Blog Yayını nedir? – Mükemmel Yapı

Bilgi-Blogging_blogspot-content


Yeni bir blog başlatmak veya zaten bir blog başlatmak istiyorsanız, bir sonraki adım ne yazacağınızı bulmak olacaktır. Bir blogun amacı ne olursa olsun, kişisel veya ticari içerik, blog başarısında kritik bir rol oynayabilir.

İnternetin metinsel içerikle aşırı doygun olduğunu anlamalısınız. Bu nedenle, blog yayınlarınızın öne çıkması için harika içerik oluşturmak için ciddi çaba harcamanız gerekir.

Bu makalede, blog yazılarınızı nasıl yazacağınızı ve onları nasıl bilgilendirici yapacağınızı göstereceğiz.

Blog gönderisinin tanımı

Blog gönderisi, bir blog’a yazdığınız bir girdidir (makale). Metin, fotoğraf, infographics veya video şeklinde içerik içerebilir.

Blog gönderisinin yapısı

İyi bir blog yazısının temel yapısı aşağıdadır:

blog yazısı yapısı

Bu şablonu sitenizde kullanmaktan çekinmeyin

Her bir yayını hem okuyucular hem de arama motorları için optimize etmek için bu öğeleri kullanın:

manşet

Blog yayınınızın başlığı veya başlığı, potansiyel okuyucuların dikkatini çekmek zorundadır. İnsanlar bunu sosyal medya haber akışlarında veya arama sonuçlarında görebilir. Kapsadığınız konuyu ararken kullanıcıların kullanabileceği ana anahtar kelime öbeğini eklediğinizden emin olun.

Yayın tarihi

İçeriğinizin yayınlanma tarihi isteğe bağlıdır, ancak önerilir. Blogunuzu sık sık güncellerseniz, yayın tarihleri ​​ziyaretçilerinizin son yayınları belirlemelerine yardımcı olabilir. Her zaman yeşil olan içerik sayfalarında o kadar önemli değildir, ancak günlük olarak yayınlanan bir içerikte sıklıkla kullanılır.

Yazar by-line

Bir yazar by-line, okuyucuların içeriği kimin yazdığını belirlemelerine yardımcı olur ve özellikle çok sayıda yazar içeren bloglar için önemlidir. Ayrıca, yazar by-line tanınmış bir yazar tarafından oluşturulursa içeriğinize daha fazla güven verebilir.

Gönderi kategorisi

İçeriğinizi farklı bölümlerde gruplamak için kullanılan kategori sınıfları. Oluşturduğunuz her blog yayını için kategori etiketleri kullanmanız önerilir. Alakalı içeriği birlikte gruplandırmak ziyaretçilerinize ve arama motorlarının blogunuzu taramasına yardımcı olacaktır.

Giriş

Blog yayınınızın ilk paragrafı ya insanların okumaya devam etmesini ya da ayrılmasını sağlayacaktır. İnsanları içeriğinizin geri kalanını okumaya zorladığından emin olun. Bu paragrafta en az bir kez arama motorları için hedeflenen anahtar kelime öbeğinizi kullanmalısınız.

Ana içerik

Blog yayını içeriğinizin ana parçasıdır. Başlığı söz ve ana içeriği söz konusu sözün yerine getirilmesi olarak düşünün. Ana içeriğiniz, başlığa göre yayınınızı ziyaret eden herkesi memnun etmelidir. Başlığınızın vaatlerini karşılamayan içerik oluşturursanız, insanlar blogunuzu tatmin edici olarak tanımlamaya başlar. Blog yazılarınızın uzunluğu 300 ila 3.000 veya daha fazla kelime arasında olabilir. Kitleniz için neyin en iyi olduğuna dair fikir edinirken yayınlarınızın uzunluğunu değiştirmek en iyisidir.

Alt başlıkları

Birçok kişi, blog içeriğinizi kelime kelimesini okumak yerine tarar. İçeriğinizi sindirilebilir bölümlere ayıran alt başlıklar yazın. Bu alt başlıkların içindeki içeriği temsil ettiğinden emin olun.

Kalın yazılmış metin

Önemli noktaları vurgulamak için ana içeriğinizin birkaç alanında kalın metinler kullanın. Seçmeli olarak kullanın. Aksi takdirde, makalenizin tamamı kalın görünecek ve böylece içeriğin önemli bölümlerini vurgulama yeteneğini ortadan kaldıracaktır..

Madde işaretli / numaralı listeler

Yayınınızın tamamının madde işaretleri veya numaralarla doldurulmasını istemeseniz de, bu listeler yararlı içeriğe sahip adımların ve tabloların ayrılmasına yardımcı olur.

medya

İçeriğinizin metin bölümünü ilgili resimler ve video gibi medyalarla destekleyin. İçeriğinizi kırmanıza ve puanlarınızı daha iyi göstermenize yardımcı olacaktır.

Yapabileceğiniz en az şey, yayınınıza öne çıkan resim eklemektir. Yayınınızın ana anahtar kelime öbeğini resmin ALT adının yanı sıra resmin dosya adına ekleyin. Yayınınızın arama optimizasyonunda size yardımcı olacaktır.

Sonuç

Sonuç, yazdığınız içeriği özetlemek için yayınınızın sonunda bir veya iki paragraf olmalıdır. Okuyucu hangi materyali kapsadığınızı anlamalıdır. Eğer yapmadılarsa, şansları, ne kaçırmış olabileceklerini görmek için geri dönecekler.

Eylem çağrısı

Blog yayınınızın son satırı bir tür eylem çağrısı. Okuyuculardan düşüncelerini yorumlarda paylaşmalarını veya yayını sosyal medyada paylaşmalarını istemek kadar basit olabilir. Gönderiyi belirli bir ürünü veya hizmeti tanıtmak için yazdıysanız, harekete geçirici mesaj okuyucuyu bu konuda daha fazla bilgi edinmeye teşvik etmelidir.

Sosyal paylaşım düğmeleri

Sosyal medya, blog içeriğinizi tanıtmak için yararlı bir araçtır. Tüm içeriğinize sosyal düğmeler eklediğinizden emin olmanız gerekir, böylece insanlar bunu sosyal ağlarda kolayca paylaşabilir. Bunları içeriğinizin üstüne, içeriğinizin altına veya yanına kayan widget olarak yerleştirebilirsiniz.

Yorumlar bölümü

Blog yayını içeriğinizin yanı sıra yorumlar blogunuzun en önemli parçasıdır. Bu bölüm okuyucularınıza sizinle ve diğer ziyaretçilerle etkileşim kurma fırsatı verir. Yorumlara yanıt vermeniz ve konuşmayı açmanız önemlidir.

Her yazıya bu listedeki tüm öğeleri dahil etmek zorunda değilsiniz. Her zaman ilgi çekici bir tanıtım, kaliteli içerik ve sağlam bir sonuca sahip olduğunuzdan emin olun.

İlk blog yazınızı nasıl yazabilirsiniz?

Birincisi yazmak en zor olanı olacak ve şansı Alice Harikalar Diyarında gibi hissedeceksiniz. Ancak, kendinizi rahatlık alanınızdan çıkarmak ve işinizi oraya çıkarmak önemlidir.

İlk yazınızda bir dakikanızı ayırabilir ve kendinizi tanıtabilirsiniz. Okuyucularınıza kim olduğunuzu, sizi blog için neyin motive ettiğini ve ne yazacağınızı söyleyin. Yayının başlığı “Bloguma hoş geldiniz” veya “İlk blog yazım” olabilir. Belirli bir konu hakkında konuşacağınız bir sonraki blog yayınınızı buraya da tanıtabilirsiniz..

Önerilen Kaynaklar: Blog içeriği nasıl yazılır?

İyi blog yayınlarına örnekler

Blog yayınınızın başlığı okuyucuları yakalamalı ve onlara bir değer teklifi göstermelidir. Ana anahtar kelimelerinizi ve okuyucularınızın blog yayınından alacağı faydayı içermelidir.

Birkaç blog yazısı fikirleri:

Sonuç

Şimdi bir blog yayınının temellerinde uzmanlaştınız ve yapısını anladınız. Bir sonraki şey içeriğinizi denemektir. Blog yayınlarınızın, interneti sular altında bırakan içerik denizinden sıyrılması gerekir. Farklı olmaya çalışın ve konunuza tartışmalı bile olabilecek yeni bir açıdan yaklaşın. İyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map