İnsanlar Neden Blog Yapıyor? Bloglamanın 15 Faydası

Bilgi-Blogging-2_What-is-a-blogging-platform


Bloglar ve bloglar başladığında, asıl amaç bireylerin çevrimiçi bir dergiye benzer şekilde kişisel yaşamlarını çevrimiçi olarak paylaşmalarıydı. Son on yılda, blog oluşturma daha kişisel ve daha profesyonel hedeflere sahip olmaktan çıktı. Sadece arkadaşlarına ve ailelerine blog yazan bireyler yerine, bloglama, kişisel markalarını ve işlerini tanıtmak için halk için bloglama yapan profesyonelleri kapsayacak şekilde başladı. Bu yazıda, insanların bloglamaya başlamayı seçmelerinin tipik nedenlerine ve yararlarına bakacağız.

İnsanların blog yazmasının nedenleri

neden insanlar blog yazıyor

Tutkularını paylaşmak için

Bir şey hakkında tutkulu olduğunuzda, onu dünyayla paylaşmak istersiniz. İster balık tutma, ister fotoğrafçılık, ister pazarlama için bir tutku olsun, blog yazmak bu tutkuyu paylaşmak için mükemmel bir yoldur. Tutkulu olduğunuz bir şey hakkında blog yazdığınızda, dünyanın dört bir yanında dilinizi konuşan ve aynı tutkulara sahip olanlarla bağlantı kurma kapısını açar..

Başkalarını eğitmek

Öğretmeyi seven biriyseniz blogging, uzmanlık alanlarınızla ilgilenen kişilere öğretmek için bir platform olabilir. Bloglama ile sadece başkalarına öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda kendinize konu hakkında daha fazla bilgi vereceksiniz. Öğreneceksiniz, çünkü her zaman okuyucularınıza öğretmek için daha fazla şey arayacaksınız. Bloglama yoluyla öğretim, doğal olarak çevrimiçi bilgi ürünleri oluşturarak para kazanmaya yol açabilir.

Pozlama kazanmak için

Blog yazan işletme sahipleri, işletmeleri için gösterimi çeşitli şekillerde artırır. Web siteniz için düzenli olarak blog içeriği oluşturmak, Google’a dizine eklenecek yeni bir şey verir, böylece web sitesinin arama sonuçlarında görünürlüğü. Sektörünüzdeki diğer yayınlar için blog içeriği oluşturmak, yeni ve alakalı kitlelere sizi ve işletmenizi keşfetme fırsatı verir. Bu pozlama, olası satışlara ve müşterilere dönüştürebileceğiniz daha fazla trafik sağlar.

Yetki oluşturmak

Endüstrilerindeki etkinliklerde konuşmak veya yazar olmak isteyenler için blog oluşturma, otorite oluşturmak için kullanabileceğiniz bir platformdur. Hakkında en bilgili olduğunuz niş hakkında blog yazarken, insanlar sizi bu nişte bir otorite olarak tanımaya başlayacaktır. Bu tanıma röportajlara, podcast’lere ve nihayetinde konuşma davetlerine ve kitap yayınlama sözleşmelerine yol açacaktır.

Arama Motorlarında sıralama

Daha önce de belirtildiği gibi, blogunuz Google’a düzenli olarak dizine eklenecek yeni içerikler verir. Her içerik parçasını aşağıdakileri yapmak için kullanabilirsiniz: belirli anahtar kelimeler için sıralama hedef kitlenizi web sitenize çekecektir. İşletmeler için, statik web sayfaları ve blog yayınlarının bir kombinasyonu, ticari anahtar kelimeleri (müşterileri çekenler) ve ticari olmayan anahtar kelimeleri (bilgi arayanları çekenler) hedeflemelerine olanak tanır. Her iki kitle – müşteriler ve bilgi arayanlar – yeni işlere yol açabilir.

Paylaşılacak içeriğe sahip olmak

Sosyal medya kitleleri, blog yayınlarına reklam veya satış sayfalarından daha açıktır ve benzer şekilde blog yayınlarını bağlantılarıyla reklam veya satış sayfalarından paylaşma olasılıkları daha yüksektir. Blog içeriği oluşturarak, sosyal medya profillerinizde paylaşmak için kendinize daha fazlasını verirsiniz ve ziyaretçilerinize web sitenizi ziyaret ettiklerinde paylaşacakları bir şey verirsiniz. İçeriğinizin sosyal paylaşımı, hedef kitlenize daha fazla maruz kalmanızı sağlayacak ve daha fazla gelen trafiğe yol açacaktır.

Blog gönderileri ayrıca işletmenizi tanıtmak için satış dışı bir yol sunar. Birisi sosyal ağda bir şey yapmayı isterse, bir blog gönderisiyle kolayca yanıt verebilirsiniz. Ürünleriniz veya hizmetleriniz için bir satış sayfasıyla yanıt vermekten farklı olarak, bir blog postasıyla yanıt vermek yararlı olarak görülür ve özellikle her birinin sonunda iyi bir harekete geçirici mesaj eklerseniz kişiyi ürün ve hizmetlerinize yönlendirir. gönderilerinizin.

Bloglamanın hayatınıza nasıl fayda sağlayacağı aşağıda açıklanmıştır

bloglamanın faydaları

Bildiğiniz gibi, bloglama son 10-15 yıldır birçok insana ve şirkete yardımcı oluyor. Yirmi yıl önce bloglamanın neredeyse hiç olmadığı doğrudur. Bugün dünyanın her yerinde milyonlarca blog çevrimiçi!

Ancak yine de insanları bloglamanın yararları konusunda ikna etmeye çalışırken heyecanlanıyoruz. Çevrimiçi para kazanmak birincil hedef olmasa bile, blog başka birçok şekilde yardımcı olabilir. Blogcuların aldığı tüm bonuslara bakalım.

1. Çevrimiçi kimliğinizi yönetebilir ve güven oluşturabilirsiniz

Hem insanlar hem de işletmeler bilgilerini çevrimiçi olarak yayınlarlar. Birisi adınızı aradığında ne olur? Blogların avantajlarından biri, çevrimiçi kimliğinizi oluşturmanıza ve kontrol etmenize izin vermesidir.

Sosyal ağ profillerinin yanı sıra, adınızı arayan kişiler blogunuzu veya yazar sayfanızı diğer bloglarda bulabilir. Bu bilgiler, çalışmanızı okuyarak insanların sizi daha iyi tanımasına yardımcı olacaktır..

2. Yeni şeyler öğreneceksiniz

Başkalarına sadece blog yazarken öğretmezsiniz. Siz de öğrenirsiniz. İlk başta nişiniz hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz çünkü kendini geliştir başkalarına öğretmek. Ayrıca, ne yazarsanız yazın çevrimiçi pazarlama gibi diğer alanlar hakkında çok şey öğreneceksiniz..

İster beğenin ister beğenmeyin, blogunuza gelen trafiği artırmak için ihtiyacınız olan belirli bir pazarlama bilgisi vardır. E-posta pazarlama, arama motoru pazarlaması ve sosyal medya pazarlama bilginiz artmaya devam edecek.

3. Yazma becerilerinizi geliştireceksiniz

Ne kadar çok şey yaparsanız, o yetenekte o kadar iyi olursunuz. Yazmak bir istisna değildir. Yazmaya çalışmak için yola çıkmasanız bile, yazdığınız yazı daha çok geliştirir. Dilbilgisi denetleyicisi araçlarına bile yatırım yapabilirsiniz. Grammarly, yazarken yazma temelleri, noktalama işaretleri, yazım denetimi, cümle yapısı ve stil konusunda size yardımcı olmak için.

Podcast’ler ve video blogcular gibi yazılı içeriğe odaklanmayanlarınız bile bloglama yoluyla yazma becerilerini geliştirecektir. Nasıl? Kendi podcast’leriniz ve videolarınız için açıklamalar yazmanız gerekecektir. Ayrıca, yayınladığınız podcast’lerin ve videoların yorumlarında blog abonelerinizle etkileşime girmeniz gerekecek.

4. Yeni bir dilde yetkin olabilirsiniz

Öğrenme ve becerilerinizi geliştirmekten bahsetmişken, ikinci bir dil öğrenmek istiyorsanız, bloglama gitmek için bir yoldur. Anadili olmayan bir dilde blog yazanlarınız bu dilde daha yetkin hale gelecektir.

Yorumlar ve sosyal medya etkileşimi yoluyla yeni dili konuşan başkalarıyla etkileşim kurma şansınız olacak. Yalnızca bu dilde daha iyi yazacaksınız, aynı zamanda sesli veya görüntülü görüşmelere katılmaya davet edildiğinde daha iyi konuşmaya başlayabilirsiniz.

5. teknik bilgi alabilirsiniz

İsteseniz de istemeseniz de, yeni kelimeler öğreneceksiniz. Ayrıca, bir blog oluşturma ve geliştirme sürecinde teknoloji ile ilgili sistemler, araçlar ve yöntemler.

Bunun programlama dilleri veya profesyonel web tasarımı uzmanlığı olması gerekmez. Bugünlerde internet kullanıcıları için yeni yarı otomatik araçlar ve süreçler mevcut. Çevrimiçi bilgileri okuyarak veya video eğitimlerini izleyerek bunları nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

6. Yeni insanlarla bağlantı kuracaksınız

Bloglamanın en büyük avantajlarından biri başkalarıyla bağlantı kurmaktır. Sadece sosyal ağlarda veya e-posta listelerinde takipçileri büyütmekle kalmazsınız. Gerçek ilişkiler kurarsınız. Başka türlü tanışmayacağınız insanlarla arkadaş olursunuz.

Birçok insanı şaşırtan bir şey, bloglama yoluyla bir hayran kitlesi geliştirmeleridir. Sektörünüzdeki etkinliklere katılırsanız, hiç tanışmadığınız kişiler tarafından tanınırsınız. Yaptığınız tüm harika işler için size teşekkür edecekler. Özellikle bloglama yolculuğunuzun başında tanıştığınız kişiler. Onlarla ilişkinizi geliştirmeye devam ederseniz, en sadık hayranlarınız olacaklar.

7. Bir uzman ilan edeceksiniz

Gerçek uzmanların kendilerine asla uzman demeleri gerekmez. Diğerleri sizin için yapacak. Nişinizde tanınır hale geldikçe, uzman ipuçlarını veya tavsiyelerini derleyen röportajlara ve blog yayınlarına katılmaya davet edileceksiniz. Sonuncusu sizi nişinizdeki diğer uzmanların şirketine sokacak ve daha sık bir uzman olarak etiketlenmenize yardımcı olacak.

Uzmanlık kazanmanın anahtarlarından biri her zaman yardımcı olmaktır. Ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunmaya başlamak istemezken, mümkün olduğunca çok kişiye küçük yollarla yardım etmek istersiniz. Burada bir soruyu yanıtladığınızda, daha fazla insan size saygı gösterecektir.

8. Konuşmaya davet edileceksiniz

Nişinizde uzman olarak tanındıktan sonraki adım, ilgili endüstri etkinliklerinde konuşmaya davet ediliyor. Bir konuk panelinde oturmak için davetiyelerle başlayabilir veya oturumunuzu düzenlemeye yönelik açık istekler olabilir.

Konuşma, nişinizde uzman olarak itibarınızı artırmaya devam etmenize yardımcı olabilir. Popüler etkinliklerde konuştuğunuzu söyleyebileceğiniz zaman güvenilirlik kazanırsınız. Para kazanmanın daha fazla yolunu arayanlar için, konuşma etkileşimleri için ücret almaya başlayabilirsiniz.

9. Yazar olabilirsiniz

Blogunuz portföyünüzdür. İlginç öngörülere, sıra dışı yazma becerilerine ve geniş kitlelere sahip olan blog yazarları, yayınlanmış yazar olmak istiyorlarsa bir avantaja sahiptir. En iyi blogcuların çoğu yayınevleri tarafından tanınıyor ve sıklıkla kitap anlaşmaları teklif ediyordu. Diğerleri yazmak istedikleri kitaplar için anlaşmalar yapmak üzere yayın şirketlerine satış konuşması yapabildiler.

Bir yayıncı tarafından fark edilmek istiyorsanız, öncelikle nişinizdeki bir kitapla ilgilenmesi muhtemel yayıncılarla ilgili biraz araştırma yapın. Nişinizde kitap yazan diğer blogculara bakın ve onları kimin yayınladığını görün. Sonra radarlarına ulaşmak için sosyal medyada yayıncı şirketle etkileşime geçmeye başlayın.

10. İş teklifleri alacaksınız

İşle ilgili bir alanda blog yazmak, bir işi indirmenize yardımcı olabilir. Her zaman çekici içerik oluşturabilen çalışanlar arayan içerik pazarlamanın faydalarını tanıyan işletmeler. Nişinizdeki diğer insanlarla ağ kurduğunuzda, muhtemelen açık iş pozisyonları için işe alım yapan insanlarla karşılaşacaksınız..

Bir iş için pazarda iseniz, profesyonellik anahtardır. Blogunuz ve herkese açık sosyal profilleriniz size olumsuz olarak gösterebilecek herhangi bir şey içermemelidir. Bu, sarhoş parti resimlerini veya mevcut işvereninizle ilgili rantları içerir.

11. Yeni bir iş kurabilirsiniz

Bazı durumlarda, bir blog sadece tam zamanlı ve iyi ücretli bir iş haline gelmek için bir hobi olarak başlayabilir. Örneğin, Pat Flynn yarattı Yeşil Sınav Akademisi Mimarlık hakkındaki düşüncelerini ve düşüncelerini paylaşmak için blog. İşinden çıkarıldıktan sonra bloglamayı ciddiye almaya karar verdi. Bu hayatını nasıl değiştirdi?
Blogu gerçek bir işe dönüştü ve ondan geçimini sağlayabildi. Flynn’in hikayesi, blog yazarak başarılı işlere başlayan birçok insandan biri.

12. daha fazla ürün satabilirsiniz

Kendi işletme web sitenizi mi kullanıyorsunuz? Bloglama daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken, okuyucuların ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenmesini sağlayacak içerik oluşturmaktır. İçeriğinizi ideal müşterilerinize tanıtın ve olası satışları yakalamaya ve daha fazla satış gerçekleştirmeye başladığınızı göreceksiniz..

Daha fazla satış yapmak, sunduğunuz ürün ve hizmetler ile bazı satış ortağı teklifleri için geçerlidir. Satış ortağı ürün satışları için aynı kural geçerlidir. Okuyucuların diğer işletmelerin sunabileceği öğelerle etkileşime geçmesine yol açan blog yayınları yazın. Ve onlardan bir komisyon alabilirsin.

13. Hemen geri bildirim alabilirsiniz

Çalıştığınız şirket için kişisel bir blog veya blog çalıştırmanız önemli değildir, bloglama hayranlardan ve müşterilerden geri bildirim almanıza yardımcı olacaktır. Olumsuz ya da olumlu olabilir, ancak kullanıcıların yayınladığınız içerik hakkında ne düşündüğünü bilmek önemlidir.

Bir blog yazarı olarak, içeriği yayınladığınız gün yorumlarınızı okuyabilirsiniz. Bu, neredeyse anında geri bildirim almanıza ve içeriğinizin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili bir fikir edinmenize yardımcı olur.

14. Daha fazla blog oluşturacak veya diğer bloglara yazacaksınız

Çoğu blogcu tek bir blogda durmaz. Nişe özgü bloglarla başlayan bazı blogcular, bloglama sürecinin kendisi hakkında bloglamaya girerler. Diğerleri niş blogları başarılı olduğunda online niş para kazanmak mücadele. Veya çok genelleştirilmiş bloglarla başlayan blogcular, niş bloglara ayrılabilirler.

Yeni bir blog başlatmak istiyorsanız, yeni blogunuzu nasıl başarılı kılacağınızı daha iyi anlayacaksınız. Tüm denemeler ve hatalarla ilk blogunuzda yaşadınız. Bu bilgi, yeni blogunuzu daha kısa sürede başarılı hale getirmenize yardımcı olacaktır. Ve yukarıdaki tüm avantajları tekrar veya daha derinlemesine deneyimlemenize yardımcı olun.

15. Bloglama size özgürlük verebilir

Bloglama size herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda çalışma hakkı verir. Ayrıca, yapmayı sevdiğiniz şeyleri yapma şansınız da var! Ailenizle daha fazla zaman geçirin, spor aktiviteleri yapın ve topluluk geliştirme programlarına katılın.

Seyahat etmeyi seviyorsanız, blog yazmak da dünyanın güzelliğini görmenize yardımcı olur. Tüm bunları bloglamadan mütevazı bir hayatın tadını çıkarırken yapabilirsiniz!

Kendi blogunuzu oluşturmaya hazır mısınız??

Kişisel bir blog oluşturmak çok hızlı bir şekilde yapılabilir. Önce blogunuz için bir ad seçmeniz gerekiyor. Yeni bir blog oluştururken atılacak en önemli adımlardan biri.

Önerilen araç:

Alan adınızı seçtikten sonra bir blog platformu ve bir web barındırma sağlayıcısına karar vermeniz gerekir. Tüm yeni blog yazarları için, kendi kendine barındırılan WordPress.org ve dünya çapında 2 milyondan fazla web sitesine güç veren Bluehost’u öneriyoruz. Alacaksın ücretsiz alan adı onlarla kaydolduğunuzda ve hizmetlerinden hoşlanmıyorsanız, 30 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

Sonuç

Tutkunuzu paylaşmak, başkalarını eğitmek, maruziyet kazanmak, otorite oluşturmak, aramada yer almak veya paylaşmak için içeriğiniz mi var? Öyleyse, yeni blogunuzu başlatmaya hazır olabilirsiniz. Ama bir şeyi hatırlayın, vizyonunuzun uzun vadeli olması gerekir. Bugün ne yaparsanız yapın gelecekte çevrimiçi varlığınızı etkileyecektir. Gördüğünüz gibi, bloglamanın para kazanmanın ötesine geçen çeşitli faydaları var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map