8 tüüpi ajaveebid ja ajaveebid. Mis tüüp on sinu oma?

tüüpi blogid


Blogimismaailmas on erinevaid blogisid ja ajaveebide pidajaid, kes ajavad blogi konkreetsete eesmärkide saavutamiseks. Kui otsustasite ajaveebi asutada, kuid te pole kindel, mida teie ajaveebiga hakatakse lahendama, siis võib abi olla blogija tüübi tuvastamisel, kelleks soovite saada. Selles postituses käsitleme olemasolevaid ajaveebide tüüpe ja ajakirjanikke ning seda, kuidas igaüks püüab blogimismaailmas edukaks saada.

1. Isiklikud ajaveebid

isiklik

Kui blogimine 90ndate lõpus algas, ilmus esimest tüüpi blogijaid veebipäevikublogijad. Need olid inimesed, kes soovisid oma igapäevast veebipäevikut veebis levitada, et publikuga oma kogemusi, tundeid ja sisemisi mõtteid jagada. Isikliku blogija jaoks ei olnud reegleid, mida järgida, ega teemasid, millest kinni pidada. Nende ajaveebid olid nende päevikute avatud lehed, sisestati tekstitöötlusprogrammi kaudu ja avaldati lihtsatel HTML-lehtedel.

Isiklikud ajaveebiblogijad järgivad tänapäeval sama trajektoori, ehkki nad ei pea enam võitlema veebisaidi sisenemise barjääri ületamise eest. Nad saavad kasutada Blogija, WordPress, Tumblr, ja sarnased võrgud, et alustada ajaveebi vähem kui viieteistkümne minutiga ja hakata jagama maailmale oma sära.

Mida kirjutab isiklik blogija? Kõik. Mõni keskendub konkreetsele huvile, näiteks harrastusele. Mõni keskendub millelegi, milles nad on kirglikud, näiteks poliitikale. Mõned keskenduvad mõnele põhjusele, näiteks võitluses vähiga. Mõni keskendub sellele, mis neil pähe tuleb, kui uut blogipostitust alustatakse.

Edukas isiklik ajaveeb

Isikliku blogija edu on teiste leidmine oma kirjutisi jagama. Parim viis isikliku ajaveebi jaoks kogukonna loomiseks on leida teisi isiklikke blogijaid, kellel on sama huvi. Kui olete nad leidnud, alustage nende ajaveebide kommenteerimist ja nendega sotsiaalmeedias ühenduse loomist. Kui laiendate oma suhtlust teiste isiklike blogijatega, hakkavad nad teie blogipostitustega tegelema.

Näide heast isiklikust ajaveebist:

 • Gregory Ciotti kirjutab selgest suhtlusest, koostööst ja loomingulisest tööst.

2. Äri ajaveebid

bussines

Ettevõtte ajaveebid on need, kes ajaveebi ajavad. See võib olla nende omandis olev ettevõte või ettevõte, kus nad töötavad. Ettevõtlusblogija eesmärk on saada oma ettevõtte jaoks rohkem kokkupuudet, liiklust ja lõppkokkuvõttes kliente. Erinevalt isiklikust blogijast keskendub nende kirjutamine vähem iseendale ja on rohkem suunatud nende ärile ja tööstusele.

Ettevõtlusblogija kirjutab teemadest, mis meelitavad nende ideaalseid kliente. Näiteks kirjutavad trükiettevõtte töötajad ajaveebi sisu, mis on suunatud teistele visiitkaartide, flaierite, brošüüride ja muude trükiteenuste turul tegutsevatele ettevõtete omanikele. Blogipostitused hõlmavad selliseid teemasid nagu “Kuidas kujundada suurepärane visiitkaart”, “Tüpograafia 101” ja “Teie ettevõtet edendava voldiku loomine”.

Edukas äripäevik

Ettevõtlusblogija edu on meelitada lugejaid, kes lõpuks tellivad oma e-posti nimekirja, esitavad juhtvormi või teevad ostu. Parim viis äriblogi jaoks kogukonna loomiseks on tuvastada inimesed, kes tõenäoliselt saavad teie ettevõtte klientideks, ja luua sisu, mis neile huvitaks. Seejärel veenduge, et iga sisutunnistus paneb neid inimesi soovima teie toodete ja teenuste kohta rohkem teada saada.

Näide heast äripäevikust:

3. Professionaalsed ajaveebid

professionaalne

Professionaalsed blogijad on need, kes ajaveebi kaudu raha teenivad. Teisisõnu on nende karjääri eesmärk teenida palka oma ajaveebipingutuste abil. Professionaalsed blogijad kasutavad selle eesmärgi saavutamiseks mitmesuguseid monetiseerimisstrateegiaid, sealhulgas displeireklaamide müümine, teabe- ja digitaaltoodete loomine, teiste inimeste toodete reklaamimine komisjonitasu eest jms..

Professionaalsed blogijad kipuvad tulu teenimiseks keskenduma kas ühele ajaveebile või paljudele nišiblogidele. Igal ajaveebil peaks olema potentsiaal meelitada suurt vaatajaskonda, tekitada palju liiklust ning sobida hästi reklaamijatele ja toodete müüki.

Edukas professionaalne ajaveeb

Professionaalse blogija edu sõltub nende monetiseerimise eesmärkidest. Need, kes soovivad reklaami kaudu raha teenida, vajavad palju liiklust konkreetsest teemast huvitatud vaatajaskonnalt. Näiteks meelitaks populaarne isiklike rahandusteemaline ajaveeb tõenäoliselt sellise vaatajaskonna, kuhu tahaksid jõuda pensionikogumisettevõtete, pankade ja sarnaste ettevõtete reklaamijad. Lisaks reklaamimisele võiks isikliku rahanduse blogija teenida raha ka oma isiklike rahanduse kursuste loomisega või saada sidusettevõtteks teistele, kes korraldavad isikliku rahanduse kursusi.

Hea profiblogi näide:

 • 4-tunnine töönädala ja elustiili kujundamise ajaveeb alates Tim Ferriss.

4. Nišiblogid

nišš

Ainult laiadele teemadele keskendumise asemel on nišiblogid väga konkreetsed! Mõni nišiblogi idee võib olla toidublogimine, oma kaaluga treeningprogrammid, luuletuste kirjutamine, aga ka prantsuse buldogi austajad. Jah, see võib olla nii konkreetne!

Nišiblogi abil saate keskenduda rohkem kindlale teemale, muutes uuringud üsna lihtsaks. Lihtsam on tuvastada selle niši tugevused ja nõrkused ning kirjutada asjadest, mida teate kõige paremini. Võite kasutada ka seda ajaveebi ja muuta oma kirg väikeseks isiklikuks ettevõtteks.

Edukas nišiblogi

Oluline on valida teema, mis teile meeldib, ja teema, mille vastu te kirglik olete. Soovite edu, õnne, turvalisust ja tunnustust. Valides huvipakkuva niši ja oma vaatepunkti, saate oma ajaveebi positsioneerida ja eristada teistest nišiblogidest. Teisest küljest on oluline kindlaks teha ka niši suurus. Isegi kui usute, et teil on geniaalne ajaveebidee, oleks selle väljakutse edukas, kui teie nišiturg ei meelita piisavalt inimesi. Te ei soovi, et teie nišš oleks liiga väike või liiga suur.

Näide heast nišiblogist:

Mõned populaarsed nišiblogid:

Elustiiliblogi

Ehkki rangelt määratletud nišš, lubab elustiiliblogi käsitleda kümneid teemasid. See on tõesti tõhus viis jälgijate baasi kogumiseks ja liikluse suurendamiseks lühikese aja jooksul.

Kodukaunistuse ajaveeb

Inimestele meeldib õppida kõiki neid väikeseid projekte, mida nad saavad oma kodus ise teha. Seetõttu said DIY kodukaunistamise ajaveebid väga populaarseks. Nende käsitletavad teemad ulatuvad seinakaunistustest kuni eritellimusel valgustite valmistamiseni.

Tervise ajaveeb

Tervisega seotud ajaveebid on viimasel ajal tohutult populaarseks muutunud. Konkurents selles nišis on väga tihe, kuid see ei tähenda, et te ei suudaks õnnestuda. Väärt teabe, nõuannete, näpunäidete ja tugiteenuste jaoks on palju ruumi.

Vanemate ajaveeb

Lastekasvatus on väga populaarne nišš, mis sobib ka algajatele blogijatele. Käsitletavaid teemasid on nii palju ja pikas perspektiivis pole ka rahaks tegemine probleem, kuna vanematele ja lastele on loodud kümneid tooteid.

Õmblusblogi

Kes oleks võinud arvata, et seal on tohutu publik, kes ootab kudumise ja õmblemise sisu, eks? Käsitööblogimisest on saanud tohutu asi ja õmblusnišš on väga populaarne.

Usuline ajaveeb

Samuti on väga populaarsed religioossed ajaveebid. See on koht, kus inimesed saavad leida tarkussõnu ja ühendada mõttekat taset. Seal on palju usulisi blogisid.

5. Pööra ajaveebid

tagurpidi

Pöörd- või külalistemajutus ajaveebid on ainulaadne, kuid kaasaegne ajaveebi tüüp. Sisu loova omaniku asemel edastab selle sisu avalikkus. Tagurpidi ajaveebil on meeskond, kes modereerib postitusi, hoiab ära ebameeldiva suhtluse ja reklaamib aeglaseid teemasid suurema interaktiivsuse saavutamiseks. Hoolimata asjaolust, et külaliste võõrustaja ajaveeb sisaldab enamasti külaliste kirjutajate sisu, peaks omanik kirjutama ka oma postitusi. Pidage meeles, et erinevat tüüpi blogijatel on ajaveebide jagamisel erinevaid ideid.

Tegelikult peaks iga blogija otsima oma ala blogisid, kus temast saaks külalisblogija. See aitaks teil oma ajaveebi külastajaid meelitada ja teie jälgijatest võivad saada mõned võõrustaja ajaveebi veebilugejad.

Edukas vastupidine ajaveeb

Siin on trikk: kuidas meelitada ligi erinevaid kirjanikke, kellel on juba veebis maine, ja enamasti aitaksid nad teil oma ajaveebi reklaamida, jagades tavaliselt oma sotsiaalmeedias oma publikule postitatud sisutükke. Nüüdsest peab teil olema hea modereerimisplaan, et saaksite külaliste sisu iga päev kuvada.

Näide heast vastupidisest ajaveebist:

 • Keskmine on pentsik vastupidine ajaveeb, millel on üha suurem jälgimine.

6. Sidusettevõtte ajaveebid

Affiliate

Sidusettevõtte blogijad on need, kes ajaveebi kaudu sidusettevõtte turunduse komisjonitasusid genereerivad. Oma toodete loomise asemel kirjutavad nad ajaveebipostitusi, kus tutvustavad teiste tooteid. Eesmärk on julgustada külastajaid neid tooteid ostma, kasutades ajaveebi sidusettevõtte linki, mis võimaldab blogijal teenida vahendustasu, nagu toote looja on määranud.

Sidusettevõtte blogija kirjutab tavaliselt sidusettevõtete toodete arvustuste postitusi. Mõni kirjutab ühele veebisaidile palju arvustusi, teised aga loovad veebisaidid, mis on pühendatud ühe kindla sidusettevõtte toote reklaamimisele. SEO on oluline osa protsessist, kuna sidusblogija vajab oma arvustusi, et otsingutulemustes esimesel kohal olla.

Edukas sidusettevõtte ajaveeb

Sidusblogija edu tagab selle, et nende sidusettevõtete arvustusi loevad need, kes tõenäoliselt neid tooteid ostavad. Samuti töötavad nad välja ulatusliku meililisti koostamiseks, et reklaamida sidusettevõtete turuletulekut pühendunud tellijatega. Mõned sidusettevõtte turundajad ütlevad teile, et nende e-posti loend on nende tulude peamine allikas.

Eduka sidusettevõtte ajaveebi näide:

7. Meediablogid

meediumid

Meediumibloge määratletakse nende toodetava sisu järgi. Kui teile meeldib videoajamine, siis olete vlogija. Kui kureerite sisu teistelt veebisaitidelt, on teil linklogi. Kui postitate oma ajaveebisse fotosid või visandeid, võõrustate fotoplogi või kunstipäevikut.

Seda tüüpi ajaveeb on populaarne eri valdkondade inimeste seas. Noorem rahvas salvestab oma videomängu ja jagab seda sellest mängust huvitatud inimestele. Fotograafid saavad jagada tonni pilte, mis nad viimasel reisil tegid. Inimesed, kellel on taskuhäälingusaade, saavad postitada viimase salvestatud episoodi helifaile.

Edukas meediablog

Üks olulisi tegureid oleks siin teie vajadustele vastava blogimisplatvormi valimine. Ja võib-olla leiate veebimajutusteenuse pakkuja, mis võimaldaks teil salvestada suurema suurusega faile ilma teie varanduseta.

Näide õnnestunud meediablogist:

8. Vabakutselised blogijad

vabakutseline
Vabakutselised blogijad on need, kellele makstakse teenuste pakkumise eest, näiteks teistele ettevõtetele sisu kirjutamise eest. Kui otsite võimalust teenusena kirjutamise eest tasumiseks ja teil on kogemusi blogimisega, on vabakutseline ajaveeb.

Vabakutselised blogijad käsitlevad oma klientide pakutavaid teemasid. Mõni turustab end kindla tööstusharu või niši asjatundjana, teised turustavad end üldkirjutajana, kes suudab vähese uurimistööga katta midagi. Konkreetse tööstusharu või niši asjatundjad kipuvad saama rohkem kui üldkirjutajad.

Edukas vabakutseline blogija

Vabakutselise blogija eduks on luua portfell, mis muudab nad atraktiivseks ettevõtjatele ja ettevõtetele, kes vajavad oma ettevõtte ajaveebi jaoks kirjutatud kvaliteetset sisu. Välja arvatud ghostwritereid, saavad vabakutselised ajaveebiblogijad kasutada oma tööd teiste klientide jaoks hüppelauaks uute klientide saamiseks. Nõudluse suurenedes saavad vabakutselised blogijad sõlmida suuremaid lepinguid ja teenida endale vabakutselisena elatist.

Eduka vabakutselise blogija näide:

Olete valmis oma ajaveebi loomiseks?

Oma isikliku ajaveebi loomine on nii kiire. Kui valite oma ajaveebi nime ja ajaveebiplatvormi, peate valima veebimajutuse pakkuja. Kõigile uutele blogijatele soovitame Bluehostit, ettevõtet, millel on üle 2 miljoni veebisaidi kogu maailmas. Saad a tasuta domeeninimi kui registreerute nendega ja kui teile nende teenused ei meeldi, pakuvad nad a 30-päevane raha tagasi garantii.

Soovitatav tööriist:

Kui olete oma uue ajaveebi käivitanud, peate selle tulevikukindlaks tegema, tagamaks, et teie teel ei esine suuri takistusi. Teie nägemus peab olema pikaajaline. Mis iganes te täna teete, mõjutab see teie Interneti-kohalolu tulevikus.

Järeldus

Need on peamised tüüpi ajaveebid, kuid avastada on veel palju. Samuti on olemas kogukonna ajaveebid, mittetulunduslikud ajaveebid, veebikaamera reaalajas ajaveebid, mängude otseülekande ajaveebid, seadmetüüpi ajaveebid, taskuhäälingusaated, mitmesugused videoblogid ja igat tüüpi segud. Loodetavasti peaksite oma blogimise teekonna alustamiseks saama valida oma tüübi ja käivitada oma ajaveebi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map