Nişinizde Nasıl Otorite Blogcusu Olunur

Bilgi-Blogging_Authority-blogger


Orada çok farklı blogcular var, bazıları kendilerini ifade etmek ve ihtiyaç duyanlara ilham verici önerilerde bulunmak istiyor, diğerleri bloglarını daha fazla bir şeye dönüştürmek, endüstrilerinde saygın gerçek otoriter blogcular olmak ve vahşi başarıya ulaşmak istiyor.

Bununla birlikte, çok sayıda kişinin kendilerini amatörlerden profesyonellere nasıl dönüştürecekleri hakkında hiçbir fikri yoktur. Kendilerini nişlerinde bir otorite olarak kurmak istiyorlar, ancak seslerini yükseltip duyulmuyor gibi görünüyor.

Çok gürültülü bir dünya, bu yüzden yüksek bir ses elde etmek istiyorsanız, otoriteye sahip olmanız gerekir. Onsuz, sadece fısıldamaya başlarsınız ve kimse söylemek zorunda olduğunuzu gerçekten duyamaz. Yetki sahibi olduğunuzda, güvenilirliğiniz de olur ve kalabalığın arasından sıyrılıp sadakat yaratan kolayca dikkat çekersiniz.

Bunu nasıl başarabilirsiniz? Nişinizde nasıl otorite blogcusu olabilirsiniz? Bir gecede istediğiniz başarıya ulaşmak için kullanabileceğiniz hiçbir gizli formül yoktur, ancak profesyonel bir blogcu olma yolunda size kesinlikle yardımcı olabilecek birkaç denenmiş ve gerçek teknik vardır, bu yüzden onları kontrol etmek için okumaya devam edin.

Nişinizde Yetki Blogcusu Olmak İçin 8 Adım

Güven tesis etmek

Blogunuzun daha fazla dikkat çekmesi için okuyucularınızla güven kurun. Güven oluşturmak, sadakate ilham verir ve orada binlerce blogcudan gerçekten öne çıkmanıza yardımcı olur. Güven oluşturmak, kitlenize onlara gerçek değer kazandıran alakalı ve faydalı bilgiler sağlamak anlamına gelir.

Binlerce kez duymuş olabileceğiniz için içerik kraldır, çünkü insanların sizin hakkınızda ve sunduklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olan şey tam olarak budur. Hedef okuyucularınızın sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak sürekli olarak yüksek kaliteli içerik sağlarsanız, sizi güvenilir ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görürler. Yalnızca sağlayabileceğiniz bir şeye ihtiyaç duyduklarında onların gittikleri kaynakları olacaksınız.

Bunun söylenenden daha kolay olduğunu düşünebilirsiniz, ancak hedef kitlenizi araştırır ve ilgi alanları ve tercihleri ​​hakkında daha fazla bilgi ederseniz, içeriğinizi oluştururken hangi yöne gideceğinizi tam olarak bilirsiniz ve ilgi çekici blog yayınları oluşturabilirsiniz her okuyucunun ihtiyacını karşılayacak. Düzenli olarak değer sağlamak, okuyucularınızla güven kurmanıza ve sizi otorite blogcusu olmanın doğru yoluna koymanıza yardımcı olacak şeydir..

ağ

Ağ iletişimi, blogosferde başarının nihai anahtarlarından biridir. Milyonlarca insanın dikkatini çeken birçok otorite blogcusu var ve onlarla bağlantı kurar ve iç çevrelerinin bir parçası olursanız, blogcuların geniş denizinde öne çıkmak için inanılmaz bir fırsat elde edersiniz..

Diğer blogcularla iletişim kurmak ve onlarla ilişkiler kurmak sizin için çok sayıda kapı açabilir ve çok sayıda yeni okuyucuya ulaşmanızı sağlayabilir. Onları takip eden insanlar onlara gerçekten güvenirler, eğer sizin için iyi bir kelime koyarlar ve blogunuzu tavsiye ederlerse, takipçileri de sizi güvenilir bir kaynak olarak görürler. Artık bunu yapmaya çalışan başka bir blogcu olmayacaksınız çünkü büyük köpeklerle oynayacaksınız, sonunda kendiniz olacaksınız.

Bloglama konferanslarına katılırsanız, nişinizde bir dizi otorite blogcusu ile tanışma şansınız olacak. Yıllarca verimli işbirliklerine ve hatta uzun süreli ortaklıklara yol açabilecek bağlantılar oluşturabilirsiniz. Hatta başka bir konferansa ve etkinliğe katılmak için röportaj yapabilir ve davet edilebilir, hatta bir etkinlikte konuşmanız bile istenebilir. Bir sürü heyecan verici şey olabilir, bu yüzden ağ iletişimi bir blogcuya olabilecek en iyi şeylerden biridir.

Ağ oluşturma konusunda yapmanız gereken en önemli şeylerden biri konuk bloglama dünyasına girmek. Çok değerli bağlantılar oluşturmanıza ve çok daha fazla okuyucuya ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla maruz kalma elde edeceksiniz ve kendinizi alanınızda bir otorite olarak konumlandıracaksınız.

Profesyonel yazma yöntemleri

yazma yöntemleri

İçerik konusuna geri döndük, ancak önemi gerçekten yeterince vurgulanamıyor. Başarılı bir blog yazarı olacaksanız, gerçek bir profesyonelin portresini çizmeniz gerekir. Yazı stilinizin, sektörü içeri ve dışarı tanıyan ve okuyucularınızın sorunlarının çözülmesi için tam olarak ne gerektiğini bilen biri olduğunuzu göstermesi gerekir..

Uygun olduğunda kişisel bir dokunuş ve esprili bir açıklama eklemek kesinlikle profesyonel değildir. Aslında, kişiselleştirilmiş içerik insanların zevk almak ve okumak istedikleri şeydir. Bu nedenle, gevşemek ve insanlara gerçekte kim olduğunuzu göstermek için çekinmeyin. Onlarla daha iyi bağlantı kurmanıza ve blogunuza katılmanıza yardımcı olacak şey tam olarak budur.

Bununla birlikte, otoriteyi en iyi şekilde kurmanıza yardımcı olacak şey, sadece kendi görüşleriniz olarak sunmak yerine, kullandığınız kaynaklara değer vermenin yanı sıra iyi bir araştırmadır. Asla başkalarının içeriklerini çalmayın, daha ziyade yayınlarını bir noktaya koymak için kullanmak istiyorsanız bunları alıntılayın. En önemlisi, dilbilginizin kusursuz olduğundan emin olun çünkü daha güvenilir olmanıza yardımcı olacaktır.

İşbirliği

Diğer blogcularla işbirliği yapmak her zaman iyi bir seçimdir. Ancak, işbirliğini ağ ile karıştırmayın. Ağ oluşturma tamamen yeni bağlantılar kurmak ve diğer blogcularla ilişki kurmakla ilgili olmakla birlikte, işbirliği ağ oluşturmanın sonucudur.

Bu nedenle, güçlü bağlantılar kurduktan sonra, otorite blogcularıyla işbirliği yapmaya çalıştığınızdan emin olun, çünkü bu potansiyelinizin ötesine geçmenize yardımcı olacaktır. Benzer fikirlere sahip insanlarla güçlerini birleştirdiğinizde, kendi başınıza çalıştığınızdan çok daha fazlasını başarabilirsiniz..

Misafir yayınlamanın yanı sıra, örneğin birkaç blog yazarının eşit katkıda bulunacağı bir e-Kitap yazma gibi çeşitli grup projeleri üzerinde birlikte çalışabilirsiniz. Etkili blogcularla sürekli bir işbirliği yapmak gerçekten uzun bir yol kat edebilir, bu yüzden onu tam potansiyeliyle kullanmalısınız.

Hatalarınıza sahip olmak ve çalışmanızı düzeltmek

hataların sahibi ol

Kaçınılması gereken birçok blog hatası var, ancak bloglama yolculuğunuzda bir hata yaparsanız, bu kesinlikle dünyanın sonu değildir. Sürekli hatalar yaparsanız, blogunuzu geliştirmek için neler yapabileceğinizi durdurmanız ve düşünmeniz gerekir, ancak çıkış yolunu bulamadığınız bir tavşan deliğine düşme riskiyle karşı karşıya kalırsanız.

Bununla birlikte, bir hata yaparsanız, buna sahip olmanız gerekir. İster yazım hatası olarak küçük bir şey olun, ister kötü araştırma nedeniyle yanlış bilgi verdiniz, yanıldığınızı ve çalışmanızı düzelttiğinizi itiraf etmelisiniz..

Kendi hatalarınızın arkasına saklanmazsanız veya başka birisine bile suçlamazsanız, daha fazla güven kuracaksınız. Sonuçta siz bir insansınız ve hatalar doğanızdadır, ancak bunlara sahip olmak cesaret ve öz farkındalık gerektirir ve takipçilerinizin size daha fazla saygı duymasını sağlayacak şey tam olarak budur..

Eşsiz bir avantaj bulma

Okuyucularınızın başka hiçbir yerde bulamayacağı benzersiz bir şey sağlamak, sizi nişinizdeki diğer blogculardan ayıracak ve öne çıkmanıza yardımcı olacak şeydir. Benzersiz bir kenar bulmak, okuyucularınıza gerçekten fark yaratacak yeni ve taze bir şey sunmanızı sağlayacaktır..

Daha önce okuduğunuza yemin edebileceğiniz yeni bir blog yayınına kaç kez rastladınız? İntihal olmadığını biliyorsunuz, ancak bin kere söylenmemiş bir şey sunmuyor gibi görünüyor. İnsanlar zaten bildikleri bir şeyi okumak için zaman kaybetmek istemiyorlar. Onlara değer verecek ve hayatlarına fayda sağlayacak yeni bir şey istiyorlar.

Aynı tür içeriği tekrar tekrar döndüren blogcuların denizinde boğulmayın, bunun yerine kendi bükülmenizi yapın ve farklı bir yaklaşım benimseyin. Tamamen yeni bir perspektiften ele aldığınız konulara bir göz atın ve kesinlikle nişinizde gerçekten bir otorite blogcusu olmanın yolunu aydınlatacaksınız..

Profesyonel gibi iletişim kurun

Otorite istiyorsanız, bir profesyonel gibi iletişim kurmanız gerekir. Klişelerden kaçının ve jargondan uzak durun, ancak konuşurken yazdığınızdan emin olun. Samimi ve sohbet edici bir ses tonu kullanın, çünkü bir kitle ile konuşuyorsunuz, okul denemesi yazmıyorsunuz.

Ancak, dostça iletişim ile profesyonel iletişim arasındaki bu tatlı noktaya ulaşmak önemlidir. İlki ilgi çekici ve okuyucularınızla bağlantı kurmak, ancak ikincisi güven ve güvenilirlik ve sonuçta otorite oluşturmak için çok önemlidir..

Alabileceğiniz en iyi tavsiyelerden biri, henüz sahip olmasanız bile, yetkiniz varmış gibi davranmaktır. Bu, güveni sergilemeniz ve yazdığınız her kelimenin arkasında kesinlikle durmanız gerektiği anlamına gelir. Gerçekten bir profesyonel gibi iletişim kurmanıza yardımcı olacak ve bilmeden önce, okuyucularınız sizi hayatlarını nasıl daha iyi hale getireceğini bilen bir otorite blogcusu olarak tanıyacaklar.

Yapışkan olma

Bu, bir blog yazarı olarak yapabileceğiniz en kötü hatalardan biridir. Eğer yapışkan iseniz, elde edeceğiniz tek şey, nişinizdeki diğer blogculardan bahsetmemek, okuyucularınızın ağızlarında kötü bir tat bırakmaktır. Bu, günlük yaşamınızda yapışkan olmakla tamamen aynıdır – kimse bundan hoşlanmıyor.

Örneğin, önceden izin almadan başkalarının bloglarında kendinizi tanıtmayın, hatta yayınladıkları içeriği veya resimleri çalmayın. Bu büyük bir yağ NO ve kesinlikle herhangi bir saygı kazanamayacaksınız. Oldukça profesyonelce ve her türlü yapışkanlık başarısızlığın kesin bir yoludur.

Sonuç

Nişinizde bir otorite blogcusu olmak istiyorsanız, bu ipuçlarını izlediğinizden emin olun, çünkü kesinlikle amatörden profesyonellere geçmenin yolunu açmanıza yardımcı olacaklardır. Başarıya giden yolu oluşturmak için çok çaba harcamanız gerekiyor, ancak bu başarı yaratan yollar, kesinlikle sesinizi yükseltmenize ve blog dünyasında öne çıkmanıza yardımcı olacakları için almanız gereken mükemmel kısayollardır..

Okumanızı tavsiye ettiğimiz ek bir kaynak – mesleki yaşamınızda tanınmak ve başkalarını etkilemek istiyorsanız, güçlü bir nüfuz sahibi olan Mark W. Schaefer ve büyük bir pazarlamacı olan ‘BİLİNEN’ adlı bir kitaptır. Kontrol edebilirsiniz buraya.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map