teadmisteni. Niisiis, vali üks, mis sulle meeldib – see, kelle vastu sa kirglikult tunned ja mis sind kõige rohkem huvitab. Soovite edu, õnne, turvalisust ja tunnustust. Valides oma huvipakkuva niši ja oma seisukoha, saate oma blogi positsioneerida ja konkurentide seast eristada.

Teie uue ajaveebi jaoks sobiva niši määramiseks on palju võimalusi, kuid me saame selle protsessi veelgi lihtsamaks muuta. Selles artiklis näitame teile täpseid samme, mida peate uue ajaveebi loomisel õige niši valimiseks tegema.

Teie teema ajurünnak

Mõeldes millelegi muule, alustage oma niššide otsustamise protsessi, kirjutades kõik asjad, mis teid huvitavad. Need võivad olla isiklikud huvid või ametialased huvid.

 • Alustage mõeldes asjadele, mida teile meeldib teha, või teeksite rõõmu tegemisest, kui teil oleks võimalus. Näiteks olete amatöörfotograaf. Fotograafia ajaveebimine võiks olla suurepärane nišš. Saate jagada oma fotosid, oma üksikasjalikke teadmisi või kogemusi kaameratehnoloogiaga.
 • Järgmisena mõelge asjadele, mida teile meeldiks õppida. Näiteks olete huvitatud kokandustundidest. Isegi kui teil pole kokkamistundide alustamiseks aega ega eelarvet, võite alustada toidublogi, kus analüüsite veebist leitud retsepte. Ja arutage, kuidas valida täiuslikke koostisosi ning kaaluge orgaaniliste ja GMO-koostisosade eeliseid.
 • Lõpuks mõelge asjadele, millesse juba sügavalt sukeldute. Oletagem näiteks, et olete täiskasvanu, kes naaseb kõrgkooli kraadi omandama. Teete palju uuringuid ülikoolilinnakus versus veebipõhised kraadiõppe programmid, millist ülikooli valida, kuidas õpingute hoos tagasi pöörduda jne. Need on suurepärased teemad kõrgharidusega seotud nišiblogis.

Selle treeningu ajal saate paremini tunnetada teid mõjutavaid teemasid. Need, mille vastu kõige rohkem kirg olete, on teie niši parimad kandidaadid. Samuti lugege seda postitust, et saada teada, mis tüüpi ajaveebid veebis olemas on.

Ükskõik, kas olete põnevil ühe või mitme nišidee üle, loetlege need üles. Järgmisena näitame teile 3-astmelist valemit, et kinnitada oma niši edu.

Blogi edukuse valideerimine

Ükskõik, kas soovite blogida prestiiži, sissetuleku, lõbu või seoste pärast, uurige valitud niši ja veenduge, et teema on elujõuline. Järgmine blogi edukuse valideerimise harjutus aitab teil kindlaks teha, kas teie ajaveebil on reaalset potentsiaali. See aitab teil ka mõista, miks 90% ajaveebidest ebaõnnestub.

1. Võimalik niši suurus

Isegi kui usute, et see on geniaalne ajaveebiidee, näete tõenäoliselt edu saavutamist, kui leiate nišituru, mis meelitab piisavalt inimesi. Te ei soovi, et teie nišš oleks liiga väike või liiga suur.

Näiteks on golfi niši suurus miljonite märksõnade ideede abil liiga suur ja lai. Kuid kui järgida nišši, mis on väga kitsas, näiteks „lennukigolfi harjutused”, oleks otsingute maht liiga väike. Üks nišš „golfist” allapoole oleks „golfinipid” või veelgi sügavamale „golfinipid algajatele”.

Kontrollige oma niši suurust

Kontrollige oma nišiteema viit peamist märksõna. Otsige viis märksõna kokku vähemalt 10 tuhat kuus. Sa võid kasutada Google’i märksõnade plaanija (tasuta), SERP-de tööriist (tasuta) või WordTracker (freemium) otsingute mahu kontrollimiseks ja märksõnade ideede saamiseks. Soovite olla kindlad, et teie pakutavat teavet otsib piisavalt suur vaatajaskond. Kuid see ei tohiks olla liiga suur, et te rahva hulgast eksite.

Google’i märksõnade plaanija tööriista abil saate parimaid märksõnaideid. Kuid see ei anna teile täpset arvu otsingumahtu ja ainult tavaliste otsingute intervalli. See teave annab teile ligikaudse ülevaate märksõnadest ja otsingumahtudest. Seega soovitame märksõnade ideede saamiseks kasutada Google’i tööriista ja konkreetsete märksõnade keskmise otsingumahu saamiseks muid tööriistu.

Kui soovite saada täpset otsingumahtu, kasutage tööriista SERPs. Sisestage oma peamine märksõna (näiteks kasutage „golfinippe“) ja saate ideid, vaadates soovitatud märksõnade loendit. Valige viis parimat märksõna, mis sobivad teie valitud nišiteemaga. Kontrollige iga märksõna otsingumahtu ja lisage need kokku.

SERP-ide tööriist

Näiteks selle otsinguprotsessi rakendamine meie viie golfimärgi märksõna jaoks andis järgmised otsingutulemid:

 • “Golfinipid” – 6600
 • “Golfimänguotsad” – 6 600
 • “Golfimängude näpunäited” – 1000
 • “Golfinipid algajatele” – 880
 • “Golfinippidega sõitmine” – 880

Nende viie märksõnaga on meil kuu kohta keskmiselt pisut üle 20 000 otsingu. Sellel nišiturul (“golfinipid”) on piisavalt mahtu ja see oleks hea valik ajaveebi jaoks.

Soovitatav tööriist: Edetabeli jälgimine

2. Võimalik konkurents

Konkurentsi korral on see hea märk. See tähendab, et teised räägivad teie nišist ja teostavad seda. Samuti on oluline arvestada, et teie niši ajaveebid ei ole alati teie võistlus. Ja peate neid varem või hiljem oma blogimise teekonna jooksul tundma õppima.

Järgnev on konkurentide ülevaatuse protsess, mida saate kasutada:

 • Tehke a Google otsige „niššiblogi” või „parimaid niššiblogisid”. Kas leiate ajaveebid, mis on praegu suunatud teie nišile? Kas teie teemale on keskendunud vähemalt viis populaarset ajaveebi? Ärge kaotage huvi, kui näete oma nišis palju blogisid. Kui nad saavad seda teha, siis saate ka teie!
 • Minema Facebook ja otsige üles oma nišš. Kas on aktiivseid Facebooki lehti? Mitte kõik teemad ei ole Facebooki jaoks laiad, kuid enamik seda teeb. Otsige Facebooki lehti ja vaadake, kui palju jälgijaid neil on. Suurepärased nišid näitavad vähemalt 1000 fänni.
 • Minema Twitter ja otsige üles oma nišš. Kas on aktiivseid Twitteri kontosid? Te peaksite Twitterist leidma palju viiteid oma nišile. Vaadake oma nišis osalevate inimeste Twitteri kontosid. Vaadake, kui palju jälgijaid neil on (peaks olema vähemalt 1000).
 • Kas on võrguühenduseta ajakirju? See on niši kullastandard. Kui kellelgi on raskusi teie nišile keskenduva paberiajakirja loomisel, võite olla kindel, et veebifännid seda teavet otsivad. Saate kontrollida Amazoni ajakirjad või otsige lihtsalt google’i otsingut „[teie niši] ajakiri või ajakiri”. Mis puutub meie näitesse “golfinipid”, siis see oli no-brainer, näeme kohalikes toidupoodides kõiki golfiga seotud ajakirju.

Kui üks või kaks neist punktidest on positiivsed, on see hea märk, et teie nišil on potentsiaali.

3. Võimalik monetiseerimine

Kas soovite oma blogiga raha teenida? Paljud inimesed hakkavad blogimist ajaveetmise huvides vaatamata oma ajaveebi raha teenimisele. Kuid teised tahavad teenida lisaraha või isegi unistada elatist teenides ajaveetmise kaudu. Pole tähtis, milline kategooria on teie oma. Poleks halb teada, kas teie ajaveeb võib teie soovitud tulu teenida. Kui leidsite eelmistest jaotistest muid blogisid, aktiivseid suhtlusprofiile ja võrguühenduseta ajakirju, näitab see, et nišš on elus ja raha teenitav.

Uurige järgmist: veendumaks, et teie niš on rahastatav.

 • Kas keegi müüb teie nišiga seotud teavet või tooteid? Lihtsaim viis selle kindlakstegemiseks on vaadata, mida teie konkurendid reklaamivad.
 • Kas teie nišis on tuntud reklaamijad? Need võivad olla suured kaubamärgid või e-kaubanduse saidid.
 • Kas teie nišis on siduspakkumisi? Sidusettevõtte pakkumisi leiate järgmiselt. Kontrollige sidusettevõtte võrgustikke (Clickbank.com, CJ.com ja ShareSale.com ja Amazoni sidusettevõte).
 • Tehke Google’is otsing märksõnade [teie märksõna] sidusettevõtte või sidusettevõtte programmi [teie märksõna] jaoks.

Need punktid aitavad teil otsustada, kas saate luua enda valitud nišši ajaveebi, mis aitab teil sissetulekuid teenida.

Lõpliku otsuse tegemine

Nüüd, kui olete kõigi loetletud teemade valideerimisprotsessi lõpetanud. Teil peaks olema selge ettekujutus iga õppeaine suurusest, konkurentsist ja monetiseerimisvõimalustest. Ja on aeg oma nišše kitsendada.

Kui lõpetasite selle harjutuse ühte nišši silmas pidades, olete valmis minema ja võite oma uue ajaveebi alustada.

Kui olete põnevil mitme niši üle, võite tunda, et soovite luua neist kõigist korraga ajaveebi. Parim lähenemisviis oleks siiski keskenduda ühele korraga. Nii saate luua kindla ajaveebi strateegia ja seda täiustada, uurides hiljem uusi teemasid.

Järeldus

Ärge alustage nišispetsiifilisest ajaveebist ilma plaanita. Veenduge, et teie niššivalik on midagi sellist, millest tahate kinni pidada veel aastaid. Isikliku huvi, teiste huvi ja tulu teenimise võimaluse korral võib teie nišipäevik muutuda edukaks ettevõtmiseks!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked