Sesli Arama İstatistikleri, Gerçekler ve Trendler (2020)

sesli arama başlığı resmi


Sesli arama hızlı bir şekilde SEO’nun önemli bir parçası haline geldi ve kesinlikle gitmeyecek. Çok sayıda tüketici, çevrimiçi olarak ürün ve hizmetleri aramak için sesli aramayı kullanıyor, çünkü yazmaktan çok daha uygun.

Peki sesli arama tam olarak nedir? Açıkça söylemek gerekirse, kullanıcıların yazmak yerine istedikleri terimleri söyleyerek internette arama yapmalarını sağlayan bir konuşma tanıma teknolojisidir. Amazon Alexa, Apple’ın Siri veya Google sesli arama uygulamasını düşünün – hepsi kullanıcıların cihazlarıyla yalnızca sesle iletişim kurmasına izin verir.

Sesli aramanın arkasındaki teknoloji oldukça karmaşık ve Doğal Dil İşleme’deki (NLP) ilerlemelere dayanırken, sitenizi sesli arama için optimize etmek SEO’nun sadece bir başka yönüdür ve çok fazla zaman harcamamalıdır.

İçeriğinizi sesli arama için optimize ederseniz, web sitenize daha fazla trafik çekecek ve SEO sıralamanızı tamamen yeni bir seviyeye taşıyacaksınız. Herkes henüz kucaklamıyor, bu yüzden rekabet avantajı da kazanacaksınız.

İlginç Sesli Arama İstatistikleri
 • Web taramasının% 30’u 2020’ye kadar ekransız olacak
 • Google’ın sesli arama özelliği 100’den fazla dili destekliyor
 • İngilizce’nin Google’ın sesli aramada% 95 doğruluk oranı vardır
 • Kişilerin% 32’si yazmak yerine günlük olarak sesli arama özelliğini kullanıyor
 • Akıllı hoparlör sahiplerinin% 72’si cihazlarını günlük rutinin bir parçası olarak kullanıyor
 • Kişilerin% 43’ü ses özellikli cihazlarla çevrimiçi alışveriş yapıyor
 • Dünyada 200 milyondan fazla akıllı hoparlör var
 • Akıllı hoparlör satışları 2021 yılına kadar tablet satışlarını geçecek
 • Tüketicilerin% 58’i sesli arama kullanarak yerel işletmeleri buluyor

Contents

Trendler

sesli arama trendleri

Gelişen birçok trend sesli aramayı hızlandırıyor ve SEO’yu ve interneti kullanma şeklimizi tamamen dönüştürüyor. Her biri yazdığımızdan çok daha hızlı konuştuğumuz basit bir gerçeğe dayanıyor. Verimlilik için sese dönmemiz çok doğal.

Daha hızlı, daha kolay ve bahsetmemek daha uygun. Özellikle ahizesiz kullanım cihazları giderek daha popüler hale geldiğinde.

Ama hepsi sadece rahatlık ile ilgili değil. Herkesin engelli olanlar da dahil olmak üzere yeni teknolojiye erişimi olmalıdır. Sesli arama, görme bozukluğu olan ve ince motor becerisi olmayan kullanıcıların İnternet’e kolayca erişmesini sağlar. Sesli arama hala başlangıç ​​aşamasında olsa da, hem kolaylık hem de daha iyi erişilebilirlik sunduğunu görünce, popülaritesinin hızla yükselmesi şaşırtıcı değil.

Şimdi, birkaç önemli sesli arama trendine bakalım ve size bant genişliğine atlamanın ve en kısa sürede sesli arama devrimine katılmanın ne kadar önemli olduğunu gösterelim.

1. 2020’de web’e göz atmanın% 30’u yalnızca sesli olarak yapılacaktır

(Kaynak: Gartner.com)

Sesli arama ne sıklıkta yapılır?

Sesli arama istatistikleri, tüm arama motorlarındaki tüm web tarama oturumlarının yaklaşık üçte birinin 2020 yılına kadar tamamen ekransız olacağını gösteriyor.

Bu başlangıçta gerçekçi görünmese de, kaç kişinin zaten Amazon Alexa, Siri veya Google sesli asistan kullandığını düşünün. Hepimiz hem evlerimizde hem de dışarıda olduğumuzda her gün ekransız aramalara güveniyoruz.

Bu sesli arama trendleri yalnızca devam etmekle yükümlü.

Doğal Dil İşlemenin arkasındaki ilerlemeler ve teknolojinin daha fazla kullanılabilirliği sayesinde sesli aramalar yalnızca daha popüler hale gelebilir. AI da bu konuda önemli bir rol oynamaktadır. Yapay zeka kullanımı ile sanal asistanların, son tüketicilere hitap eden kendi benzersiz kişilikleri olabilir. Esprili, esprili, alaycı bile olabilirler, bu da kullanıcıları sadece onlarla daha fazla etkileşim kurmaya teşvik eder, hem sanal asistanlara hem de sesli aramalara neden olur. Bu nedenle, tahmin web taramasının% 30’unun 2020 sonuna kadar sesli olarak gerçekleştirilmesine rağmen, yüzde muhtemelen çok daha yüksektir.

2. Tüketicilerin% 48’i genel arama sorguları için ses teknolojisini kullanıyor

(Kaynak: Searchengineland.com)

Searchengineland’a göre, kullanıcıların neredeyse yarısı, genel sorulara çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde cevap bulmak için sesli arama teknolojisini kullanıyor. Belirtildiği gibi, konuşma genellikle yazmaktan çok daha hızlıdır, bu nedenle bu eğilim beklenmelidir. Kullanıcılar hareket halindeyken veya sınırlı bir zamanları olduğunda, hızlı ve basit yanıtlar için sesli aramalara yönelir.

Evde birçok kullanıcı, örneğin, çevrimiçi yemek tarifleri aramak gibi. Bir tarifi takip ettiğinizde ve ölçü birimleri olarak gramlarla karşılaştığınızda, gramları fincanlara veya onslara dönüştürmek için ahizesiz bir sesli arama kullanmak hızlı, kolay ve kullanışlıdır.

Ancak, incelenmesi ve incelenmesi gereken daha ciddi konular söz konusu olduğunda, birçok kullanıcı bilgileri manuel olarak arayacaktır. Bu onlara bilgileri okuma ve yeniden okuma, iyice anlama ve gerekli dikkati gösterme şansı verir..

3. Kişilerin% 27’si mobil sesli arama kullanıyor

(Kaynak: DBSwebsite.com)

Google’a göre, küresel internet topluluğunun yaklaşık üçte biri mobil cihazlarında sesli arama kullanıyor.

4. Akıllı telefon kullanıcılarının% 50’sinden fazlası artık sesli aramayı kullanıyor

(Kaynak: Comscore.com)

2020’de, tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğu sesli arama teknolojisini kullanıyor.

5. Google konuşma tanıma özelliği artık 100’den fazla dili destekliyor

(Kaynak: Google.com)

Google sesli arama kaç dili tanır

Google, mobil kullanıcılara yerel ses girişi sağlamaya devam ediyor ve dünya çapında çok sayıda mobil kullanıcının kendi dillerinde sesli arama kullanmasını sağlıyor.

Google şu anda 120’den fazla dilde ve bunların varyantlarında ses tanımayı kullanmaktadır. Sesli arama daha popüler hale geldikçe, bu listenin katlanarak artmasını bekleyebiliriz. Google’ın konuşma tanıma özelliği makine öğrenim teknolojisi tarafından desteklenmektedir, yani sesli aramalara ne kadar çok kullanıcı güvenirse sonuçlar o kadar doğru olur. Konuşma tanıma şu anda İngilizce dilinde en güvenilir olanıdır, ancak teknoloji ilerlemektedir ve Google diğer dilleri de anlamada yavaş yavaş daha iyi hale gelmektedir..

120’den fazla dilden kullanıcılar, sesli komutları etkinleştirmek, sesi kopyalamak, metin sonuçlarını yayınlamak, format dili ve daha fazlasını yapmak için Google’ın konuşma tanıma teknolojisini kullanabilir.

6. İngilizce’nin Google’ın sesli aramada% 95 doğruluk oranı vardır

(Kaynak: StrategyAnalytics.com)

Google’ın konuşma tanıma teknolojisi birden çok dili desteklese de, her zaman çok doğru sonuçlar sağlamaz. Google’da sesli arama kullanıcıları İngilizce arama yaptıklarında en doğru sonuçları alırlar.

7. Sesli arama sonucu sayfası yüklemek için 4,6 saniye gerekir

(Kaynak: Backlinko.com)

Sesli arama sonucu sayfaları, yüklenmesi yaklaşık 8,8 saniye süren ortalama sayfanın aksine, çok daha hızlı yüklenir. Bu, sesli arama sonucu sayfalarının% 52 daha hızlı yüklendiği anlamına gelir.

8. Tüketicilerin% 32’si bir arama sorgusu yazmak için sesi tercih ediyor

(Kaynak: PwC.com)

Tüketicilerin neredeyse üçte biri, yazdıkları arama sorgularını yürütmek için her gün ses teknolojisini kullanıyor. Bu yine kolaylık ve basitliğe dayanmaktadır. Aramaları hızlı, basit ve doğru yanıtlar gerektirdiği sürece, çok sayıda kullanıcı zamandan tasarruf edebildikleri ve çoklu görevleri kolaylaştırabilecekleri sesli aramalara güvenir.

Bu özellikle yeni teknolojilere daha hızlı adapte olan genç tüketiciler için geçerlidir. Bununla birlikte ilginç olan, genç tüketicilerin sesli arama teknolojisini benimsemekten çok daha hızlı olmasına rağmen, ağır kullanıcılar olarak kabul edilmemesidir..

Sesli arama eğilimleri, kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun yalnızca evdeyken sesli aramaya güvendiklerini, sesli yardımcılarıyla konuşurken daha fazla gizliliğe sahip olduklarını göstermektedir. Genç kullanıcılar genellikle evde daha az zaman harcadığından, günlük sesli aramalara güvenme olasılıkları daha düşüktür.

Bu nedenle, çoğu kullanıcı sesli yardımcı cihazların kullanımının kolaylığından ve basitliğinden yararlansa da, sesli arama, hem evde hem de genel olarak tercih edilen arama yöntemi haline gelmeden önce gitmenin bir yoluna sahiptir..

9. Tüketicilerin% 29’u hızlı soru sormak için sesli yardımcılardan yararlanıyor

(Kaynak: PwC.com)

Sesle arama, hızlı soruların cevaplarını aramak için her gün kullanan birçok tüketicinin tercih ettiği seçimdir.

10. Kullanıcıların% 35’i hava durumunu ve haberleri kontrol etmek için sesli yardımcılar kullanıyor

(Kaynak: PwC.com)

İnsanların% 35’i haber yardımcılarını takip ediyor ve hava durumu yardımcılarını kullanarak hava durumunu kontrol ediyor. % 15 bunu eski moda bir şekilde yapmayı tercih ediyor.

11. Aylık tüketicilerin% 54’ü navigasyon ve trafik için ses kullanıyor

(Kaynak: PwC.com)

Sesli asistanlar tüketicilerin% 19’una (günlük) ve tüketicilerin% 54’üne (aylık) trafikte gezinme veya kontrol etme konusunda yardımcı olur.

12. Tüketicilerin% 40’ı her ay bir şeyler sipariş etmek veya satın almak için ses kullanıyor

(Kaynak: PwC.com)

Voice assistant cihazları, insanların sadece% 10’unu günlük olarak satın almalarına yardımcı olur. Tüketicilerin% 50’si bunu bir sesli asistan kullanarak asla yapmıyor.

13. Alışveriş yapanların% 82’si, herhangi bir şey satın almadan önce çevrimiçi ürün veya hizmetleri araştırıyor

(Kaynak: Thinkwithgoogle.com)

Hemen hemen her müşteri bir satın alma işlemi yapmadan önce çevrimiçi araştırmalar yapar.

14. Ses özellikli cihaz sahiplerinin% 43’ü cihazlarını çevrimiçi alışveriş için kullanıyor

(Kaynak: Narvar.com)

Ses özellikli çevrimiçi satın alma işlemleri

Sesle etkinleşen bir cihaza sahip olan kişilerin neredeyse yarısı bu cihazı çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanır. Ancak birçok kullanıcı hala şüpheci ve bu nedenle çevrimiçi alışveriş için sesli arama kullanırken çok dikkatli.

Bunun başlıca nedeni, çevrimiçi alışverişin genellikle kullanıcıların daha fazla zaman ve çaba harcamasını gerektirmesidir. Sipariş ettikleri öğeleri incelemeleri, incelemeleri aramaları, fiyatları karşılaştırmaları ve daha fazlası gerekir. Bu karmaşık bir etkinlik ve birçoğu sesli arama özelliklerinin tam olarak farkında değil.

Bu nedenle, sesli yardımcı cihazlarını çevrimiçi alışveriş için kullananlar daha ucuz ve daha yaygın ürünler için bunu yaparlar. Yemek, yiyecek, tuvalet kağıdı, kitap ve benzeri ürünleri sipariş etmek için sesli aramayı kullanırlar. Aynı zamanda, giyim alışverişi, seyahat rezervasyonları ve daha hassas ve pahalı ürünler için çevrimiçi olarak manuel aramalara yöneliyorlar..

15. 5 yetişkinden 2’si günde bir kez sesli arama yapar

(Kaynak: Edit.co.uk)

Edit’e göre, birçok kişi günde sadece bir kez sesli aramayı kullanıyor.

16. 16-24 yaş arasındaki genç yetişkinlerin% 25’i mobil sesli arama özelliğini kullanıyor

(Kaynak: Globalwebindex.com)

16-24 yaş arasındaki genç yetişkinler (% 25), mobil cihazlarda aylık 55-64 yaş grubundaki tüketicilere göre sesli arama özelliğini kullanmaktadır (% 9).

17. Erkekler, kadınlardan daha fazla aylık sesli arama kullanıcısı oluşturur

(Kaynak: Socialmediatoday.com)

Sesli arama istatistikleri, 2018’de erkekler ve kadınlar aylık sesli aramanın sırasıyla şöyle göründüğünü göstermektedir:% 66’ya karşı% 55 (akıllı telefon),% 53’e karşı% 30 (masaüstü / dizüstü bilgisayar),% 49’a karşı% 31 (tablet) ve 46% vs 26% (akıllı hoparlör).

gelecek

sesli arama geleceği

Dünyanın her yerinde sesli arama etrafında büyük bir vızıltı var ve küresel sesli arama pazarı sadece büyümeye devam edecek. Özellikle akıllı hoparlörler dünyayı ele geçirdiğinde yavaşlama yok.

Sesli asistanlar ilk önce akıllı telefonlar arasında popüler hale gelirken, onları bir sonraki seviyeye taşıyan ve sesli arama trendlerini ileriye taşıyan sesle aktive edilen hoparlörler. Akıllı hoparlörler pazara nispeten yeni gelenler, ancak benimsenmeleri şaşırtıcı derecede hızlıydı. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın evlerinde akıllı hoparlörler var ve ilk başta eğlence amaçlı (eğlenceli sorular sormak gibi) kullanılırken, şimdi çok daha pratikler.

Sesli arama istatistikleri, kullanıcıların çoğunun şu anda müzik çalma ve hava durumu tahminlerini kontrol etme gibi daha basit etkinlikler için akıllı hoparlörlere güvendiğini gösteriyor, ancak genel sesli arama giderek daha yaygın hale geliyor.

Sesli arama büyümesi için geleceğin neler olduğunu görelim.

18. Sesle etkinleşen hoparlör alıcıları 2020’de 25,6 milyonu aşacak

(Kaynak: Financesonline.com)

Kaç kişi akıllı hoparlör satın alıyor

Sesle etkinleştirilen hoparlörlerin alıcı sayısının artmaya devam ettiği tahmin edilmektedir. 2020 yılı sonunda satışlarının 25,6 milyonu aşması bekleniyor.

Şu anda, Amazon Yankı Pazar payının üçte ikisini elinde tutan piyasaya hakim. Akıllı hoparlör ve ev asistanı Google evi ikinci sırada yer alırken, Apple HomePod üçüncü olarak geliyor. Birçok kullanıcının evlerinde birden fazla akıllı hoparlör markası vardır, çünkü her biri farklı bir akıllı hoparlörle uyumlu olan farklı markalardan başka elektronik cihazlara sahip oldukları için.

Markadan bağımsız olarak, akıllı hoparlörler dünyadaki evlerde giderek daha popüler olacak. Bu da günlük sesli arama sayısını artıracak ve dijital pazarlamacıların sesli arama SEO’suna odaklanmalarını gerektirecektir..

19. ABD vatandaşlarının% 16’sının sesli bir konuşmacısı var

(Kaynak: NPR.org)

ABD’deki akıllı hoparlör kullanıcılarının sayısı hızla artıyor. 2018’de 6 ABD vatandaşından 1’inde (% 16) ses özellikli bir konuşmacı vardı, bu da 2017’de olduğundan% 128 daha fazla kullanıcı.

20. ABD’deki hanelerin% 24’ü akıllı konuşmacıya sahip

(Kaynak: DBSwebsite.com)

ABD’de akıllı konuşmacıların hanehalkı mülkiyeti artıyor. 2018’de ABD’deki 4 haneden 1’inde (% 24) akıllı bir konuşmacı vardı. O zaman, her 10 haneden 4’ü birden fazla akıllı konuşmacıya sahipti.

21. Akıllı hoparlör pazarının 2024 yılına kadar 30 milyar doları aşması bekleniyor

(Kaynak: Gminsights.com)

Pazarın 2024 yılına kadar üstel büyümeye ulaşması ve diğer birkaç elektronik ürünün ulaşmayı başardığı satışları aşması bekleniyor..

22. Akıllı hoparlör sahiplerinin% 19’u sanal asistanlarını çevrimiçi alışveriş için kullandı

(Kaynak: Walkersands.com)

Tüketicilerin% 19’u Amazon Echo gibi akıllı ev arama asistanlarını çevrimiçi alışveriş için zaten kullandılar,% 33’ü aşağıdaki kıyafeti planlıyor.

23. ABD, ünitelerin% 42.2’si ile akıllı hoparlörlerin benimsenmesinde küresel lider konumundadır

(Kaynak: Canalys.com)

Dünya çapında 2019 yılında kurulan 200 milyondan fazla ünitenin ABD’si, dünyanın en büyük akıllı hoparlör kurulu üssü olan ünitelerin% 42.2’sini oluşturuyor.

24. Akıllı hoparlörler 2021 yılına kadar tablet sayısını geçecek

(Kaynak: Canalys.com)

Akıllı hoparlörler sayıca fazla tablet

Tablet satışları biraz düşüyor, bu da akıllı hoparlörlerin onları aşmasını kolaylaştırıyor. Akıllı hoparlörlerin 2021 yılına kadar tabletleri geçmesi bekleniyor.

Sesle aktive edilen hoparlörlerin benimsenmesi, ABD gibi ülkelerde en büyük olandır; 4 haneden 1’inde zaten böyle bir cihaz vardır. Ancak, Çin gibi Asya ülkelerinde yükselen orta sınıf ve yeni teknolojiye artan ilgi, Google ve Amazon’un orada bulunmamasına rağmen akıllı hoparlörlerin satışını artırıyor.

Bunun aksine, sesli asistanlar ve sesli arama uygulamaları her iki cihazda da mevcut olmasına rağmen, tabletlerin ve hatta geleneksel PC’lerin satışları dünya çapında düşüş gösteriyor.

25. Hanelerin% 55’i 2022 yılına kadar akıllı hoparlör kullanacak

(Kaynak: PRNewswire.com)

Akıllı hoparlörlerin artan kullanımı, sesli alışveriş pazarının büyümesini teşvik ediyor. 2018’de hanelerin sadece% 13’ünde akıllı konuşmacılar vardı.

Ayrıntılı Bilgiler

Sesli arama özellikleri

Akıllı hoparlörler artık çok öfkeleniyor, ancak sesle etkinleştirilen diğer cihazlar çok geride kalmıyor. Kullanıcılar çevrimiçi olarak marka aramak için günlük veya daha sık kullanıyor.

Özellikle yerel işletmeleri keşfetmek için sesli aramayı kullanıyorlar, bu nedenle sitenizi sesli arama için optimize etmek çok önemlidir. Görünürlüğünüzü artırır ve arama motorlarındaki sıralamanızı önemli ölçüde etkileyebilir, böylece tıklama oranlarınızı artırır ve daha fazla potansiyel müşteri oluşturmanıza yardımcı olur. Sesle etkinleştirilen hoparlörlerin ve sesli arama yardımcılarının sayısı arttıkça ve Doğal Dil İşleme, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi’ndeki ilerlemeler sayesinde sesli arama her zamankinden daha popüler hale gelecek ve sesli arama optimizasyonunu her işletmenin başarısı için çok önemli hale getirecektir..

Bu yüzden, trend hakkında net bir fikir edinmek için ayrıntılara girelim ve işinizi ileriye taşımak için sesli aramayı nasıl kullanabileceğinizi görelim.

26.400 milyon cihaz artık Google Asistan’ı destekliyor

(Kaynak: Voicebot.ai)

Sesli arama istatistiklerine göre, Google Asistan, 400 milyondan fazla cihazla küresel erişimini büyük ölçüde genişletti ve sesli asistanı kurulu üssü gezegenin en büyüğü haline getirdi.

27. Dünyada bulunan tüm akıllı hoparlörlerin% 94’ü Google ve Amazon’dan geliyor

(Kaynak: Techrepublic.com)

Techrepublic’e göre, Google ve Amazon şu anda kullanılabilen sesle etkinleştirilen neredeyse tüm hoparlörleri sağlıyor.

28. Google Ana Sayfa, sesli arama cevapları verirken% 81 oranında doğruluğa sahiptir

(Kaynak: Loupventures.com)

Sesli arama istatistiklerinin gösterdiği Google Home, sesli arama sorgularını doğru bir şekilde (% 81 doğruluk) ve ardından Amazon Echo (% 64), Harman Kardon Invoke (% 57) ve Apple HomePod (% 52.3).

29. Tüm Windows 10 görev çubuğu aramalarının% 25’i ses tabanlıdır

(Kaynak: Twitter.com)

Microsoft’taki Global Engagement Kıdemli Yöneticisi Purna Virji’ye göre, Windows 10 görev çubuğundaki aramaların dörtte biri ses tabanlıdır.

30. Kullanıcıların% 93’ü sesli yardımcılarından memnun olduğunu bildirdi

(Kaynak: PwC.com)

İnsanlar genellikle ses özellikli dijital yardımcılarından memnun olurlar. Minimum kriterleri arasında doğruluk (% 73), zamandan tasarruf (% 59) ve hayatlarını kolaylaştırmak (% 55) bulunmaktadır..

31. Ortalama bir Google sesli arama sonucu yalnızca 29 kelime içeriyor

(Kaynak: Backlinko.com)

10.000 Google Ana Sayfa arama sonucunu analiz ettikten sonra Backlinko, Google’daki sesli arama sonuçlarının genellikle kısa ve özlü olduğunu tespit etti.

32. Sesli aramaların% 20’si 25 anahtar kelimeden oluşan bir kombinasyon içeriyor

(Kaynak: seoClarity.net)

Çevrimiçi sesli aramaların beşte birinden fazlası yalnızca 25 yaygın anahtar kelime içerir. En yaygın olanı “nasıl”, “ne”, “en iyi” ve “kolay”.

33. ABD’deki tüketicilerin% 58’i ses teknolojisini kullanan yerel işletmeleri aradı

(Kaynak: Brightlocal.com)

ABD’li tüketicilerin yarısından fazlası yerel işletme sesli arama gerçekleştirdi.

34. akıllı hoparlör sahiplerinin% 76’sı haftada en az bir kez yerel sesli arama kullanıyor

(Kaynak: Brightlocal.com)

Akıllı hoparlör kullanıcılarının çoğunluğu yerel işletmeleri haftalık olarak sesli olarak arar, kullanıcıların% 46’sı aynı günü yapar.

35. Yerel işletme sesli aramalarının% 51’i restoran ve kafelerdir

(Kaynak: Brightlocal.com)

Tüketicilerin% 51’i restoran ve kafeleri bulmak için yerel sesli aramayı kullanıyor, bunu marketler (% 41), yiyecek dağıtımı (% 35), giyim mağazaları (% 32) ve oteller veya B&B (% 30) takip ediyor.

36. Dijital ses reklamcılığı işletmeler için bir sonraki büyük şey olabilir

(Kaynak: Choozle.com)

Dijital ses reklamcılığı

Ses teknolojisi, tüketicileri ekran süresini azaltmaya yönlendirdiği için, dijital ses reklamcılığının yükselmesi için birçok fırsat yaratıyor.

37. Mobil kullanıcıların sesli arama kullanmaları 3 kat daha fazla

(Kaynak: Searchenginewatch.com)

Mobil cihazlarda metin tabanlı yerel aramalardan daha fazla ses tabanlı var. Yerel arama yaparken, mobil kullanıcıların sesli arama kullanma olasılıklarını arama sorgularını yazmaktan üç kat daha fazladır.

Sonuç

Bu sesli arama istatistiklerinin tümü, sesli aramanın yakında, hiçbir zaman, hiçbir zaman, hiçbir yere gitmediğini açıkça göstermektedir. Daha fazla ve daha akıllı cihazlar pazara vurmaya devam edecek ve sesli aramayı mutlak bir esinti haline getirecektir. Bu, daha fazla insanın bu yararlı özellikten yararlanacağı ve küresel pazar büyümesini daha fazla etkileyeceği anlamına gelir.

İçeriğinizi sesli arama için optimize etmeye başladınız mı? Şimdi tam zamanı! Optimize etmeye ne kadar erken başlarsanız, fantastik avantajları o kadar çabuk elde edebilirsiniz. Bu önemli sesli arama istatistiklerini akılda tutarak başlayın ve sesli aramanın tüm gücünden yararlanın!

Kaynaklar:

https://www.comscore.com/Insights/Presentations-and-Whitepapers/2017/The-Future-of-Voice-From-Smartphones-to-Smart-Speakers-to-Smart-Homes
https://www.gartner.com/en/newsroom/id/3482177
https://searchengineland.com/nine-voice-search-stats-to-close-out-2019-326884
https://www.dbswebsite.com/blog/trends-in-voice-search/
https://econsultancy.com/the-future-of-voice-search-2020-and-beyond/
https://www.blog.google/products/search/type-less-talk-more/
https://www.strategyanalytics.com/access-services/devices/connected-home/smart-speakers-and-screens/market-data/report-detail/global-smart-speaker-vendor-os-shipment-and- yüklü-baz-pazar payı-bölge-q3-2018
https://backlinko.com/voice-search-seo-study
https://www.technavio.com/report/global-voice-recognition-biometrics-market-2015-2019
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/near-me-searches/
https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/consumer-intelligence-series/voice-assistants.html
https://www.searchenginewatch.com/2020/01/03/voice-search-impact-seo-in-2020/
https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/voice-assistance-consumer-experience/
https://blog.globalwebindex.com/trends/voice-search-commerce/
https://financesonline.com/voice-search-statistics/
https://cta.tech/Research-Standards/Reports-Studies/Studies/Supplements/Holiday-Forecast-2018.aspx
https://www.npr.org/about-npr/577007267/jan-2018-smart-audio-report
https://voicebot.ai/2019/07/09/new-data-on-voice-assistant-seo-is-a-wake-up-call-for-brands/
https://geomarketing.com/what-do-people-use-smart-speakers-for
https://www.dialogtech.com/blog/voice-search-statistics/
https://www.emarketer.com/Article/Alexa-Say-What-Voice-Enabled-Speaker-Usage-Grow-Nearly-130-This-Year/1015812?mc_cid=da020f88d1&mc_eid=31cb543a39
https://see.narvar.com/Connecting-with-Shoppers-Report.html?utm_source=press&utm_medium=pressrelease
https://edit.co.uk/blog/locationworld-2016/
https://blog.globalwebindex.com/chart-of-the-day/1-in-5-using-voice-search-on-mobile/
https://www.walkersands.com/walker-sands-2017-future-of-retail-report-the-rise-of-the-connected-consumer/
https://www.socialmediatoday.com/news/106-fascinating-voice-search-facts-infographic/527108/
https://www.gminsights.com/pressrelease/smart-speaker-market
https://www.walkersands.com/resources/the-future-of-retail-2019/
https://www.canalys.com/static/press_release/2019/Canalys-pr20190415Global-smart-speaker-installed-base-to-top-200-million-by-end-of-2019.pdf
https://www.prnewswire.com/news-releases/voice-shopping-set-to-jump-to-40-billion-by-2022-rising-from-2-billion-today-300605596.html
https://quoracreative.com/article/voice-search-statistics-trends
https://voicebot.ai/2018/01/06/google-assistant-now-available-400-million-devices/
https://www.techrepublic.com/article/94-of-smart-speakers-used-today-are-from-amazon-or-google/
https://loupventures.com/we-ran-homepod-through-the-smart-speaker-gauntlet/
https://twitter.com/purnavirji
https://www.seoclarity.net/next-generation-search-voice-17099/
https://www.thinkwithgoogle.com/search/#?query=voice%20search&current_source=data_points&page=0,0&sort_field=date&limit=12&locale=en-us
https://www.brightlocal.com/research/voice-search-for-local-business-study/
https://www.searchenginewatch.com/2013/09/26/how-will-voice-search-change-seo-for-local-stores-global-enterprises/
http://www.biakelsey.com/biakelsey-estimates-click-call-influences-1-trillion-u-s-consumer-spending/
https://www.dialogtech.com/blog/forrester-study-phone-calls/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map