Erinevus ajaveebi pealkirja ja ajaveebi domeeninime (URL) vahel

ajaveebi pealkiri vs domeeninimi


Enne kui alustate uue ajaveebi kallal töötamist, soovite seda arvatavasti nimetada. Ehkki võite nädalaid kulutada idee väljatöötamiseks ja isegi mõne esimese kontseptsiooni visandiks, mis moodustavad kogu ajaveebi, pole tegelikult soovitatav blogi veebis üles panna, ilma et sellel oleks nime.

Kuid kui otsustate, et on aeg oma blogile nimi anda, peate teadma erinevusi, mis ajavad paljud algajad segadusse – ajaveebi pealkiri ja domeeninimi pole samad asjad!

Blogi pealkiri

Kui saate ajaveebi kohta idee, peate tõenäoliselt silmas pealkirja. See võib olla midagi, mida soovite, ja te ei pea Interneti olemasolu kontrollima. Näiteks kui teie nimi on John ja alustate toidublogi pidamist, võib teie ajaveebi pealkiri olla midagi nii lihtsat kui „Johni toidublogi“ (loodame, et teil on paremaid ideid kui meil).

Blogi pealkiri

Blogi pealkirja saab igal ajal muuta. Kui otsustate kunagi pealkirja muuta, olete sellest vaid ühe võimaluse kaugusel. Kuna sätted sõltuvad kasutatavast CMS-ist, on kõiki neid selles artiklis võimatu läbi vaadata. Nii et näitame teile, kuidas ajaveebi pealkirja muuta WordPress:

 1. Minema Seadistused -> Üldine
 2. Sisestage soovitud pealkiri väljale „Saidi pealkiri”
 3. Salvesta muudatused

WordPressi üldised seaded - ajaveebi pealkiri

Tavaliselt on see kõik, mida vajate oma WordPressi ajaveebi pealkirja muutmiseks. Enamik teemasid ja pistikprogramme kasutab seda võimalust vajaduse korral ajaveebi pealkirja kuvamiseks, kuid kui soovite rohkem teada saada, ärge unustage vaadata meie WordPressi juhendeid.

Blogi domeeninimi (URL)

Enne kui saate oma blogi avalikkusele näidata, vajate suurepärast veebimajutusteenust pakkuvat ettevõtet, kes hoolitseb teie saidi eest. See on koht, kus teie failid asuvad. Soovitame tungivalt Bluehostit kõigi teie hostimisvajaduste jaoks. Kuid peate registreerima ka oma veebisaidile määratava domeeninime.

Kujutage oma ajaveebi aadressina ette domeeninime. Nii nagu teie majal on kordumatu tänavanimi ja number, mis seda identifitseerib, peab ka teie ajaveebil olema kordumatu aadress. See aadress võimaldab kõigil Internetis (nii inimestel kui ka masinatel) teie ajaveebi unikaalse asukoha (domeeninime) järgi ära tunda.

Erinevalt ajaveebi pealkirjast, mida saab igal ajal muuta ja millel pole saidile palju mõju, on domeeninimi midagi, mida soovite igavesti säilitada. Sellele domeeninimele omistatakse kõik, mida teete oma ajaveebiga, seega tähendaks selle muutmine tegelikult uut algust. Ja see pole asi, mida soovite teha pärast aastatepikkust ajaveebi tööd. Näiteks kui keegi teine ​​lingib uuesti teie ajaveebiga ja te olete muutnud domeeninime, siis see link ei tööta ja teie saidil klõpsamiseks klõpsanud inimene jõuab tühjale lehele, kus kuvatakse tõrge.

Teie veebisaidi aadress

Seega on oluline valida domeeninimi, mis teile algusest peale tõesti meeldib ja mida soovite. Noh, seda on lihtsam öelda kui teha. Miks? Kuna domeeninimed peavad olema kordumatud, võite ette kujutada, et nii paljud neist on juba kellegi teise poolt registreeritud. Näiteks võib olla ainult üks www.firstsiteguide.com. Kuna domeen kuulub juba meile, ei saa keegi teine ​​seda omada.

John’i toidublogi näitel soovib John tõenäoliselt, et tema domeeninimi oleks midagi sellist www.johnsfoodblog.com. Kuid võite registreerida ka erinevaid domeeninimesid, näiteks:

 • johnsfoodblog.net
 • johns-food-blog.org
 • jfblog.com

Sel juhul, ehkki võite registreeruda midagi sellist www.jfblog.com (kuna tõenäoliselt võetakse esimene), võib teie ajaveebi pealkiri olla ikkagi „Jaani toidublogi“. Nii saavad kõik, kes domeeninime sisestavad, näha kogu ajaveebi pealkirja, mille olete seadetes üles seadnud.

Kas mul on tasuta domeeni??

Kui soovite oma ajaveebiga tõsiselt suhtuda, peate tasuma domeeninime eest. Ükskõik milline ülaltoodud näidetest maksab teile raha. Kuid domeeninime eest maksmine võimaldab teil valida oma ajaveebi aadressi ja isikupärastada seda vastavalt oma soovidele.

Kuigi teil on hõlpsalt tasuta domeen, on need tavaliselt alamdomeenid. Näiteks kui hostite oma tasuta ajaveebi saidil WordPress.com, võib teil olla ka tasuta domeeninimi. Kuid sel juhul ei saa te valida midagi ainulaadset, nagu näitasid meie näited. Selle asemel saate valida ainult nime esimese osa. Selle asemel, et omada midagi ainulaadset johnsfoodblog.com, sul võib ainult olla johnsfoodblog.wordpress.com (kui mõni teine ​​toidusõber seda juba väitis).

Kokkuvõtlikult

Ehkki nii ajaveebi pealkiri kui ka domeeninimi on olulised, on selgelt suuri erinevusi. Mõlemat nime kasutatakse ajaveebi tuvastamiseks, kuid ajaveebi pealkirja saab igal ajal hõlpsasti muuta, samas kui domeeninimi pole midagi, mida peaksite muutma (harvadel juhtudel muudavad inimesed oma URL-e, kuid see pole asi, mille pärast peaksite selle pärast muretsema) punkt).

Blogi pealkiri on lihtsalt nimi, mida kasutatakse ajaveebi tuvastamiseks, ja domeeninimi on teie ajaveebi aadress, mida kasutavad nii inimesed kui ka otsingumootorid teie saidi tuvastamiseks teiste veebist leitud ajaveebide sülemis..

Internetis teie tuvastamiseks ajaveebi pealkirja ja domeeninime koostamine pole lihtne ülesanne. Midagi huvitavat ja samas ainulaadset saada on vaja aega ja kujutlusvõimet. Kui olete oma domeeninime valinud ja ostnud, reklaamige kindlasti oma ajaveebi kasutades sotsiaalvõrgustikes nagu Instagram õigeid hashtage, et saaksite tonni meeldimisi ja saaksite oma blogiga raha teenima hakata.

Kui teil on endiselt probleeme oma ajaveebi domeeninime leidmisega, siis vaadake lihtsalt neid ajaveebi nimegeneraatoreid, mis aitavad teil ideid pakkuda ja domeeninimede saadavust kontrollida.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map