Komple E-posta Pazarlama Kılavuzu: Bilmeniz Gerekenler!

Learn-Blogging-2_Bütün E-posta Pazarlama Kılavuzu-16


Dijital pazarlama, işletmelerin İnternet’te başarılı olmak için dikkate alması gereken karmaşık bir yaklaşımdır. Farklı teknolojilerin gelişmesi nedeniyle, müşteriler dikkatlerini diğer cihazlara ve diğer iletişim biçimlerine kaydırdılar. İşletmeleri sosyal medya pazarlamasına, içerik oluşturma, PPC kampanyalarına ve e-posta pazarlamasına güvenmeye zorladı.

Bugün, e-posta pazarlaması, popülerliği ve neden hala güçlü bir iş reklamı kanalı olduğu hakkında konuşacağız. E-posta pazarlama kampanyaları oluşturma, hangi türlerin mevcut olduğu ve tüm süreci izlemeniz gereken önemli ipuçlarının neler olduğu hakkında bilgi edineceksiniz. Bu nedenle, e-posta pazarlamasının bir açıklaması ile başlayalım.

E-posta pazarlaması nedir?

E-posta pazarlaması, e-posta adreslerini sizinle paylaşmaya karar veren müşterilere veya abonelere ulaşmayı içerir.

E-posta adreslerini izinleriyle aldıktan sonra, onlara farklı türde e-postalar gönderebilir ve işletmenizi tanıtabilirsiniz. Mümkün olduğunca çok e-posta abonesine ulaşmak amacıyla tüm süreç sürekli tekrarlanır.

E-posta Pazarlama Döngüsü

En etkili pazarlama yaklaşımlarından biridir, çünkü bilgilerini sizinle paylaşmaya karar veren bir kişi blog’unuzla veya işletmenizle ve sunduklarıyla ilgilendiğini gösterir. Bunu akılda tutarak, kişinin e-posta pazarlamasının neden yüksek dönüşüm oranlarına sahip olduğunu açıklayan ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almaya istekli olduğu açıktır..

E-posta pazarlaması bir çekici reklam stratejisi. Birçok işletme onu kullanıyor ve nişiniz ne olursa olsun.

Neden e-posta pazarlamasına ihtiyacınız var??

Nedenini merak ediyorsanız eposta pazarlama blogunuz veya işiniz için gereklidir, hemen anlamanız gereken birkaç şey vardır:

 • Uzun vadeli büyüme stratejisi, Ciddi ve etkili bir marka olarak algılanan bir iş kurmak kolay bir iş değildir.
 • Bu hedefe önemli bir finansal yatırım olmadan ulaşmak istiyorsanız, zaman alacaktır ve muazzam bir sabır ve özveri gerektirecektir..
 • Çok para harcamadan sadık bir müşteri grubu oluşturmanın bir yolunu arıyorsanız, büyük bir e-posta listesi oluşturmak, atmanız gereken ilk adımdır. Sizi desteklemek isteyen insanlarla dolu bir e-posta listesiyle işinizi yavaşça büyütmenize olanak tanır.
 • Ayrıca, geri dönen ziyaretçi sayısını artırmak için mükemmel bir yoldur. Topluluk oluşturma Destek veren ve geri dönen müşterilerin büyük önemi vardır ve büyük bir pazarlama stratejisinin izlediği büyük bir e-posta listesi bunu gerçeğe dönüştürebilir.

Eposta pazarlama en yüksek dönüşüm sağlayan pazarlama kanallarından biridir.

Bunun nedeni, posta listenize abone olan kişinin içerik, hizmet veya ürününüzle ilgilenmesidir. Ayrıca, e-posta iletişimi özel bir iletişim olarak kabul edilir, yani bir kişi işinize karşı belirli bir düzeyde güven tutuyor.

Ortalama olarak, her kişinin 1,7 e-posta adresi vardır. Bu, küresel olarak milyarlarca e-posta adresidir. 2018’in sonunda, 3,8 milyardan fazla e-posta kullanıcısı. Ayrıca, kullanıcıların çoğu mobil cihazlarına bağlı olduğundan e-posta hesaplarından daha kolay erişilebilir durumdadır..

Tüm bu noktaları göz önünde bulundurduğunuzda, doğru e-posta pazarlama yaklaşımının ne kadar güçlü olabileceği açıktır. E-posta listenizdeki abone sayısını nasıl artırabileceğinizle ilgili ayrıntıları inceleyelim.

Önerilen Kaynaklar: E-posta Pazarlama Planınızı Geliştirmek İçin Nihai Kılavuz.

Önerilen e-posta pazarlama hizmetimiz

Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Constant Contact’ın editörü, seçtiğiniz e-posta şablonunu müşterilerinizin bildiği işe benzeyecek şekilde özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Daha fazla bilgi edin

Hedeflerin ne?

Düşünmeniz gereken ilk şey, e-posta pazarlama kampanyanızın amacıdır. Bu, emrinizde olan seçeneklerle yakından ilgilidir, bir sonraki bölümde konuşacağımız bir şey.

Bir e-posta pazarlama kampanyasıyla, içeriği paylaşmak veya daha fazla ürün ve hizmet satmak için kullanıcıları web sitenize geri getirebilir veya işletmenizin yaptığı bir davet duyurusu yapabilirsiniz.

İşletmenizin ihtiyaçlarına göre, belirli bir e-posta pazarlama kampanyası üzerinde çalışmaya başlayacaksınız. Bu tür e-posta stratejilerinin her biri hakkında derinlemesine inceleyelim.

Kampanya stratejinizin ne olduğuna karar verin

Hedeflerinize bağlı olarak, oluşturabileceğiniz e-posta türleri şunlardır:

Bülten

Bu, web sitenizdeki haberlerle ilgili bir tür e-postadır. Bu yaklaşım genellikle, esas olarak reklam gelirlerinden elde edilen kârlara dayanan web siteleri tarafından seçilir. Bu gruba aitseniz, bülten, blogunuzda veya web sitenizde istikrarlı bir trafik artışı oluşturmanıza olanak tanıyacak iyi bir stratejidir.

Bülten

Bir teklif

E-posta teklifleri yapmayı seçen işletmeler genellikle e-ticaret endüstrisine aittir. Posta listesinde bulunanlar için avantaj, şirketinizden alabilecekleri özel tekliflerdir. Bu tür bir yaklaşım her iki taraf için de değer sağlar. İşletme, satılan öğelerin sayısını artırabilirken, müşteri, işletmenize abone olmanın bir sonucu olarak özel bir konumdadır.

bir teklif

Farkındalığı arttırmak

Bu genellikle tüm posta listesine gönderilen bir davettir. Şirketiniz bir ürünün fiziksel olarak tanıtımı veya bir web semineri gibi bir etkinlik düzenliyorsa, bu farkındalığı önemli ölçüde artıracak başlangıç ​​noktasıdır. Bu, bir haber bülteninin karışımıdır ve e-posta sunar, çünkü insanlardan yalnızca izleyebilecekleri veya satın alma yapabilecekleri etkinliğe katılmaları istenir.

Farkındalığı arttırmak

duyuru

Bu yaklaşım, müşteriyi tutma stratejisi olarak mükemmeldir. Abonelerinize bir hizmet satıyorsanız, aldıkları bir ürünün yeni özellikleri hakkında onları bilgilendirmenin en iyi yolu budur. Showrunner’lar öncelikle bu tür e-postaları kullanıyor olsalar da, işletmelerinde müşterilerine yazılım araçları sunan bir yer bulabilir.

duyuru

Örneğin, paketinizdeki yeni bir yazılım aracının lansmanını yalnızca e-posta listesinden duyurmak suretiyle geliştirebilirsiniz..

E-postaları tetikle

Bu, alışveriş sepetinizden ayrılmaya karar verenler için mükemmel bir yaklaşımdır. Onlara alışveriş sepetini terk ettiklerini ve satın alma işlemini bitirmediklerini hatırlatacak bir sistem oluşturun. En iyisi, bu süreç tamamen otomatik olabilir, ancak müşteri dönüşüm oranlarında bir iyileşme sağlar.

E-postaları tetikle

İşletmeniz için belirlediğiniz hedeflere bağlı olarak, abonelerinize gönderilen ve e-posta pazarlamanızın verimliliğini en üst düzeye çıkaracak çeşitli e-posta türlerini çevrebilirsiniz. Ancak, optimizasyon hakkında daha fazla ayrıntıya girmeden önce, abone listesi büyümesini ve nasıl oluşturulması gerektiğini ele alalım..

Daha fazla abone nasıl toplanır?

Aşağıda, e-posta listenizi daha verimli bir şekilde büyütmenize yardımcı olacak bazı yollar bulunmaktadır.

E-posta karşılığında değer sağlayın

Bir kişi neden iletişim bilgilerini web sitenize bırakmalı? Kendinize ve pazarlama ekibinize sormanız gereken ilk şey budur. İnsanları iletişim bilgilerini bırakmaya motive edecek bir sistem oluşturmaya çalışın.

Örneğin, iletişim e-postaları karşılığında okuyucularınıza ücretsiz bir e-kitap verebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca aboneye özgü özel teklifler oluşturabilirsiniz. Bu, ziyaretçilerin daha yüksek bir yüzdesini e-posta listenize abone olmaya yönlendirecek harika bir teşviktir.

Ücretsiz e-Kitap Edinin

Kullanıcılara abone olmalarını hatırlatın

Abone ol düğmesini tek bir sayfada bulundurmak, posta listenizi büyütmek için en iyi yaklaşım değildir. Bazı sayfalarda, düğmeyi daha belirgin hale getirebilirsiniz, ancak genel olarak kullanıcı web sitenizin herhangi bir sayfasından abone olabilmelidir..

Örneğin, bunun gerçekleşmesi için web sitenizin sayfalarının üst kısmında, başlıkta düzenli olarak bir banner yayınlamak en iyisidir.

Abonelik Hatırlatıcısı

Ayrıca, insanları e-posta listeniz hakkında bilgilendirmek için diğer pazarlama kanallarını kullanın. Sosyal medya ağı, takipçilerinize bundan bahsedebileceğiniz harika bir yerdir.

Abone ol düğmesini fark edilir kılma

Aboneler abone seçeneğini her zaman hızlı bir şekilde fark edebilmelidir. Bu, abone listenizdeki büyüme oranlarını artıracağından, daha fazla ziyaretçi düğmeyi görebilecektir.

Örneğin, tüm web sitesi tek bir renkte baskınsa, ziyaretçilerin dikkatini çekmek için diğer rengi kullanın. Abone olmak için nereleri tıklamaları gerektiğini hemen anlayacaklar ve içeriğinizin kalitesine bağlı olarak karar verdikten sonra bunu kolayca yapabilecektir..

Belirgin Abonelik Düğmesi

Kaydolmayı mümkün olduğunca basit hale getirin

E-posta listenize abone olmak için mümkün olduğunca az adım gerekir. Çok fazla ayrıntı gerektiren formları kullanmayı unutun. Her zaman basit bir kayıt formu oluşturun. İnsanlar zaman kaybetmekten nefret eder, bu nedenle, katılımı e-posta ve adlarıyla doldurmak sizin için yeterlidir ve boşlukları hızlı bir şekilde doldurmalarına izin verir.

Basit Katılım

Kimi hedeflediğinizi bilin

Tüm planlama sürecinde, e-posta listesine kimlerin katıldığını düşünmeniz önemlidir. Abonenin yaşını ve cinsiyetini belirlemenizi sağlayacak bir sistem oluşturun. E-postaların kişiselleştirilmesini çok daha kolay bir iş haline getirirken, etkinliğini de artıracak.

Açılış ve çıkış pencereleri

Bu iki zamanlı çerçeveler iletişim bilgileri istemek için mükemmeldir. Bir kullanıcı web sitesini ziyaret ettiğinde, bu hoş bir mesajdır, ancak tamamlandığında, tarayıcı sekmesini kapatmadan önce bir açılır pencereyle ilgili bir sorun yoktur. Bu küçük adımlar, posta listenizi daha kolay büyütmenize yardımcı olacaktır.

Açılır pencereler

Bu adımları uygulayarak, daha fazla sayıda kişinin e-posta listenize abone olmasını sağlayacaksınız. Daha fazla abone çekmek hakkında daha heyecan verici ipuçları arıyorsanız, bu konuyu kapsayan diğer kılavuzumuza göz atabilirsiniz..

Önerilen okuma: Daha Fazla Blog Abonesini Garantileyen 16 Pratik İpucu

E-posta pazarlama kampanyanızı nasıl oluşturabilirsiniz?

E-posta Pazarlama Kampanyanızı Oluşturma

Bu şablonu sitenizde kullanmaktan çekinmeyin

Bir sonraki adım, bir e-postanın etkili olması için nasıl görünmesi gerektiğini anlamaktır. Daha yüksek tıklama ve dönüşüm oranlarının elde edilmesi zordur, ancak bazı optimizasyon ipuçlarıyla yapılabilir.

 • Başlık. Bir başlık oluşturmak, odaklanmanız gereken en önemli şeydir. Zamanla, mümkün olduğunca yaratıcı olmanız ve çeşitli e-posta başlıklarını test etmeniz gerekir. Bu, kullanıcının gördüğü ilk şeydir ve okuyucuyu meşgul etmek ve e-postayı açmasını sağlamak için oluşturulmalıdır. E-posta konunuz ne kadar ilgi çekici olursa, açık fiyatlar o kadar yüksek olur.
  Tatlı noktayı vurmak zaman alır, bu nedenle farklı başlık şablonlarını deneyin ve neyin en iyi olduğunu görün.
 • E-posta uzunluğu. E-postalar normal web sitesi içeriğinden farklıdır ve açık ve kısa bir mesaj taşımalıdır. Mümkün olduğunca az okuma süresi gerekir, böylece okuyucu bağlantıyı tıklayıp tıklamamaya karar verebilir.
 • Dil. Kullanıcı için işleri daha kolay tutacağı için basit bir dil kullanın. Yapmak istediğiniz son şey karmaşık cümle yapıları ve kelimelerle karıştırmak.
 • Görüntüleri dahil et. Görüntüler daha fazla dikkat çekiyor. Her zaman müşterilerinize gönderdiğiniz teklifi sergileyen resimler oluşturabilirsiniz. Pek çok kişi e-postanızı akıllı telefonlarında ve tabletlerinde alacakları için daha küçük resimler yapmayı unutmayın.
 • Aboneliği iptal et düğmesi. Bu, abonelerinize verdiğiniz seçim özgürlüğüdür, ancak aynı zamanda kullanışlı bir özelliktir, çünkü spam klasörüne yerleştirilmenizi önler.
 • Bir harekete geçirici mesaj ekleyin. E-postanın alıcısı, e-posta konunuzdan ve kısa bir açıklamadan e-postanızın ne hakkında olduğunu zaten anlamalıdır. Yalnızca birkaç saniye içinde harekete geçmeye hazır olduğundan, e-postanızda net bir harekete geçirici mesaj yapın ve bağlantıyı tıklamayı kolaylaştırın.
 • E-posta kimlik doğrulaması. Bu, spam filtresinden uzak durmanıza yardımcı olacak başka bir güvenlik önlemidir. Ayrıca, e-postanızın kopyalanması neredeyse imkansız hale geldiğinden, müşterilerinizin markanıza duyduğu güveni artıracaktır..
 • Kişisel yaklaşım. Şirket olarak e-posta göndermekten kaçının. Kişi, e-postanın kimden geldiğini bilmelidir, ancak tüm süreç boyunca bir çalışanın posta adresini kullanmalıdır. E-posta alıcısı kendisiyle bağlantı kuruyormuş gibi hissediyor, şirket tarafından değil. E-posta tıklama oranlarınızı olumlu etkileyecektir.
 • İçerik alaka düzeyi. Her zaman abonenin karıştırdığı içeriği gönderin. Başka bir adım atmak ve insanları kandırmaya çalışmak hızla geri tepecek ve abone sayısında bir düşüşe neden olacaktır.
 • Açılış sayfasını optimize edin. Her zaman öncelikle posta listesinden ziyaret edilen açılış sayfalarını optimize ettiğinizden emin olun. Gerçek bir sayfanın bulunmaması, negatif dönüşüm oranlarıyla sonuçlanır. Doğru bir açılış sayfası olmadan harika bir e-posta tıklama oranı oluştursanız bile, iyi sonuçlar elde edemezsiniz.
  Sayfayı kolayca gezinmeniz yeterlidir. Strateji harekete geçirici mesaj düğmesini belirgin hale getirin ve e-postada verilen bilgileri destekleyen bazı ek ayrıntılar sağlayın. Ziyaretçinin dikkatini dağıtacakları için açılış sayfasına çok fazla öğe eklemeyin.

Bu bilgileri izleyerek etkili bir e-posta pazarlama stratejisi oluşturabileceksiniz. Ne kadar çok test yaparsanız, sonuçlar o kadar iyi olur.

Kampanyanızın sonuçlarını ölçün, optimize edin ve iyileştirin

E-posta pazarlamasında iyi bir şey, tamamen ölçülebilir olmasıdır. Bu önemlidir, çünkü hangi yaklaşımın daha iyi performans gösterdiğini belirlemek için A / B testi yapabilirsiniz.

Örneğin, hangisinin en iyi performansı göstereceğini görmek için birkaç e-posta şablonu ayarlayabilirsiniz. Aynı şey daha iyi performans gösterecek şekilde optimize edilebilen açılış sayfaları için de geçerlidir.

bunlara ek olarak, e-posta otomasyon araçları e-postanızın açık ve tıklama oranlarının ne olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Bu, farklı resimler, harekete geçirici mesajlar ve e-posta başlıklarını denemenize olanak tanır.

E-posta pazarlama etkinliğinizi zaman içinde artırmanıza olanak tanıyacağından, bu yaklaşımı kullanmak gereklidir. Verileri izlemenize ve belirli işlemleri otomatikleştirmenize yardımcı olacak birkaç araca bakalım.

Önerilen Kaynaklar: Pazarlama Otomasyonu Zorlukları

Doğru araçları kullanma

E-posta pazarlama kampanyalarınızı kolayca yönetmenize yardımcı olacak e-posta pazarlama araçlarına girmeden önce, e-posta listesi büyümesinde size yardımcı olabilecek bir araçtan bahsetmek istiyoruz.

OptinMonster, herhangi bir web sitesine kolayca entegre edilebilen harika bir araçtır. Ayrıca, diğer e-posta pazarlama yönetimi yazılımı ile iyi çalışır, mükemmel bir seçim haline getirir. Ayrıca, posta listenizi daha kolay büyütmenize yardımcı olacak çok sayıda kullanışlı özellik ile birlikte gelir.

Şimdi, e-posta pazarlama yönetimi için birkaç araca geçelim.

 • Sürekli İletişim, şaşırtıcı görünen e-postaları hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak harika bir yazılım parçasıdır. Çok sayıda şablonla birlikte gelir. Ayrıca, bir e-postayı doğrudan sosyal medya gönderisine dönüştürmenize olanak tanır.
  E-posta yönetimi araçlarının çoğu gibi, bu da e-posta listenizdeki herkesin ihtiyaç davranışları hakkındaki verileri içerir ve size açık e-postaların yüzdesi ve bağlantı tıklama oranları hakkında bilgi verir..
 • Aweber, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik bir başka favori araçtır. Ayrıca olağanüstü bir e-posta yönetimi yazılım aracı haline getiren muazzam miktarda özellik sunar. Otomasyon, izleme ve şablon oluşturma bu araçla kolayca gerçekleştirilebilir ve bu kısa listede yer alır. Ayrıca her tür web sitesine kolayca entegre edilebilir.

İyi e-posta pazarlama yönetimi yazılımı seçmek de önemlidir, çünkü e-postanızın müşterinin Gelen Kutusu veya Spam klasöründe olup olmadığını etkiler. Bu üçünden birini seçmek, bu sorunu en baştan önlemenize yardımcı olacaktır..

Karar verdiğiniz andan itibaren e-posta listenizi oluşturun, düzenli olarak büyürken posta listenizle etkileşime girebilmek istediğiniz için bir e-posta pazarlama yönetimi aracı kullanmak önemlidir..

Sonuç

Bu e-posta pazarlama kılavuzunu yararlı bulduğunuzu umarız. Gördüğünüz gibi, birkaç akıllı hareketle, posta listenizin sürekli olarak büyüyeceği bir döngü oluşturabilirsiniz. Pazar sürekli değiştikçe, e-posta stratejinizi en iyi performans için test etmenizi, denemenizi ve optimize etmenizi çok daha kolay hale getireceğinden, yukarıda belirtilen araçlardan birini kullanmayı unutmayın..

İyi şanslar ve sabırlı olun – sonuçlar bir süre sonra gelecek ve siz onları seveceksiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Liked Liked