Bloglama İstatistikleri 2020: Kaç Blog Var?

blog istatistikleri istatistikleri başlığı


Bu makale size en yaygın sorunun cevabını verecektir:

Kaç tane blog var?

Dan daha fazla var 600 milyon blog 2020’de internette ve bu sayı her geçen gün artıyor.

Ayrıca, aşağıdaki soruların cevaplarını bulacaksınız:

Kaç kişi blog yazıyor? Kaç kişi düzenli olarak blog okur? Onları okumak için ne kadar zaman harcıyorlar? Bütün bu insanlar nereden geliyor? Hangi blog platformu en popüler?

İlginç Blog İstatistikleri
 • 2020’de internette 600 milyondan fazla blog var
 • Kullanıcıların% 77’si düzenli olarak çevrimiçi blog okuyor
 • Blogcuların% 67,5’i para kazanmak istedikleri için kariyerlerine başladı
 • Başarılı blogcular yayın yazmak için ortalama 4 saat harcarlar
 • Günlük yayın yapan blogcuların% 67’si başarılı olduklarını söylüyor
 • 1.890 kelime ortalama blog yazısı uzunluğu SEO için en iyisi
 • Blogcuların% 97’si sonuçlarını artırmak için sosyal medya kullanıyor
 • ABD’deki çevrimiçi kullanıcıların% 61’i bir blog okuduktan sonra bir şey satın aldı

Bloglama konusunda ciddiyseniz, bloglama ile ilgili istatistiklere düzenli olarak bakmak için zaman ayırmalısınız. Blog yayınlarınızın performansı hakkında net bir fikir sahibi olmadan, bazı ayarlamalar yapılması gerekip gerekmediğini bilemezsiniz.

Ancak, yalnızca blogunuzla ilgili olanları değil, çevrimiçi olarak mevcut genel blog istatistiklerini de kontrol etmelisiniz. Bu şekilde, hedef okuyucularınızın ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamak için yazınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda daha iyi bir anlayışa sahip olursunuz..

Sonuçta, bloglama genellikle bir iş stratejisi olarak veya daha geniş bir dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olarak kullanılır. Herhangi bir planın başarılı olması için mevcut eğilimler, okuyucu tercihleri ​​ve rakiplerin performansı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Ortalama blog yazısı uzunluğu, blog sayısı, en çok okunan bloglar ve daha fazlasıyla ilgili aşağıdaki blog istatistikleri ve gerçekleri, blogun başarılı olmasını sağlayan şeyin ne olduğunu ve okuyucunuzu artırmak için neler yapabileceğinizi netleştirecektir..

Her blog yazarının bilmesi gereken 47 temel blog oluşturma istatistiklerini keşfetmek için okumaya devam edin.

Contents

Blog dünyasında gizlice bir bakış

bloglamada gizlice zirve

Bunların hepsi blog okuyucu istatistiklerine ve rekabetinize daha iyi bakmanızı sağlayacak temel sorulardır..

Genel eğilimler hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, kendi blogunuzun başarısını o kadar iyi anlarsınız. Normal blog okuyucularının ortalama sayısına bağlı olarak, beklediğiniz kitlenin boyutunu tahmin edebilirsiniz. Okumak için ne kadar zaman harcadıklarına bağlı olarak, bloglarınızın uzunluğunu uyarlayabilirsiniz. Nişinizde çok fazla blogcu varsa, blogunuzun öne çıkmasını biraz daha spesifik olarak veya çok yaygın olmayan konular seçerek sağlayabilirsiniz..

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki blogcuların sayısını, bloglamanın başlıca nedenlerini ve diğer önemli bloglama istatistiklerini keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Tahmini blog sayısı 600 milyonun üzerindedir

(Kaynak: Statista.com)

İnternet’te bulunan blogların tam sayısını belirlemek zordur. Blog’a özgü çok sayıda web sitesi olmasına rağmen, birçok site küçük blog bölümlerini ve makalelerini içerir. Günlük olarak yeni blog sitelerinin oluşturulduğundan, sayısız sayısının çok sık silindiğinden ve binlerce kişinin devre dışı kaldığından bahsetmiyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, yaklaşık çevrimiçi blog sayısını belirlemek için eğitimli bir tahmin yapabiliriz. Sadece biraz matematik yapmamız gerekecek.

Öyleyse önce çevrimiçi olan her türden web sitesine bakalım. Göre InternetLiveStats, İnternette 1,7 milyar web sitesi var. Yaklaşık% 36’sı dünyanın en popüler blog CMS’si olan WordPress tarafından desteklenmektedir. Ancak, elbette, bu WordPress sitelerinin tamamı blog değildir ve şu anda 600 milyon işaretinin oldukça altındayız.

Ancak, diğer son derece popüler blog siteleri ve CMS’ler de vardır. Tumblr kullanım istatistikleri göster 463.5 milyon hesap, 24,6 milyon web sitesi, Wix ve 22,8 milyon sitesi, Blogger ve 15,5 milyon sitesi vb. İle kareler. Kötümser olsak ve yukarıda bahsedilen tüm sitelerin çok düşük bir yüzdesinin ve CMS’lerin aktif bloglara sahip olduğunu varsaysak bile, 600 milyondan fazlasının.

2. ABD’deki blogcu sayısı 2020’de 31,7 milyona ulaşacak

(Kaynak: Statista.com)

ABD'deki blogcu sayısı

1,7 milyar site ve yaklaşık 600 milyon blog ile milyonlarca blogcunun da olması gerektiği mantıklı bir sonuçtur. Özellikle şimdi, birçok işletme organik pazarlamaya gittikçe daha fazla odaklanmaya başladığında ve bağlantı oluşturma, marka bilinirliğini yayma ve organik trafiği artırma için bloglara ihtiyaç duyduğunda.

Blogcu sayısının son birkaç yılda katlanarak artmasının ana nedenleri bunlar. Statista Araştırma Departmanına göre, ABD’de 2014 yılında blogcu sayısı 27.4 idi. 2016’daki projeksiyon, 2020’de% 14 artışla 31,7 milyon blogcu olacağını gösterdi. Bu eğilimin devam edeceği ve yakında bir milyon blogcu daha göreceğimiz beklentileri yüksek.

3. Günde yaklaşık 5 milyon blog yayını yayınlanıyor

(Kaynak: Internetlivestats.com)

Etkin blogların sayısı 600 milyon civarında seyrederken, günde 5 milyondan fazla blog yayını yayınlandığını bulmak şaşırtıcı değildir. Birçok blog sitesinin aslında her gün yayın yapmadığını düşündüğünüzde bu durum oldukça yüksektir. Birçoğu haftada birkaç kez, hatta ayda birkaç kez yayın yapıyor.

4. Web sitelerinin% 36’sı WordPress üzerine kurulmuştur

(Kaynak: WordPress.com, W3techs.com)

Çevrimiçi olan tüm 1.7 milyar web sitesinin% 36’sı tek bir İçerik Yönetim Sistemi WordPress tarafından desteklenmektedir. Toplamda 635 milyondan fazla WordPress sitesi, bunun kesin bir pazar lideri olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Çoğu blogun WordPress tarafından desteklendiğinin bir başka kanıtı, her ay 209 blog sayfasının 409 milyon kullanıcı tarafından görüntülenmesidir.

WordPress geçerli olmasına rağmen CMS pazar payının% 63,2’si, benzer birçok platform var. Joomla, Shopify, Drupa ve Squarespace bunlardan sadece birkaçı. Pazar payının sırasıyla% 4,2,% 3,9,% 2,8 ve% 2,5’ine sahipler ve hiçbiri şu anda WordPress ile rekabet edemese de, hızla büyüyor ve günlük olarak yüzlerce yeni kullanıcı kazanıyorlar.

en popüler cms

5. Kişilerin% 24.2’si serbest meslek sahibi olmak istedikleri için bloglara başlıyor

(Kaynak: Convertkit.com)

Bir blog başlatmak için en büyük motivasyon serbest meslek (% 24.2) iken% 17’si yaratıcı bir şekilde ifade etmek ve% 16’sı kendi kitlesini oluşturmak istiyordu.

6. İnternet kullanıcılarının% 77’si düzenli olarak blog okuyor

(Kaynak: Quoracreative.com)

İnsanların yaklaşık% 43’ü yalnızca blog yayınlarını gözden geçiriyor, ancak okuyucuların% 36’sı vaka çalışmalarını içerdikleri takdirde blogları güvenilir buluyor.

Blog içerik uzunluğu istatistikleri

blog yazısı yazmak

İster konuk yazar, ister hayalet yazar olun, isterse kendi blogunuz olsun, aklınızdaki en büyük soru muhtemelen yayınlarınızda kaç kelime bulunması gerektiğidir.
İçeriğinizi, okuyucularınıza gerçek değer sağlamak, ancak onları tümüyle etkileşime sokmak için ne kadar süre tutmalısınız? İletinizi, kullanıcıların bir blog gönderisini okumak için harcadıkları kısa sürede iletebilir misiniz? Başlıklarınız daha yüksek tıklama oranları oluşturmak için ne kadar olmalıdır? Bu sorular bloglama çabalarınızı ödemek için hayati önem taşımaktadır.

Ancak, belirli gönderi uzunluklarının diğerlerinden daha iyi sonuçlar verdiğini gösteren çok sayıda blog istatistikleri olmasına rağmen ve bu sizi doğru yönde gösterebilmesine rağmen, yine de dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Bloglarınızın başarısı, kalite ve miktar arasındaki hassas dengeye bağlıdır ve bunu ihmal etmemelisiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, yukarıda belirtilen soruları açıklayalım ve ideal yazı uzunluğunun ne olduğunu görelim (en azından kağıt üzerinde).

Aşağıdaki blog istatistikleri, ilgi çekici blog yayınlarını nasıl yazabileceğinizi ve okuyucuları nasıl çekip koruyabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır..

Ortalama 1.890 kelime uzunluğunda blog yazıları SEO için en iyi performansı gösterir

(Kaynak: Neilpatel.com)

seo için en iyi blog uzunluğu

Bu, bunun SEO performansı için sihirli sayı olduğu anlamına gelmez. Ancak, daha uzun yayınların genel olarak daha iyi SEO performansına sahip olduğunu gösteriyor.

8. Başarılı blogcular için 2.400 kelime uzunluğunda blog yazıları en iyi performansı gösteriyor

(Kaynak: Growthbadger.com)

Growthbadger, gönderilerinin hangisinin en iyi performansı gösterdiği toplam 1.117 blogcuya sordu. Blog yayınlarının ortalama uzunluğu 2.424 kelimeydi (daha az başarılı blog yazarlarının en iyi performans gösteren yayınlarından% 83 daha uzun).

9. Blogcuların% 55’i en az 2000 kelime uzunluğundaki blog gönderileri için harika sonuçlar bildiriyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Eğilimler, başarılı blog yayınlarının her yıl daha uzun sürdüğünü ve her yıl 2000 kelimeden fazla yayın sayısının arttığını gösteriyor

10. Daha uzun paylaşımlar (3.000 ila 10.000 kelime) en fazla paylaşımı alır

(Kaynak: Quoracreative.com)

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler için daha uzun yayınların daha iyi olduğu göz önüne alındığında, daha iyi SEO performansına sahipler, bu da paylaşımlarda doğrudan bir artışa neden oluyor.

11. Uzun blog yayınlarında, kısa yayınlara kıyasla% 77,2 daha fazla gelen bağlantı var

(Kaynak: Backlinko.com)

Daha uzun blog yayınları sadece daha fazla bilgiye sahiptir ve bu nedenle birisinin onları bulma ve bunlara bağlantı verme şansı daha yüksektir.

Blog yazma alışkanlıkları istatistikleri

Ciddi yazarlar blog istatistiklerini incelemenin ve incelemenin yanı sıra blogcu istatistiklerini de incelemelidir. Bunlar, yazılarınızı yazmak için çok fazla (veya çok az) zaman geçirip geçirmediğinizi, başlıklar ve başlıklar bulma şeklinizi uyarlamanız gerekip gerekmediğini veya büyük ölçüde eski olan eski blog yayınını güncelleyip yayınlayıp yayınlamayacağınızı gösterebilir. başarılı.

Diğer blogcuların alışkanlıklarını öğrenmek, yazma sürecinizi geliştirmenize ve yayınlarınızı nasıl artıracağınızı göstermenize yardımcı olabilir. Şimdi, en önemli blog istatistikleri ve blog gerçeklerinden bazılarına göz atalım.

12. Blogcuların% 23’ü bir blog yazısı yazmak için 2-3 saat gerektiğini belirtti

(Kaynak: Sidegains.com)

Bu anket aynı zamanda blogcuların tek bir blog yayını için ortalama 3,5 saate ihtiyaç duyduklarını da gösterdi. Bunun da ötesinde, içeriklerini yazmak için 6 saat veya daha fazla zaman harcayan blogcuların daha yüksek başarıya sahip olduğunu da gösterir..

13. En az 6 saat posta yazarak geçiren blogcuların% 38’i harika sonuçlar veriyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

iyi blog yazısı yazma zamanı

Blogcuların ortalama% 30’u başarı bildirirken,% 38’i kıyaslamanın çok üstünde.

14. Başarılı blogcuların blog yazısı yazmak için neredeyse 4 saate ihtiyacı vardır

(Kaynak: Orbitmedia.com)

2014’le karşılaştırıldığında, blog yazarlarının ortalama blog yazmak için% 65 daha fazla zamana ihtiyaçları vardır. Ancak, blog gönderileri artık 2014’tekinden ortalama% 56 daha uzun.

Blogcuların% 38’i eski blog yayınlarını güncellediklerini söylüyor

(Kaynak: Optinmonster.com)

Bir blog yazısı bir süredir yayınlansa bile organik trafik çekebilir ve paylaşım alabilir. Bu nedenle bu yayınları yeni bilgilerle güncellemek önemlidir.

16. En az 8 kelimeden oluşan blog başlıklarında% 21 daha iyi tıklama elde edilir

(Kaynak: Seotribunal.com)

Bu istatistik, bir blogun başlığının ne kadar önemli olduğunu gösterir. Doğru anahtar kelime kombinasyonu ve akılda kalıcı başlık içeriği oluşturucuları, tıklama oranlarını önemli ölçüde artırabilir.

17. Sütun veya kısa çizgi içeren blog başlıklarında% 9 daha yüksek tıklama oranı

(Kaynak: Socialmediaexaminer.com)

Kısa çizgiler veya iki nokta üst üste tıklamaları tek başına tıklamayı artırmasa da, blogcuların başlıklarını mantıklı tutarken anahtar kelimelerini ve tıklama yemlerini eklemelerine olanak tanıyan değerli araçlardır..

18. Blogcuların% 58’i bir tanesine karar vermeden önce 2-3 başlık yazıyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Blogcuların yalnızca% 1’i bir karar vermeden önce blogları için 11 ila 20’den fazla başlık deniyor. Ancak, başlıkların sayısı doğrudan blog yayınlarının başarısıyla ilgilidir.

19. Blogcuların% 54’ü editörlerle çalışırken% 46’sı kendi yayınlarını düzenliyor

(Kaynak: Optinmonster.com)

Bu istatistik, birisinin yayınlarını kendi başına veya bir başkasının yardımıyla düzenlemesinin önemli olmadığını gösterir. Her şey içeriğinizi lekesiz hale getirmek için geliyor.

20. WordPress’teki blog gönderilerinin% 71’i İngilizce yazılmıştır

(Kaynak: WordPress.com)

WordPress blog istatistikleri, çoğu İngilizce’dir (% 71) ve İspanyolca ikinci sıradadır (% 4.7). Günümüzde çoğu insan ikinci dilleri olarak İngilizce konuştukları için küresel bir değere sahipler.

Blog yayınlama alışkanlıkları istatistikleri

Yazma istatistiklerini incelediğimiz için kayıt istatistiklerini görelim. Tahmin edebileceğiniz gibi, yeni bloglar yayınlama sıklığınız, hedef kitlenizin size ne kadar dikkat edeceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir..

Yeterince sık yayınlamazsanız, okuyucularınız sizi unutabilir ve kendilerini eğlendirmek ve eğitmek için nişinizde başka bloglar bulabilir. Günlük olarak çok sayıda blog yayınlarsanız, kitlenizi kolayca yenebilir ve spam içerikli olma ününü elde edebilirsiniz. Bu seçeneklerin hiçbiri ciddi bir blog yazarı için iyi değildir.

Bu yüzden, en başarılı blogcuların bazılarının yayınlarını ne sıklıkta yayınladığını görmek için aşağıdaki blog istatistiklerine bakalım ve yazınızı yükseltmeli mi yoksa bir çentik mi indirmeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz..

21. Haftada birkaç kez yayın yapan blog yazarlarının% 250 daha iyi sonuçları var

(Kaynak: Neilpatel.com)

183 blog, ayda ortalama 22.8 yayın yayınladıklarını bildirdi. Daha iyi sonuçlar elde etmek için tutarlılık önemlidir.

22. Günlük yayın yapan blogcuların% 60’ı harika sonuçlar veriyor

(Kaynak: Quoracreative.com)

Blogcuların% 15’i günlük içerik üretiyor ve yayınlarken, her gün posta gönderenlerin çoğu iyi sonuçlar veriyor.

23. Günde bir kez yayın yapan blogcuların% 67’si mükemmel sonuçlar bildiriyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Günlük olarak yayınlanan blogcuların çoğu sıklıklarının sonuç verdiğini söylüyor. Ancak, günde birden çok yayın yapan blogcuların yalnızca% 46’sı arzu edilen performansa sahip olduklarını söylüyor.

Blog okuma alışkanlıkları istatistikleri

Hedef kitlenizin blog okuma alışkanlıklarını bilmek, bloglarınızın fark edilmesini sağlamanın en iyi yoludur.

Kitlenizin günün hangi saatinde okumayı sevdiğini biliyorsanız, yayınlarınızı okuyucularınıza uyacak şekilde planlayabilirsiniz. Okumak için ne kadar zaman harcamak istediklerini biliyorsanız, blog yazı uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Sadece kitlenizle ilgili kendi araştırmanızı yapmanın gerekli olacağını unutmayın. Başlarken size doğru yönü gösterebilecek genel blog istatistikleri var, ancak yeterince büyük bir okuyucu tabanı topladıktan sonra, kendi kitlenizin biraz farklı okuma alışkanlıkları olduğunu görebilirsiniz..

24. Çoğu kişi sabah 7 ile 10 arasında blog okumayı tercih eder

(Kaynak: Hubspot.com)

170.000 blog yayını örnekleyerek, HubSpot çoğu insanın özellikle hafta sonları sabah 7 ile 10 arasında blog okuduğu sonucuna varmıştır..

25. blogların tercih edilen okuma süresi 7 dakikadır

(Kaynak: Buffer.com)

Medium, blog yayınlarının uzunluğunu ve gerçekte kaç kişinin okuduğunu dikkate alarak performansını araştırdı. Kapsamlı bir analizle, 1.600 kelime veya 7 dakikalık blog gönderilerinin en iyi performansı gösterdiği sonucuna vardılar..

Blog içerik türü istatistikleri

blog içeriği

Blog yayını oluştururken kullanacağınız içeriğin türüne karar vermek bazen çok zor olabilir. Örneğin, nasıl yapılır kılavuzlarına listicles yazmayı tercih edebilirsiniz, ancak toplama yazıları ve Infographics ne olacak? Arada sırada diğer içerik türleriyle işleri biraz süslerseniz?

Her şey kişisel tercihlerinize ve okuyucularınıza bağlıdır. Ancak, sürekli olarak artırabilmeniz için trafikte en çok hangi tür içeriklerin en olumlu sonuçları verdiğini keşfetmelisiniz..

Ancak, heyecan duyduğunuz ve bilgi sahibi olduğunuz bir konu seçmeniz yine de önemlidir. Okuyucularınıza değerli içerik sağlamanız gerekir ve konuyu rahatsız edici bulursanız veya bu konuda yeterli uzmanlığa sahip değilseniz bunu yapamazsınız..

İster inanın ister inanmayın, çoğu okuyucu son derece algılanabilir ve blog yayınlarınızın yarı yürekli olup olmadığını fark edecektir. Kaliteye odaklanın ve ilgi alanlarınıza ve uzmanlığınıza uygun konuları bulun.

Aşağıdaki blog istatistikleri, hangi blog türlerinin genellikle iyi performans gösterdiğiyle ilgili bir fikir verecektir. Onları ilham olarak kullanın, kesin kurallar olarak değil.

26. Kaliteli içerik blog trafiğini% 2.000 artırabilir

(Kaynak: Omnicoreagency.com)

Google, organik trafik kurallarını belirler ve hangi içeriğin görünür olduğuna karar verir. İçerik kalitesine çok önem veriyorlar ve bu yüzden iyi makaleler daha fazla trafik alıyor.

27. Blog yazılarının% 17’si “Nasıl Yapılır” başlığı

(Kaynak: Optinmonster.com)

Nasıl yapılır blog başlıkları

Nasıl yapılır başlıkları, okuyucular tarafından çok popüler ve tanınan özel bir kategoridir. Okuyucuların neler bekleyebileceği konusunda açık bir mesaj..

28. Duygusal değeri yüksek blog yazılarının paylaşılma şansı 1000 kat daha fazla

(Kaynak: Okdork.com)

Bir başlığın duygusal değer puanı ne kadar yüksek olursa, yayın o kadar fazla paylaşılır. 40 puanla, her gönderi için 1000 paylaşım alma şansı iyi.

29. Pazarlamacıların% 60’ından fazlası aynı içeriği sosyal medyada yayınlamaktadır.

(Kaynak: Neilpatel.com)

Sosyal medyadaki kopya içerik cezalandırılmaz. Bu yüzden birçok blogcu, bloglarında yayınladıktan birkaç gün sonra makalelerini yeniden yayınlıyor. Birçoğu aynı içeriği Facebook, Medium, Tumblr gibi sosyal medyada da yayınlıyor…

30. Pazarlamacıların% 80’i görsel içeriğe güveniyor

(Kaynak: Hubspot.com)

Pazarlamacıların yalnızca% 60’ı blog kullanırken% 80’i görsel içerik kullandığından görsel içerik bloglamayı aştı. Ancak bu, blog yazarlarının yayınlarına görsel eklemelerini engellemez.

Blogcuların% 47’si yazılarına 2 ila 3 resim ekliyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Resimler doğrudan blog yayınlarının başarısıyla ilgilidir. 2-3 resim ekleyen blogcuların yalnızca% 30’u başarı bildirirken 10 veya daha fazla resim ekleyen blogcuların% 75’i sağlam sonuçlar elde ettiklerini söylüyor.

32. Gerçek kişilerin fotoğrafları stok fotoğraflarından% 35 daha yüksek dönüşüm oranına sahip

(Kaynak: Optinmonster.com)

Sadece mümkün olduğunca çok resim eklemekle ilgili değil. İnandırıcı ve alakalı benzersiz görüntüler eklemek önemlidir. Dahası, yeni görüntüler daha fazla SEO değeri verebilir.

33. Blog yayınlarındaki ses içeriği, blog yazarlarının% 45’inin daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı oldu

(Kaynak: Optinmonster.com)

Yayınlarda bulunan ses içeriğinin büyük bir kısmı podcast’leri içerir. Doğru yapıldığında, ses içeriğinize daha fazla derinlik katabilir ve renklendirebilir.

Blog trafik istatistikleri

seo ve içerik tanıtımı

Blogunuzu arama motorları için optimize etmek, organik arama trafiğinizi ve SEO sıralamasını yükseltmek için atmanız gereken en kritik adımlardan biridir. Bu, anahtar kelime araştırmasıyla başlar ve ilgi çekici resim ve videoların uygulanmasına ve performanslarını artırmak için eski blog yayınlarının güncellenmesine kadar uzanır.

Ancak blogunuza daha fazla trafik çekmek için içeriğinizi düzenli olarak tanıtmanız gerekir. Sosyal medya bugünlerde en iyi seçimdir, ancak ücretli reklamlar, e-posta pazarlama, SEO promosyonları, misafir bloglama ve influencer pazarlama da vardır.

Bununla birlikte, organik trafiği sürmenin bir süreç olduğunu ve sonuçların fark edilmesinin biraz zaman alacağını unutmayın. Önemli olan tutarlı ve kararlı olmak ve kitlelerinize olabildiğince ulaşmaktır. Ancak, bloglarınızı tanıtmak için sosyal medya kullanıyorsanız takipçilerinizle bir tartışma başlatmayı deneyin. Sorular sorun, yorumlarını yanıtlayın, tweet’lerini yanıtlayın ve genel olarak onları meşgul tutmaya çalışın.

Bunu göz önünde bulundurarak, diğer blogcuların web sitesi trafiğini nasıl çektiğine bir göz atalım ve onlardan neler öğrenilebileceğini görelim.

34. Video içeriği 50 kat daha fazla organik trafik çekiyor

(Kaynak: Hubspot)

Trafik çeken video içeriği

Omnicore’un 2018 araştırması, video içeriğinin organik trafik çekme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, çevrimiçi kullanıcıların% 51’i video içeriğini diğerlerinden daha fazla tercih ediyor.

35. 2019’da blogcuların% 97’si yayınlarına trafik çekmek için sosyal medya kullandı

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Temel olarak tüm blogcular sosyal medya kullanıyor olsalar da, sadece% 29’u sosyal medya trafiğinden iyi sonuçlar aldıklarını düşünüyor. Bu birleşik bir çaba ve ateşe daha fazla yakıt eklemek için sosyal medya var. Blogcuların% 69’u SEO,% 66’sı da e-posta pazarlaması kullanıyor.

36. Blogcuların% 97’si sosyal medyanın trafiği artırmalarına yardımcı olduğunu bildirdi

(Kaynak: Socialmediaexaminer.com)

Ücretsiz bir kanal için sosyal medya blog trafiğinizi artırabilir. Pazarlamacıların% 93’ü sosyal medyanın onlara daha fazla maruz kalma sağladığını kabul ediyor ve% 88’i bu nedenle daha fazla trafiğe sahip olduklarını söylüyor.

Blog büyüme istatistikleri

Hedef kitlenizin boyutu söz konusu olduğunda belirli bir dönüm noktasına ulaştıktan sonra, içeriği ve başarılı hissetmek kolaydır ve blogunuzu daha da büyütmeye çalışmayı bırakırsınız..

Ancak, blog oluşturma kariyeriniz konusunda gerçekten ciddiyseniz, erişiminizi genişletmek ve blog büyümesine odaklanmak için her zaman elinizden geleni yapmalısınız. Aşağıda, başkalarının kitlelerini nasıl büyüttüğünü ve sitelerinin erişimini nasıl genişlettiğini gösteren bazı blog istatistikleri verilmiştir..

37. blog yazarlarının% 83’ü anahtar kelime araştırması yaparken,% 26’sı her yazı için yapıyor

(Kaynak: Orbitmedia.com)

Blogcuların% 17’si asla anahtar kelime araştırması yapmıyor ve sadece% 17’sinin başarılı sonuçları var. Her zaman anahtar kelime araştırması yapan blogcuların% 53’ü güçlü sonuçlar bildiriyor.

38. Ücretli reklamların% 80’i kitle oluşturmak için kullanılır

(Kaynak: Searchenginewatch.com)

Search Engine Watch tarafından yapılan araştırma, pazarların% 80’inin kitle oluşturmak için ücretli yöntemler, trafik çekmek için% 65 ve niş kitleler için% 52 kullandıkları sonucuna varmıştır. Sadece% 42’si yeni hizmet veya ürünlerin lansmanını teşvik ediyor.

39. Blogcuların neredeyse% 60’ı zaman zaman misafir gönderi yapıyor

(Kaynak: Webinfotech.co)

Misafir gönderme, blogunuza geri dönmenin ve daha fazla gösterim almanın harika bir yoludur. Blogcular aynı zamanda gelecekte yararlanabilecekleri ağlar oluşturabilir.

40. Bloglama, pazarlamacıların% 55’i için en çok gelen pazarlama stratejisidir

(Kaynak: Hubspot.com)

Çoğu pazarlamacı (% 61) en yüksek gelen önceliğinin SEO olduğunu kabul ederken,% 55’i öncelikle bloglamaya odaklanıyor. Ancak, bu ikisi birbirine derinden bağlı.

41. Blogları aktif olarak% 97 daha fazla gelen bağlantı alan işletmeler

(Kaynak: Hubspot.com)

Kaliteli içerik sadece okuyucu ve paylaşım sayısıyla ödüllendirilmez. Diğer siteler de bloglarınıza güvenilir bilgi kaynakları olarak bağlantı vermek isteyecek.

İşletme istatistiklerini bloglama

bloglama avantajları

Bloglamaya neden başladın? Sizi de kapsadığınız konularla ilgilenen benzer düşünen insanlar için içerik hazırlamaya motive eden nedir? Parasal doğanın ana nedeni mi, yoksa insanların yeni bir şey öğrenmelerine veya ana acı noktalarını çözmelerine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor musunuz? Belki de iş için blog yazıyor ve kendinizi alanınızda uzman olarak kurmak istiyor musunuz??

Bireylerin ve işletmelerin bloglamaya girmesinin birçok nedeni vardır, ancak birçok işletme artık kârları artırmak için blogları kullanmaktadır. İster inanın ister inanmayın, basit, yüksek kaliteli bir blog kâr elde etmek için harikalar yaratabilir. Birçoğu bunu potansiyel satışlarını artırmak, satışları artırmak ve işlerini ileriye taşımak için kullanıyor. Şimdiye kadar, bu taktiğin çoğu için oldukça başarılı olduğu kanıtlanmıştır..

Bu yüzden, çoğu insanı blog yazmaya motive eden avantajlara ve bloglarından nasıl para kazandıklarına bakalım

42. blog yazarlarının% 67,5’i para kazanmak için blog yapıyor

(Kaynak: Growthbadger.com)

Para kazanmak blog yazmanın ana nedenidir

Bu bir bloglama kariyeri için en büyük motivasyon. Hem düşük kazançlı (% 64) hem de yüksek kazançlı (% 71) blogcular bu yüzden bunu yapmaya başladıklarını söylüyor.

43. Aktif olarak blog yazan şirketler% 126 daha iyi olası satış artışı

(Kaynak: Yourblogworks.com)

Orbit media tarafından yapılan araştırmalar, aktif olarak üzerinde çalıştıkları blogları olan küçük şirketlerin olası satışlar açısından% 126 daha fazla büyüdükleri sonucuna vardı..

44. ABD’deki çevrimiçi alışveriş yapanların% 61’i bir blog yayınından öneri aldıktan sonra alışveriş yaptıklarını söylüyor

(Kaynak: Contentmarketinginstitute.com)

Blog pazarlama, diğer pazarlama yöntemlerinden daha iyi güven oluşturma gücüne sahiptir. Gerçekten tüketicilerin dikkatini çekiyor ve oldukça ikna edici olabilir

45. Blogcuların% 80’i bloglama çabalarından olumlu iş sonuçları aldıklarını söylüyor

(Kaynak: Growthbadger.com)

Bu, pek çok farklı pazarlama seçeneği olduğunda bloglamanın bugün ne kadar iyi olabileceğini gösterir.

46. ​​Bloglar müşterilerin satın alma kararlarını etkiler, çünkü% 47’si satın alma işleminden önce 3 ila 5 blog yazısı geçer

(Kaynak: Demandgenreport.com)

Ürün veya hizmet alışverişi söz konusu olduğunda bloglar hala ana araştırma seçeneklerinden biridir. Tüketicilere karşı güvenilirlikleri vardır ve onlara derinlemesine bilgi verebilirler

47. Yüksek kazanç sağlayan blog yazarlarının, düşük kazanç sağlayan blog yazarlarına göre 5,6 kat daha fazla hizmet veya ürün satma şansı vardır

(Kaynak: Growthbadger.com)

Daha fazla kazanan blogcular, çalışmalarından para kazanmanın daha iyi yollarını bulmuşlardır. Yüksek gelirli blogcuların% 45’i kendi ürünlerini veya hizmetlerini satarken, düşük gelirli blogcuların sadece% 8’i bunu yapıyor.

En iyi 20 blog web sitesi trafik istatistikleri

Ortalama blogların büyük çoğunluğunun binlerceinde bir okuyucusu var, ancak her ay milyonlarca benzersiz okuyucuya milyonlarca övünen seçkin birkaç kişi var. Bu blogları ayıran şey, çok yüksek bir Domain Authority’e sahip olmalarıdır. Güvenilir, bilgilendirici ve kitlelerinin hoşlandığı değerli içerikler sunuyorlar. Bu, SERP’lerdeki sıralamasını iyileştirir ve okuyucular arasında güven aşılar.

Doğal olarak, web sitesi trafiği ne kadar yüksek olursa, kar o kadar yüksek olur ve milyonlarca benzersiz aylık okuyucuya sahip sitelerin çoğu da onlardan milyonlarca dolar alır.

Şimdi, en fazla sayıda okuyucuyu çeken bazı blog sitelerine bakalım ve tahmini kârlarının ne olduğunu görelim.

Nisan 2020 itibarıyla organik trafik arama ve değerden tahmini aylık trafik (Kaynak: Ahrefs.com)

rütbeWeb sitesi adıTahmini aylık arama trafiğiTahmini organik trafik değeri
1.https://www.techradar.com/54.7M$ 46.5M
2.www.cnet.com/33.0M$ 29.5M
3.https://www.digitaltrends.com/21.6M$ 20.1M
4.https://www.huffpost.com/21.2M$ 13.4M
5.https://www.tomsguide.com/14.2M$ 13.9M
6.https://www.nerdwallet.com/13.9M$ 79.2M
7.https://www.howtogeek.com/13.1M$ 13.3M
8.https://www.pcmag.com/13.1M$ 21.1M
8.https://www.pcmag.com/13.1M$ 21.1M
9.https://techcrunch.com/10,2 milyon$ 7.4M
10.https://www.consumerreports.org/9.2 M$ 14.6
11.https://mashable.com/8.4M$ 5.8M
12.https://thenextweb.com/7.6M$ 2.9M
13.https://nymag.com/5.8M$ 5.2M
14.https://www.tmz.com/5.2M$ 5.4M
15.https://thewirecutter.com/5.1M$ 6.1M
16.https://lifehacker.com/4.1M$ 4.0M
17.https://www.t3.com/4.0M$ 2.8M
18.https://www.engadget.com/3.4M$ 2.4M
19.https://www.zdnet.com/3.1M$ 4.9M
20.https://gizmodo.com/2.5M$ 852K

Blog tahminleri

Son birkaç yıldır, blog dünyası büyük değişiklikler geçirdi. Sadece geriye dönüp baktığımızda ve 2014’ten blogcuların sayısını 2020’deki vitrinlerle karşılaştırarak bloglamanın ne kadar büyüdüğünü gösteriyor.

Şu anda milyonlarca blog sitesi, milyonlarca özel hayran ve okuyucu var ve bu yakında değişmek üzere değil.
Değişebilecek tek şey trendlerdir. Bloglar uzun yıllar boyunca popüler olmaya devam edecek, ancak şekillerinin, formlarının ve içeriğinin gelişmesi bekleniyor.

Şimdi, birkaç bloglama tahminine bakalım ve blogosferde hangi trendleri bekleyebileceğimizi görelim:

 • Görsel içeriğe daha fazla odaklanma
 • Sesli arama eğilimine uyum
 • Görsel aramalara geçiş
 • Yüksek kaliteli içeriğe odaklanma
 • Bağlı kuruluş pazarlamasının diğer örnekleri
 • Daha uzun biçimli içerik
 • Veriye dayalı bloglamaya geçiş
 • SaaS’ın daha fazla benimsenmesi

Sonuç

Bloglama hem duygusal hem de finansal açıdan en faydalı çalışmalardan biri olabilir. Bununla birlikte, tüm avantajlarını deneyimlemek ve her çabanızın karşılığını almak için bunu doğru yapmanız gerekir. Bu blog istatistikleri, daha büyük bir resim elde etmenize ve başarılı bir blog macerası için yelken açmanıza yardımcı olacak.

Kaynaklar:

https://www.internetlivestats.com/
https://www.statista.com/statistics/187267/number-of-bloggers-in-usa/
https://convertkit.com/reports/blogging/motivation/
https://wordpress.com/activity/
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://wordpress.com/activity/
https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/7345/When-is-the-Best-Time-to-Publish-Blog-Posts-Infographic.aspx
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://buffer.com/library/the-ideal-length-of-everything-online-according-to-science
https://growthbadger.com/blog-statistics/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://www.orbitmedia.com/blog/blogging-statistics/
https://seotribunal.com/blog/blogging-statistics/
https://www.socialmediaexaminer.com/6-tips-for-writing-headlines-that-drive-traffic/
https://sidegains.com/content/how-long-to-write-post/
https://backlinko.com/content-study
https://neilpatel.com/blog/content-marketing-future/
https://quoracreative.com/article/blogging-statistics-and-trends
https://blog.hubspot.com/marketing/blogging-frequency-benchmarks
https://optinmonster.com/blogging-statistics/
https://www.omnicoreagency.com/digital-marketing-statistics/
https://okdork.com/we-analyzed-nearly-1-million-headlines-heres-what-we-learned/
https://blog.hubspot.com/marketing/visual-content-marketing-strategy
https://optinmonster.com/google-analytics-wordpress/
https://www.hubspot.com/marketing-statistics
https://www.wordstream.com/long-tail-keywords
https://www.newmediacampaigns.com/page/seo-vs-ppc-which-provides-you-the-better-value
https://www.socialmediaexaminer.com/report/
https://searchenginewatch.com/2018/11/21/7-content-marketing-stats-2019/
https://webinfotech.co/2020/02/26/blogging-statistics-facts-and-trends-2020/
https://blog.hubspot.com/marketing/business-blogging-in-2015
https://cdn2.hubspot.net/hubfs/3476323/State%20of%20Inbound%202018%20Global%20Results.pdf
https://growthbadger.com/blog-stats/
https://www.demandgenreport.com/resources/research/2016-demand-generation-benchmark-report

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map