Daha Fazla Blog Abonesini Garantileyen 16 Pratik İpucu

16-Pratik-İpuçları


Bir blog çalıştıran birçok kişi, bloglarının kalbini (abonelerini) unutabilecekleri düzenli blog gönderileri yazarken sık sık yakalanır. Aboneleriniz, blogunuzu başarılı kılmanın ve daha fazla insana ulaşmanın anahtarlarından biridir. Şaşırtıcı bir içeriğe sahip olabilirsiniz, ancak birisi okumak için asla etkili olmaz.

Bir blog başlattığınızda, genellikle blogunuza ziyaretçi çekmenin yollarını düşünürsünüz. Ancak, daha büyük bir kitleyi çekmenize yardımcı olması için bunları abonelere dönüştürmek ve içeriğinizi paylaşmalarını sağlamak için de çalışmanız gerekir..

Blogunuza göz atmak için yeni ziyaretçiler çektiğinizde ne olur? Geri gelmelerini nasıl sağlıyorsunuz? Abone tabanınızı büyütmenize yardımcı olacak bazı mükemmel ipuçları.

Blog abone sayısını artırmak için pratik ipuçları

En iyi yayınları abonelik için optimize etme

Blog gönderilerinizin tümü aynı sayıda görüntüleme almayacaktır. En çok görüntülemeye sahip olanlar, okuyucularınızın ilginç ve faydalı bulduğu bir şeye sahiptir. Bu popüler blog yayınlarını harika blog içeriği oluşturmak için kılavuz olarak kullanabilirsiniz, ancak abonelerinizin sayısını artırmak için de kullanabilirsiniz..

Bunu bir abonelik için optimize ederek yapabilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yolu, onları en popüler yayınlarınıza dahil etmek için cazip harekete geçirici mesajlar (CTA’lar) oluşturmaktır. İlginç buldukları mükemmel içeriklerden daha fazlası için okuyucularınızı harekete geçmeye ve blogunuza abone olmaya zorlamanız gerekir. CTA’larınızı pop-up yapabilir veya kaydırabilir veya yayınlarınızın altına yerleştirebilirsiniz.

CTA, hedef kitlenizden belirli bir işlem, bu durumda abonelik yapmasını isteyen bir metindir. “Ziyaret”, “daha fazla bilgi edinin” veya “indir” gibi zorunlu fiiller kullanarak, bir sonraki adımı atmanız için anında yanıt vermeniz gerekir.

Popüler Blog Nasıl Başlatılır kılavuzumuzda kullandığımız bir CTA örneği. Abone olan herkese bir e-Kitap indirmeyi öneriyoruz:

Blog kılavuzu nasıl başlatılır? CTA

Her blog yayınının altına abone widget’ı ekle

En iyi blog yazarları bu yaklaşımı yaygın olarak kullanıyor. İçeriğinizin sonuna abonelik kutusu eklemek mantıklı. İnsanlar okuduklarını beğenirse, doğal olarak daha fazla benzer içerik almak için abone olurlar.

Örneğin, CTA’larınızdan biri “İpuçlarımızı doğrudan gelen kutunuza göndermek için şimdi abone olun” olabilir. İpuçlarınızı almak isteyen herkes abone olacak ve böylece yapmasını istediğiniz eylemi gerçekleştirecektir..

İşte böyle bir abonelik kutusunun örneği Backlinko blogu:

Backlinko blogu

Abonelik için ayrı açılış sayfası yapma

Konuya özgü açılış sayfası, yeni aboneler için oldukça geniş bir dönüşüm hunisi olabilir. Blogunuzdan o sayfaya çok fazla trafik çekebilirsiniz, bu nedenle bu trafiği güçlendirmeli ve açılış sayfanızı bir abonelik için optimize etmelisiniz. Çekici bir açılış sayfası yapmanın yanı sıra, teklif ve ilgi çekici BTA ile ilgili bilgileri de eklemeniz gerekir. Blog ziyaretçilerinize kursunuza kaydolmaları için rehberlik etmeli veya en son blog içeriğinizi almak için abone olmalısınız.

İşte böyle Michael Hyatt blogunda yapar:

Michael Hyatt

Bu, açılış sayfasına iyi bir örnektir. Michael premium eğitime abone olmayı teklif ediyor. Kullanıcıları e-posta, sosyal medya ve web sitenizdeki diğer sayfalar aracılığıyla o sayfaya yönlendirebilirsiniz. Ziyaretçilerin tek bir tıklamayla abone olabilmeleri için sayfanın altındaki basit “güncellemeleri al” a dikkat edin.

İçerik bölümünün yazarında by-line kullanma

Blog abonelerinizi artırmanın bir başka akıllı yolu, bir içerik yazarı adı gösterdiğiniz bir by-line bağlantı eklemektir. Bir satır satır, belirli bir içeriğin öyküsüne eşlik eden bir metin satırıdır. Bu durumda, blog ziyaretçilerinize e-posta bülteninize katılmalarını teklif etmek için bir tür CTA olarak kullanabilirsiniz..

Satırınızın görünür olması ve öne çıkması için blog yayınlarının başlığının hemen altına yerleştirmelisiniz. Bir by-line çalışmayı verimli hale getirmek için bir köprü eklemeniz gerekir. İşte bir örnek Webprofits blogu:

Webprofits blogu

Blog ziyaretçileriniz tıkladığında, abone olmalarını isteyen bir açılır pencere açılır.

Webprofits blog pop-up'ı

Blog yayınlarınızda yapışkan bir widget kullanın

Yapışkan widget’lar, özellikle uzun blog yayınlarınız olduğunda e-posta abonelik oranınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Bu durumda, insanların aşağı kaydırması gerekir ve kenar çubuğunda beyaz bir boşluk vardır. Bu alanda yapışkan bir widget kullanabilir ve blog ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için tam olarak kullanabilirsiniz..

İşte yapışkan bir widget’ın kenar çubuğunun alanını nasıl doldurduğunu görebilmeniz için NeilPatel’in blogundan bir örnek:

NeilPatel’in blogu

Kullanıcılar içeriğinizde kaydırma yaptığında, abonelik widget’ı kenar çubuğunuzda “sıkışmış” olur.

Sitenizde bir başlık hello-bar kullanın

Merhaba-barlar bu günlerde çok popüler çünkü izleyicinin dikkatini çekiyor. Bir merhaba çubuğu, bir blog açtıkları andan itibaren insanlarla etkileşim kurmak için web sitenizin en üstüne yerleştirilmiş çok kullanışlı bir web araç çubuğunu temsil eder. Göz alıcı hale getirmek için sitenizin başlığına koyduğunuzda, her ziyaretçi bunu fark edecektir. Böylece, Aboneliklerinizi güçlendirin.

Aşağıda Webprofits blogunda çalışan bir hello-bar örneği verilmiştir:

Webprofits blog merhaba bar

Yararlı bir merhaba çubuğu oluşturmanın anahtarı, abonelerinizin sayısını artırmak için tercihli bir e-posta formu gibi cazip bir CTA eklemektir. Ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye zorlayacak bir mesaj eklediğiniz sürece, herhangi bir CTA için çok yararlıdır. Merhaba çubuğunuzda, açılış sayfasına yönlendiren, en sevdiğiniz blog gönderisi veya sağladığınız ücretsiz çevrimiçi kurs olabilecek bir bağlantı bulunabilir.

Açılır mesajdan çık

Gittikçe daha fazla web sitesi bir çıkış açılır penceresi uyguluyor, çünkü ziyaretçilerinizi ayrılmadan önce yakalamanıza yardımcı olabilir. Görünmek üzere tasarlanmış açılır mesajlardan çık ziyaretçileriniz sitenizden ayrılmak amacıyla fare imlecini hareket ettirdiklerinde. Ziyaretçilerinizi abone olmaya ve daha uzun süre kalmaya teşvik ederler. Bazı pazarlama uzmanları, pop-up’ların ziyaretçilerinizi ve insanları rahatsız etmek için iyi bir yaklaşım olmadığına inanmaktadır. Bu nedenle, blogunuzda bir tane kullanmaya karar verirseniz, CTA’yı saydığınızdan emin olun. İşte bir örnek Maxtraffic blog:

Maxtraffic blog

Karşılama kapısı

Bir ziyaretçi web sitenize girdiğinde bir karşılama kapısı görünür. Genellikle, içeriğinize girmeden önce ilk kez bir ziyaretçiye gösterilir. Ziyaretçiler, hoş geldiniz mesajını ilgi çekici bir CTA şeklinde görür ve abone olmalarını ister.

Bir karşılama kapısı örneğine bir göz atın. OkDork web sitesi:

OkDork web sitesi

Hoş geldiniz kapısı, tam ekran bir harekete geçirici mesajdır, bu yüzden dikkat çekici ve en önemlisi çok verimli olduğunu söylemeye gerek yoktur..

Abone sayısını artırmak için ek adımlar

CTA’dan yararlanma

CTA’larınızdan en iyi şekilde yararlanmak ve onları saymak için onları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Anahtar, ilgi çekici bir kopya oluşturmak veya blog ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek teşvikler bulmaktır. Örneğin, yeni içerik veya e-Kitap almak için size bir e-posta adresi bırakmak istemelerini sağlamanız gerekir..

Daha fazla kişinin dikkatini çekmenize ve CTA’larınız aracılığıyla abone olmalarına yardımcı olacak nedir? CTA’larınızı koymak için en belirgin yerler blog yayınlarınızdır. Onları okuyan kişiler zaten içeriğinizle ilgilenmektedir. Blog gönderileri metnine CTA’ları dahil ederek, kullanıcıların abone olma şansını artıracaksınız.

Blog gönderilerinizde potansiyel müşteriler oluşturmak için zaten bazı CTA’larınız varsa, bir abonelik için ikincil bir CTA oluşturabilirsiniz. Bu durumda, ikincil CTA’nızın birincil adresinizle rekabet etmediğinden emin olmanız gerekir. Tamamlayıcı olmaları gerekir, bu yüzden aşırıya kaçmayın; blog ziyaretçilerinizi bunaltmak istemiyorsunuz.

HubSpot’tan blog yayınlarından birinde birincil ve ikincil CTA’ları gösteren başka bir iyi örnek:

HubSpot

CTA’larınızı eklemek için diğer yararlı yerler ana sayfanız ve “Hakkımızda” sayfanızdır. İkincisi, her web sitesinde en çok ziyaret edilen sayfalardan biridir, bu yüzden blog abonelerinizin sayısını artırmak için kullanmalısınız..

Şuna baksana contently var CTA, hikayelerinin ve tüm ekibinin hemen altına yerleştirilen “Hakkımızda” sayfalarında:

contently var

Otomatik CTA

Aboneliği teşvik etmek söz konusu olduğunda otomatik bir CTA’ya sahip olmak da çok yardımcı olabilir. Farklı blog ziyaretçilerine farklı mesajlar görüntüleyen akıllı bir CTA oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bu mesajı katılımlarına göre dayandırabilirsiniz.

Akıllı bir CTA oluşturduğunuzda, zaten blog aboneleriniz olanlar bu CTA’ları görmez. Mevcut hayranlarınızı yapmasını istediğiniz başka bir işlem yapmaya teşvik etmek için tasarlanan diğer CTA’larınızı görecekler.

Tüm yeni ziyaretçiler farklı bir CTA görecek ve mevcut abonelerinizi ezmeden onlara abonelik sunabileceksiniz.

Akıllı CTA’ları daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir HubSpot örneği:

HubSpot akıllı CTA'lar

Potansiyel abonelere yaklaşmak için doğru yolu seçme

Potansiyel blog abonelerinin dikkatini çekmek için doğrudan onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Yumuşak bir CTA oluşturamazsınız, yalnızca insanlardan sık sık abone olmalarını istemek hile yapmaz. Bu saygısız olmanız gerektiği anlamına gelmez, daha çok güven gösterin ve insanların ilgi çekici bulacağı doğrudan dil kullanın. Bu onlara ne yaptığınızı bildiğinizi ve blogunuza abone olmanın onlar için doğru şey olduğunu gösterecektir..

Gerek kafalarına gir ve neden abone olmak istediklerini düşünün. Ne hakkında ve bu konuda güncellemeler almak istemelerini sağlayacak ne sunuyorsunuz? Bundan nasıl faydalanacaklar? Nasıl düşündüklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını anladığınızda, onlara nasıl yaklaşacağınızı ve her CTA’nızla nasıl etkileşim kuracağınızı tam olarak bileceksiniz..

Mobil optimizasyonu sağlayın

Blog abonelerinizin sayısını artırmak için yapmanız gereken en önemli adımlardan biri, blogunuzu mobil cihazlar için optimize etmektir. Mobil kullanımın masaüstünü aştığının farkındasınız, bu yüzden blog ziyaretçilerinizin çoğunun mobil kullanıcı olacağını söylemeye gerek yok. Olmasalar bile, hala değerlidirler.

Bu nedenle mobil kullanıcılarınıza kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunmanız gerekir. Blogunuzu okumalarını ve mobil cihazları aracılığıyla web sitenizde gezinmelerini sağlayın. Bu şekilde, bazı ziyaretçileri ve aboneleri kaybetmek yerine, kapınıza çok daha fazla süreceksiniz.

Ayrıca, mobil optimizasyon SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu, çevrimiçi görünürlüğünüzü artıracak ve potansiyel abonelerin blogunuzu keşfetmesine yardımcı olacaktır.

A / B ayrık testi

Blogunuzu geliştirmek için bölünmüş testler çok önemlidir. Sevmek A / B split testleri yapmak farklı sayfaların veya blog yayınlarının performansını karşılaştırmak için, bir abonelik için CTA’larınızla aynı şeyi yapmalısınız.

Farklı CTA’ları karşılaştırmak ve hangi harekete geçirici mesajların daha iyi performans gösterdiğini kontrol etmek için bölünmüş testler yapın. Blog ziyaretçilerinizin e-posta listenize abone olmak için neyin çekici olduğunu öğrenecek ve bunlardan daha fazlasını almayı nasıl sağlayacağınızı anlayacaksınız..

A / B Testi için Başlangıç ​​Seviyesi Kılavuzu

Abonelik fırsatlarını sosyal medyaya genişletmek

İçeriğinizi sosyal medyada tanıtmak ve paylaşmak, erişiminizi genişletmenize ve yeni kitlelerin dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır. Sonuçta, var milyarlarca sosyal medya kullanıcısı sosyal medya ağlarını kendi yararınıza kullanmalısınız.

Sosyal medya pazarlaması, insanları blogunuza tanıtmanıza ve onlara abone olma fırsatı sunmanıza yardımcı olmak için listenizde en üstte olmalıdır. Hedef kitlenize blogunuzun neyle ilgili olduğunu göstermek için mükemmel bir yol sunar. E-posta bültenine katılmayı seçmeleri durumunda onlara ne alacaklarına bir göz atın..

Blog yayınlarınızı paylaşmanın yanı sıra, açılış sayfanıza doğrudan bağlantılar da eklemelisiniz. Ayrıca abonelik için ayrı bir URL oluşturabilir ve bağlantıyı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Abonelik fırsatlarının görünürlüğünü sağlama

Abonelik düğmelerinizin görünür olması gerekir, böylece abone olmak isteyenler için onları sonsuza dek almaz. Abonelik düğmesini bulmak için çemberin içinden geçmelerini sağlayın, bunun yerine öne çıkarın. Kullanıcıların blogunuzun üstbilgi ve altbilgisinde görebildiklerinden emin olun, böylece ziyaretçileriniz her zaman farkında olabilir.

Ziyaretçileriniz blogunuza geldiğinde açılan bir abonelik CTA oluşturursanız bu özellikle önemlidir. çok insanlar pop-up’ları sevmez ve hemen kapatabilir. Daha fazla abonelik seçeneği ekleyerek ziyaretçiler bunları hala görebilecek.

Yalnızca ihtiyacınız olan abonelik bilgilerini isteyin

Bu önemlidir. Uzun formlar yalnızca potansiyel abonelerinizi rahatsız edebilir ve onların fikrini değiştirmelerini sağlayabilir. Tek ihtiyacınız olan e-postaları ve belki adı, değil mi? Bu nedenle, yalnızca e-posta adreslerini sormalısınız.

Eğer sen abonelik sürecini onlar için kolaylaştırır abone tabanınızı büyütme şansınız daha yüksek.

Çapraz tanıtım anlaşmaları

Çapraz tanıtım, blogunuzu ve içeriğini tanıtmanın ve blog abonelerinizin sayısını artırmanın mükemmel bir yoludur. En iyi blog yazarlarıyla ortak çalışmanızı ve hem bloglarınızda hem de sosyal medyada birbirinizin içeriğini tanıtmanızı içerir. Etkileyenler ile çapraz tanıtım anlaşması oluşturursanız erişiminizi genişletebilir ve çevrimiçi görünürlüğünüzü en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Bir işletme web sitesi işletiyorsanız, farklı markalarla işbirliği yapabilir ve ürün veya hizmetlerini tanıtabilirsiniz. Buna karşılık, içeriğinizi tanıtabilirler. Blogunuzu yepyeni bir seviyeye taşıyabilir ve daha kaliteli potansiyel müşteriler oluşturmak ve abone tabanınızı büyütmek için birçok fırsat açabilir.

Sonuç

Blog abonelerinizin sayısını artırmanıza yardımcı olacak tek bir yaklaşım yoktur. Ancak yukarıdaki pratik ipuçları size deneyebileceğiniz şeyler hakkında bir fikir verecektir. Bu arada, blogunuzu geliştirmeye çalışmalısınız, çünkü her zaman iyileştirilecek alan var.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Liked Liked