Häälotsingu statistika, faktid ja trendid (2020)

hääleotsingu päise pilt


Häälotsimisest on kiiresti saanud SEO oluline osa ja see ei kao kindlasti kuhugi. Nüüd kasutab suur hulk tarbijaid veebist toodete ja teenuste otsimiseks häälotsingut, kuna see on palju mugavam kui kirjutada.

Kuid mis on hääleotsing täpselt? Lihtsalt öeldes on see kõnetuvastustehnoloogia, mis võimaldab kasutajatel otsida Internetist, öeldes neile soovitud termineid, mitte neid kirjutades. Mõelge Amazon Alexale, Apple’i Siri või Google’i häälotsingu rakendusele – need kõik võimaldavad kasutajatel oma seadmetega suhelda ainult hääle abil.

Ehkki häälotsingu tehnoloogia on üsna keeruline ja tugineb loodusliku keele töötlemise (NLP) edusammudele, on teie saidi häälotsingute optimeerimine lihtsalt SEO üks aspekt ja see ei tohiks võtta liiga palju aega.

Kui optimeerite oma sisu häälotsingute jaoks, suunate oma veebisaidile rohkem liiklust ja saate oma SEO-i asetuse täiesti uuele tasemele. Kõik ei ole seda veel omaks võtnud, nii et saate ka konkurentsieelise.

Huvitav häälotsingu statistika
 • 30% veebibrauseritest on 2020. aastaks ekraanita
 • Google’i häälotsing toetab enam kui 100 keelt
 • Ingliskeele täpsusaste on Google’i häälotsingus 95%
 • 32% inimestest kasutab tippimise asemel iga päev hääl aktiveeritud otsingut
 • 72% nutikõlarite omanikest kasutab oma seadmeid igapäevase rutiini osana
 • 43% inimestest ostavad veebis häälfunktsioone
 • Kogu maailmas on üle 200 miljoni nutikõlari
 • Nutikate kõlarite müük ületab 2021. aastaks tahvelarvutite müüki
 • 58% tarbijatest leiab hääl aktiveeritud otsingut kasutades kohalikke ettevõtteid

Contents

Suundumused

häälotsingu suundumused

Paljud esilekerkivad suundumused õhutavad häälotsinguid ja muudavad SEO ja Interneti kasutamise viisi täielikult ümber. Kõik neist tulenevad lihtsast faktist, et me räägime palju kiiremini kui kirjutame. Seega on täiesti loomulik, et pöördume tõhususe poole.

See on kiirem, lihtsam ja rääkimata sellest – mugavam. Eriti nüüd, kui käed-vabad seadmed muutuvad üha populaarsemaks.

Kuid see ei tähenda ainult mugavust. Kõigil peab olema juurdepääs uuele tehnoloogiale, sealhulgas puuetega inimestele. Häälotsing võimaldab nägemispuudega kasutajatel ja neil, kel puuduvad peenmotoorika oskused, hõlpsalt Internetti pääseda. Ehkki häälotsing on alles algusjärgus, nähes, kuidas see pakub nii mugavust kui ka paremat juurdepääsetavust, pole üllatav, et selle populaarsus kasvab kiiresti..

Vaatame siis mõnda olulist häälotsingu suundumust ja näitame teile, kui oluline on hüpata vagunile ja liituda hääleotsingu revolutsiooniga nii kiiresti kui võimalik.

1. 30% veebibrauseritest toimub 2020. aastal ainult hääle abil

(Allikas: Gartner.com)

Kui sagedane on häälotsing

Häälotsingu statistika näitab, et 2020. aastaks on peaaegu kolmandik kõigist otsingumootoritest veebi sirvimisseanssidest täiesti ekraanita.

Ehkki see võib alguses tunduda ebareaalne, mõelge vaid sellele, kui palju inimesi juba kasutab Amazon Alexa, Siri või Google’i hääleabimeest. Me kõik loodame iga päev ekraanivabadele otsingutele nii kodudes kui ka väljas olles.

Need häälotsingu suundumused jätkuvad ainult edaspidi.

Loodusliku keele töötlemise taga olevate edasiste arengute ja tehnoloogia suurema kättesaadavuse korral saavad häälotsingud muutuda ainult populaarsemaks. Ka AI mängib selles olulist rolli. AI kasutamisega võivad virtuaalsed abistajad omada oma unikaalseid isiksusi, mis meeldivad lõpptarbijatele. Need võivad olla humoorikad, vaimukad, sarkastilised, mis ainult julgustab kasutajaid nendega rohkem suhtlema, põhjustades nii virtuaalseid abilisi kui ka häälotsinguid. Ehkki ennustatakse, et 2020. aasta lõpuks tehakse 30% veebibrauseritest hääle abil, on see protsent tõenäoliselt palju suurem.

2. 48% tarbijatest kasutab üldiste otsingupäringute jaoks kõnetehnoloogiat

(Allikas: Searchengineland.com)

Searchenginelandi andmetel kasutavad peaaegu pooled kasutajad häälotsingu tehnoloogiat, et leida veebis kiiresti vastuseid üldistele küsimustele. Nagu mainitud, on rääkimine sageli palju kiirem kui tippimine, nii et seda suundumust oli oodata. Kui kasutajad on liikvel või kui neil on piiratud aeg, pöörduvad nad kiirete ja lihtsate vastuste otsimise poole häälotsingutega.

Näiteks meeldib paljudele kodus kasutajatele retsepte veebist otsida. Kui järgite retsepti ja leiate mõõtühikutega grammi, on kiire, lihtne ja mugav kasutada käed-vabad häälotsingut, et teisendada grammi tassideks ja untsideks.

Kuid kui tegemist on tõsisemate teemadega, mida tuleb uurida ja uurida, siis paljud kasutajad otsivad teavet käsitsi. See annab neile võimaluse teavet lugeda ja uuesti lugeda, sellest põhjalikult aru saada ja sellele piisavalt tähelepanu pöörata.

3. 27% inimestest kasutab mobiilset häälotsingut

(Allikas: DBSwebsite.com)

Google’i andmetel kasutab ligi kolmandik ülemaailmsest Interneti-kogukonnast oma mobiilseadmetes häälotsingut.

4. Enam kui 50% nutitelefonide kasutajatest kasutab nüüd häälotsingut

(Allikas: Comscore.com)

Aastal 2020 kasutab enamik nutitelefonide kasutajaid kogu maailmas häältehnoloogia abil otsimist.

5. Google’i kõnetuvastus toetab nüüd enam kui 100 keelt

(Allikas: Google.com)

Mitu keelt Google häälotsing ära tunneb

Google toob mobiiltelefoni kasutajateni omamaise häälsisendi, võimaldades suurel hulgal mobiilikasutajatel kogu maailmas kasutada oma emakeeles häälotsingut.

Praegu kasutab Google häältuvastust enam kui 120 keeles ja nende variantides. Kuna häälotsingud muutuvad populaarsemaks, võime eeldada, et see nimekiri kasvab plahvatuslikult. Google’i kõnetuvastust toetab masinõppe tehnoloogia, mis tähendab, et mida rohkem kasutajad hääleotsingutele tuginevad, seda täpsemad on tulemused. Kõnetuvastus on praegu kõige usaldusväärsem inglise keeles, kuid tehnoloogia areneb edasi ja Google saab aeglaselt paremini aru ka teistest keeltest.

Üle 120 keele kasutajad saavad kasutada Google’i kõnetuvastustehnoloogiat, et lubada häälkäsklusi, transkribeerida heli, voogesitada tekstitulemusi, vormindada keelt ja palju muud.

6. Inglise keele täpsusaste on Google’i häälotsingus 95%

(Allikas: StrategyAnalytics.com)

Kuigi Google’i kõnetuvastustehnoloogia toetab mitut keelt, ei anna see alati väga täpseid tulemusi. Google’i häälotsingu kasutajad saavad kõige täpsemad tulemused, kui nad otsivad inglise keeles.

7. Häälotsingu tulemuste lehe laadimiseks on vaja 4,6 sekundit

(Allikas: Backlinko.com)

Häälotsingu tulemuste lehed laaditakse palju kiiremini, võrreldes keskmise lehega, mille laadimine võtab umbes 8,8 sekundit. See tähendab, et häälotsingu tulemuste lehed laaditakse 52% kiiremini.

8. 32% tarbijatest eelistab otsingupäringu sisestamisele häält

(Allikas: PwC.com)

Ligi kolmandik tarbijatest kasutab iga päev häältehnikat otsingupäringute tegemiseks, mida nad tavatsesid sisestada. See taandub jällegi mugavusele ja lihtsusele. Kuni nende otsingud nõuavad kiireid, lihtsaid ja täpseid vastuseid, usaldab suur hulk kasutajaid häälotsingutele, kuna see aitab aega kokku hoida ja hõlbustada mitme ülesande täitmist..

Eriti puudutab see nooremaid tarbijaid, kes kohanevad uute tehnoloogiatega kiiremini. Huvitav on aga see, et kuigi noortel tarbijatel on häälotsingu tehnoloogia kasutuselevõtt palju kiirem, ei peeta neid raskekasutajateks.

Häälotsingu suundumused näitavad, et valdav enamus kasutajaid usaldab häälotsingutele ainult kodus olles, kuna neil on oma hääleabilistega rääkides suurem privaatsus. Kuna nooremad kasutajad veedavad kodus tavaliselt vähem aega, loodavad nad iga päev vähem häälotsingutele.

Ehkki enamik kasutajaid naudib hääleabiseadmete kasutamise mugavust ja lihtsust, on häälotsingul võimalus edasi minna, enne kui sellest saab eelistatud otsingumeetod nii kodus kui ka avalikult.

9. 29% tarbijatest kasutab kiireid küsimusi küsimiseks hääleabistajaid

(Allikas: PwC.com)

Häälotsing on paljude tarbijate eelistatud valik, kes kasutavad seda kiiretele küsimustele vastuste otsimiseks iga päev.

10. 35% kasutajatest kasutab ilmateate ja uudiste kontrollimiseks hääleabilisi

(Allikas: PwC.com)

35% inimestest hoiab uudistega kursis ja kontrollib ilmateate abiliste abil ilmateadet. 15% eelistavad seda teha vanamoodsalt.

11. 54% igakuistest tarbijatest kasutab navigeerimiseks ja liikluseks häält

(Allikas: PwC.com)

Hääleassistendid aitavad 19% -l tarbijatest (iga päev) ja 54% -l tarbijatest (kord kuus) liikluses navigeerida või kontrollida.

12. 40% tarbijatest kasutab iga kuu millegi tellimiseks või ostmiseks häält

(Allikas: PwC.com)

Hääleabiseadmed aitavad inimestel ostu sooritada, samal ajal kui seda teeb iga päev vaid 10%. 50% tarbijatest ei tee seda kunagi hääle abilise abil.

13. 82% ostlejatest uurib enne toodete ostmist tooteid või teenuseid veebis

(Allikas: Thinkwithgoogle.com)

Enne ostu sooritab peaaegu iga ostja veebis uuringuid.

14. 43% häälefunktsioonidega seadmeomanikest kasutab oma seadmeid veebis ostmiseks

(Allikas: Narvar.com)

Häälühendusega veebiostud

Ligi pooled häälega aktiveeritud seadme omanikest kasutavad seda seadet veebiostude tegemiseks. Kuid paljud kasutajad on endiselt skeptilised ja on seetõttu Interneti-poes häälotsingu kasutamisel väga ettevaatlikud.

Seda peamiselt seetõttu, et veebipoodide ostmine nõuab tavaliselt, et kasutajad pühendaksid sellele rohkem aega ja vaeva. Nad peavad uurima tellitud üksusi, otsima ülevaateid, võrdlema hindu ja palju muud. See on keeruline tegevus ja paljud ei tea häälotsingu võimalustest täielikult.

Nii et need, kes kasutavad oma hääleabiseadmeid veebipoes ostmiseks, teevad seda odavamate ja tavalisemate asjade jaoks. Nad kasutavad hääleotsingut toidu, toidukaupade, tualettpaberi, raamatute jms toodete tellimiseks. Samal ajal pöörduvad nad käsitsi veebipõhiste otsingute poole rõivaste ostmise, reiside broneerimise ning tundlikumate ja kallimate asjade otsimiseks.

15. 2 viiest täiskasvanust teeb häälotsingu üks kord päevas

(Allikas: Edit.co.uk)

Edit sõnul väidavad paljud inimesed häälotsingut vaid üks kord päevas.

16. 25% noorematest täiskasvanutest vanuses 16–24 kasutab mobiilset häälotsingut

(Allikas: Globalwebindex.com)

Nooremad täiskasvanud vanuses 16–24 (25%) kasutavad mobiilses telefonis kuuotsingut kuus rohkem kui 55–64-aastased tarbijad (9%).

17. Mehi on rohkem kui kuus häälotsingu kasutajaid

(Allikas: Socialmediatoday.com)

Häälotsingu statistika näitab, et 2018. aastal nägid meeste ja naiste igakuised häälotsingud välja järgmised: 66% vs 55% (nutitelefon), 53% vs 30% (lauaarvuti / sülearvuti), 49% vs 31% (tahvelarvuti) ja 46% vs 26% (nutikõlar).

Tulevik

häälotsingu tulevik

Häälotsingute ümber on kogu planeedil tohutu sumin ja globaalne häälotsingu turg jätkab kasvamist. Seda ei saa aeglustada, eriti nüüd, kui nutikad kõlarid võtavad maailma üle.

Kui hääleabilised said esmakordselt populaarseks nutitelefonide kaudu, siis hääle abil aktiveeritavad kõlarid viivad nad järgmisele tasemele ja tõukavad häälotsingu suundumusi edasi. Nutikad kõlarid on turule suhteliselt uustulnukad, kuid nende kasutuselevõtt oli üllatavalt kiire. Miljonitel inimestel kogu maailmas on oma kodudes nutikad kõlarid ja kuigi neid kasutati alguses peamiselt meelelahutuslikel eesmärkidel (näiteks lõbusate küsimuste esitamiseks), on nad nüüd palju praktilisemad.

Häälotsingu statistika näitab, et enamik kasutajaid loodab nutikatele kõlaritele praegu sirgjoonelisemate tegevuste jaoks, näiteks muusika esitamiseks ja ilmateate kontrollimiseks, kuid üldine häälotsing on üha tavalisem.

Vaatame, mida tulevik hääleotsingu kasvu jaoks tähendab.

18. Häälkäivitatavate kõlarite ostjad ületavad 2020. aastal 25,6 miljonit

(Allikas: Financesonline.com)

Kui palju inimesi nutikõlareid ostab

Hinnanguliselt kasvab häälega aktiveeritavate kõlarite ostjate arv pidevalt. Eeldatavalt ületab nende müük 2020. aasta lõpuks 25,6 miljonit.

Praegu, Amazonase kaja domineerib turul, omades üle kahe kolmandiku turuosast. Nutikas kõlar ja koduabiline Google’i kodu hoiab teist kohta, samas Apple HomePod tuleb kolmandaks. Paljudel kasutajatel on oma kodudes rohkem kui üks nutikõlarite bränd, peamiselt seetõttu, et neil on muid eri kaubamärkide elektroonilisi seadmeid – iga ühilduv erineva nutikõlariga.

Vaatamata kaubamärgile muutuvad nutikad kõlarid kodudes kogu maailmas üha populaarsemaks. See suurendab omakorda igapäevaste häälotsingute arvu ja nõuab, et digitaalturundajad keskenduksid häälotsingute SEO-le.

19. 16% USA kodanikest omab häälega aktiveeritavat kõlarit

(Allikas: NPR.org)

Nutikõlarite kasutajate arv USA-s kasvab kiiresti. 2018. aastal omas häälühendusega kõlarit ühel kuuest USA kodanikust (16%), mis on 128% rohkem kasutajaid kui 2017. aastal oli.

20. Nutikõlarit omab 24% USA leibkondadest

(Allikas: DBSwebsite.com)

Tarkade kõnelejate kodumajapidamiste omandiline kuuluvus USA-s kasvab. 2018. aastal oli nutika kõnelejaga igal neljal USA leibkonnal (24%). Sel ajal omas 4 leibkonda 10st rohkem kui ühte nutikõlarit.

21. Nutikõlarite turg ületab 2024. aastaks eeldatavasti 30 miljardit dollarit

(Allikas: Gminsights.com)

Eeldatavalt kasvab turg 2024. aastaks hüppeliselt, ületades müüki, kuhu vähesed muud elektroonikaseadmed on jõudnud.

22. 19% nutikõlarite omanikest kasutas veebipoes oma virtuaalseid abilisi

(Allikas: Walkersands.com)

19% tarbijatest on juba kasutanud oma nutika kodu otsingu abilisi, näiteks Amazon Echo, veebipoodide ostmiseks, samal ajal kui 33% tarbijatest plaanib järgmist.

23. USA, 42,2% -l ühikutest, on nutikate kõlarite kasutuselevõtul endiselt maailmas liider

(Allikas: Canalys.com)

Enam kui 200 miljonist 2019. aastal kogu maailmas paigaldatud ühikust moodustab USA 42,2% seadmetest, mis on suurim nutikõlarite installitud baas maailmas.

24. Nutikad kõlarid ületavad 2021. aastaks tahvelarvuteid

(Allikas: Canalys.com)

Nutikad kõlarid ületavad tahvelarvutite arvu

Tahvelarvutite müük väheneb, tänu millele on nutikatel kõlaritel lihtsam neid ületada. Eeldatakse, et nutikad kõlarid mööduvad 2021. aastaks tahvelarvutitest.

Hääl aktiveeritavate kõlarite kasutuselevõtt on kõige suurem sellistes riikides nagu USA, kus igal neljal leibkonnal on vähemalt üks selline seade olemas. Aasia riikides nagu Hiina kasvav keskklass ja kasvav huvi uue tehnoloogia vastu tõukavad aga nutikõlarite müüki, ehkki Google ja Amazon pole seal saadaval.

Vastupidiselt sellele on tahvelarvutite ja isegi tavapäraste personaalarvutite müük kogu maailmas languses, ehkki mõlemas seadmes on saadaval ka hääleabilised ja häälotsimisrakendused..

25. 2022. aastaks kasutab nutikõlareid 55% leibkondadest

(Allikas: PRNewswire.com)

Nutikõlarite kasvav kasutamine juhib häälte ostmise turu kasvu. Ainult 13% leibkondadest olid nutikõlarid 2018. aastal.

Spetsiifika

Häälotsingu eripära

Nutikad kõlarid on praegu kõik raevukad, kuid muud häälega aktiveeritavad seadmed ei jää liiga maha. Inimesed kasutavad neid brändide veebist otsimiseks iga päev või pigem sageli.

Eriti kasutavad nad häälotsingut kohalike ettevõtete avastamiseks, mistõttu on teie saidi optimeerimine häälotsingu jaoks nii oluline. See parandab teie nähtavust ja võib märkimisväärselt mõjutada teie järjestamist otsingumootorites, suurendades seeläbi klikkimise määra ja aidates teil luua rohkem müügivihjeid. Hääl aktiveeritavate kõlarite ja häälotsingute abiliste arvu suurenemisega ning looduslike keelte töötlemise, tehisintellekti ja masinõppe edusammudega muutub häälotsing üha populaarsemaks, muutes hääleotsingu optimeerimise ettevõtte edu jaoks ülitähtsaks.

Mõelgem siis eripäradele, et saada suundumusest selge ülevaade ja vaadake, kuidas saate häälotsingu abil oma ettevõtet edasi viia.

26. 400 miljonit seadet toetab nüüd Google Assistantit

(Allikas: Voicebot.ai)

Häälotsingu statistika kohaselt on Google Assistant oma ülemaailmset ulatust märkimisväärselt laiendanud – enam kui 400 miljoni seadme abil on tema häälessistenti paigaldatud baas planeedi suurim.

27. 94% kõigist maailmas pakutavatest nutikõlaritest pärineb Google’ist ja Amazonist

(Allikas: Techrepublic.com)

Techrepublici andmetel pakuvad Google ja Amazon peaaegu kõiki hetkel aktiveeritavaid häälkõnesid.

28. Google Home on häälotsingu vastuste pakkumisel täpsusega 81%

(Allikas: Loupventures.com)

Häälotsimisstatistika täpsel vastamisel (täpsus 81%) on võitja Google Home, millele järgnevad Amazon Echo (64%), Harman Kardon Invoke (57%) ja Apple HomePod (52,3%)..

29. 25% kõigist Windows 10 tegumiriba otsingutest on häälpõhised

(Allikas: Twitter.com)

Microsofti globaalse kaasamise vanemjuhi Purna Virji sõnul on neljandik Windows 10 tegumiriba otsingutest häälpõhised.

30. 93% kasutajatest on oma hääleabilistega rahul

(Allikas: PwC.com)

Inimesed on oma häälega digitaalsete abilistega üldiselt rahul. Nende miinimumkriteeriumiteks on täpsus (73%), aja kokkuhoid (59%) ja elu lihtsamaks tegemine (55%)..

31. Keskmine Google’i häälotsingu tulemus sisaldab ainult 29 sõna

(Allikas: Backlinko.com)

Pärast 10 000 Google Home’i otsingutulemuse analüüsimist leidis Backlinko, et Google’is tehtud häälotsingu tulemused on tavaliselt lühikesed ja sisutihedad.

32. 20% häälotsingutest sisaldab 25 märksõna kombinatsiooni

(Allikas: seoClarity.net)

Enam kui viiendik veebis tehtud häälotsingutest sisaldab ainult 25 levinumat märksõna. Kõige tavalisemad on „kuidas”, „mis”, „parim” ja „lihtne”.

33. 58% USA tarbijatest on otsinud kohalikke ettevõtteid, mis kasutavad kõnetehnoloogiat

(Allikas: Brightlocal.com)

Üle poole USA tarbijatest on teinud kohaliku ettevõtte hääleotsingu.

34. 76% nutikõlarite omanikest kasutab kohalikke häälotsinguid vähemalt kord nädalas

(Allikas: Brightlocal.com)

Enamik nutikõlaritest kasutajaid otsib nädalas kohalikke ettevõtteid hääle abil, 46% kasutajatest teeb seda iga päev.

35. 51% kohaliku ettevõtte häälotsingutest on restoranid ja kohvikud

(Allikas: Brightlocal.com)

51% tarbijatest kasutab restoranide ja kohvikute leidmiseks kohalikku häälotsingut, järgnevad toidupoed (41%), toidu kohaletoomine (35%), rõivakauplused (32%) ja hotellid või B&B (30%).

36. Digitaalne helireklaam võib olla ettevõtete jaoks järgmine suur asi

(Allikas: Choozle.com)

Digitaalne helireklaam

Kuna kõnetehnoloogia sunnib tarbijaid ekraaniaega vähendama, loob see palju võimalusi digitaalse helireklaami tõusuks.

37. Mobiilikasutajad kasutavad häälotsingut kolm korda tõenäolisemalt

(Allikas: Searchenginewatch.com)

Mobiilis on rohkem häälpõhiseid kui tekstipõhiseid kohalikke otsinguid. Kohalike otsingute tegemisel kasutavad mobiilikasutajad kolm korda sagedamini häälotsingut kui otsingupäringute sisestamist.

Järeldus

Kogu see häälotsingu statistika näitab selgelt, et häälotsingud ei kulge kiiresti, isegi mitte kunagi. Üha rohkem ja nutikamaid seadmeid hakkab turule jõudma, muutes häälotsingute jaoks imelihtne. See tähendab, et rohkem inimesi kavatseb seda kasulikku omadust kasutada ja maailmaturu kasvu veelgi mõjutada.

Kas olete hakanud oma sisu häälotsingute jaoks optimeerima? Aeg seda teha on nüüd! Mida varem optimeerimist alustate, seda kiiremini saate fantastilisi eeliseid kasutada. Alustage neid olulisi häälotsingustatistikat silmas pidades ja kasutage häälotsingu täielikku jõudu!

Allikad:

https://www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2017/The-Future-of-Voice-From-Smartphones-to-Smart-Speakers-to-Smart-Homes
https://www.gartner.com/et/newsroom/id/3482177
https://searchengineland.com/nine-voice-search-stats-to-close-out-2019-326884
https://www.dbswebsite.com/blog/trends-in-voice-search/
https://econsultancy.com/the-future-of-voice-search-2020-and-beyond/
https://www.blog.google/products/search/type-less-talk-more/
https://www.strategyanalytics.com/access-services/devices/connected-home/smart-speakers-and-screens/market-data/report-detail/global-smart-speaker-vendor-os-shipment-and- installitud-baas-turuosa-piirkond-Q3-2018
https://backlinko.com/voice-search-seo-study
https://www.technavio.com/report/global-voice-recognition-biometrics-market-2015-2019
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/near-me-searches/
https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/consumer-intelligence-series/voice-assistants.html
https://www.searchenginewatch.com/2020/01/03/voice-search-impact-seo-in-2020/
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/voice-assistance-consumer-experience/
https://blog.globalwebindex.com/trends/voice-search-commerce/
https://financesonline.com/voice-search-statistics/
https://cta.tech/Research-Standards/Reports-Studies/Studies/Supplements/Holiday-Forecast-2018.aspx
https://www.npr.org/about-npr/577007267/jan-2018-smart-audio-report
https://voicebot.ai/2019/07/09/new-data-on-voice-assistant-seo-is-a-wake-up-call-for-brands/
https://geomarketing.com/what-do-people-use-smart-speakers-for
https://www.dialogtech.com/blog/voice-search-statistics/
https://www.emarketer.com/Article/Alexa-Say-What-Voice-Enabled-Speaker-Usage-Grow-Nearly-130-This-Year/1015812?mc_cid=da020f88d1&mc_eid=31cb543a39
https://see.narvar.com/Connecting-with-Shoppers-Report.html?utm_source=press&utm_medium=pressrelease
https://edit.co.uk/blog/locationworld-2016/
https://blog.globalwebindex.com/chart-of-the-day/1-in-5-using-voice-search-on-mobile/
https://www.walkersands.com/walker-sands-2017-future-of-retail-report-the-rise-of-the-connected-consumer/
https://www.socialmediatoday.com/news/106-fascinating-voice-search-facts-infographic/527108/
https://www.gminsights.com/pressrelease/smart-speaker-market
https://www.walkersands.com/resources/the-future-of-retail-2019/
https://www.canalys.com/static/press_release/2019/Canalys-pr20190415Global-smart-speaker-installed-base-to-top-200-million-by-end-of-2019.pdf
https://www.prnewswire.com/news-releases/voice-shopping-set-to-jump-to-40-billion-by-2022-rising-from-2-billion-today-300605596.html
https://quoracreative.com/article/voice-search-statistics-trends
https://voicebot.ai/2018/01/06/google-assistant-now-avable-400-million-devices/
https://www.techrepublic.com/article/94-of-smart-speakers-used-today-are-from-amazon-or-google/
https://loupventures.com/we-ran-homepod-through-the-smart-speaker-gauntlet/
https://twitter.com/purnavirji
https://www.seoclarity.net/next-generation-search-voice-17099/
https://www.thinkwithgoogle.com/search/#?query=voice%20search&current_source=data_points&page=0,0&sort_field=date&limit=12&locale=en-us
https://www.brightlocal.com/research/voice-search-for-local-business-study/
https://www.searchenginewatch.com/2013/09/26/how-will-voice-search-change-seo-for-local-stores-global-enterprises/
http://www.biakelsey.com/biakelsey-estimates-click-call-influences-1-trillion-u-s-consumer-spending/
https://www.dialogtech.com/blog/forrester-study-phone-calls/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked